Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Dortmund - 7. března 2023   21:10

Chelsea
44' Sterling  • 53' Havertz
2:0
(1:0)
Chelsea
Arrizabalaga – Fofana, Koulibaly, Cucurella – James, Kovačić /C/ (83. Pulišić), Fernández (87. Zakaria), Chilwell – Sterling (83. Loftus-Cheek), Havertz, Félix (67. Gallagher).
Bettinelli, Bergström – Chalobah, Mudryk, Zíjáš, Chukwuemeka, Hall.
Makkelie – Honig, de Vries (NED)
Stamford Bridge, Londýn
39 247 diváků
Dortmund
Meyer – Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Can – Brandt (5. Reyna), Bellingham, Özcan (64. Bynoe-Gittens), Reus /C/ – Haller (77. Malen).
Kobel, Unbehaun – Hummels, Meunier, Coulibaly, Rothe, Dahoud, Passlack, Modeste.

Fotbalisté Chelsea si vylepšili nepovedenou sezónu v anglické lize postupem do čtvrtfinále Ligy mistrů, když dokázali zlomit nepříznivý výsledek z Dortmundu. Blues šli za vítězstvím hladověji, po třech neproměněných samostatných nájezdech a Havertzově trefené tyči otevřel skóre až v předposlední minutě první půle Sterling.
Zápas pak krátce po přestávce rozhodla penalta za Wolfovu ruku, kterou poradil hlavnímu rozhodčímu až VAR. Havertz ji sice znovu poslal do tyče, ale hosté vběhli předčasně do pokutového území a z opakovaného pokusu již německý útočník své krajany vyřadil.
Borussia měla sice také několik možností, jak dostat zápas do prodloužení, ovšem Arrizabalaga byl dnes bezchybný.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 20:11.
90+8'
90+8'
Žlutou kartu ještě za faul na reprezentačního spoluhráče Jamese dostává Jude Bellingham (Dortmund)
90+7'
Již po vypršení avizovaného času kopala přímák Chelsea, její hráči už mají jediný cíl, udržet míč na svých kopačkách až do závěrečného hvizdu.
90+6'
Marc Cucurella (Chelsea) dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+6'
Dnešní utkání sleduje 39 247 diváků.
90+5'
Rohový kop vyvolal závar před bránou Chelsea, ale nic víc. Wolfova ztlumená střela končí v rukavicích domácího brankáře.
90+5'
Hosté nakopávají míče zoufale do šestnáctky z každého prostoru, z odraženého míče získali roh a na něj běží přes celé hřiště i brankář Meyer.
90+3'
Guerreiro prostrčil míč na levé křídlo Bellinghamovi, s jeho centrem si poradil Arrizabalaga.
90+2'
A kartu stejné barvy vidí za vzájemné okopávání i Marius Wolf (Dortmund).
90+2'
Ben Chilwell (Chelsea) dostává žlutou kartu.
90+1'
Blues běželi do brejku ve třech, Zakkariovu přihrávku zprava však Havertz zachytil až u protější postranní čáry a rozhodl se držet míč a šetřit čas.
90'
Pulišić střílel z jasného ofsajdu, navíc stejně bránu minul.
89'
Can vybídl na křídle Wolfa, jehož centr hlavičkoval z malého vápna v sevření protihráčů obloukem do horní sítě Bellingham.
87'
Chelsea má minimálně pro základní hrací dobu dostřídáno:
ze hřiště odchází Enzo Fernández, přichází Denis Zakaria.
86'
James a Bynoe-Gittens si spolu zatancovali v objetí, rozhodčí viděl přestupek zkušenějšího domácího fotbalisty.
86'
Škrtáme si jednu z ubývajícího počtu možností Borussie dostat zápas do prodloužení. Guerreirův centr se z trestného kopu stáčel zcela mimo dosah spoluhráčů.
85'
Rychlý výpad vedl Loftus-Cheek, zastavuje ho však píšťalka nizozemského sudího, který viděl Gallagherův faul.
83'
Süleho malou domů do špeku odkopává Meyer stěží před středový kruh k protihráčům, Chelsea ale o míč rychle přichází.
83'
Dvojité střídání Chelsea:
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Ruben Loftus-Cheek,
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, kterého nahrazuje bývalý hráč dnešního soupeře Christian Pulišić.
82'
James přerušuje u postranní čáry protiútok Borussie.
80'
Gallagher utrpěl ránu snad do žeber v jednom ze soubojů, ale bude ve hře pokračovat.
78'
Při obranné standardce vypomohl ve vápně Chelsea kapitán Kovačić.
77'
Enzo Fernández (Chelsea) vidí třetí žlutou kartu zápasu, ale první za faul. Dortmund rozehraje trestný kop z nějakých 27 metrů.
77'
Poslední možnost ke střídání v základní hrací době využívá Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Donyell Malen.
76'
