La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : CA Osasuna - 26. listopadu 2023   14:00

Villarreal
57' Morales (G. Moreno) • 71' Morales (Foyth) • 80' Morales (Baena)
3:1
(0:0)
CA Osasuna
78' Catena  (Ávila)
Villarreal
Jörgensen – Altimira (67. Akhomach), Foyth, Albiol (C), Cuenca, Pedraza (86. A. Moreno) – Capoue (67. Comesaña), Parejo, Baena – G. Moreno (79. Trigueros), Morales (86. Brereton Díaz).
Reina – Femenía, Terrats, Rando, J. Pascual, C. Romero.
De Burgos – Grijalba, Fernández
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
16 389 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – Areso, Catena, David García (C), Mojica – Moncayola (64. R. García II), Torró (77. I. Muñoz), Oroz (77. Unai García) – R. Peña (67. Ávila), Budimir (77. Arnáiz), Mo. Gómez.
A. Fernández, Valencia – Vidal, J. Cruz I, Rubén García, Ibáñez, Herrando.

To je pro tento zápas vše! Užijte si zbytek fotbalové neděle a u dalších textových přenosů naviděnou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:14.
Utkání 14.kola LaLigy mezi Villarrealem a Osasunou je u svého konce! Ze tří bodů se raduje domácí Žlutá ponorka, která rozhodla v druhé půli. Cestu k výhře neměla vůbec jednoduchou, jelikož v první půli přežila díky Jörgensenovi velké tutovky Osasuny. A proto v 57.minutě nevyužité šance trestal Morales, když po přihrávce Morena doklepával do prázdné branky. Druhý šok znovu nachystal Morales, když si píchnul míč a od poloviny hřiště unikal sám na branku a překonal vyběhlého Herreru. V 78.minutě hosté zdramatizovali zápas, protože ze standardky hlavičkoval Catena. Jenomže o pár vteřin déle hattrick zkompletoval Morales a rozhodl definitivně o výhře domácího mužstva nad Osasunou 3:1.
90+8'
90+7'
Ben Brereton Diaz unikal od poloviny hřiště na hranici pokutového území, když už chtěl střílet, tak ho odstavil Cuenca.
90+6'
Špatný dlouhý pas mířil do ofenzivy na Moi Gómeze. V poklidu si pro něj dochází gólman Jörgensen a šetří další vteřinky.
90+5'
V pozoru znovu musel být Filip Jörgensen, když musel vyrážet centr Ávilu, který by nejspíše našel spoluhráče v náběhu.
90+4'
Chimy Ávila si vybojoval ruozehrávku přímého kopu, jelikož ho zatáhl jeden z obránců.
90+3'
Ofsajd je pískán i na druhé straně. Objevil se v něm Manu Trigueros. Dlouhý nákop pro Osasunu.
90+2'
Chimy Ávila si naběhl za obranu a okamžitě z první posílal ostrý centr na úroveň malého vápna. Zde ho nikdo netrefil, ale ani nemusel, protože se píská ofsajd.
90+1'
Celek z Pamplony má ještě dostatek času na vyrovnání, to by ale musel posílat přesné centry do pokutového území.
89'
Iker Muñoz hlavičkoval uvnitř velkého vápna, ale velice nepřesně, jelikož pokus letí úplně mimo bránu.
88'
Ben Brereton Díaz výrazně přistrčil hostujícího obránce, a tak Osasuna bude rozehrávat volný přímý kop.
87'
Vypadá to, že si Žlutá ponorka už uchrání vítězství v dnešním zápase, jelikož drží balón v útoku.
86'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alberto Moreno,
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Ben Brereton Díaz.
85'
Manu Trigueros obětavě pronikl k velkému vápnu Osasuny, ale nepřesným centrem nenašel žádného spoluhráče.
84'
Moi Gómez se po rychlém náběhu dostal k centru z levé strany, ten mu ale vůbec nesedl a končí na domácí tribuně.
83'
Osasuna teď drží delší dobu pod tlakem domácí mužstvo, ale do velké šance se nemůže dostat.
82'
Do rychlého brejku se mohl vydat Villarreal, ale Juan Foyth posílá dlouhý balón do zámezí.
81'
Osasuna se snaží o další snížení, ale v útoku je neúspěšná.
80'
Villarreal právě vstřelil branku!
Žlutá ponorka rychle odskakuje znovu na rozdíl dvou branek! Skvělou přihrávku za obranu vyslal Álex Baena. Na tento přesný přízemní pas si naběhl JOSE LUIS MORALES, který udělal rychlou kličku Herrerovi a s následnou střelou do odkryté branky neměl problém a kompletuje hattrick. – 3:1.
79'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Manu Trigueros.
78'
Osasuna právě vstřelila branku!
Zápas se nám výrazně dramatizuje. Volný přímý kop skvěle zahrál střídající Chimy Ávila. Ve vápně našel v náběhu ALEJANDRA CATENU, který z vysokého výskoku překonává Jörgensena, ten ještě míč jemně pošoupnul do sítě. – 2:1.
77'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází José Arnáiz,
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Unai García,
ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Iker Muñoz.
76'
Chvilka zmatku vznikla v domácím pokutovém území. Toho nevyužil Ante Budimir, když poslal nepřesnou přihrávku.
75'
Gerard Moreno si nabíhal opět za obranu. Dlouhý pas si nenašel, proto dopředu zamíří hostující celek.
74'
Marná útočná snaha Osasuny končí u domácí defenziva, který začíná kombinaci od zadních řad.
73'
Villarreal se již bude zbavovat míče pomocí dlouhých odkopů, což teď potvrdil zkušený Raul Albiol.
72'
Osasuna je zajista otřesena průběhem utkání, ale nadále se pokouší o snížení.
71'
Další obrovský šok pro hosty! Dlouhý odkop Juana Foythe si výborným dotykem píchnul okolo obránců JOSE LUIS MORALES a tím se dostal do samostatného úniku od poloviny hřiště. Rychle se dostal do vápna, kde překonal chladnokrevně vyběhnutého Herreru a střílí svůj druhý gól v zápase. – 2:0.
70'
Na dlouhou nohu dostal přihrávku Mojica, ten ji nestihl zachytit, proto bude vhazovat domácí celek.
70'
Dnešní utkání sleduje 16 389 diváků.
69'
Chimy Ávila po odraženém centru posílal míč do ohně znovu. S menšími problémy si s ním poradil domácí brankář Jörgensen.
68'
Spoustu času ušetřil domácí tým střídáním, po něm bude Osasuna rozehrávat rohový kop.
67'
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Santi Comesaña,
ze hřiště odchází Adrià Altimira, přichází Ilias Akhomach.

ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Ezequiel Ávila.
66'
Standardka se domácím vůbec nepovedla a Dani Parejo byl rád, že alespoň míč poslal do autového zámezí.
65'
Žlutá ponorka si po vstřelené brance více věří, což teď dokazuje snadný průnik Morena, který je zastaven za cenu nedovoleného zákroku.
64'
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Raúl García.
63'
Johan Mojica zůstal ležet na hrací ploše po nešťastném došlápnutí. Bez ošetření to zvládne a bude pokračovat v zápase.
62'
Dlouhý nákop z přímáku mířil na Altimiru, ale hostující obrana pro jistotu odklízí na rohový kop.
61'
Hosté po následném pádu přeci jen vybojovovali výhodu pro své další útočení, jelikož budou rozehrávat volný kop.
60'
Podezřelý pád se odehrál v pokutovém území hostů, kde spadl Álex Baena, ale penalta se ani po konzultaci VARu pískat nebude.
59'
Mužstvo hostů se snaží dostat k bližšímu ohrožení domácí branky, ale nevede se mu to.
58'
Osasuna je v zápase určitě aktivnější, ale nedokázala si pohlídat snadný náběh za obranu, který domácí vyřešili skvěle.
57'
Jako blesk z čistého nebe jdou domácí do vedení! Po fantastické akci si naběhl na přihrávku za obranu domácí útočník Gerard Moreno, který se následně obejvil před domácím brankářem. Neunáhlil se ke střele a přesným pasem našel před prázdnou brankou JOSE LUISE MORALESE, ten bezpečně střílí svou první branku v sezóně. – 1:0.
56'
Žluté ponorce se vůbec nepovedla rozehrávka standardky, a proto do přečíslení míří Osasuna.
55'
Villarreal se po delší době dostal na útočnou polovinu, kde je dvojnásobně fauloval a bude rozehrávat standardní situaci.
54'
Poprvé ve druhé půli vážně zahrozila Osasuna. Johan Mojica se jednoduše dostal do velkého vápna, kde napřáhl ke tvrdé střele na bližší tyč. Filip Jörgensen byl nachystán na své pozice a vyráží k rohovému praporku.
53'
Alfonso Pedraza si u lajny vedl nedovoleně. Volný přímý kop pro hostující mužstvo.
52'
Mírně zaváhal ve svém malém vápně Filip Jörgensen, když mu vypadl centrovaný míč Mojica. Pro jeho štěstí balón padl ke kopačce Albiola, který odkopává na roh.
51'
Dani Parejo si uvnitř pokutového území naskočil na velice dobrý centr z levé strany. Obloučkem míří pouze nad branku Herrery.
50'
Z hranice vápna to tvrdě zkoušel hostující Jon Moncayola. Pokus mu vůbec nesedl a letí daleko od domácí branky.
49'
V defenzivě hostů si skvěle vedl David García, proto zahajuje útočnou akci svých barev.
48'
Do šance se mohl dostat Aimar Oroz, jenže přes hluboký obranný blok se nedostal, a tak do rychlé akce zamíří domácí tým.
47'
Z kraje druhé půle se do souvislé kombinace dostal domácí celek, ale do ofenzivy jeho cesty nevedou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:01.
Úvodní dějství zápasu mezi Villarrealem a Osasunou je u svého konce! Do kabin se jde za bezbrankového stavu. V první půli se ale lepší hrou prezentuje hostující celek z Pamplony, který si vytvořil i několik velkých šancí, ale pokaždé skvěle zasáhl domácí brankář Jörgensen. Villarreal si také vytvořil nějaké náznaky šancí, ale branku vážněji neohrozil.
45'
45'
Sergio Herrera mírně zaváhal, když nedokázal udržet centrovaný balón od rohového praporku. Ve finále ale domácí posílají míč vysoko nad branku.
44'
