Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Škendija - 8. srpna 2018   19:00

Salcburk
Salcburk
16' Dabbur  • 45+3' Dabbur  • 81' Samassékou
3:0
(2:0)
Škendija
Škendija
Salcburk
Stanković – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Junuzović, Samassékou, Wolf, Schlager (82. Mwepu) – Dabbur (87. Daka), Yabo (73. Minamino)
Miguel – van der Werff, Prevljak, Minamino, Daka, Mwepu, Todorović
Alijar Agajev – Zejnal Zejnalov, Rza Mammadov (všichni Ázerbájdžán)
Red Bull Arena, Salzburg
Škendija
Zahov – Bejtulai, Musliu, Adili, Murati (76. Mici) – Alimi (C), Totre – Selmani (62. Emini), Nafiu, Júnior (90. Shefiti) – Ibraimi
Redjepi – Shefiti, Zejnulai, Emini, Mici, Taipi, Cheshmedjiev

Ode mě je to pro dnešek už vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek večera.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 13:22.
Je dobojováno, Salzburg dnes udělal velký krok vstříc postupu do další fáze kvalifikace o účast v Lize mistrů, když porazila Tetovo 3:0. Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, od začátku totiž dominovali, jedinou slabší pasáž si vybrali v posledních patnácti minutách prvního poločasu. Do vedení je už v šestnácté minutě z penalty poslal Moanes Dabbur, jenž pak pár vteřinek před odchodem do šaten tečoval do sítě Junuzovićův přímý kop. Po přestávce už Red Bull svého soupeře k ničemu nepustil, sám naopak spálil několik vyložených příležitostí. Třetí branky se svěřenci trenéra Rose dočkali v závěru zápasu, pokutový kop tentokráte proměnil Diadie Sammasékou. Následovala ještě červená karta pro Junuzoviće a přerušení hry po výpadku elektřiny, skóre už se ale nepohnulo, a Škendiji tak v odvetě čeká sakramentsky těžký úkol.
90+5'
90+3'
Žlutou kartu dostává Nafiu (FK Škendija Tetovo).
90+2'
Utkání už se pouze dohrává. Hosté by samozřejmě rádi zmírnili dnešní porážku, jenže na takovém terénu je pro každého fotbalistu úspěchem už jen to, že udrží míč na kopačkách.
90+1'
Nastavovat se budou jen tři minuty.
90'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Júnior, přichází Shefiti.
89'
Tentokráte je důvodem k přerušení hry zdravotní stav střelce třetí branky Salzburgu, Samassékou se totiž nezvedá z mokrého trávníku po souboji s Bejtulaiem.
88'
Trávník je opravdu hodně podmočený, spíše než fotbal se v Rakousku hraje vodní pólo. I přes náročný terén se ke střele prodral Júnior, mířil ale velmi nepřesně.
87'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Dabbur, přichází Daka.
87'
Už je vše v pořádku, utkání může pokračovat.
86'
V Red Bull Areně vypadla elektřina a trávník zahalila tma. Sudí proto utkání čtyři minuty před koncem základní hrací doby přerušuje.
85'
Škendija se pokoušela o vstřelení čestné branky. Konkrétně to byl Ibraimi, kdo se hnal do šance, jeho naděje ale překazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
83'
Zlatko Junuzović zcela zbytečně dohrál Bejtulaie, načež mu sudí okamžitě udělil druhou žlutou a následně tedy červenou kartu. Zkušený záložník tak míří pod sprchu a v odvetě bude svému týmu chybět.
82'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Schlager, přichází Mwepu.
81'
Salzburg právě vstřelil branku!
Red Bull přidává už třetí gól, a o jeho dnešním vítězství tak nemůže být sebemenších pochyb. Poněkud překvapivě se k pokutovému kopu nepostavil Moanes Dabbur, který mohl v případě proměnění zkompletovat hattrick. Jenže DIADIE SAMASSÉKOU navázal na svého izraelského kolegu, když si počínal stejně suverénně a přesnou ranou nedal Zahovovi šanci.