Sterling vyrazil do brejku opět o chviličku předčasně, pro jeho těsný ofsajd neplatila přihrávka před prázdnou bránu Gallagherovi. Po zhlédnutí ofsajdové technologie tedy klobouk dolů před pomezním, protože postavení mimo hru rozhodlo pouze vytrčené koleno.
75'
Koulibaly nedokázal hlavičku po rohu nasměrovat k bráně, Chelsea se vrací na svou polovinu hřiště.
75'
Chelsea rychle otáčí hru a získává další roh.
73'
Na druhé straně vyslal prudkou přízemní střelu z plného běhu Süle, křížem ji však umístil asi dva metry vedle brány.
72'
Chilwellův centr i Kovačićův pokus o zpětný nákop skončily na hlavách žlutočerných, následně byl Cucurella nachytán v ofsajdu.
71'
Gallagher převzal kolmý míč z rychlé kombinace Chelsea na jeden dotek a vybojoval roh.
70'
Chelsea sází na defenzivní taktiku, dvěma vstřelenými góly dalece předčila svou letošní normu. Domácí nechávají Dortmund neúčelně bušit do plných.
67'
První střídání v mužstvu Chelsea má vyztužit střed pole:
ze hřiště odchází João Félix, přichází Conor Gallagher.
66'
Kepa Arrizabalaga (Chelsea) dostává žlutou kartu s otálením při rozehrávce.
65'
Reyna narazil do dobré palebné příležitosti Wolfovi a opět mohl být dvojzápas vyrovnaný. Prudkou křížnou střelu však fantasticky vyškrábl mrštný Arrizabalaga.
64'
Podruhé střídá Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
63'
Londýňané přerušili krátkodobý tlak hostů a podrželi míč uprostřed hřiště. Kovačić vyslal po čáře Chilwella, kterého zastavil až u praporku šikovně Wolf.
61'
Kepa Arrizabalaga snadno chytá střelu Emreho Cana ze střední vzdálenosti.
58'
Velká šance Dortmundu na srovnání dvojzápasu. Hallerovu zblokovanou střelu dorážel z malého vápna těsně mimo Bellingham a zklamáním nad zahozenou možností se zakousl do lemu svého dresu .
56'
Před vyběhnutým Sterlingem zachytil míč až na hranici velkého vápna Meyer.
55'
Povinnost velí hostům útočit. Reynovu technickou střelu však zablokoval Chilwell.
53'
Chelsea právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je KAI HAVERTZ. Tohle chtělo nervy z ocele, rodák z německých Cách provedl penaltu naprosto shodně včetně mezikroku, také Meyerova reakce byla stejná a jen míč letí o nějaký decimetr blíže středu brány a končí v síti.
51'
Bránící hráči však houfně vběhli předčasně do šestnáctky a kvůli jejich nezodpovědnosti se bude neproměněná penalta opakovat!
50'
Kai Havertz (Chelsea) neproměňuje pokutový kop! Brankáře si poslal na opačnou stranu, jenže trefuje pouze tyč, podruhé v zápase.
49'
Za ruku Mariuse Wolfa je skutečně nařízen na zásah VAR pokutový kop pro Chelsea!
48'
Hrozba pokutového kopu nad Dortmundem nabývá reálnější charakter, sudí běží k obrazovce.
47'
Domácí fotbalisté po dohrání akce mohutně reklamují Wolfovu ruku, Chilwell však trefil bránícího hráče asi ze dvou metrů, Němec těžko mohl uhnout. Ale rozhodčí Makkelie ještě řeší předchozí situaci s VARem.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 44% – 56%, střely na bránu 3:1, střely mimo 6:0, rohy 3:2, ofsajdy 3:0, fauly 10:6.
Domácí běželi v první desetiminutovce třikrát sami na bránu, ale své střelecké trápení neprotrhli. V další fázi se Dortmundu podařilo vyrovnat hru, ale závěr patřil opět Chelsea s gólem do šatny Raheema Sterlinga. Stav dvojzápasu je vyrovnaný, začíná se od nuly.
45+3'
45+3'
Do šance se snažil prokličkovat hostující Bellingham, ovšem čistě ho zastavil v poslední chvíli Enzo Fernández.
45+1'
Reece James spěchá s rozehrávkou získaného rohu, po kterém Koulibaly hlavičkuje místo na bránu směrem k Chilwellovi, jenž pálí tentokrát jen do dobře postaveného Reuse a Havertz doráží mimo.
44'
Úvodní gól visel už delší dobu na vlásku. Hosté v několika soubojích nedokázali zastavit Kovačiće, zpětnou přihrávku sice RAHEEM STERLING při pokusu o střelu z první promáchl, ale míč vymotal zpod nohou, obelstil Reuse a zavěsil pod břevno do protipohybu padajícího Meyera i Schlotterbecka, který se snažil vykrýt zbylou část brány.
42'
Chilwellovi skočil míč o drn, rána z dobré pozice přes skluzujícího Süleho mu sjela po vnější šajtli a směřuje výrazně mimo.
41'
Niklas Süle (Dortmund) dostává první žlutou kartu za zdržování.
40'
Další obrovská šance domácích a opět nic. Chilwell zakroutil trestný kop od levé lajny výborně, brankář Meyer zůstal na malém vápně v půli cesty, ale měl štěstí, že ho Koulibaly trefil zblízka do nohy. Félixovu dorážku pak zablokoval nataženou nohou Bellingham.