Morales si vyměnil svou roli a tentokrát centroval z levé strany. Kulatý nesmysl poslal pouze do Cateny.
43'
Villarreal může líbat ruce svému brankáři! Po hrubé chybě pelášel sám na branku Ruben Peña. Měl dostatek času na to něco udělat, proto se rozhodl pro kličku, kterou skvěle vystihl gólman Filip Jörgensen a v pádu odráží míč o útočníka do zámezí.
42'
Tak tentokrát se přesný míč za obranu dostal. Parejo si na něj nabíhal a poté z první hledal centrem ve vápně své hroťáky, Našel Jose Luise Moralese, který ovšem míjí branku.
41'
Další nepřesná přihrávka do náběhu pro své útočníky. K míči se velice snadno dostává Sergio Herrera a rozehrává od své svatyně.
40'
Roh se ale hráčům v červených barvách nezdařil, a tak od brankáře se začne kombinace Žluté ponorky.
39'
Slabý přízemní centr posílal do vápna Ruben Peña, ten nakonec může poděkovat domácímu stoperovi, který skoro zbytečně odvrací na roh.
38'
Etienne Capoue chtěl vyšperkovat kombinaci domácího mužstva přihrávkou do vápna na Morena. Vše přečetl hostující kapitán García.
37'
Moi Gómez se vůbec nebál napálit balón hned z první. Volil to pomocí centru, na který si žádný ze spoluhráčů nenaběhl.
36'
Ante Budimir se pokoušel naskakovat na centr na penaltový puntík. Obránce Albiol věděl co v této situace dělat a skvěle hostujícího forvarda odstavil.
35'
Aktivnější v duelu je určitě Osasuna, která teď potvrzuje poklidnou kombinační hrou po celé šířce hřiště.
34'
Álex Baena vzal na sebe střelu uvnitř pokutového území a to po přihrávce Morena. Trefil se pouze do soupeřovo bloku.
33'
Domácí celek nechce hrát druhé housle v dnešním zápase, proto se hned žene do ofenzivní části hry.
32'
Villarreal páchá obrovské chyby v rozehrávce, ale hosté netrestají. Teď mohl Lucas Torró, jenže střelou doprostřed jen ověřil pozornost Filipa Jörgensena, který bez větších problémů chytá.
31'
Aimar Oroz si naskakoval na načechraný balón z pravé strany. Zády k brance zakončoval hlavou mimo branku.
30'
Další velká příležitost mužstva z Pamplony! Cuenca špatně odvrátil centr z pravé strany, jeilkož trefil uvnitř pokutového území Rubena Peñu. Ofenzivní záložník Osasuny okamžitě po zpracování pálil, ale jen o kousek minul šibenici domácí svatyně.
29'
Chvilka napětí u domácích fanoušků. Jose Luis Morales se hnal za dlouhou průnikovou přihrávku, o pár kroků to nestihl před vyběhutým brankářem Herrerou.
28'
Drobný faulík Morena zastavuje poklidnou kombinaci hostujícího mužstva. To v ní bude pokračovat i nadále.
27'
Ruben Peña se tentokrát nedostal přes domácí defenzivu, která bude rozehrávat od svého velkého vápna.
26'
Sledujeme zápas plný nepřesností, to momentálně potvrdil domácí Parejo nepřesnou přihrávkou za obranu.
25'
Znovu perfektní práce domácího gólmana! Po chybě Žluté ponorky ve středu pole se Osasuna hnala do rychlého brejku. Ten po centru Peñy zakončoval z druhé vlny Moi Gómez, jenže fantastický Jörgensen se proti jeho střele včas přesunul a dobrým reflexem tuto šanci zneškodnil.
24'
Jenže domácím se vůbec rozehrávku volného kopu nepovedla. Proto centroval Lucas Torró, ten ale svou nepřesností také nikoho nenachází.
23'
Dani Parejo si na výbornou pokryl balón před protihráčem, tomu nezbývalo nic jiného než faulovat.
22'