79'
Sudí Agajev nařizuje druhou penaltu ve prospěch Salzburgu. Oním faulujícím hříšníkem tentokráte byl Bejtulai, který ve vlastním pokutovém území nedovoleně atakoval Ulmera.
78'
Domácí závěr zápasu zcela kontrolují, svého soupeře k ničemu nepouští a naopak se sami pokouší přidat třetí branku, která by jejich šance na postup do čtvrtého předkola ještě navýšila.
76'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Murati, přichází Mici.
75'
V krátkém časovém sledu si dvě slibné příležitosti vytvořil Moames Dabbur. Jeho první rána si cestu mezi tři tyče nenašla, o chvíli později jej pak vychytal Zahov.
73'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Yabo, přichází Minamino.
72'
Další práce pro Rostadina Zahova. Zajímavým střeleckým pokusem jeho pozornost prověřil domácí útočník Yabo, jenže i další vzájemný souboj těchto dvou hráčů vyzněl lépe pro brankáře Škendije.
71'
Pongračić to ve snaze odzbrojit Ibrahimiho přehnal s agresivitou a soupeřova útočníka poslal k zemi jen za cenu nedovoleného zákroku.
69'
Střelecký pokus ze své kopačky vypustil i domácí středopolař Samassékou, krátce před zasažení míče ale lehce podklouzl a na výsledku jeho rány se to výrazně podepsalo.
67'
Po Lainerově zaváhání se až do šestnáctky propracoval Nafiu. Hostující záložník se nakonec dostal ke střele z velmi ostrého úhlu, připraveného Stankoviće ale nezaskočil.
66'
Murati si nyní ukousl hodně velké sousto, když si dovolil drzý manévr na obranné polovině a málem za toto rozhodnutí zaplatil, jenže dotírající Wolf nebyl dostatečně důrazný.
65'
V krátkém časovém sledu byly na place k vidění dva ofsajdy. Nejprve pomezní sudí nachytal Nafiua, o pár okamžiků později náběh za obranu špatně načasoval Yabo.
64'
Bývalý špílmachr německých Brém vyslal balon až ke vzdálenější tyči, kam si nabíhali dva z jeho spoluhráčů, jenže Ramalha k hlavičce nepustil Musliu.
63'
Junuzović si v souboji s Bejtulaiem doslova došel pro nedovolený zákrok, nařízenou standardní situaci za chvíli sám rozehraje. Mezitím se v Salzburgu vydatně rozpršelo.
62'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Selmani, přichází Emini.
61'
Zlatko Junuzović, jenž se během zápasu stěhuje z pravé zálohy na levou, vyslal načechraný centr k zadní tyči, kde se k němu díky Bejtulaiovi neprodral Dabbur.
60'
Teď ale mohou domácí hráči děkovat Ramalhovi. Propadli totiž ve středu hřiště, a vytvořili tak prostor pro kolmici na Ibraimiho, průšvih v podobě samostatného úniku ale odvrátil právě brazilský stoper.
59'
Až na jednu výjimku, jíž byla šance Brazilce Júniora, Red Bull zatím dominuje i ve druhém poločase. Povede se mu v nadcházejících minutách navýšit náskok?
58'
O chvíli později už si útočník Red Bullu počínal v rámci fotbalových pravidel a regulí, když vypustil štiplavou dělovku z otočky, jenže Zahov nebyl nucen vytasit jakýkoliv zásah.
57'
Stadionem to jen zašumělo, když zleva postupující Yabo vypálil těsně nad horní tyč. Jednalo se ovšem o zbytečně vzrušení, domácí útočník zpracovával míč v ofsajdu.
56'
Ulmer vymyslel uličku pro Schlagera, která nebyla špatná, neshledala se však s pochopením domácího záložníka. Schlagerova reakce přišla příliš pozdě.
55'
Tohle musí být gól! Domácí teď měli vést už 3:0, když Dabbur připravil stoprocentní tutovku pro Hannese Wolfa, ten ale zcela osamocen tváří v tvář Zahovovi minul.
54'
Jeho centr sice nebezpečí nepředstavoval, obrana soupeře jej ale odvrátila pouze k Júniorovi, jehož pokus z ostrého úhlu levou nohu zastavil Stanković.
