Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : FC Kodaň - 6. srpna 2019   20:45

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
44' Pavkov
1:1
(1:0)
FC Kodaň
FC Kodaň
84' Wind
CZ Bělehrad
Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić (65. Jander) – Caňas, Jovančić – Ivanić, Marin (C), Vukanović (76. Ben Nabouhane) – Pavkov (46. Boakye)
Popović – Pankov, Boakye, Babić, Jander, Simić, Ben Nabouhane
Martins – Teixeira, Almeida (POR)
Stadión Rajka Mitiće, Bělehrad
FC Kodaň
Grytebust – Varela, Papagiannopoulos, Nelsson, Oviedo (72. Bengtsson) – Holse (88. Bartolec), Zeca (C), Stage, Fischer (64. Mas Jaume) – Wind, N'Doye
Johnsson – Bengtsson, Thomsen, Sotiriou, Daramy, Mas Jaume, Bartolec

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:15.
Fotbalisté Crvene Zvezdy Bělehrad herně výrazně přehráli Kodaň, dlouho také vedli, ovšem v závěrečné desetiminutovce hosté vybojovali pokutový kop, z nějž vyslali jedinou střelu na domácí branku a Jonas Wind napodobil penaltu Antonína Panenky, čímž vyrovnal na konečných 1:1.
90+5'
90+5'
Dame N'Doye vybojoval faul ve středu hřiště a to je konec nadějí pro Crvenu Zvezdu na dnešní vítězství, odveta ale bude ještě dramatická.
90+5'
Rozeběhla se poslední minuta avizovaného nastavení, hosté sice lehkovážnou ztrátou poskytli míč soupeři, zatím ale dobře brání své pokutové území v nastaveném čase.
90+3'
Degenekův nákop se stal lahůdkou pro brankáře Grytebusta.
90+2'
Domácí už jsou zase nastěhováni v hloubi útočné poloviny, po odrazu míče do zámezí vhazuje Jander.
90+2'
Žlutou kartu dostává Grytebust (FC Kodaň).
90+1'
Caňas se nadechl ke střeleckému pokusu ze zhruba třiceti metrů, mířil však velmi nepřesně.
90+1'
Tiago Martins oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Rohový kop Marina odhlavičkoval N'Doye, Ivanić pak zpoza pokutového území napálil odražený míč daleko mimo kodaňskou branku.
88'
Domácí se znovu tlačí dopředu a ještě by rádi zabojoval o vítězství v dnešním zápase, které by výrazně vylepšilo jejich pozici do odvety.
88'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Holse, přichází Bartolec.
86'
Po Janderově akci se v blízkosti hostující branky dral Ben Nabouhane, ten byl sražen k zemi Ben Nabouhane, domácí si ale penaltu u portugalského arbitra nevymodlili a po hromadném náletu na Tiaga Martinse dostává žlutou kartu právě francouzský fotbalista.
84'
Kodaň právě vstřelila branku!
Míč si na značku bílého bodu postavil JONAS WIND a na stadiónu, kde se svoji penaltou proslavil Antonín Panenka, hrdinu z finále ME 1976 napodobil a po jeho způsobu vyrovnává na 1:1!
83'
Jovančić je navíc potrestán žlutou kartou.
83'
Šok v Bělehradu! Mas Jaume si v pokutovém území potáhl míč kolem Jovančiće, ten jej podrazil a rozhodčí Tiago Martins okamžitě píská penaltu!
83'
Penalta pro Kodaň!
81'
Na opačné straně si střelecký prostor našel Dame N'Doye, ten mířil dobré tři metry nad branku domácího týmu.
80'
Marko Marin potáhl míč po levém křídle a připravil střeleckou pozici pro Richmonda Boakyeho, ten z voleje přestřelil branku!
79'
Žlutou kartu dostává Marin (FK Crvena Zvezda Bělehrad).

