La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Bilbao - 5. listopadu 2023   18:30

Villarreal
86' G. Moreno (Capoue) • 87' Sörloth (G. Moreno)
2:3
(0:3)
Bilbao
2' de Galarreta  (N. Williams) • 22' N. Williams  (Sancet) • 30' I. Williams  (Sancet)
Villarreal
Jörgensen – Altimira (65. Femenía), Albiol (C), Gabbia (46. Mándí), C. Romero (46. A. Moreno) – Akhomach (77. Pascual), Capoue, Parejo (64. Terrats), Baena – G. Moreno, Sörloth.
Reina – Trigueros, Cuenca, Brereton Díaz, Comesaña, Morales.
Cuadra – Porras, Estévez
Estadio de la Cerámica, Villarreal
18 709 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Lekue – Vesga, de Galarreta (76. D. García) – I. Williams (86. Villalibre), Sancet (86. Muniain), N. Williams (76. U. Gómez) – Guruzeta (67. Berenguer).
Agirrezabala – Ares, Nolaskoain, de Albéniz, Rincón, Prados.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 11:18.
Z jasného zápasu nakonec velké drama, druhá půle dlouho žádné góly nenabízela, vypadalo to, že si hosté svůj třígólový náskok uhájí, opak byl ale pravdou, domácí v poslední pětiminutovce základní hrací doby dvěma slepenými góly zdramatizovali tento mač, vyrovnat se jim ale už nepovedlo. Pálit do černého začali příliš pozdě, je pravda, že jim přála docela smůla.
90+5'
90+3'
Domácím se krátí čas, soupeř brání své těsné vedení.
90+3'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Iñigo Ruiz de Galarreta). Hostující fotbalista jej dostává mimo hřiště zřejmě za nějaké protesty.
90'
Villarreal pokračovat v tlaku, ten však ukončuje hvizd hlavního arbitra.
89'
Domácí rozehráli nebezpečnou standardku, hosté míč odvrátili na roh.
89'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Dani García).
87'
Villarreal právě vstřelil branku!
Drama je na světě. ALEXANDER SÖRLOTH si vyskočil na Morenův centr a hlavou jej usměrnil do protipohybu gólmana, který na míč už nedosáhl. Hosté ještě protestovali a reklamovali předchozí údajný faul, ale gól platí.
86'
Domácí se přeci jen dočkali gólu. GERARD MORENO střelou na vzdálenější tyč pořádně protáhl hostujícího gólmana, tomu se nepovedlo na míč dosáhnout.
86'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre.
86'
ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Iker Muniain.
84'
Na ten si počíhal Simón, jemuž se sice první pokus o sebrání míče do rukou nepovedl, druhý už ano.
83'
Další dobrá kombinace Villarrealu, jeden z hostujících hráčů stačil míč tečovat do zámezí a bude to rohový kop.
81'
Hodně nepřesná přihrávka domácích končí u gólmana Athletica, jenž si pro míč rychle vyběhl.
81'
Iñaki Williams se lapil do těsného ofsajdu.
79'
Domácí celkem slušně zakombinovali před pokutovým územím, ale ke střele se nakonec žádný z nich nedostal.
77'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Jorge Pascual.
76'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Unai Gómez.
76'
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Dani García.
76'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Kiko Femenía). Hlavní arbitr nyní s kartami opravdu nešetří. Chystá se střídání na hostující straně.
74'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Ajsa Mándí). Kartu vidí za faul na Sanceta.
73'
Iñaki Williams málem podruhé skóroval, jeho přízemní střelu na vzdálenější tyč však Filip Jörgensen včasným pádem na trávník pokryl.
72'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Raúl Albiol).
71'
Domácí mají neuvěřitelnou smůlu, Alejandro Baena nejprve střílel pouze do bližší tyče, k odraženému míči se dostal a přihrál jej Capouemu, jehož přízemní střela šla jen do míst, kde stál připravený Simón.
69'
Ani tohle není gól, Gerard Moreno měl před sebou odkrytou bránu, ovšem skluzem mu zabránil v zakončení jeden z protihráčů. Avšak případný gól by byl poté stejně zrušen VAR, neboť se hráč v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
68'
Gerard Moreno se snažil skluzem dosáhnout na letící míč, to se mu nepovedlo a o rozehrávku se postará brankář Bilbaa.
67'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Álex Berenguer.
65'
Hosté rozehráli rohový kop, domácí brankář vyboxoval letící míč do bezpečné vzdálenosti.
65'
ze hřiště odchází Adrià Altimira, přichází Kiko Femenía.
64'
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Ramon Terrats.
63'
Oihan Sancet se po dvou asistencích mohl zapsat i mezi střelce, ovšem levačkou těsně minul ze svého pohledu pravou tyč soupeřovy brány.
63'
Praporek pomezního arbitra letí vzhůru, hosté se chytili do ofsajdové pasti.
62'
Na druhé straně mohl po hodině hry vstřelit kontaktní gól Gerard Moreno, levačkou však odehrál balón příliš vysoko nad bránu. Docela škoda pro domácí.
61'
Iñigo Lekue střílel tvrdě už za hranicí pokutového území, trefil však pouze hráče před sebou.
59'
Domácí kombinovali u vápna Bilbaa, šanci si však nevypracovali a hra se otáčí.
57'
Také hosté se dožadovali pokutového kopu, ani v tomto případě se ale penalta pískat nebude. Iñaki Williams byl tím, kdo skončil ve vápně na travnaté ploše.
56'
Tečovaný míč se vzduchem snesl do rukou připraveného domácího gólmana.
55'
Unai Simón si zpracoval malou domů a protože byla zahrána hlavou, mohl míč sebrat i do rukou.
54'
Iñigo Lekue inkasoval nepříjemný zásah míčem do obličeje, ihned ale pokračuje dál ve hře.
52'
Alexander Sörloth si naběhl na křižný centr, hlavou ale usměrnil balón daleko vedle vzdálenější tyče.
