Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 5:11.
Máme za sebou dnešní utkání. První poločas jasně ovládli domácí. Druhá půle však začala překvapivou brankou Kodaně a hra se vyrovnala. V 67. minutě přišla druhá žlutá karta Greguše a hosté tedy hráli více než dvacet minut v oslabení. Toho však domácí nedokázali využít a Kodaň jsi tak odváží velmi cenný jeden bodík za remízu 1:1.
90+4
90+4
Neskončí! Brahimi teď mohl vyrovnat, ale místo střely nepochopitelně volil patičku.
90+3
Poslední šance Porta. Skončí brankou?
90+3
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází William Kvist, přichází Mikael Antonsson.
90+2
Torres se po dobrém centru dostal k hlavičce. Ta ovšem míří nad branku!
90+2
To je panečku tlak!
90+1
Domácí se dožadují pokutového kopu, podle jejich názoru jeden z hráčů Kodaně zahrál ve vápně rukou. Hlavní rozhodčí pokutový kop nepíská a hraje se dál!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec hrací doby.
90
A i přes velkou nevoli domácích fanoušků se píská útočný faul jednomu z hráčů Porta. Tohle přesně Kodani vyhovuje.
89
Rohový kop pro FC Porto.
88
A když už ji někdo prostřelí, tak míří mimo tři tyče. Jako třeba teď Brahimi, který zamířil zhruba ze dvaceti metrů vedle.
87
Tak tohle je teda pevná zeď. Obránci Kodaně teď předvádějí opravdu skvělý výkon a tahle zeď je opravdu neprůstřelná.
85
Ani tahle akce Porta neskončí brankou. Z pravé strany nepřišel do vápna míč, který měl. Bude se pokračovat odkopem od branky.
83
Hosté chtějí výsledek ubránit a do bránění dávají téměř úplně vše. Takhle se hraje o body!
82
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Diogo Jota.
81
Hráči Porta kombinují na útočné polovině. Zatím však hráči Kodaně velmi dobře brání a nepouštějí domácí hráče dále než před šestnáctku.
80
Tohle není Porto z prvního poločasu. Jakoby hrál úplně jiný tým. Bez nápadu, bez přesnosti. Do konce zápasu zbývá deset minut.
79
Kodaň má míč na útočné polovině a přesně tohle jí vyhovuje. Útočníci pochopitelně vůbec nikam nepospíchají.
78
Laýun poslal centr do vápna z pravé strany hřiště. U míče byl jako první brankář Kodaně Olsen.
77
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Youssef Toutouh, přichází Rasmus Falk.
76
Tak centr z rohového kopu nenašel svého adresáta. Porto je ovšem stále u míče a kombinuje před vápnem Kodaně.
75
Domácí se dožadují odpískání pokutového kopu. Ani v tomto případě však rozhodčí nepíská. Nakonec z toho bude další rohový kop.
74
Porto nyní bude mít výhodu rohového kopu.
72
Po kombinaci se dostal k míči Otávio a ihned vystřelil na branku. Jeho střela mířila hodně mimo branku. Pokračovat se bude odkopem od branky.
70
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Yacine Brahimi.
70
Tak nyní mají hráči Porta vše ve svých rukou. Mají přesilovku a do konce zápasu zbývá dvacet minut.
69
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Federico Santander, přichází Benjamin Verbič.
67
Tak to je velká ztráta pro hostující tým! Slovák Ján Greguš vyfasoval za svůj zákrok druhou žlutou kartu a míří do sprch! Opakované záznamy však ukazují, že ke kontaktu vůbec nedošlo.
64
Marcano teď velmi tvrdě zajel do Delaneyho a může být jenom rád, že vyfasoval pouze žlutou kartu.
62
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Laurent Depoitre.
61
Tak Kodaň jakoby chytla po brance druhý dech a hráči vyrovnávají nejen stav, ale i hru na hřišti.
59
Povedená akce hostů a Delaney se pokusil o střelu zpoza vápna. Ta ovšem mířila hodně vedle branky. Byla tečována.