53'
O pár okamžiků později už neměl na vybranou, když Pongračić podkopl o únik se pokoušejícího Ibraimiho. Přímý kop Škendije rozehraje Armend Alimi.
52'
Hosté se po souboji mezi Ulmerem a Naftiuem dožadují odpískání pokutového kopu. Jednalo se o spornou situaci, nakonec ale sudí, který nařídil pouze odkop od branky, asi rozhodl správně.
51'
Samassékou se zbytečně pustil do křížku se dvěma protivníky, a nabídl tak soupeři protiakci, jenže pálící kapitán Alimi trefil pouze před sebou stojícího Pongračiće.
50'
Náznak šance Škendije velmi brzy zastavil André Ramalho, který důrazně odstavil Ibraimiho a poté uklidnil hru zpětným pasem až k brankáři Stankovićovi.
49'
Schlager došel k závěru, že sám soupeřově defenzivě nikterak neuškodí, proto našel lépe postaveného Junuzoviće, jeho rána ze záklonu ale vylétla vysoko nad branku.
48'
Domácí fanoušci se zlobí na hlavního sudího, který po nepřehledném souboji mezi Dabburem a Muratim přiřkl míč hostům. Opakovaný záběr ale ukázal, že se rozhodl správně.
47'
Yabo si tělem odstavil Muslia, a udělal tak místo z druhé vlny si sbíhajícího Wolfa, jenže ten se před šestnáctkou dopustil chyby v podobě zbytečné kličky navíc.
46'
Druhou půli svou rozehrávkou otevřou domácí hráči, ani jeden z trenérů o přestávce nesáhl ke změně v sestavě. Nechme se překvapit, jak Škendija zareaguje na inkasovanou branku z třetí nastavené minuty.
46'
První poločas je minulostí, blíže k vítězstvím po jeho skončení mají domácí, kteří vedou 2:0. Úvodních pětadvacet minut se odehrálo zcela v režii Salzburgu, ten svého soupeře velmi aktivně napadal, znemožňoval mu klidnou rozehrávku a sám byl směrem vpřed velmi nebezpečný. Svůj tlak Red Bull zúročil v šestnácté minutě, když penaltu proměnil Dabbur. Poté se Tetovo konečně osmělilo a ukázalo, že nechce v Rakousku svou kůži dát lacino. Žádnou ze svých možností ovšem nevyužilo a v nastaveném čase přišel trest, když Junuzovićův přímý kop od břevno tečoval Dabbur.
45+4'
45+3'
Fotbalisté Salzburgu se prosazují krátce před odchodem do šaten, tento moment by mohl psychice hostů, kteří se v posledních minutách herně osmělili, hodně ublížit. Perfektně zahraný přímý kop v podání Junuzoviće se snášel pod horní tyč Zahovovy pokladnice, do sítě míči nakonec pomohla jemná teč hlavičkujícího MOANESE DABBURA, jenž se dnes prosazuje už podruhé.
45+2'
Užuž to vypadalo na konec poločasu, Yabo ale přeci jen ještě vybojoval přímý kop pro domácí. Jak s touto situací Red Bull naloží?
45+1'
Zlatko Junuzović poté rozehrál další neúspěšný rohový kop v podání Die Roten Bullen. Mezitím hlavní sudí nad rámec prvního poločasu nastavil dvě minuty.
45'
Výtečný zákrok Rostadina Zahova. Dabbur byl velmi blízko svému druhému přesnému zásahu, když vypálil po Junuzovićově sklepnutí, jeho technický pokus ale hostující gólman parádně vytěsnil.
44'
S Wolfem to krátce po střetu s Ibraimim nevypadalo vůbec dobře, nyní už je ale ošetření domácího záložníka u konce a podle všeho nic nebrání jeho pokračování v zápase.
42'
Už potřetí v prvním poločase jsou na trávník přivoláni zdravotníci, poprvé se ale jedná o ty domácí. Wolf musel skousnout tvrdý zákrok od Ibraimiho. Ten může být rád, že sudí celou situaci zřejmě pořádně neviděl, tohle bylo minimálně na žlutou kartu ...
