Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Manchester City - 11. prosince 2019   18:55

Záhřeb
Záhřeb
10' Olmo (Kądzior)
1:4
(1:1)
Manchester City
34' Jesus  (Mahríz) • 50' Jesus  (Foden) • 54' Jesus  (B. Mendy) • 84' Foden  (B. Silva)
Záhřeb
Livaković – Stojanović, A. Ademi, Dilaver, Moubandje – Gojak (81. Majer), Moro, Olmo – Kądzior (59. Gjira), Petković, Oršić (81. Hajrović).
Zagorac – Ivanušec, Šitum, Gjira, Gavranović, Hajrović, Majer.
del Cerro – Yuste, Alonso
Stadion Maksimir, Záhřeb
Bravo – Cancelo, García, Otamendi (82. Harwood-Bellis), B. Mendy – Foden, Rodri (73. Sterling), Gündoğan – Mahríz, Jesus (66. Zinčenko), B. Silva.
Carson – Angeliño, Walker, De Bruyne, Sterling, Zinčenko, Harwood-Bellis.

SESTŘIH LM: Dinamo Záhřeb - Manchester City 1:4. Tvrdý konec nadějí na postup

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Konečné pořadí skupiny C

1. Manchester City 14 bodů
2. Atalanta 7

3. Šachtar 6
4. Dinamo Záhřeb 5
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:6.
Je konec! Manchester City nakonec potvrdil roli velkého favorita a na půdě Dinama Záhřeb vítězí 4:1. Chorvatský celek se dostal do vedení už po deseti minutách brankou Daniho Olma! Manchester City se poté dostal do tlaku, ale dlouho se nemohl dostat do šance. Až deset minut před přestávkou dokázal hlavou vyrovnat Gabriel Jesus. Brazilský útočník navíc po změně stran přidal dvě rychlé branky a dovršil hattrick. O osudu utkání tak bylo zřejmě rozhodnuto. V závěru navíc přidal pojistku Foden.
90+3'
90+3'
Citizens i v závěru utkání napadají rozehrávku domácího celku. Dinama se rozloučí s evropskými poháry vysokou domácí porážkou.
90+2'
Foden se tlačil do pokutového území, jenže do cesty se mu postavil Hajrovič, který si ještě pomohl nedovoleným zákrokem. Citizens budou zahrávat přímý kop.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Na druhou stranu pelášil s rychlým protiútokem Rijád Mahríz, který prošel do blízkosti velkého vápna, ale jeho centr levačkou nebyl zrovna nebezpečný.
89'
Dani Olmo doběhl dlouhou přihrávku na levé křídlo, navedl si míč do šestnáctky, ale po skvělém uvolnění se nezakroutil svůj pokus mezi tři tyče.
88'
Manchester City hraje s míčem na kopačkách a bez problémů uklidňuje hru. Nikdo v tmavě modrém dresu Dinama jeho kombinaci neatakuje.
87'
Claudio Bravo si vyrazil ven z branky a na hranici velkého vápna schoval do rukavic nepřesnou rozehrávku soupeře. Ze souboje si ještě nějaký šrám odnesl Dani Olmo.
86'
Majer mohl potrestat chybu Manchesteru City v rozehrávce. Střídající fotbalista pálil levačkou, ale jeho projektil prosvištěl kolem levé tyče.
84'
Manchester City právě vstřelil branku!
Ještě jeden zásah pro hostující celek! Manchester City nyní doslova rozebral obranu Dinama. Bernardo Silva si naběhl na kolmici do šestnáctky, poslal zpětnou přihrávku a PHILIP FODEN doklepl míč do sítě!
83'
Bravo rozehrál dlouhým výhozem na levou stranu hrací plochy. Manchester City má nyní na trávníku hodně mladou stoperskou dvojici García – Harwood-Bellis.
82'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Nicolás Otamendi, přichází Taylor Harwood-Bellis.
81'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Izet Hajrović.
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Lovro Majer.
80'
Otamendi ukázal své zkušenosti v defenzivě a bez problémů odehrál míč na pravou stranu hrací plochy. Citizens mohou rozjet další útok.
79'
Manchester City zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal Ilkay Gündoğan, jehož centr přiletěl na malé vápno, jenže Sterling zakončoval v ofsajdu.
