Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Hafnarfjördur - 26. července 2017   20:20

Maribor
Maribor
54' Tavares
1:0
(0:0)
Hafnarfjördur
Maribor
Handanović – Palčič, Rajčević, Šuler, Viler – Kabha, Vrhovec (89. Pihler) – Ahmedi (75. Bohar), Tavares (C), Bajde – Mešanović (79. Zahovič).
Obradović – Hodžič, Billong, Pihler, Hotič, Zahovič, Bohar.
Andris Treimanis – Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs (všichni LVA)
Stadion Ljudski vrt, Maribor
8166 diváků
Nielsen – Ólafsson, P. Vidarsson, Doumbia, Bödvarsson – Valdimarsson (79. Crawford), Pálsson, D. Vidarsson (C), Gudnason – Lennon (90+4 A. Björnsson), Finnbogason.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek středečního večera.

Fauly: 6:11.
Je dobojováno!! Hlavní arbitr před chvílí ukončil utkání mezi týmy NK Maribor a FH Hafnarfjördur. Ve druhém poločase jsme se nakonec přece jen dočkali branky, o kterou se v 54. minutě postaral kapitán Mariboru Marcos Tavares. Domácí mohli svůj náskok ještě navýšit, ale Vrhovec svou skvělou šanci nezužitkoval, takže si Slovinci nakonec povezou do odvety hubenou výhru 1:0.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Lennon, přichází A. Björnsson.
90+3'
Palčič se snažil oslovit Bohara. Jeho přihrávka ale byla příliš dlouhá.
90+1'
Čtvrtý rozhodčí signalizuje, že nad rámec řádné hrací doby se budou hrát ještě čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Vrhovec, přichází Pihler.
89'
Kapitán Tavares byl přistižen v ofsajdovém postavení. Domácí budou vzápětí střídat.
88'
Hosté jakoby se nadechovali k nějaké útočné aktivitě a především dlouhými autovými vhazováními se pokoušejí dostat až na dostřel Handanoviće.
87'
Bödvarsson adresoval pěknou přihrávku Gudnasonovi, který byl ale v ofsajdu.
85'
Domácí obránce Palčič právě obdržel nepříjemný zásah loktem do tváře a bude potřebovat ošetření, protože je patrné, že došlo ke krvavému zranění.
83'
Rajčevićův pas byl příliš prudký a doputoval pouze k nohám osamoceného brankáře Nielsena.
81'
Skotský útočník Lennon ve službách islandského celku byl zastaven Kabhou nedovoleným způsobem. Rozehrávat tak budou hosté.
81'
Rozeběhla se nám již poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Domácí i nadále diktují tempo hry a drží těsné vedení 1:0.
79'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Mešanović, přichází Zahovič.
79'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Valdimarsson, přichází Crawford.
78'
Tavares se teď trochu ukvapil se svým střeleckým pokusem, po němž míč skončil jen vysoko na tribuně.
77'
Mešanović se pokusil o zakončení přes hlavu. Obrana soupeře mu však potřebný prostor nedarovala.
76'
Nielsen má nějaký problém se svojí pravou rukou. Pravděpodobně se však nejedná o nic vážného a hra po krátkém přerušení bude dále pokračovat.
75'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Ahmedi, přichází Bohar.
74'
Po nelítostných soubojích doputoval míč do zámezí. Odkopávat od branky bude Nielsen.
72'
Bajde ještě zastihl míč na hrací ploše a vybojoval tak další rohový kop pro domácí celek.
71'
Ani další pohlednou kombinaci nepřetavili domácí v branku, neboť Tavaresovu přihrávku na poslední chvíli vystihl jeden z bránících hráčů.
69'
Domácí jsou i nadále nebezpečnější, zatímco hosté zuby nehty drží pouze jednobrankové manko.
66'
Rozdíl ve skóre mohl být již dvoubrankový! Po faulu Valdimarssona poslal do šestnáctky ze standardky skvělý centr Viler, přičemž míč se snesl až na hlavu nikým nehlídaného Vrhovce, který ve stoprocentní příležitosti trestuhodně přestřelil Nielsenovu bránu!
64'
Kapitán hostů na polovině hřiště fauloval Ahmediho. Rozehrávat tak bude NK Maribor.
64'
Hosté působí poněkud bezzubým dojmem, když se jim nedaří ani udržet míč pod kontrolou po delší čas.
62'
Islanďané si však s jeho bráněním věděli rady a po faulu Tavarese navíc zůstanou u kulatého nesmyslu.
60'
Domácí i nadále za skandování fanoušků vyvíjejí svou útočnou aktivitu. Z jejich snažení vzešel rohový kop.
58'
Rajčević si ve vápně našel centrovaný míč ze standardní situace. Obránce mu ale příliš prostoru nedaroval, takže jeho hlavička neměla potřebné parametry pro změnu skóre.
57'
Dnešní utkání sleduje 8166 diváků.
56'
O chvíli později se domácí fanoušci hlasitě dožadovali odpískání faulu na hranici šestnáctky. Rozhodčí ale naopak ukazuje, že se po zákroku Doumbii bude pokračovat ve hře.
54'
Maribor právě vstřelil branku!
Domácí se nakonec přece jen ujímají vedení!! Na skvělý centrovaný míč Rajčeviće do pokutového území si naskočil osamocený kapitán domácích MARCOS TAVARES, který hlavičkou na zadní tyč nedal Nielsenovi žádnou šanci!
53'
Nebezpečný centr na Mešanoviće uhasil Doumbia, který spolehlivě odklidil míč do bezpečí.
51'
