Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : Budućnost - 11. července 2017   20:45

FK Partizan
FK Partizan
53' Đurđević  • 63' Leonardo
2:0
(0:0)
Budućnost
Budućnost
FK Partizan
Kljajić – Vuličević (C), Čirković, Ostojić, Miletić – Bilher, Kosović – Janković (80. Djuričković), Tawamba (85. Ilić), Mihajlović (46. Leonardo) – Đurđević.
Jovičić – Djuričković, Jevtović, Ilić, Leonardo, Pantić, Miletić.
van Boekel – van de Ven, Vries
Stadion Partizana, Bělehrad
Budućnost
Mijatović – Raspopović (C), Mitrović, Simović, Tučević – Hočko, Mirković, Pejaković (71. Camaj) – Nikač, Vlaisavljević, Terzić (64. Ristović) (78. Melunović).
Dragojević – Roganović, Camaj, Marković, Kumburović, Ristović, Melunović.

Z tohoto utkání už je to vše, přeji Vám hezký zbytek úterního večera.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:18.
Je dobojováno! Úvodní duel druhého předkola Ligy mistrů skončilo tak, jak většina fotbalových znalců předpovídala. Srbský mistr svého soupeře po celý zápas prakticky do ničeho nepustil a zaslouženě zvítězil 2:0. Na první gól se ale muselo čekat až do třiapadesáté minuty, kdy nařízenou penaltu proměnil Uroš Đurđević. Tento moment domácí hráče ještě více nabudil a o deset minut později se skóre měnilo podruhé, o což se tentokrát zasloužil Leonardo. Partizan si pak vypracoval několik možností i v poslední půlhodině, ovšem hostující brankář Mijatović mu další oslavu gólu už nedopřál.
90+4'
90+4'
V poslední nastavené minutě chtěl ještě jednou zahrozit Đurđević, který ale trefil rukou do obličeje Raspopoviće, a tak Mijatović tentokrát může zůstat v klidu.
90+3'
Po hostující standarce paradoxně málem udeřilo na druhé straně! Na Mijatoviće se úplně sám řítil Uroš Đurđević, který předběhl Mirkoviće, ale zprava vystřelil jen do nohy dobře postaveného brankáře Budućnosti!
90+2'
Hosté se ještě snaží něco vymyslet. Ideální možnost budou mít po faulu Leonarda a nařízené standardní situaci.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty, které dělí sedmadvacetinásobného srbského mistra od vítězství.
90'
Ilija Tučević inkasoval od Kosoviće nepříjemný úder do krku, žlutá karta pro středopolaře Partizanu to ale nebude.
89'
Další pokus o ohrožení Mijatoviće domácím nevyšel, míč jím utekl do autu a zpět do hry jej pošle právě gólman Budućnosti.
88'
Po neúspěšném centru v podání Vuličeviće přilétl do vápna další balón, který se snažil zpracovat Đurđević, ovšem u něj se do celé akce dobře vložil brankář Podgorice Mijatović.
87'
Tempo hry s blížícím se koncem zápasu výrazně opadlo. To však nic nezměnilo na území převaze, kterou má po celý zápas domácí Partizan.
85'
Za velkého aplausu zaplněných tribun odchází ze hřiště Leandre Tawamba, kterého na posledních pět minut nahrazuje Saša Ilić.
84'
Petar Djuričković si vyšlápl na Mitroviće a jako další z hráčů uviděl žlutý kartónek.
82'
Tým z Bělehradu se sice zmocnil míče, jenže ten vzápětí zase ztratil, když Vuličevićův aut zpět do zámezí srazil Tawamba.
81'
Faulovaný kapitán Podgorice získal míč pro svůj tým, který ale má hodně práce s přechodem půlící čáry.
80'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Petar Djuričković.
79'
Nově příchozí Alen Melunović se sotva zapojil do hry a už inkasoval žlutou kartu za faul v jednom z hlavičkových soubojů.
78'
Střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Risto Ristović, přichází Alen Melunović.
77'
Na hřišti už je i vozítko, což naznačuje, že hostující hráč bude muset předčasně vystřídat.
75'
Hra je přerušená kvůli zraněnému Ristu Ristovićovi, který si nepříjemně poranil levou nohu poté, co smolně podklouzl.
74'
Domácí zvládli několik soubojů u půlící čáry a ve třech vyrazili proti stejnému počtu obránců. Zakončení nakonec vyšlo na Tawambu, který se snažil prostřelit vybíhajícího Mijatoviće, ovšem ten střelu k vzdálenější tyči konečky prstů vyrazil mimo tři tyče!
72'
Hosté z protiútoku docílili branky, jenže tu nizozemští rozhodčí správně neuznali. Zakončující Darko Nikač byl v momentě finální přihrávky v jasném ofsajdu.
71'
Střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Ivan Pejaković, přichází Driton Camaj.
70'
Vlaisavljević po levé stráně pláchl domácím hráčům a měl spoustu času na centr. Ten ale hrubě pokazil a Nikač s Ristovićem neměli šanci vysoko letící balón přesměrovat na branku nezaměstnaného Kljajiće.
68'
Pochopitelně následovala standardní situace, kterou pravou nohou rozehrál Đurđević. Ten sice obstřelil zeď, ale Mijatović včasným skokem k levé tyči balón do sítě nepustil.
67'
