Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ajax : Lutych - 14. srpna 2018   20:30

Ajax
Ajax
30' Huntelaar  • 34' Ligt  • 46' Neres
3:0
(2:0)
Lutych
Lutych
Ajax
Onana – Mazraoui (76. Kristensen), de Ligt (C), Blind, Tagliafico – de Jong, Schöne, Ziyech (90. Labyad) – Tadić, Huntelaar, Neres (82. van de Beek).
Lamprou – Eiting, Kristensen, Labyad, Sierhuis, van de Beek, Wober
Kružliak – Somolani, Hancko (všichni SVK)
Johan Cruijff Arena, Amsterdam
Lutych
Ochoa – Cavanda (65. Pocognoli), Luyindama, Laifis, Fai – Marin, Agbo, Carcela-González – Bastien (53. Cimirot), Emond (78. Orlando), M’Poku (C).
Gillet – Cimirot, Djenepo, Miangue, Pocognoli, Orlando, Vanheusden

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:11.
Po remíze 2:2 z úvodního měření sil na belgické půdě se favorit odvety určoval velmi těžko, už od úvodních minut ale fotbalisté Ajaxu pevně chopili otěže utkání do svých rukou. Po půlhodině hry se trefil Klaas-Jan Huntelaar, těsně po něm Matthijs de Ligt a okamžitě po změně stran zvýšil již na 3:0 David Neres. Domácí po třetím vstřeleném gólu trochu polevili, přesto si dokázali vytvořit další šance a Standard může děkovat Guillermu Ochoovi, že v odvetě neprohrál ještě vyšším rozdílem.

