Liga mistrů - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Juventus - 6. září 2022   21:00

Paris SG
5' Mbappé (Neymar) • 22' Mbappé (Hakimí)
2:1
(2:0)
Juventus
53' McKennie  (Kostić)
Paris SG
Donnarumma – S. Ramos, Marquinhos (C), Kimpembe – Hakimí (78. Mukiele), Verratti (87. Sanches), Vitinha (78. Danilo Pereira), Mendes – Messi (84. Soler), Mbappé, Neymar.
K. Navas, Rico – Bernat, Sarabia, Ekitike, Ruiz.
Taylor – Beswick, Nunn (ENG)
Parc des Princes, Paříž
47 415 diváků
Juventus
Perin – Bremer, Bonucci (C), Danilo – Paredes – Cuadrado (74. De Sciglio), Rabiot (87. Kean), Miretti (46. McKennie), Kostić – Vlahović, Milik (68. Locatelli).
Pinsoglio, Garofani – Sandro, Gatti, Rugani, Soulé, Fagioli.

To už je z mé strany vše. Na shledanou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:8. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:18.
Fotbalisté Paris Saint-Germain zdolali v souboji velkoklubů 2:1 italský Juventus! Domácím vyšel zejména první poločas, v němž se v 5. a 22. minutě prosadil Kylian Mbappé. Po změně stran hru Staré dámy oživil střídající Weston McKennie a v 53. minutě snížil právě on hlavičkou po rohovém kopu, když se brankář Donnarumma nedostal na centrovaný míč. Ten pak ale toto zaváhání bohatě vynahradil třeba při hlavičce Vlahoviće. Rovněž Pařížané měli příležitosti na navýšení vedení, Mbappé například útočil na hattrick, ovšem na skóre 2:1 se až do závěrečného hvizdu už nic neměnilo.
90+3'
90+2'
Mbappé si u rohového praporku došel pro faul. Provinil se McKennie. Domácí mohou pošetřit cenné sekundy.
90'
Další brejk PSG! Neymar nahrál doleva Kylianovi Mbappému, kterému není hattrick souzen. Perin situaci dobře ustál a domácí útočník vypálil do něho.
89'
Mohlo být hotovo! Míč se v pokutovém území odrazil přímo k Neymarovi, který číhal na penaltě. Ten balón napálil na bránu, ovšem Perin předvedl skvělý zákrok a ještě udržel Juve ve hře!
87'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Moise Kean.
87'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC:
ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Renato Sanches.
87'
Neymar zahrával přímý kop z 20 metrů. Bylo to spíše pro leváka, ovšem Lionel Messi už na hřišti není a tak to zkusil pravačkou Neymar. Míč poslal o decimetry nad břevno, Perin navíc situaci kontroloval.
85'
Donnarumma musel rychle z brány, aby byl u míče dříve než Filip Kostić. To se mu podařilo.
84'
ze hřiště odchází Lionel Messi, přichází Carlos Soler.
82'
Zahrozili také domácí. Po Verrattiho nahrávce střílel zpoza šestnáctky Neymar. Jeho přízemní pokus minul levou tyč.
81'
Teď už jsme viděli šanci hostí! Z pravé strany vracel míč do pokutového území Danilo. Ten propadl ke Kostićovi, jenž našel Manuela Locatelliho. Jeho střelu srazil bránící Verratti, ovšem Locatelli balón ještě u brankové čáry doběhl a snažil se ho z nulového úhlu nastřelit na bránu. Donnarumma se v sedě stačil rychle zorientovat a vyrazil hrací předmět do bezpečí!
81'
O tu se snažil Locatelli. Jeho centr z levé strany boxoval Donnarumma.
81'
Posledních deset minut řádné hrací doby. Juventus už by měl přispěchat s ještě větší aktivitou.
79'
Domácí zvolili vyčkávací taktiku. Míč drží přihrávkami na jistotu na svých kopačkách.
78'
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Danilo Pereira,
ze hřiště odchází Ašraf Hakimí, přichází Nordi Mukiele.
77'
Dobrá akce Juventusu. Na Kostićův centr však marně skákal Vlahović a po odraženém balónu pak střílel nepřesně Manuel Locatelli.
