Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Karabach : BATE Borisov - 7. srpna 2018   19:00

Karabach
Karabach
0:1
(0:1)
BATE Borisov
36' Dragun
Karabach
Vagner – Madatov, Ozobić, Agolli, Husejnov, Rzeźniczak, Dinijev.
Ekberg – Culum, Hallberg (všichni SWE)
Tofig Bahramov Stadium, Baku
Čičkan – Berezkin, Hleb, Skavyš, Volkov, Tuominen, Muchamedov.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:12.
Je dobojováno! Souboj dvou týmů, které ve svých zemích dlouhodobě dominují, končí těsným vítězstvím běloruského BATE! Tým z Borisova byl prakticky po celý zápas pod tlakem a za celou dobu si vytvořil jen dvě šance. Jednu z nich v 36. ale proměnil Dragun a rozhodl o výhře hostů, kteří půjdou do odvety s těsným náskokem 1:0.
90+3'
90+3'
Nastavený čas zvládají hráči BATE na jedničku s hvězdičkou. Míč sice nemají pod kontrolou, ale stále se hraje jen okolo půlící čáry.
90+2'
Urostlý Emeghara šel ochotně k zemi po lehkém kontaktu s Jablonským. Přímý kop z dobré pozice se ale nekoná, švédský sudí přiřkl míč hostům.
90+1'
V první z nich Borisov udržel domácí fotbalisty ve středu hřiště, odkud Sčerbickému žádné nebezpečí nehrozí.
90'
Nad rámec vrcholícího druhého poločasu jsou přidány ještě tři minuty.
89'
Na další šanci nemuseli domácí fanoušci čekat dlouho, jenže z gólu se opět radovat nemohou. Zoubir po přihrávce od Guerriera ošálil Bagu a mohl pálit zpoza vápna, přičemž jen o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
88'
Domácí rychle rozehráli rohový kop, aby mohli pokračovat v poměrně velkém tlaku. Žádnou další střelu už ale nevypálili a teď musí kombinovat v klidnější části hřiště.
87'
Dvě slibné možnosti pro Karabach během deseti vteřin! Sčerbickij měl nejprve plné ruce práce s dalekonosnou dělovkou Ozobiće. Poté ještě přišel centr zprava a hlavička Emeghary, která však nenabrala směr brána.
86'
Emegharovi nevyšel první dotyk po prudké přihrávce od Ozobiće. Musel si vyběhnout až před šestnáctku, odkud nepropálil žlutý blok z obránců Borisova.
85'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Igor Stasevič, přichází Alexander Hleb.
84'
Opět se Zoubir pokoušel o těžký centr z otočky, který byl zablokován k Ozobićovi, jenže střídající Chorvat nezamířil z nějakých dvaceti metrů vůbec přesně.
83'
Zoubirův centr z rohu velkého vápna byl už tradičně odehrán do relativního bezpečí. Domácí musí znovu dobývat jedenáctičlennou obranu soupeře.
82'
Vůbec poprvé v zápase je hra přerušena kvůli ležícímu hráči. Nikolaj Signevič šel k zemi a hodně pomalu se z ní zvedá po hitu od Maksima Medvedeva.
81'
Útočení do plných ázerbájdžánskému celku vůbec nesedí. Drtivá většina jeho akcí konči u hranice pokutového území, které si BATE skvěle stráží.
80'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Simeon Slavčev, přichází Filip Ozobić.
80'
Po menším nedorozumění hostující obrany, která si zablokovala vlastní odkop, Zoubir hlavičkoval do ohně, ale Madatov si skákající balón nedokázal zpracovat.
79'
Po centru Sadygova zleva přišel pas i z opačné strany, ale obrana BATE byla znovu připravená. Od nesmírně cenné výhry tak hosty dělí už jenom deset minut.
78'
Donald Guerrier se velmi často tlačí do ofenzivy a doplňuje na levém křídle Zoubira. Nyní udělal na Riosovi další rohový kop.