Janko Simović pár metrů před pokutovým územím dohrál Leonarda a obratem inkasoval žlutou kartu.
66'
Đurđević v obležení stoperů zpracoval dlouhý nákop pro Tawambu, který se ale marně snažil utančit další dva soupeře, kteří ho nenechali ohrozit Mijatoviće.
64'
Střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Vasilije Terzić, přichází Risto Ristović.
63'
Partizan právě vstřelil branku!
Z velkého domácího tlaku resultuje druhý gól v síti Milana Mijatoviće! Nebojša Kosović z osy hřiště roztáhl hru doprava na Tawambu, který krátkým centrem oslovil u druhé tyče střídajícího LEONARDA a ten střelou bez přípravy poslal míč mimo dosah gólmana.
61'
Partizan v deseti lidech kombinuje na útočné polovině a neustále zatápí obraně Budućnosti. Hostujícím hráčům přitom pomalu začínají docházet síly.
60'
Na konci šedesáté minuty se pokračuje ve hře. Možnost rozehrávky měla Podgorica, která však balón tradičně rychle ztratila.
59'
Đurđevićův centr z pravé strany hledal Jankoviće, který mezitím u penaltového puntíku fauloval Raspopoviće. Ten inkasoval úder do obličeje a hodně pomalu se zvedá na nohy.
57'
Tawamba zprava dloubl balón do vápna, kde si zabíhal Janković, ovšem před ním dobře zareagoval Mitrović a odkopl balón do relativního bezpečí.
55'
Partizan se po vstřelené brance znovu vydal do útoku. Janković v šestnáctce počkal na Vuličeviće, který přiběhl ze druhé vlny a vystřelil do boční sítě!
53'
Domácí jdou ve třiapadesáté minutě zaslouženě do vedení! Mič si na penaltový puntík postavil UROŠ ĐURĐEVIĆ a střelou o pravou tyč překonal marně se natahujícího Mijatoviće.
52'
Za následné protesty ještě dostal napomenutí žlutou kartou Luka Mirkovič.
51'
Janković si rozehrávku rohového kopu vyzkoušel hned dvakrát. Po druhém centru v šestnáctce zahrál rukou Filip Mitrović a nizozemský arbitr nekompromisně nařídil pokutový kop!
50'
Obrovská šance na otevření skóre! Jeden z domácích hráčů si všiml ve vápně čekajícího Tawamby, kterého stopeři Budućnosti trestuhodně nepokryli. Tawamba si díky tomu hrudníkem zpracoval balón a levačkou vypálil přesně do míst, kde naštěstí pro hosty stál Mijatović a reflexivně tuto střelu vyrazil na roh.
49'
S centrem z levé strany si hostující zadáci ale poradili a snadno odkopli míč na druhý konec hrací plochy k brankáři Kljajićovi.
48'
Filip Kljajić vyběhl dobrých čtyřicet metrů mimo svou branku a zapojil se do domácí rozehrávky. Krátce poté fauloval Pjeković a za malou chvíli tak přijde centr do pokutového území.
47'
Nikačova přihrávka přes šířku hřiště k zamýšlenému cíli neprošla, Partizan i tentokrát zastavil hostující útok velmi rychle.
46'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Nemanja Mihajlović, přichází Leonardo.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla očekávaný průběh hry. Domácí Partizan svého soupeře tlačí, avšak kromě Đurđevićem rozehraného přímého kopu z dvanácté minuty si žádnou další možnost ke vstřelení branky nevypracoval. Černohorský celek tak zatím drží cennou remízu a do šaten může jít o něco spokojenější.
45+3'
45+3'
Miljan Vlaisavljević si přivlastnil míč na kraji hřiště, jenomže po padesátimetrovém sprintu nenašel v šestnáctce ani jednoho ze dvou nabíhajících spoluhráčů.
45+2'
Milan Mijatović už asi počtvrté nepřipustil žádné domácí zakončení a sám zastavil centrovaný balón z rohu hrací plochy.
45+1'
Marko Janković se na pravé straně probil skrz několik protivníků, ale odcentrovat už nedokázal. Pokračovat se však bude alespoň rohovým kopem.
45'
První poločas je prodloužen o dvě minuty nastaveného času.
43'
Ani tato útočná akce Budućnosti ale neměla dlouhého trvání. Filip Kljajić se ve své brance po celý první poločas víceméně nudí.
42'
Kosović chtěl zrychlit domácí kombinaci kolmou přihrávkou, na kterou ale žádný z jeho kolegů nezareagoval. Vuličević poté přidal faul na Simoviće, takže hrát bude Podgorica.
41'
Právě Uroš Đurđević byl trochu zahnán na levé křídlo, kde si navíc pomohl útočným faulem a umožnil Mijatovićovi vykopávat.
40'
Rozběhla se už čtyřicátá minuta prvního poločasu. Partizan v něm herně dominuje, ale zatím si vytvořil jen jednu větší šanci z přímého kopu Đurđeviće.
38'
Hned šestice domácích hráčů se teď hnala do rozevřené obrany. Celá akce vyvrcholila centrem z pravé strany, jenomže Tawamba po něm nenasměroval hlavičku směrem na branku.
37'
Janković hostující svatyni ale příliš neohrozil, když odcentroval do rukou Mijatoviće. Ten už poněkolikáté rázně ukončil akci Bělehradu.
36'