76'
Právě Nuno Mendes vrátil z autového vhazování míč hostům.
75'
Nuno Mendes byl bolestivě atakován Danilem. Rozhodčí tentokrát nepískal a tak se zachoval sportovně Leandro Paredes. Záložník hostí balón zakopl, aby mohl být protihráč ošetřen.
74'
ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Mattia De Sciglio.
73'
Danilo nyní sáhl rukou po unikajícím Mbappém a je z toho žlutá karta.
72'
Ze střední vzdálenosti napřáhl Lionel Messi. Perin míč nadvakrát zkrotil v rukavicích. Před tím domácí reklamovali ruku Danila v pokutovém území. Pokud ano, tak si ji hostující hráč nastřelil sám, což by podle pravidel penalta být neměla.
71'
Domácí si pomalu nahrávali na útočné polovině. Pak přišlo tradiční zrychlení hry, ovšem Messiho nabídku do šestnáctky na Mbappého zablokoval Locatelli.
70'
Vlahović na hrotu neudržel míč. Dopředu spěchají domácí Pařížané.
69'
Messi fauloval bránícího Cuadrada. Rozehrávat tak bude Juventus.
68'
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Manuel Locatelli.
67'
Lionel Messi tak, jak ho známe! Kousek za pokutovým územím si přehodil míč na levačku, svou ránu pak zatočil vedle pravé tyče z pohledu brankáře Perina.
67'
Filip Kostić se snažil nahrát do pokutového území Milikovi, jehož včas pokryla obrana domácího celku.
65'
Žlutá karta pro domácího Marca Verrattiho za faul na bývalého spoluhráče Adriena Rabiota.
64'
Kylian Mbappé útočil na hattrick! Neymar patičkou posunul míč na Messiho, který z první vysunul Mbappého. Ten z levé strany šestnáctky pálil vedle vzdálenější tyče!
63'
Domácí rozehráli nakrátko. Neymar posunul míč na Marca Verrattiho, který s ním popoběhl a pak vystřelil do bránícího hráče.
62'
Standardní situace domácích po faulu Rabiota na Messiho.
61'
Po centru Sergia Ramose balón propadl přes bránícího Paredese ke Kylianovi Mbappému, jenž střílel z první nepřesně. Ramos reklamuje Paredesovu ruku, ovšem tohle na penaltu zcela určitě nebylo.
59'
Adrien Rabiot to zkusil zhruba z dvaceti metrů a tak o metr minul bližší tyč domácí brány. Donnarumma situaci pohybem kontroloval.
58'
Juventus po snížení ožil. Hře hodně pomohl příchod Westona McKennieho, který je zatím hodně znát.
56'
Málem bylo srovnáno! Na centr Juana Cuadrada z pravé strany si naskočil Dušan Vlahović, jehož hlavičku po pravé ruce dokázal vyrazit Donnarumma! Dobíhající Arkadiusz Milik pak hlavou nedosáhl a dorážející Filip Kostić trefil obránce. Brankář PSG se na své spoluhráče hodně rozčiluje.
55'
Domácí mohli rychle odpovědět! Střílený přízemní centr Nuna Mendese z pravé strany málem našel Ašrafa Hakimího. Ten ve skluzu těsně nedosáhl na balón!
53'
Juventus právě vstřelil branku!
Máme tu zápletku! Bianconeri rozehráli roh nakrátko. Paredes předal míč Filipovi Kostićovi, který odcentroval, Donnarumma vyběhl do prázdna a za to ho potrestal gólovou hlavičkou WESTON MCKENNIE – 2:1.
53'
Hosté teď dokázali projít středem hřiště. Paredes nahrál doleva Kostićovi, jehož centr srazil Marquinhos na roh.
51'
Dopředu to zkoušeli hosté. Centr Kostiće však hráči PSG odvrátili a sami vyrazili do rychlého protiútoku. Míč za obranu dostal Kylian Mbappé, jenž uháněl z pravé strany na Perina. Pálil do boční sítě.
49'
A teď se Brazilec zapojil do hry. Domácí zrychlili hru. Na levém křídle zatáhl míč vpřed Nuno Mendes a zpětnou přihrávkou oslovil právě Neymara. Jeho přízemní ránu dokázal pokrýt Mattia Perin, který se dostal na trávník včas.
