Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Ararat-Armenia : Stockholm - 9. července 2019   16:00

FC Ararat-Armenia
3' Avetisjan  • 45' Avetisjan
2:1
(2:1)
Stockholm
Stockholm
39' Obasi
Abakumov – Achenteh, Guz (C), Teixeira, Pašov – Malakjan (46. Antonov), Kodjo – Avetisjan (71. Ambartsumjan), Sanogo, Narsingh – Kobjalko (69. Ogana).
Čupić – Ambartsumjan, Damcevskij, Daniielian, Antonov, Lima, Ogana
D. Strukan – H. Radić a M. Pepur (Cro)
FFA Academy Stadium (Jerevan)
Stockholm
Linnér – Granli, Dimitriadis, Mets – Lundstrom, Hussein (46. Larsson), Adu, Salétros (84. Lindkvist), Elyounoussi – Goitom (C), Obasi (65. Sigthórsson).
Janošević – Larsson, Lindkvist, Ylätupa, Rashidi, Ødegård, Sigthórsson

Druhý poločas už nám nepřinesl tak útočnou hru, jako tomu bylo v prvním poločase. Domácí se velmi dobře bránili útočným pokusům AIK. Jejich největší šancí byl rohový kop, kdy si míč málem srazil do vlastní branky jeden z domácích hráčů. AIK nakonec prohrává těsným rozdílem a do odvety budou vstupovat s jednobrankovým mankem.
90+7'
90+7'
Rozhodčí nakonec nastavuje o něco více, nejspíše kvůli ošetřování v nastaveném čase. Nicméně hosté už to jen zkouší dlouhými míči a tudy cesta nevede.
90+4'
Svalové problémy jednoho z hráčů Armenie a to už vypadá na definitivní konec dnešního souboje.
90+3'
Opět se domácím daří dostat míč až k brance AIK a to jim bohatě stačí.
90+2'
První dvě minuty jsou minulostí a Ararat drží svého soupeře daleko od své branky.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Antonov (FC Ararat-Armenia).
89'
Fanoušci domácího celku jsou i v závěrečných minutách hodně slyšet.
88'
Abakumov rozehrává odkop od své branky a vůbec nikam nepospíchá.
87'
Útok z jejich strany se jim nepovedl, stejně tak následně i jejich soupeři. Stockholm opět u míče a pokouší se o další zteč branky soupeře.
86'
Míč drží hosté a čas na vyrovnání se jim rapidně krátí.
85'
Na druhé straně z úhlu vystřelil Achenteh a vystrašil brankáře hostí. Míč nakonec končí na horní síťce jeho branky.
85'
Larsson zahrával rohový kop svého celku. Ten nepřinesl nic zásadního a domácím borcům se daří velmi rychle dostat míč z vlastní poloviny.
84'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Salétros, přichází Lindkvist.
82'
Dlouhý míč na levou stranu, kde si nabíhal hráč AIK, ale jeho zpracování nebylo ideální a soupeř otáčí hru směrem dopředu.
81'
Po kratší kombinaci přišla přízemní střela, se kterou neměl brankář AIK větší problémy.
80'
Posledních deset minut zápasu. AIK se stále snaží dohnat jedno brankové manko.
76'
Nyní k tomu měli příležitost rohového kopu. A i ten vypadal nebezpečně. Kodjo si skoro srazil míč do vlastní branky, ale Abakumov byl pozorný a vyrazil míč, který letěl do levé horní poloviny branky.
75'
Patnáct minut do konce prvního zápasu a uvidíme, jestli se hostům podaří kýženého vyrovnání!
74'
Linnér si nyní musel dávat pozor na útok Araratu, ale nakonec nemusel předvádět žádný zákrok.
73'
AIK se snaží o vyrovnání, remízový stav, by za daných okolností, kdy od patnácté minuty hrají o jednoho hráče méně, brali.
71'
Střídání v týmu FC Ararat-Armenia: ze hřiště odchází Avetisjan, přichází Ambartsumjan.
70'
Střídání v týmu FC Ararat-Armenia: ze hřiště odchází Kobjalko, přichází Ogana.
68'
Míč se nachází u brankáře AIK a hostující fotbalisté rozehrávají další postupný útok. Ararat už jakoby se soustředil spíše na defenzivní činnost.
66'
Stockholm následně zahrával standardní situaci ze střední vzdálenosti. Míč se dostal k levé tyči, odkud byl sražen na střed vápna. Elyounoussi se dostal následně ke střele a jen se štěstím se míč odráží mimo tři tyče!
65'
Obasi, střelec jediné branky AIK střídá a nahrazuje jej Sigthórsson.
64'
Autové vhazování hostí, kteří se následně snažili rychle o přechod do útoku. Avšak v deseti hráčích to jde hodně těžko. Nakonec se museli i s míčem vrátit zpět na svou polovinu.
62'
Sanogo se pokoušel z úhlu překvapit brankáře AIK, ale nakonec zahrává vysoký míč do zázemí.
60'
Po hodině hry vedou domácí i nadále těsným rozdílem a zatím si s přehledem kontrolují hru a své nabité vedení.
59'
Obasi se dostal k centru, míč nakonec nepropadl až na jeho nabíhajícího spoluhráče a obránce odklízí míč do bezpečí.
58'
Pašov zatáhl míč do útoku a nakonec se ke střele dostal jeho spoluhráč. Lehčí vysoká střela mířila přesně do rukavic připraveného Linnéra.
56'
Po nepřesném útoku ze strany AIK, budou domácí rozehrávat od své branky.
54'
Hraje se nám více uprostřed hřiště a čekáme na nějaké první pozdvižení před jednou či druhou brankou.
53'
Na domácích je viditelné, že mají o jednoho hráče v poli více a taky se jim daří více tvořit hru.
52'
Hráč AIK na poslední chvíli dokázal odcentrovat do vápna soupeře. Podařilo se mu to přesně na kopačku spoluhráče, ale ten z první zahrává hodně vysoko nad branku Araratu.
50'
Nepřesná střela v podání domácího hráče končí mimo tři tyče.
49'
Zatím sledujeme vyrovnaný průběh začátku druhého poločasu, kdy se oba celky střídají na míči.
47'
Dlouhý míč a Sanogo se následně nachytal do ofsajdové pasti.
46'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Hussein, přichází Larsson.
Střídání v týmu FC Ararat-Armenia: ze hřiště odchází Malakjan, přichází Antonov.
46'
