Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Liverpool - 19. října 2021   21:00

Atlético
20' Griezmann (Koke) • 34' Griezmann (Félix)
2:3
(2:2)
Liverpool
8' M. Salah   • 13' Keïta   • 78' M. Salah
Atlético
Oblak – Trippier, Felipe, Kondogbia (46. J. Giménez), Hermoso (80. M. Llorente) – Lemar (80. L. Suárez), de Paul (80. Lodi), Koke (C), Carrasco – Griezmann, Félix (80. Á. Correa).
Siebert – Foltyn, Koslowski (vš. Německo)
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (85. Joe Gomez), Matip, V. van Dijk, Robertson – Keïta (46. Fabinho), J. Henderson (C), Milner (62. Oxlade-Chamberlain) – M. Salah (90+2. N. Williams), Firmino, Mané (62. Diogo Jota).

S konstatováním, že Liverpool se výrazně přiblížil nejen k postupu do osmifinále, ale také k celkovému prvenství ve skupině B, se přímo z Estadio Metropolitano loučí Tomáš Kohlmann a přeji příjemný zbytek úterního večera.
Rozhodčího Sieberta s jedním z jeho asistentů museli do šaten doprovodit policisté s ochrannými štíty, vše se ale obešlo bez konfliktu.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 1:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:9.
V Madridu jsme viděli nesmírně dramatické střetnutí, v němž Liverpool vítězí nad domácím Atléticem 3:2, když v prvním poločase sice ztratil dvoubrankové vedení, ve druhém poločase mu ale nejdříve pomohla červená karta pro Antoineho Griezmanna, později pak také penalta, kterou proměnil Mohamed Salah.

Pokutový kop pak rozhodčí Siebert nařídil také pro Atlético, po zhlédnutí videozáznamu jej ale odvolal a v nervózním závěru už Liverpool udržel důležité vítězství.
90+6'
90+6'
V samém závěru se ještě do jedné šance dostal Liverpool, Neco Williams ale ránu z hranice pokutového území nasměroval nad branku.
90+5'
Luis Suárez si teď ještě něco vyříkával s německým rozhodčím a dostává se mu žluté karty.
90+4'
Suárez se marně dožadoval odpískání faulu na svoji osobu ve středu hřiště, Atlético ale brzy bude moci vhazovat.
90+3'
Atlético si přeci jen připravilo tu tolik vytouženou šanci! Luis Suárez po přihrávce Renana Lodiho výbornou patičkou přihrál míč přímo do běhu Ángelu Correovi, ten ale ránu bez přípravy nasměroval vysoko nad branku!
90+3'
Diogo Jota byl sražen ve středu hřiště, Liverpool může ušetřit další desítky sekund s míčem ve svém držení.
90+2'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Neco Williams.
90+1'
Rozhodčí Siebert oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90'
Renan Lodi se vydal na útočný výlet, k nespokojenosti obecenstva mu je ale máván ofsajd.
89'
Atlético už se přeci jen častěji dostává k míči, zatím se mu ale nedaří dostat se k soupeřově pokutovému území a čas utíká.
88'
Marcos Llorente se nadechl k individuálnímu průniku, který ale zakončil nepřesným centrem.
87'
Fotbalisté Liverpoolu si v poklidu přihrávají u vlastního pokutového území, snaží se hráče Atlética vytáhnout co nejvýše, aby si otevřeli prostor na útočné polovině.
85'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.
84'
Penalta je odvolána! Rozhodčí Siebert po zhlédnutí videozáznamu rozhodl, že penaltu pro Atlético ruší a v ochozech to znovu vře!
82'
Za bouřlivého pískotu se teď sám sudí Siebert běží podívat na monitor.
82'
Penaltová situace se však stále zkoumá u videa.
81'
Neuvěřitelný zápas nebere konce! Po zmíněné standardní situaci byl v pokutovém území Liverpoolu stažen José Maria Giménez a píská se penalta také pro domácí!
