Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Chelsea - 24. listopadu 2020   18:55

Rennais
85' Guirassy (Bourigeaud)
1:2
(0:1)
Chelsea
22' Hudson-Odoi  (Mount) • 90+1' Giroud  (Werner)
Rennais
A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Nyamsi, Truffert (86. Maouassa) – Bourigeaud, N'Zonzi, Camavinga (78. Grenier) – Doku (86. Gboho), Guirassy (86. Niang), Siliki (63. Del Castillo).
Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všichni NED)
Roazhon Park, Rennes
Chelsea
Mendy – Azpilicueta (C), K. Zouma, Silva, Chilwell – Jorginho, Kovačić (75. Havertz) – Hudson-Odoi (75. Zijach), Mount (68. Kanté), Werner (90+2. R. James) – T. Abraham (68. Giroud).

SESTŘIH LM: Rennes - Chelsea 1:2. Blues jsou v osmifinále, rozhodl Giroud

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:9.
Je dobojováno a hostující Chelsea nakonec vybojovala tolik důležité body a výhru. Ve druhém poločasu jsme sledovali domácí v o mnoho aktivnější roli, jenže hráči Rennes nedokázali své akce dotáhnout do zdárného konce ani za pomoci mnoha standardních situací. Zlomili to až v 85. minutě, kdy si na centr od rohového praporku nejvýše naskočil Sehrou Guirassy, srovnal a vypadalo to, že francouzský tým vybojuje druhý bod do tabulky. Jenže v začátku nastaveného času přišel rychlý kontr Chelsea a Olivier Giroud zařídil anglickému celku výhru 2:1 a jistotu postupu do osmifinále Ligy mistrů. Rennes má pouhý jeden bod a ve zbývajících dvou zápasech bude bojovat pouze o třetí místo a přesun do Evropské ligy.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu za faul na Kantého si prohlédl domácí Benjamin Bourigeaud.
90+2'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Reece James.
90+1'
Chelsea právě vstřelila branku!
Tak se to hostům daří a opět vedou! Po zisku míče na útočné polovině vysunul Zijach Wernera, jeho střelu po zemi sice zvládl Gomis vyrazit, jenže OLIVIER GIROUD vzápětí předskočil Nyamsiho a poslal hlavičku pod břevno branky Rennes – 1:2!
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Dlouhý odkop od Mendyho branky, Chelsea se ještě snaží strhnout výhru na svou stranu.
88'
Po následném přímém kopu si na hlavičku naběhl Havertz, jeho hlavičku s odrazem o zem ale Gomis pokryl.
87'
Je tu vůbec první žlutá karta utkání, za faul na Kantého byl potrestán domácí Clément Grenier.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Faitout Maouassa.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Yann Gboho.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází M'Baye Niang.
85'
Rennes právě vstřelilo branku!
Je srovnáno. Domácí rozehráli rohový kop, na Bourigeaudův centr si naskočil nepokrytý SEHROU GUIRASSY a zblízka nedal Mendymu šanci na zákrok. Chelsea tak v letočním ročníku Ligy mistrů poprvé inkasovala a je to 1:1.
84'
Už se to ale snaží rozběhat a vrací se do obrany.
83'
Au, tohle muselo Azpilicuetu hodně bolet, Bourigeaudův odkop jej totiž trefil do míst, kde to muži nemají vůbec rádi...
82'
Giroud to zkoušel středem, skončil však ještě před vápnem na obranném valu Rennes.
81'
Poklidná kombinace Chelsea u půlící čáry, víc v tuto chvíli hosté nepotřebují. Stačí jim dobrá práce v obraně.
80'
Rennes se snaží nepříznivý stav dorovnat, snaha domácím neschází, koncovka ale není stoprocentní.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Clément Grenier.
75'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Kai Havertz.
75'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Hakím Zijach.
74'
Po rohovém kopu se nejvýše dostal domácí Nyamsi a zblízka prudce hlavičkoval. Mendy ale na brankové čáře vytáhl skvělý zákrok a udržel tak svému týmu těsný náskok!
73'
Šance domácích. Del Castillo prudkým centrem našel Guirassyho, následná střela skončila na boční síti Mendyho branky.
72'
Hosté se ubránili proti střele ze střední vzdálenosti a chvíli to vypadalo, že Giroud vyveze míč do protiakce. Po tvrdém souboji se ale pískal jeho faul.
71'
