Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Barcelona - 10. dubna 2024   21:00

Paris SG
48' Dembélé  • 51' Vitinha (F. Ruiz)
2:3
(0:1)
Barcelona
37' Raphinha   • 62' Raphinha  (Pedri) • 77' Christensen  (Gündoğan)
Paris SG
Donnarumma – Marquinhos (C), L. Hernández, Beraldo, N. Mendes – I Kang-in (61. Zaïre-Emery), Vitinha, F. Ruiz (86. G. Ramos) – Dembélé, Asensio (46. Barcola), K. Mbappé.
K. Navas, Tenas – Škriniar, Ugarte, Pereira, Soler, Mayulu, Kolo Muani, Zague.
A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (všichni ENG)
Parc des Princes, Paříž
47 470 diváků
Barcelona
ter Stegen – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – Roberto (C) (61. Pedri), F. de Jong (75. Christensen), Gündoğan (86. F. López) – Yamal (61. Félix), Lewandowski, Raphinha (76. F. Torres).
Peña, Astralaga – I. Martínez, Alonso, Fort, Romeu, Roque.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:8.
Druhá půle přinesla parádní podívanou s obraty na obou stranách. Domácímu mužstvu se povedl ten první, když se díky dvěma slepených brankám ujalo vedení, jenže tomu příliš dlouho nevydrželo. Krátce po hodině hry bylo podruhé srovnáno a v 77. minutě rozhodl o výhře Barcelony Andreas Christensen, jenž byl v tu chvíli na hřišti sotva dvě minuty. Dalších gólů se už diváci nedočkali a tak si hosté povezou na Pyrenejský poloostrov slibný náskok, avšak nezapomínejme, že jsme pořád pouze v poločase. Odveta, která se hraje za týden a na kterou vás zvu, bude hodně napínavá.
90+4'
90+3'
Který si ve velkém klidu pohlídal gólman Barcelony.
90+3'
Kylian Mbappé to nyní zkusil z dálky, zblokovaný míč minul pravou tyč a následuj roh.
90+2'
Marc-André ter Stegen bez větších problémů chytá letící balón do rukavic.
90+1'
Kylian Mbappé byl dobře obsazený, na míč tak domácí snajpr čekal marně.
90'
Bradley Barcola se snažil křižnou přihrávkou za sebe najít nabíhajícího spoluhráče, to se mu ale nepovedlo.
89'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Fermín López). Zatímco domácí hráč dostal žlutou kartu za faul, ten hostující zřejmě za nějaké poznámky.
89'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Lucas Beraldo).
88'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Andreas Christensen). Takže hostující patnáctka se do statistiky zapíše i takto. Kartu inkasuje za faul na Emeryho.
87'
Ousmane Dembélé poslal střílený centr před poloodkrytou bránu Barcelony, Kylian Mbappé se snažil dostat k hlavičce, ale na míč nedosáhl.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Gonçalo Ramos.
86'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Fermín López.
84'
Hodně nepřesný centr domácích končí vedle soupeřovy brány. Hráči se ještě dožadují odpískání faulu, hlavní arbitr však po poradě s VAR nařizuje odkopl od brány.
82'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Pau Cubarsí). Hra se obrací, nedovoleně si počínali hosté a to dokonce za žlutou kartu.
81'
Katalánci mohou šetřit čas, neboť si vynutili faul na útočné polovině. Pospíchat jistě nebudou.
79'
Domácí dlouho drželi míč ve vápně hostů, ale žádný z hráčů se ke střele neměl.
77'
Barcelona právě vstřelila branku!
Sledujeme zápas obratů. Nový muž na hřišti SANDREAS CHRISTENSEN se uvedl nejlépe, jak jen mohl, po rohu se v malém vápně dostal k hlavičce, kterou adresoval za Donnarummu, který možná měl zareagovat trochu jinak.
76'
Hosté pronikli rychlý útočný výpad, na jehož končí letí zblokovaný míč do zámezí a budeme svědky dalšího rohu.
76'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ferrán Torres.
75'
ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Andreas Christensen.
75'
Ousmane Dembélé měl velkou smůlu, neboť svou střelou z levé strany dokázal ter Stegena překonat, avšak míč se odrazil od tyče do zámezí.
73'
João Félix střílel velice dobře k levé tyči soupeřovy brány, její strážce však skočil, pořádně se natáhl a míč schoval do rukou. Nerozhodný stav tedy trvá dál.
71'
Bradley Barcola mohl naopak skórovat, když střílel v bezprostřední blízkosti, avšak jeho ránu skluzem zblokoval jeden z hráčů Barcelony.
70'
Raphinha útočil na hattrick, v cestě však stál Gianluigi Donnarumma, který střelu protihráče zneškodnil.
69'
Po faulu budou hosté rozehrávat standardku z velice nadějné pozice. Povede se jim strhnout vedení na svoji stranu?
67'
Domácí drží míč na kopačkách, kombinují však na své polovině.
65'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Vitinha).
64'
Kylian Mbappé si nepohlídal postavení a lapil se do ofsajdové sítě.
62'
Krátce po hodině hry Barcelona srovnává. Pedri poslal vzduchem míč do pokutového území, kde z voleje zakončoval RAPHINHA, jenž zamířil do levého dolního rohu. Gianluigi Donnarumma se po míči jen podíval.
61'
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Pedri.
61'
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází João Félix.
61'
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Warren Zaïre-Emery.
60'
I Kang-in zkoušel ve vápně udělat kličku, ta se mu však nepovedla a hráč skončil na zemi, avšak penalta to nebude.
58'
Centr z levé strany proletěl kolem odkryté brány Barcelony, žádný z hráčů PSG nebyl poblíž, aby balón tečoval do sítě.
