Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Salcburk - 29. listopadu 2023   21:00

Real Sociedad
Remiro – Odriozola (74. H. Traoré), Elustondo (46. Pacheco), Zubeldia, Muñoz – Méndez (65. Barrenetxea), Zubimendi, Turrientes – Oyarzabal (C) (80. Sadiq), Cho (74. Kubo), Zacharjan.
Marrero – Tierney, Le Normand, Merino, Olasagasti, U. González, And. Silva.
Balakin – Berkut, Zaporoženko (UKR)
Reale Arena (San Sebastián)
34 419 diváků
Salcburk
A. Schlager – Dedić, Piątkowski, S. Pavlović (46. Morgalla), Ulmer (C) (84. Baidoo) – Sučić, Bidstrup, Gloukh (78. A. Forson), Capaldo – Nene (62. Konaté), Ratkov (62. Šimić).
Mantl, Krumrey – Kameri, Diambou, Koïta.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 9:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:9.
Tak ani druhá půle nenabídla žádný gól, diváci dnes čekali marně. Domácí byli několikrát velmi blízko, ovšem Alexander Schlager byl dnes naprosto famózní a má obrovskou zásluhu na tom, že si jeho mančaft odváží ze Španělska cenný bod.

A protože Benfica doma remizovala s Interem 3:3, má před ní Salzburg stále tříbodový náskok. V závěrečném kole za dva týdny se ve vzájemném klání těchto týmů rozhodne o tom, který z nich půjde i do jarní fáze pohárové Evropy a pro kterého naopak pohárová pouť pro tuto sezónu skončí.
90+5'
90+4'
Takefusa Kubo je v posledních minutách hodně aktivní, nyní však střílel levačkou až moc slabě na to, aby gólmana nějak ohrozil.
90+2'
Takefusa Kubo parádní střelou pod břevno protáhl gólmana hostů, ten fantastickým zásahem míč vyrazil. Jen díky němu je to stále bez branek.
90+1'
Žlutá karta pro tým FC Red Bull Salzburg (Amar Dedić). Celkem zbytečný faul před pokutovým územím a domácí rozehrají přímý kop.
89'
Pěkná kombinace na jeden dotek v podání domácích, finální přihrávka byla odvrácena obranou Red Bullu a následovat bude roh.
88'
Hamari Traoré přihrával z pravé strany do vápna, zblokovaný míč nenašel svého adresáta.
87'
Beñat Turrientes střílel hodně nepřesně, míč špatně trefil a ten letí daleko za hostující bránu.
86'
Stejný hráč se nyní snažil na pravém křídle projít skrz dva protihráče, záměr mu ale nevyšel.
85'
Takefusa Kubo mohl prolomit střelecké trápení, míč ale levačkou špatně zasáhl a adresoval jej mimo tři tyče.
84'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
ze hřiště odchází Andreas Ulmer, přichází Samson Baidoo.
83'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů Salzburgu, hra je přerušena.
82'
Umar Sadiq střílenou přihrávkou poslal míč k bližší tyči, Alexander Schlager však balón vyrazil.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Umar Sadiq.
78'
ze hřiště odchází Oscar Gloukh, přichází Amankwah Forson.
75'
Mikel Oyarzabal přihrával z pravé strany před bránu, žádného spoluhráče však nenašel.
74'
ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Takefusa Kubo.
74'
ze hřiště odchází Álvaro Odriozola, přichází Hamari Traoré.
73'
Domácí se dožadovali balónu, pomezní arbitr byl však jiného názoru a hosté budou vhazovat.
70'
Dlouhý aut do vápna Salzburgu nepřinesl žádné nebezpečí, hosté balón odvrací.
68'
Martín Zubimendi zůstává ležet na trávníku, zpět na nohy se mu příliš nechce.
65'
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Ander Barrenetxea.
64'
Ani tohle není gól. Arsen Zacharjan měl před sebou dost volného prostoru, svou střelu ale adresoval do míst, kde stál Alexander Schlager, jemuž se povedlo balón vyrazit.
62'
ze hřiště odchází Dorgeles Nene, přichází Karim Konaté.
62'
ze hřiště odchází Petar Ratkov, přichází Roko Šimić.
61'
Brais Méndez střílel levačkou k bližší tyči, Alexander Schlager však bravurně skočil a balón vyrazil. První velká možnost druhého dějství.
60'
Hodina hry za námi, stále se na první gól utkání čeká. Álex Remiro rozehrává na krátko od své brány a chystá se střídání na straně hostů.
58'
Jeden z hráčů Salzburgu se ve středovém kruhu zřejmě provinil hrou rukou, na což domácí upozorňovali, hra však pokračuje.
55'
Petar Ratkov vybojoval vhazování u rohového praporku, hosté mohou zkusit zahrozit.
54'
Začátek druhého poločasu je opatrný z obou stran, k vidění je řada nepřesných kombinací na obou stranách.
51'
Salzburgu nevyšla kombinace před pokutovým územím, vinou čehož o míč přišel.
49'
Balón se kutálí ke Schlagerovi, který jej rychle odkopává do bezpečí.
46'
ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Jon Pacheco.
46'
ze hřiště odchází Strahinja Pavlović, přichází Leandro Morgalla.
46'
První půle nebyla nastavena ani o minutu. Gól v ní nebyl k vidění, šance měla obě mužstva, v té zřejmě největší trefil Dorgeles Nene pouze tyč. Salzburg drží s favoritem krok a nebyl daleko od toho, aby skóroval jako první, ale na druhou stranu může být rád, že sám neinkasoval.
45+1'
44'
Beñat Turrientes střílel velice hezky z dálky do bližšího horního rohu brány, nechybělo moc a mohl se se spoluhráči radovat.
42'
Nebezpečný centr před bránu byl odvrácen domácí obranou do bezpečí.
41'
Svůj první rohový kop rozehraje rakouský celek.
39'
Domácí vyrazili do protivníkovi otevřené obrany, Arsen Zacharjan však pokazil přihrávku, když míč odehrál daleko vedle vzdálenější tyče.
38'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Aritz Elustondo). Kartu vidí za faul na Dorgelese Neneho.
36'
Stejný hráč byl nyní faulován u středové lajny, odtud bude jeho tým rozehrávat.
34'
Beñat Turrientes měl na kopačce vedoucí gól, míč si zpracoval před malým vápnem, ale dlouho se neměl ke střele a když už vystřelil, byl míč zblokován do zámezí.
33'
Špatná kombinace Salzburgu posílá míč znovu do zámezí, opět bude španělský celek vhazovat.
32'
Dorgeles Nene dobrým skluzem zastavil útočnou akci soupeře, ten pokračuje autovým vhazováním.
30'
Hráči rakouského celku se provinili dalším faulem, v tomto případě ve velké vzdálenosti od své brány.
28'
Po faulu rozehrají hráči San Sebastianu standardku na útočné polovině. Povede se jim zahrozit?
25'
Arsen Zacharjan střílel z úhlu na bližší tyč, brankář Salzburgu míč vyrazil nohou do bezpečí.
25'
Zblokovaná přihrávka přináší Sociedadu druhý roh utkání.
23'
Míč skonči u Remira, který chvíli počkal a poté jej odkopl do bezpečné vzdálenosti.
21'
Aihen Muñoz zkoušel přihrávat od levé postranní čáry do vápna, to se mu nepovedlo, ale získal svým barvám rohový kop.
19'
Domácí se nikam moc neženou, dlouho kombinují na své polovině.
17'
Kapitán hostů si počínal nedovoleným zákrokem, rozehrávat bude španělský mančaft.
15'
Velká možnost Salzburgu, kdy se po dobré Ratkovově přihrávce dostal sám před brankáře Dorgeles Nene, trefil však jen vzdálenější tyč, od níž se míč odrazil do zámezí.
14'
Jeden z nich se v pokutovém území dostal ke střele, ta ale byla zblokována.
12'
Domácí pokračují u balónu a kombinují dlouho mezi sebou.
10'
Dorgeles Nene si faul před vápnem Realu nevymodlil, míč chytá do rukou domácí gólman.
9'
Nepříjemně tečovaná střela Oyarzabala, Alexander Schlager však padl na trávník včas a míč zastavil.
6'
Mohamed-Ali Cho střílel levačkou přímo do náruče připraveného brankáře hostů.
4'
Dorgeles Nene fauloval na levém křídle, když protihráče zřejmě zasáhl do obličeje, faul se však nepíská.
3'
Zatím se na hřišti nic neděje, hra se přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Odriozola, Elustondo, Zubeldia, Muñoz – Méndez, Zubimendi, Turrientes – Oyarzabal (C), Cho, Zacharjan.
Náhradníci: Marrero – Tierney, H. Traoré, Pacheco, Le Normand, Merino, Olasagasti, U. González, Barrenetxea, Kubo, Sadiq, And. Silva.
Trenér: I. Alguacil.

