Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Stockholm - 24. července 2019   20:15

Maribor
Maribor
6' Kronaveter  • 38' Ivkovič
2:1
(2:1)
Stockholm
Stockholm
28' Goitom
Maribor
Pirič – Milec, Ivkovič, Perišič, Viler – Cretu, Vrhovec – Hotič, Kronaveter, Kotnik (80. Vancaš) – Tavaresv (87. Mešanović)
Handanovič – Klinar, Kramarič, Mešanović, Ogrinec, Pihler, Vancaš
Stegemann – Achmüller, Waschnitzki (vš. Něm.)
Ljudski vrt, Maribor
Stockholm
Linner – Granli, Karlsson, Mets – Lundström, Larsson, Adu, Elyounoussi, Saletros (79. Lindkvist) – Sigthorsson (62. Obasi), Goitom
Janošević – Dimitriadis, Hussein, Lindkvist, Obasi, Rashidi, Ylatupa

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:7.
Fotbalisté Mariboru v úvodním zápase druhého předkola Ligy mistrů porazili AIK Stockholm 2:1, do odvety ale jsou postupové šance zcela otevřené.

Domácí byli zejména ve druhém poločase výrazně lepším týmem, po poločasovém vedení už se jim ale nepovedlo zvýraznit svůj náskok před těžkou odvetou.
90+4'
90+4'
Následný roh Maribor rozehrál po zemi a soupeřovu branku už nijak neohrozil.
90+3'
Ještě jedna dobrá příležitost pro domácí! Do Milcova centru se z voleje položil Kronaveter a Oscar Linner míč mířící pod břevno dokázal konečky prstů vyrazit nad branku!
90+1'
Až v závěru první nastavené minuty se hra zase rozeběhla.
90+1'
Rozhodčí Stegemann oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty, stále se ale nehraje při ošetření Elyounoussiho.
90'
Tarik Elyounoussi byl faulován na útočné polovině a norský fotbalista bude muset být ošetřen.
89'
Kronaveterovi ale nevyšel další centr, hosté se bezpečně ubránili.
89'
Sebastian Larsson přidržel pronikajícího Vancaše a domácí dostávají možnost standardní situace od postranní čáry.
87'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Tavares, přichází Mešanovič.
87'
Střílený centr Vancaše skončil až za brankou Oscara Linnera, domácí chystají své druhé střídání.
86'
Centr Adua úplně promáchl brankář Pirič a měl velké štěstí, že u vzdálenější tyče nečíhal někdo v bílém.
85'
Vancaš z dobrých třiceti metrů výrazně netrefil hostující branku.
84'
Centr Vilera hosté odvracejí za postranní čáru, právě Viler může vhazovat.
82'
Hosté pozvolna rozehrávají ve středu hřiště a hledají cestu do domácí defenzivy.
80'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Kotnik, přichází Vancaš.
79'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Saletros, přichází Lindkvist.
78'
Standardní situace Mariboru nepřinesla žádné ohrožení pro hostující branku, Kronaveterův centr byl příliš krátký.
77'
Do Hotičovy střely vletěl estonský obránce Karol Mets a odrazil míč do bezpečí.
75'
Hosté podnikli rychlý přechod do útoku, Saletrosova přihrávka z levého křídla ale nenašla adresáta Obasiho.
74'
Kronaveterův centr našel Sašu Ivkoviče, ten ale v záklonu nasměroval míč jen k brankáři Linnerovi.
73'
Na přetažený nákop Vrhovce nedoskočil Tavares, Maribor ale bude mít možnost rohového kopu.
71'
Šance pro Maribor! Andrej Kotnik si naběhl do pokutového území na dlouhý nákop, ten si hrudí zpracoval a pak pravačkou okamžitě pálil a jeho rána prosvištěla těsně nad břevnem Linnerovy svatyně!
69'
Dvacet minut to v druhém poločase vypadalo, že oba týmy jsou s aktuálním stavem spokojeny, nicméně hosté už přeci jen začínají zvyšovat tempo i svého napadání domácí rozehrávky.
67'
Goitom si v pokutovém území zpracoval dlouhý nákop ze středu pole a připravil zajímavou pozici pro Saletrose, ten s trochou štěstí obešel ležícího Creta, pak ale v chumlu těl nedokázal vystřelit.
65'
AIK se po dlouhé době podívalo k domácí brance, při Saletrosově centru ale byl naskakující Goitom pokryt domácími zadáky.
64'
Maribor disponoval hned dvěma rohy v rychlém sledu, po tom druhém zakončoval naprosto osamocený Kotnik, po zemi ale střílel nepřesně.
63'
Tečovaná střela Kotnika končí za stockholmskou brankou, domácí budou zahrávat rohový kop.
62'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Sigthorsson, přichází Obasi.
61'
Hotič potáhl míč k pokutovému území, pak ale střílel doprostřed branky, i přes nejistý zákrok Linnera se domácí k dorážce neprobojovali.
60'
Lobovaný pas Cretua našel Tavarese v postavení mimo hru.
59'
Hotič se probil z pravého křídla do pokutového území, pak předal míč Kronaveterovi, ten si posunul míč kolem Adua tam a zpátky, pak ale neprostřelil bránící hráče AIK.
57'
Kolbeinn Sigthorsson u postranní čáry naložil v osobním souboji Milcovi, rozehrávat bude domácí brankář Pirič.
55'
Maribor hraje s míčem na útočné polovině, ale zatím daleko od hostující branky.
53'
Dino Hotič byl faulován Elyounoussim ve středu hřiště, rozehrávat mohou domácí.
52'
Série ztrát na obou stranách, momentálně jsou u míče hosté ze severu Evropy.
50'
Po skrumáži v pokutovém území domácích se z otočky pokusil vystřelit Rashidi, střela mu ale nesedla a Maribor se snadno ubránil.
