Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  HJK Helsinki : CZ Bělehrad - 31. července 2019   18:00

HJK Helsinki
46' Dahlstrom  • 90+2' Riski
2:1
(0:0)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
56' Jovančić
Rudakov – Rafinha (66. Victor Luiz), O'Shaughnessy, Obilor, Alho – Kairinen, Parra (78. Vaananen) – Mensah, Dahlstrom, Riski – Tarasov (46. Vayrynen).
Uusitalo – Pelvas, Victor Luiz, Toivomaki, Vaananen, Vayrynen, Zeneli
A. Bieri
Telia 5G-Areena (Helsinky)
CZ Bělehrad
Borjan – Stojkovič, Babič, Milunovič, Rodič – Canas (89. Degenek), Jovančić – El Fardou Ben, Marin, Jevtovič (74. Ivanić) – Boakye (55. Pavkov).
Popović – Degenek, Ivanić, Pankov, Pavkov, Simić, Vulić.

Již bylo zřejmé, že domácí nedosáhnou na další dvě branky. Zápas nakonec končí vítězstvím Helsinek, ale postupem Bělehradu, který dal branku na hřišti soupeře a splnil si tak svou povinnost. Celkově nebyl zápas příliš dobrý, za zmínku jen stojí úvodních patnáct minut začátku druhého poločasu, kdy se Helsinki dostaly do vedení, ale Bělehrad zanedlouho dokázal vyrovnat. Domácí nakonec nesklopili zbraně, ale s přibývajícími minutami již bylo jasné, kdo bude postupovat dále. Nakonec se fanoušci dočkali ještě jedné branky v nastavené minutě.
V dalším kole se Bělehrad utká s někým z dvojice Kodaň – TNS. S největší pravděpodobností půjde o dánský celek!
90+4'
90+3'
Nicméně Helsinkám schází ještě dvě branky k postupu. Momentálně je to 2:3 pro Bělehrad.
90+2'
Helsinki právě vstřelily branku!
Domácí dokázali v posledních minutách zatlačit svého soka až před jeho branku a těží z toho svou druhou branku v dnešním zápase. RIKU RISKI si výborně v běhu zpracoval míč na levé straně a prostřelil Borjana. Asistence: Dahlstrom.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Canas, přichází Degenek.
88'
Mensahova střela z vápna nebyla vůbec špatná, ale zamířil kousek nad branku!
87'
Centr na zadní tyč, kde byl připraven obránce Bělehradu a ten odhlavičkoval míč mimo pokutové území.
86'
Domácí celek se nyní uhnízdil na polovině soupeře a je z toho rohový kop...
85'
S míčem se Helsinki dostaly až do vápna, ale domácí hráč neměl dostatek prostoru ke své střele. Pokutové území Zvezdy bylo hodně nyní zahuštěné.
84'
Bělehrad využil skuliny v defenzívě soupeře a dostal se do zakončení, které musel eliminovat Rudakov. To vedlo následně k tomu, že defenzíva Zvezdy nebyla zcela na svých místech a domácí toho využili ke svému útoku.
82'
Bělehrad hraje úsporně. Nikam se netlačí a doslova si podmanil půlící čáru a Helsinki se nedostávají do žádného útoku.
80'
Zápas blíží ke svému konci a opravdu nesledujeme nic zajímavého. Zkrátka nejzajímavější byly úvodní minuty druhého poločasu, kdy padly dvě branky a to bude nejspíše vše z dnešního zápasu.
78'
Pavkov zahrál hodně vysoko svou nohu a pomezní rozhodčí jasně signalizuje tento faul.
78'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Parra, přichází Vaananen.
77'
Ten nepřinesl zakončení, naopak výpad domácího celku, který však taktéž skončil neúspěchem.
76'
Loudavým krokem míří k rohovému praporku El Fardou Ben, který bude rozehrávat rohový kop.
75'
Jak se říká na vysoké škole, před námi je poslední akademická čtvrthodinka.
74'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Jevtovič, přichází Ivanić.
72'
Zatím se však nestřídá a vypadá to, že Kairinen rozhýbe svou bolístku.
71'
Kairinen byl faulován a nevypadá, že by mohl pokračovat. Poněkud nemůže pevně došlápnout na svou jednu nohu.
69'
Času je pro domácí poměrně ještě dost, ale s každou minutou už budou hrát více a více v křeči.
68'
Bělehrad na polovině Helsinek nic tentokrát nevymyslel a míč získává severský celek.
67'
Snaha domácího celku je zřetelná, ale Borjan je ve své brance bez práce.
66'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Victor Luiz.
64'
Střela hostujícího hráče, který se dostal k míči ve vápně. Bohužel pro něj, trefuje obránce před brankou!
