Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Real : Chelsea - 12. dubna 2023   21:00

Real
21' Benzema (Vinícius Júnior) • 74' Asensio (Vinícius Júnior)
2:0
(1:0)
Real
Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga (71. Rüdiger) – Valverde, Kroos (85. Tchouaméni), Modrić (81. Ceballos) – Rodrygo (71. Asensio), Benzema (C), Vinícius Júnior.
L. López, Lunin – M. Díaz, N. Fernández, E. Hazard, Odriozola, Vallejo, Vázquez.
Letexier – Mugnier, Rahmouni – Frrappart (FRA)
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Chelsea
Arrizabalaga – Koulibaly (55. Cucurella), T. Silva (C) (75. Mount), W. Fofana – James, Kanté (75. Gallagher), E. Fernández, Kovačić, Chilwell – Sterling (66. Havertz), Félix (66. Chalobah).
É. Mendy – Azpilicueta, Loftus-Cheek, Mudryk, Pulišić, Zakaria, Zíjáš.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:10.
Real Madrid si do Londýna odváží velmi slibný náskok, který by dle dnešního výkonu neměl už pustit. Španělský tým kontroloval zápas od začátku a ačkoliv místy se Chelsea podařilo zahrozit, žádnou šanci nevyužila. Naopak Bílý balet postupem času získával jistotu na kopačkách a po vyloučení Chilwella bylo jasné, že do odvety si bude Real chtít odvézt co největší náskok.
90+5'
90+4'
Několik míčů v krátkém časovém sledu letělo do vápna Chelsea, ale domácím se nepodařilo vytvořit si další šanci.
90+3'
Šance i na druhé straně! Mount zpracoval přihrávku ve vápně a mířil dobře ke vzdálenější tyči, ovšem Rüdiger famózním skluzem zachránil jistý gól!
90+2'
Mohlo to být o tři góly! Kepy vyrazil centr Alaby jen před sebe, kde hlavičkoval Benzema ale vysoko nad branku!
90'
Nepovedená rozehrávka Kepy jen dokumentuje dnešní dění na trávníku. Hodně nepřesností na straně Blues.
89'
James rozehrál volný kop hostů, ale z centru se do šance Chelsea nedostala. Realu se podařilo odvrátit do bezpečí.
88'
Chelsea je nyní delší dobu nastěhovaná na útočné polovině, navíc byl faulovaný Fernandez a to bude zajímavá standardní situace.
87'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Dani Carvajal).