Zatímco Lutych tak může po vypadnutí ze třetího předkola Ligy mistrů počítat se základní skupinou Evropské ligy, Ajax se o nejprestižnější klubovou soutěž Evropy popere s Dynamem Kyjev.
90+4'
90+3'
Chviličku po Carcelovi to zkoušel ještě Luyindama, tomu už ale zakončení tolik nesedlo a Onana mohl zůstat v klidu. Na opačnou stranu už vyráží střídající Labyad.
90+2'
Mehdi Carcela-González se po pravém křídle prokličkoval až na okraj pokutového území, odkud vypálil a jeho nečekaná střela rozezněla břevno Onanovy svatyně! Hosté se nevzdávají a pokoušejí se vstřelit alespoň čestný gól.
90+1'
Druhý poločas bude o čtyři nastavené minuty delší.
90'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Hakim Ziyech, přichází Zakaria Labyad.
89'
Collins Fai prchl po pravém křídle a jeho následný centr byl zblokován do zámezí, hosté tak budou zahrávat ojedinělý roh.
88'
Domácí fotbalisté už se v samotném závěru nikam neženou, do poklidné kombinace Ajaxu se nyní zapojil i brankář André Onana.
86'
Zaplněné tribuny Johan Cruijff Areny teď jednotně povstaly, utkání se za již rozhodnutého stavu dohrává ve výborné atmosféře.
85'
Na opačnou stranu se okamžitě poté vydal Carcela-González, který poslal zajímavý míč do předbrankového prostoru, kam si seběhl Orlando Sá, který byl ovšem zdvojen bránícími hráči Ajaxu.
84'
Po mírném zaváhání Guillerma Ochoy domácí zahrávali rohový kop, načež se dostal ke střele Kristensen, mexický gólman teď ale svou chybu odčinil a reflexivně zasáhl.
83'
Na konci další protiakce nizozemského celku stál Dušan Tadić, po jehož střele z velmi ostrého úhlu Ochoa zasáhl vcelku nejistě.
82'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází David Neres, přichází Donny van de Beek.
80'
Paul-José M'Poku se na opačné straně hřiště dostal ke střele z otočky, na připraveného Onanu si ale se svým přízemním pokusem nepřišel.
79'
Střídající Kristensen se okamžitě zapojil do další bleskové protiakce Ajaxu a podařilo se mu poslat míč do předbrankového prostoru, kam si naběhl Huntelaar, na vyběhnuvšího Ochou ale nevyzrál!
78'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Orlando Sá.
77'
Dušan Tadić teď znenadání vykouzlil kolmici na rozběhnutého Davida Nerese, ten ale z ostrého úhlu rozvlnil jen boční síť.
76'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Rasmus Kristensen.
76'
Hostující kapitán M'Poku nehezky zajel do Frenkyho de Jonga, za což si vykoledoval žlutou kartu.
74'
Obrana Standardu nepůsobí příliš konsolidovaně, i tak už ale hráči Ajaxu tak nehrozí a spíše se soustředí na bránění svého pohodlného náskoku.
73'
Ziyech s Tadićem ovládli souboj o kulatý nesmysl ve středu pole, načež se domácí fotbalisté uchýlili k další poklidné kombinaci.
71'
Ten rozehrál právě Mehdi Carcela-González, jeho nákop do šestnáctky ale obrana Ajaxu zblokovala a Tagliafico poté zakopl míč do bezpečí.
70'
Svěřenci Erika ten Haga už ovšem nepůsobí tak aktivním dojmem a hosté se častěji a častěji dostávají do hry, po faulu na Carcelu teď budou zahrávat přímý kop z pravé strany.
69'
Do konce odvetného utkání už zbývá odehrát jen něco přes dvacet minut a o postupu Ajaxu už asi nepochybuje vůbec nikdo, Standard by potřeboval vstřelit minimálně tři góly.
68'
Nákop na rozběhnutého Hakima Ziyecha byl příliš prudký, míč skončil v autu a vhazování se ujme střídající Sébastien Pocognoli.
66'
Collins Fai zezadu ostře zajel do Nerese, který se ochotně poroučel k zemi, hra je přerušena a domácí budou opět rozehrávat.
65'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Luis Pedro Cavanda, přichází Sébastien Pocognoli.
64'
Právě Noussair Mazraoui se postaral o další vzruch před Ochoou, jeho centr z pravé strany ale nakonec nikoho v dresu Ajaxu nenašel.
62'
Mazraoui posunul míč na rozběhnutého Hakima Ziyecha, který se sice daleko nedostal, po obranném zákroku Faie ale budou domácí vhazovat.
61'
Snad poprvé v celém utkání jsme byli svědky souvislého tlaku v podání Standardu, což nakonec vyústilo v střelu Renauda Emonda, ten ale zpoza hranice pokutového území nemířil přesně.
59'
Na jejím konci stál M'Poku, který v pokutovém území obešel Matthijse de Ligta a vypálil, jeho rána ale skončila na bližší tyči!
58'
Domácí fotbalisté tak dlouho kombinovali u půlící čáry, než o balon nakonec přišli a hráči v černých dresech už zakládají bleskovou protiakci.
57'
David Neres opět prověřil pozornost Guillerma Ochoy, mexický reprezentant ve službách Lutychu si však v tomto případě snadno poradil.
55'
Agbo navíc po ztrátě míče fauloval Dušana Tadiće, a tak teď budou mít amsterdamští fotbalisté spoustu času na rozehrávku.
54'
Cavanda nic nevymýšlel a pro jistotu vrátil míč Laifisovi, rozehrávka Standardu i po změně stran viditelně vázne.
53'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Samuel Bastien, přichází Gojko Cimirot.
52'
Velmi aktivní Hakim Ziyech měl opět namířeno až do pokutového území soupeře, nakonec se tam ale neprokousal.
50'
Svěřenci Erika ten Haga aktivně napadají rozehrávku soupeře, s čímž mají hráči Standardu obrovské problémy, nyní se hosté zmohli jen na odkop míče až k Onanovi.
49'
Hakim Ziyech parádně přenesl hru na úplně prázdnou levou stranu, kde číhal volný Tadić, jeho následný centr do pokutového území ale nikoho v červeno-bílém dresu nenašel.
48'
Po další kombinaci Tadiće a Mazraouiho se domácí dostali hluboko na soupeřovu polovinu, tentokrát se ale defenzíva Standardu stihla vrátit.
46'
Ajax právě vstřelil branku!
Tak to je pohádkový vstup do druhé půle v podání Ajaxu. Dušan Tadić zavezl míč po levém křídle až na okraj pokutového území, kde si narazil balon s Tagliaficem, parádní otočkou se zbavil svého strážce a poté našel na úrovni penalty volného DAVIDA NERESE, který se nezmýlil!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
