Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Real - 18. dubna 2023   21:00

0:2
(0:0)
Real
58' Rodrygo  (Vinícius Júnior) • 80' Rodrygo  (Valverde)
Chelsea
Arrizabalaga – Chalobah, T. Silva (C), W. Fofana – James, Kanté, E. Fernández (67. Sterling), Kovačić, Cucurella (67. Mudryk) – Gallagher (67. Félix) – Havertz (77. Mount).
É. Mendy – Azpilicueta, Hall, Chukwuemeka, Loftus-Cheek, Pulišić, Zakaria, Zíjáš.
Orsato – Carbone, Giallatini (vš. ITA)
Stamford Bridge, Londýn
Real
Courtois – Carvajal (82. N. Fernández), Militão, Alaba (46. Rüdiger), Camavinga – Valverde, Kroos (76. Ceballos), Modrić – Rodrygo (82. Asensio), Benzema (C) (71. Tchouaméni), Vinícius Júnior.
L. López, Lunin – M. Díaz, E. Hazard, Odriozola, Vallejo, Vázquez.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:8.
Je konec. Real Madrid zvítězil na půdě Chelsea 2:0 a celkově 4:0. Bílý balet tak celkem hladce postoupil do semifinále Ligy mistrů.
Domácí vstoupili do dnešního zápasu aktivně a v 11. minutě mohl poslat Blues do vedení Kanté, ovšem svou velkou příležitost neproměnil. Ve 20. minutě pálil Rodrygo, ovšem jeho pumelice trefila brankovou konstrukci. Největší šance první půle přišla až v nastavení, kdy se Marc Cucurella ocitl sám uvnitř malého vápna, ale Courtois jej fantastickým zákrokem vychytal.
Také na začátku druhé půle se Kanté ocitl ve velké šanci, ale ani tentokrát z toho nebyl gól. V 58. minutě přišel trest ze strany Realu, kdy se prosadil Rodrygo. Blues sice pokračovali v nátlaku, ale v 80. minutě potvrdil postup hostů druhým gólem Rodrygo.
90+3'
90+3'
Nakonec ještě přišlo zakončení hostů ke konci zápasu, ale Kepa Arrizabalaga byl připraven.
90+2'
Real Madrid se znovu dostal k balónu na polovině soupeře, ale do útoku už se příliš nežene.
90+1'
Kanté posunul míč doprava Sterlingovi, který se ale nedostal do vápna. Po chvíli přišla ruka Fofany.
90'
João Félix to nyní zkoušel z dálky, ale ani on neměl seřízenou mušku a jeho rána letěla vedle.
89'
Mychajlo Mudryk frustrovaným skluzem zajel Modriče a uviděl kartu žluté barvy.
88'
Následně přišla na druhé straně velká šance Mychajla Mudryka, který se řítil sám na Courtoise, ale jeho rána skončila vedle brány a trefila fotoaparát. Koncovka Chelsea je opravdu hrůzostrašná! I v tomto případě se ale odmával ofsajd.
88'
Vinícius Júnior se dostal do velké šance, ovšem Kepa Arrizabalaga jeho pokus vyrazil, ale především se odmával ofsajd!
87'
Mychajlo Mudryk neobstál vůči Nachovi a dopustil se jen nedovoleného zákroku. Nyní už se utkání spíše dohrává a Real Madrid má balón pod kontrolou.
86'
Blues se nedaří vymyslet něco nebezpečného a řítí se tak další útok bílého baletu.
84'
Katastrofální rozehrávka domácích, ale tentokrát byl Real Madrid milostivý.
83'
João Félix a následně také Mychajlo Mudryk se dostali ke střelám, ale opět končí míč jen v náručí brankáře Courtoise.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Nacho Fernández,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.
81'
Domácí fanoušci začali opouštět Stamford Bridge a Chelsea tak pokračuje ve velmi mizerné formě od příchodu nového majitele.
80'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Je definitivně hotovo! Vinícius Júnior si sběhl z levého křídla za obranu a posunul míč pod sebe Valverdeho, který se parádně dostal přes dva obránce a místo střely ještě posunul míč okolo brankáře RODRYGOVI, jenž zakončoval do zcela prázdné brány. Asistence: Federico Valverde.
