La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Granada - 3. března 2024   14:00

Villarreal
7' Sørloth (G. Moreno) • 19' Sørloth (Parejo) • 32' Capoue (Parejo) • 47' Go. Guedes (Baena) • 66' Sørloth (Parejo)
5:1
(3:0)
Granada
90+1' Corbeanu  (S. Ruiz)
Villarreal
Reina – Femenía, Bailly (46. Mándí, 62. Leković), Mosquera, A. Moreno – Traoré (75. Morales), Parejo, Capoue, Baena (62. Trigueros) – G. Moreno /C/ (46. Guedes), Sørloth.
Jørgensen, Álvarez – Comesaña, Coquelin, Achúmáš, Budesca.
Pulido – Escuela, Alonso
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
17 251 diváků
Granada
Batalla – Sánchez, Piątkowski (63. Méndez), Miquel, Neva /C/ – Ruiz, Hongla (63. Corbeanu), Villar (82. Melendo) – Pellistri (82. Jóźwiak), Boyé (82. Puertas), Uzuni.
Martínez – Torrente, Rubio, Maouassa, Callejón, Arezo.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:15.
Villarreal se na osmifinále Evropské ligy proti Marseille naladil pohodlnou výhrou 5:1 nad předposlední Granadou, pro kterou to byl sedmý zápas v řadě bez vítězství, naopak stejně dlouho nenašla přemožitele „žlutá ponorka“.
Hrdinou dne je autor hattricku Alexander Sørloth, který nejprve dorazil střelu Gerarda Morena, odraženou od břevna, pak se trefil voleje a po přestávce hlavou po rohu – stejně jako před ním obránce Capoué. Do výčtu gólů patří ještě trefa střídajícího Guedese hned v úvodu druhého poločasu, debakl v nastavení jen zmírnil Corbeanu.
90+2'
90+1'
Granada právě vstřelila branku!
THEODOR CORBEANU si narazil se Sergiem Ruizem, jeho dloubáček si hezky zpracoval na prsou a z úhlu ušpinil Reinovo čisté konto šajtlí za háčky vzdálenější tyče. Domácím se kosmetická úprava skóre nelíbí, protože chvilku před gólovou akcí ležel na malém vápně zraněný Mosquera a Granada nezakopla míč, ale to na platnosti gólu nic nemění.
90'
Corbeanu zakroutil přímý kop z 25 metrů pěkně kolem zdi, u tyče však našel připravenou náruč zkušeného brankáře Reiny.
89'
Už se zdálo, že hosté ztratí míč po nepřesném centru, ovšem Puertas zabojoval a po následné kličce ho fauloval Trigueros.
87'
Střídající Corbeanu zakroutil křížný pas až za bránu Villarrealu.
86'
Trigueros nechtěně došlápl plnou vahou na ruku Sánchezovi, který ztratil rovnováhu při kličce, tohle muselo zabolet.
83'
Výstavní točenou střelu Manu Triguerose z 27 metrů vyškraboval Augusto Batalla do strany, dorážející Morales stál v ofsajdu.
82'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Facundo Pellistri, přichází Kamil Jóźwiak,
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Antonio Puertas,
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Óscar Melendo.
80'
Moreno si vyměnil míč se Sørlothem, z volného prostoru na levém křídle však nedokázal poslat přesný centr.
79'
Dnešní utkání sleduje 17 251 diváků.
78'
Vysoký křížný pas z levého křídla směřuje na tribunu za bránou Villarrealu.
76'
Femenía srazil Miquelův centr pro změnu na roh pro Granadu.
75'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází José Luis Morales.
74'
Prodloužený míč hlavou jednoho z hráčů v červenobílém dresu směřuje za postranní čáru.
73'
Guedes nabíhal po pravém křídle, místo nahrávky nabízejícímu se Sørlothovi zvolil prudkou ránu z úhlu, kterou Batalla vykopává na roh.
71'
Ricard Sánchez (Granada) stáhl oběma rukama Guedese a okamžitě je oceněn žlutou kartou.
70'
Ani teď sudí hosty nepotěšili, když pomezní signalizuje praporkem faul Boyého na Mosqueru po vzájemném držení.
69'
Hosté se hlásili o ruku Alberta Morena, kterou mu míč možná lehce škrtl po odskoku o trávník, pro rozhodčího Pulida to ale nebylo dostatečné k odpískání penalty.
66'
Villarreal právě vstřelil branku!
Hattrick slaví ALEXANDER SØRLOTH! Po dvou trefách pravačkou ho završil prudkou hlavičkou po rohovém kopu Daniho Pareja, když na zadní tyči přeskočil Miquela a zavěsil.
66'
Trestný kop Daniho Pareja z 20 metrů vytáhl zpod břevna Augusto Batalla na další roh.
65'
Z rohu se domácí neprosadili, těsně před šestnáctkou však Villar podrazil Morena a bude to daleko nebezpečnější přímý kop.
64'
Guedes se hnal za průnikovou přihrávkou mezi beky, Neva s Miquelem mu ale včas zavřeli z obou stran cestu a od jednoho z nich se míč odráží na roh.
63'
ze hřiště odchází Martin Hongla, přichází Theodor Corbeanu,
ze hřiště odchází Kamil Piątkowski, přichází Bruno Méndez.
62'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Manu Trigueros,
ze hřiště odchází Ajsa Mándí, přichází Stefan Leković.
60'
Sørloth se zbavil blafákem brankáře Batally, ovšem z nulového úhlu musel centrovat naslepo a spoluhráči na vysoký míč nedosáhli.
58'
Villarreal se dostal vysunutým presinkem k míči a z toho vyústila Traorého skákavá střela z 18 metrů těsně vedle.