63'
Začátek druhého poločasu nám konečně přinesl nějakou podívanou, ale po vyrovnávací brance Bělehradu, se nám hra vrátila od starých kolejí.
60'
K tomu mají půl hodiny času a ve fotbale je zkrátka možné vše, tak uvidíme.
59'
Bělehrad díky své nedávné brance, udělal výrazný krok k postupu. Helsinki nyní musí dát alespoň tři branky.
58'
HJK nyní nepustilo svého soka do útoku a v poklidu si pohlídalo dlouhou přihrávku soupeře. Odkop brankáře Rudakova.
56'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Autorem branky je DUSAN JOVANČIĆ, který dostal přihrávku od Marina, naběhl si s míčem do pokutového území a překonává brankáře střelou pod horní tyč!. Asistence: Marin.
55'
Dlouhý centr mířený na branku si pohlídal Borjan a chytá jej do svých rukavic.
55'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Boakye, přichází Pavkov.
55'
Po faulu na domácího hráče, budou Helsinki zahrávat standardní situaci z pravé strany.
54'
Nyní měli možnost z rohového kopu, ale centr byl poměrně hodně přetažený.
53'
Dá se nyní očekávat větší tlak ze strany soupeře, neboť potenciální branka na hřišti soupeře, by je výrazně posunula k postupu do další fáze kvalifikace.
52'
Domácí celek však ještě potřebuje další branku, po které už by zápas mohl jít do prodloužení.
50'
Nyní byl delší dobu ošetřován brankář Bělehradu, pro které neměli pochopení domácí fanoušci.
48'
Vzápětí přišla další dobrá šance domácích, avšak střela z levé strany o něco minula branku.
46'
Domácí měli asi vlekou bouřku v kabině o poločasové přestávce. Neboť ihned ze svého prvního útoku se dokázali prosadit. Střelcem branky je SEBASTIAN DAHLSTROM, který ukázal skvělou individuální akci, kdy si obešel dva hráče a vypracoval si prostor ke své střele.
46'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Tarasov, přichází Vayrynen.
46'
První poločas nám přinesl nezáživnou hru od obou celků Zkrátka Bělehradu to stačí a nikam se vehementně neženou. Zatímco Helsinki, které musí, tak jsou ve svých útočných akcí bezzubé.
45'
45'
První poločas se nachýlil ke svému konci a rozhodčí nenastavuje ani jednu minutu. Zkrátka k tomu nebyl ani důvod.
43'
Defenzíva Helsinek uzavřela odkrytý prostor a nedovolují soupeři útok.
41'
Zajímavé prostrčení míče před branku, ale přesně do míst, kde byl hostující obránce. Ani tento útok z levé strany nepřinese rozvlnění sítě za Borjanem.
39'
Ani další minuta nám nic nenasvědčuje, že bychom se měli obávat nějakého ohrožení jedné či druhé branky.
38'
Blíží se nám závěr prvního poločasu, dočkáme se první branky zápasu? Jestli bych si měl tipnout, tak nejspíše nikoliv. To by musely obě mužstva výrazněji přidat do útoku.
36'
Zatím je to od nich hodně pasivní. Bělehradu zatím stačí hrát, co hraje a brání si nadále své dvou brankové vedení z prvního utkání.
35'
Dlouhý nákop Helsinek nic neřešil a Borjan se chystá k odkopu. Jestliže chtějí domácí pomýšlet na postup, případně zdramatizování, tak se musí více tlačit do branky soupeře.
34'
Dravý průnik hráče Bělehradu, ale nakonec byl ustrážen a míč končí z jeho kopačky v zázemí. Odkop od branky Rudakova.
33'
Další tři minuty jsou za námi a nyní se dá říci, že se na hřišti vůbec nic nedělo. Oba celky si půjčovaly vzájemně míč na polovině hrací plochy.
30'
První půl hodinka, třetina zápasu, je za námi. Stále čekáme na nějaké šance, které by mohli hru rozproudit. Zatím je to hodně statické od obou stran.
29'
Faul Helsinek a Bělehrad bude moci rozehrát v blízkosti své branky.
28'
Střela z dálky, po které Borjan předvedl krkolomný zákrok. Nakonec však stačil míč vyrazit. Nejspíše jej překvapila razance míče.
27'
V prvním zápase padla v této minutě první branka v podání Bělehradu, dnes to zatím nevypadá. Ani jeden celek si nevypracoval prozatím žádnou šanci, která by zaváněla brankou.
26'
Domácí celek se ujal kombinace, ale není z ní vůbec nebezpečný.
24'
Helsinki s následným útokem spíše darovaly míč svému soupeři.
23'
...míč se snesl do vápna a jeden z hostujících útočníků už mohl zakončovat, ale míč napálil do bránícího hráče. První taková poloviční šance hostujícího celku.