51'
Jeden z hráčů Villarrealu se dostal osamocen před gólmana Bilbaa, ovšem ten střelu protihráče dokázal vyrazit.
50'
Centr z levé strany se domácím nevydařil, navíc se píská ofsajd. Na ně je to nerozhodně, 2:2.
49'
Gorka Guruzeta se hodně zlobil poté, co na něj nebyl odpískaný faul. Rozehrávat tak bude žlutý tým.
46'
ze hřiště odchází Matteo Gabbia, přichází Ajsa Mándí.
46'
ze hřiště odchází Carlos Romero, přichází Alberto Moreno.
46'
Slušný první poločas končí, viděli jsme v něm tři góly i šance na obou stranách. Více jich měli hosté, kteří se ujali třígólového náskoku a do kabin odchází jistě v lepší náladě. Oproti tomu domácí se do hry dostávali pomalu, v závěru si i oni vypracovali slibné možnosti, ovšem kontaktní gól se jim vsítit nepovedlo. Povede se jim mač ještě zdramatizovat?
45+4'
45+3'
Hostující dvanáctka se nakonec zvedá a pokračuje, aniž by se přerušovalo.
45+2'
Na trávníku se svíjí Gorka Guruzeta, ale hra pokračuje.
45'
Ilias Akhomach si zpracoval za obranou Bilbaa přihrávku a zblízka překonal vyběhnutého brankáře, avšak stál v jasném ofsajdu, takže gól nemůže být uznán.
44'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Óscar de Marcos). Celkem zbytečný faul na Baenu, neboť to bylo daleko od brány.
43'
Domácí si v útoku hodně špatně přihráli, Simón může v klidu odkopávat od své brány a je jisté, že pospíchat nebude.
41'
Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Nico Williams). Střelec druhého gólu fauloval tvrdě Iliase Akhomacha.
40'
Gorka Guruzeta střílel tvrdě před hranicí vápna, trefil však před sebou stojícího protihráče.
39'
Další faul, jenž se sice obejde bez karty, avšak domácí přichází o balón a soupeř bude rozehrávat od středového kruhu.
38'
Alejandro Baena to myslel možná dobře, avšak jeho zakončení ani zdaleka dobré nebylo, balón letí hodně vysoko nad soupeřovu svatyni.
38'
Hodně špatná kombinace Athleticu, balón končí v autu, kterým bude domácí tým pokračovat.
37'
Iñaki Williams přihrával z pravé strany na penaltovou značku, spoluhráče ale nenalezl.
36'
Domácím kombinace sice nevyšla, ovšem Étienne Capoue si vymohl faul a Villarreal tak bude rozehrávat na útočné polovině.
34'
Hostující brankář musel zasahovat znovu, ovšem v tomto případě pouze lehký míč ukryl do rukou.
33'
Ilias Akhomach pálil hodně tvrdě na bližší tyč, ovšem Simón byl připraven a balón se mu povedlo vyrazit do zámezí.
30'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Máme tu další zásah Bilbaa. IÑAKI WILLIAMS si zpracoval přihrávku před pokutové území, popošel pár kroků po směru své levé ruky a následně zamířil přesně k bližší tyči, kam se domácí gólman natahoval marně. Pak se hodně vyčítavě díval na spoluhráče.
29'
Ilias Akhomach se provinil faulem na útočné polovině, jeho tým přichází o míč.
28'
Na druhé straně musel Filip Jörgensen rychle z brány, u míče se mu povedlo být jako prvnímu.
27'
Střela z dálky v podání jednoho z hráčů ve žlutém dresu letí daleko vedle vzdálenější tyče. Tento pokus neměl šanci na nějaký úspěch.
27'
Ani další roh Villarrealu šanci nepřinesl, hosté míč odvrací do bezpečí.
26'
Druhý roh bude rozehrávat domácí celek.
25'
Domácí jsou zatlačeni na své polovině, kde si přihrávají mezi sebou.
22'
Vše začalo hodně špatnou rozehrávkou domácího celku, po kterém vyrazili hosté do otevřené obrany Villarrealu, NICO WILLIAMS poslal křižnou přihrávku Sancetovi, který mohl střílet, ale nahrávku svému spoluhráči oplatil, míč mu adresoval prakticky před prázdnou bránu a hostující jedenáctka už neměla problém skórovat.
21'
Alejandro Baena si při zpracování balónu pomohl rukou zcela jasně, rozhodčí prohřešek dobře viděl a přerušil hru.
20'
Nico Williams vyrazil sám proti přesile, o míč vzápětí přišel a jen bezmocně máchal rukama na spoluhráče, kteří jej nechali samotného.
19'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Matteo Gabbia). Hráč Villarrealu trefil loktem Guruzetu.
18'
Alexander Sörloth se dostal sám před brankáře, střelou z levé strany umístil mimo vzdálenější tyč, avšak i kdyby skóroval, gól by pro ofsajd neplatil.
17'
Iñaki Williams se málem dostal k balónu, ale posledního obránce nepředběhl, o chvíli později střílel jeden z jeho spoluhráčů mimo bránu.
16'
Mikel Vesga pálil z dálky levačkou, ovšem pouze nad břevno.
15'
Původně se zdálo, že zákrok na Sanceta faul není, ovšem hlavní arbitr si záměr rozmyslel a nechává hosty rozehrát na útočné polovině.
12'
Ilias Akhomach si pádem ve vápně penaltu nevymodlil, hlavní arbitr hned ukázal, že se bude pokračovat.
11'
Nepřesná kombinace Bilbaa končí u domácího gólmana, který rozehrává.
9'
Alejandro Baena centroval nepřesně před bránu Bilbaa, hosté vyráží s míčem na druhou stranu.
8'
Málem bylo vyrovnáno, Étienne Capoue levačkou odehrál balón na bližší tyč, kterou však o kousek minul. Kdyby lépe zamířil, mohl se už se spoluhráči radovat, neboť Simón by na balón nedosáhl.
7'
Domácí mohou odpovědět rohovým kopem.
6'
Filip Jörgensen se natáhl a sebral míč ze vzduchu do rukou. Zatím jeho tým tahá za kratší konec.
5'
Hosté se dostávali do další šance, jejich centr před bránu byl však odvrácen.
2'
Hosté jdou velmi rychle do vedení. IÑIGO RUIZ DE GALARRETA poslal míč pravačkou parádně do břevna, od kterého se balón následně odrazil do sítě. Filip Jörgensen se sice maximálně natahoval, ovšem na tuto ránu neměl šanci dosáhnout.
1'

