La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Girona - 27. září 2023   19:00

Villarreal
49' Parejo
1:2
(0:0)
Girona
56' Dovbyk  (Sávio) • 62' E. García  (A. García)
Villarreal
Jörgensen – Foyth, Albiol (C) (78. Gabbia), Mándí, Pedraza – Pino (59. Akhomach), Parejo (88. Trigueros), Capoue, Baena – Morales (78. Brereton Díaz), Sörloth.
Reina – Comesaña, Terrats, C. Romero, Femenía.
Sánchez – Cabañero, López
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
17188 diváků
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, E. García (88. Blind), Da. López, Gutiérrez – Cygankov (88. Solís), A. García (C) (52. Portu), Y. Herrera, I. Martín (53. Couto), Sávio – Dovbyk (69. Stuani).
Fuidias, Carlos – Juanpe, Kebe, Torre, V. Fernández.

Domácí pokračují v nepovedeném startu do sezóny a připsali si již třetí porážku na vlastním hřišti v této sezóně La Ligy. V prvním poločase byl Villarreal lepším týmem, své dvě šance nevyužil. Po změně stran se sice dostal do vedení, ale hosté z Girony zápas rychle otočili a po zbytek utkání byli lepším týmem. Několikrát mohli vstřelit třetí gól, jejich střelecké pokusy z jasných pozic gólem neskončily. I tak můžou být spokojeni, jelikož jsou po sedmi odehraných kolech lídry La Ligy.
90+7'
90+6'
Poslední akci zápasu nepřesně zakončoval Brereton Díaz (Villarreal). Jeho pokus mířil hodně nepřesně.
90+4'
Jednu z posledních akcí Villarrealu v klidu zneškodnil Gazzaniga. S nepřesným centrem neměl problém.
90+3'
Villarreal své útočné akce zjednodušil a volí nakopávané míče do vápna. Ty hostující obrana s přehledem odvrací.
90+2'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Ben Brereton Díaz).
90+1'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Miguel Gutiérrez).
90'
Po jednom z rychlých brejků se dostal do zakončení hostující Couto. Jeho střela uvnitř vápna mířila metr nad bránu.
88'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Jhon Solís,
ze hřiště odchází Eric García, přichází Daley Blind.
88'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Manu Trigueros.
87'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Alejandro Baena).
86'
Tlak Villarrealu je zatím platonický. Obrana Girony funguje velmi dobře.
84'
Girona se snaží k domácím hráčům rychle přistupovat. Díky tomu se Villarreal nemůže dostat k centru či zakončení.
83'
Po pravé strane unikl Cygankov (Girona). Ač neatakován, tak nenašel nikoho ze spoluhráčů. Jeho centr byl zblokován na roh.
81'
V posledních minutách to na zvrat utkání nevypadá. Naopak Girona je daleko aktivnější a měla několik možností odskočit na dvoubrankové vedení.
79'
Další obrovská šance Girony, Stuani z voleje trefuje levou tyč.
78'
ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Matteo Gabbia,
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Ben Brereton Díaz.
77'
Ostrý faul Cygankova, rozhodčí Sánchez žlutou kartu neuděluje.
75'
Další velká šance Girony. Tentokrát se na penaltě objevil sám Portu, míč si však dal daleko od nohy a Jörgensen včasným vyběhnutím šanci zneškodnil.
74'
Obrovská chyba Jörgensena (Villarreal). Ten nejprve skvěle vyběhl mimo pokutového území, získal míč, ale s rozehrávkou otálel tak dlouho, až mu míč sebral jeden z napadajících hráčů Girony. Z 30 metrů však prázdnou bránu Villarrealu netrefil.
73'
Míč však jeden z hostujících obránců odvrací a akce Villarrealu začíná až od brankáře Jörgensena.
72'
V krátkém sledu jsme svědky druhého rohového kopu pro Villarreal.
71'
Další obrovská šance pro Gironu. Sávio zamotal hlavu domácím obráncům, následný centr si našel osamoceného Stuaniho, jeho hlavička však mířila pouze doprostřed brány.
69'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
67'
Domácí se snaží nepříznivý vývoj utkání zvrátit, průnik Akhomacha ztroskotal na hostující obraně.
64'
Po dalším rohovém kopu Girony míč končí na břevně domácí brány. Autorem nebezpečné střely je Aleix Garcia.
63'
Gól musel posvětit ještě videorozhodčí, jelikož se jednalo o hraniční ofsajdovou pozici.
62'
Girona právě vstřelila branku!
Po rychle rozehraném rohovém kopu se prosazuje hlavou ERIC GARCIA.
61'
Nebezpečný centr Sávia (Girona) odvrátil na poslední chvíli Mandi na roh.
60'
Girona v držení míče, napadání Vallarrealu zatím neúspěšné.
59'
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Ilias Akhomach.
58'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Yangel Herrera).
56'
Aktivní Sávio odcentroval a ARTEM DOVBYK neměl problém z malého vápna zakončit. Jeho hlavička mířila přesně.
54'
Po něm se dral do zakončení Dovbyk, hosté reklamují hru rukou, rozhodčí Sánchez však zůstává klidný, pokračuje se ve hře.
54'
Centr Couta (Girona) zblokován na roh.
53'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Yan Couto.
52'
ze hřiště odchází Aleix García, přichází Portu.
51'
Sávio (Girona) je aktivní i ve druhém poločasu a vybojoval rohový kop.
49'
Villarreal právě vstřelil branku!
