Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Varšava : Trnava - 24. července 2018   21:00

Varšava
Varšava
0:2
(0:1)
Trnava
Trnava
16' Grendel   • 90+3' Vlasko
Varšava
Malarz (C) – Astiz, Philipps (69. Hämäläinen), Hloušek – Vešović, Szymański (63. Radović), Cafú, Mączyński (17. Wieteska), Antolić – Carlitos, Kanté.
Cierzniak – Wieteska, Nagy, Hämäläinen, Żyro, Radović, Michalak.
Farkas – Kóbor, Szert (všichni HUN)
Stadion Wojska Polskiego, Varšava
Trnava
Chudý – Tóth, Godál (C), Greššák – Kadlec, Sloboda (86. Hladík), Grendel (64. Miesenböck), Rada, Čonka – Jirka, Egho (90+1. Vlasko).
Rusov – Vlasko, Hladík, Miesenböck, Lupták, Jarović.

Z tohoto zajímavého utkání už je to vše, přeji Vám poklidný zbytek večera.

Žluté karty: 3 – 5.
Je dobojováno! Závěrečný hvizd hlavního rozhodčího odšpuntoval bezednou radost hráčů a fanoušků Spartaku Trnava, který v prvním utkání druhého předkola Ligy mistrů senzačně porazil Legii Varšava 2:0! Góly od Erika Grendela a Jána Vlaska rozhodně nemusely být jediné, slovenský mistr měl spoustu dalších šancí a do odvety si mohl přinést ještě výraznější náskok. Hráči Legie předvedli v defenzivě hodně špatný výkon, v útoku to od nich nebylo o moc lepší, a tak není divu, že to po konci zápasu od svých fanoušků pořádně schytali.
90+5'
90+5'
Ještě jedna šance pro Legii přišla z rohového kopu přišla vniveč. Po centru Antoliće se míč octl v rukavicích Martina Chudého, u kterého tento zápas končí!
90+3'
Trnava právě vstřelila branku!
Tak tohle je snová koncovka zápasu pro Spartak! Hloušek byl v ofsajdu, a tak následoval dlouhý výkop Martina Chudého. Astiz v klíčovém souboji odpadl od JÁNA VLASKA a ten chytře potrestal špatné postavení brankáře Malarze špičkovým lobem z nějakých dvaceti metrů.
90+2'
Fabian Miesenböck toho po svém nástupu moc nepředvedl. Teď o sobě dal vědět nutným faulem na Radoviće, kterým zhatil možnou rychlou akci Legie.
90+2'
Rada získal balón a okamžitě rozjel možný brejk jeho dvou spoluhráčů. Greššákovi se nabízel čerstvý Vlasko, jenomže k němu finální přihrávka neprošla.
90+1'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Marvin Egho, přichází Ján Vlasko.
90+1'
Cafú chtěl vrátit míč nabíhajícímu Hlouškovi, ale našel jenom Greššáka. Mezitím už víme, že se bude nastavovat celých pět minut!
90'
Navrátilec Jirka nechal míč Kadlecovi, který nic nevymýšlel a odkopl míč na druhou polovinu, kde se nachází pouze hráči polského klubu.
89'
Legia lacino přišla o míč ve středovém kruhu a přišla o několik drahocenných vteřin, kterých už moc nezbývá.
88'
Erik Jirka už toho má plné zuby. Za celý zápas toho odbojoval spoustu a není se co divit, že v posledních minutách zápasu dostal křeče.
87'
Rada svým centrem hledal Egha, který byl pokrytý Vešovićem. Domácí rychle otočili hru a dokázali vyprodukovat střelu na branku, nicméně Cafú svým pokusem z dálky Chudého nepřekvapil.
86'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Anton Sloboda, přichází Ivan Hladík.
84'
Na druhém konci hřiště se konal rohový kop, o který se opět postaral Carlitos a našel Wietesku, jenž vracel balón na první tyč, ale tam nebyl k dispozici nikdo v bílém.