55'
V péči lékaře a maséra je na trávníku střídající Mándí, který ukazuje, že to dál nepůjde a dnes si tedy příliš nezahraje.
54'
Po rohu hlavičkoval prudce ze sedmi metrů Boyé, ke své smůle však přímo do Reinovy náruče.
53'
Pellistri uvolnil na křídle Sáncheze, jehož prudký centr odvrací ve skluzu na roh Mosquera.
50'
Granada ubránila roh a protiútok po pravé straně táhl Pellistri, centrem se však neprosadil a po ztrátě míče fauloval Ruiz.
49'
Červenobílí si příliš nerozuměli na pravém křídle a darovali domácím rohový kop.
47'
Domácí sehráli bleskovou kombinační akci a zpětnou přízemní přihrávku Alejandra Baeny uklidil bez přípravy do granadské brány počtvrté střídající GONÇALO GUEDES.
46'
Baenovu zblokovanou střelu si ještě našel Parejo a ukvapeně vypálil vysoko nad břevno.
46'
ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Ajsa Mándí,
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Gonçalo Guedes.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 41% – 59%, střely na bránu 5:0, střely mimo 1:3, rohy 2:2, ofsajdy 0:2, fauly 5:11.
Domácí směřují k povinnému vítězství, když po dvou slepených gólech Alexandera Sørlotha zvyšoval vedení Villarrealu hlavičkou po rohu Étienne Capoue. Granada sice drží častěji míč, ale v útoku není příliš nebezpečná a dnes nejspíš šestizápasovou sérii bez vítězství neprolomí.
45+5'
45+2'
Parejův kroucený centr však výborně odhlavičkoval ze záklonu do bezpečí Piątkowski.
45+2'
Podražen přes achillovky byl domáíc Capoue a obrana Granady musí opět zpozornět při obranné standardce.
44'
Hra je přerušena kvůli ošetřování domácího obránce Baillyho.
42'
Při dalším centru do vápna Villarrealu přiťukl Alberto Moreno míč hlavou do náruče veterána Reiny.
41'
Na malém vápně se po výborném centru Carlose Nevy do zakončení neprotačil těsně hlídaný Ricard Sánchez.
40'
Bailly ve středovém kruhu srazil nedovoleně na zem Boyého, který se rychle staví na nohy.
37'
Ruiz hledal křížným pasem před bránou Pellistriho, který na míč o kousíček nedosáhl.
36'
Domácí tentokrát zvolili rozehrávku nakrátko kolem velkého vápna. Dělovka Alberta Morena se odrazila od houštiny těl, dorážku obstaral Bertrand Traoré, ovšem jen do středu brány, kde byl připravený Batalla.
35'
Sergio Ruiz přerušil akci Villarrealu na další roh.
32'
Na bližší tyči si rohový kop Daniho Pareja našel ÉTIENNE CAPOUE a hlavičkou za sebe v obklíčení zapisuje svou první trefu v soutěžním ročníku. Žlutá ponorka směřuje k jasnému vítězství.
31'
Traoré si povodil Nevu a poté jeho nádherná křížná střela proletěla těsně kolem vzdálenější šibenice. Tentokrát rozhodčímu neunikla drobná teč a Villarreal bude zahrávat roh.
30'
Půlhodina hry je za námi, žlutá ponorka bezpečně kontroluje průběh hry.
28'
Boyé se u postranní čáry přetahoval s Femeníou, k jeho nelibosti se faul domácího hráče nepíská.
25'
Boyé si zpracovával míč na dlouhou nohu a po ztrátě mu ho jeden z obránců nakopl do ruky.
24'
Nakopávaný míč se zamotal pod nohy Baillymu a je to darovaný druhý roh pro Granadu.
22'
V zárodku přerušil akci Granady odkopem za postranní čáru Yerson Mosquera.
19'
I druhá gólová akce začala u Traorého, který podobným způsobem prostrčil míč zprava do šestnáctky. Dani Parejo okamžitě prodloužil míč na zadní tyč a ALEXANDER SØRLOTH z voleje trefil odkrytou bránu podruhé.
18'
Capoue poslal nedovoleně k zemi Sergia Ruize, jenže dlouhý nákop Granady směřuje do autu.
16'
Nadějný krátký roh však Alberto Moreno posílá jen do boční sítě. Rozhodčí ovšem okradli Villarreal o roh, když si nepovšimli poměrně výrazné a nepřiznané teče Pellistriho.
15'
Kamil Piątkowski (Granada) dostává žlutou kartu za faul, kterým zabrzdil průnik Bertranda Traorého.
14'
Teď mohlo být vyrovnáno! Carlos Neva sklepl vysoký míč skvěle ze vzduchu za sebe pro Lucase Boyého, který vypálil těsně vedle.
12'
Na hřišti byl ošetřován otřesený Gonzalo Villar, teď ho masér odvádí za postranní čáru a Granada bude zatím pokračovat v deseti.
10'
Z rohového kopu se hosté neprosadili, Baena ovšem dost podezřele zatahal za ruku Boyého, který se napřahoval ke střele.
9'
Boyé vybojoval roh pro Granadu.
7'
Traoré prostrčil míč zprava po zemi do vápna, Gerard Moreno pohotovou střelou napálil břevno, odražený míč ovšem zachytil ALEXANDER SØRLOTH a dorážkou napnul síť.
4'
Hra se přelila zpět k bráně Villarrealu, kde se Pellistriho centr zprava jen otřel o boční síť.
1'
Hosté se hned s chutí vrhli do útoku a Albánec Myrto Uzuni vypálil z 20 metrů vedle domácí pravé tyče.
1'
Villarreal nastupuje v tradičních žlutých dresech, Granada má červenobíle pruhované dresy a modré trenýrky.