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Mateo Kovačić).
86'
Chelsea znovu pod tlakem při rozehrávce, ale tentokrát to hosté zvládli dobře. Mount rozváží útok Blues.
85'
Do další útočné akce se řítil Vinícius, který to vzal na sebe a střílel zpoza šestnáctky. Trefil jen Chalobaha. Mohl však přihrávat, tohle mohl Vinícius řešit lépe.
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Aurélien Tchouaméni.
84'
Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Éder Militão).
81'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos.
80'
Havertz se pokusil přejít přes Rüdigera, ale ten skvělým skluzem zneškodnil akci hostů.
78'
Asensio je očividně při chuti po gólu a zkusil to znovu zpoza vápna. Nechybělo moc, ale přece jen minul branku.
76'
Fernandez se pokusil přihrávkou mezi obránce vysunout Gallaghera, ale Courtois byl u míče dříve.
75'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Mason Mount,
ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Conor Gallagher.
74'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Perfektně rozehraný rohový kop. Domácí využili naprosto zamražené obrany Chelsea. Vinícius po kombinaci ve vápně narazil balon na hranici šestnáctky, odkud se z voleje trefil MARCO ASENSIO. Asistence: Vinícius Júnior.
73'
Znovu to byl Vinícius, který centroval z levé strany. Přízemní balon ale odklidil poměrně jednoduše Cucurella.
72'
Rohový kop si vzal na starost James, ale míč letěl přesně na hlavu Rüdigera, který se tak brzy dostal do zápasu.
71'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio,
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Antonio Rüdiger.
70'
Blues po delší době na polovině soupeře. Nakonec se povedlo Havertzovi vybojovat rohový kop.
69'
Trochu otevřenější obrany Chelsea se pokusil využít na pravém křídle Rodrygo, ale jeho centr pohotově vystihl Kepa.
68'
Kanté získal balon, ale jen na několik sekund. Tlak Realu Madrid pokračuje.
67'
Znovu postupná kombinace domácích fotbalistů, tento obrázek budeme sledovat rozhodně až do konce zápasu.
66'
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Kai Havertz,
ze hřiště odchází João Félix, přichází Trevoh Chalobah.
65'
Vinícius se po levé straně hřiště propracoval do vápna, nakonec přenechal míč Camavingovi, který vysoko přestřelil.
64'
Chelsea kombinuje na útočné polovině a snaží se zdržet čas hrou daleko od své branky.
62'
James obral o balon Camavingu, navíc hostující hráč poté vybojoval odkop od branky. Chelsea si tak může na moment oddechnout.
60'
Z dvaceti metrů, tedy prakticky z hranice šestnáctky rozehrál přímý kop Alaba, který to zkusil po zemi ke vzdálenější tyči, ale Kepa skvěle přečetl.
59'
Obrana Chelsea zaspala a Rodryho se tak řítil sám na branku, jenže Chilwell zatáhl za záchrannou brzdu a vidí rovnou červenou kartu.
58'
Výborně se teď v obraně prezentoval Fofana, který vystihl šikovnou přihrávku na Benzemu.
57'
Sterling nyní zazdil brejk Chelsea, hrál znovu naprosto zbytečně zpátky a poté přišla ztráta míče.
56'
Do rychlého brejku se znovu řítil Real, nakonec ale Fofana tentokrát byl na svém místě a zastavil Camavingu.
55'
ze hřiště odchází Kalidou Koulibaly, přichází Marc Cucurella.
54'
Koulibaly má svalové problémy a zůstal na trávníku. Hostující stoper dnes zřejmě dohrál.
53'
Letící centr do vápna si zpracoval Benzema, který zaměstnal dva stopery Blues. Nakonec skončil míč v rukavicích Kepy.
51'
Modrić byl velmi blízko druhé branky! Na hranici šestnáctky kroutil míč ke vzdálenější tyči a těsně minul!
50'
Z velké vzdálenosti se pokusil o zakončení Enzo, ale vysoko přestřelil. Courtoise bude odkopávat.
49'
Výkop Courtoise na poprvé překvapil Koulibalyho, který musel hodně rychle sprintovat, neboť do šance se řítil Rodrygo.
48'
Teď naopak Chelsea získala míč v blízkosti branky soupeře, nakonec pálil ze strany Félix, ale jen do rukavic Courtoise.
46'
Znovu nepřesnost rozehrávky na vlastní polovině v podání Chelsea, naštěstí pro hosty to dopadlo dobře.
46'
První poločas měl Real Madrid pod kontrolou, ačkoliv na začátku zápasu měl obrovskou šanci Félix. Domácí postupem času získávali více a více jistoty a vytvářeli si více šancí. Nakonec jednu z nich proměnil Benzema. Na Chelsea je vidět značná nervozita, protože vytváří až příliš ztrát.
45'
44'
Znovu naprosto zbytečná ztráta míče na polovině hřiště v podání Chelsea. Valverde se řítil do brejku, který zakončil z hranice šestnáctky a Kepa zasáhl.
42'
Přihrávku za obranu dobíhal Benzema, jenže si v souboji se Silvou pomohl faulem.
41'
Blues to nejde. Hosté se dostávají na útočnou polovinu, ale Blues rozhodně chybí klid na kopačkách a je to vidět.
40'
Real rozehrál rohový kop na krátko, ale James velmi důrazně odkopl míč do zámezí.
39'
Další zbytečná ztráta hostů. Zbytečnou zpětnou přihrávkou se pod tlak dostal Fofana, který odehrál jen na roh.
38'
Chelsea napadala rozehrávku soupeře, ale míč nezískala. Vhazovat tak mohou domácí fotbalisté.
37'