Miletić si vyměnil balón s Bilherem, který se rozhodl přenést hru na pravou stranu. Tam došlo k faulu Terziće na Mihajloviće a je z toho standardka pro Partizan.
35'
Marko Janković doslova zmizel ze hřiště, když byl vytlačený do autu a vzápětí nepříjemně přepadl přes reklamní panel. Rychle se ale zvedl a už se opět zapojil do dobývání hostující branky.
34'
Tertić na půlící čáře absolvoval několik soubojů, míč ale ani jednou nezkrotil a nemohl tak jít do nabízejícího se protiútoku.
33'
Nebojša Kosović si popoběhl směrem k ose hřiště a z dobrých pětatřiceti metrů vyslal hodně slabou střelu, se kterou nemohl mít Mijatović žádné problémy.
32'
Už se znovu hraje. Konkrétně na útočné polovině Partizanu, který se snaží projít skrz zataženou obranu Podgorice.
30'
V srbském hlavním městě panují velká horka, a tak rozhodčí nařídili krátké občerstvení.
28'
Další střílený centr pro změnu zastavil stoper Janko Simović. Domácí hráči i fanoušci si nejprve žádali odpískání pokutového kopu, ovšem Simović rukou podle všeho nehrál.
27'
O pár sekund později už Vuličević vhazoval v nebezpečném prostoru a poslal míč na Tawambu, jenž nástřelem z pravého konce velkého vápna hledal někoho u vzdálenější tyče, ale tam bohužel pro Partizan nebyl nikdo v černém.
26'
Jeho rozehrávka se hostům ale hrubě nevyvedla, Vlaisavljević přihrál na krátko, načež nechopil snahu o narážečku a Vuličević vhazuje.
25'
Miroslav Vuličević měl co dělat, aby dostihl jednoho z hostujících útočníků a v pokutovém území mu ukopl míč na rohový kop.
24'
Dlouhý nákop na Uroše Đurđeviće ale kýžený efekt nepřinesl, u balónu byl jako první vyběhnuvší brankář Podgorice Milan Mijatović.
23'
Útočné snahy Budućnosti trvají jen pár sekund, Partizan nadále ovládá hru a nyní z obrany zakládá další útočnou akci.
21'
Hra je hodně rozkouskovaná nedovolenými zákroky. Ten další způsobil Tawamba, který ve vzduchu uštědřil koňar Raspopovićovi.
19'
Klečící Mitrović na poslední chvíli zamezil rychlému protiútoku Bělehradu, když u půlící čáry podrazil Đurđeviće. Ten by se jinak se spoluhráči hnal na Mijatoviće.
18'
Ani z třetího rohového kopu úvodní branka rozhodně nepadne, Mijatović se znovu výborně zorientoval u malého vápna a lapil míč do své náruče.
17'
Druhý domácí roh tentokrát obstaral Mihajlović, ovšem vysoko letící míč se k číhajícímu Đurđevićovi nedostal. Místo toho se do hry vložil obránce a odehrál balón zpět do autu.
16'
Deni Hočko doslova odletěl od mnohem urostlejšího Tawamby. Nizozemští sudí to posoudili jako faul domácího fotbalisty.
15'
Uroš Đurđević byl podle názoru asistenta rozhodčího v ofsajdovém postavení, a tak znovu může rozehrávat gólman Budućnosti.
14'
Z této standardky ale nic nebude, neboť centr z kopačky Marka Jankoviće přistál jen v nachystaných rukavicích brankáře Mijatoviće.
13'
Hned tři domácí hráči se sešli na levém křídle a s trochou štěstí přenesli hru doprava, kde Janković vybojoval první rohový kop.
12'
A byla z toho první vážnější gólová šance! Uroš Đurđević krásně kroutil míč k bližší šibenici a minul ze svého pohledu levou tyč jen o pár centimetrů!
11'
Hostující kapitán Momcilo Raspopović krátce po zmíněném odkopu fauloval ve vzdušném souboji a připravil tím Partizanu přímý kop z poměrně slibně vyhlížející pozice.
10'
Po vhazování poblíž šestnáctky přišel přetažený centr na Mihajloviće, který ale balón nezkrotil a posunul jej do zámezí. Následuje odkop od branky Budućnosti.
9'
Útočný faul jednoho z domácích fotbalistů odevzdal balón hráčům z Podgorice. Ti s ním ale daleko nedošli a už se znovu musí bránit.
8'
Partizan je už několik minut nastěhovaný na své útočné polovině a zatím potvrzuje papírové předpoklady, které mluvily o tom, že by domácí měli utkání zvládnout.
6'
Marko Janković zakroutil svůj centr do šestnáctky, kde se míč párkrát nepředvidatelně odrazil, ovšem obrana Budućnosti jej nakonec odkopla až k půlce hřiště.
5'
Raspopović se už nemohl dívat na postupnou kombinaci Partizanu a tvrdým skluzem zajel do Tawamby. Je z toho standardka ze strany ve prospěch domácích fotbalistů.
4'
Stadion Partizanu zcela vyprodaný není, nicméně i tak na něm panuje třaskavá atmosféra. Odhadoval bych to na návštěvu okolo pětadvaceti tisíc horkokrevných fanoušků.
3'
Domácí se dvakrát prokombinovali až do šestnáctky, ale v ní se útočník Uroš Đurđević ani jednou k zakončení nedostal.
2'
Podgorica hned v úvodu dostala výhodu přímého kopu z necelých třiceti metrů, jenomže rozehrávající Ilija Tučević o nějaký ten kousek Kljajićovu branku přestřelil.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v převážně bílých, zatímco domácí v černých dresech.
1'