77'
Ofsajd a v něm nejčerstvější muž na hřišti, kterým je Berezkin. Ten si o kousíček nepohlídal své postavení a žádný únik se proto nekonal.
76'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Stanislav Dragun, přichází Jevgenij Berezkin.
75'
Bulharský záložník Slavčev zaznamenal další neúspěšný pokus. Míč se k němu dostal k levému kraji velkého vápna, odkud mířil vysoko nad.
74'
Další z poměrně velké řádky rohových kopů rozehrál Sadygov pro Madatova. Hlavička ze záklonu ale neměla moc razance a šla jen doprostřed branky, kde Sčerbickij nechyběl.
73'
Garajevova nepovedená střela skončila u Emeghary, který vrátil míč Slavčevovi. Ten pálil z nějakých šestnácti metrů, jenže tečovaná střela se do brány nevešla.
71'
Tempo hry malinko opadlo, nicméně nadále platí, že domácí jsou v držení balónu mnohem častěji. Prostoru na vyrovnání a případný obrat ve skóre už ale moc nemají.
69'
Sadygovův centr na prostředek pokutového území našel jen obránce ve žlutých dresech. Filipović o chvíli později nic neriskoval a zakopl míč do autu.
68'
Innocent Emeghara byl nalevo od velkého vápna dokonce ztrojený, a tak je vybojovaný rohový kop asi naprosté maximum, které šlo z nastalé situace vytěžit.
67'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Dzon Delarge, přichází Mahir Madatov.
66'
BATE opět operuje v zataženém obranném bloku. Emeghara si tak musel dojít pro míč až ke středovému kruhu, kde se odehrává postupná kombinace Karabachu.
65'
Do konce zápasu zbývá posledních pětadvacet minut. Karabach nadále čeká na první velkou šanci, avšak žádný z náhradníku se do hry ještě nechystá.
64'
Abdellah Zoubir si o pár metrů povystoupil z levé strany ke středu, jenže svůj nákop poslal jen do rukavic zatím bezchybně pracujícího Sčerbického.
63'
Hra se nám začíná trochu kouskovat, neboť rychle přibývá odpískaných faulů. Uprostřed hřiště se tentokrát provinil Baga, který povalil Garu Garajeva.
62'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Mirko Ivanić, přichází Maxim Skavyš.
61'
Rozehrávku vzal na svá bedra Stasevič a zprava neodcentroval vůbec špatně. Jeho pas se dostal až k Filipovićovi, ale jeho hlavička se mezi tyče nevešla.
60'
Garajev nestíhal předním postupujícího Ivaniće, kterého taktéž zastavil faulem. Následuje hostující standardní situace z pravé strany.
59'
Stejný fotbalista si pomohl nedovoleným způsobem v souboji s hostujícím kapitánem Stasevičem. BATE si může na pár chvil oddechnout a třeba i zaútočit.
58'
Stadionem v Baku to jenom zahučelo! Před Medvedevem se otevřelo trochu volného prostoru, pravý bek Karabachu toho využil a z dobrých pětatřiceti metrů napřáhl pravačkou k dalekonosné střele, proti které Sčerbickij rovněž nemusel zasahovat, protože letěla vedle jeho pravé tyče.
57'
Konečně se Karabach dostal k nějakému tomu zakončení. Guerrier dostal míč na levou stranu a ihned centroval, přičemž našel hlavu Míchela, ale jeho zakončení letělo snad pět metrů mimo branku.
56'
Další žlutá karta na hostující kontu. Za jasně viditelné podražení Emeghary ji tentokrát vyfasoval srbský stoper Aleksandar Filipović.
55'
Po autu Riose se hosté postupně vraceli do středu hřiště, kde se do menších problémů dostal Volodko a nelehkou situaci musel vyřešit dlouhou malou domů k vlastnímu gólmanovi.
54'
Nikolaj Signevič na pravé straně nedostal čas k centru. Poté podrážděně reagoval na prohraný souboj s Guerrierem a za to dostal žlutou kartu.