78'
Raheem Sterling byl zablokován u postranní čáry a následuje tak jen autové vhazování Realu Madrid.
77'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Mason Mount.
76'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Dani Ceballos.
76'
Mychajlo Mudryk se dokázal uvolnit a následně také vystřelit, ale jeho rána letěla vysoce nad hostující svatyni.
75'
Wesley Fofana předvedl špatné zpracování a Vinícius Júnior se dostal do brejku, ovšem jeho pokus o přihrávku patičkou nebyl přesný.
74'
João Félix předvedl krásné sólo, kdy se dostal přes dva hráče, ale jeho přihrávku zastavil Eduardo Camavinga.
73'
Ani další standardní situace neskončila ohrožením hostující svatyně a Real Madrid zvládá koncovku tohoto zápasu.
72'
Blues sice pokračují v nátlaku, ale zatím získávají jen rohové kopy, která nepřinášejí nic nebezpečného.
71'
ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Aurélien Tchouaméni.
69'
Kai Havertz šel uvnitř vápna k zemi po kontaktu s Modričem, ale tohle bylo na pokutový kop málo. Chelsea tak pokračuje autovým vhazováním.
69'
Reece James pálil z první z nějakých dvaceti metrů, ale Éder Militão jeho pokus srazil na rohový kop.
67'
ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází João Félix,
ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Mychajlo Mudryk,
ze hřiště odchází Enzo Fernández, přichází Raheem Sterling.
66'
Vinícius Júnior se vydal na kličkovanou do vápna, kde se míč odrazil k Rodrygovi, který jej posunul Benzemovi, ale zakončení francouzského kanonýra letělo doprostřed brány.
65'
Reece James následně opět centroval z pravé strany, ale Thibaut Courtois byl znovu připraven a dnes je jako zeď!
64'
Conor Gallagher svým tělem vybojoval míč pro Fernándeze, ale jeho ránu vyrazil Thibaut Courtois.
62'
Bílý balet nyní kontroluje míč i při vysokém presinku soupeře. Blues obdržená branka hodně poznamenala a najít v poslední půl hodince motivaci bude velmi těžké.
60'
Hodina utkání je za námi a Real Madrid vede na půdě Chelsea 1:0. Blues tak musí vsadit vše na jednu kartu a vstřelit tři góly.
59'
Conor Gallagher chtěl srovnat stav zápasu, ale jeho přízemní pokus skončil v moci gólmana.
58'
Domácí své tutovky neproměnili a přichází krutý trest! Trevoh Chalobah šel do riskantního skluzu, který se nepovedl a RODRYGO tak měl na pravém křídle dostatek místa. Následně hledal Benzemu, který na balón těsně nedosáhl. Posléze se ale k němu dostal Vinícius, jenž jej posunul Rodrygovi a ten už z bezprostřední blízkosti zakončil za záda Kepy. Asistence: Vinícius Júnior.
57'
Chelsea nyní hraje svou nejlepší pasáž v celém utkání a Kai Havertz se dostal ke střele, ovšem jeho pokus byl bez razance a Thibaut Courtois si připsal lehký zákrok.
56'
Nyní se na hrací ploše pořádně přiostřilo a Mateo Kovačić byl zfaulován svým někdejším spoluhráčem Toni Kroosem.
55'
Reece James se ujal následného centru z volného kopu, ale ten trefil pouze prvního hráče. Nakonec byla celá akce zakončena střelou Fernándeze, která skončila vedle brány.
54'
Éder Militão se dopustil faulu, když podrazil Chalobaha, který se snažil dostat do vápna, ale rozhodčí žlutou kartu nevytáhl! Brazilský obránce už totiž jednu má a hrozilo mu vyloučení. Domácí, včetně Franka Lamparda, jsou velmi nespokojení s rozhodnutím sudího.
52'
Další velká šance N'Gola Kantého opět nekončí gólem! Kai Havertz nejprve poslal centr do vápna, který sice skončil na hlavě soupeře, ale Conor Gallagher následně vyhrál hlavičkový souboj a právě Kanté se ocitl v další velké příležitosti, ovšem jeho pokus trefil pouze obránce!