FK Partizan Bělehrad: Kljajić – Vuličević (C), Čirković, Ostojić, Miletić – Bilher, Kosović – Janković, Tawamba, Mihajlović – Đurđević.
Náhradníci: Jovičić – Djuričković, Jevtović, Ilić, Leonardo, Pantić, Miletić.

FK Budućnost Podgorica: Mijatović – Raspopović (C), Mitrović, Simović, Tučević – Hočko, Mirković, Pejaković – Nikač, Vlaisavljević, Terzić.
Náhradníci: Dragojević – Roganović, Camaj, Marković, Kumburović, Ristović, Melunović.

Rozhodčí: van Boekel – van de Ven, Vries.
FK Budućnost Podgorica

Klub z Černé Hory ovládl tamní nejvyšší soutěž po čtyřleté odmlce, přičemž nasbíral stejně bodů jako druhá Zeta a třetí Mladost Podgorica. Děkovat přitom musí také disciplinární komisi, která po jednom z prohřešků druhé Zetě odebrala šest důležitých bodů. V pohárech se Budućnost představuje pravidelně, naposledy postoupila z prvního předkola Evropské ligy přes makedonské Rabotnički, aby o dva týdny později vypadla s budoucím semifinalistou Genkem.
FK Partizan Bělehrad

Partizan před pár týdny oslavil osmý titul za posledních deset let, když za sebou o tři body nechal největšího konkurenta v podobě městského rivala Crvené zvezdy. Minulý rok se klub z Bělehradu účastnil pouze Evropské ligy, v jehož druhém předkole ale nevstřelil ani jednu branku a po penaltovém rozstřelu vypadl s polským klubem Zagłębie Lubin. O rok dříve si Partizan vedl o něco lépe, v Lize mistrů postoupil přes Steauu Bukurešť do čtvrtého předkola, kde sice nestačil na BATE Borisov, ale i tak postoupil do skupiny Evropské ligy a v ní narazil na Alkmaar, Augsbrug a Bilbao.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný úterní večer při sledování textového přenosu ze zápasu druhého předkola Ligy mistrů. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se zaměříme na třaskavé utkání mezi týmy FK Partizan Bělehrad a FK Budućnost Podgorica!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.