78'
Dani Olmo si naběhl na další přihrávku do pokutového území a opět zkoušel zakončovat z voleje. Španělský reprezentant však trefil rukavice připraveného brankáře.
77'
Domácí fanoušci si užívají závěrečné vystoupení svého celku v Lize mistrů. Příznivci Dinama dnes vytvářejí opravdu neskutečnou atmosféru.
76'
Sterling bojoval o míč na polovině soupeře, jenže si balón předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal před důrazným zadákem v tmavě modrém dresu.
75'
Raheem Sterling si došel pro přihrávku až na polovinu hrací plochy. Rychlonohý fotbalista se poté rychle otočil, ale nedokázal přesně rozehrát.
74'
García poslal přihrávku na levou stranu, jenže nikdo ve světle modrém dresu se už nikam nežene. Manchester City si bez problémů hlídá vítězství.
73'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Raheem Sterling.
72'
Arijan Ademi poslal prudkou přihrávku na levou stranu, kde číhal jeho spoluhráč z obrany. Domácí mají velké problémy s napadáním fotbalistů Citizens.
71'
García se z pozice stopera zapojil do kombinace na polovině soupeře. Domácí hráči se ale stačili srovnat a nepustili prudkou přihrávku do šestnáctky.
70'
V průběžně hraném duelu skupiny C vede Atalanda nad Šachtarem 1:0.
69'
Stopeři Manchesteru City kombinují v zadních řadách a bez problémů uklidňují vývoj duelu. Zadáci Citizens prakticky nepouští domácí celek k míči.
68'
Mendy poslal dlouhou přhrávku až do pokutového území. Jeho pobídku si ale obrana domácího celku bez problémů pohlídala.
67'
Manchester City se probil na polovinu Dinama. Zinčenko se ihned zapojil do ofenzivní akce, ale jeho prudký centr skončil na kopačce vracejícího se stopera.
66'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Olexandr Zinčenko.
65'
Rodri křížným pasem poslal přihrávku do pokutového území, jenže nikdo ve světle modrém dresu na jeho pobídku nedosáhl. Fotbalisté Citizens hrají pozorně.
64'
Ilkay Gündoğan doběhl přihrávku na pravou stranu, krásnou kličkou se zbavil obránce, jenže levačkou nedokázal odcentrovat před branku.
63'
Olmo s Oršičem si připravili zajímavou rozehrávku rohového kopu. Oršič nakonec poslal prudký centr levačkou na malé vápno, ale zadáci Citizens opět zasáhli.
62'
Benjamin Mendy si v souboji na pravé straně pomohl nedovoleným zákrokem. Důrazný fotbalista Manchesteru City se diví, ale verdikt sudího se měnit nebude.
61'
Foden se krásným slalomem prosmýkl do pokutového území, kde si přehodil míč na levačku, ale jeho přízemní pokus mířil jen do míst, kde stál domácí brankář.
60'
Chorvatský klub se nyní usadil v blízkosti pokutového území, jenže Dani Olmo přihrávkou bodlem našel jen hlavu připraveného stopera Otamendiho.
59'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Damian Kądzior, přichází Marko Gjira.
59'
Jacques François Moubandje si v blízkosti pokutového území přehodil balón na pravačku a pokusil se o zakončení placírkou. Jeho projektil prolétl kolem vzdálenější tyčky.
58'
Cancelo se zpoza hranice pokutového území opřel do volného míče, jenže jeho jedovatá dělovka prosvištěla kolem levé tyče branky Dinama Záhřeb.
57'
Mendy si naběhl na další přihrávku do prostoru, jenže tentokrát nebyl schopný nebezpečně odcentrovat. Domácí Dinamo však potřebuje hrát na opačné straně.
56'
Domácí celek se sice tlačí na polovinu soupeře, jenže nikdo v tmavě modrém dresu není schopen vymyslet něco překvapivého. Citizens kontrolují dění na hřišti.
54'
Další zásah Manchesteru City! Hostující celek po změně stran zcela dominuje. GABRIEL JESUS si tentokrát naběhl na Mendyho centr z levé strany a pohotovým zakončením dovršil hattrick!
54'
Phil Foden opět rozjel akci hostujícího celku, jenže nepřesnou přihrávkou našel Olma, ale ani autor úvodní branky dnešního utkání si nyní nepotykal s přesností.