57'
Fabián Ruiz pálil levačkou nebezpečně z dálky, skluzem míč zastavil v poslední chvíli jeden z protihráčů.
55'
Málem to bylo o dva góly. Bradley Barcola střílel nebezpečně přes obránce a brankář hostů vytěsnil míč na břevno.
53'
Robert Lewandowski poslal střílený centr vedle vzdálenější tyče.
51'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Pařížský tým velmi rychle otáčí stav. VITINHA si zpracoval přihrávku do vápna a míč poslal po zemi ke vzdálenější tyči.
48'
Je vyrovnáno. Domácím se povedlo udržet míč na hrací ploše, načež soupeř jej nedokázal odehrát do bezpečí, čehož využil OUSMANE DEMBÉLÉ, který přes tři protihráče poslal balón prudkou ranou pod břevno.
47'
Vitinha střílel pravačkou z dálky, mířil však vysoko nad bránu.
46'
ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Bradley Barcola.
46'
Domácí sice začali aktivně a ten Stegena několikrát ohrozili, ovšem gól se jim vstřelit nepovedlo, soupeř se postupně dostával do hry a nakonec byl úspěšný, když se v 37. minutě prosadil Raphinha. Pro PSG tak zatím nepříznivý stav, navíc na domácím hřišti, avšak před námi je ještě celá druhá půle.
45+3'
45+2'
Domácí si špatně přihráli před hranicí pokutového území soupeře, v tomto poločase se zřejmě už nic nestane.
45'
Už se zdálo, že by hosté mohli znovu ohrozit bránu francouzského mančaftu, ale i oni se chytili do ofsajdu.
43'
Kylian Mbappé se lapil do ofsajdové pasti.
41'
Velká škoda pro hosty, po chybě v domácí rozehrávce vyrazili ve třech proti dvěma, João Cancelo však místo přihrávky střílel slabě po zemi vedle bližší tyče. S touto šancí šlo naložit jistě lépe.
39'
Barcelona drží míč i nadále na kopačkách a útočí.
37'
Katalánci se ujímají vedení. Lamine Yamal přihrával z pravé strany podél pokutového území, Robert Lewandowski se do zakončení nedostal, neboť rychlým vyběhnutím a pádem tečoval rukou míč Gianluigi Donnarumma, jenže balónu se vzápětí zmocnil RAPHINHA, jenž měl před sebou odkrytou bránu, čehož hostující fotbalista ihned využil a vzduchem adresoval míč do sítě. Lucas Beraldo se ještě snažil situaci zachránit, ale na míč hlavou o kousek nedosáhl, chybělo pár centimetrů.
34'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Sergi Roberto). Kartu vidí za faul na Marca Asensia.
34'
Po rychlém brejku PSG a následném faulu ve středovém kruhu se bude poprvé v zápase žlutit.
33'
Gianluigi Donnarumma nedokázal zachytit míč směřující do zámezí, hosté rozehrají roh.
31'
Lamine Yamal se přeci jen dostal k balónu u brány PSG, jenže jeho následný centr byl až příliš přetažený.
30'
Jules Koundé poslal skluzem míč za postranní čáru, aby aspoň zbrzdil útok soupeře, Barcelona se musí dál bránit.
28'
Domácí se dožadují pokutového kopu, Marc-André ter Stegen napřed míč vyrazil, Kylian Mbappé se dral k dorážce, byl zřejmě faulován, jenže zároveň stál v ofsajdu, takže tohle penalta asi nebude.
28'
Kylian Mbappé čekal na přihrávku v pokutovém území, té se však nedočkal.
26'
João Cancelo to zkusil z dálky pravačkou, jeho pokus však postrádal patřičné parametry a doputoval do zámezí.
24'
Gianluigi Donnarumma vyběhl a vyboxoval míč do bezpečné vzdálenosti.
23'
Teď už domácí gólman zasahuje, Raphinha stříle levačkou z dálky ze svého pohledu do pravého dolního rohu brány, italský dlouhán se ale natáhl a míč stačil vyrazit.
20'
Velké šance španělského celku. Gianluigi Donnarumma napřed špatně vyběhnul, čehož využil Robert Lewandowski, po jeho hlavičce míč už putoval do brány, v poslední chvíli jej odkopl do bezpečí Nuno Mendes. Nechybělo moc a bylo to 0:1.
20'
Raphinha se na druhé straně dostal do šance, v tomto případě však zblokoval jeho ránu Marquinhos, Barcelona tak poprvé rozehraje roh.
19'
Nuno Mendes prokličkoval až do vápna, jeho ránu levačkou však zastavil bránící Ronald Araújo.
17'
Kylian Mbappé nedoběhl prudký míč před postranní lajnou, tady z toho šance určitě nebude.
16'
Centr však doputoval do rukavic hostujícího gólmana, který jistě zasáhl.
15'
Kylian Mbappé našel kolmou přízemní přihrávkou na pravé straně svého spoluhráče, jehož následná křižná přihrávka byla zblokována. Bude to další roh.
13'
Raphinha zůstává po předchozím ataku ležet na trávníku, jeho spoluhráči protestují, že nebyl odpískán faul.
12'
V protiútoku zakončoval Kylian Mbappé, jeho střelu však zblokoval jeden z protihráčů.
12'
Barcelona se faulu na útočné polovině nedovolala a musí hodně rychle zpátky.
11'
Další tvrdá rána domácích, Marco Asensio byl jejím autorem, pravačkou však adresoval míč přímo do rukavic gólmana Barcelony.
9'
Domácí jsou od začátku aktivnější, nyní budou rozehrávat roh.
7'
I Kang-in zakončoval levačkou z dobré pozice, Marc-André ter Stegen však zasáhl a míč lapil.
5'
Kylian Mbappé zkusil ohrozit bránu Barcelony, jeho střela však letí mimo.
2'
Pau Cubarsí hlavou odvrátil letící míč do bezpečí.
1'
Hosté faulovali, domácí rozehrají standardku.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Marquinhos (C), L. Hernández, Beraldo, N. Mendes – I Kang-in, Vitinha, F. Ruiz – Dembélé, Asensio, K. Mbappé.
Náhradníci: K. Navas, Tenas – Škriniar, Ugarte, Pereira, Soler, Zaïre-Emery, Mayulu, G. Ramos, Kolo Muani, Barcola, Zague.
Trenér: L. Enrique.