53'
Většina domácích akcí končí přihrávkami, které se zastaví až o rukavice Sčerbického. Muži v černém marně hledají nepříliš pohyblivého Emegharu.
52'
Obrana BATE stále pracuje prakticky bezchybně. I teď nemusela pod tlakem řešit žádné větší potíže, všechny pasy směřující do vápna totiž odvrátila.
51'
Maksim Medvedev na pravé autové čáře nezachytil dlouhé přenesení hry a z toho resultoval aut Borisova. I ten o míč rychle přišel, nicméně Delarge to nijak nepotrestal.
50'
Po změně stran se zatím hraje jen na jednu branku, která je ta strážená Denisem Sčerbickým. Ten na svůj první ostrý zákrok ale nadále čeká.
49'
No a s rohovým kopem rozehraným Sadygovem už neměla hostující obrana žádné problémy. Kvůli faulu Signeviče ve středovém kruhu ale pokračuje akce Karabachu.
48'
Zoubir roztáhl hru do levého křídla, odkud přišel tečovaný centr Guerriera. nabíhající Emeghara ani Delarge na míč ale nedosáhli a zajímavá šance zůstala nezakončena.
47'
Karabach vstoupil do druhé půle o něco aktivněji. Z menšího zámku ale nezahrozil, závěrečný centr Zoubira sebrala defenziva BATE.
46'
Ani jeden z trenérů během poločasové pauzy nesáhl do sestavy, a tak se na obou stranách pokračuje v základních jedenáctkách.
46'
První poločas se odehrál bez jakýchkoliv zdržení, a tak švédští sudí nemuseli nastavovat ani minutu. Do šaten rozhodně odchází spokojenější hráči BATE, kteří si vytvořili dvě velké šance a tu druhou dokázali v šestatřicáté minutě proměnit zásluhou Signeviče. Domácí toho na druhé straně moc nepředvedli, přes územní převahu Sčerbického nijak neohrozili a budou muset dotahovat.
45'
45'
Riosův centr z pravé strany obrana Karabachu odvrátila jenom částečně. Balón putoval k Jablonskému, jehož dalekonosný pokus ale neznamenal pro Halldórsona žádné nebezpečí.
44'
Plavčevova přízemní přihrávka prosvištěla až za koncovou čáru. Jejím adresátem zřejmě měl být Emeghara, ale ten skončil po jednom ze soubojů na zemi.
43'
Hlavní sudí Ekberg poprvé vytasil svou žlutou kartu a ukázal ji Riosovi, který na útočné polovině běloruského klubu zbytečně agresivním skluzem sundal rozehrávajícího Slavčeva.
42'
Delargemu se vůbec nelíbila poklidná souhra hostujících obránců. Tu úspěšně narušil, ale míč pak šel zpět na kopačky BATE, což vyústilo v nedovolený zákrok Emeghary.
41'
Rozehrávku z pravé strany obstaral Sadygov, jenže klíčovou hlavu v okolí penaltového bodu vyhráli obránci Borisova, kteří dostali míč až k Halldórssonovi.
40'
Míchelovu přihrávku Slavčev prodloužil ještě více doleva, odkud to zkusil Zoubir. Střela byla hodně nepřesná, ale díky teči resultuje rohovým kopem.
39'
Mistr Ázerbájdžánu to znovu zkusil po levé straně, ale v zahuštěném prostoru se k ničemu nedostal. Sražený balón vrátí do hry Ščerbickij.
38'
Haitský bek Guerrier si dobře pokrýval míč na levé straně a došel si pro faul v podání Signeviče. Na řadu pak přišla akce Karabachu, jenže ta dlouhého trvání neměla.
36'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
V šestatřicáté minutě tu máme otevření skóre, ze kterého se mohou radovat hráči a fanoušci běloruského klubu. Všechno začalo lacinou domácí ztrátou na vlastní polovině, načež Signevič dostal ideální přihrávku do běhu. Z pravého konce pokutového území nakonec přesně odcentroval a hlavou zakončující STANISLAV DRAGUN už to měl poměrně jednoduché.