81'
Penalta pro Atlético!
80'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Luis Suárez.
80'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Ángel Correa.
80'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Renan Lodi.
80'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Marcos Llorente.
79'
Atlético bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině, teď už by mohlo nastat k těm početným změnám.
79'
Atlético se stále nedostalo k těm třem střídáním, teď se k té trojici navíc připojil Luis Suárez a trenér Simeone této skupince hráčů udílí pokyny u vlastní střídačky.
78'
Liverpool právě vstřelil branku!
Míč si na bílý bod postavil MOHAMED SALAH a zkušeně jej poslal po zemi do protipohybu Jana Oblaka a vrací Liverpoolu vedení!
76'
Mario Hermoso se poněkud nezaviněně srazil v pokutovém území s Diogem Jotou, rozhodčí Siebert ale okamžitě odpískal penaltu pro anglický celek!
76'
Penalta pro Liverpool!
76'
Poslední rohy Alexandra-Arnolda z pravé strany se neujaly, tak si teď přes šíři hřiště přeběhl Robertson a mohl zahrávat hned dva rohy v rychlém sledu, ani jeden se ale neujal.
75'
Liverpool teď navíc vybojoval rohový kop, to určitě nebude vhodný čas pro výměnu tří hráčů.
74'
Stále ještě se nepřerušuje, hosté hrají s míčem ve středu hřiště.
73'
Atlético chystá hned trojici střídání, do hry přijdou Correa, Renan Lodi a Marcos Llorente, zatím si ale musí počkat na přerušení hry.
72'
Atlético teď po zisku míče mohlo zaútočit ve dvou proti dvěma liverpoolským stoperům, Carrasco ale nezvládl dobře přihrávku na parťáka Joaa Felixe.
71'
Už se rozeběhla závěrečná dvacetiminutovka a Liverpool si i přes územní převahu zatím nevytvořil proti oslabenému soupeři nějakou zajímavou příležitost.
70'
Do Robertsonova centru se zavěsil Roberto Firmino a podle rozhodčích trefil svého spoluhráče Matipa, od nějž se měl míč odrazit za branku, byť se hostům toto rozhodnutí nelíbí.
69'
Hosté zůstávají natlačeni na útočné polovině a budou zahrávat rohový kop.
69'
Roberto Firmino na útočné polovině obral o míč Thomase Lemara, pak si ale moc neporozuměl s Diogem Jotou, jemuž přihrál na paty a bylo po šanci.
67'
Svalové potíže trápily Maria Hermosa, domácí obránce by ale měl být schopen pokračovat ve hře.
66'
Liverpool se poměrně rychle dostal do pokutového území Atlética, Roberto Firmino však zakončil akci střelou do připraveného Oblaka.
65'
Rodrigo de Paul po zisku míče přenesl hru na útočnou polovinu, pak ale nepřesně přihrával Carrascovi a domácí se musí stáhnout do defenzivy.
63'
Na Estadio Metropolitano znovu planou emoce, to když při průniku útočnou polovinou zahrál rukou Alexander-Arnold, pak po zapískání napálil míč daleko za branku, za což dostává žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Diogo Jota.
62'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
62'
Také další rozehrávka volného kopu od de Paula končí ofsajdem, tentokrát v něm uvízl Yannick Carrasco.
61'
Felipe se dlouhým pasem pokusil vysunout Carrasca za liverpoolskou obranu, Alisson však dobře přečetl hru, včas vyběhl a hlavou odehrál míč k Robertsonovi.
60'
Po rozehrávce volného kopu se do zajímavé pozice dostal Joao Felix, branku však netrefil, navíc mu je máván ofsajd.
60'
Verdikt Daniela Sieberta se nelíbil ani domácímu trenérovi Simeonemu, jemuž teď německý arbitr důrazně domlouvá.
59'
James Milner ve středu hřiště nevybíravě fauloval Kierana Trippiera, publikum by si přálo červenou kartu také pro hostujícího hráče, rozhodčí Siebert však vytahuje kartu žluté barvy.
