Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : Barcelona - 2. prosince 2020   21:00

Ferencváros
Ferencváros
0:3
(0:3)
Barcelona
14' Griezmann  (Alba) • 20' Braithwaite  (O. Dembèlé) • 28' O. Dembèlé
Ferencváros
Dibusz (C) – Botka, Blažič, Frimpong, Dvali, Heister (64. Lovrencsics) – Isael, Sigér (64. Laïdouni), Somália (81. Charatin), Uzuni (71. Baturina) – Nguen (71. Mak).
Kubakov – Žuk, Masljanko (všichni BLR)
Puskás Aréna, Budapešť (HUN)
Barcelona
Neto – Dest, Mingueza, Lenglet (65. Aleñá), Alba (46. Firpo) – Pjanić, S. Busquets (46. F. de Jong) – Trincão, Griezmann (65. Puig), O. Dembèlé – Braithwaite (C) (80. de la Fuente).
Peña, Tenas – F. de Jong, de la Fuente, Fernandes, Firpo, Pedri, Puig, Aleñá.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím favorizované Barcelony poměrem 3:0. Druhý poločas nám pro změnu nabídl mnohem vyrovnanější podívanou, ve které jsme se žádné další branky už nedočkali. Také maďarský si připsal několik šancí, nicméně brankář Neto přesto udržel čisté konto. Katalánci měli na svých kopačkách celou řadu příležitostí, jenomže jejich řešení bylo trestuhodně. Svědčí o tom počínání Dembélého, který v tomto duelu vyprodukoval snad sedm střel. Barcelona si přesto zajistila další tři body, skupinovou fázi uzavře na domácím stadionu proti Juventusu.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:8. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 10:12.
90+3'
90+3'
Ousmane Dembélé to zkoušel poměrně chytrým lobem, nicméně ten nakonec dopadl pouze do boční sítě!
90+2'
Dnešní utkání se spíše jen dohrává, další branky se zřejmě už nedočkáme. Před malým momentem to neudělal nejlépe Trincao, který nenašel de la Fuenteho.
90+1'
Pugi možná trochu nepochopitelně nezkoušel na pravém křídle hledat Desta. Místo toho zvolil nahrávku na obsazeného Trincaa, který tak neměl šanci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je delší dobu rozhodnuto. Zcela určitě se ještě dočkáme nastaveného času.
88'
Na levém křídle si o nahrávku řekl Baturina, který ovšem na míč neměl šanci dosáhnout. Hrací předmět skončil v zámezí, vhazování se tak ujme zadák Dest.
87'
Střídající de la Fuente si nakonec sám pomohl faulem, neboť místo míče trefil pouze ležícího protihráče. Domácí tak budou rozehrávat od své vlastní šestnáctky.
86'
Domácí si vyzkoušeli další rohový kop, který konečně přinesl zakončení. Do vzduchu se totiž dokázal natlačit Blažić, který ovšem hlavičkoval do rukavic brankáře.
84'
Neuvěřitelné! Za záda obránců totiž pláchl Puig, který místo zakončení ještě hledal vedle stojícího Dembélého, jenž zkoušel vracet, což bylo špatné řešení.
84'
Ferencvárosi nakonec rohový kop rozehrál po zemi nakrátko, nicméně ani z tohoto mráčku nezapršelo. Centrovaná nabídka byla zablokovaná, je tu další aut.
83'
Málem se do vyložené šance dokázal natlačit domácí Baturina, který předčil chybujícího Minguezu. Poté si už neporadil s Destem, od kterého šel míč na roh.
82'
Zpoza pokutového území nesmírně nebezpečně zakončoval Pjanić, který to zkoušel z jedničky. Jeho rána pravačkou mířila kousek vedle, Dibusz nezasahoval.
81'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Somália, přichází Ihor Charatin.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Konrad de la Fuente.
80'
Dokonalé zpracování míče předvedl Dest, který ovšem kolem sebe neměl vhodnou podporu spoluhráčů. Až poté se mu ke spolupráci přihlásil volný de Jong.
79'
U postranní lajny to s agresivitou přehnal dotírající Dest, který před zraky sudího fauloval střídajícího Maka. Maďarský celek okamžitě obstaral rozehrávku.
