Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Šachtar - 26. listopadu 2019   21:00

Manchester City
56' Gündoğan (Jesus)
1:1
(0:0)
Šachtar
Šachtar
69' Solomon  (Dodô)
Ederson – Cancelo, Otamendi, Fernandinho (C), Angeliño – Gündoğan, Rodri (76. Foden), De Bruyne (70. D. Silva) – B. Silva, Jesus, Sterling.
Carson – Walker, Stones, D. Silva, B. Mendy, Mahríz, Foden.
Vinčić – Klančnik, Kovačić (SVN)
Etihad Stadium, Manchester
Šachtar
Pjatov – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stěpaněnko (C) – Tetê, Kovalenko (81. Antônio), Konopljanka (65. Solomon) – Júnior Moraes (90+1. Sikan).
O. Ševčenko – Chočolava, Antônio, Solomon, Cipriano, Sikan, Bolbat.

SESTŘIH LM: Manchester City - Šachtar 1:1. Domácí ztratili, ale postoupili do jarní fáze

Fotbalisté Manchesteru City remizovali se Šachtarem Doněck 1:1 a i bod jim stačí k jistotě postupu do osmifinále Ligy mistrů. To hráči Šachtaru se o něj budou muset ještě poprat v posledním kole skupinové fáze, v němž hostí italskou Atalantu.

V prvním poločase byli hosté překvapivě nebezpečnější. Největší příležitost měl Tetê, který se po chybě brankáře Edersona řítil na prázdnou bránu, ale domácí zachránil Fernandinho. Po změně stran se Citizens přeci jen zlepšili a svou aktivitu podtrhli v 56. minutě vedoucím zásahem Ilkaye Gündoğana, jemuž připravil pozici před prázdnou bránou Jesus. Šachtaru se však podařilo v 69. minutě vyrovnat. Rychlý kontr zakončil po přízemním centru Doda střídající Manor Solomon. Domácím pak mohl vrátit náskok David Silva po jehož střele zaskočil za již překonaného brankáře Pjatova stoper Kryvcov. Poté už ukrajinští mistři kýženou plichtu uhájili.
90+5'
90+5'
Centr Davida Silvy propadl šestnáctkou. Více už toho rozhodčí domácím nedovolí.
90+4'
Cancelo neadresoval přesnou přihrávku Davidovi Silvovi. Míč má brankář Pjatov a nebude pospíchat s rozehrávkou.
90+2'
Alan Patrick si chtěl vymodlit autové vhazování poblíž rohového praporku. Sudí ale přisuzuje míč domácím.
90+1'
Tetê si na pravé straně obhazoval Fernandinha, který ho musel faulovat a dostal za to žlutou kartu.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
90+1'
Júnior Moraes opravdu opouští trávník na nosítkách. Nahrazuje ho osmnáctiletý Danylo Sikan.
89'
Ošetřován je hostující útočník Júnior Moraes. Na trávníku jsou dokonce nosítka a u lavičky Šachtaru se již chystá střídání.
88'
V pokutovém území si nedokázal srovnat míč pro střelu Gabriel Jesus. Odražený balón pak napálil Nicolás Otamendi, který mířil vysoko nad.
88'
Hosté jsou zataženi hluboko na své polovině. Viditelně si chtějí dojít pro remízu.
87'
Tentokrát Angeliño přenesl hru na pravou stranu šestnáctky, kde to z první zkoušel Raheem Sterling. Pjatov situaci kontroloval tygřím skokem, míč však směřoval metr a půl vedle jeho bližší tyče.
86'
Angeliño se snažil najít centrem z levé strany hlavu Gabriela Jesuse. Ten na míč ve výskoku nedosáhl.
85'
Hosté uklidňují situaci a drží míč na svých kopačkách.
84'
Centr Sterlinga dolétl až do rukavic brankáře Šachtaru Doněck.
84'
Pomalu se blíží závěr utkání. Bod by byl pro Šachtar samozřejmě hodně cenný.
83'
Marcos Antônio zůstává ležet na hrací ploše. Tam ho útočným faulem poslal jeden z protihráčů.
82'
Fodenův centr z hloubi pole lízl hlavou Bernardo Silva. Míč ale končí v rukavicích Pjatova.
