Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : PAOK - 14. srpna 2018   19:30

Spartak Moskva
0:0
(0:0)
PAOK
PAOK
Maximenko – Ješčenko, Gigot, Džikija, Kombarov (76. Melgarejo) – Glušakov (C), Fernando (62. Samedov), Zobnin – Tašajev (46. Zé Luís), Luiz Adriano, Promes
Rebrov – Petković, Zé Luís, Samedov, Melgarejo, Timofejev, Popov
Buquet – Debart, Pacelli (všichni Francie)
Otkritie Arena, Moskva
PAOK
Paschalakis – Léo Matos, Varela, Crespo, Vieirinha (C) (64. Chačeridi) – Maurício, Cañas – Pelkas (78. Šachov) – Limnios, Prijović, El Kaddouri (46. Warda)
Rey – Šachov, Chačeridi, Akpom, Kitsiou, Warda, Léo Jabá

To by bylo v tuto chvíli z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek úterního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 8:7. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:5.
Je dobojováno! V dnešním utkání nepadla žádná branka, proto do čtvrtého předkola postoupil řecký tým, který měl už nahráno z prvního utkání. Odveta byla sice bezbranková, ale rozhodně jsme se nenudili. Oba týmy se střídaly v aktivním pojetí hry, ale například takový Spartak neměl za celý zápas střelu na branku, což je možný faktor ruského vyřazení z Ligy mistrů.
90+4'
90+3'
Domácí trenér tlačí všechny hráče na útočnou polovinu, ale to nebude stačit. Rozhodčí za malý moment ukončí toto utkání.
90+2'
Spartak se snaží ze všech sil, řecký tým se brání v desíti lidech, kteří drží jako jeden muž. Nastavení plyne velmi rychle.
90+1'
Rozhodčí se rozhodnul ve druhém poločase nastavit tři minuty nad rámec základní hrací doby zápasu.
90'
Prijović si ani v tuto chvíli nepohlídal své postavení, asistent rozhodčího si toho všimnul a odmával ofsajd.
89'
Zé Luís v poslední chvíli podklouznul a o míč také následně přišel. PAOK mířil do rychlého brejku, který se na útočné polovině zastavil.
88'
I přes velmi agresivní první poločas je PAOK dnes velmi opatrný. V dosavadním průběhu utkání se dopustil pouze pěti faulů.
87'
Moskevský tým začíná otevírat vrátka ve své obraně. Tohle bude pro hosty jako vody na mlýn. Uvidíme, zda toho využijí.
86'
Žlutou kartu dostává Zobnin (FK Spartak Moskva).
85'
Když netrefíš za celý zápas branku, tak nemůžeš vyhrát. Ješčenko se položil do voleje, kterou poslal vysoko nad branku.
84'
Pro centr si ve velké pohodě došel hostující brankář, který ani v tuto chvíli se svou rozehrávkou nespěchá.
83'
Promes byl na hranici vápna skvěle zdvojen, proto tento domácí hráč zvolil přihrávku zpět na vlastní obránce.
82'
Samedov byl proti přesile, proto se zřejmě nedostal k zakončení. Tlak Spartaku nekončí. Zé Luís dokázal míč vybojovat zpět na ruskou stranu.
81'
Ruský tým chce zrychlit svou kombinaci, ale to má za násladek jejich nepřesnosti. PAOK se drží zpět a čeká právě na jejich chybu.
80'
Dnešní utkání se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Do konce základní hrací doby je to už pouze deset minut.
79'
Ani tato střela Zobnina neskončila v prostoru branky. Paschalakis sice po ní skočil, ale zasahovat nemusel.
78'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Pelkas, přichází Šachov.
77'
Samedov si na dlouhou nohu nezpracoval. Domácí hráč nemusí zoufat, protože moskevský tým stále drží míč.
76'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Kombarov, přichází Melgarejo.
75'
Spartak drží míč na svých kopačkách a postupnou kombinací se snaží vybojovat nějakou kloudnou akci ve svůj prospěch.
74'
Ruský tým neměl v dosavadní části zápasu ani jednu střelu na branku, hosté z Řecka jich měli šest.
73'
Warda se po kontaktu s protihráčem ocitnul až mimo hrací plochu. Rozhodčí tento zákrok posoudil jako nedovolený, míč jde na kopačky PAOKU.
72'
