Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Varšava - 31. července 2018   20:30

Trnava
Trnava
0:1
(0:0)
Varšava
Varšava
63' Astiz
Trnava
Chudý – Tóth, Godál (C), Čonka – Kadlec, Grendel (70. Miesenbock), Sloboda (76.Vlasko), Greššák, Rada – Jirka, Egho (90. Hladík)
Rusov – Vlasko, Oravec, Miesenbock, Hladík, Jarovic, Dangubić
Reinshreiber – Krasikow, Hassan (všichni Izrael)
Štadión Antona Malatinského
Varšava
Malarz – Wieteska, Astiz, Pazdan (53. Carlitos) – Maczynski (80. Hamalainen)– Vešović, Radović (C) (46. Cafú), Antolić, Hloušek – Kanté, Kucharczyk
Cierzniak – Cafú, Hamalainen, López, Nagy, Philipps, Szymański

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 11:1. Fauly: 15:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec rozhodla jediná branka, avšak ta Legii na postup nestačila. Polský celek potřeboval dotáhnout dvoubrankové manko z prvního zápasu, což se ale nepodařilo a do třetího předkola postupuje Spartak Trnava. Jeden z klíčových momentů tohoto zápasu přišel po necelé třetině hry, vyloučen byl totiž hostující Vešović, který obdržel druhou žlutou kartu. Varšava nakonec dohrávala pouze v devíti hráčích, rovněž druhou žlutou obdržel Antolić. Slovenský mistr uplynulé sezóny může slavit, v tomto dvojzápase totiž nebyl favoritem!
90+5'
90+5'
Druhou branku měl na kopačce Kucharczyk, který ale zpoza šestnáctky minul branku!
90+4'
Hostující tým se snaží dostat na dostřel Chudému, v devíti hráčích to ale není zrovna reálné. Zdá se, že o postupujícím je rozhodnuto.
90+3'
Mohlo být zle! Kanté si navedl míč na levačku a posléze vypálil pouze do boční sítě. Další infarktový moment pro domácí příznivce.
90+2'
Aby to Spartak ještě nemrzelo. Další z dílny rychlých kontrů měl na svědomí Greššák, který ale prováhal ideální střelecký moment a navíc trefil pouze Astize.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Marvin Egho, přichází Ivan Hladík.
90'
Žlutou kartu dostává Ján Vlasko (FC Spartak Trnava).
89'
I další střelecký pokus obstaral Vlasko. Domácí záložník táhl nadějnou akci svého celku, tvrdou pumelenici poslal metr vedle tyče.
88'
Aktivní Vlasko to zkoušel z velkého úhlu, nakonec trefil pouze hruď brankáře Malarze. Spartak si vyzkouší další rohový kop.
87'
Slovenský celek měl k dispozici standardku zhruba z dvaadvaceti metrů od branky. Vlaskova střela trefila pouze hráče ve zdi.
86'
Spartak se chopil exekuce rohového kopu, po kterém se k odraženému míči dostal Rada, jehož projektil nepatřil k těm nejpřesnějším.
85'
Hosté budou dohrát v devíti! Za záchrannou brzdu totiž zatáhl Antolić, který tak zamezil vyložené šanci soupeře.
85'
Do slibné příležitosti se řítil Egho, který ale nedokázal protlačit míč na Malarze. Posléze z velké vzdálenosti zahrozil Rada.
84'
Ta nebyla vůbec špatná, avšak Astiz nakonec stačil odehrát neposedný míč do bezpečí. I přesto se autového vhazování ujme Kadlec.
83'
Na hrací ploše stále polehává střídající Vlasko. Faktem je, že si hostující Antolić pomohl ve vzduchu loktem. Standardka pro Spartak.
82'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku. Legia se konečně dostal k souvislému tlaku, domácí obrana zatím odolává.
81'
Žlutou kartu dostává Domagoj Antolič (Legia Varšava).
80'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Krzysztof Maczynski, přichází Kaspar Hamalainen.
79'
Zdálo se, že si Čonka v souboji s Wieteskou pomohl rukama, hlavní sudí byl ale opačného názoru. I tak se Spartak dostal do dalšího ofsajdu.
78'
Kadlec chtěl pláchnout po pravém křídle, s náramně čistým zákrokem ale přispěchal Hloušek, který si pomohl přesným skluzem.
77'
Byl to skutečně levý záložník domácího celku, jeho pokus ale směřoval pouze do zdi. Na druhé straně se Cafúovi nepodařilo vybojovat ani aut.
76'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Anton Sloboda, přichází Ján Vlasko.
75'
Nyní mají domácí velkou šanci na srovnání. Mají totiž k dispozici přímý kop z lukrativní pozice. Rozehrávky se zřejmě ujme Rada.
74'
Fantastická kolmice se snášela ke Kucharczykovi, který si sice zpracoval míč, následně ale nevyzrál na dvojici protihráčů.
73'
Rozehrávky se ale ujal Godál, který zkoušel najít rychlonohého Egha. V souboji byl ale důraznější Wieteska, jenž navíc vyvezl balón.
72'
Individuálním způsobem to zkoušel Cafú, který ale na brankové čáře nepřešel přes Čonku. Posléze si o faul řekl střídající Miesenbock.
71'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. V posledních minutách konečně sledujeme hodně zajímavou podívanou.
70'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Grendel, přichází Fabian Miesenbock.
70'