83'
Marvin Egho znegoval svou perfektní práci tragickou koncovkou! Rakouský fotbalista si doskočil pro míč před váhajícím Astizem. Z pravého kraje velkého vápna se pak senzačně prokličkoval na osu hřiště, jenže po obejití brankáře levačkou vůbec netrefil branku!
82'
Tóth adresoval snad padesátimetrovou malou domů na Chudého, jenž tentokrát nešetřil čas a rychle poslal pas na Jirku. Ten se nebál položit do ambiciózní střely z první, ale Malarz nemusel zasahovat.
81'
Jirka měl na pravé straně dost času a prostoru na přípravu centr, který byl určen pro rakouského útočníka Egha, jenže předním dokázal na poslední chvíli zasáhnout Astiz.
80'
Martinu Chudému se nechtělo rozehrávat. Balón si chystal až moc dlouho a za to byl potrestán žlutým varováním.
78'
Všech jedenáct hráčů Trnavy se stáhlo k vlastní šestnáctce, do které prošel centr od Radoviće, nicméně Kantého hlavička nebyla vůbec přesná.
77'
Carlitos znovu prokázal rychlé nohy a uvolnil se do nikým nehlídaného prostoru. Pak ale vyslal něco mezi centrem a střelou a balón skončil v rukavicích Chudého.
76'
Miesenböck to nevyřešil po zisku balónu vůbec dobře. Po obou stranách se mu rozbíhali úplně volní spoluhráči, ale místo toho vypálil z třiceti metrů do prvního blokujícího soupeře.
75'
Egho si pomohl faulem ve středu hřiště a balón se tak vrací do domácího držení. Legia prakticky po celý druhý poločas disponuje výraznou územní převahou.
74'
Nakonec Spartakovci rozehrávali rohy hned dva, ale ani jeden z nich nebyl nebezpečný. Po tom druhém se Legia dokonce dostala do brejku, jenž skončil na výborném obranném zákroku od Jirky.
73'
Marko Vešović si poradil proti dvěma útočícím hráčům Spartaku, kterými byli Egho a Miesenböck. Poté se ale hodně naštval kvůli nařízenému rohu a za protesty byl rovněž napomenut kartou.
72'
Mrštný Carlitos se pěkně uvolnil na rohu pokutového území. Přihrávku z nouze pak ještě dostal na Kantého, ale ani on neměl dostatek klidu na přípravu střely, která šla vedle brány.
70'
Boris Godál se mimo hlavní dění provinil proti pravidlům a v přerušené hře dostal od maďarského rozhodčího žlutou kartu.
70'
Carlitos se přesunul z šestnáctky k praporku a sám se postaral o centr, ze kterého hlavičkoval nepokrytý Wieteska pořádný kus nad břevno.
69'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Chris Philipps, přichází Kasper Hämäläinen.
68'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Tímto se teď řídil hostující obránce Martin Tóth a vypálil skoro ze čtyřiceti metrů, přičemž jen o kousíček netrefil pravou tyč Malarzovy brány!
67'
Marvin Egho dnes podstupuje obrovský počet soubojů. Teď znovu zůstal ve středovém kruhu, kde ho Philipps držel tak dlouho, až vyfasoval žlutou kartu.
67'
Na rozdíl od prvního poločasu se Spartak vůbec nedostává do šancí. Není se ani co divit, neboť drtivou většinu času se hraje nedaleko od trnavského vápna.
66'
Legia se sama připravila o balón. Jeden z mnoha nákopů letěl mimo dosah jediného nabíhajícího útočníka a Chudý se pomalounku chystá k odkopu.
65'
Po dvou střídáních se hra znovu zastavila. Ve středovém kruhu zůstal s bolestivým kolenem ležet Marvin Egho a vyžádal si ošetření od realizačního týmu slovenské mistra.
64'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Grendel, přichází Fabian Miesenböck.