Mendy nebyl v nejlepší pozici pro odkop, přesto dokázal založit akci svých spoluhráčů.
69'
Giroud byl hned tvrdě atakován, nedovoleně jej srazil Damien Da Silva.
68'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Olivier Giroud.
68'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází N'Golo Kanté.
66'
Střídání se chystá i na straně Chelsea a to hned dvojité. Hráči si musí ale ještě pár chvil počkat.
65'
Del Castillo se hned zapojil do útočné činnosti a zleva tlačil přihrávku před Mendyho. Ta byla obranou zablokována a sražena.
63'
Hostující Abraham upadl v pokutovém území, jenže rozhodčí jeho souboj s Nyamsim posoudil jako nedovolený ze strany Chelsea a rozehrává se od Gomisovy branky.
63'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Romain Del Castillo.
63'
Mountův centr byl ve vápně prodloužen, vše ale bleskově skončilo mimo šestnáctku.
62'
Chilwellův centr odvrátil Nyamsi na rohový kop.
61'
Wernerovi se dnes moc nedaří. Bylo to vidět i při jeho postupu vpřed, kdy mohl ještě popoběhnout k vápnu a případně zakončit, jenže volil přihrávku doprava, kterou obrana Rennes hravě zablokovala.
60'
Chelsea se snaží o centry z levé strany, vysoké míče končí u obrany domácích. Nyamsi zahajuje protiútok.
58'
Po akčnějších minutách nám tempo lehce opadlo, sledujeme poklidnou hru ve středu hřiště.
56'
Zakončení po třetím centru blokoval Abraham. Míč mířil na další roh, Guirassy však chtěl překvapivě zakončovat z úhlu. To mu nevyšlo a akci tak zazdil.
55'
Nakonec z toho byly rohy hned dva. První uklidil Abraham, ten druhý odvracel Chilwell. Takže přijde i třetí roh do série.
54'
Teď už útočí domácí a byla tu i střela. Doku posunul na Traorého a ten prakticky ihned vyslal prudkou střelu, kterou Silva srazil vedle Mendyho branky – roh.
52'
Tentokrát šel pas na Hudson-Odoie, dopadlo to ovšem zase bez úspěchu, míč mu odskočil od kopačky.
51'
Mezi dva obránce se snažil si naběhnout Werner, přihrávka po zemi se k němu ale nedostala. Rennes jde do protiakce.
49'
Chelsea i v úvodu druhé půle vypadá hodně aktivně a snaží se přidat rychlý druhý gól.
47'
Hosté hned v úvodu druhé půle dostali míč do branky, radost z gólu ale záhy skončila, neboť Werner stál v ofsajdovém postavení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
Je za námi první poločas, který začal tlakem Chelsea a po několika šancích přišel ve 22. minutě i gól, když si na dlouhý pas naběhl Callum Hudson-Odoi a podstřelil vyběhnutého Gomise. Vypadalo to, že hosté budou hru i nadále kontrolovat, jenže s postupem času se Rennes začalo dostávat do svých příležitostí, jenže jak Guirassy, tak ani Da Silva pozorného Mendyho nepřekonali. Stav utkání je tedy při odchodu do kabin 0:1.
45+2'
45+2'
Z této standardní situace už nic extra nevzniklo, Chelsea centr hravě odvrátila.
45+1'
Domácí měli v závěru půle přímý kop z nebezpečné pozice, Bourigeaud mířil do horní části branky, zeď zvládla střelu srazit na roh!
45+1'
Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu.
45'
Po narážečce na útočné polovině byl Werner zastaven čistým skluzem, dopředu už jde zase Rennes.
43'
Opět roh, opět vzruch před Mendym. Obrana Chelsea teď docela tápe a dává soupeři hodně prostoru.
42'
Druhý centr byl hodně nebezpečný, neboť na zadní tyči si na míč naskočil Da Silva a jeho prudkou hlavičku musel Mendy pohotově vyrážet.
41'
Nakonec z toho byly rohové kopy dva, Rennes začíná před koncem poločasu stupňovat tlak.
40'
Po chybné rozehře hostů se Guirassy dostal do brejku a měl sám zakončovat. Volil ale raději přihrávku na Bourigeauda, ta však byla zastavena a odvrácena na rohový kop.
39'
Mendy si zachytal, když musel krotit nepříjemnou střelu z rychlé otočky kolem obránce. Guirassy tlačil míč k tyči, brankář Chelsea má první zákrok.
37'
Chelsea je teď v lehkém útlumu, nechává domácí kombinovat na útočné polovině.
35'
Na pravé straně zasprintoval Doku, zpracoval a snažil se o centr. Ten byl obranou Chelsea sražen.
34'