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – Roberto (C), F. de Jong, Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Raphinha.
Náhradníci: Peña, Astralaga – I. Martínez, Christensen, Alonso, Fort, Pedri, Romeu, F. Torres, Félix, Roque, F. López.
Trenér: X. Hernández.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (všichni ENG).
Vzájemné zápasy

PSG – Barcelona 1:1 (10.3.2021)
Barcelona – PSG 1:4 (16.2.2023)
Barcelona – PSG 6:1 (8.3.2017)
Barcelona

Barcelona je na tom v La Lize hůř. Titul už se jí hodně vzdálil, za Realem Madrid zaostává os osm bodů. V posledních pěti zápasech ale čtyřikrát vyhrála a ztratila body jen jednou. Katalánci měli asi o něco těžšího soupeře v osmifinále, než PSG. V úvodním zápase s Neapolí remizovali, následně vyhráli 3:1. Co se týče absencí, bude Barceloně chybět Balde a Gavi.
PSG

PSG je ve své lize pohodlně první. Jeho náskok činí deset bodů. V posledních pěti zápasech ale vyhrálo jen dvakrát, třikrát remizovalo. V posledním zápase remizovalo 1:1 s Clermontem. Co se týče Ligy mistrů, tam si PSG poradilo s Realem Sociedad v prvním zápase 2:0 a v odvetě 2:1. PSG nemůže počítat s Hakimim, Kimpembem, Kurzawou, Mukielem a Ricem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.