51'
Hostující hráč, který dnes nastupuje na pozici levého obránce, bude moct pokračovat bez ošetření.
50'
Reece James byl v souboji s Camavingou pozdě a přišlápl francouzskému hráči kotník. Může být velmi rád, že viděl pouze žlutou kartu!
50'
Trevoh Chalobah svým horším křížným pasem trochu zahnal spoluhráče a Chelsea se tak z poloviny soupeře dostala až ke svému brankáři.
49'
Standardní situace hostujícího mužstva nepřinesla nic vážnějšího, ale následně přišel jen faul Chelsea.
48'
Toni Kroos se ujal standardní situace a svůj centr směřoval na zadní tyč, ovšem tam byl připraven domácí obránce a následuje roh.
47'
Real Madrid se dostal z obložené protihráčů po skvělé přihrávce Modriče. Posléze se Wesley Fofana dopustil faulu na Viníciuse.
46'
ze hřiště odchází David Alaba, přichází Antonio Rüdiger.
46'

Fauly: 9:3
První část této čtvrtfinálové odvety je za námi a Chelsea zatím hraje s Realem Madrid bez branek, což samozřejmě vyhovuje bílému baletu, jenž má z prvního utkání dvougólový náskok.
45+2'
45+2'
Následný rohový kop Chelsea nepřinesl nic nebezpečného a po pár chvílích se Conor Gallagher dopustil faulem.
45+1'
Famózní Thibaut Courtois! Přízemní centr Jamese z pravé strany došel až k naprosto osamocenému Marcu Cucurellovi, který zakončoval uvnitř malého vápna, ale belgický brankář předvedl exkluzivní zákrok a podržel Real Madrid těsně před poločasovou přestávkou!
45'
Bílý balet nyní získal standardní situace, ovšem ta nepřinesla vůbec nic a Chelsea získala balón na svou stranu.
44'
Real Madrid se následně vydal do rychlého brejku, který táhl Federico Valverde a po centru na zadní tyč zakončoval Karim Benzema, ovšem jeho pokus už byl ve velkém úhlu a balón letěl do zámezí.
43'
Následně to Marc Cucurella rozehrál nakrátko Jamesovi, který mu vrátil míč, ale centr domácího obránce skončil v rukou Courtoise.
42'
Kanté posléze vybojoval další roh, ale centr Cucurelly vyrazil Benzema. Následuje další standardní situace.
41'
Luka Modrić se po dobré kombinaci dostal k centru z pravé strany a Vinícius Júnior byl u míče jako první před obráncem Fofanou, ovšem brazilský útočník z voleje zakončil vedle brány.
40'
Centr letěl na přední tyč, kde došlo k prodloužení, ale Thibaut Courtois znovu neměl žádnou práci.
39'
N'Golo Kanté se nyní objevil na pozici pravého křídla, ale Eduardo Camavinga jeho centr zblokoval a Marc Cucurella se tak postará o rozehrávku rohového kopu.
38'
Chelsea drží balón zhruba deset metrů od vápna soupeře a pokračuje v sérii krátkých přihrávek.
37'
Opět to zkoušeli Kanté a James na pravé straně, ale centr francouzského záložníka našel jen soupeře.
36'
Reece James s Kantém vyšachovali soupeře, ale následný centr na přední tyč odvrátil David Alaba.
35'
Vinícius Júnior už s míčem vycestoval mimo hrací plochu po horším křížném pasu jeho kolegy a Chelsea tak má ještě 55 minut na vstřelení minimálně dvou gólů.
34'
Hosté sice byli pod tlakem na své polovině, ale Rodrygo se snažil upláchnout s balónem. Ve středu hřiště jej ovšem faulem zastavil Marc Cucurella a uviděl žlutou kartu.
34'
Standardní situace ale nepřinesla nic nebezpečného a posléze se Rodrygo dopustil faulu. Chelsea ale měla problémy při následné rozehrávce a Kepa Arrizabalaga v pádu odkopnul míč před dotírajícím se Benzemou.