Villarreal CF: Jörgensen – Altimira, Albiol (C), Gabbia, C. Romero – Akhomach, Capoue, Parejo, Baena – G. Moreno, Sörloth.
Náhradníci: Reina – Mándí, Femenía, Pascual, Trigueros, Cuenca, Brereton Díaz, A. Moreno, Comesaña, Terrats, Morales.
Trenér: Pacheta.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Lekue – Vesga, de Galarreta – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – U. Gómez, Ares, Muniain, Nolaskoain, Villalibre, D. García, de Albéniz, Rincón, Berenguer, Prados.
Trenér: E. Valverde.

Rozhodčí: Cuadra – Porras, Estévez.
Zápas na Estadio de la Cerámica začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Villarreal CF

Domácí tým je v tuto chvíli na 12. místě s 12 body. Může se ale v posledních dnech opřít o dobrou ofenzívu. V posledním ligovém utkání si Villarreal přivezl všechny body z půdy Granady po výsledku 3:2 a v domácí pohárové soutěži rozstřílel Chiclanu 5:0.

Athletic Bilbao

Hosté jsou na tom lépe, na sedmém místě mají 18 bodů. U nich ale forma lehce kolísá, neboť v lize tým nevyhrál dvě kola, když nejprve prohrál v Barceloně 0:1 a poté doma pouze remizoval 2:2 s Valencií a nepřesvědčil ani v poháru, kde vyhrál pouze 2:1 na půdě Rubí.
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 12. kola mezi týmy Villarreal CF a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.