První půle je za námi a o poznání lépe má zatím do dalšího předkola nakročeno Ajax. Svěřenci Erika ten Haga svou jasnou herní převahu zúročili až po půlhodině hry, kdy otevřel skóre Huntelaar, už o čtyři minuty později to ale po trefě de Ligta bylo 2:0 pro Ajax. Připomínám, že vítěze námi sledované odvety čeká v play-off Ligy mistrů přemožitel pražské Slavie Dynamo Kyjev.
45'
44'
Po nařízeném rohovém kopu to ještě zpoza hranice šestnáctky zkusil Klaas-Jan Huntelaar, jehož přízemní střela z otočky proletěla těsně vedle hostující branky!
43'
Domácí teď mačkají Standard jako šťavnatý grapefruit, další ránu Ziyecha z pravého okraje malého vápna ale Guillermo Ochoa stačil vyrazit.
42'
David Neres to vzal na sebe z hranice pokutového území a při Ochoovi teď stáli všichni svatí. Brazilcova rána orazítkovala pravou tyč!
40'
Hakim Ziyech poslal další centr do předbrankového prostoru, kde opět operoval Huntelaar, jehož ale pozorný Luyindama nakonec nepustil do zakončení.
39'
Po této standardní situaci mohl zakončovat Renaud Emond, jenž se ale zapomněl v ofsajdu, hra je tak přerušena a Onana bude mít spoustu času na rozehrávku.
38'
Teď se to Lutychu díky Faiovi podařilo, krajní zadák hostí navíc pro svůj tým vybojoval rohový kop.
37'
Domácí hráči ale nenechávají nic náhodě a i nadále útočí, fotbalisté Standardu se jen velmi těžko dostávají za půlící čáru.
35'
Trenér Standardu Michel Preud'homme jen naštvaně kroutí hlavou, takový vstup do zápasu si zkušený lodivod rozhodně nemaloval. Na druhou stranu jeho tým náskok 0:2 proti Ajaxu minule smazal, dnes na to bude mít Lutych ještě více času...
34'
Nizozemský velkoklub přidává druhý gól v rozmezí pouhých čtyř minut a stejně jako v prvním utkání na belgické půdě se ujímá vedení 2:0! Ziyech posadil centr od rohového praporku přesně na hlavu nehlídaného MATTHIJSE DE LIGTA, jehož pokus se ještě otřel o Emonda, než míč zamířil za záda zaskočeného Ochoy.
33'
Aktivně hrající domácí vybojovali další rohový kop, jehož exekuce se tradičně ujme Hakim Ziyech.
31'
Dušan Tadić mohl postupovat do samostatného úniku, Huntelaarovu přihrávku si ale nedokázal zpracovat a obrana Standardu poté zakopla míč do bezpečí.
30'
Domácí se zcela zaslouženě dostávají do vedení. Po přímočaré akci Ajaxu se míč ocitl na levém okraji pokutovém území u Tagliafica, který poslal přízemní pas do předbrankového prostoru, kam si seběhl KLAAS-JAN HUNTELAAR a usměrnil míč za Ochoova záda!
28'
Po nařízeném vhazování to zkusil individuálně Carcela, marocký reprezentant se ale daleko nedostal a svěřenci Erika ten Haga už zakládají protiútok.
27'
Následně ovšem Onana bídně rozehrál, balon je v autu a vhazovat budou hráči Standardu.
25'
André Onana musel dnes poprvé zasahovat, s nepříliš dobře umístěnou střelou Bastiena zpoza hranice šestnáctky si ale snadno poradil.
24'
Dušana Tadiće k hlavičce z penaltového puntíku nepustil lutychský stoper Luyindama, podle rozhodčího Kružliaka si legionář z DR Konga počínal čistě.
23'
Se standardní situací ale hosté naložili lajdácky a Ajax založil bleskový protiútok. Na jeho konci stál Lasse Schöne, dánský reprezentant ale z dvaceti metrů pálil těsně nad!
21'
Nákop Razvana Marina z pravé strany byl zblokován do zámezí, Lutych bude zahrávat rohový kop.
20'
Frenkie de Jong zápasnickým způsobem povalil k zemi Cavandu, hosté si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
19'
Matthijs de Ligt se po Mazraouiho centru z pravé strany dostal k hlavičce, ta ale postrádala přesnost i razanci, a Ochoa tak mohl zůstat v klidu.
17'
Dušan Tadić si nerozuměl s Neresem a míč mu ujel do autu, krátce po nařízeném vhazování ale hráči v černých dresech o balon zase přišli.
16'
Z de Ligtova obočí už krev přestala téct, amsterdamský stoper už peláší zpět na svou pozici a ihned se snaží zapojit se do rozehrávky svého týmu.
15'
Domácí kapitán Matthijs de Ligt si přivodil krvavé zranění v obličeji – teče mu krev z obočí. Obránce Ajaxu tak musí zamířit do zámezí, aby se podrobil krátkému ošetření.
13'
Po velmi slibném vstupu Ajaxu do utkání jako by domácí poněkud polevili, ani jednomu týmu se teď nedaří kloudně rozehrát.
12'
Z něj ale svěřenci Erika ten Haga nezahrozili, obrana Standardu dokázala zakopnout míč až na útočnou polovinu.
10'
Tagliaficův průnik po levém křídle sice neměl dlouhého trvání, argentinský krajní bek ale vybojoval rohový kop pro Ajax.
9'
Následně byl Daleymu Blindovi odpískán nedovolený zákrok v hlavičkovém souboji s Emondem, hosté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
8'
V úvodních minutách utkání jsou domácí jasně lepší. Hakim Ziyech teď vyslal parádní kolmici do pokutového území, kam si seběhl Klaas-Jan Huntelaar, který ale netrefil míč podle svých představ.
6'
Amsterdamští fotbalisté vybojovali rohový kop a chvilku po Ziyechově zblokovaném centru poslal další balon do šestnáctky Mazraoui, jeho centr byl ale značně nepřesný.
5'
Ochoa dnes už podruhé rozehrál poměrně nejistě. I tentokrát to sice hosté zvládli, po faulu Mehdiho Carcely ale mohou hrát domácí.
4'
Domácí lodivod Erik ten Hag se vzteká, poněvadž podle jeho názoru se Renaud Emond dotkl míče ve vlastní šestnáctce rukou, nicméně slovenský sudí Kružliak si to nemyslel.
3'
Centr Hakima Ziyecha z pravé strany nikoho v červeno-bílém dresu nenašel a fotbalisté Standardu už zakládají protiútok.
2'
Po nepovedené rozehrávce hostujícího gólmana Guillerma Ochoy skončil míč v autu, Ajax se tak lacino dostává k vhazování na útočné polovině.
1'