Obrovská šance hostů! Do stoprocentní šance se dostal Kanté, který ale trefil pouze Chudého. Aby toho nebylo málo, tak po rohovém kopu pálil nebezpečně Antolić. Určitě nejednomu fanouškovi domácího celku zatrnulo!
69'
Najednou to jde. Spartak vycítil, že je potřeba zase zapnout na vyšší rychlostní stupeň, v těchto momentech je Varšava příliš pasivní.
68'
Jirka dorazil s míčem až k blízkosti pokutového území, nakonec se jeho spoluhráči Kadlecovi nepodařilo přehodit obranný val.
67'
Na druhé straně si ofsajdové postavení nepohlídal Egho, který ale patří k nejaktivnějším hráčům Trnavy. Nyní to směrem dopředu bude zkoušet soupeř.
66'
Čonka si dával s exekuci autového vhazování hodně načas, nakonec ho ale poslal pouze k Lópezovi, který ale nenašel Cafúa.
65'
Nyní se ale slovenskému mistrovi podařilo usadit na útočné polovině, Egho toho ale moc nevymyslel. Hrát tak může soupeř.
64'
Stále ale platí, že Trnava má všechno ve svých rukou. Nutno ještě připomenout, že hosté hrají v početní nevýhodě, vyloučen byl totiž Vešović.
63'
Legia Varšava právě vstřelila branku!
Hosté se konečně dočkali branky, nyní potřebují ještě jednu! Z pravé strany přiletěl do šestnáctky skákavý centr, který za Chudého usměrnil INAKI ASTIZ. První zavání domácí obrany končí inkasovanou brankou.
63'
Posléze to ideálně nevyšlo ani Wieteskovi, kterému se nezdařil centr z pravé strany. Hrací předmět dopadl přesně na horní síť.
63'
Na zadní tyči zůstal zcela osamocen Kucharczyk, jeho zpětná nabídka ale nedorazila na místo určení. Další rohový kop pro hosty.
62'
Maczynski rozehrál volný kop nakrátko. Nakonec se balón dostal na kopačku Hlouška, který se nedostal přes Kadlece.
61'
Žlutou kartu dostává Martin Tóth (FC Spartak Trnava).
61'
Máme za sebou hodinu hry, stále jsme neviděli žádnou branku. Trnava se k útočení moc nemá, spíše čeká, co předvede soupeř.
60'
Antolić se záhy odhodlal ke kolmici na naběhnuvšího Kantého, míč se ale stočil přímo do prostoru, ve kterém se nacházel Chudý.
59'
Pátý rohový kop v podání hráčů polského celku opět nebyl ideální, k odvrácení míče se dostal Sloboda, který ho poslal za autovou čáru.
58'
Úvodní minuty se nesou v hodně podobném duchu, jako celý první poločas. Legia se snaží něco vymyslet, soupeř je ale proti.
57'
S hodně překvapivou střelou přispěchal Egho, který to zkusil přízemní ránou k blizší tyči. Míč pouze prosvištěl kolem branky.
56'
Ten pro změnu směřoval do malého vápna, kde se k hlavičkovému pokusu dostal Astiz. Zakončení ze záklonu ale nebylo to pravé ořechové.
55'
K rozehrávce rohového kopu se postavil Antolić, který ale centr hodně přetáhl. Nakonec se bude zahrávat ještě jeden roh.
54'
Maczynski se dostal do obtížné pozice pro přesnou přihrávku, míč směřoval pouze do zámezí. Vhazovat bude Kadlec.
53'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Michal Pazdan, přichází Carlitos.
52'
Hlouškovi se nepodařilo obstřelit hned prvního protihráče, posléze si za polovinou hrací plochy pomohl faulem Antolić.
51'
Aby toho nebylo málo, tak se totožná situace opakovala o pár vteřinek později. Tentokráte se za pomyslnou hranou nacházel Egho.
50'
Na druhé straně se v ofsajdovém postavení nacházel Jirka, čehož si pochopitelně všiml také pomezní rozhodčí.
49'
Střídající Cafú si dělal v pokutovém území prostor natolik důrazně, že mu byl odpískán útočný faul. Samotné rozehrávky se ujme Chudý.
48'
Ihned po rozehrávce se Wieteska dostal k dalekonosnému odkopu, který se stal snadnou kořistí Rady. Domácí jsou v držení míče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Miroslav Radović, přichází Cafú.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou ofenzivní hitparádu. Oba celky si sice přichystaly jednu vyloženou šanci, avšak žádnou branku jsme nakonec neviděli. Územní převahu sice měla Legie, ten ale tak trochu narušilo vyloučení Vešoviće, který si během necelých deseti minut nechal dát dvě žluté karty. Stále tedy platí, že Varšava musí vstřelit minimálně dvě branky.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Kolmice za obranou našla Kantého, kterému se ale balón připletl mezi nohy a následně tak nestačil zakončit. Guinejský forvard si ještě snažil vymodlit penaltu, jeho pád na zem byl teatrální. Mezitím hlavní sudí vykázal na tribunu hostujícího trenéra, další facka pro Legii!
43'
Antoličovi ale uskočil míč daleko od kopačky, autové vhazování si vezme na starost Tóth. Trnavští se snaží kouskovat hru.
42'
Greššák neúnavně napadal rychlonohého Antoliće, nakonec se hostující hráč dostal z obležení. Legia se postupně posouvá vpřed.
41'
Aktivní Čonka si tentokráte vybral Greššáka, který vypálil kousek za šestnáctkou. Malarz musel tento projektil krotit nadvakrát.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Situace mohla být ještě horší. Čonka ustál souboj na hranici šestnáctky, avšak poté se Jirkovi nepodařilo kloudně zakončit.