63'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Miroslav Radović.
62'
Domácí přenesli hru doprava, odkud přiletěl Vešovićův přesný centr na Carlitose. Ten pálil z otočky, ale balón šel vysoko nad horní tyčku.
61'
Adam Hloušek je na levé straně zatím naprosto utopený. Teď zkusil projít podél postranní čáry, jenomže Jirka s Kadlecem jej odzbrojili daleko před místem, odkud by šlo odcentrovat.
60'
Snad poprvé v zápase tempo hry trochu opadlo. To vyhovuje zejména Trnavě, která bude po Kantého faulu na Grendela rozehrávat. Dokonce to bylo i za kartu.
58'
Egho prováhal ideální okamžik na vysunutí spoluhráče, který se mezitím dostal do ofsajdu a přihrávka rakouského fotbalisty nakonec skončila u posledního obránce Legie.
57'
Hra je teď hodně rozháraná a plná nepřesností. Hosté měli možnost prchnout do rychlého brejku, jenže vše ztroskotalo na nepřesné kolmici ze středového kruhu.
56'
Szymańského zradil první dotek a míč mu ukradl Rada. Trnava posléze přišla míč ještě na půlící čáře a musela spěchat zpět do obranného bloku. Carlitos číhal ve vápně, ale Kanté nasměroval centr zprava do Chudého náruče.
55'
A další dlouhý nákop, který tentokrát přiletěl z obrany Spartaku a propadl až do rukavic Arkadiusze Malarze, jenž měl celou situaci plně pod kontrolou.
54'
Kanté nejprve přijal dlouhý nákop od Wietesky a po narážečce sám centroval zpoza vápna, nicméně balón poslal do zámezí.
53'
Dlouhý nákop jednoho z hostujících hráčů letěl do prostoru nikoho. Jirka přesto šel po míči, ale hrát stejně nemohl, protože vybíhal z ofsajdu.
52'
Erik Grendel podruhé během dvou minut zkusil hodně naivní střelu z velké vzdálenosti. V obou případech míč jenom odevzdal a od trenéra Látala si pochvalu asi nevyslechl.
51'
Malarz místo dlouhého výkopu zvolil krátký pas na Philippse, který mu balón nečekaně vrátil. Polský gólman musel rychle konat před Slobodou, který jej fauloval.
50'
Carlitos to vzal na sebe a nasměroval střelu ze svého pohledu k levé tyči. Balónu však nedal příliš razance a Chudý se stihl včas přesunout.
49'
Szymański svým centrem z hloubi pole nenašel Carlitose. Jeden z obránců Trnavy balón odehrál před vápno, kde fauloval Rada Philippse a je z toho zajímavý přímý kop.
48'
Po ruce Jakuba Rady rychle rozehrál Cafú a založil postupnou akci Legie, která se na první pokus nedostala skrz obranný blok a Cafú k nelibosti fanoušků přihrál zpět na Malarze.
47'
Čonka poslal svůj aut na Slobodu, který se daleko nedostal, ale získal pro Spartak alespoň další vhazování. Tentokrát už z útočné poloviny.
46'
Jirka si příliš předkopl míč na pravém křídle a nestihl odcentrovat na tři nabízející se spoluhráče, kteří se okamžitě tlačili do pokutového území.
46'

Žluté karty: 0 – 2.
Je za námi první poločas, ze kterého musí být slovenští fotbaloví fanoušci nesmírně potěšení. Trnava si vytvořila celou řadu velkou šancí a do kabin odchází s naprosto zaslouženým vedením 1:0, když se v šestnácté minutě gólově prosadil Erik Grendel. Spartakovci rozhodně mohli vést ještě větším rozdílem, samotný Jirka měl hned tři dobré šance, jenže ani jednu z nich neproměnil. Legia za sedmačtyřicet minut vyrobila jedinou střelu mezi tři tyče, jenomže Chudý hlavičku španělského obránce Astize zneškodnil.