Německý kapitán Crvene Zvezdy je žlutě napomenut po faulu na Jovančiće, kdy si neodpustil nějaké komentáře k portugalskému rozhodčímu.
78'
Varela hledal svým centrem N'Doyeho, ten ale byl znovu skvěle pokryt Milunovićem. Domácí stoper zatím hraje velký zápas a senegalského útočníka střeží jako oko v hlavě.
76'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Vukanović, přichází Ben Nabouhane.
75'
Ani další roh ale Kodaň nevyužila k nějakém ohrožení Milana Borjana, ten zůstává bez zákroku.
74'
Jaumeho centr Gobeljić srazil na další rohový kop, mezitím se u domácí střídačky chystá ke vstupu do hry Ben Nabouhane, jeho čas ale přijde až po standardní situaci soupeře.
72'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Oviedo, přichází Bengtsson.
70'
Následný rohový kop Kodaně odhlavičkoval Milunović a Ivanić pak ještě odkopl míč za postranní čáru a zamezil dalšímu rohu.
69'
N'Doye přihrával z levého křídla do pokutového území na rozběhnutého Holseho, ten ale nedokázal od bližší tyče prostrčit míč na Winda, nabíhajícího před branku.
69'
Žlutou kartu dostává Boakye (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
67'
Hosté hrají s míčem ve středu hřiště, zatím se ale jen stěží dostávají k domácí brance.
65'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Rodić, přichází Jander.
65'
Po delší době zase zakončoval Marko Marin, jeho technická rána levačkou z hranice pokutového území proletěla nad břevnem kodaňské branky.
64'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Fischer, přichází Mas Jaume.
63'
Další útočná snaha hostů končí těsným ofsajdem N'Doyeho.
62'
Když už se hosté zase nastěhovali na soupeřovu polovinu, tak po souhře s Holsem míč odskočil N'Doyemu od kopačky.
61'
Utkání už se posunulo do závěrečné půlhodiny, Crvena Zvezda si stále drží výhodné vedení 1:0, Kodaň přitom stále ještě neměla žádnou výraznější příležitost.
59'
Stage přihrál do pokutového území N'Doyemu, ten byl zády k brance a míč mu kolem Rodiće odskočil do zámezí.
57'
Při standardní situaci domácích z hloubi pole hosté nechali na pravé straně naprosto osamoceného Degenka, ten ale z voleje netrefil míč dobře a nasměroval jej daleko za branku.
56'
Po značné pasivitě v úvodu druhého poločasu už se Crvena Zveza zase osmělila, dalekonosná přízemná rána Ivaniće ale nenadělala brankáři Grytebustovi potíže.
54'
Marin potáhl míč po pravém křídle do pokutového území, pak jemným obloučkem posadil míč na hlavu Boakyeho, jeho hlavička od vzdálenější tyče ale míří jen do boční sítě.
52'
Crvena Zvezda po zisku míče ve středu hřiště podnikla rychlý přechod do útoku v šesti hráčích, domácím se ale nakonec střelecky zakončit akci nepovedlo a Marin si pak musel pomoct zpětnou přihrávkou ke středu hřiště.
50'
N'Doyeho u postranní čáry tvrdě fauloval Degenek, ten si prohlíží v ruce sudího Martinse žlutou kartu.
48'
Další útočnou snahu hostů střelecky zakončoval Viktor Fischer, v pádu ale mířil mimo branku.
47'
Standardní situace pro hosty, Fischer sice svým centrem našel hlavu N'Doyeho, jeho pas před branku ale našel jen bělehradské fotbalisty.
46'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Pavkov, přichází Boakye.
46'
Milana Pavkova zřejmě trápí nějaké zdravotní potíže, neboť do druhého poločasu už nevyběhne, na trávník se chystá Richmond Boakye.
Přesně s uplynutím pětačtyřicáté minuty rozhodčí Martins ukončil první poločas, po němž fotbalisté Crvene Zvezdy zaslouženě vedou nad Kodaní 1:0, když jejich převahu využil ve vedoucí branku těsně před přestávkou Milan Pavkov, dvougólový hrdina slavného loňského zápasu s Liverpoolem.

Převahu srbského týmu dokumentují zejména statistiky střel, v těch celkových je to už 10:1, na bránu 6:0!
45'
44'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Bouře radosti na stadiónu Rajka Mitiće!