Velmi aktivní Zobnin se dostal k následnému centru, ale branku zase netrefil. Stadionem v Moskvě to jenom zahučelo.
71'
Nepovedená malá domů jednoho z hostujících obránců přinesla domácím výhodu rohového kopu.
70'
Máme před sebou posledních dvacet minut základní hrací doby této odvety. PAOK zatím hraje to, co tomuto týmu stačí.
69'
Samedov dostal skvěle namazáno a sám pelášil na hostujícího brankáře. Domácí hráč poté zvolil přihrávku na Zé Luíse, který v koncovce opět selhal. Míč skončil vysoko nad brankou.
68'
Mužem zápasu na domácí straně je zatím samotný brankář, který drží naděje svého týmu nad vodou. Soluň má další rohový kop.
67'
Rohový kop byl i v tuto chvíli skvěle uhlídán, stále pokračujeme za nerozhodného stavu.
66'
Maximenko si připsal velmi důležitý zákrok proti hostující střele. PAOK má k dispozici další rohový kop.
65'
Chačeridi, který právě přišel na trávník ještě stihnul předat nějaký vzkaz pro Crespa. Jsem sám zvědav, co mu trenér mohl napsat.
64'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Vieirinha, přichází Chačeridi.
63'
Warda napřáhnul ke střele, ale tu netrefil. Maximenko bude opět od své branky pouze odkopávat. Čas dál rychle kvapí.
62'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Fernando, přichází Samedov.
62'
Moskevský tým je v ofenzivní části o něco aktivnější, ale koncovka je z jejich strany žalostná. To potvrdilo duo Zé Luís – Glušakov.
61'
Glušakov šel do skluzu, kterým na chvíli míč získal pod kontrolu. Poté mu utekl do zámezí. Tohle bude aut pro PAOK.
60'
Patnáct minut druhého poločasu je za námi. Ani po celkové hodině hry nemáme nikoho ve vedení.
59'
Glušakov naservíroval parádní přihrávku na Zobnina, ale ten si nedokázal míč zpracovat. Paschalakis si pro míč v klidu došel.
58'
Ruský tým opět ožil a jeho hráči jsou snad všude. Ve druhém poločase si týmy střídají lepší období.
57'
Řecká nepřesnost v rozehrávce málem nabídla zajímavou šanci domácí straně. Zobnin ale o míč poté přišel.
56'
Řecký klub začíná využívat svou početní výhodu, Spartak se pomalu stahuje do svých obranných řad.
55'
PAOK mohl jít do vedení, ale hostující hráči nepochopitelně svou šanci zazdili. Na druhou stranu musíme pochválit domácího brankáře, který se své rybičky nebál.
54'
Zobnin se prokličkoval až ke zakončení, které adresoval někde vedle hostující branky. Ani tato šance nezmění prozatimní skóre této odvety.
53'
Prijović byl nachytán v ofsajdové pasti, akce PAOKU je u konce! Míč se tedy pro tuto chvíli stěhuje na ruské kopačky.
52'
Warda dokázal ještě víc oživit řeckou hru. Tento hráč je velmi šikovný a určitě o něm ve druhém poločase ještě uslyšíme.
51'
Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Rozhodčí nemá ani v těchto minutách klid a musí řešit nespočet faulů.
50'
K zakončení se dostal hostující Maurício, ale ruskou branku netrefil. Maximenko spěchá s odkopem, který posílá daleko do hloubi pole.
49'
I druhý roh byl ubráněn. Co ten třetí? Domácí obrana je momentálně pod velkým tlakem.
48'
Neuplynula další minuta a řecký tým má k dispozici další rohový kop. Uvidíme, co z něj dokáže vytvořit.
47'
PAOK začal druhý poločas velmi aktivně a hned v první šanci došlo málem k ohrožení branky. Následný rohový kop byl ubráněn.
46'
Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Tašajev, přichází Zé Luís.
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází El Kaddouri, přichází Warda.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:34.
První poločas sice branku nepřinesl, ale stejně toho bylo dost k vidění. Odvetné utkání těchto dvou týmů je velmi vyostřené. Po zajímavých šancích na obou stranách přišlo zbytečné vyloučení ze strany Luiz Adriana, které možná prospělo právě více domácí straně, která je o něco aktivnější.