41'
Wolf roztáhl hru vlevo, kde číhal zcela osamocený Andreas Ulmer. Přízemní centr domácího kapitána byl opravdu precizní, zakončující Yabo ovšem usměrnil míč těsně vedle vzdálenější tyče.
40'
Na nervovou soustavu svých spoluhráčů pořádně zabrnkal Zahov, který nepochopitelně upustil balon po Lainerově centru, před dotírajícím Junuzovićem jej ale se štěstím uhájil.
39'
Hostující kapitán se zdá býti v pořádku. Mezitím Red Bull rozjel další rychlou kombinaci, v jejímž závěru Yabovi scházely decimetry k tomu, aby dosáhl na míč před zcela prázdnou brankou.
38'
Po jednom ze soubojů ve středu pole se z trávníku nezvedal Armend Alimi, kterého zřejmě trápí nějaký svalový problém. Hra se tedy přerušuje, ostatní hráči se alespoň mohou občerstvit.
37'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých deset minut. Půjde Salzburg do šaten s vedením v zádech, nebo se fotbalistům z Tetova přeci jen podaří vyrovnat?
36'
Krásná akce hostí. Júnior se neukvapil, naopak se dobře zorientoval a přenesl hru na hranici vápna, kde číhal osamocený Bejtulai, jeho parádní ránu ale Stanković s vypětím všech sil nakonec lapil.
35'
Připravit palebnou pozici pro Reinholda Yaba se pokusil Zlatko Junuzović, jeho vysoký a dlouhý centr byl ale pro domácího útočníka k nedostižení. Následovat bude výkop od Zahovovy svatyně.
34'
V úvodních pětadvaceti minutách Salzburg svého soupeře k ničemu nepustil, poslední okamžiky ale přinesly výrazné zlepšení hráčů Škendije. Ti už nepůsobí tak bojácným dojmem a ukazují favoritovi tohoto mače, že fotbal rozhodně hrát umějí.
32'
Besart Ibraimi se teď zcela teatrálně a hlavně zbytečně poroučel k zemi po nevinném kontaktu s Lainerem. Kdyby tak neučinil, mohl se v případě úspěch při osobním souboji prodrat k další možnosti.
31'
Murati vyslal pěknou kolmici k Júniorovi, jenž se štěstím ustál vlastní zaškobrtnutí a poté si nachystal balon na pravačku, rozvlnil však pouze boční síť soupeřovy svatyně.
30'
Hannes Wolf vyslal z první zajímavý bochánek do běhu pro Yaba, který se hodlal okamžitě vrhnout do šestnáctky, zpracování mu ale nevyšlo podle představ.
29'
Domácí poprvé nechali soupeři trochu volného prostoru a hned to zavánělo nebezpečím, když se až před Stankoviće se štěstím probil Ibraimi, ve skluzu ale trefil pouze Stankoviće.
28'
Žlutou kartu dostává Murati (FK Škendija Tetovo).
28'
Hlavní sudí Agajev teď upřel domácímu týmu pokutový kop. Ve vápně totiž po nešťastném odrazu od vlastního stehna zahrál rukou stoper Musliu, rozhodčí ale nechal hru pokračovat.
27'
Ulmerovo přenesení hry z první sklepl do šestnáctky Škendije Reinhold Yabo, načež se k zakončení dral Samassékou, tomu ale naděje překazil Musliu.
26'
Mevlan Adili ale nakonec nevypadá nějak výrazně otřesen, za postranní lajnu odchází po svých a v nejbližších okamžicích bychom měli být svědky jeho návratu na trávník.
25'
Schlagerovi se v dorážce snažil zabránit Adili, který tak učinil pouze za cenu vlastních zdravotních problémů. K hostujícímu stoperovi jsou na plac přivolání zdravotníci.
24'
Domácí málem zdvojnásobili své vedení. Nejprve dobrou ránu vyslal Wolf, načež Zahov vytěsnil míč jen před sebe. K dorážce se poté přihnal Schlager, mezi tři tyče ale o kousek nezamířil.