48'
Velmi nepovedená kombinace Hotiče s Kotnikem, míč doputoval za brankovou čáru a rozehrávat bude moci Oscar Linner.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Před zahájením druhého poločasu se ještě řeší potíže s komunikačním zařízením rozhodčího Stegemanna.
Po prvním poločase utkání druhého předkola Ligy mistrů Maribor vede nad AIK Stockholm 2:1, když z takřka všech dosavadních šancí padl gól. Zápas zatím postrádá potřebné tempo, snad se kromě gólů zvedne i hra během druhého poločasu.
45+3'
45+1'
Vilerův centr zleva byl příliš prudký, míč doletěl až za postranní čáru.
45+1'
Německý rozhodčí Stegemann, jenž zatím nemá nijak těžkou úlohu v tomto zápase, přidává k úvodním pětačtyřiceti tři nastavené minuty.
44'
Nepřesná souhra domácích, po odrazu míče za postranní čáru může vhazovat švédský tým.
42'
Nepovedený centr Milce přeletěl celé pokutové území a doletěl až k protějšímu rohovému praporku.
40'
Neúspěšný průnik Elyounoussiho k pokutovému území Mariboru, domácí mají míč v držení.
38'
Maribor právě vstřelil branku!
Hosté totálně propadli při bránění rohového kopu a podruhé kapitulují! Na centr Kronavetera si totiž naskočil naprosto osamocený SAŠA IVKOVIČ a hlavou překonal brankáře Linnera!
38'
Tečovaná střela Kronavetera končí za stockholmskou brankou, pokračovat se bude od rohového praporku.
36'
Fotbalisté na trávníku využili neplánovanou přestávku k občerstvení, ve hře už se může pokračovat.
35'
Hostující brankář Linner si zřejmě při zásahu u Hotičovy rány pohmoždil rameno a musí být ošetřen.
34'
Aktivní Hotič tentokrát střílel od rohu pokutového území, ovšem velmi nepřesně.
33'
První šance, která nekončí gólem! Hotič se uvolnil na pravé straně pokutového území a z úhlu pak prudce střílel, brankář Linner jeho ránu vyrazil.
31'
Hotič se neprosadil v souboji se Saletrosem, ten mu odebral míč na hranici faulu, který ale odpískán nebyl a Hotič pak trochu z frustrace Salestrose sám fauloval.
30'
Oba týmy jsou zatím mimořádně produktivní. Na střely celkem je vyrovnáno 2:2, na bránu 1:1 a obě tyto rány, mířící do prostoru mezi třemi tyčemi, skončily v síti.
28'
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
Blesk z čistého nebe! Sebastian Larsson nakopl míč za hostující obranu, kam si naběhl HENOK GOITOM, ten obstřelil bránícího Ivkoviče i brankáře Piriče a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal!
26'
Útočné snažení hostů končí odpískáním Goitomova útočného faulu.
25'
Utkání v těchto minutách postrádá veškerou kvalitu, oba týmy spíše jen bezmyšlenkovitě nakopávají míče dopředu a odevzdávají je soupeři.
24'
Tavares se pokusil sklepnout dlouhý nákop ke Kronavaterovi, ten ale měl k míči velmi daleko a balónu se tak ujal brankář Linner.
22'
Pozvolná rozehrávka hostů ve středu hřiště neslavila úspěch, po následném nákopu do pokutového území před Sigthorssonem zasáhl bránící Ivkovič, jenž posunul míč k brankáři Piričovi.
20'
Hotič se na pravém křídle pokusil obejít Metse, ten ale do souboje vložil své tělo a domácího fotbalistu dále nepustil.
19'
Průniku Elyounoussiho vystavil stopku jen za cenu nedovoleného zákroku Milec, hosté budou rozehrávat na útočné polovině.
17'
Útočná snaha domácích podél pravé postranní čáry končí jen ofsajdem.
16'
Larssonův centr nenašel žádného z hostujících fotbalistů a Maribor už přesunul hru do středu hřiště.
15'
AIK zvyšuje aktivitu, Rashidiho centr je sražen za domácí branku, pokračovat se bude od rohového praporku.
14'
Další nepovedená střela Goitoma, míč proletěl daleko vedle domácí branky a rozehrávat může bosenský brankář Kenan Pirič.
13'
Henok Goitom si naběhl na dlouhý pas z hloubi pole do pokutového území, v těžké pozici z voleje ale zakončoval jen do brankáře Linnera, navíc do statistik se tato střela nezapíše, neboť rozhodčí zkušenému útočníkovi odmávali ofsajd.
12'
Kronaveterovi nevyšlo zpracování u pokutového území AIK a hosté pak mohli podniknout nebezpečný protiútok, ten zastavil jen za cenu žluté karty rumunský středopolař Alexanru Cretu.
10'
Milec se uvolnil na pravé straně hřiště a jeho nebezpečný centr jen těsně přeletěl kapitána Tavarese.
8'
Domácí už mají zase míč pod kontrolou a rozehrávají ve středu hřiště.
6'
Skvělý vstup Mariboru do zápasu rozbouřil publikum na stadiónu Ljudski Vrt! Po výborné kombinační souhře Kotnika s Hotičem se v pokutovém území objevil osamocený ROK KRONAVETER a tváří v tvář Linnerovi nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout!
5'
Maribor už přebírá iniciativu, domácí se znovu nastěhovali na polovinu soupeře.
4'
Hotič se pokusil kolmicí po pravé straně hřiště vysunout do sprintu Kronavetera, přihrávce ale zastoupil cestu pozorně bránící Mets.
2'
Domácí kapitán Tavares se provinil nedovoleným zákrokem ve středu hřiště, v úvodu zápasu drží míč převážně hosté.
1'
Rozehráno! Maribor oblékl fialové dresy, AIK hraje celý v bílém.
1'