Na pravé straně hřiště se snažil odcentrovat James, což se mu povedlo, jenže balon do rukavic Courtoise zblokoval Camavinga.
36'
Chelsea má obrovské problémy udržet míč na kopačkách, další již několikátá zbytečná ztráta.
34'
Fernandezovu rozehrávku zastavil Carvalaj, poté se Real dostal do brejku, který zakončoval ve vápně Rodrygo. Byl ale z úhlu a Kepa vyrazil.
33'
Po velmi pozvolné kombinaci domácích nakonec centroval do vápna Carvalaj, ale u míče byl nejdříve Kepa.
31'
Na středu hriště byl faulovaný Félix, ale nepíská se. Zatím jde plno rozhodnutí sudího ve prospěch domácích.
30'
Camavinga centrem z levé strany hledal ve vápně Benzemu, ale toho si tentokrát ukázkově pohlídal Koulibaly.
29'
Po šikovné kličce se otevřel prostor před Félixem, který zakončoval z hranice šestnáctky. Trefil však pouze soupeře.
28'
V útoku podpořil své spoluhráče Koulibaly, který poté hledal ve vápně Sterlinga, jenže nepřesně.
26'
Vinícius znovu přešel přes Fofanu a lobem mířil za Kepu. Silva byl ale na svém místě a dokázal odkopnout do bezpečí.
25'
Míč poskakoval ve vápně Realu, ale nakonec fauloval Silva, který vyšvihl kopačku v blízkosti hlavy Kroose.
24'
Z následného rohu si Chelsea šanci nevytvořila, nicméně záhy fauloval Kroos a to bude standardní situace pro Blues.
23'
Chelsea byla blízko odpovědi! Jamesův centr na bližší tyči zakončoval Sterling, ale Courtois předvedl famózní zákrok!
21'
Aktivita madridského celku v posledních minutách přinesla ovoce! Centr Carvajala do vápna doběhl Vinícius, který špičkou kopačky dokázal zakončit. Kepa konečky prstů vyrazil, jenže KARIM BENZEMA doběhl celou akci a dorazil míč do prázdné branky. Asistence: Vinícius Júnior.
20'
Koulibaly výborně přečetl centr do vápna, dokonce si dokázal zpracovat balon. Bude to vhazování pro Chelsea.
19'
Chelsea sice vhazovala na vlastní polovině, ale Realu se podařilo záhy získat míč do vlastní moci.
18'
Na levé straně je znovu velmi aktivní Vinícius, který ale nepřešel přes Fofanu, který předvedl dobrou defenzivní práci.
17'
A znovu chyba na polovině Chelsea. Valverde to zkusil ze střední vzdálenosti o pořádný kus, nicméně varování pro hosty.
16'
Chybná rozehrávka Chelsea, kterou se snažil potrestat Vinícius. Jeho nafilmovaný pád ve vápně mu ale sudí Letexier nespolkl.
15'
Modrićův centr nenadělal starosti obraně Blues, stejně tak ani vzdušná přihrávka z druhé strany z kopačky Carvajala.
14'
Dlouhý centr zpracoval u levé postranní čáry Vinícius a podařilo se mu v souboji s Fofanou získat rohový kop.
13'
Kepa už musel zasahovat! Na levé straně vápna se po kombinaci s Viníciusem dostal do zakončení Benzema, ale hostující brankář předvedl jistý zákrok.
12'
Kombinace domácích nakonec vedla k zakončení. Pár metrů zpoza šestnáctky to zkusil Benzema, ale trefil jen Silvu.
11'
A tak může Real Madrid znovu držet míč a kontrolovat hru, což je dle prvních minut zjevný plán Ancelottiho.
10'
Nakonec se do útočné akce vydali hosté. Fernandezův centr do vápna se snažil zakončit Sterling, jenže si pomohl faulem.
9'
Blues nyní poprvé v zápase drží delší časový úsek balon na kopačkách. James však špatnou přihrávkou odevzdal.
8'
Volný kop z úhlu si vzal na starost Chilwell, ale to byla naprosto zahozená šance. Centr mířil daleko od branky.
7'
V blízkosti vápna na pravé straně fauloval Camavinga, který nedovoleně zastavil Sterlinga.
7'
Madridský tým znovu u balonu na útočné polovině, ale ne na dlouho. Fernandez vybojoval míč pro hosty.
5'
Wesley Fofana hned zkraje zápasu vidí žlutou kartu, u postranní čáry zastavil Viniciuse.
5'
Vypadá to, že hosté budou sázet na brejky. Další takový měl před sebou Kanté, jenže tomu utekl míč ve vhodnou chvíli, jinak by se Blues řítili do přečíslení tři na jednoho.
4'
Z rohového kopu se ale Blues prosadit nedokázali, domácí se tak znovu nastěhovali na útočnou polovinu.
3'
První šanci zápasu měla ale Chelsea! Kanté získal míč a vysunul do brejku Félixe, jenže výborně se vrátil Militao, který doběhl akci a aspoň ztížil zakončení hostujícího hráče. Courtois vyrazil na roh.
2'
Real pokračuje v útočném tlaku, ale Chelsea prozatím nepustila soupeře do vlastního vápna. Ani centr Rodryga neletěl na spoluhráče.
1'
Výkop obstarali hráči Bílého baletu, kteří útočí od prvních minut. Prozatím jsou ale daleko od branky soupeře.
1'
Hymna Ligy mistrů dozněla, oba celky tak dokončují přípravy a první čtvrtfinále mezi madridským a londýnským celkem může začít.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga – Valverde, Kroos, Modrić – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: L. López, Lunin – Asensio, Ceballos, M. Díaz, N. Fernández, E. Hazard, Odriozola, Rüdiger, Tchouaméni, Vallejo, Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Chelsea FC: Arrizabalaga – Koulibaly, T. Silva (C), W. Fofana – James, Kanté, E. Fernández, Kovačić, Chilwell – Sterling, Félix.
Náhradníci: É. Mendy – Azpilicueta, Cucurella, Gallagher, Havertz, Chalobah, Loftus-Cheek, Mudryk, Mount, Pulišić, Zakaria, Zíjáš.
Trenér: Frank Lampard