Po centru z levé strany se ke střele nedostal Pavkov, pak ani ivančić, odražený míč ale MILAN PAVKOV i s pomocí teče bránícího Nelssona nasměroval pod břevno hostující branky!
43'
Domácí se teď bouří po neodpískaném ostrém zákroku Zecy na Jovančiće. Rozhodčí Martins ukázal, že hostující fotbalista hrál míč, to ale pravda nebyla a Zeca už navíc má žlutou kartu na kontě.
42'
Další útočná snaha domácích končí neúspěchem, Vukanović na pravém křídle nepřešel přes Ovieda, navíc si pak pomohl nedovoleným zákrokem.
40'
Domácí hrají s míčem ve středu hřiště a snaží se najít okno v zatím kompaktní defenzivě dánského celku.
38'
S nepřesným centrem Jovančiće do pokutového území si snadno poradil Sten Grytebust.
37'
Milunović si v osobním souboji s N'Doyem počínal příliš důrazně rukama, hosté budou rozehrávat ve středu hřiště.
36'
S nákopem Marina do pokutového území si poradil brankář Grytebust.
34'
Následný centr Holseho brankář Borjan vyrazil k protější postranní čáře.
33'
Milunović u postranní čáry srazil N'Doyeho, standardní situace pro Kodaň.
32'
Marin tentokrát z rohu centroval před branku a velmi nebezpečný centr odhlavičkoval do bezpečí N'Doye.
32'
Marin vybojoval další rohový kop pro Crvenu Zvezdu, domácí zůstávají nastěhováni u pokutového území Kodaně.
31'
Marko Marin natáhl k povedené ráně z dobrých pětadvaceti metrů, ta proletěla jen velmi těsně kolem horního rohu hostující branky!
30'
Marin rozehrál po zemi, domácí už pak zahrozit nedokázali.
29'
Další útočnou snahu domácích střelecky zakončoval Gobeljić, jehož ránu Zeca tečoval mimo kodaňskou branku a následuje tak další roh domácích.
27'
Rohovému kopu Holseho se Crvena Zvezda ubránila, stejně tak dalším dvěma centrům do pokutového území Zecy a znovu Holseho.
26'
Na opačné straně se do zakončení tlačil Dame N'Doye, tomu ale Jovančić ukopl míč na rohový kop.
25'
Zatím je to vcelku jednostranná záležitost, Jovančićova přízemní rána zpoza pokutového území se do prostoru mezi třemi tyčemi nevešla.
24'
Hostující kapitán Zeca svým skluzem přiletěl pozdě do souboje s Caňasem a ke své nevoli se stává prvním žlutě napomenutým fotbalistou tohoto utkání.
23'
Přetažený centr Marina od rohového kopu vracel před branku Ivanić, hosté se ale ubránili. Přesto se záhy zase ujali míče domácí.
23'
Vukanovićův nepřesný centr ke vzdálenější tyči odvracel zcela osamocený Oviedo trochu dezorientovaně na rohový kop.
22'
Rychlejší akci Kodaně po útočné polovině vedl Fischer, pak přihrál na levé křídlo Oviedovi, tomu ale nevyšel centr před branku, který letěl zcela mimo dosah spoluhráčů.
20'
Úvodní dvacetiminutovka se odehrála ve velmi opatrném duchu, oba týmy se dostaly k zakončení jen minimálně.
19'
Nepřesného nákopu Rodiće se ujal brankář dánského celku, ten už vyhodil míč na své spoluhráče v obraně.
17'
Gobeljić potáhl míč po pravé straně hřiště, pak svůj přízemní centr nasměroval k brankáři Grytebustovi.
15'
Po Fischerově centru je hostům pískán útočný faul, míče se opět ujme bělehradský celek.
14'
Dame N'Doye vybojoval faul na svoji osobu na útočné polovině, hosté se budou moci přiblížit k pokutovému území.
12'
Hosté pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta a snaží se najít cestu na polovinu bělehradského týmu.
10'
Na hranici pokutového území se odraženého míče zmocnil Gobeljić, jeho první rána byla sražena hostujícími zadáky, druhá doputovala k brankáři Grytebustovi.
9'
Fotbalisté Crvene Zvezdy se po zisku míče ve středu pole nastěhovali na útočnou polovinu a snaží se dobývat hostující defenzivu.
7'
Standardní situace pro domácí, Marinově centru od postranní čáry se Kodaň ubránila.
5'
Kodaň zahrávala svůj první rohový kop, za frenetického pískotu publika se mu Crvena Zvezda dokázala ubránit.
4'
Po následném rohu už byl domácím odpískán nedovolený zákrok.
3'
Marko Marin mířil sice pod břevno, ale přímo doprostřed branky a Grytebust tak dokázal vyrazit míč nad břevno.
2'
Domácí před rozbouřenými ochozy začínají zostra, Vukanović vybojoval standardní situaci v blízkosti soupeřova pokutového území. To bude velmi nebezpečný volný kop.
1'