První poločas nám přinesl hodně zajímavou podívanou a vcelku pěkný fotbal. Ihned ve třetí minutě se hosté dopustili faulu v pokutovém území a byla z toho penalta pro hosty, kterou proměnil Avetisjan. Po patnácti minutách dostal druhou žlutou kartu Lundstrom a ten z kraje zápasu oslabil svůj celek. AIK hrozilo hlavně z rohových kopů. Z toho prvního vznikla pouze velká šance, kdy míč končil na brankové konstrukci. Další roh již přinesl brankovou radost v podání AIK a bylo vyrovnáno – Obasi. Nicméně krátce před odchodem do šaten si domácí vrátili své vedení zpět, kdy svou druhou branku dal Avetisjan.
45+2'
45+2'
AIK ještě zahrávalo ve druhé minutě nastavení zajímavou standardní situaci z hranice šestnáctky, ale míč končí na dobře připravené zdi.
45'
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
Nakonec si domácí vrací vedení zpět! Hosté nedokázali dostat míč z vápna, nejprve blokovali střelu, avšak po odraženém míči se chopil PETROS AVETISJAN, který propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Kobjalko.
44'
Hráč Araratu si nabíhal na dlouhý míč, ale těsně za šestnáctkou je zastaven dvěma obránci.
43'
Ararat nakonec vybojoval míč na polovině soupeře, ale špatná přihrávka nakonec ukončuje veškerou jejich snahu.
42'
Hosté drží míč a nyní se snaží udržet svého soupeře zkrátka a nepustit jej do žádného útoku.
40'
Vyrovnávací branka hostů, krátce před koncem prvního poločasu, by jim mohla značně pomoci.
39'
Dimitriadis poslal pěkný centr do vápna, kde se do míče hlavičkou opřel CHINEDU OBASI, který zamířil k levé tyčce a rázem je srovnáno. Asistence: Dimitriadis.
38'
Hostujícímu hráči se na poslední chvíli podařilo ještě dostat míč před branku. Nakonec je z toho přece jen rohový kop pro AIK.
36'
Ten však nepřinesl nebezpečí, jako při prvním rohovém kopu, defenzíva domácích velmi rychle odvrátila míč mimo své pokutové území.
35'
Hosté dokázali nakonec ze svého útočného postupu vybojovat svůj druhý rohový kop...
34'
Z delší kombinace domácích borců se nevyklubalo žádné zakončení a nyní mají míč hosté.
33'
Ararat opět dostal míč pod svou kontrolu a nyní kombinuje na polovině hrací plochy.
31'
Stockholm byl tedy blízko k vyrovnání, ale při nedávném rohovém kopu jim chybělo trochu fotbalového štěstí. Domácí tedy i nadále vedou těsným rozdílem.
30'
První rohový kop z pohledu AIK a hned z toho bylo nebezpečí. Domácí obrana nedokázala dostat míč z pokutového území a po následné dorážce Obasiho se rozezvučela levá tyčka domácí branky!
29'
Žlutou kartu dostává Malakjan (FC Ararat-Armenia).
29'
Granli vyslal nebezpečnou přízemní střelu, se kterou měl Abakumov menší problémy a vyráží míč na roh!
27'
Faul domácího hráče, kterého se dopustil Malakjan. Hosté budou zahrávat standardní situaci v blízkosti šestnáctky soupeře.
26'
Hráči Araratu si bez komplikací a napadání soupeře v poklidu kombinují poblíž půlící čáry.
25'
Malakjan se dostal z hranice vápna ke střele, jeho pokus jde nad branku.
23'
AIK se snaží, ale je viditelné, že mají o jednoho hráče v poli méně a hodně ztěžka se jim daří prosadit směrem do útoku.
21'
Další drobný faul ze strany hostí a domácí budou rozehrávat z jejich poloviny.
20'
Míč z rohového kopu jen proletěl přes pokutové území a domácí se nyní nedostali do nějakého zakončení.
19'
Přízemní centr přiletěl do vápna AIK a obránce skluzem zachraňuje situaci a odehrává míč na rohový kop.
17'
Domácí fotbalisté rozehrávají svůj další útočný pokus od své branky.
16'
Domácí fanoušci jsou viditelně v dobrém rozpoložení a od začátku zápasu mohutně a hlasitě povzbuzují svůj celek.
15'
Avetisjan vzal zahrávání standardní situace na sebe, ale míč zahrává hodně vysoko nad branku.
13'
Lundstrom fauluje Sanoga, když jej zasáhl do oblasti hlavy a od hlavního sudí vidí druhou žlutou kartu, což se rovná červené kartě. Začátek zápasu pro hosty nezačal vůbec dobře.
12'
Narsingh chtěl poslat míč do vápna z pravé strany, ale Mets dokázal tento centr srazit.
11'
Zatím je však obrana Araratu k ničemu nepouští, stejně jako nyní, kdy se míč dostal až k brankáři a Abakumov měl dostatek času k jeho rozehrání.
10'
Úvodních deset minut je za námi. Domácí se ihned na začátku zápasu dostali do vedení z pokutového kopu. Jejich soupeř se od té doby snaží držet na míči a vypracovat si nějakou šanci směrem na branku.
9'
Domácí hráči dokázali na krátkou chvíli držet míč na polovině svého soka, ale nakonec je z toho nepřesnost a odkop od hostující branky.
8'
Dlouhý míč si bez problémů ze vzduchu stahuje Linnér a rozhlíží se, kam pošle svůj výkop.
7'
Lundstrom se na pravé straně pokoušel dostat po lajně dopředu, ale byl ubráněn a bude vhazovat aut.
6'
Salétros dostal míč vzduchem na svou levou stranu, ale ihned k němu přistoupil soupeř a byl nucen rozehrávat zpět na svou polovinu.
4'
Stockholm se snaží ihned o odpověď, ale přechod do útoku se jim nezdařil dle jejich představ.
3'
Ararat-Armenia právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je PETROS AVETISJAN, který zamířil pod břevno branky a velmi brzy posílá svůj celek do vedení!
3'
Žlutou kartu dostává Lundstrom (AIK Stockholm).
2'
Dobrý centr od Narsingha, který však nenašel nikoho ze spoluhráčů. Nicméně jeden z domácích si nabíhal na daný centr a byl ve vápně faulován. Pokutový kop pro domácí!
2'
Dlouhý nákop hostujícího hráče nic pro jeho celek neznamenal a brankář Araratu bez problémů rozehrává míč.
1'