78'
Z hodně velké vzdálenosti zkoušel své štěstí aktivně hrající Dembélé, který to zkoušel k levé brankové konstrukci. Tam byl pozorný Dibusz, jenž neměl problém.
77'
Na druhé straně to hezkým pasem do volného prostoru zkoušel Isael, kterému se na levém křídle povedlo najít Lovrencsicse, jehož centr byl hodně nepřesný.
76'
Čtvrtou branku měl na své kopačce hostující Trincao, kterému se ani tentokráte nepovedlo trefit hostující branku. Portugalec zahodil téměř nemožné!
75'
Kolem napadajícího protihráče se dokázal prodrat domácí Laidouni, který poté šikovně roztáhl hru na volného Maka, jenž si to namířil podél postranní lajny.
74'
Na hezkou centrovanou nabídku si dokázal naskočit střídající Baturina, který hlavičkoval zcela nekrytý. Nakonec hlavičku poslal přímo doprostřed.
73'
Ferencvárosi poměrně dlouho pracoval s míčem na útočné polovině, odkud byl nakonec vytlačen záložník Somalia, který vracel balón k vlastní šestnáctce.
71'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Roko Baturina.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Tokmac Nguen, přichází Róbert Mak.
70'
Žlutou kartu dostává Trincão (FC Barcelona).
68'
Dembélé se znovu vydal mezi domácí obránce, načež se znovu natlačil do zakončení pravou nohou. I tentokráte jeho střelecký pokus putoval výrazně vedle.
67'
Za nahrávkou mezi hostující obránce se dostával hostující Nguen, který se ovšem nacházel v ofsajdovém postavení. To posléze potvrdil také opakovaný záběr.
66'
Ferencvárosi zahrával hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Ten druhý se snášel na přední tyč, kde se zodpovědně povedlo zakročit Pjanićovi.
65'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Carles Aleñá.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ricard Puig.
65'
V pokutovém území se dokázal protlačit k zakončení domácí Isael, kterému se nakonec nepovedlo ohrozit branku soupeře. Jeho ránu zablokoval hostující Firpo.
64'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Dávid Sigér, přichází Aïssa Laïdouni.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Marcel Heister, přichází Gergő Lovrencsics.
63'
Nakonec se jednalo o sportovní vracení míče zpět na kopačky domácích. Brankář Dibusz tak rozehrával od své branky, po zemi to zkoušel na nohu Frimponha.
62'
Tady se klidně mohlo počtvrté v tomto duelu žlutit, nicméně nakonec tomu tak nebylo. Místo faulu jsem sledovali autové vhazování, které si vzal na starost Dest.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas nám zatím vyloženou šanci nepřinesl. Barcelona se nikam netlačí, naopak se snaží neudělat chybu.
60'
Ferencvárosi se povedlo eliminovat i další útočnou akci svého soupeře, jenomže směrem dopředu to bylo znovu pomalé. Nakonec si s míčem zahrál Dibusz.
59'
Posléze jsme sledovali nedovolený zákrok v podání Dembélého, který sice nasadil jesličky protihráči, jenomže poté sám fauloval. Rozehrávat bude sám Dibusz.
58'
Hodně prostoru měl na rozehrávku od vlastního pokutového území domácí Blažić. Ten se pokoušel na opačné straně oslovit Nguena, kterého ubránil Mingueza.
57'
Mezi domácí obránce si to namířil Dembélé, který to nakonec vzal sám na sebe. Rychlonohý Francouz si přehodil míč na pravou nohu a poté mířil do boční sítě.
56'
Ferencvárosi měl k dispozici standardní situaci, avšak z velké vzdálenosti od branky soupeře. Proto jsme sledovali rozehrávku nakrátko, po které k ničemu nedošlo.
55'
Celkem zbytečnou zpětnou nahrávku před malým momentem vyprodukoval Uzuni, který navíc pořádně zahnal kolegu Heistera. Ferencvárosi se musí vracet.
54'
Dest centroval do pokutového území, jenomže našel prvního protihráče. Poté ovšem nepovedeně odvracel Dvali, jenž našel pouze Pjaniće, který mířil nad.
53'
Žlutou kartu dostává Antoine Griezmann (FC Barcelona).
52'
Posléze se jako první dostal k odraženému míči domácí Sigér, který to zkoušel přímo na branku. Jeho střelecký pokus ovšem putoval výrazně vedle tyče.