56
Pro domácí je tohle určitě rána. Jsou v zápase jasně lepší a první větší šance hostů skončila brankou. Hold takový je fotbal, musejí zabrat.
54
Na druhé straně se hnal do šance Corona. Dostal míč do vápna. Brankář Olsen však prokázal rychlé nohy a byl u kulatého nesmyslu dříve než útočník Porta.
52
Kodaň právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají stav utkání a stadion najednou utichl. ANDREAS CORNELIUS dostal dobrý míč do vápna a i díky velkému štěstí posílá míč hlavičkou až za záda Casillase!
50
Otávio se snažil prokličkovat až do vápna. Na samé hranici ho ovšem zastavil zákrokem obránce. Podle rozhodčího čistým zákrokem. To jsi ovšem asi Portugalci nemyslí.
48
Hraje se ve středu hřiště. Vypadá to, že trenér řekl hostům, že pokud chtějí dnes nějakým ten bodík, prostě budou muset hrát více ofenzivněji.
46
Tak druhou půli utkání začali aktivněji hosté z Kodaně. Kombinují před vápnem Porta a hledají nějakou trhlinku v obraně domácích.
46
Máme za sebou první poločas dnešního utkání. Porto zatím v utkání jasně dominuje a vede zaslouženě 1:0. Ve 13. minutě se prosadil po dobré kombinaci Otávio. Domácí mohli přidat ještě více branek, ale neproměnili spoustu šancí. Naopak Kodaň jsi moc šancí nevytvořila a zatím nepředvedla nijak oslnivý výkon. Uvidíme, jak dopadne poločas druhý, který začne zhruba ve 21:45.
45+1
45+1
Tak nakonec ne. Domácí rozehráli volný přímý kop nakrátko a hlavní rozhodčí ukončuje první poločas dnešního utkání.
45
Navíc budou mít hráči Porta výhodu volného přímého kopu. Tohle bude nejspíše centr do vápna.
44
Máme zde poslední minutu první půle. Domácí hráči kombinují před vápnem Kodaně.
43
Domácí hráči jsou ovšem stále u míče a chtějí přidat do konce první půle ještě minimálně jednu branku. Podaří se jim to?
41
Tak teď to domácí vymysleli velmi dobře a chyběla tomu jen třešnička v podobě branky. Dobrá přihrávka na pravou stranu a poté skvělá přihrávka před branku. Domácímu útočníkovi chyběl metr na to, aby skóroval do odkryté branky.
39
Hosté teď přišli po dlouhé kombinaci o míč a hráči Porta se hnali do rychlého brejku. Nakonec však všechno zhatila příliš dlouhá přihrávka na Otávia.
38
Držení míče je poměrně vyrovnané. Malou nadvládu mají domácí. Statistiky ovšem velmi zkreslují. Porto je jasně dominujícím týmem na hřišti.
36
Obrana Porta dnes působí opravdu dobře a hráči sbírají ze vzduchu všechny míče.
35
Hráči Kodaně nyní kombinují na útočné polovině. Zatím hledají dírku v obraně Porta. Obrana domácích se dobře přesunuje a obsazuje hráče. To bude velmi těžké.
33
Fanoušci i hráči Porta se dožadují odpískání pokutového kopu po zákroku na Coronu. Hlavní rozhodčí však jasným gestem naznačil – hrajte dál!
31
Domácí teď kombinují na vlastní polovině. Kodaň vyčkává na polovině hřiště. Zatím je to hra kočky s myší.
29
Hráči Porta zahrávali rohový kop. Centr do vápna však nenašel nikoho z domácích a míč nakonec zamířil do zámezí. Hra bude pokračovat odkopem od branky.
26
Kodaň se zatím dostává do šanci je velmi sporadicky. Obránci Porta dnes zatím neměli moc práce.
23
Porto je zatím stále lepším týmem. Hráči většinu času kombinují na útočné polovině. Kodaň brání před vápnem.