45+2'
45+2'
V závěru poločasu mohla přijít další pohroma pro Legii! Jeden z domácích hráčů nasměroval hlavičku jen na trnavské kopačky. Atakovaný Egho ještě udržel míč pro Jirku, jehož překvapivá střela z otočky Malarze hodně překvapila a hostující gólman měl velkou kliku, že si nejistým zákrokem nesrazil balón do vlastní sítě.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Grendel byl tahán za dres Vešovićem. Ve vzduchu visela žlutá karta, nicméně hlavní arbitr si vystačil s důraznou slovní domluvou. Míč pro Spartak.
44'
Jirka skončil na trávníku, ale míč se ještě odrazil před Jakuba Radu. Český středopolař okamžitě pálil z dálky, ovšem branku Legie vůbec netrefil.
43'
Tóth srazil Carlitosovu střelu do vzduchu. Španělský útočník si míč opět našel, ale ani druhým pokusem Chudého neohrozil, protože tentokrát trefil Greššáka.
42'
Ani z dalšího centru Legia nezahrozila. Rozhodčí tentokrát pískali útočný faul Kantého na Kadlece a nechali rozehrávat Martina Chudého.
41'
Jednoduchá práce pro Chudého, který si sebral do náruče příchozí centr z jeho levé strany. I kdyby se tak nestalo, tak hostující fanoušci zůstali v klidu, neboť už předtím byl balón v autu.
40'
Po ofsajdu Egha následovala celá série soubojů v prostřední třetině hřiště. Spartak si balón znovu vybojoval, ale záhy ho vrátil kvůli dalšímu ofsajdu Jirky.
39'
Erik Jirka si přilepil míč na své kopačky a z pravé strany si to namířil k ose hřiště, aby levačkou vypálil z úctyhodné vzdálenosti těsně nad Malarzovo břevno!
38'
Lukáš Greššák zkusil překvapit domácí fotbalisty bleskově rozehraným autem, jenže Marvin Egho si na levém křídle ukopl balón za koncovou čáru.
37'
Egho si došel pro faul, kterým se provinil Cafú. Nařízenou standardku rozehrála levačka Jakuba Rady, ale jeho centr nenadělal žádný větší vzruch.
36'
Szymańského roh Spartakovci u vzdálenější tyče pohlídali. Čonka pak nedůrazně odehrával míč do bezpečí a z toho vznikla Cafúova střela ze třiadvaceti metrů, proti níž Chudý zasahovat vůbec nemusel.
35'
Bílí andělé museli zpomalit svou rychlou akci a po neúspěšné kličce Kadlece o balón přišli. Legia kontrolovala nenápadnou kombinací, ze které resultuje další roh.
34'
Čonka vystihl Szymańského pas a zařídil polskému klubu rohový kop. Domácí jej rozehráli na krátko, ale defenzivu Spartaku nepřekvapili.
33'
Legia postupně začíná přidávat pod kotlem. Rada si opět musel pomoct faulem a domácí mohou opět centrovat ze standardky.
32'
Mrštný Carlitos byl na pravém kraji velkého vápna v obklíčení několika protihráčů a byl to Tóth, který jeho střelu z úhlu srazil do zámezí.
31'
Nepříjemnost pro hostujícího stopera Greššáka, který od této chvíle bude hrát se žlutou kartou za taktický faul ve středovém kruhu na Carlitose.
30'
Marvin Egho šel po centru Szymańského a nechybělo moc, aby jeho hlavička neskončila v Chudého brance. Pokračovalo se rohovým kopem, po kterém hlavičkoval Astiz do připraveného gólmana Trnavy.
29'
O rozehrávku z pravé strany se postaral Sebastian Szymański, ovšem Spartak se snadno ubránil. O chvíli později ale přišel faul a hosté musí pokračovat v boji u vlastní branky.