53'
Rijád Mahríz se tlačil do pokutového území, jenže na jeho hranici proti němu vystoupil Amer Gojak, který míč špičkou kopačky odkopl mimo nebezpečný prostor.
52'
Manchester City už opět kombinuje na polovině soupeře a hledá mezírku v obraně Dinama. Fotbalisté anglického celku jsou nyní mnohem aktivnější.
50'
Anglický celek si bere vedení na svou stranu! Foden procedil přihrávku do pokutového území, kde si míč převzal GABRIEL JESUS, krásnou zasekávačkou se zbavil obránce a technickou střelou uklidil míč ke vzdálenější tyči!
49'
Phil Foden si tentokrát navedl míč do blízkosti velkého vápna, přehodil si míč na levačku, jenže jeho pokus prosvištěl vysoko nad břevnem domácí svatyně.
48'
Dani Olmo chtěl prudkou přihrávkou mezi stopery rozběhnout aktivního Oršiče, jenže Otamendi úmysl domácího fotbalisty přečetl a zachytil přihrávku.
47'
Bernardo Silva měl prostor v blízkosti pokutového území, jenže vyslal nepřesnou přihrávku, kterou obránci Dinama bez problémů zachytili a odehráli míč do bezpečí.
46'
Dinamo obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Pokud chce Dinamo pomýšlet na postup do jarní fáze Ligy mistrů, musí zvítězit.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně zajímavou podívanou. Chorvatský celek se dostal do vedení už po deseti minutách brankou Daniho Olma! Manchester City se poté dostal do tlaku, ale dlouho se nemohl dostat do šance. Až deset minut před přestávkou dokázal hlavou vyrovnat Gabriel Jesus. Do kabin se proto jde za stavu 1:1.
45+2'
45+1'
Jacques François Moubandje si v závěru prvního poločasu nechtěl komplikovat život a raději zakopl míč daleko do zámezí. Manchester ještě bude vhazovat.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Ilkay Gündoğan si naběhl na přihrávku na pravou stranu, jenže neudržel balanc a poroučel se k zemi. Od domácím fanoušků navíc sklidil pořádný posměch.
44'
Na druhé straně pelášil s míčem vpřed Oršič, nicméně domácí útočník si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti. Rozehrávat budou Citizens.
43'
Gabriel Jesus měl nějaký problém s kopačkou a musel se vrátit k lavičce pro nové obutí. Brazilský útočník ještě ukázal kolíky rozhodčímu a pokračuje ve hře.
42'
Phil Foden se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého míče, jenže rána nártem mu vůbec nesedla, balón se mu svezl po kopačce a skončil v autu.
41'
Obrana Dinama Záhřeb se zatím bez větších problémů zvládá přesouvat ze strany na stranu a nenechává hostujícím fotbalistům moc prostoru.
40'
Rodri si skvělým zpracováním posunul míč daleko od svého strážce a bez problémů přenesl hru na opačnou stranu. Fotbalisté Manchesteru City mohou znovu zaútočit.
39'
Chorvatský celek si nátlakovou hrou vypracoval rozehrávku rohového kopu. Damian Kądzior nakopl prudký centr na přední tyč, kde ve vzduchu dominoval Otamendi.
38'
Oršič si naběhl na přihrávku na levou stranu a pohotově se snažil procedit míč do pokutového území. Jeho pobídku stačil zastavit vracející se Foden.
37'
Domácí hráči se ještě hodně dlouho zlobili, protože brance předcházel střet, po kterém zůstal na trávníku ležet jeden z domácích hráčů. Sudí však nechal pokračovat ve hře a branka platí.
35'
Žlutou kartu dostává Arijan Ademi (GNK Dinamo Záhřeb).
34'
Je vyrovnáno! Hostující celek nakonec dokázal odpovědět ještě před přestávkou! Hosté přenesli hru na pravou stranu, odkud se míč snesl na malé vápno a GABRIEL JESUS parádní hlavičkou uklidil míč k tyči!
34'
Mendy měl velké problémy se zpracováním na levé straně a ukopl si míč daleko před sebe. Běhavý fotbalista Manchesteru City svou chybu napravil skluzem.