22'
Rohový kop pro Zvezdu...
20'
Ten byl zahraný mimo šestnáctku na střed hrací plochy. Odtud rezultovala dalekonosná střela mimo branku.
19'
Snaha hostujícího hráče o průnik do vápna, nakonec byl od míče odtaven, nicméně je to rohový kop pro Bělehrad.
18'
Šikovný centr z levé strany, na zadní tyči sklepával hráč míč hlavičkou, ale ve vápně byla defenzíva domácího celku dostatečně pozorná.
17'
Nepříliš dobrý útok Zvezdy, kdy se míč doslova došoural k brankáři Helsinek.
16'
Po ztrátě míček se pokoušel hostující záložník vyrazit do rychlého protiútoku, ale byl faulován před polovinou hrací plochy.
15'
Hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany, ale ta jim nepřinesla nic zásadního. Stále čekáme na nějakou první vážnější šanci.
15'
Žlutou kartu dostává Alho (HJK Helsinki).
13'
Útok domácích byl zastaven na pravé straně a Bělehrad se snaží vyvézt míč z vlastní poloviny.
12'
Až nyní přišel dobrý centr z levé strany a v pokutovém území se do hlavičky položil jeden z hráčů. Nicméně zamířil mimo!
11'
Bělehradu se podařilo nyní delší dobu setrvat na polovině soupeře, ale bez žádného zakončovacího efektu na branku.
10'
Úvodní desetiminutovka je minulostí. Zatím sledujeme nepříliš záživné utkání a doufejme, že se to v následujících minutách zlepší.
8'
Hráč domácího celku to zkusil přímo na branku, ale přestřelil prostor mezi třemi tyčemi.
7'
Faul na straně Bělehradu a jejich soupeř bude mít zajímavou standardní situaci v blízkosti šestnáctky.
6'
Domácí celek je na míči a ví, že v dnešním zápase musí vstřelit dvě branky, jinak postoupí jejich soupeř.
5'
Začátek zápasu nám nepřináší žádné útočné akce, ale opatrnou hru uprostřed hrací plochy. Navíc s nepřesnostmi v přihrávce na obou stranách.
3'
Nepřesnost Bělehradu na polovině hřiště a Helsinki měly šanci zaútočit, ale také se nepotázaly s přesností na míči.
2'
Do prvního útoku se dostali domácí, ale nedokázali výrazněji zaměstnat Rudakova v jeho brance.
1'
Úvodní duel ovládl Bělehrad, který zvítězil 2:0. Jeho branky vsítili ve 27. minutě Boakye a v 90. minutě Pavkov. Srbové tak budou mít před odvetou jakožto velcí favorité celého dvojzápasů lepší výchozí pozici.
Crvena Zvezda Bělehrad je úřadujícím srbským mistrem, poslední ročník domácí soutěže ovládli fotbalisté tohoto celku s dvanáctibodovým náskokem. Zvezda si v minulém soutěžním ročníku zahrála rovněž finále srbského poháru, v němž nestačila na městského rivala Partizan. Nejslavnější srbský klub okusil v loňském roce v Lize mistrů základní skupinu, a to ve společnosti velikánů, jakými jsou Neapol, PSG či poslední vítěz této soutěže – anglický Liverpool. Do druhého předkola se Zvezda dostala přes litevskou Süduvu. Po bezbrankové remíze na půdě soupeře zvítězil favorit v odvetě na domácí půdě těsně 2:1. Před odvetou s Helsinkami odehrál Bělehrad ligový zápas s celkem Radnički Niš, který porazil 2:0.
Nejúspěšnější finský klub historie – to je HJK Helsinki. Tamější fotbalisté jsou úřadujícími mistry své země, když obhájili titul z předešlé sezóny. Aktuální ročník finské nejvyšší soutěže je v plném proudu, HJK je s osmnácti odehranými zápasy až pátý, a to o pět bodů za vedoucím Ilves. Do druhého předkola postoupili seveřané přes celek HB Tórshavn z Faerských ostrovů. Na domácí půdě zvítězil finský favorit rozdílem třídy 3:0, v odvetě pak pustil soupeře do dvoubrankového rozdílu, drama se ale nakonec nekonalo, neboť duel skončil remízou 2:2. Na odvetu proti Bělehradu se hráči HJK naladili remízou 1:1 s VPS Vaasa. Helsinki přitom v duelu platily za velkého favorita.
Příjemný středeční večer. V rámci odvety 2. předkola Ligy mistrů se spolu utkají celky HJK Helsinki a FK Crvena Zvezda Bělehrad. Lepší výchozí pozici mají po prvním utkání fotbalisté srbského celku, kteří na domácí půdě zvítězili 2:0.