Statistiky prvního poločasu

Držení míče: 47% – 53%
Střely na branku: 0 – 2
Střely mimo branku: 2 – 2
Rohové kopy: 1 – 0
Fauly: 9 – 4
45+3'
45+2'
První poločas se už pouze dohrává. Ani jeden tým nechce udělat zbytečnou chybu, která by vedla k obdržené brance.
45+1'
Standardní situace žádný vzruch před domácí brankou nenabídla. Mimo jiné, rozhodčín astavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
45'
Maurício byl opět faulován a PAOK má k dispozici standardní situaci těsně před koncem základní hrací doby prvního poločasu.
44'
Řecký tým má početní výhodu, ale i přes toto brání v devíti lidech. Jediný Prijović čeká na polovině hřiště na míč.
43'
Poslední minuty prvního poločasu jsou dost nepřehledné. Ani jeden tým si míče moc dlouho neužije.
42'
Hráči PAOKU vysunuli své napadání až na polovinu soupeře a právě tam slavili zisk míče. Jenže jejich následný centr na vysunutého útočníka nebyl přesný.
41'
Pelkas se skvěle uvolnil, ale špatně necentroval. Domácí obrana si aspoň na malý moment může oddechnout.
40'
Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu. Můžeme také očekávat nějaké to nastavení ze strany rozhodčího.
39'
Spartak se i přes početní nevýhodu snaží o útočení, jenže proti dobře organizované obraně soupeře to má velmi těžké.
38'
Domácí obrana zaspala a hned z toho byla velmi zajímavá šance, kterou Prijović zakončil nepřesnou hlavičkou z malého vápna nad domácí branku.
37'
Žlutou kartu dostává Džikija (FK Spartak Moskva).
Žlutou kartu dostává El Kaddouri (PAOK Soluň).
37'
Hra byla opět přerušena, tentokrát potřebuje ošetření jeden z domácích hráčů. Vypadá to na Gigota.
36'
Fernando může být rád, že za zákrok na El Kaddouriho nebyl potrestán žlutou kartou. Navíc po tomto zákroku se na trávníku strhla menší mela.
35'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a dozajista máme před sebou ještě zajímavé utkání, které přinese spoustu zajímavých šancí.
34'
Žlutou kartu dostává Paschalakis (PAOK Soluň).
33'
Červenou kartu dostává Luiz Adriano (FK Spartak Moskva).
32'
Rozhodčí přerušil hru kvůli ošetřeního řeckého hráče.
31'
Domácí Zobnin sice nebyl ještě v tomto zápase ve výraznější šanci, ale jeho práce pro tým je nepopsatelná.
30'
Třicet minut prvního poločasu za námi a stále jsme bez branek. Spartak je sice k úvodní brance blíž, protože je aktivní.
29'
Na hřišti se začíná přiostřovat. Rozhodčí bude mít v následujících minutách spousty práce, aby hráče dokázal uklidnit.
28'
Spartak zvyšuje tlak na hostující obranu, ale ten končí vzápětí nepřesnou přihrávkou Glušakova, který míč adresoval na kopačky soupeře.
27'
Spartak mohl jít do vedení, ale proti byla jedna z tyčí hostující branky, která zazvonila po Fernandově standardce.
26'
Domácí tým je v posledních minutách aktivnější, fotbalovější. Tohle se domácím fanouškům libi, proto hlasitě tleskají.
25'
Žlutou kartu dostává Léo Matos (PAOK Soluň).
24'
Vhazování Kombarova trvalo poměrně dlouho, protože domácí obránce jednoduše neměl komu by přihrál.
23'
Diváci v Moskvě sledují fotbal nahoru, dolů. Do brejku šli domácí, když si Zobnin doslova povodil dva obránce, ale na třetího před vápnem už nevyzrál.
22'
Žlutou kartu dostává Fernando (FK Spartak Moskva).
22'
První poločas se nám přesouvá do své druhé poloviny a právě ta začíná poměrně slibným tempem. Uvidíme, zda tohle přinese nějakou brankou.
21'
Po delší době tady byl nákop na útočnou polovinu, kde byl připravný Promes. Ten se k míči vůbec nedostal, byl skvěle pokryt hostujícím soupeřem.
20'
Tohle byla obrovská hrubka od Fernanda, který nabídnul soupeři brejk do otevřené obrany. Až Džikija se objevil jako poslední instance a tento útok zastavil.
19'
Zřejmě pískot fanoušků zapříčinil nepřesný odkop tohoto brankáře do zámezí. Spartak bude vhazovat.
18'
Rychlý protiútok na druhé straně zakončil Fernando vysoko nad branku. Paschalakis mírně při svém odkopu zdržuje. To se nelíbí domácím fanouškům.
17'
Standardní situace ze strany hostů ze Soluně přinesla pouze úspěšný zákrok domácího brankáře.
16'
Na tahu je právě PAOK, který se postupnou kombinací dostává na dostřel domácí branky. Maximenko musí být ve velkém pozoru, střela může příjit kdykoliv.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání. V Moskvě stále hrajeme bez branek.
14'
Fernando se dostal k míči, ale nakonec ho zklamalo zpracování. Poté přišel nelichotivý faul ze strany domácího hráče.
13'
Spartak se snaží převzít kreativitu v zápase, ale to se nedaří. Hráči PAOKU se skvěle přesouvají a brání střed hřiště.
12'
Prijović se s tím moc nepáral a nebezpečně vypálil. Maximenko nebyl při své zákroku jistý, ale nakonec si s míčem poradil.
11'
Ješčenko si skvěle dal tělo před pronikajícího útočníka a ten ho vzápětí fauloval. Rozhodčí si všimnul tohoto faulu a zastavil rozvíjející se šanci hostů.
10'
Maximenko nevyběhnul z branky úplně podle představ a hned z toho byla zajímavá šance. Jenže Prijović se na centrovaný míč nedostal.
9'
Džikija si sice splnil své defenzivní povinnosti, ale akce řeckého týmu není u konce. PAOK se drží okolo pokutového území.
8'
Maurício se skvěle protáhnul kolem obránce a vyvezl míč až skoro k pokutovému území soupeře. Tam se prozatím akce PAOKU zastavila.
7'
Rohový kop byl rozehrán opravdu špatně, protože na přední tyči si na míč počkal jeden z hostujících obránců. Ten míč poslal daleko od své branky.
6'
Kombarov se na levé straně dostal k míči jako slepý k houslím, ale nedokázal odcentrovat. Spartak bude rozehrávat rohový kop.
5'
Prijović si nepohlídal své postavení na útočné polovině hrací plochy a byl mu odpískán ofsajd.
4'
Promes opět nepřesně rozehrál. Ješčenko sice se snažil u autové vhazování, ale byl včas zastaven rozhodčím, který ukazuje aut pro řecký tým.
3'
Začátek dnešního zápasu je z obou stran velmi opatrný, převážně se hraje okolo středové čáry.
2'
Paschalakis dlouho váhal s odkopem od své branky, poté rozehrál nepřesně. PAOK nemusí smutnit, po chybě domácího obránce má aut.
1'
Domácí tým rozehrál dnešní utkání. První nákop na pravou stranu, kde byl Promes skončil mimo hrací plochu.
1'
Dnešní utkání budou řídit pánové z Francie. Ruddy Buquet byl delegován jako hlavní rozhodčí. Pánové Debart a Pacelli budou pomáhat od pomezních čar. Jako čtvrtý rozhodčí bude v tomto zápase působit Jérôme Miguelgorry.
Předzápasový souhrn