51'
Do protiútoku se na opačné straně vydal Heister, který to zkoušel přízemní nabídkou k hranici malého vápna, kde Nguen trefil před sebou stojícího protihráče.
50'
Uvnitř pokutového území si dokázal najít prostor k zakončení Trincao, který ovšem trefil pouze protihráče před sebou. Ani Braithwaite se k dorážce nedostal.
49'
Kombinace ve středu hrací plochy nakonec poprvé zapojila do hry také střídajícího de Jonga. Posléze se Griezmannovi povedlo přenést hru na kolegu Firpa.
48'
U postranní lajny to dokázal zvládnout hostující Lenglet, kterému se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše. Po následném souboji si faulem pomohl Somalia.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Frenkie de Jong.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Júnior Firpo.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl poměrně jednostrannou záležitost. Výrazně více ze hry totiž měla Barcelona, která během necelých třiceti minut dokázala vstřelit tři branky, čímž téměř rozhodla o osudu tohoto zápasu. Španělský celek byl i po třetí vstřelené brance výrazně aktivnější, proto rozdíl ve skóre mohl být daleko větší. Domácí celek toho směrem dopředu moc nepředvedl, brankář Neto se tak většinu času ve své brance nudil.
45'
44'
V posledních minutách se neděje nic moc závratného. Barcelona se snaží první poločas dohrát bez výraznějších chyb, což se zatím daří plnit dlouhou kombinací.
42'
Do problémů se na vlastní polovině dostal domácí středopolař Sigér, který si přesto dokázal poradit na jedničku. Jeho celek se ovšem znovu nedostal přes záložní řadu.
40'
Znovu od své branky mohl rozehrávat hostující brankář Neto, který to i v tomto případě raději zkoušel po zemi na Lengleta. Katalánci volí pozvolnou kombinaci.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Další velkou chybu udělal domácí Frimpong, kterému se nepovedlo zpracovat neposedný míč. K němu se dostal Braithwaite, který z úhlu nevyzrál na Dibusze.
37'
Maďarský celek nakonec zahrával standardní situaci z velice dobré vzdálenosti od branky. K rozehrávce se postavil Uzuni, jehož centr odklízel pozorný Lenglet.
36'
Celkem dost času měl poblíž středového kruhu domácí obránce Blažić, který to zkoušel nákopem k opačnému pokutovému území, kde si poradil forvard Somalia.
35'
Na opačné straně si obrannou povinnost dokázal splnit vracející se Alba, který na jistotu odvracel za cenu autu. I tentokráte si ho vezme na starost záložník Isael.
34'
Další velká šance Barcelony! Griezmannovi se povedlo za obranou vysunout Braithwaita, který se nakonec nedostal k žádnému zakončení.
34'
Dembélé se na levém křídle znovu snažil poslat míč směrem do pokutového území, kde měl hodně práce Braithwaite. Domácí obrana si nakonec poradila.
33'
Následovalo vyhození od domácí branky, Barcelona se snaží aktivně napadat rozehrávku. Soupeř je sice stále u míče, jenomže daleko od středového kruhu.
32'
Za kolmicí mezi domácí obránce si před malým momentem dokázal seběhnout Trincao, kterému se nepovedlo zakončit. Dibusz se tak dostal zpět k míči.
31'
Ferencvárosi se ani tentokráte nedokázal dostat na druhou stranu, vyšlo to až při další snaze. K centru se navíc dostal Uzuni, který v šestnáctce našel Minguezu.
30'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
29'
Tady se dost možná dočkáme velkého debaklu, domácím se úvodu zápasu absolutně nedaří. Nyní musel rychle jednat Dibusz, který odkopával směrem vpřed.
28'
Žlutou kartu dostává Abraham Frimpong (Ferencvárosi TC).
28'
Barcelona právě vstřelila branku!
Neuběhla ani třetina utkání a máme tu třetí branku Barcelony! K rozehrávce pokutového kopu se možná trochu netradičně postavil OUSMANE DEMBÉLÉ. Francouz to udělal znamenitě, brankáře totiž poslal k opačné brankové konstrukci.
27'
Je tu pokutový kop pro Barcelonu! V šestnáctce skončil na zemi Braithwaite.