81'
Sterlingův průnik po pravé straně vedl k dalšímu rohovému kopu pro domácí.
81'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Marcos Antônio.
79'
Gündoğan poslal před bránu zajímavý pas, který na vzdálenější tyči doběhl Bernardo Silva. Ten balón cpal do malého vápna a po zásahu hostujících obránců se bude kopat od rohového praporku.
77'
Centr Raheema Sterlinga si stáhl do rukavic hostující brankář Pjatov.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Philip Foden.
76'
Tetêho střela se nezařadila do kategorie vydařených. Domácí budou střídat...
75'
Spolupráce Davida a Bernarda Silvových. Druhý jmenovaný centroval, míč ale skončil v náručí Pjatova.
72'
Střídající David Silva hned mohl vrátit Citizens vedení! Gabriel Jesus doběhl balón u brankové čáry a zpětnou přihrávkou nabil Silvovi. Míč po jeho střele prošel pod tělem Pjatova, ale za toho na brankové čáře zaskočil Serhij Kryvcov!
70'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází David Silva.
69'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Hosté z ničeho nic srovnávají! Ukrajinský mistr parádně sehrál rychlý brejk. V jeho závěrečné fázi se míč dostal na pravé křídlo. Tam ho Tetê předal Dodôovi, jehož přízemní centr se dostal až ke střídajícímu MANOROVI SOLOMONOVI, který střelou po zemi k levé tyči překonává Edersona.
69'
Raheem Sterling operoval s míčem na levé straně pokutového území. Zakončení pravačkou mu ale obránci nedovolili a levou nohou Sterling střílet nechtěl.
68'
Po změně stran už hosté nejsou v ofenzivě tak nebezpeční. Ze hřiště se téměř vytratil Tetê, který byl v úvodním dějství na pravém křídle hodně vidět.
67'
Po něm se hosté ubránili, City ale ještě zůstanou u míče.
66'
De Bruyne si narazil míč se spoluhráčem. Sice se pak dostal do těžké pozice, ale z ní vyšel se ctí. Získal pro Citizens rohový kop.
65'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Manor Solomon.
65'
Po nepovedeném centru Bernarda Silvy se bude kopat od brány Šachtaru.
63'
Střeleckou odpovědnost na sebe vzal João Cancelo, který si míč navedl na levačku a z 20 metrů vyslal na bránu přízemní pokus. Tomu scházela razance k tomu, aby způsobil Pjatovovi větší komplikace.
62'
Dodô se pokoušel vysunout Júniora Moraese, který se proti obráncům v bleděmodrém neprosadil.
61'
Konopljanka se snažil od rohového praporku najít Stěpaněnka, který číhal na hranici šestnáctky. Obrana Citizens ale situaci dobře přečetla a této spolupráci zabránila.
60'
Hosté se snaží odpovědět. Nyní budou zahrávat rohový kop.
58'
Fotbalisté Manchesteru City se výrazně přiblížili k jistotě postupu do osmifinále Ligy mistrů. K té jim dnes stačí i remíza.
56'
Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí otevírají gólový účet zápasu! Na útočné polovině přebral míč Kevin De Bruyne, který následně nahrál do šestnáctky Gabrielovi Jesusovi. Ten se svým důrazem prodral až před Pjatova, ale místo zakončení ještě nezištně předložil balón ILKAYOVI GÜNDOĞANOVI a ten střílel do prázdné brány.
56'
Júnior Moraes se v pokutovém území málem dostal k balónu po dlouhém pasu spoluhráče. Fernandinho však odvedl skvělou práci a hostujícího útočníka od balónu čistě odstavil!
55'
Z pravé strany centroval Kevin De Bruyne, našel jen kopačku obránce Mykoly Matvijenka
54'
Před hostující bránou zůstává ležet Stěpaněnko. Ten dostal naloženo od Otamendiho po zmíněném rohu, ale vypadá to, že bude moci pokračovat.
53'
De Bruyneho centr od rohového praporku vyboxoval brankář Pjatov.
53'
Domácí si celu situaci s rohovým kopem zopakují z druhé strany...