Domácí se opět trápí v rozehrávce, tentokrát ji pokazil stoper Šuler.
49'
Na druhé straně se ke střele z větší vzdálenosti znovu odhodlal Kabha. Jeho slušný pokus proletěl vedle pravé Nielsenovy tyče.
46'
Těsně za hranicí šestnáctky vypálil placírkou z kroku Ólafsson. Jeho pokus neměl razanci a navíc mířil přímo na Handanoviće, takže slovinskému brankáři starosti nenadělal.
46'
Hosté zahájili rozehrávkou ze středového kruhu druhé dějství dnešního utkání a dlouhým pasem vyrážejí po levé straně vpřed.
46'
První poločas utkání mezi mužstvy NK Maribor a FH Hafnarfjördur je již minulostí! Prozatím sledujeme velmi bojovný fotbal s velkým množstvím nepřesností a minimem brankových příležitostí. Nejnadějnější byla Kabhova dělovka v závěru úvodního dějství, ale ani ta se neujala, a tak je skóre stále nerozhodné 0:0.
45+2'
45+1'
Z hranice pokutového území pálil Ahmedi. Se svou příležitostí ale nenaložil dobře, neboť vůbec netrefil branku.
43'
Domácí šli málem do vedení! Nádhernou dalekonosnou ránu vyslal izraelský záložník Kabha. Jeho pokus mířil jen o pár centimetrů výše než bylo třeba a od břevna se odrazil zpět do hry!
42'
Obrázek hry se nám však již poněkud změnil. Hosté mají problém udržet míč ve své moci a hraje v podstatě jen jedno mužstvo.
41'
Další útočný výpad NK Mariboru zastavil zdvižený praporek pomezního. Své postavení si nepohlídal Mešanović.
40'
Po souboji se soupeřem zůstal Kabha ležet na zemi. Rozhodčí však zůstal němý.
38'
Hosté se brání opravdu velmi zodpovědně a domácím se prozatím nedaří nalézt nějakou skulinu v dobře organizované obraně.
36'
Skvělou přihrávku na hranici pokutového území obdržel Tavares, kterého na poslední chvíli zastavil přesným skluzem Doumbia.
35'
Domácí v posledních okamžicích přece jen přidali na obrátkách a okupují svou útočnou polovinu. Hosté však prozatím odolávají bez větších potíží.
34'
Tak to byla fotbalová paráda. Gudnason si doslova pohrál se svým soupeřem, kterému na vlastní polovině uštědřil ukázkové jesličky.
32'
Úvodní půlhodinka hry je již za námi a příliš mnoho zajímavého toho k vidění prozatím nebylo. Zejména trenér domácích s hrou svých svěřenců asi nebude příliš spokojený.
30'
O střelu z velké vzdálenosti se pokusil albánský záložník Ahmedi. Branku Nielsena ale netrefil.
29'
Mariborským se v posledních minutách vůbec nedaří. Jejich přihrávky jsou velmi nepřesné, a proto mají jejich útočné akce většinou rychlý konec.
28'
Po hlavičkovém souboji zůstal na hrací ploše ležet slovinský stoper Šuler. Vypadá to ale, že bude moci bez problémů i nadále pokračovat ve hře.
26'
Načechraný míč do šestnáctky mířil do prostoru, kde se vyskytovali útočící hráči FH Hafnarfjörduru. Většina z nich byla ale v ofsajdu.
25'
Po řadě nepřesností na obou stranách si Kabha v souboji s Gudnasonem počínal nedovoleně.
23'
Na polovině hřiště byl Valdimarsson faulován Vilerem. Islandský záložník se o pár vteřin později dostal také ke střele. Jeho nepříliš razantní pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
21'
Na obou stranách jsme mohli vidět náznaky šancí, ani jeden z gólmanů ale zasahovat nemusel.
19'
Pěknou individuální akcí se blýskl Lennon, který chytrou zasekávačkou obelstil svého strážce. Jeho následný střelecký pokus již zablokovala obrana Mariboru.
18'
Na opačné straně rozehrávali rohový kop také hosté. Domácí se však bez potíží ubránili.
17'
Vzápětí se v pokutovém území hostů po rychlém autovém vhazování ocitl Tavares, který přihrávkou před branku hledal svého spoluhráče. Našel ale jen rukavice připraveného Nielsena.
15'
Po rohovém kopu hlavičkoval na přední tyči Viler. Byl však tísněn a jeho pokus proto skončil jen vysoko nad brankou soupeře.
14'
Domácí posílají do šestnáctky jeden centr za druhým. Hostující obránci jsou však velmi pozorní a nedarují soupeři ani kousek volného prostoru.
12'
Hosté kombinují s míčem ve středu hrací plochy a postupným posouváním se pokoušejí dostat až na dostřel Handanoviće.
9'
Z protiútoku se pokusili zahrozit Islanďané. Gudnason byl však přistižen v ofsajdu, takže jeho následná střela se již nárok míti nemohla.
9'
Izraelský záložník Kabha ve službách Mariboru využil parádního sklepnutí míče od spoluhráče a střelou bez přípravy prověřil pozornost Nielsena. Ten si do statistik připsal první úspěšný zákrok.
8'
Mešanovićův pas na Tavarese byl příliš dlouhý, takže míč doputoval až za postranní čáru.
5'
Domácí hrají dnes opět v tradiční fialové soupravě, zatímco hosté do zápasu nastoupili celí v bílém.
3'
Brazilský kapitán domácích Tavares si v souboji s Gudnasonem počínal nedovoleně. Hosté budou rozehrávat volný přímý kop ze středu hřiště.
2'
Hlavní rozhodčí před malou chvílí zahájil dnešní zápas. První minuty patří domácím hráčům, kteří drží míč ve své moci.
1'