26'
Tentokráte se velice dobře povedlo vystoupit Pjanićovi, který tak přečetl rozehrávku soupeře. Břichem sklepl na Griezmanna, jenž narazil pouze do protihráče.
25'
Spěchat s rozehrávkou musel domácí brankář Dibusz, který před dotírajícím Dembélém nakonec volil nahrávku na vedle stojícího Dvaliho, jenž uklidnil hru.
24'
Ferencvárosi se naprosto zbytečně zbavil kulatého nesmyslu. Blažić při pokusu o rozehrávku nahrával do autu, autového vhazování se tak chopí zadák Alba.
23'
Nyní si to k hranici pokutového území namířil zatím nepříliš výrazný Trincao, kterému se povedlo obejít dva protihráče, což vedlo k roztažení na nohu Alby.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, zatím sledujeme jednostrannou záležitost. Barcelona se tlačí za další brankou, domácí se pouze brání.
20'
Aktivita Barcelony nakonec končí druhým přesným zásahem! Tentokráte to po levém křídle na sebe vzal Dembélé, který se rychlostně nakonec dostal k prudké nabídce do malého vápna. Tam se skluzem vrhl proti nahrávce MARTIN BRAITHWAITE, kterému se povedlo překonat Dibusze. Domácí mají obrovské problémy v křídelních prostorech!
20'
Hrací předmět se znovu dostal na polovinu španělského celku. Ten znovu otáčel hru na aktivního Desta, který si nevěřil na průnik přes dvojici bránících hráčů.
19'
Dembélé znovu zkoušel oslovit Albu, který měl prostor na další nahrávku pod sebe. Nakonec si na nabídku seběhl Trincao, který z jedničky mířil hodně vedle.
18'
Po hodně dlouhé době se do rozehrávky zapojil také znuděný brankář Neto. Barcelona to zkoušela rozehrávkou po zemi, Lenglet přenášel hru na volného Desta.
17'
Krátce po rozehrávce od středového kruhu se domácí hráči dostali ke kombinaci na vlastní polovině. Dvali se nadechl k vyvezení, které si ovšem rozmyslel.
16'
Ferencvárosi to bude mít najednou nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, domácí tak mohou klidně otočit.
14'
Španělský celek se dostává do kýženého vedení! Katalánci totiž zvolili poměrně nenápadnou kombinaci, při které jsme sledovali spolupráci mezi Dembélém a Albou. Levý obránce Barcelony nakonec centroval do malého vápna, kde hezkou patičkou zakončil naběhnuvší ANTOINE GRIEZMANN, který se začíná dostávat do skvělé střelecké formy.
14'
Nyní se o rozehrávku svého celku staral Pjanić, který poměrně dlouho hledal vhodného adresáta. Nakonec na pravém křídle našel Trincaa, kterého skluzem zastavil Heister.
14'
Kousek od středového kruhu se povedlo zakročit hostujícímu Busquetsovi, který odvracel míč za cenu autového vhazování. K němu se ihned postavil Heister.
13'
Do pokutového území si před malým momentem seběhl Alba, který ovšem přízemním zakončením nevyzrál na Dibusze. Rozruch byl zbytečný, jednalo se o ofsajd.
12'
Domácí brankář znovu mohl rozehrávat od své branky, i v tomto případě to bylo nakrátko na Botku. Ferencvárosi akci uspěchal a navíc se dopustil další nepřesnosti.
11'
Do protiútoku se pokoušel vydat domácí Uzuni, který sváděl rychlostní souboj s Destem. Úspěšnější byl druhý jmenovaný, jenž nahrával ke středu na Pjaniće.
10'
Katalánci se znovu usadili na polovině soupeře, kde jsme sledovali další trpělivou kombinaci. Ta se snesla až k Albovi, kterému nepovedeně vracel Dembélé.
9'
Znovu se do rozehrávky maďarského celku zapojil také brankář Dibusz. Po jeho nahrávce zkoušel odkopávat Blažić, v souboji si nedovoleně pomáhal záložník Siger.
8'
Na útočnou polovinu se před malým momentem dostal Nguen, který do kombinace zapojil také Isaela. Ferencvárosi se přesto nedostal ani k šestnáctce.
7'
Hodně prostoru měl na rozehrávku domácí Dvali, který se nakonec neodvážil ke kolmici na opačnou stranu. Místo toho ještě hledal Frimponga, jenž našel nohu Trincaa.