58'
Po centru Roberta Firmina se míč odrazil k volnému Robertsonovi, ten si míč připravil na levačku, tou ale branku přestřelil.
56'
Rohu Alexandera-Arnolda se Atleti ubránili, míč se pak ale vrátil zpět k hostujícímu obránci, jenž levačkou posadil míč na hlavu van Dijka, ten však zakončoval přímo do středu branky, kde byl připravený Jan Oblak.
55'
Mohamed Salah zprvu neuspěl při akci po pravém křídle, pak ale vybojoval míč v pokutovém území a po pokusu o narážečku s Hendersonem vybojoval rohový kop.
54'
S brzkým návratem Roberta Firmina na trávník už se ale potlesk změnil na ohlušující pískot.
53'
Na červeném verdiktu Daniela Sieberta už se nic nezmění, Griezmann se sklopenou hlavou míří do šaten, domácí fanoušci mu ale tleskají.
52'
Zásadní moment ve vývoji zápasu! Antoine Griezmann před pokutovým územím Liverpoolu vysokou nohou zasáhl Roberta Firmina a rozhodčí Siebert jej nekompromisně vylučuje!
51'
K Trippierově centru nedoskočil Joao Felix, hosté se ubránili další útočné snaze Atlética.
50'
Po nakrátko rozehraném rohu se dokázal uvolnit Thomas Lemar, pak ale nezvládl centr, když výrazně překopl všechny fotbalisty před Alissonem.
49'
A obrovská šance na opačné straně! Yannick Carrasco si to namířil do pokutového území a objevil se zcela osamocen před Alissonem, ten si připisuje třetí velký zákrok dnešního večera!
48'
Po rohu anglického reprezentačního beka se k hlavičce dostal Sadio Mané a míč obloukem padal ke vzdálenější tyči, Jan Oblak jej ale dokázal vyrazit!
48'
Trent Alexander-Arnold na pravém křídle vybojoval rohový kop, který sám rozehraje.
47'
Úvodní desítky sekund druhého poločasu se odehrávají pod taktovkou Liverpoolu, jenž soupeře nepouští k míči.
46'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Fabinho.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází José Giménez.
46'
Oba týmy do druhého poločasu střídají, na domácí straně se do hry zapojí José Maria Giménez místo Geoffreyho Kondogbii, v celku Liverpoolu Nabyho Keitu nahradil Fabinho.
V závěru poločasové přestávky už dorazili na trávník také náhradníci Liverpoolu, kteří si přihrávají napříč hřištěm.
O přestávce se na trávníku rozcvičují jen náhradníci Atlética, všichni fotbalisté Liverpoolu jsou v šatně.
První poločas souboje Atlética s Liverpoolem nabídl mimořádnou podívanou. V prvních patnácti minutách si domácí takříkajíc ani nekopli, dvakrát lovili míč ze své sítě po trefách Salaha a Keity, pak ale Atlético přepnulo o několik rychlostních stupňů a za podpory skvělého publika dokázalo zápas vyrovnat, navíc mělo v dalším průběhu prvního poločasu výrazně více ze hry a můžeme se jen těšit na to, co nabídne druhé dějství.
45+2'
45+2'
Lemarovi nevyšla přihrávka na Carrasca podél postranní čáry, francouzský fotbalista nasměroval míč přímo do zámezí a vhazovat může Trent Alexander-Arnold.
45+1'
Rozhodčí Siebert k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
S nákopem Alexandera-Arnolda do pokutového území měl Felipe problémy, v záklonu se mu ale přeci jen povedlo odhlavičkovat míč do bezpečného prostoru.
43'
A další šance Atlética! Mario Hermoso dostal velké množství prostoru na útočné polovině, přihrál do pokutového území Thomasi Lemarovi, jenž zblízka nevyzrál na Alissona!