FC Ararat-Armenia: Abakumov – Achenteh, Guz (C), Teixeira, Pašov – Malakjan, Kodjo – Avetisjan, Sanogo, Narsingh – Kobjalko.
Náhradníci: Čupić – Ambartsumjan, Damcevskij, Daniielian, Antonov, Lima, Ogana

AIK Stockholm: Linnér – Granli, Dimitriadis, Mets – Lundstrom, Hussein, Adu, Salétros, Elyounoussi – Goitom (C), Obasi.
Náhradníci: Janošević – Larsson, Lindkvist, Ylätupa, Rashidi, Ødegård, Sigthórsson

Rozhodčí: D. Strukan – H. Radić a M. Pepur (Cro).

Ararat-Armenia, jak už z názvu lze vyčíst, je arménský zástupce v kvalifikaci o milionářskou soutěž. Ararat dokázal v poslední sezóně získat titul, který vyhrál těsně, když jej po konci soutěže od Pyuniku dělil pouhý jeden bod!
Ararat – Armenia, tedy jako nově vzniklý celek, získal ve své první sezóně titul a tím si také vybojoval start v kvalifikaci o Ligu mistrů. Ve svém prvním kvalifikačním zápase se střetnou s ostříleným švédským celkem a mohou začít nabírat cenné zkušenosti. Nicméně dle sázkových kanceláří není arménský klub zcela bez šance!

AIK Stockholm
Švédský celek má jistotu větší rozehranosti, neboť jejich domácí liga je v plném proudu. Po patnácti odehraných kolech se jim daří držet mezi třemi nejlepšími celky.
Stockholm je pravidelným účastníkem v kvalifikacích Evropské ligy nebo Ligy mistrů. V minulém ročníku se však, díky celkovému druhému místu v domácí soutěži, účastnil jen kvalifikace Evropské ligy. V ní dokázal přejít v osmifinále přes celek Shamrock Rovers, ale ve čtvrtfinále je zastavil norský celek Nordsjaelland. Nicméně za loňský titul v domácí soutěži, si letos zahrají rovnou kvalifikaci o Ligu mistrů a proti sobě mají v prvním kole neznámého soupeře, tak uvidíme, jak se s arménskou výzvou poperou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.