38'
To je opravdu pořádný problém pro Legii. Polský celek nejen, že musí dotahovat dvoubrankové manko z prvního zápasu, navíc bude dohrát v deseti.
37'
Tak pozor, je tu velký malér pro hosty! Marko Vešović si opět pomohl faulem, avšak v ten moment už jednu žlutou kartu měl. Hlavní sudí se nebál vytasit druhou!
37'
Antolić se prezentoval skvělým pohybem, avšak na jeho nabídku nereagoval nikdo v bílém. Míč se tak snesl až k Chudému.
36'
Jirka se sice dostal nejvýše do vzduchu, vzorně ho ale odtlačil Astiz, což hrálo do karet Malarzovi. Tentokráte uvidíme odkop od hostující svatyně.
35'
Nyní měl menší zranění jeden z domácích hráčů, Legia tak sportovně odevzdala balón. Samotné rozehrávky se ujal Chudý.
34'
Obrázek hry se nikterak nemění. Stále platí, že více ze hry mají hosté, kteří se ale nemohou dostat na dostřel branky soupeře.
29'
Chudý si s rozehrávkou od své branky dával hodně načas, nakonec v hlavičkovém souboji neuspěl Egho. Hrát tak můžou hosté.
28'
Greššák to zkoušel dalekonosnou kolmicí, která se mu ale absolutně nepovedla. Míč skončil pouze v náruči brankáře Malarze.
27'
Poslední vteřiny ale patří polskému celku. Varšava sice má častěji míč na kopačkách, avšak mnohdy se do kombinace vměstná nepřesnost.
26'
Žlutou kartu dostává Marko Vešovič (Legia Varšava).
25'
Ten ale nepřinesl nic závratného, ba naopak. Trnava si i tentokráte poradila s centrovaným míčem, navíc bude sama vhazovat.
24'
Pazdan měl na levém křídle hodně prostoru na centr, levačkou ale našel pouze hlavu Čonky. Legia má k dispozici rohový kop.
23'
Na opačné straně to Godál vyřešil tím nejlepším možným způsobem, před dotírajícím Kantém raději odkopl balón daleko do zámezí.
22'
Egho si neporozuměl s kulatým nesmyslem, posléze se mu ale v souboji s Vešovićem podařilo vybojovat autové vhazování.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím jsme žádnou branku neviděli. Stále platí, že jsme na každé straně viděli jednu branku.
20'
Kucharczykovi se podařilo ustát souboj s Godálem, následná přihrávka ale směřovala do území, ve kterém se nacházela hrstka domácích hráčů.
19'
Jenomže hosté si kulatého nesmyslu moc dlouho neužili. Mohl za to Maczynski, který se celkem zbytečně zbavil míče.
18'
Spartak rozehrál první rohový kop tohoto zápasu. Jednalo se o cvičený signál, centr ale skončil pouze na hlavě Antoliće.
17'
K velice povedené střele se dostal Jirka, který si naběhl za obranu, jenomže posléze vypálil kousek vedle. Malarz si na míč stačil sáhnout.
16'
K velice pohotovému centru se dostal Pazdan, který našel osamoceného Kantého. Prudká hlavička směřovala kousek vedle tyče.
15'
Právě brankář Chudý si vyzkoušel vůbec první odkop od branky, míč ale skončil za postranní čárou. Vhazovat bude Wieteska.
14'
První velká šance zápasu! Na brankové čáře musel zasahovat brankář Chudý, který vyrazil nepovedený odkop Godála.
13'
Legia se dokázala dostat z těžké pozice, nakonec se ale Hlouškovi nepodařilo přejít přes dva protihráče. I tak to bude aut pro hosty.
12'
Obrannou povinnost si splnil Tóth, který odtlačil Antoliće. Jako poslední se míče dotkl slovenský obránce, aut pro polský celek.
11'
Sloboda přeposlal míč Eghovi, který si všiml ještě lépe postaveného Jirky. Posledně jmenovaný nikterak důrazně vypálil doprostřed.
10'
Momentálně sledujeme hodně nezáživnou pasáž utkání. Domácí kombinují u své šestnáctky, soupeř se k napadání moc nemá.
9'
Tentokráte si autové vhazování vzal na starost Godál, který si všiml volného Greššáka. Před ním se ale patřičným důrazem prezentoval Maczynski.
8'
První zakončení dnešního zápasu měl na svědomí Greššák, který placírkou trefil pouze nohu soupeře. Domácí zůstávají u míče.
7'
Pár vteřinek poté, se na na zemi ocitl Sloboda. Hodně tvrdě totiž do něj zajel hostující Radović, který si pomohl faulem zezadu.
6'
Posléze si s míčem zahrál také hostující brankář Malarz, který gestem ruky ukázal, kam pošle odkop. Nakonec si faulem pomohl kapitán Godál.
5'
Autového vhazování se ujal Kadlec, který si vybral naběhnuvšího Grendela. Druhému jmenovanému ale nezafungovala práce s míčem.
4'
Na opačné straně to směrem dopředu nevyšlo Radovićovi, který nepřešel přes hustý blok protihráčů. K míči se tak stěhuje slovenský celek.
3'
Úvodní nákop měl směřovat na pravé křídlo, kde se nacházel Kadlec. Včas proti němu vystoupil Pazdan, který odvrátil kulatý nesmysl.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Spartak Trnava: Chudý – Tóth, Godál (C), Čonka – Kadlec, Grendel, Sloboda, Greššák, Rada – Jirka, Egho
Náhradníci: Rusov – Vlasko, Oravec, Miesenbock, Hladík, Jarovic, Dangubić