Moi Gómez chtěl svému mužstvu pomoct dlouhým centrem na zadní tyč. Zde se nikdo ze spoluhráče nenacházel, a tak míč doskáče do autového zámezí.
21'
Další kombinace na pravé straně domácím nevyšla dle představ. Do ofenzivy bude moci zahrozit soupeř.
20'
Pedraza se snažil vší silou probojovat přes levou stranu k centrovanému míči. Přes pozornou hostující obranu to nevyšlo.
19'
Osasuna se pokoušel od zadních řad o dlouhý balón za obranu. Ten byl moc přetažený, proto si ho do svých rukavic sbalil Jörgensen.
18'
Žlutá ponorka je momentálně aktivnější na míči, jenže k vážnější šanci se nemůže dostat.
17'
Villarreal rychle rozehrál nabídnutý přímý volný kop. Do úniku měl být vyslán Gerard Moreno, ten ale dlouhou přihrávku nemohl ani náhodou stihnout.
16'
Centrovaný balón se hostujícímu celku vůbec nezdařilo, protože letí nad branku.
15'
Po rychlé ztrátě se do ofenzivy hnala Osasuna. K finálnímu zakončení z první se dostal Ante Budimir, ale zamířil pouze na tribunu.
14'
Mužstvo z Pamplony se pustilo do riskantní rozehrávky od defenzivy. Špatnou přihrávku poslal Jon Moncayola, proto budou vhazovat borci v žlutých dresech.
13'
Poprvé to vyloženě hořelo ve vápně hostů. Do přetaženého centru se opřel Adria Altimira. Jeho koníček zblokoval pohotový stoper Catena.
12'
Skvěle do obrany zapnul Juan Foyth a jeho snaha přinesla ovoce, když může zahájit kombinaci domácích.
11'
Osasuna nepodnikla dobrý průnik do ofenzivy a ještě naopak fauloval Moncayola.
10'
Villarreal přežil obrovskou šanci, po které kombinoval až do útočné fáze, kde si nerozuměl Parejo s Morenem.
9'
První vážná šance tohoto duelu! Aimar Oroz skvěle odebral domácímu záložníkovi balón na polovině hřiště. Následně se dostal až před velké vápno, kde se odhodlal k přízemní střele, kterou skvěle vyškrábl Jörgensen. K dorážce se dostal Ante Budimir, ale ani on nebyl schopen prostřelit fantastického gólmana.
8'
Ruben Peña si při snaze udělat kličku moc předkopl balón. Od branky díky tomu bude vykopávat domácí strážce tří tyčí.
7'
Kombinační hra Žluté ponorky byla neúspěšná, a tak dlouhý nákop poskytl Herrera, ale i ten je nepřesný, proto po velice krítké době má míč na kopačce domácí defenziva.
6'
Villarreal se zmocnil balónu na polovině hřiště a právě v této části předvádí přízemní převahu.
5'
Filip Jörgensen si musel dávat pozor na dlouhou přihrávku za obranu, za kterou se hnal Peña. Domácí brankář vše vyřešil s absolutním klidem.
4'
Dani Parejo se chtěl až moc velkým důrazem probojovat k zakončení z hranice vápna. Pomohl si nedovoleně, proto se píská nedovolený zákrok.
3'
Zajímavý náběh podnikl za obranu Ante Budimir. Chorvatský útočník poté překládat do vápna Orozovi, ten ale branku z nadějné pozice netrefil. I kdyby se mu to povedlo, tak je mu to k ničemu, jelikož se píská ofsajdové postavení v zárodku akce.
2'
O první centr zápasu se postaral hostující bek Johan Mojica. Ve vápně našel pouze domácího kapitána Albiola.
1'
O úvodní výkop zápasu se postaral domácí celek, který špatnou kombinací u poloviny hřiště ztrácí balón.
1'
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu, za pár chvilek začínáme.
Všichni aktéři dnešního zápasu právě nastupují na hrací plochu.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasaové rozcvičení. Momentálně míří do kabin, kde se naposledy připraví na start duelu.