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni – Frrappart (FRA).

--------------------------------------------------------------------
 |   Real Madrid CF

Obhájce trofeje z Ligy mistrů letos s velkou pravděpodobností nezíská titul v domácí soutěži, což je samozřejmě pro madridský tým velká rána. O víkendu navíc Real nestačil na Villareal a s velkou pravděpodobností tak veškerá pozornost bude směřovat na Ligy mistrů.

V ní je královský klub znovu suverénní. Ve skupině s Lipskem, Šachťarem a Celticem postoupil naprosto bez problému z prvního místa. No a v osmifinále znovu narazil na Liverpool, který v posledních letech vyzval již několikrát. I tentokrát byl úspěšný španělský celek, který sice po několika minutách prvního zápasu prohrával o dvě branky, ale nakonec celkem pohodlně otočil.

|   Chelsea FC

Londýnský celek vstupuje tentokrát do čtvrtfinále jako obrovský outsider. Letošní sezona je z pohledu Chelsea naprostá katastrofa, v lize totiž okupuje až 11. příčku a na lavičku usedl již třetí trenér. Ani Frank Lampard ale nedokázal alespoň zlepšit náladu, neboť Blues o víkendu padli na hřišti Wolverhamptonu a znovu odešli bez bodu.

V rámci Ligy mistrů je to trochu jiná písnička, s přehledem vyhraná skupina a poté postup přes Dortmund. Ačkoliv s německým celkem se Chelsea nadřela, musela v odvetě otáčet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.