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Caňas, Jovančić – Ivanić, Marin (C), Vukanović – Pavkov
Náhradníci: Popović – Pankov, Boakye, Babić, Jander, Simić, Ben Nabouhane

FC Kodaň: Grytebust – Varela, Papagiannopoulos, Nelsson, Oviedo – Holse, Zeca (C), Stage, Fischer – Windd, N'Doye
Náhradníci: Johnsson – Bengtsson, Thomsen, Sotiriou, Daramy, Mas Jaume, Bartolec

Rozhodčí: Martins – Teixeira, Almeida (POR).
FC Kodaň

Kodaň loni s náskokem jedenácti bodů potřinácté vyhrála dánskou ligu a dokázala tak napravit extrémně nepovedenou předchozí sezónu, v niž zaostala za mistrovským Midtjyllandem o nevídaných 27 bodů.

Hlavní soutěž Ligy mistrů si Kodaň poprvé zahrála v roce 2006, poté se ji to povedlo ještě třikrát. Do vyřazovací fáze se tým z dánské metropole probojoval v sezóně 2010-11, kde pak v osmifinále nestačil na Chelsea.

Do letošního ročníku Ligy mistrů Kodaň vstoupila v druhém předkole, kdy splnila roli favorita proti velšskému The New Saints (2:0 venku, 1:0 doma).

Také dánská liga už je v plném proudu, Kodaň už absolvovala čtyři kola, v nichž i přes tři venkovní zápasy zůstává stoprocentní. Naposledy v sobotu zvítězila na hřišti Sonderjyske 2:1.
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Crvena Zvezda v klubové historii dokázala třicetkrát ovládnout domácí soutěž, ať už se jednalo o bývalou Jugoslávii, Srbska a Černé Hory či nyní samostatného Srbska. Loni Crvena Zvezda obhájila titul, což se ji povedlo naposledy v roce 2007.

V loňské sezóně se Crvena Zvezda dokázala poprvé v klubové historii probojovat do Ligy mistrů, když v kvalifikaci postupně přešla přes lotyšskou Jürmalu, litevskou Süduvu, Trnavu a Salcburk. V extrémně těžké základní skupině s Neapolí, PSG a Liverpoolem pak dokázala vybojovat cenné čtyři body, když dokázala porazit následného vítěze celé soutěže Liverpool 2:0!

Také letos Crvena Zvezda musela kvalifikaci absolvovat už od prvního předkola. Na úvod se po roce opět střetla se Süduvou Marijampolé (0:0 venku, 2:1 doma), poté přehrála HJK Helsinky (2:0 doma, 1:2 venku).

Crvena Zvezda už rozehrála také srbskou ligu, v úvodních dvou kolech si připsala shodné výhry 2:0 nad Javorem Ivanjica a Radnički Niš. Utkání třetího kola na trávníku Vozdovace původně naplánované na uplynulý víkend si mohla odložit.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního souboje třetího předkola Ligy mistrů, utkají se dva týmy s ambicemi na postup do hlavní fáze celé soutěže, Crvena Zvezda Bělehrad přivítá FC Kodaň a na stadiónu Rajka Mitiće se dá čekat pekelná atmosféra s více než padesáti tisíci fanoušky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.