34'
Ázerbájdžánský tým se přesto usadil na útočné polovině, ale kromě dvou nepřesných přihrávek do ohně nevymyslel nic kloudnějšího.
33'
Zoubir rozehrál na krátko a to bylo spíše na škodu, neboť se Karabach vůbec nedostal s balónem dovnitř pokutového území.
32'
Donald Guerrier chtěl centrovat do šestnáctky, jenže trefil jen clonícího Riose. Následuje rohový kop v domácí prospěch.
30'
Ve třicáté minutě dobře zapracovaly obě defenzivy, které eliminovaly hrozby v podobě rychlých protiútoku. Pokračuje se uklidněním hry ze strany Karabachu.
29'
První šance zápasu! Nikolaj Signevič si po přihrávce na Ivaniće řekl o rychlou narážečku zpět a zleva postupoval na Halldórssona, jehož branku zblízka přestřelil!
28'
Donald Guerrier na levém křídle marně snažil projít přes Riose. Po rozehrávce Ščerbického už kombinuje BATE.
27'
O něco zajímavějšího se pokusil Abdellah Zoubir, který si vzal míč a jeho pouť skončila až na hranici vápna, když napálil předním clonícího soupeře.
26'
Karabach má v posledních minutách rozhodně více ze hry, ale na první šanci stále čekáme. Žádný z týmů dosud nevymyslel nic překvapivého.
25'
Borisov se zatáhl do hlubokého bloku a donutil domácí hráče dlouze kombinovat, přičemž se míč stále víc přibližuje spíše půlící čáře.
24'
Gara Garajev už byl na zemi, když ho nechtěně kopl Stasevič. Je z toho domácí standardka, ovšem o přímou střelu se rozhodně jednat nebude.
23'
Garajevovo přenesení hry k Zoubirovi odstartovalo sérii urputných soubojů, které vyvrcholily faulem a rozehrávkou pro BATE.
21'
Emeghara to měl k letícímu centru poměrně daleko a toho ihned využil Sčerbickij, který balón stáhl do svých rukavic a vše rychle uklidnil.
20'
Aktivní Delarge startoval své rychlé nohy zbytečně, přihrávku k pravé postranní čáře přes velkou snahu nezachytil.
19'
Opět nepřesnost v souhře domácích fotbalistů. Míč končí u Hannese Halldórssona, jenž s rozehrávkou rozhodně nikam nepospíchá.
18'
Delarge si na pravém křídle povodil hned dvojici soupeřů a předal balón Medvedevovi, jenže ten byl v souboji dvou pětek vytlačen Jablonským do autu.
17'
Několikátá nepřesnost Simeona Slavčeva. Bulharský záložník tentokrát ukončil kolotoč krátkých přihrávek pasem do zámezí.
16'
Stasevič nechtěl dát ani trochu klidu Medvedevovi, kterého u postranní čáry fauloval. Domácí pravý bek se sám postará o rozehrávku.
15'
Další faul švýcarského útočníka Emeghary, který šel šlapákem do Dmitrije Bagy. Příště už to podle všeho bude za žlutou kartu.
14'
Volodkov vhazoval z prostoru vedle šestnáctky na Draguna. Ten byl při centru pod tlakem a balón vletu opustil hrací plochu.
13'
Neúspěšně skončil i nařízený rohový kop, jenž rozehrál Stasevič a Slavčev poté nekompromisně odpálil balón do naprostého bezpečí.
12'
Igor Stasevič byl po centru trestuhodně nepokrytý za vzdálenější tyčkou. Ani tak ale prvním dotykem nedokázal najít žádného kolegu ve žlutém.
11'
Zadáci Karabachu se trochu zbytečně dostali pod velký tlak napadajících hráčů Borisova. Běloruský celek se dostal k míči a hned poté přišel faul Emeghary na Jablonského.