52'
Bernardo Silva rozběhl na pravé straně De Bruyneho, který posílal míč před bránu, kde viděl Gabriela Jesuse. Ve skluzu odvrací na roh Matvijenko.
51'
Nyní byl De Bruyne faulován Júniorem Moraesem. Domácí rozehrávají na útočné polovině.
51'
Přízemní centr De Bruyneho hledal na vzdálenější tyč nabíhajícího Gabriela Jesuse. Pro míč si ale skočil brankář Pjatov.
50'
Gabriel Jesus si našel prostor ke střele. Ta ale byla slabá a Pjatov s ní neměl problém.
49'
Angeliño hledal Sterlinga, jehož přikryl Dodô. Vypadalo to však, že se hostující obránce dotkl míče rukou, nicméně pokutový kop sudí Vinčić nenařídil!
48'
Na skóre nic nezměnila ani snaha De Bruyneho na levém křídle. Bude se jen kopat od brány Pjatova.
47'
Angeliño napřáhl levačkou z 25 metrů. Trefil jen bránícího hráče.
47'
Júnior Moraes se rozbíhal proti domácí bráně. Dvojice Rodri – Fernandinho ho ale k Endersonovi nepustila.
46'
Na pravém křídle se rval o míč Bernardo Silva. Nakonec se bude jen kopat od hostující brány.
46'
Hráči se už vracejí zpět na trávník. Zatím jsem nezaregistroval žádné střídání.
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 58 % : 42 %
Střely na bránu – 2:1
Střely mimo – 1:2
Rohové kopy – 3:2
Skončil první poločas, v němž zůstal domácí favorit hodně za očekáváním. Šachtar byl v koncovce dokonce nebezpečnější a nikdo by se nemohl divit, kdyby dokázal skórovat. Nejblíže k tomu měl po čtvrthodině hry Tetê, jenž po chybě brankáře Edersona postupoval proti prázdné bráně, ale bleděmodré zachránil kapitán Fernandinho. Myslím, že manažer Pep Guardiola bude mít v kabině domácím fotbalistům co vysvětlovat.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Z dálky to zkusil Kevin De Bruyne. Míč ale směřoval přímo do rukavic Andrije Pjatova.
44'
Pěkný míč posílal před hostující bránu Bernardo Silva. Jesuse i Sterlinga si ale obránci hostí pohlídali.
42'
De Bruyne chtěl překvapit obranu Šachtaru rozehrávkou na Cancela, kterou zvolil místo centru. Portugalský pravý bek však trefil jen prvního protihráče.
42'
De Bruyneho fauloval u postranní čáry Ismaily. Domácí tak mají k dispozici standardní situaci.
41'
Kolmice De Bruyneho hledala Gabriela Jesuse. Jeden z hostujících stoperů míč ve skluzu zastavil.
41'
Ten byl zahrán nakrátko. Pokračující akci ukončil odmávaný ofsajd Gabriela Jesuse.
40'
Ilkay Gündoğan se na to nemohl dívat a tak vystřelil. Po jeho tečovaném pokusu budou Citizens zahrávat roh.
40'
Domácí kombinují na útočné polovině, ale jejich hra je dnes zatím hodně pomalá. Pep Guardiola asi v kabině chválit nebude.
39'
Jevhen Konopljanka převzal míč na levém křídle a navedl si míč do hřiště na svou pravou nohu. Jeho střela skončila v rukavicích Edersona.
37'
Moraes je ale v pořádku a už se vrací zpět na hřiště.
36'
Fernandinho vyhrál osobní souboj s Júniorem Moraesem. Počínal si čistě, ovšem útočník Doněcku zůstal ležet na trávníku a domácí o chvilku později sportovně přerušili hru zakopnutím míče do autu.
34'
Stoper Nicolás Otamendi je paradoxně zatím nejnebezpečnějším hráčem domácích. Nyní to zkusil z větší vzdálenosti a jeho projektil prosvištěl vedle levé tyče.
32'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Rozehráli ho nakrátko a po centru z hloubi pole se dostal k nebezpečné hlavičce Nicolás Otamendi. Pjatov při zákroku couval a moc nescházelo, aby s balónem v rukavicích došel až za brankovou čáru!