• Spartak si přivezl z Řecka porážku 2:3
• Ruský tým vyhrál pouze jedno utkání z posledních sedmi v rámci soutěží UEFA
• PAOK se nikdy nedokázal dostat do skupinové fáze LM
• Vítěz tohoto dvojzápasu se v posledním předkole utká s lepším z dvojice Benfica/Fenerbahçe
• Poražený tým zamíří do skupinové fáze Evropské ligy

FK Spartak Moskva: Maximenko – Ješčenko, Gigot, Džikija, Kombarov – Glušakov (C), Fernando, Zobnin – Tašajev, Luiz Adriano, Promes
Náhradníci: Rebrov – Petković, Zé Luís, Samedov, Melgarejo, Timofejev, Popov

PAOK Soluň: Paschalakis – Léo Matos, Varela, Crespo, Vieirinha (C) – Maurício, Cañas – Pelkas – Limnios, Prijović, El Kaddouri
Náhradníci: Rey – Šachov, Chačeridi, Akpom, Kitsiou, Warda, Léo Jabá

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli (všichni Francie).
Vzájemné zápasy

8. 8. 2018 • předkolo LM • PAOK – Spartak Moskva 3:2
PAOK Soluň

Řecká liga ještě nezačala, proto PAOK sbírá soutěžní zkušenosti v nové sezóně pouze v předkolech Ligy mistrů. Soluň byla nasazena do druhého předkola, kde se utkala se švýcarskou Basilejí. Velmi zajímavý dvojzápas skončil ještě zajímavějším výsledkem. PAOK nejprve vyhrál na domácím hřišti 2:1 a o týden později dokázal vyhrát i na horké půdě ve Švýcarsku a tedy 3:0.

Poslední zápasy
1. 8. 2018 • předkolo LM • Basilej – PAOK 0:3
24. 7. 2018 • předkolo LM • PAOK – Basilej 2:1
16. 7. 2018 • přípravný zápas • Graafschap – PAOK 1:2
15. 7. 2018 • přípravný zápas • Antverpy – PAOK 3:1
FK Spartak Moskva

Moskevský tým má v letošní sezóně za sebou už čtyři soutěžní zápasy. Ve třech zápasech ruské ligy nepoznal chuť porážky, ještě k tomu získal sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. První zaváhání přišlo až před týdnem v prvním zápase třetího předkola v Řecku, kde Spartak prohrál těsně 2:3.

11. 8. 2018 • liga • Spartak Moskva – Anži 1:0
4. 8. 2018 • liga • Lokomotiv Moskva – Spartak Moskva 0:0
28. 7. 2018 • liga • Spartak Moskva – Orenburg 1:0
21. 7. 2018 • přípravný zápas • Spartak Moskva – Ashdod 1:1
Hezký den, týden se s týdnem sešel a opět tady máme třetí předkolo Ligy mistrů. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na odvetné utkání mezi Spartakem Moskva a PAOKEM Soluň. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.