6'
Velice nebezpečným centrem do pokutového území to zkoušel Dest. Jeho nabídka se snášela do malého vápna, kde Braithwaite na dlouhou mířil vedle branky.
5'
Následovalo první autové vhazování, o které se postaral domácí obránce Botka. Nakonec mu na pomoc přispěchal Siger, kterému se povedlo včas vracet.
4'
Barcelona to zkoušela postupnou kombinací, při které se Busquetsovi přeci jenom povedlo přenést hru k pravé autové lajně, kde si o nahrávku řekl rychlonohý Dembélé.
3'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Dibusz, který po zemi rozehrával na pravou stranu na Botku, kterého ovšem obral o balón napadající Trincao.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Botka, Blažič, Frimpong, Dvali, Heister – Isael, Sigér, Somália, Uzuni – Nguen.
Náhradníci: Őri, Szécsi – Baturina, Boli, Csontos, Charatin, A. Kovačević, Laïdouni, Lovrencsics, Mak.

FC Barcelona: Neto – Dest, Mingueza, Lenglet, Alba – Pjanić, S. Busquets – Trincão, Griezmann, O. Dembèlé – Braithwaite (C).
Náhradníci: Peña, Tenas – F. de Jong, de la Fuente, Fernandes, Firpo, Pedri, Puig.

Rozhodčí: Kubakov – Žuk, Masljanko (všichni BLR).
Oba týmy se naposledy (a zároveň poprvé) utkaly poměrně nedávno, a sice 20. října letošního roku. Barcelona, která na Camp Nou dohrávala od 68. minuty bez vyloučeného obránce Piquého, zvítězila vysoko 5:1. Favoritem budou Katalánci také tentokrát. Je ovšem otázkou, v jaké sestavě se na půdě protivníka představí. Dá se očekávat, že šanci dostanou i hráči širšího kádru.
V ligové soutěži se Barcelona nebývale trápí. Šestadvacetinásobný mistr Španělska je momentálně až na sedmé příčce, tedy mimo pohárové pozice. Před nedělní výhrou 4:0 nad Osasunou byl přitom katalánský gigant dokonce třináctý. To Ligou mistrů prochází Barcelona jako nůž máslem, když vyhrála všechna čtyři dosavadní utkání a s předstihem si zajistila postup do osmifinále. Naposledy zvítězil pětinásobný vítěz milionářské soutěže s přehledem 4:0 na hřišti Dynama Kyjev, kde nastoupil i v dosti pozměněné sestavě. Dva góly tak mohl vsítit dánský útočník Martin Braithwaite, po jednom pak přidali Dest s Griezmannem. "Doma" naopak tentokrát zůstal kanonýr Lionel Messi, jenž je se třemi góly nejlepším letošním střelcem Barcelony v Lize mistrů.
Ferencvárosi Torna Club, klub z budapešťské čtvrti Ferencváros, je úřadujícím mistrem své země. Titul získal v sezóně 2019/2020 druhým rokem po sobě. V Lize mistrů už to každopádně, dle očekávání, taková sláva není. Po čtyřech odehraných zápasech se maďarský tým krčí s jedním získaným bodem a výrazně negativním skóre 5:13 na poslední příčce tabulky skupiny G, kde už nemá šanci na postup do vyřazovacích bojů. Bez motivace ale rozhodně nebude. Jeden bod má totiž i Dynamo Kyjev (vzešel ze vzájemné říjnové remízy 2:2), s nímž bude bojovat "alespoň" o Evropskou ligu. Před týdnem byl Ferencváros blízko senzačnímu bodu na půdě turínského Juventusu. Italský favorit musel duel otáčet, což se mu definitivně podařilo až ve druhé minutě nastavení. Zápas skončil 2:1. Nejlepším střelcem maďarského týmu je se dvěma góly šestadvacetiletý útočník z Pobřeží Slonoviny Franck Boli.
Krásný středeční večer u sledování fotbalové Ligy mistrů, která má dnes tradičně na programu zbylých osm střetnutí. V jednom takovém se spolu utkají maďarský mistr Ferencvárosi TC a favorizovaný FC Barcelona, jenž už je jistým postupujícím do osmifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.