30'
Hosté se zatím vůbec ničeho nebojí a hrají hodně aktivně. Na pravé straně teď kombinovali Tetê s Dodôem. Centroval prvně jmenovaný a zasahovat musel stoper Otamendi.
28'
Velká šance hostí! Ti hodně hrozí po své pravé straně, kde operuje Tetê. I on se zapojil do akce, kterou zakončoval z druhé vlny nabíhající Alan Patrick ranou nad!
27'
Kevin De Bruyne našel výbornou přihrávkou na pravém křídle rozběhnutého Joãa Cancela. Ten chtěl místo střely ještě nahrávat na zadní tyč a to byla chyba. Na míč nikdo nedosáhl a tak se bude kopat od brány.
25'
Teď přeci jen vystrašil hostující obranu Rodri. Protihráči před ním ustupovali a španělský fotbalista mohl střílet z 20 metrů. Pjatov ale předvedl dobrý zákrok a střelu mířící k levé tyči ze svého pohledu lapil.
25'
Gabriel Jesus s Bernardem Silvou se nedokázali prokombinovat středem hřiště. Stále čekáme, až se domácí směrem dopředu výrazněji připomenou.
24'
Střely celkem – 1:3
22'
Bernardo Silva v souboji o míč fauloval Konopljanku. Rozehrává ukrajinský šampión.
21'
Přihrávku za obranu Šachtaru dostal Raheem Sterling. Ten přehodil vybíhajícího Pjatova a zamířil těsně vedle brány. Mrzet ho to ale zas tak moc nemusí, pomezní totiž mával ofsajd.
18'
Šachtar v posledních minutách ukázal, že umí být v útoku nebezpečný. Hráči Manchesteru si budou muset dávat pozor na zadní vrátka.
16'
Za domácí obranu si opět nabíhal Tetê a Ederson znovu vyběhl daleko ze své brány. Tentokrát to udělal výborně a balón těsně před protihráčem odehrál!
15'
Rozehrávky rohového kopu se ujal právě Tetê. Po jeho centru hlavičkoval Júnior Moraes, který však mířil mimo.
15'
Obrovskou hrubku vyrobil domácí brankář Ederson, který vyběhl daleko mimo svou šestnáctku, ale balón promáchl! Do velké šance se tak dostal Tetê, jenž postupoval z pravé strany na prázdnou bránu, Citizens však zachránil Fernandinho, který se stačil rychle vrátit a zakončení svého brazilského krajana srazil špičkou kopačky na rohový kop!
14'
Prudký centr z pravé strany poslal do pokutového území Kevin De Bruyne. Hostující obrana míč odvrací.
13'
Zatím sledujeme poklidný zápas. Domácí častěji drží míč na kopačkách, ale nehrají v nějakém zběsilém tempu.
11'
Rodri poslal do šestnáctky centr z hloubi pole. Ten si našel Bernardo Silva, který balón vracel hlavou do předbrankového prostoru. Obránci Šachtaru si ale pohlídali náběhy Gabriela Jesuse a Raheema Sterlinga.
11'
Nakonec to byl Fernandinho, který poslal míč do hostujícího pokutového území. Tam si pro něj došel zkušený brankář Andrij Pjatov.
10'
Bleděmodří trpělivě kombinují kolem půlící čáry. Uvidíme, kdy přijde zrychlení hry.
8'
Po přihrávce Sterlinga se dostal k zakončení z levé strany šestnáctky Kevin De Bruyne. Střela belgického fotbalisty však byla zablokována.
7'
Fernandinho fauloval Júniora Moraese. Hosté budou rozehrávat ze středu hřiště.
5'
Ten rozehrál právě De Bruyne nakrátko. Citizens nakonec nic nebezpečného nevymysleli.
5'
Centr De Bruyneho srazil do zámezí Matvijenko. Domácí mají k dispozici první rohový kop.
3'
Kevin De Bruyne pracoval s míčem na pravé straně. Předávka Bernardovi Silvovi ale nevyšla a balónu se tak chopili hostující zadáci.
2'
Hosté opět u balónu, do postupné rozehrávky zapojili i brankáře Pjatova.
1'
Hostující hráč nakopl míč z vlastní poloviny dopředu. Tam se ale nikdo z fotbalistů Šachtaru nenacházel a pro balón si došel brankář Ederson.