42'
Další pořádné vzrušení! U dlouhého nákopu na Griezmanna sice byl nejdříve Alisson, ten však prudce nakopl míč do Matipa a nechybělo moc, aby se míč odrazil ke Griezmannovi před prázdnou branku, Alisson jej ale ještě dokázal zachytit!
41'
Liverpool už se znovu rozestavil po útočné polovině, Atlético zatím jeho rozehrávku nijak nenapadá.
39'
Joao Felix si fantasticky zpracoval dlouhý nákop k postranní čáře a rovnou si to namířil až před Alissona, z úhlu jej nedokázal překonat.
39'
Mohamed Salah si dvakrát vyměnil míč s Jamesem Milnerem, výborně mu ale pod nohy vletěl Felipe a čistým zákrokem vybojoval míč.
38'
Thomas Lemar se uvolnil u levé postranní čáry, pak ale překopl spoluhráče nabíhající před branku, Atlético následně o míč přišlo.
37'
Liverpool kombinoval na útočné polovině, hostující akci však Milner zakončil nepřesnou lobovanou přihrávkou a Atléticu už se povedlo přenést hru dopředu.
36'
Všichni fanoušci Atlética na tribunách začali skákat, neuvěřitelná atmosféra!
34'
Atlético právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné věci v Madridu pokračují! Joao Felix se prosmýkl po útočné polovině, jeho přihrávku výborně převzal ANTOINE GRIEZMANN, posunul si míč do pokutového území a na přízemní střelu brankář Alisson nedosáhl!
33'
Po faulu na Maného Liverpool zahrával další standardní situaci na útočné polovině. Centroval Robertson, odraženého míče se však zmocnil Jan Oblak.
32'
Antonine Griezmann vybojoval míč na útočné polovině, pak si ale jeho prudkou přihrávku nedokázal zpracovat Joao Felix.
31'
Centru Trenta Alexandera-Arnolda ze standardní situace se Atlético ubránilo, Naby Keita pak z dálky hlavou nasměroval míč vedle branky a rozehrávat bude Jan Oblak.
30'
James Milner byl faulován při průniku po pravém křídle, následovat bude standardní situace pro Liverpool.
29'
Liverpool se pokusil zaútočit po levé straně, Robertsona ale Kieran Trippier nepustil k centru, hosté pak byli nuceni vrátit se do středu hřiště.
28'
Už mohlo být vyrovnáno! Při dlouhém nákopu z hloubi pole propadla hostující defenziva, Antoine Griezmann běžel naprosto osamocen na Alissona, toho ale tváří v tvář nedokázal překonat!
27'
Roberto Firmino nepovedeně střílel zpoza pokutového území, Brazilcova rána výrazně minula branku Atlética.
26'
Zatímco si hostující fotbalisté přihrávají v okolí středové čáry, tak publikum bouří a neustále hlasitě podporuje Atlético.
24'
Joao Felix se pokusil o individuální průnik po útočné polovině, ke zklamání obecenstva jej ale zakončil nepřesnou přihrávkou.
24'
James Milner se při napadání domácí rozehrávky provinil zásahem rukou, Atlético rozehrává míč z klidu.
22'
Po takřka dvouminutovém zkoumání je branka potvrzena a publikum podruhé propuklo v bujarý jásot!
21'
Za bouřlivého pískotu publika se ještě řeší u videa, zda-li Lemarovo postavení v momentě Griezmannovy teče nebylo proti pravidlům.
20'
To jsou hody v Madridu! Po nakrátko rozehraném rohu Thomas Lemar podél brankové čáry elegantně pronikl do pokutového území, přihrál Kokemu, jehož ránu z druhé vlny tečoval do sítě ANTOINE GRIEZMANN!
19'
Felixův pas na Carrasca hosté odvrátili na rohový kop, publikum cítí šanci.
18'
Trippierův přetažený centr před nabíhajícím Carrascem odvrátil Alexander-Arnold, Atlético ale zůstává u pokutového území Liverpoolu.