28'
Matúš Čonka trochu podcenil přenesení hry na jeho stranu, k míči se dostal domácí křídelník, nicméně Godál odvrátil centr na roh.
27'
Cafú nevyrobil přesný nákop do pokutového území a před nabíhajícím Carlitosem jednoduše zakročil vyběhnuvší Martin Chudý.
26'
Slovenský mistr bez větších trablů kombinuje ve středu hřiště a to už se přestává líbit některým polským fanouškům, kteří začínají na své hráče nespokojeně pískat.
25'
Držení míče: 58% – 42%.
24'
Čonkovi nevyšlo zpracování přihrávky k levé postranní čáře. Jeho souboj s Antolićem byl podle sudích čistý, ovšem Trnava o míč stejně brzy přišla.
23'
Adam Hloušek nejprve zakřižoval Egha a poté si dokázal poradit s jeho nepříjemným napadáním. Míč se nakonec dostal do autu a následuje odkop Arkadiusze Malarze.
22'
Kadlec ve skluzu získal domácí přihrávku a ihned poslal vpřed Jirku. Ten však neměl podporu spoluhráčů a Spartak se radši vrátil k půlící čáře.
21'
Greššák zachytil bídnou rozehrávku Legie, jenže Sloboda vzápětí o míč přišel. Za domácí to pak zkoušel aktivní Carlitos, ale na levé straně už byl podle rozhodčích v zámezí, takže vhazuje Kadlec.
20'
Egho znovu srdnatě bojoval na vlastní polovině a byl zezadu poslán k zemi Astizem. Hosté mohou v klidu rozehrávat.
19'
Spartakovci se hnali do rychlého brejku, dokud Cafú nezatáhl za záchranou brzdu a nezfauloval Greššáka. Maďarský rozhodčí tentokrát ponechal kartu v kapsičce.
18'
Nic nebezpečného z toho ale nebylo, Carlitosův nadýchaný centr letěl jen do linie hostujících obránců a míč odhlavičkoval Egho.
17'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Krzysztof Mączyński, přichází Mateusz Wieteska.
17'
Varšavský klub bude moci velmi rychle odpovědět. Po faulu Greššáka na Carlitose následuje standardní situace nalevo od velkého vápna.
16'
Třetí šance slovenského týmu už končí gólem a Spartak vede 1:0! Erik Jirka přihrál zleva ERIKU GRENDELOVI, který napřáhl ke střele zpoza šestnáctky a Malarz pak marně letěl ke své pravé tyči!
15'
Domácí si budou muset několik desítek vteřin poradit v deseti. Trnava získala míč uprostřed pole a rychle postupuje vpřed.
14'
Zraněné levé nohy Krzysztofa Mączyńského podle všeho bude vážnějšího rázu. Záložník Legie je odnášen na nosítkách a asi bude muset střídat.
13'
Marvin Egho se sice vrátil do obrany, ale zezadu zbytečně dojel Mączyńského, jenž se ihned začal svíjet v bolestech. Žlutá karta pro rakouského fotbalistu je rozhodně na místě.
12'
Sebastian Szymański centroval z levé strany a našel hlavu neuhlídaného Carlitose. Španělský útočník však zakončoval nad břevno.
11'
Szymański roztáhl hru doleva na Carlitose. K míči se poté vrátil, ale Tóth čistým zákrokem odehrál balón na rohový kop.
9'
Přímočará akce po ose hřiště sice vedla ke gólu, ale radost byla rychle pryč, neboť Cafú byl v jednoznačném ofsajdu.
8'
Carlitos byl na pravém křídle rychle zdvojený a Legia se nedostala k žádnému centru do ohně.
7'
Kadlec si u půlící čáry dobře pokryl míč a posléze sám centroval do vápna, kde našel Egha. Ten se poměrně snadno dostal k hlavičce, nicméně Malarz se zaskvěl vynikajícím reflexivním zákrokem!
6'
José Kanté měl nohu až moc vysoko a byl mu odpískaný nedovolený zákrok vůči Matúši Čonkovi.