Legia Varšava: Malarz – Wieteska, Astiz, Pazdan – Maczynski – Vešović, Radović (C), Antolić, Hloušek – Kante, Kucharczyk
Náhradníci: Cierzniak – Cafú, Hamalainen, López, Nagy, Philipps, Szymański

Rozhodčí: Reinshreiber – Krasikow, Hassan (všichni Izrael).
První zápas

Úvodní utkání nám nabídlo hodně zajímavou podívanou. Papírovým favoritem byla polská Legia Varšava, která ale svému soupeři nedala ani branku. Trnava byla o poznání úspěšnější, už po necelých patnácti minutách hry se prosadil Erik Grendel, vítězství korunoval v poslední minutě Ján Vlasko. Legia dnes musí výrazně zabrat, za každou cenu potřebuje vyhrát a vstřelit minimálně dvě branky.
Legia Varšava

Na opačné straně se nachází polská Legia Varšava, která se stala mistrem domácí soutěže už potřetí v řadě. V minulé sezóně se po základní části Legia umístila na třetí pozici, avšak na vedoucí Lech jí scházel pouze jeden bod. Následná skupina o titul nabídla hodně vyrovnaný souboj o první místo, nakonec se s druhou příčku musela smířit Jagiellonia. Polský celek má rovněž za sebou dva zápasy letošního ročníku, první utkání proti Lubinu přineslo prohru 1:3, avšak následující zápas se Legia vzchopila a uspěla na hřišti Korony Kielce. Legia má za sebou úvodní předkolo Ligy mistrů, ve kterém neměla moc práce. V prvním zápase uspěla na hřišti irského Corku City 1:0, odvetný zápas pak zvítězila poměrem 3:0.
FC Spartak Trnava

Slovenská Trnava se stala mistrem uplynulé sezóny, neboť o pět bodů za sebou nechala ambiciózní Slovan Bratislava. Trnavští vykročili do letošního ročníku tak trochu kolísavě, po dvou odehraných ligových zápasech mají na kontě tři body. Slovenský celek musel hned do prvního předkola Ligy mistrů, ve kterém se utkal s bosenským Mostarem. I díky výhře 1:0 na domácím stadionu, se Trnava radovala z postupu. Druhý zápas totiž nabídl nerozhodný výsledek 1:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Spartak Trnava a Legia Varšava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.