FC Red Bull Salzburg: A. Schlager – Dedić, Piątkowski, S. Pavlović, Ulmer (C) – Sučić, Bidstrup, Gloukh, Capaldo – Nene, Ratkov.
Náhradníci: Mantl, Krumrey – Baidoo, Morgalla, Kameri, Diambou, A. Forson, Konaté, Koïta, Šimić.
Trenér: G. Struber.

Rozhodčí: M. Balakin – O. Berkut, D. Zaporoženko (všichni UKR).
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se spolu utkali již třikrát a bilance je velmi vyrovnaná – jedna remíza a po jednom vítězství Realu a Salzburgu. Kdo se bude radovat dnes?
Salzburg

Rakouský mančaft už do osmifinále Ligy mistrů postoupit nemůže, na dálku ale bojuje s Benficou o účast v play-off Evropské ligy. Dvě kola před konce drží se třemi body příčku, která to zaručuje, portugalský protivník nemá na kontě dosud žádný bod. Salzburg si tři body odnesl právě díky vítězství nad Benficou ve svém úvodním klání skupiny, následovaly tři porážky v řadě, ač tedy vždy těsné, 0:2 s dnešním soupeřem, poté 1:2 a 0:1 s Interem Milán.
V nejvyšší rakouské fotbalové lize vévodí tým z Mozartova města tabulce s třiatřiceti body o skóre před Grazem. Tři z posledních čtyř mačů vyhrál.

Domácímu týmu patří vedoucí pozice, o kterou se dělí s milánským Interem, zatím má ale lepší skóre. Ze čtyř dosavadních utkání ani jednou neprohrál, jen v tom prvním remizoval doma se zmíněným italským celkem 1:1, poté vyhrál na půdě svého dnešního soupeře 2:0, v Benfice těsně 1:0 a portugalský tým následně porazil doma 3:1.
Ve své lize se Realu nedaří špatně, pobývá s pětadvaceti body na šestém místě, kdy vyhrál poslední dva zápasy.
Střelecky se v Lize mistrů daří Braisovi Méndezovi, španělský borec skóroval už třikrát.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Také dnes je na programu pořádná porce zápasů prestižní Ligy mistrů, jejíž základní část spěje pomalu ke svému konci. V tomto přenosu budeme sledovat souboj španělsko-rakouským týmů skupiny D, a sice Realu Sociedad a Salzburgu. Velkým favoritem je prvně jmenovaný mančaft.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.