16'
Mohamed Salah už zase pádil dopředu po pravém křídle, přihrával však mimo dosah Sadia Maného, ten se navíc provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Kieranem Trippierem.
15'
Virgil van Dijk nakopl dlouhý míč směrem k Manému, tomu je ale máván ofsajd.
13'
Famózní nástup Liverpoolu! Nákop Alexandera-Arnolda do pokutového území domácí zadáci odvrátili jen k NABYMU KEITOVI, jenž se z parádního voleje trefuje k tyči a liverpoolští příznivci mohou podruhé slavit!
12'
Robertsonovu přihrávku na Maného podél postranní čáry Trippier srazil do zámezí, Andy Robertson se už ujal autového vhazování.
11'
Salah se dokázal uvolnit na pravém křídle, pak ale nepřesně přihrával do předbrankového prostoru a po čase se k míči dostane zase Atlético.
10'
Na Maného nebezpečnou přihrávku před branku jen těsně nedosáhl Roberto Firmino, Liverpool se ale zase brzy ujal odraženého míče.
9'
Fanoušci Atlética okamžitě po inkasované brance znovu začali hlasitě povzbuzovat svůj tým, ovšem výrazně o sobě teď dávají vědět také příznivci Liverpoolu, kteří jsou až pod střechou obrovského stadiónu.
8'
Liverpool hned z první střely zápasu udeřil! Robertsonův přetažený centr si zpracoval MOHAMED SALAH, Egypťan pak individuálně potáhl míč až k ose hřiště a jeho střela je sražena do protipohybu brankáře Oblaka!
6'
Atléticu se na chvíli povedlo získat autové vhazování poblíž středové čáry, brzy se však k držení míče vrátil Liverpool, který má v úvodu zápasu územní převahu.
4'
Publikum se marně dožadovalo odpískání údajného faulu na Kokeho ve středu hřiště, v držení míče jsou hosté ze severozápadu Anglie.
3'
Pro nepřesný dlouhý nákop si v klidu došel brankář Jan Oblak a zachytil míč do svých rukavic.
3'
Liverpool se rozestavil na útočné polovině a hledá cestu do kompaktní defenzivy Atlética.
1'
Yannick Carrasco podnikl individuální průnik po útočné polovině, nepovedlo se mu však přihrát před branku svým spoluhráčům.
1'
Úvodního výkopu se ujal Naby Keita a je rozehráno! Ještě krátce před rozehrávkou za hlasitého pískotu obecenstva poklekli všichni hráči Liverpoolu, s nimi i Kieran Trippier a Yannick Carrasco v dresu Atlética.
1'
Atlético se představí v tradiční červeno-bílé kombinaci, Liverpool dnes oblékl žlutou sadu.
Za strhující atmosféry vyprodaného kolosu nastoupili fotbalisté na hrací plochu. Hymnu soutěže doprovodil bouřlivý pískot obecenstva.
Sestava Atlética byla doprovázena krásnými světelnými efekty na potemnělém stadionu, fanoušci Atlética pak hlasitě zazpívali klubovou hymnu a v ochozech už to pořádně vře.
Za pískotu obecenstva je teď představována základní sestava Liverpoolu.
Podle oficiálního rozestavení by Atlético mělo hrát ve formaci 4-4-2, dost možná to ale ještě může být 3-1-4-2, to uvidíme až v úvodu zápasu.
Jen na lavičce náhradníků zůstává největší hvězda Atlética Luis Suárez, jemuž pozdě končil reprezentační sraz a na hrotu dostávají přednost Antoine Griezmann s mladým Portugalcem Joaem Felixem. To hostující trenér Klopp vytasil do boje celé elitní útočné trio.
Za hlasitého povyku už přiběhli na skvěle připravený pažit i fotbalisté Atlética. Do zahajovacího hvizdu německého rozhodčího Daniela Sieberta zbývá ještě něco málo přes půl hodiny.