NK Maribor: Pirič – Milec, Ivkovič, Perišič, Viler – Cretu, Vrhovec – Hotič, Kronaveter, Kotnik – Tavares
Náhradníci: Handanovič – Klinar, Kramarič, Mešanović, Ogrinec, Pihler, Vancas

AIK Stockholm: Linner – Granli, Karlsson, Mets – Lundström, Larsson, Adu, Elyounoussi, Jonsson Saletros – Sigthorsson, Goitom
Náhradníci: Janošević – Dimitriadis, Hussein, Lindkvist, Obasi, Rashidi, Ylatupa

Rozhodčí: Stegemann – Achmüller, Waschnitzki (vš. Něm.).
AIK Stockholm

Fotbalisté AIK Stockholm loni po devíti letech dokázali vyhrát švédskou ligu, což se jim celkem povedlo pošesté a získali tím právo bojovat o nejcennější evropskou klubovou soutěž.

Její hlavní část si AIK dosud zahrálo jen v sezóně 1999-2000, po titulu v roce 2010 nestačilo ve třetím předkole na Rosenborg Trondheim.

Přes první předkolo AIK prošlo poněkud strastiplněji, když na trávníku Araratu-Armenia Jerevan prohrálo 1:2 a byť v domácí odvetě vedlo 3:0, tak po soupeřově trefě v 77. minutě jej dělila jedna inkasovaná branka od vyřazení, AIK už ale udrželo postupový výsledek 3:1.
NK Maribor

Fotbalisté Mariboru si dvakrát v posledních pěti letech zahráli hlavní fázi Ligy mistrů a rádi by se tam kvalifikovali i letos. Loni museli vzít zavděk Evropskou ligou, kde po vyřazení dvou soupeřů ve třetím předkole nestačili na Glasgow Rangers.

Slovinskou ligu loni Maribor ovládl s náskokem devíti bodů před druhou Lublaní, na svého hlavního rivala ale nestačil ve finále slovinského poháru.Samostatnou slovinskou ligu Maribor vyhrál už patnáctkrát.

Do bojů o Ligu mistrů Maribor vstoupil v prvním předkole, přes islandský Valur Rejkjavík postoupil s velkým přehledem, když výhru 3:0 ze hřiště soupeře potvrdil domácím vítězstvím 2:0.
Hezký večer při sledování přenosu prvního utkání druhého předkola Ligy mistrů, slovinský Maribor vyzve AIK Stockholm.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.