23'
Bejtulai si v souboji s Junuzovićem počínal za hranicí fotbalových pravidel, z následné standardní situace ale Býci nic nevymysleli. Nepovedla se ani protiakce Tetova, které tak zůstává zcela neškodné.
22'
Svěřenci trenéra Rose měli po Yabově průniku k dispozici rohový kop. Centr se snášel do míst, kam si sbíhal Pongračić, výtečně ale zareagoval brankář Zahov.
21'
Domácí hráči v dosavadním průběhu utkání dominovali a vše nasvědčuje tomu, že nehodlají od aktivity upustit ani nadále. Pokud bude dění na hřišti vypadat stejně i nadále, je jen otázkou času, než Salzburg navýší své vedení.
20'
Alimi, zatím asi nejaktivnější hráč Škendije, nasadil jesličky Wolfovi a poté vyslal do samostatného úniku Júniora, akci však zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.
19'
Žlutou kartu dostává Junuzović (FC Red Bull Salzburg).
18'
Teď chyběl jen kousek štěstí k tomu, aby Reinhold Yabo mohl pelášit sám vstříc k Zahovovi. Wolfův pas nevypadal špatně, jenže domácí útočník jej o kousek přeběhl a míč mu přistál na patách.
16'
A fotbalisté Salzburgu touto velkou příležitostí k otevření brankového účtu dnešního zápasu nepohrdají, do vedení se dostávají zcela zaslouženě. Penaltu si vzal na starost sám faulovaný MOANES DABBUR, jenž přízemní střelou do protipohybu gólmana Zahova rozradostnil tribuny Red Bull Areny.
15'
Totre v pokutovém území nedovoleně atakoval Dabbura, domácí budou kopat penaltu!
15'
Die Roten Bullen opravdu hodně aktivně napadají rozehrávku svého soupeře a nutno poznamenat, že hráči z Tetova s jejich aktivním přístupem zatím mají obrovské problémy.
14'
Na druhé straně se ke střeleckému pokusu propracoval Armend Alimi, jenž pálil z uctivé vzdálenosti, rána hostujícího kapitána ale neměla gólové parametry. Stanković mohl zůstat v klidu.
13'
Na pravé straně se až k centru propracoval Zlatko Junuzović, který sice našel před branku si sbíhajícího Dabbura, ten ale nejprve marně osvobozoval míč zpod svých nohou, a když už se mu to povedlo, trefil pouze Zahova.
12'
Alimi zariskoval, když si kousek od vlastní šestnáctky potáhl balon mezi dva protivníky, kterých se sice úspěšně zbavil, o pár metrů dál jej ovšem fauloval Samassékou.
11'
O chvíli později to byl jeden z fotbalistů Tetova, kdo se dopustil nedovoleného zákroku, Red Bull tak měl k dispozici přímý kop, Ulmerův centr ale nikoho z domácích neoslovil.
10'
Na Junuzovićovu nabídku si sbíhal Reinhold Yabo, v osobním souboji s bránícím Musliem si ale viditelně pomohl rukama, což kousek opodál číhající sudí Agajev nemohl přehlédnout.
9'
Potlesk z ochozů stadionu si zcela oprávněně vysloužil Xaver Schlager, který si po zpracování Ramalhovy nahrávky famózně přehodil napadajícího Totreho. Skvělý fotbalový moment.
8'
Škendiji se zatím nedaří v kombinaci, což nyní pouze podtrhl na útočném výletu působící zadák Bejtulai. Po jeho nepřesném pasu navíc Ibraimi ostře fauloval Pongračiće.
7'
Další nepřesnost v rozehrávce Tetova předznamenala protiakci Salzburgu. Ta tentokráte neměla dlouhého trvání, ve středovém kruhu totiž Alimi fauloval Wolfa.
6'
Svěřenci trenéra Rose od začátku ukazují, kdo je favoritem tohoto mače. Schlager si na levém křídle hodlal vyměnit míč s Ulmerem, proti domácímu kapitánovi ale vystoupil Bejtulai.