33'
Luka Modrić se dostal do zakončení z úhlu, přibližně stejně jako Rodrygo, ale Kepa Arrizabalaga předvedl úspěšný zákrok. Následuje rohový kop Realu.
32'
Karim Benzema se sice dostal ke své první střele, ale při snaze vystřelit jen kopnul do trávníku a balón tak ke Kepovi pouze doskákal.
31'
Kai Havertz prodloužil hlavou míč na Cucurellu, který hledal Gallaghera, jenž se na hranici malého vápna dostal ke hlavičce, ale tu poslal jen nad bránu Realu Madrid. Posléze se ale odmával ofsajd.
30'
Půl hodina utkání je za námi a na úvodní branku zatím čekáme. Na každé straně byla k vidění jedna velká šance.
29'
Conor Gallagher udržel míč ve středu a posunul jej doleva Cucurellovi, ale jeho centr přeletěl hráče uvnitř vápna.
28'
Rodrygo posunul míč doleva Viníciusovi, který se dostal až do zakončení, ale Kepa Arrizabalaga si poradil a jeho pokus z těžkého úhlu vyrazil.
27'
Dva ostré zákroky hráčů Chelsea v krátké době. Nejvíce to odnesl Karim Benzema.
25'
Kai Havertz a N'Golo Kanté si sbíhali na centr z levé strany, ovšem Eduardo Camavinga si splnil své defenzivní úkoly a následuje pouze odkop od brány belgického brankáře.
24'
Real Madrid zatím tuto odvetu čtvrtfinále zvládá bez vážnějších problémů. Jediný pokus přišel z kopačky Kantého, který ale minul bránu.
23'
Následná standardní situace domácích ovšem nepřinesla nic moc nebezpečného. Poté byla hra přerušená, protože měl Éder Militão menší zdravotní problémy.
22'
První žlutá karta v tomto utkání. Éder Militão byl v souboji s Havertzem pozdě a následně byl jeho faulem ohodnocen hlavním arbitrem.
20'
Rodrygo si vyměnil míč s Carvajalem na pravé straně a posléze vypálil tvrdou ránu, která trefila brankovou konstrukci Arrizabalagy!
18'
Luka Modrić vyslal po pravém křídle Rodryga, ale jeho přízemní centr do vápna našel pouze kopačku soupeře. Hosté pokračují autovým vhazováním.
17'
Reece James neposlal příliš kvalitní centr do vápna. Po chvíli už přišel míč do šestnáctky bílého baletu, ale defenzíva Realu byla připravená.
16'
Marc Cucurella centroval z levé strany, ale jeho pokus zblokovala hostující obrana a následuje rohový kop Blues.
15'
Chelsea nabírá potřebný rytmus při kombinaci, ale Vinícius Júnior předvedl dobrou defenzivní práci a po horším zpracování Jamese pohlídal míč do zámezí svým tělem.
14'
Trevoh Chalobah vybojoval míč na polovině soupeře a oslovil směrem do vápna Havertze, který hledal Jamese, ale domácí obránce si míč zpracoval rukou.
13'
Conor Gallagher se rozbíhal po levém křídle, ale přihrávka na něj byla nepřesná a skončila jen v zámezí. Bílý balet tak opět uklidňuje hru autovým vhazováním.
12'
Znovu to Chelsea zkoušela přes pravé křídlo, ale tentokrát diváci na Stamford Bridge nebyli svědky nějaké střely a Real Madrid posléze získal autové vhazování.
11'
První velká šance domácích zůstala neproměněná! Reece James dostal famózní pas na pravou stranu a z první hledal před bránou Havertze, ovšem míč se šťastně odrazil ke zcela volnému Kantému, ale jeho zakončení levačkou skončilo trestuhodně vedle hostující brány!
10'
Vinícius Júnior dohrál Matea Kovačiče. Blues se ale nemohou vykombinovat ze své poloviny.
9'
Luka Modrić velmi špatnou přihrávkou našel jen Gallaghera, ale jeho míč na Kantého zachytila obrana Realu.
8'
Tentokrát si Wesley Fofana vyšlápl na Viníciuse a Real Madrid bude nadále držet míč na své straně, což je pro hosty na začátku zápasu velmi důležité.