Hra se nám vyrovnává, i hráči Rennes jsou teď směrem kupředu aktivní a snaží se o srovnání skóre.
32'
Šance domácích. Po centru z pravé strany nejprve zakončoval po zemi Bourigeaud, jenže ten trefil pouze obránce, z dorážky pak Siliki střílel vysoko nad.
31'
Po rohovém kopu přišla Kovačićova střela ze střední vzdálenosti, šla kus nad břevno.
30'
Nechybělo mnoho a bylo to o dvě branky. Chilwell nejprve neuspěl prudkým centrem, který mu Gomis srazil, míč se ale k hráči Chelsea vrátil a ten od brankové čáry našel Mounta. Ten přihrávku sklepával k tyči, jenže Gomis ukázal mrštnost a skvělou reakci a zakončení vyrazil na roh!
29'
Centr domácích z pravého křídla, vysoký míč si na hranici malého vápna stáhl do rukavic připravený Mendy.
28'
Benjamin Bourigeaud poté rozehrál rohový kop, akce ale skončila ihned po centru jistou hlavičkou obrany Chelsea.
28'
Siliki vybídl Trufferta, ten se už chystal k centru, na poslední chvíli mu ale skluzem přihrávku srazil vracející se Hudson-Odoi.
27'
Chelsea zjišťuje, že by to vysokými pasy mohlo jít. Nyní si na jeden takový nabíhal Abraham, obrany se hravě zbavil, jenže zpracování špičkou kopačky se mu již nepovedlo. Míč skončil v zámezí a od vlastní brány bude rozehrávat Alfred Gomis.
25'
Ben Chilwell dost zariskoval, když poslal na Mendyho poměrně pomalou malou domů. Nechybělo mnoho a byl tu rychlý brejk Rennes.
24'
Hostující tým opět u míče, nyní sledujeme postupnou kombinaci a rozehrávku z hloubi pole.
22'
No vida, hned je tu gól. Domácí Donu ztratil míč, Mount poslal dopředu dlouhý nákop na nepokrytého CALLUMA HUDSONA-ODOIE, ten se několika rychlými kroky dostal do vápna a podstřelil vyběhnutého Gomise – 0:1.
20'
César Azpilicueta si na přihrávku nabíhal hodně zeširoka, neměl vůbec šanci být u míče dříve, než obránce Rennes. Ake Chelsea jsou nyní hodně čitelné.
19'
Kovačić na pravé straně neměl komu přihrát, musel tak volit příhru směrem dozadu.
17'
Další dlouhý pas, dopředu posílal vysokou přihrávku Chilwell, hledaný Werner byl ovšem pod dokonalou obranou hned dvou obránců.
17'
Dlouhý nákop za obranu Rennes, vše vyřešil svým včasným vyběhnutím gólman Gomis a na hranici vápna předvedl jistou hlavičku.
16'
Po centru se míč dostal k Silikimu, tomu ale nevyšla klička podle představ a akce skončila. Mendy může v poklidu rozehrát.
15'
Rohový kop i pro Rennes, rozehrávku si na starost bere Benjamin Bourigeaud.
14'
Velká malá domů na Mendyho, ten si tak konečně mohl osahat míč a ihned rozehrál dopředu.
12'
Vypadá to, že se domáći po úvodních minutách probrali a více se tlačí dopředu. Zprava to teď zkoušel Traoré, dal si však míč dál od nohy a při snaze alespoň přihrát o míč přišel.
10'
Timo Werner se rukou přihlásil o přihrávku na levou stranu, na těžkém terénu mu ale míč odskočil více, než čekal a pas nedokázal zpracovat.
9'
Snaha francouzského celku o útočný výpad skončila po centru z pravé strany, obrana Chelsea odhlavičkovala ještě kousek před pokutovým územím.
8'
Kovačić šel do souboje se Silikim a ostře jej atakoval. Faul se prozatím obešel bez karetního trestu.
7'
Rennes bylo chvíli u míče, jenže útok skončil už u půlky a hra se tak zase otočila ke Gomisově brance.
6'
Roh pro Chelsea, od praporku posílal centr Mount, po slabé hlavičce se domácí zvládli ubránit a odvrátit.
5'
Anglický celek začíná lehce přidávat na tempu a zatím soupeře vůbec nepouští do protiakce.
4'
Chelsea se mohla dostat do rychlého vedení, když si na centr z pravé strany naběhl Werner, ve vápně byl chvíli volný, jenže zblízka zakončil vysoko nad Gomisovu branku!
3'
Werner si nabíhal na přihrávku do pokutového území, oblouček však skončil u obrany Rennes.
2'
Úvod utkání je v opatrném duchu, hráči Chelsea kombinují na vlastní polovině.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Nyamsi, Truffert – Bourigeaud, N'Zonzi, Camavinga – Doku, Guirassy, Siliki.
Náhradníci: Salin – Grenier, Niang, Maouassa, Gboho, Tait, Del Castillo, Hunou, Assignon, Soppy, Rutter, Omari.