5'
Následoval rohový kop Red Bullu, jehož rozehrávky se ujal zkušený Zlatko Junuzović, bývalý hráč německého Werderu Brémy. Škendija ovšem tuto situaci zvládla ubránit.
4'
Júniorova zpětná přihrávka se opravdu nepovedla, Salzburg si na to konto vypracoval první velkou šanci, když Dabburův skákavý pokus vytěsnil Zahov opravdu až v poslední možný okamžik.
3'
Lainerovo dlouhatánské autové vhazování směřovalo k Yabovi, toho ale přes sebe nepustil pozorně bránící Murati. Míč na to konto doskákal az k Zahovovi.
2'
Domácí se ihned dostali k balonu, když rozehrávku soupeře vyrušil Samassékou. Na konci jejich protiakce centroval Junuzović, Dabbur byl však přichycen v ofsajdu.
1'
Ázerbájdžánský rozhodčí Agajev právě odstartoval dnešní utkání třetího předkola Ligy mistrů mezi Salzburgem a Tetovem, pojďme na to. Rozehrávky se ujali hráči Škendije, kteří nastupují v červených dresech, naopak Red Bull bude hrát v bílo-modrém.
1'

FC Red Bull Salzburg: Stanković – Lainer, Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Junuzović, Samassékou, Wolf, Schlager – Dabbur, Yabo
Náhradníci: Miguel – van der Werff, Prevljak, Minamino, Daka, Mwepu, Todorović

FK Škendija Tetovo: Zahov – Bejtulai, Musliu, Adili, Murati – Alimi (C), Totre – Selmani, Nafiu, Júnior – Ibraimi
Náhradníci: Redjepi – Shefiti, Zejnulai, Emini, Mici, Taipi, Cheshmedjiev

Rozhodčí: Alijar Agajev – Zejnal Zejnalov, Rza Mammadov (všichni Ázerbájdžán).
FK Škendija Tetovo

Také Škendija v loňském ročníku domácí soutěže zcela dominovala, druhý Vardar Skopje na ni v konečném součtu ztratil propastných pětatřicet bodů, a Tetovo tak získalo ligový titul po dlouhých sedmi letech. Prvenství Kuq e Zi vybojovali i v makedonském poháru, k postupu do základní skupiny Evropské ligy jim také mnoho nescházelo, sen červeno-černých až ve čtvrtém předkole zhatil věhlasný AC Milán. Do kvalifikačních bojů o účast v základní skupině Ligy mistrů vstoupili svěřenci trenéra Osmaniho skvěle, když poměrem 5:0 rozstříleli The New Saints, v odvetě ale o tento komfortní náskok málem přišli. K postupu přes Šeriff Tiraspol naopak stačila Tetovu jediná trefa. Povede se hráčům Škendije zkomplikovat situaci favorizovanému Salzburgu?
FC Red Bull Salzburg

Red Bull dominuje rakouské fotbalové scéně, v tamní nejvyšší soutěži nepoznal konkurenci už pět sezon. Během loňského ročníku ztratil Salzburg za šestatřicet kol pouze tři utkání a skončil první s komfortním třináctibodovým náskokem na Sturm Graz. Skvěle si svěřenci trenéra Rose vedli i v Evropské lize, když v základní skupině, v níž se střetli s Marseillí, Konyasporem a Vitórií, posbírali dvanáct bodů a postoupili z prvního místa. Ve vyřazovací fázi pak Die Roten Bullen překvapivě vyřadili Real Sociedad, Borussii Dortmund a Lazio Řím, stopku jim až v semifinále vystavil již zmíněný Olympique Marseille. Nový ročník rakouské Bundesligy má za sebou už dvě úvodní kola, Salzburg v nich byl stoprocentní, když porazil Linz i Mattersburg, a momentálně se tak znovu drží na špici tabulky.
Příjemný středeční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Kvalifikace o účast v Lize mistrů je v plném proudu, tento týden jsou na programu úvodní duely třetího předkola. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj, v němž FC Red Bull Salzburg přivítá tým FK Škendija Tetovo. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.