48'
Zatímco domácí v klidu kontrolovali míč, jejich útočník Neymar si v klidu zaváhal kopačku.
47'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Filip Kostić. Míč ale směřoval do středu brány a Donnarumma si tak připsal snadný zákrok.
46'
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Weston McKennie.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 56 % : 44 %
Střely na bránu – 2:1
Střely mimo – 2:3
Rohové kopy – 1:0
První poločas jasně patřil domácímu PSG, které vede nad Juventusem 2:0. Oba góly vstřelil Kylian Mbappé. Už v 5. minutě si tento kanonýr naběhl na oblouček Neymara a prostřelil hostujícího gólmana Perina. Ve 22. minutě si pak Mbappé narazil balón s Hakimím a krásnou akci zakončil přesnou střelou k tyči. Juventus přitom mohl pár minut před tím vyrovnat. Hlavičku Milika však výtečně vyrazil brankář Donarumma a mezi tyčemi pak neskončily ani dorážky Vlahoviće a Kostiće. To byla po hříchu také jediná hostující příležitost za 45 minut hry.
45+2'
45+1'
A zůstanou u něj i poté, co mladíček Fabio Miretti zezadu sestřelil Neymara.
45'
Domácí teď v klidu kombinují s míčem na kopačkách. Nepotřebují se nikam hnát.
44'
Pokus Bonucciho o přenesení hry na Cuadrada byl hodně nepřesné. Balón Kolumbijce vysoko přelétl.
43'
Ten zahrával Lionel Messi. Jeho centr byl odvrácen k Marcovi Verrattimu, ten pálil vysoko nad.
42'
Kylian Mbappé se dostal k míči na levém křídle. Unikl Cuadradovi, jeho následný centr byl sražen na roh.
41'
Hosté s míčem na útočné polovině. Většinou však hrají pomalu a nemají obranu soupeře jak překvapit.
39'
Messi nahrával Hakimímu do ofsajdové pozice. Pomezní okamžitě mával.
37'
Lékařská asistence nakonec potřeba nebude. Neymar ještě reklamoval zákrok od Cuadrada, ovšem sudí Taylor za to pokutový kop nařizovat nebude.
36'
Domácí nyní obléhali šestnáctku soupeře. Nejprve si balón zasekl Messi, ale pravačkou už střílet nemohl. Akce pokračovala, do pokutového území si to pak po nechtěné narážečce s bránícím Bremerem namířil Neymar. Míč si dal ale příliš daleko a po lehkém přistrčení od Cuadrada pak spadl na zasahujícího brankáře Perina, při čemž si ublížil a zůstal ležet na zemi. Uvidíme, zda bude třeba ošetření.
36'
Narážečka mezi Mbappém a Mendesem na levé straně. Druhý jmenovaný pak posílal před bránu přízemní centr. Ten odvrátil Kostić.
34'
Lionel Messi posunul míč z pravé strany na střed před pokutové území, odkud to zkoušel Vitinha. Ten pálil vysoko nad bránu.
34'
Držení míče – 54 % : 46 %
33'
Fabio Miretti dojel Marca Verrattiho. PSG rozehrává z vlastní poloviny.
32'
Z ní centroval sám Juan Cuadrado. K hlavičce se dostal Bremer, mířil však poměrně výrazně nad.
31'
Hosté teď poměrně dlouho drželi míč na svých kopačkách. Po faulu Nuna Mendese na Cuadrada mají k dispozici i standardní situaci.
29'
Cuadrado zahrál pod tlakem malou domů na brankáře Perina. Hosté to mají těžké.
28'
Nyní již utkání pokračuje. Domácí nevyužili standardní situaci.
26'
Žlutou kartu dostal také Sergio Ramos, který se do situace vložil jako Zoro mstitel.
25'
Dvougólového střelce Kyliana Mbappého nyní ostře sundal Bremer. Stoper Juventusu dostal žluté kartu. Hráčům PSG se zákrok na jejich kanonýra vůbec nelíbil a rozhodčí Taylor musí zklidňovat vášně.