1'
Nyní už slovinští rozhodčí přivádějí hráče na trávník Etihad Stadium.
Aktéři zápasu jsou již připraveni v tunelu a čekají na pokyn k nastoupení na hrací plochu.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Otamendi, Fernandinho (C), Angeliño – Gündoğan, Rodri, De Bruyne – B. Silva, Jesus, Sterling.
Náhradníci: Carson – Walker, Stones, D. Silva, B. Mendy, Mahríz, Foden.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stěpaněnko (C) – Tetê, Kovalenko, Konopljanka – Júnior Moraes.
Náhradníci: O. Ševčenko – Chočolava, Antônio, Solomon, Cipriano, Sikan, Bolbat.

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačić (SVN).
Oba týmy na sebe mají v Lize mistrů štěstí. Ve skupině se potkaly ve třetím ročníku za sebou. Z pěti vzájemných duelů vyhráli hned čtyři Citizens. Šachtar uspěl pouze v sezóně 2017-18, kdy na domácí půdě zvítězil 2:1. Loni svěřenci Pepa Guardioly triumfovali 3:0 na hřišti soupeře a doma Ukrajince rozstříleli 6:0. První duel v této sezóně Manchester také zvládl, ze Lvova si odvezl vítězství 3:0 po gólech Mahríze, Gündogana a Gabriela Jesuse.
Manchester City:
Citizens mají na kontě 10 bodů a tabulku skupiny suverénně vedou. Postup si mohli zajistit už v minulém kole na hřišti italského Bergama, kde ale uhráli pouze remízu 1:1. V tomto utkání došlo ke kuriózní situaci s brankáři City. Zraněného Edersona musel o přestávce nahradit Claudio Bravo, ale ani duel nedokončil. Deset minut před koncem byl totiž vyloučen a zbytek hrací doby musel odchytat obránce Kyle Walker. Ten ve zbývajících minutách neinkasoval a pomohl tak svému týmu uhájit alespoň bod.

V anglické Premier League patří svěřencům Pepa Guardioly až třetí místo. Na vedoucí Liverpool ztrácejí už osm bodů, za druhým Leicesterem pak zaostávají o bodík. Před reprezentační pauzou City nevládli právě duel na Liverpoolu, kde prohráli 1:3. V sobotu naopak otočili domácí zápas s Chelsea a zvítězili 2:1.

Posledních 5 zápasů Man. City:
Man. City – Southampton 3:1 (League Cup)
Man. City – Southampton 2:1 (PL)
Atalanta – Man. City 1:1 (LM)
Liverpool – Man. City 3:1 (PL)
Man. City – Chelsea 2:1 (PL)
FK Šachtar Doněck:
Šachtar nasbíral ve čtyřech utkáních LM 5 bodů a v tabulce skupiny C mu patří třetí místo jen o skóre za Dinamem Záhřeb. Stále je tedy ve hře o osmifinále soutěže. Ukrajinský mistr prohrál jen úvodní domácí zápas právě s Citizens, od té doby jednou zvítězil a dvakrát remizoval. V domácí lize Šachtar i letos suverénně vládne. Po 15 kolech vede tabulku o třináct bodů před Dynamem Kyjev. V pátek Doněčtí přehráli 4:1 Lvov, s nímž se dělí o domácí arénu. Hattrickem se blýskl Júnior Moraes.

Posledních 5 zápasů Šachtaru:
Dynamo Kyjev – Šachtar 2:1 po prodl. (Národní pohár)
Karpaty Lvov – Šachtar 0:3 (Liga)
Dinamo Záhřeb – Šachtar 3:3 (LM)
Šachtar – Dynamo Kyjev 1:0 (Liga)
Šachtar – FK Lvov 4:1 (Liga)
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Tento týden nás čeká již 5. kolo skupinové fáze Ligy mistrů. V rámci úterního programu budou odehrány také zápasy skupiny C a já Vás provedu soubojem mezi Manchesterem City a Šachtarem Doněck. Zatímco domácím stačí i remíza k postupové definitivě, tak ukrajinský šampión bude muset o osmifinále ještě zabojovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.