5'
Jirkův prudký centr z křídelního prostoru letěl na bližší tyč, kde sice byli dva hráči Trnavy, ale těm se v těžké situaci nepovedlo přesměrovat míč na bránu.
4'
Znovu to hosté zkusili po levé straně, kde operuje Egho. Ten byl faulován Philipssem a je z toho standardní situace.
3'
Obrovská šance Spartaku! Egho dostal od Čonky míč do odkryté levé strany a odcentroval na úplně volného Jirku, jenž ve stoprocentní šanci selhal a z první vystřelil daleko mimo tři tyče!
2'
První centr, který přiletěl před Chudého branku, obrana Trnavy eliminovala. Legia se vzápětí vrátila až k vlastnímu brankáři Malarzovi.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté v červenočerných dresech.
1'
Oba týmy již dorazily na trávník stadionu, který asi nebude zaplněný do posledního místečka, ale i tak se hráči mohou těšit na fantastickou atmosféru.

Legia Varšava: Malarz (C) – Astiz, Philipps, Hloušek – Vešović, Szymański, Cafú, Mączyński, Antolić – Carlitos, Kanté.
Náhradníci: Cierzniak – Wieteska, Nagy, Hämäläinen, Żyro, Radović, Michalak.

FC Spartak Trnava: Chudý – Tóth, Godál (C), Greššák – Kadlec, Sloboda, Grendel, Rada, Čonka – Jirka, Egho.
Náhradníci: Rusov – Vlasko, Hladík, Miesenböck, Lupták, Jarović.

Rozhodčí: Farkas – Kóbor, Szert (všichni HUN).
Ani pro poraženého z tohoto předkola cesta evropskými poháry ještě neskončí. Vyřazený se přesune do třetího předkola Evropské ligy, kde narazí na vítěze z dvojzápasu F91 Dudelange (LUX) – Drita (KOS).
Vítěz tohoto dvojzápasu postoupí do třetího předkola Ligy mistrů a v něm narazí na lepšího ze souboje Crvena zvezda Bělehrad (SRB) – Sūduva (LTU).
FC Spartak Trnava

Bílí andělé mají za sebou veleúspěšnou sezónu, ve které získali vůbec první titul v samostatné slovenské lize. Spartak v posledních šesti kolech zaznamenal jediné vítězství, i to mu ale stačilo na první oslavy po pětačtyřiceti letech, neboť už před skupinou o titul měl k dispozici výrazný náskok. Do nového ročníku už Trnavu nepovede mladý srbský trenér Nestor El Maestro, kterého v letní přestávce nahradil český kouč Radoslav Latál. Ten si do svého kádru přivedl svého krajana Jakuba Radu, který se stal důležitou postavou v nedávném prvním předkole, když v obou zápasech zapsal gólové nahrávky a výraznou měrou se podílel na celkovém vítězství 2:1 nad bosenským Mostarem.
Legia Varšava

Zaměstnavatel českého krajního obránce Adama Hlouška v minulé sezóně potvrdil dominanci z předchozích let a získal třetí polský titul v řadě, když nasbíral o tři body více než druhá Jagiellonia. Do nového ligového ročníku však Legia vstoupila porážkou 1:3 s týmem Zaglebie. Další dva zápasy tento varšavský velkoklub odehrál v rámci prvního předkola Ligy mistrů. Soupeřem mu byl irský Cork City, nad kterým hladce zvítězil s celkovým skóre 4:0. Svěřenci hlavního kouče Deana Klafuriće mají v evropských pohárech co napravovat, před rokem totiž vypadli ve třetím předkole Ligy mistrů s Astanou a nakonec si nezahráli ani Evropskou ligu, neboť překvapivě nestačili na Sheriff Tiraspol.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého předkola Ligy mistrů. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na atraktivní polsko-slovenský souboj mezi Legií Varšava a Spartakem Trnava!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.