22'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
V době, kdy to vypadalo, že se hosté začínají zvedat, přidávají Pařížané druhý gól! Na konci krásné akce byla narážečka mezi Ašrafem Hakimím a KYLIANEM MBAPPÉM a druhý jmenovaný vše zakončil přízemní střelou k pravé tyči z pohledu brankáře Perina – 2:0.
21'
Za defenzivní linii domácích si nabíhal Milik. Polský útočník byl ale v ofsajdu.
19'
Hosté poprvé zatopili obraně PSG a to pořádně! Na centr Juana Cuadrada z pravé strany si naběhl Arkadiusz Milik, jehož hlavičku reflexivně vyrazil Gianluigi Donnarumma! Vyražený míč vracel patičkou před bránu Dušan Vlahović, jenž našel jen obránce Sergio Ramos a následná dorážka Filipa Kostiće minula vzdálenější tyč.
17'
Hráči Juventusu zatím hrají s respektem. Sice nyní drží míč, ale k pokutovému území se jim moc nechce. Zase se zahnali směrem dozadu.
16'
Arkadiusz Milik na hranici šestnáctky nedokázal zpracovat míč. Protiakce domácích může začít od brankáře Donnarummy.
15'
Rozehráli nakrátko. Lionel Messi pak hledal v šestnáctce Kyliana Mbappého podobným způsobem, jako to udělal Neymar při gólové akci. Mbappého však tentokrát pokryl Bonucci.
14'
Mbappého nyní pokopal Leandro Paredes, jenž přišel do Juventusu právě z PSG. Standardní situace pro domácí.
13'
Hosté za pískotu diváků kombinovali na vlastní polovině. Hráči PSG chvíli vyčkávali. Pak spustili presink a získali hrací předmět pod svou kontrolu.
12'
Verratti se nyní snažil vysunout Neymara. Brazilský ofenzivní šikula měl k míči příliš daleko a nedokázal ho doběhnout. Rozehrávat se bude od brány Juventusu.
11'
Domácí začali utkání dobře. Zatím ho mají pod kontrolou a dostali se do rychlého vedení.
10'
Náznak šance Dušana Vlahoviće. Ten se zjevil za obranou na levé straně. Střela mu ale vůbec nesedla a po zakončení navíc pomezní zvedl praporek na znamení ofsajdu.
9'
Marquinhos poslal krásný balón za obranu, kam si zabíhal Kylian Mbappé. Hosté měli štěstí, že francouzský reprezentant balón v pádu netrefil. Zakončoval by totiž už sám před brankářem Perinem.
8'
Mbappé nyní pocítil tvrdost Leonarda Bonucciho. K zákroku došlo ještě na obranné polovině PSG, odkud tedy budou domácí rozehrávat.
7'
Ofenzivní trojzubec PSG tedy opět ukázal svou kvalitu. Fanoušci jsou namlsaná a ženou Pařížany do dalších útočných manévrů.
5'
Domácí jdou do vedení! Neymar poslal chytrý oblouček za obranu, na který si naběhl KYLIAN MBAPPÉ a ten z levé strany šestnáctky propálil Perina ranou na vzdálenější tyč. Gólman Juve si na balón sáhl, gólu však nezabránil.
5'
Hosté se zatáhli ke své šestnáctce a ubránili se odkopem. Za tím pospíchal Dušan Vlahović, ovšem Donnarumma čekal daleko od své brány a pro balón si vyběhl.
4'
Přetažený centr Cuadrada si před bránou hledal Arkadiusz Milik. Situaci však nakonec pro domácí vyřešil brankář Gianluigi Donnarumma.
3'
Rychlá akce domácích na levé straně. Nástřel Nuna Mandese odklidil na roh hostující kapitán Bonucci. Ten rozehráli Pařížané nakrátko.
2'
Hosté se snažili vysoko napadat. Vlahović se srazil s rozehrávajícím Kimpembem a rozhodčí situaci posoudil jako útočný faul útočníka italského celku.
1'
Utkání rozehrála Stará dáma v tradičních bíločerných dresech. PSG nastoupilo v úborech, na kterých převládá tmavomodrá barva.