33'
Manchester City zahrával rohový kop. Prudký centr přiletěl na malé vápno, odkud míč odhlavičkoval osamocený Damian Kądzior.
32'
Foden se prosmýkl na hranici pokutového území, kde se kličkou zbavil dotírajícího soupeře, jenže po jeho pobídce už Mendy neodcentroval přesně.
31'
Dani Olmo prodloužil hlavou centr z pravé strany. Španělský fotbalista našel Oršiče, který následně hlavičkoval z těžké pozice a trefil Bravovy rukavice.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme hodně překvapivý vývoj utkání. Anglický celek sice hraje s míčem na kopačkách, ale nedostává se do šancí.
29'
Otamendi si vzal na starost rozehrávku Manchesteru City na vlastní polovině. Stoper Citizens ale mohl zvolit jen přihrávku na svého kolegu ze stoperské dvojice.
28'
Rijád Mahríz byl faulován Olmem na polovině Dinama. Hostující celek bleskově rozehrál, jenže důrazní zadáci Dinama Záhřeb zahnali hráče Citizens na jejich polovinu.
27'
Gabriel Jesus si chtěl chytrým zpracováním posunout míč mimo dosah domácích obránců, ale důrazný Ademi mu pro změnu vystavil stopku tělem.
26'
Domácí se hnali ve třech proti dvojici obránců v modrých dresech. Moro měl na pravé straně úplně volného Olma, ale celou akci pokazil nepřesnou přihrávkou.
25'
Mendy uvolnil přihrávkou za obranu Dinama Bernarda Silvu, jehož náběh si pohlídal důrazný stoper, který míč odehrál do bezpečí. Citizens budou vhazovat.
24'
Cancelo opět vyslal hodně čitelnou přihrávku na hranici velkého vápna. S jeho pobídkou si připravení obránci v modrých dresech hravě poradili.
23'
Jacques François Moubandje se místo centru do pokutového území rozhodl pro rozehrávku do postupné kombinace. Domácí stopeři si tak vyměňují přihrávky na polovině hřiště.
22'
Oršič si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a příliš důrazný Otamendi jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat tak bude Dinamo.
21'
Rodri vybojoval míč na polovině hřiště a opět roztáhl těžiště hry do křídla. Fotbalisté Manchesteru City tak pokračují v postupné kombinaci.
20'
První dobrý zákrok musel vytáhnout také domácí brankář Dominik Livaković! Hostující Ilkay Gündoğan totiž vyslal tvrdou střelu, ale domácí brankář jeho pokus vyškrábl!
19'
Jacques François Moubandje si dělal cestičku vpřed po levé straně. Důrazný obránce Cancelo se mu ale postavil do cesty a zhatil rodící se akci Záhřebu.
18'
Rodri měl prostor ve středu hrací plochy, ale nikdo z jeho spoluhráčů se mu neuvolnil do prostoru. Fotbalista Citizens si tak musel pomoci zpětnou přihrávkou.
17'
Benjamin Mendy dostal přihrávku k pomezní čáře, zbavil se obránce, jenže opět neodcentroval. Fotbalisté Dinama se tak stačili srovnat.
16'
Ilkay Gündoğan vymyslel průnikovou přihrávku do pokutového území, nicméně Foden se nedokázal prosmýknout kolem důrazného zadáka na hranici velkého vápna.
15'
Manchester City už se usadil na polovině domácího Dinama a hledá si cestičku do pokutového území. Obrana Dinama však nedává soupeři moc prostoru.
14'
Jesus dostal přihrávku na hranici pokutového území a bez váhání chtěl vylepšit pozici pro Cancela. Druhý jmenovaný ve velké rychlosti na pobídku nedosáhl.
13'
Mendy obdržel přihrávku do prostoru na levou stranu, potáhl si míč na polovinu soupeře, jenže jeho následná přihrávka skončila na hranici velkého vápna.
12'
Bernardo Silva si na levé straně pomohl v souboji s Kadziorem nedovoleným zákrokem. Chorvatský celek tak může uklidnit hru kombinací.
10'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Domácí celek se hned v úvodu utkání dostává do vedení a stále živí naději na postup ze základní skupiny! Damian Kądzior vyslal z pravé strany zajímavý centr do prostoru, kam si naběhl DANI OLMO a přesným zakončením poslal Dinamo do vedení!
