Liga mistrů (předkola) - ONLINE PŘENOS - Eindhoven : BATE Borisov

Eindhoven

BATE Borisov
3:0
- 14'Bergwijn
- 36'de Jong
- 62'Lozano
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Eindhoven
- 14'Bergwijn
- 36'de Jong
- 62'Lozano
- 82'Angeliño(žlutá karta)
BATE Borisov
- 47'Milunović(žlutá karta)
- 59'Rios(žlutá karta)
Další informace:
- Rozhodčí
- Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všichni Anglie)
- Stadion
- Philips Stadion
- Návštěvnost
- 34 200 diváků
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:13.
Do konce základní hrací doby sice zbývá ještě necelá půlhodinka, o vítězi a postupujícím do základní skupiny je ale rozhodnuto už nyní. Pereiro využil hodně otevřené obrany soupeře a vyslal do zajímavé příležitosti HIRVINGA LOZANA, který přečíslení dvou proti jednomu vyřešil individuálně a nekompromisní ranou nedal Ščerbickému šanci.
Eindhoven se prosazuje podruhé, dle mého názoru už Borisovu k postupu do základní skupiny Ligy mistrů pomůže jen malý fotbalový zázrak. Trestuhodně neobsazený Hendrix se dobře zorientoval a vyslal parádní centr, na který si naskočil LUUK DE JONG a z bezprostřední blízkosti překonal Ščerbického.
Domácí se zaslouženě ujímají vedení, tento gól by pro ně v celkovém součtu mohl být opravdu důležitý. Dlouhé vhazování z pravé strany prodloužil de Jong pro mladičkého STEVENA BERGWIJNA, který si poradil se statickými protivníky a pohotovou střelou překonal brankáře Ščerbického.
PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeliño – Rosario, Hendrix, Pereiro – Bergwijn, de Jong (C), Lozano
Náhradníci: Room – Isimat-Mirin, Malen, Obispo, Ramselaar, Mauro, Teze
BATE Borisov: Ščerbickij – Rios, Milunović, Filipenko, Filipović – Baha, Dragun, Hleb – Stasevič (C), Tuominen, Volodko
Náhradníci: Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Ivanić, Signěvič, Skavyš, Poljakov
Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všichni Anglie).
Minulý rok připravila BATE o účast v Lize mistrů pražská Slavia. Běloruský celek, který v domácí lize nenašel konkurenci už dvanáct sezon, si zahrál alespoň Evropskou ligu, v základní skupině H ale skončil na posledním místě. Místenku v této soutěži mají zajištěnou i v případě porážky s Eindhovenem, ovšem i tak se žluto-modří určitě pokusí nizozemského favorita překvapit. V předchozích předkolech to byla právě venkovní utkání, která Bahově družině vycházela. Zatímco doma Borisov s Karabachem a Helsinkami pouze remizoval, na jejich půdě si dokráčel pro důležitá vítězství. O víkendu BATE teprve počtvrté ztratilo body v rámci běloruské ligy, když na domácí půdě remizovalo 1:1 s Vitebskem, ovšem i tak má na čele tabulky komfortní sedmibodový náskok.
Svou letošní pouť evropskými poháry zahájil Eindhoven až ve čtvrtém předkole, kam byl přímo nasazen díky svému čtyřiadvacátému ligovému prvenství v nizozemské Eredivisie. Účast v základní skupině jedné z milionářských soutěží tak mají svěřenci trenéra van Bommela jistou, což je oproti loňsku vítaná změna. Minulé léto totiž PSV doslova vyhořelo ve třetím předkole Evropské ligy, když po dvou porážkách poměrem 0:1 vypadlo s chorvatským Osijekem. Tentokráte jsou Boeren velmi blízko návratu mezi evropskou elitu, z Borisova si totiž odvezli nadějné vítězství 3:2. Navíc se jim daří i v novém ročníku nizozemské ligy. Po třech odehraných kolech zůstává Eindhoven jediným stoprocentním týmem, o víkendu zvítězil na půdě Zwolle 2:1 až díky de Jongově trefě z nastavení.