21
Greguš byl teď velmi blízko druhé žluté karty. V hlavičkovém souboji trefil svého soupeře loktem. Hlavní sudí tento zákrok však bral spíše jako nechtěný a žlutý trest tak nepřijde.
19
Teď se hrálo především ve středu hřiště. Posledních pět minut byl spíše v režii Kodaně. Ta jsi však žádnou větší šanci nevypracovala.
17
Tak i Kodaň se snaží útočit a jejich akce zatím nevypadají vůbec špatně. Chybí tomu ovšem dobrá finální přihrávka.
15
Tak asi nějak takhle jsi to domácí představovali. Rychlá branka v utkání a klid na kopačkách. Stále mají míč ve svém držení.
13
Porto právě vstřelilo branku!
Máme zde první branku dnešního utkání. Zbytečná ztráta míče hostů a poté skvělá kombinace domácích. Finální přihrávka na hranici vápna a OTÁVIO EDMILSON svou střelou do levého rohu branky skóruje!
13
Greguš vyfasoval za svůj zákrok první žlutou kartu v tomto zápase.
11
První šance hostující týmu a Casillas musel být v pohotovosti! Santander dostal dobrý centr do vápna a hlavičkoval na branku. Casillas jeho hlavičku vyrazil mimo tři tyče.
9
Dobrý míč do vápna z pravé strany od Herrery. První u míče byl ovšem hostující obránce. Zatím obrana hostů dobře brání.
8
Hraje se ve středu hřiště. Hosté nechtějí nic ponechat náhodě a útočníci velmi dobře presují. Je jasné, že Kodaň se dnes nikam nepožene.
6
Hráči Porta jsou zatím jasně aktivnější. Chtějí dát branku hned v úvodu. Hráči Kodaně zatím dobře brání a nepustili domácí hráče do žádné větší akce.
4
Torres poslal do vápna dobrou přihrávku. U míče byl ovšem první hostující obránce a míč odkopl do bezpečí.
3
Domácí kombinují na vlastní polovině. Kodaň dobře presuje. Uvidíme, kdy nastane první šance v zápasu.
2
Oba týmy se oťukávají ve středu hřiště. Opatrný začátek utkání. To se ovšem určitě dalo čekat.
1
Právě nám začalo dnešní utkání. Úvodní rozehrávky se ujali hráči Kodaně.
1

FC Porto: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – H Herrera (C), D. Pereira, Ó. Torres – J. M. Corona, André Silva, Otávio.
Náhradníci: Sá – Boly, Brahimi, Depoitre, Diogo Jota, Neves, André.

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, Jørgensen, E. Johansson, Augustinsson – Greguš, Kvist, Delaney (C), Toutouh – Santander, Cornelius.
Náhradníci: Andersen – Høgli, Verbič, Antonsson, Pavlović, Amankwaa, Falk.

Rozhodčí: Jug – Žunič, Vidali.
Domácí byli nasazeni do čtvrtého předkola. Zde narazili na italský AS Řím. Domácí remíza 1:1 nebyla pro Porto úplně ideální a do odvety nastupoval Řím jako favorit. Avšak utkání Portugalci zvládli velmi dobře a zásluhou tří branek postoupili do hlavní části této soutěže.
Nejprve něco málo k hostům. Kodaň své působení v Lize mistrů začala v druhém předkole. Zde narazila na Crusaders FC. Skóre z dvojzápasu 9:0 snad hovoří za vše. Třetí předkolo a nevyzpytatelná Astra Giurgiu. První zápas skončil remízou 1:1. Druhý zápas Kodaň zvládla a přispala si vítězství 3:0. V poslední fázi narazila na APOEL Nikósie. Doma vítězství 1:0 a venku remíza 1:1 neznamenalo nic jiného, než postup do hlavní části Ligy mistrů.
Dobrý den, ještě jednou zde vítám všechny fanoušky fotbalu. Dnes nás čeká první utkání základní skupiny Ligy mistrů. Mezi sebou se utká FC Porto a FC Kodaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.