9'
Oršič prošel po levé straně do blízkosti pokutového území a pokusil se o centr levačkou. Jeho pobídku však zastavil hned první obránce v dresu Citizens. Dinamo ale zůstává u míče.
8'
João Cancelo vybojoval odražený míč na polovině soupeře a před dotírajícím Olmem si musel pomoci malou domů. Hráči chorvatského celku zatím skvěle napadají.
7'
Bravo se musel opět zapojit do rozehrávky svého celku. Fotbalisté Manchesteru City mají zatím velké problémy s překonáváním obrany soupeře.
6'
Arijan Ademi blokoval centr z levé strany, jenže schytal zásah do choulostivých míst a zůstává se svíjet v bolestech. Fotbalisté Citizens musí s rozehrávkou počkat.
5'
Bernardo Silva si počkal na přihrávku na levou stranu, jenže si netroufl na odcentrování do šestnáctky a musel si pomoci zpětnou přihrávkou na obránce.
4'
Mendy vymyslel vysoký nákop za obranu domácího celku, nicméně pozorný Adami dokázal včas zareagovat a odhlavičkoval míč mimo nebezpečný prostor.
3'
Do rozehrávky Manchesteru City se musel zapojit také Claudio Bravo. Zkušený brankář anglického celku poté bez problémů rozehrál na levou stranu na Mendyho.
2'
Do prvního útoku se vydalo také chorvatské mužstvo. Domácí celek zkoušel najít mezírku v obraně Citizens na pravé straně, ale zadáci hostujícího celku stáli blízko u sebe.
1'
Hosté obstarali výkop do dnešního duelu. Manchester City se ihned vydal do útoku, jenže přihrávka na pravou stranu byla nepřesná a míč skončil v zámezí.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí budou hrát v modrém, zatímco Manchester City přijel ve světle modrých dresech.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Stojanović, A. Ademi, Dilaver, Moubandje – Gojak, Moro, Olmo – Kądzior, Petković, Oršić.
Náhradníci: Zagorac – Ivanušec, Šitum, Gjira, Gavranović, Hajrović, Majer.

Manchester City: Bravo – Cancelo, García, Otamendi, B. Mendy – Foden, Rodri, Gündoğan – Mahríz, Jesus, B. Silva.
Náhradníci: Ederson – Angeliño, Walker, De Bruyne, Sterling, Zinčenko, Harwood-Bellis.

Rozhodčí: del Cerro – Yuste, Alonso.
MANCHESTER CITY
Dvojnásobný mistr Anglie z předchozích sezón neprožívá zrovna vydařenou sezónu. V anglické lize utrpěli svěřenci Pepe Guardioly o víkendu potupnou prohru na Etihad Stadium s odvěkým rivalem a městským konkurentem Manchesterem United (1:2). Byla to již čtvrtá porážka v předchozích šestnácti kolech, což je počet, který měl Manchester City na konci loňské mistrovské sezóny, v sezóně 2017/2018 prohrál dokonce jen dva duely... V Lize mistrů je to přece jenom o něco lepší a z prvního místa již nemůže být Manchester sesazen. V pěti zápasech třikrát vyhrál a dvakrát remízoval, což také není oslnivá bilance ve společnosti ne tak kvalitních týmů (Šachtar Doněck, Dinamo Záhřeb a Atalanta Bergamo).
GNK DINAMO ZÁHŘEB
Dvojnásobný mistr Chorvatska a v poslední sezóně také naprostý suverén tamní nejvyšší soutěže začal svou pouť letošním ročníkem Ligy mistrů již o letních prázdninách, přesněji 27. července, kdy se představil již ve 2. předkole. Na své cestě do hlavní fáze postupně vyřadil gruzínské Tbilisi, dále maďarský Ferencváros a v play off norský Rosenborg BK. Do základní skupiny bylo Dinamo nalosováno do hratelné skupiny C, kde se také stále „pere“ o postup do jarní části. K tomu potřebuje získat více bodů, než aktuálně druhý Šachtar, který se na závěr základní skupiny utká doma s italskou Atalantou, která také ještě bojuje o postup.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání základní skupiny C Ligy mistrů, v němž GNK DINAMO ZÁHŘEB přivítá na svém stadionu MANCHESTER CITY.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.