Villarreal CF: Jörgensen – Altimira, Foyth, Albiol (C), Cuenca, Pedraza – Capoue, Parejo, Baena – G. Moreno, Morales.
Náhradníci: Reina – Comesaña, Brereton Díaz, Trigueros, Femenía, A. Moreno, Terrats, Akhomach, Rando, J. Pascual, C. Romero.
Trenér: Marcelino

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, Catena, David García (C), Mojica – Moncayola, Torró, Oroz – R. Peña, Budimir, Mo. Gómez.
Náhradníci: A. Fernández, Valencia – Vidal, J. Cruz I, Unai García, Ávila, Rubén García, Ibáñez, Arnáiz, R. García II, Herrando, I. Muñoz.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: De Burgos – Grijalba, Fernández.
VILLARREAL CF

Svěřenci kouče Marcelina se vstupem do letošního ročníku určitě nejsou spokojeni. Po třinácti kolech jim patří 15.místo s 12 body a negativním skóre 18:24. Do dnešního duelu vstupují s dvěmi porážkami v řadě za sebou, co se tedy týče LaLigy. Před pauzou prohráli 3:1 na půdě Atlética Madrid a doma 2:3 s Bilbaem. Villarreal mohl v předešlých sezónách spoléhat na domácí prostředí, což se nedá říct o současnosti. Ze sedmi duelů na své půdě vyhrál pouze jeden a zaznamenal také jednu remízu. Kromě domácí soutěže se také prezentuje v Evropské lize, kde se nachází na druhém místě a navíc má zápas k dobru.
Dokáže CF po delší době vyhrát v tuzemské soutěži na domácím hřišti?

CA OSASUNA

Po vydařeném minulém roku si toto mužstvo představovalo lepší umístění v tabulce LaLigy. Po 13 duelech mu patří 13.příčka s 14 body a skóre 15:21. Příčinou jsou velice nevyrovnané výsledky. Do Villarrealu přijede s negativní sérií tří neprohraných zápasů v řadě. Osasuna totiž padla na Betisu těsně 1:2, aby následně nezvládla domácí souboj s překvapivým lídrem z Girony vysoko 2:4. Poslední utkání před reprezentační pauzou skončilo remízou 1:1 s Las Palmas. Hlavní kouč Jagoba Arrasate se může pochlubit, že jeho tým letos už třikrát vyhrál na venkovním hřišti, což u tohoto týmu nebylo tradicí.
Podaří se na venkovní půdě Osasuně vyhrát letos počtvrté?
Koho sledovat?

GERARD MORENO (Villarreal CF)

Jednatřicetiletý španělský útočník patří k velice důležitým osobám svého mužstva. Zkušený kanonýr si v jedenácti zápasech LaLigy zapsal osm přesných zásahů a ke všemu přidal jednu asistenci. V evropských pohárech se netrefil, jelikož díky zranění nastoupil do jednoho duelu.

ANTE BUDIMIR (CA Osasuna)

Dvaatřicetiletý chorvatský útočník září v letošním ročníku španělské nejvyšší soutěže. V třinácti odehraných zápasech vsítil sedm branek a na jednu dokázal přihrát. Dobrými výkony si vysloužil nominaci do své rodné země. Zde nastoupil do dvou kvalifikačních utkání, ve kterých vstřelil jednu trefu.
Historické okénko

Obě mužstva se již v historii španělské soutěže potkávájí na pravidelné bázy. Když se zaměříme na minulou sezónu, tak v ní si lépe vedl domácí celek, tedy Villarreal. V podzimním zápase v dějiišti dnešního zápasu vyhrál v klidu 2:0. Jarní odveta se CF povedla ještě lépe, jelikož zvítězil jednoznačně 3:0.
Osasuně se až tak těžko nejezdí na půdu Villarrealu. Z posledních třech duelů zde vyhrála dvakrát a to stejným poměrem 2:1.
Krásné nedělní odpoledne z Estadia de la Cerámica! Od 14:00 se zde odehraje duel 14.kola LaLigy mezi Villarrealem a Osasunou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.