40'
Wolf si kryl míč před Chilwellem dost neškovně a fauloval u postranní čáry.
39'
Vzrušení při nájezdu Raheema Sterlinga bylo zbytečné. Domácí útočník vystartoval na Havertzovu kolmici z těsného ofsajdu, pomezní zvedl praporek se zpožděním takových deseti vteřin. Až když Sterlingovu vyraženou střelu vrátil dobíhající Havertz krásně z dálky do sítě.
38'
Wolf hledal z protiútoku Guerreira, jeho úmysl však přečetl Arrizabalaga a zalehává míč.
36'
Chilwellův roh získali pro sebe hosté, Reyna osvobozuje Borussii odkopem z šestnáctky, ale jen na chvilku. Trávník teď patří domácím.
36'
Z náporu Chelsea vzešla tečovaná střela Joãa Félixe a roh.
34'
Hra je teď rozkouskovaná množstvím faulů.
32'
Chilwell sklepl padající míč z voleje do ohně, Süle s Canem odvrátili jen před pokutový oblouk, kde se do střely položil Kovačić. Prudká rána však neměla potřebný směr.
30'
Kai Havertz zezadu postrčil Cana, v pohotovosti je opět obrana Chelsea.
28'
Střelecká smůla se dál lepší na londýnské kopačky. Kai Havertz napálil odražený centr Reece Jamese levačkou, balon dvakrát skočil, než narazil o vnitřní stranu tyče, proskákal i po brankové čáře a vyletěl ven z brány.
27'
Ze vzdušného souboje s Havertzem se zřítil na zem Emre Can a zřejmě si trochu pochroumal rameno. Hra je přerušena, tentokrát se ale nebude muset střídat.
25'
Jude Bellingham byl dobře pokryt a nedostal se k přízemnímu centru Reyny, kterému krásně ťukl míč do volného prostoru Haller.
24'
Série střetů ve středovém kruhu vede k trestnému kopu hostů. Sklepnutý nákop směřoval na Reuse, tomu je však pískán útočný faul na Koulibalyho.
22'
Nakopávaný míč propadl k Meyerovi, jehož dlouhý odkop pro změnu sebral Cucurella, ale hráči Chelsea znovu vracejí míč hostujícímu brankáři a tak teď sledujeme nepříliš vábivou pasáž zápasu.
20'
Chelsea se pokusila opět převzít otěže, Havertzovu uličku ale vystihl Süle.
18'
Na přední tyči se cpal po rohu do zakončení Haller, obrana Chelsea se ale brání rázným odkopem přes celé hřiště.
17'
Arrizabalaga se vrhl robinzonádou k pravé tyči a skvěle provedený trestný kop Marca Reuse jednou rukou vyráží na roh.
15'
Fofana ze strany podrazil střídajícího Reynu, tentokrát se již modrá zeď musí stavět výrazně dovnitř pokutového území.
14'
Ani dortmundský kapitán Reus neuspěl s pokusem dostat trestný kop z pravé strany před bránu.
12'
Borussia otupila počáteční tlak domácích dlouhou kombinací po zemi kolem půlící čáry.
10'
Cucurella si ošklivě vyšlápl na Angličana v německých službách Bellinghama.
8'
Potřetí v úvodu zápasu utíká domácí hráč sám na bránu. Havertz byl zezadu tísněn Canem a skákavý nakopávaný míč napálil jen do zadní výztuhy dortmundské brány.
7'
Koulibaly nejprve hlavičkoval nepřesně po rohu a poté fauloval ve vzdušném souboji o odkopnutý míč od brány Hallera.
6'
Obrana hostů si poradila s přímým kopem Chelsea, ovšem vzápětí se do vápna prokličkoval zpět po Cucurellově přihrávce João Félix. Oklamal Süleho, ale Meyer mu zmenšil střelecký úhel a pádem pod nohy velkou šanci zmařil.
5'
A skutečně přichází nucený zásah do sestavy Borussie Dortmund:
zraněný Julian Brandt odkulhal ze hřiště, kam za něj přichází Giovanni Reyna.
4'
Velká nepříjemnost pro Borussii, na hřišti je hned zkraje zápasu ošetřován Julian Brandt a lékař již ukazuje „mlýnek“ směrem k lavičce.
3'
Enzo Fernández otřel míč při odkopu o Guerreirovu ruku.
2'
Raheem Sterling nepochopitelně zadrbal zakončení samostatného nájezdu. Sám před brankářem působil, jako by si potřeboval nejdříve prolistovat příručku. Nakonec mu dortmundští zadáci míč odebrali, aniž by se Sterling vůbec dostal ke střele.
2'
Brandtův centr z rohového kopu obrana Chelsea zvládla.
1'
Mateo Kovačić, jenž potřetí v kariéře oblékl kapitánskou pásku, odkopl poměrně zbytečně a asi nechtěně míč na rohový kop.
Se zpožděním jsme se dočkali výkopu, který měli hosté ve žluto-černých dresech. Domácí jsou celí v modré barvě.
1'
Výprava Borussie měla trochu potíže při přesunu na stadión a začátek zápasu se na této úrovni dost nezvykle odkládá o 10 minut.