Na trávníku už se rozcvičuje i celý tým Liverpoolu, na domácí hráče do pole se zatím čeká.
Ochozy jsou zatím stále jen zřídka zaplněné, přesto přítomní fanoušci Atlética vítají na trávníku domácí brankáře, kteří přicházejí na rozcvičku.
Do úvodního hvizdu zbývá necelá hodina a do hlediště míří první stovky diváků, dnes by tu mělo být vyprodáno, tedy k sedmdesáti tisícům fanoušků. Značný počet přicestoval i z Liverpoolu, ti během odpoledne obsadili hlavní madridské náměstí Plaza Mayor.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Felipe, Kondogbia, Hermoso – Lemar, de Paul, Koke (C), Carrasco – Griezmann, Félix.
Náhradníci: Lecomte – Á. Correa, Cunha, J. Giménez, H. Herrera, Lodi, M. Llorente, L. Suárez, Vrsaljko.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Keïta, J. Henderson (C), Milner – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Fabinho, Joe Gomez, Diogo Jota, Minamino, Origi, Konaté, N. Phillips, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, N. Williams.

Rozhodčí: Siebert – Foltyn, Koslowski (vš. Německo).
Liverpool FC

Liverpool zatím ve skupině B neztratil ani bod, když nejdříve uspěl v dramatickém souboji s AC Milán po výhře 3:2, pak deklasoval Porto na jeho trávníku 5:1.

Také v Premier League zůstává Liverpool neporažen, což se v anglické nejvyšší soutěži po osmi kolech nepovedlo nikomu jinému. V tabulce je s bilancí 5-3-0 zatím druhý o bod za vedoucí Chelsea, po návratu z reprezentační přestávky rozstřílel nováčka z Watfordu na jeho trávníku 5:0, když o všechny branky se postaralo hvězdné útočné trio Salah – Firmino – Mané.

Ve Španělsku se Liverpoolu sice moc nedaří, když tam prohrál šest z posledních sedmi utkání, to jediné úspěšné během toho období ale sehrál právě na Wanda Metropolitano, když ve finále Ligy mistrů 2019 porazil v anglickém souboji Tottenham 2:0. Atlético však Liverpool nedokázal porazit v žádném ze čtyř dosavadních vzájemných zápasů v rámci Ligy mistrů, podobně špatnou bilanci už má jen s Basilejí.
Atlético Madrid

Atlético vstoupilo do skupiny domácí bezbrankovou remízou s Portem, které je sice loňským čtvrtfinalistou soutěže, vzhledem k silnému obsazení skupiny je však stále outsiderem. Tým ze španělské metropole si pak výrazně polepšil výhrou 2:1 na trávníku AC Milán, díky čemuž je aktuálně druhé, přesto by z dnešního zápasu pro větší klid potřebovalo nějaký bodový zisk.

V La Lize Atlético obhajuje loňský titul a v letošní sezóně, která se zdá být mimořádně vyrovnanou, je aktuálně sice čtvrté se ztrátou tří bodů na vedoucí Real Sociedad, tým ze San Sebastianu ale má už odehrál o zápase více než tři týmy za ním, které mají shodně sedmnáct bodů, ztrácí tedy přesně ty tři body.

O víkendu tým Diega Simeoneho neodehrál svůj ligový zápas, neboť se mu povedlo utkání v Granadě odložit, neboť řada jihoamerických hráčů Atlética odehrála svůj zápas v kvalifikaci o mistrovství světa až v noci ze středy na čtvrtek a jejich přesun do Španělska tak byl komplikovanější.
Hezký večer přímo ze supermoderního madridského stadiónu Wanda Metropolitano, kde se v atraktivním souboji Ligy mistrů střetne domácí Atlético s Liverpoolem. Oba týmy mají těžkou skupinu B výborně rozehranou a utkají se o to, kdo bude po polovině skupiny blíže k postupu do osmifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.