DANI PAREJO penaltu proměnil. Gazzaniga směr střely sice vystihl. Míč se dostal do brány pod jeho padajícím tělem.
47'
Máme tu pokutový kop pro Villarreal! Hostující Gutiérrez si počínal nedovoleně.
46'
Domácí hráči se hned od začátku druhého poločasu usadili na polovině Girony.
46'
Máme za sebou úvodních 45 minut. Blíže ke vstřelení gólu měli domácí hráči. Hned v první minutě se ocitl ve vyložené šanci domácí Morales, mířil však nad bránu. Druhou šanci první půle měl v 39. minutě Pino (Villarreal), jeho pro změnu vychytal Gazzaniga. Statistiky 1. poločasu:
Držení míče: 46% – 54%
Střely na bránu: 2 – 0
Střely mimo bránu: 4 – 3
Rohové kopy: 3 – 1
45+2'
45+1'
V nastavení první půle se nic podstatného neudálo.
44'
Míč mají na svých kopačkách domácí hráči, jejich útok po levé straně byl však nepřesný. Míč má ve svých rukavicích Gazzaniga.
42'
Aktivní Cygankov (Girona) vybojoval míč a snažil se i zakončit, jeho střela byla zablokována jedním z domácích obránců.
40'
Z rohového kopu k ohrožení hostující brány nepřišlo.
39'
Pino (Villarreal) se krásně uvolnil v pokutovém území, dostal se i před brankáře Gazzanigu, ten jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyráží na roh.
37'
Aktivní Sávio (Girona) se snažil v pokutovém území vyzrát na Foytha, ten však vytlačil Sávia s míčem za brankovou čáru. Odkop pro Gironu.
36'
Dobré napadání Girony donutilo domácího Mándího k dlouhému odkopu.
34'
V těžké pozici mířil hlavičkou Pino (Villarreal) nepřesně.
33'
Centr Sávia (Girona) na přední tyči chytá Jörgensen.
32'
Faul na Cygankova na půlící čáře. Rozehrává Girona.
31'
Po akci Alexe (Villarreal) budeme svědky rohového kopu. Ten však byl odvrácen a po rychlém brejku se dostal do zakončení hostující Cygankov. Jeho hlavička byla nepřesná.
29'
Pád Moralese v pokutovém území Girony nechal sudího Sáncheze klidným. Penalta se nepíská.
27'
Kombinace na pravé straně Girony mezi Martínezem a Cygankovem byla nepřesná.
26'
Jsme svědky klidnější pasáže, míč má na svých kopačkách Girona.
24'
Po rohovém kopu podnikla Girona rychlý protiútok, ten odvrátil domácí obránce na roh.
23'
Skvělý průnik po levé straně předvedl domácí Pedraza, jeho centr byl odvrácen na rohový kop.
21'
Závar před bránou Girony, nejprve zakončoval Morales, následně Sorloth, ale obě střely byly zablokovány hostujícími obránci.
20'
Rychlý brejk Villarrealu končí díky nepřesné přihrávce Sorlotha.
18'
Opět akce z pravé strany, přízemní centr si našel Dovbyk (Girona). Jeho střela mířila nad.
18'
Centr Martíneze (Girona) byl příliš dlouhý, Villarreal bude rozehrávat od vlastní brány.
16'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Yeremi Pino).
15'
Skvělá akce domácích po levé straně, finální přihrávka však byla nepřesná. Míč pro Gironu.
13'
Presink Girony neúspěšný a tak se Villarreal usadil na útočné polovině.
10'
Baena (Villarreal) se dostal uvnitř pokutového území k zakončení, jeho střela v pádu mířila doprostřed brány. Gazzaniga vyráží.
9'
Míč za obranu domácích sebral v klidu Jörgensen (Villarreal), který rychle založil protiútok, na jehož konci byla střela domácích. Té však chyběla razance i přesnost.
8'
Po delší odmlce u míče domácí tým, Girona se však snaží vysokým napadáním míč získat.
7'
Jsme svědky ošetření, které si vyžádal hostující Sávio. Hřiště opouští po svém, měl by být v pořádku.
5'
Nebezpečný centr Savia (Girona) proletěl malým vápnem. Nikdo z nabíhajících hráčů na něho nedosáhl.
3'
Girona si trpělivou kombinací na půli Villarrealu snaží vytvořit střeleckou pozici, zatím bez úspěchu.
1'
Hned z prvního domácího útoku máme vyloženou šanci, v ní se ocitl Morales, ale z 10 metrů netrefil bránu a vysoko přestřelil.
1'
Hlavní rozhodčí Sánchez právě zahájil utkání. Villarreal nastupuje v tradičních žlutých dresech, hosté z Girony v bílém.
1'
Zajímavý souboj uvidíme v sedmém kole španělské La Ligy. Villarreal nezažívá povedený vstup do soutěže. Klub před sezónou vyhlásil útok na pohárovou Evropu. Po šesti kolech jsou však až na dvanáctém místě se ziskem 7 bodů. Doma odehrál Villarreal 3 zápasy a pouze jednou vyhrál (porazil Almeríu 2:1). Hostující Girona navazuje na povedenou loňskou sezónu, když jim chyběly k pohárové Evropě 4 body. Nyní jsou dokonce na druhém místě (stejný zisk bodů jako Barcelona), hrají kvalitní fotbal. Girona má na svém kontě, společně s Barcelonou, nejvíce vstřelených branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.