Chelsea Londýn: Arrizabalaga – Fofana, Koulibaly, Cucurella – James, Kovačić (C), Fernández, Chilwell – Sterling, Havertz, Félix.
Náhradníci: Bettinelli, Bergström – Chalobah, Pulišić, Loftus-Cheek, Mudryk, Zakaria, Zíjáš, Gallagher, Chukwuemeka, Hall.
Trenér: Potter

Borussia Dortmund: Meyer – Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Can – Brandt, Bellingham, Özcan, Reus (C) – Haller.
Náhradníci: Kobel, Unbehaun – Hummels, Meunier, Coulibaly, Rothe, Dahoud, Passlack, Bynoe-Gittens, Malen, Modeste, Reyna.
Trenér: Terzić

Rozhodčí: Makkelie – Honig, de Vries (NED).
V Dortmundu vyhráli domácí 1:0 gólem Adeyemiho z rychlého protiútoku v 63. minutě.
Bylo to vůbec historicky první utkání těchto soupeřů v evropských pohárech a Borussia porazila anglického soupeře po deseti zápasech (0-2-8). Chelsea dál čeká na vítězství proti německým klubům pět utkání (0-2-3).
Borussia Dortmund
Žlutočerní jsou v opačném rozpoložení. V bundeslize přidali o víkendu proti silnému Lipsku osmou výhru v řadě 2:1, už v prvním poločase se trefili Reus a Can. V boji o německý titul zaostává Dortmund jen o skóre za obhájcem Bayernem Mnichov.
Na marodce jsou ofenzivní hráči Moukoko, Adeyemi, Malen a brankářská jednička Kobel.

Střelci: 10 – Bellingham, 9 – Brandt, 6 – Moukoko, Reus, Adeyemi.
Chelsea FC
Londýnský klub se i po mohutných zimních nákupech trápí v Premier League, kde mu patří až desáté místo. O víkendu alespoň Fofanovým gólem z 53. minuty porazil Leeds 1:0 a ukončil pětizápasové čekání na vítězství. Z posledních patnácti (!) ligových zápasů se nadupanému mužstvu Chelsea podařilo pouze jednou vsítit více než jednu branku.
Pokud se přesto chce podívat do čtvrtfinále, musí se dnes překonat. Nepomůžou však zranění Mount, James, Pulišić, Broja, Silva ani brankář Mendy.

Střelci: 6 – Havertz, Sterling, 3 – Mount, Frello, Aubameyang.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.