8'
Vinícius Júnior dostal na levém křídle trochu více místa, zbavil se Jamese, ale jeho centr letěl pouze do zámezí a Kepa Arrizabalaga se postará o rychlé rozehrání od své svatyně.
7'
Toni Kroos sice poslal malou domů Courtoisovi, ale u něj byl téměř okamžitě Kai Havertz. Belgický gólman s trochou štěstí celou situaci vyřešil.
6'
Nyní je hra přerušená, protože kanonýr Realu Karim Benzema má zdravotní problémy. Obránce Thiago Silva jej totiž zasáhl kolíky do nohy, ale vypadá to, že ošetření nebude potřeba.
6'
David Alaba chtěl dlouhým pasem za obranu oslovit Benzemu, ale kapitán Thiago Silva se pověsil do vzduchu a odehrál míč do bezpečí.
5'
Svěřenci Carla Ancelottiho se snaží trochu podržet tempo utkání na nižší úrovni a drží balón na své polovině.
4'
Eduardo Camavinga zpětnou přihrávkou dostal Édera Militãa pod tlak, ale Kai Havertz na míč těsně nedosáhl.
3'
Marc Cucurella vystihl přihrávku protihráče a Chelsea tak má znovu míč na svých kopačkách. Posléze šel ale N'Golo Kanté do souboje a přišel o balón.
2'
Conor Gallagher si nezpracoval autové vhazování svého kolegy, čímž daroval míč bílému baletu. Chelsea je vysunuta velmi vysoko, nic jiného se ovšem neočekávalo.
1'
Chelsea se postarala o úvodní výkop utkání a kombinovala na levém křídle, ovšem obrana Realu Madrid byla připravena.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – Chalobah, T. Silva (C), W. Fofana – James, Kanté, E. Fernández, Kovačić, Cucurella – Gallagher – Havertz.
Náhradníci: É. Mendy – Azpilicueta, Hall, Chukwuemeka, Félix, Loftus-Cheek, Mount, Mudryk, Pulišić, Sterling, Zakaria, Zíjáš.
Trenér: Frank Lampard

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga – Valverde, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: L. López, Lunin – Asensio, Ceballos, M. Díaz, N. Fernández, E. Hazard, Odriozola, Rüdiger, Tchouaméni, Vallejo, Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini (vš. ITA).
V utkání bude důležité, jak si povede brankář Chelsea Kepa Arrizabalaga, který musí vychytat čisté konto. Karim Benzema, který v uplynulých třech evropských duelech skóroval čtyřikrát, bude jedním z hráčů, na kterého se bude Real Madrid spoléhat. Zajímavostí je, že Real Madrid postoupil v předcházejících čtyřech evropských vyřazovacích kolech, kde vyhrál první domácí zápas 2:0.
Real Madrid CF

Real Madrid se nachází v dobré kondici po pohodlném vítězství v prvním zápase, avšak nebudou cestovat bez náznaku sebeuspokojení. Carlo Ancelotti, trenér Realu, mohl v posledním zápase proti Cádizu nechat některé klíčové hráče odpočívat, ale zranění Toniho Kroose a Vinícia Júniora by mohlo být překážkou. Navíc, Real Madrid má v čerstvé paměti pozoruhodné vítězství 5:2 nad Liverpoolem z minulého měsíce a ovládli tři z posledních čtyř střetnutí s anglickými kluby mimo Španělsko.
Chelsea FC

Chelsea se chystá na důležité utkání proti Real Madrid v čtvrtfinále Ligy mistrů a musí předvést jeden ze svých nejlepších evropských výkonů v historii, aby dokázala překonat dvougólovou ztrátu z prvního zápasu. Manažer Frank Lampard již kritizoval nevýrazný výkon svého týmu v posledním zápase s Brightonem, který nepředznamenává dobré vyhlídky. V lize se navíc nachází až na 11. místě. Nicméně, tým se bude snažit ukončit sérii šesti soutěžních vystoupení bez výhry a napodobit tak výkon z roku 2011/12, kdy Chelsea pod vedením Roberta Di Mattea získala slávu v LM.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.