1'
Aktéři tohoto duelu jsou již na hrací ploše. Papírovým favoritem jsou hráči PSG. Tak to vidí i sázkové kanceláře. Juventus ale nemůžeme v žádném případě odepisovat.

Paris Saint-Germain FC: Donnarumma – S. Ramos, Marquinhos (C), Kimpembe – Hakimí, Verratti, Vitinha, Mendes – Messi, Mbappé, Neymar.
Náhradníci: K. Navas, Rico – Bernat, Danilo Pereira, Sanches, Sarabia, Mukiele, Soler, Ekitike, Ruiz.
Trenér: Christophe Galtier

Juventus FC: Perin – Bremer, Bonucci (C), Danilo – Paredes – Cuadrado, Rabiot, Miretti, Kostić – Vlahović, Milik.
Náhradníci: Pinsoglio, Garofani – De Sciglio, Locatelli, McKennie, Sandro, Gatti, Kean, Rugani, Soulé, Fagioli.
Trenér: Massimiliano Allegri

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (ENG).
V základní sestavě Juventusu dnes nastupuje také teprve 19 letý záložník Fabio Miretti. Ten si na začátku tohoto ročníku získal důvěru kouče Massimiliana Allegriho, jenž ho využil už v pěti duelech Serie A. A nyní dostal šanci i v takto velkém utkání. Na lavičce PSG zase nechybí čerstvá posila Fabián Ruiz. Španělský záložník přišel do Paříže z Neapole.
Juventus s PSG ještě nikdy neprohrál. Nutno ale říci, že se všechny vzájemné zápasy odehrály v 80. a 90. letech minulého století, kdy ještě neměl pařížský celek takové jméno a finanční možnosti. K poslednímu měření sil došlo v roce 1997 v rámci evropského Superpoháru. Juventus jako úřadující vítěz Ligy mistrů vyhrál 6:1 už v Paříži a vše pak jistil doma vítězstvím 3:1.
Paris Saint-Germain FC:
Hvězdami nabytý celek nezískal v posledních deseti sezónách francouzský titul jen ve dvou případech. Stále však uniká vytoužená Liga mistrů. Letos by měl k tomuto cíli pomoci trenér Christophe Galtier. Ten v sezóně 2020-21 vyhrál ligu s Lille a loni působil v Nice. K dispozici má opravdu výborný kádr v čele s útočným triem Lionel Messi – Kylian Mbappé – Neymar. V bráně vše jistí Gianluigi Donnarumma. Úvod Ligue 1 naznačil, že Galtier hvězdy zvládá na výbornou. Z šesti utkání jeho svěřenci pětkrát vyhráli a jednou remizovali při skóre 24:4. Body ztratili jen za domácí plichtu 1:1 s Monacem. Naposledy zvítězili 3:0 v Nantes.

Juventus FC:
Italský velkoklub momentálně prožívá horší období. Bianconeri vyhrávali Serii A nepřetržitě od sezóny 2011/12 až do ročníku 2019/20. Naposledy však skončili až čtvrtí a byli rádi, že se vůbec kvalifikovali do Ligy mistrů. Mimochodem, v milionářské soutěži Juve naposledy triumfovali v roce 1996. Ve zmíněné titulové éře prohráli finálové zápasy v letech 2015 a 2017. Juventus v dosavadním průběhu italské ligy ještě neprohrál. Na druhou stranu z pěti utkání hned třikrát remizoval. Naposledy v sobotu 1:1 na hřišti Fiorentiny. V ligové tabulce patří Staré dámě sedmé místo.

Na utkání v Paříži se určitě hodně těší Ángel Di María. Šikovný Argentinec hrál až do minulé sezóny právě v PSG.

Posledních 5 zápasů Juventusu:
Juventus – Sassuolo 3:0
Sampdoria – Juventus 0:0
Juventus – AS Řím 1:1
Juventus – Spezia 2:0
Fiorentina – Juventus 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V úterý bude rozehrána skupinová fáze Ligy mistrů! Hned první hrací den přinese několik velmi atraktivních duelů. Jedním z nich bude také souboj hvězdného výběru Paris Saint-Germain s italským Juventusem. Fanoušci v Parku princů se jistě mohou těšit na parádní podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.