AFC Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt, Blind, Tagliafico – de Jong, Schöne, Ziyech – Tadić, Huntelaar, Neres.
Náhradníci: Lamprou – Eiting, Kristensen, Labyad, Sierhuis, van de Beek, Wober

Standard Lutych: Ochoa – Cavanda, Luyindama, Laifis, Fai – Marin, Agbo, Carcela-González – Bastien, Emond, M’Poku.
Náhradníci: Gillet – Cimirot, Djenepo, Miangue, Pocognoli, Orlando, Vanheusden

Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Hancko (všichni SVK).
STANDARD LUTYCH

Belgická liga se narozdíl od ostatních předních evropských soutěží již naplno rozjela a Lutychu patří po třech kolech sedmá příčka se ziskem pěti bodů. Svěřenci Michela Preud'hommea si sice v prvním kole připsali cenný skalp silného Gentu, poté ale jen remizovali s Waasland-Beverenem a Cercle Bruggami – v obou případech 0:0. Aby Lutych postoupil přes mírně favorizovaný Ajax, bude muset buď jakkoliv zvítězit anebo remizovat 3:3, 4:4 či ještě vyšším způsobem.
AFC AJAX

Slavný nizozemský celek přes léto mohutně posiloval, získal například navrátilce Daleyho Blinda z Manchesteru United či ofenzivní dynamo Dušana Tadiće ze Southamptonu. Ajaxu to ovšem zatím příliš nelepí, v generálce na sezónu svěřenci Erika ten Haga podlehli Wolfsburgu 0:3 a poté v prvním kole Eredivisie až v závěru zachraňovali alespoň remízu s průměrným Heraclesem.
PRVNÍ ZÁPAS:

Úvodní duel na belgické půdě o postupujícím nenapověděl vůbec nic. Amsterodamští fotbalisté sice do utkání vstoupili velmi aktivně a v průběhu první půle si díky trefám Huntelaara a Tadiće vypracovali náskok 2:0, po změně stran ale snížení Lutychu obstaral marocký reprezentant Carcela. Zdálo se, že Ajax udrží nadějný stav 2:1, v nastaveném čase ale byla nařízena penalta pro Standard, z níž se Renaudu Emondovi podařilo vyrovnat.
Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z odvetného utkání třetího předkola Ligy mistrů, v němž AFC Ajax přivítá ve 20:30 Standard Lutych. Připomínám, že v případě postupu pražské Slavie by sešívané čekal vítěz právě tohoto dvojzápasu, i proto si náš textový přenos nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.