Villarreal CF: Reina – Femenía, Bailly, Mosquera, A. Moreno – Traoré, Parejo, Capoue, Baena – G. Moreno (C), Sørloth.
Náhradníci: Jørgensen, Álvarez – Leković, Mándí, Comesaña, Coquelin, Trigueros, Achúmáš, Guedes, Morales, Budesca.
Trenér: Marcelino García.

Granada CF: Batalla – Sánchez, Piątkowski, Miquel, Neva (C) – Ruiz, Hongla, Villar – Pellistri, Boyé, Uzuni.
Náhradníci: Martínez – Méndez, Torrente, Rubio, Melendo, Maouassa, Corbeanu, Jóźwiak, Puertas, Callejón, Arezo.
Trenér: Alexander Medina.

Rozhodčí: Pulido – Escuela, Alonso.
Villarreal neprohrál s Granadou již 13 utkání v řadě (8-5-0), paradoxně ovšem vítězí hlavně v Andalusii, zatímco doma s tradičním „jojo klubem“ už třikrát po sobě ztratil body za remízu.
Na podzim to byla v Granadě pěkná divočina, při výsledku 2:3 padlo všech pět branek v rozmezí pouhých 16 minut uprostřed prvního poločasu.
Oba celky trápí hlavně defenzíva, víckrát než tyto dva inkasovala v sezoně už jen poslední Almería.
Granada CF
Nováček má sice zápas k dobru, ale jeho vyhlídky na udržení v lize nejsou růžové. Na sedmnácté Vigo ztrácí sedm bodů. Granada šest zápasů nevyhrála, poslední tři po odchodu ofenzivního esa Zaragozy do Bayernu Mnichov remizovala. Zatímco bod s Barcelonou určitě v Andalusii brali, s beznadějně poslední Almeríou to byla spíše ztráta.

Střelci: 7 – Uzuni, 6 – Zaragoza*, 3 – Sánchez, Boyé.
* v klubu již nepůsobí
Villarreal CF
Generálkou na osmifinále Evropské ligy v Marseille bude pro „žlutou ponorku“ domácí duel s Granadou. V La Lize je Villarreal po bídném období šest zápasů neporažen a pomalu se vzdaluje sestupovému pásmu. Cenná byla zejména poslední výhra 3:1 v San Sebastianu nad Real Sociedadem. Doma ovšem třikrát za sebou remizoval se soupeři ze spodní poloviny tabulky, což by dnes opakovat určitě nechtěl.

Střelci: 11 – Moreno, Sørloth, 9 – Morales.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.