10'
Bývalý liberecký záložník Dzon Delarge marně spěchal za nakopnutým balónem, který byl pro něj až moc vysoký a propadl do rukavic hostujícího strážce branky.
9'
První náznak šance před brankou Denise Sčerbického. Během centru zleva se Míchel natlačil před Filipenka, ale ve složité pozici nepřesměroval míč mezi tyče.
8'
Medvedev obral o míč Volodka, ale pak nešikovně přihrával do vlastního vápna, kde měli stopeři Karabachu co dělat, aby zamezili případnému zakončení.
7'
Náznak domácího protiútoku skončil velmi rychle, protože Slavčev pokazil přihrávku na statického Innocenta Emegharu.
6'
Stasevičův nákop letěl do velkého vápna, ale v něm před číhajícím útočníkem BATE zakročil Donald Guerrier.
5'
Jeden z obránců hrudníkem sklepl míč dosti ošemetným způsobem, ale měl štěstí, neboť nikdo z domácích se v závaru ke střele nedostal.
4'
Mirko Ivanić ani nadvakrát neodcentroval, ale druhým pokusem alespoň získal pro běloruský klub premiérový rohový kop.
3'
Zatím je to z obou stran hodně opatrný výkon. Domácí se vrátili z útočné poloviny až k vlastnímu brankáři Halldórssonovi.
2'
Stadion pro jednatřicet tisíc fanoušků rozhodně není zaplněný do posledního místečka, ale i tak na něm panuje velmi bouřlivá atmosféra, která požene Karabach dopředu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují ve žlutých, zatímco domácí v černých dresech.
1'

FK Karabach: Halldórsson – Medvedev, Hüsejnov, Sadygov (C), Guerrier – Slavčev, Garajev – Delarge, Míchel, Zoubir – Emeghara.
Náhradníci: Vagner – Madatov, Ozobić, Agolli, Husejnov, Rzeźniczak, Dinijev.

BATE Borisov: Ščerbickij – Rios, Filipović, Filipenko, Volodko – Baga, Jablonskij, Dragun – Ivanić, Signevič, Stasevič (C).
Náhradníci: Čičkan – Berezkin, Hleb, Skavyš, Volkov, Tuominen, Muchamedov.

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg (všichni SWE).

Klub z Borisova je v rámci běloruské ligy velkým fenoménem. Od roku 2006 tamní nejvyšší soutěž nevyhrál nikdo jiný. Díky vynikajícím výsledku v lize se BATE každým rokem objevuje také v pohárové Evropě. Před rokem ho ve třetím předkole Ligy mistrů vyřadila pražská Slavia, nicméně posléze se ještě dokázal kvalifikovat do Evropské ligy a ve skupině si to dvakrát rozdal s RS Bělehrad, Kolínem a londýnským Arsenalem. Klub z Borisova je v rámci běloruské ligy velkým fenoménem. Od roku 2006 tamní nejvyšší soutěž nevyhrál nikdo jiný, naposledy slavil titul díky jedenáctibodovému náskoku na druhý Soligorsk. V minulých týdnech Borisov narazil ve druhém překdole Ligy mistrů na finské HJK a postoupil po výsledcích 0:0 a 2:1.
FK Karabach

Domácí tým je v posledních letech jednoznačně nejúspěšnějším klubem nejvyšší ázerbájdžánské soutěže, kterou ovládl už pětkrát za sebou a k tomu posbíral i tři triumfy v národním poháru. Karabach se už čtyřikrát v řadě dostal v evropských pohárech do základních skupin, vloni dokonce bojoval v Lize mistrů, nicméně ve skupině s AS Řím, Atléticem Madrid a Chelsea žádnou větší díru neudělal. Letos už má za sebou dvě předkola, v nichž ani jednou neinkasoval a vyřadil slovinskou Olimpiji Lublaň i albánské Kukësi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.