Chelsea FC: Mendy – Azpilicueta (C), K. Zouma, Silva, Chilwell – Jorginho, Kovačić – Hudson-Odoi, Mount, Werner – T. Abraham.
Náhradníci: Arrizabalaga, Caballero – Rüdiger, M. Alonso, Christensen, Kanté, Tomori, Giroud, Zijach, R. James, Havertz, Emerson.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všichni NED).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Roazhon Parku začne v 18:55, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím utkání bude Björn Kuipers, kterému budou na pomezí asistovat Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Čtvrtým rozhodčím byl niominován Serdar Gözübüyük a systém VAR budou obsluhovat Pol van Boekel a Dennis Higler. Všichni pánové jsou z Nizozemska.
Chelsea FC

Hosté jsou na tom o mnoho lépe. Ve třech kolech nasbírali hned sedm bodů a společně se Sevillou mají skvěle našlápnuto do vyřazovacích bojů. V minulém kole se Chelsea představila doma právě proti Chelsea a po dvou gólech Wernera a jedné trefě Abrahama vyhráli jasně 3:0. Dnes se pokusí vybojovat další výhru a prakticky si zajistit toužený postup.

Odehrané zápasy

Chelsea – Sevilla 0:0
Krasnodar – Chelsea 0:4
Chelsea – Rennes 3:0
Stade Rennes FC

Domácí tým je po polovině skupinové fáze na posledním místě s pouhým jediným bodem. Rennes bodovalo pouze v prvním utkání, když na svém stadionu remizovalo s Krasnodarem 1:1, poté přišly dvě porážky a klub už tak bojuje spíše o možnost se posunout do Evropské ligy s třetího místa, než o postup mezi nejlepších 16 týmů Ligy mistrů.

Rennes – Krasnodar 1:1
Sevilla – Rennes 1:0
Dobrý podvečer u Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi týmy Stade Rennes FC a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.