NK Maribor: Handanović – Palčič, Rajčević, Šuler, Viler – Kabha, Vrhovec – Ahmedi, Tavares (C), Bajde – Mešanović.
Náhradníci: Obradović – Hodžič, Billong, Pihler, Hotič, Zahovič, Bohar.

FH Hafnarfjördur: Nielsen – Ólafsson, P. Vidarsson, Doumbia, Bödvarsson – Valdimarsson, Pálsson, D. Vidarsson (C), Gudnason – Lennon, Finnbogason.
Náhradníci: Jóhannesson – Crawford, B. Vidarsson, Jónsson, A. Björnsson, H. Björnsson, Gudmundsson.

Rozhodčí: Andris Treimanis – Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs (všichni LVA).
Dle bookmakerů jsou jednoznačnými favority na postup domácí borci. Jestli se jim podaří naplnit předzápasové předpoklady, tak to se dozvíme již od 20:20.
FH Hafnarfjördur

Islandský celek se rovněž jako jeho dnešní soupeř kvalifikoval do předkola Ligy mistrů na základě umístění v nejvyšší domácí soutěži. Rok 2016 byl totiž pro FH Hafnarfjördur opět velmi úspěšný, když se mu podařilo obhájit prvenství z roku 2015.

Sezona 2017 je na Islandu již v plném proudu a po dvanácti odehraných kolech patří svěřencům trenéra Gudjonssona se ziskem 20 bodů až 4. místo. Své poslední utkání však zvládli na výbornou, když na domácí půdě porazili poslední Akranes 2:0.

Soupeřem FH Hafnarfjördur ve 2. předkole Ligy mistrů byl klub z Faerských ostrovů – Víkingur Gøta. Po nepřesvědčivé remíze 1:1 v úvodním utkání Islanďané nakonec potvrdili roli favorita, když zvládli odvetu – na hřišti soupeře zvítězili 3:1 a radovali se z postupu.
NK Maribor

Mužstvo z druhého největšího města Slovinska si svou účast v bojích o Ligu mistrů zajistilo díky povedené loňské sezoně. Mariborští v ní na domácí scéně nenalezli přemožitele, načež se radovali ze zisku mistrovského titulu.

Letošní ročník nejvyšší soutěže má za sebou již dvě kola a svěřenci trenéra Milaniče jsou prozatím stále stoprocentní. Nejprve si připsali tři body za domácí vítězství 1:0 proti Aluminij a o týden později se radovali po výhře 3:2 na půdě Triglavu, když otáčeli stav utkání již z 0:2!

Své působení na evropské scéně zahájil NK Maribor již ve 2. předkole. V něm narazil na bosenského mistra HŠK Zrinjski. V úvodním utkání se na hřišti soupeře radovali Slovinci z vítězství 2:1 a o týden později přidali remízu 1:1, která jim zaručila postup do další fáze.
S přáním příjemného středečního večera vás vítám u sledování našeho textového online přenosu. Dnes jsou na programu úvodní zápasy 3. předkola Ligy mistrů a my se společně zaměříme na duel, ve kterém se nám představí slovinský NK Maribor a islandský FH Hafnarfjördur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.