Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  New Saints : FC Kodaň - 23. července 2019   20:00

New Saints
New Saints
0:2
(0:1)
FC Kodaň
FC Kodaň
18' Sotiriou   • 61' Skov
New Saints
Harrison (C) – Edwards, Harrington, Davies, Spender – Mullan, Routledge, Redmond, Brobbel, Cieslewicz (75. Nembhard) – Ebbe (56. Draper)
Roberts – Byrne, Draper, Hughes, Marriot, Nembhard, Whitehouse
Harkam – Witschnigg, Staudinger (vš. Rak.)
FC Kodaň
Grytebust – Bartolec, Nelsson, Papagiannopoulos, Bengtsson – Skov, Falk Jensen (35. Zeca), Stage, Holse – N'Doye (C) (46. Wind), Sotiriou (62. Fischer)
Johnsson – Bjelland, Fischer, Thomsen, Varela, Wind, Zeca

Máme za sebou utkání druhého předkola Ligy mistrů, v němž Kodaň potvrdila roli favorita, na hřišti welšského The New Saints zvítězila 2:0. První branka padla v 18. minutě, když se po přízemním centru Bartolce na přední tyč prosadil Kypřan Pieros Sotiriou. Ten byl zapleten i do druhé branky svého celku, avšak pořádně na to doplatil. Po střele ho totiž v šestnáctce tvrdě dojel Edwards a útočník Kodaně musel pro zranění kotníku střídat. Vybojoval ale penaltu, k níž se postavil Robert Skov, jenž razantní střelou k pravé tyči nedal Harrisonovi šanci. Po zbytek zápasu svěřenci trenéra Solbakkena v poklidu kontrolovali průběh hry s míčem na kopačkách a ačkoli už nedokázali navýšit skóre, tak půjdou do odvety ve výrazně lepší pozici.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
90+3'
Zdá se, že domácí fotbalisté už rezignovali na jakékoli napadání. Jakoby už svěřenci trenéra Ruscoeho neměli dostatek fyzických sil.
90+2'
Hráči Kodaně už vůbec nespěchají dopředu, cílem je udržet čisté konto pro Grytebusta.
90+1'
Zničehonic se ve veké příležitosti ocitl Jamie Mullan. Ránu ovšem namířil moc vysoko.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Do šestnáctky stáčel centr Fischer, před Nelssonem na poslední chvíli přizvedl míč Simon Spender.
88'
Na útočné polovině dánského mistra došlo ke střetu dvou hráčů. Hlavní rozhodčí situaci vyhodnotil jako nedovolený zákrok Redmonda.
87'
Welšský celek si je vědom, že soupeř dohrává utkání v ležérním tempu a snaží se toho využít. nedaří se mu ale vystihnout kombinaci Kodaně.
86'
Centr Routledge měl dobré paramety, svou výšku ovšem v souboji s protihráčem uplatnil bránící Victor Nelsson.
85'
Daniel Redmond si výborně dal tělo před dotírajícího Stageho, který protivníka následně i nedovoleně poslal k zemi. The New Saints mají k dispozici standardní situaci.
84'
Nepřesnou přihrávku Fischera zachytil Ryan Harringhton, jenž se snaží rozjet akci domácích po pravé lajně.
83'
Kolem středového kruhu se do série nahrávek zapojila celá obranná čtveřice hostů. Svěřenci trenéra Solbakkena se fotbalem baví,
82'
Narážečka mezi Skovem a Bartolcem nevyšla. Tedy ona to ani původně narážečka být neměla, jen Bartolec si myslel, že ano, a tak spoluhráči přihrával dopředu, ten však svůj pohyb už dávno zastavil.
81'
Brobbel z frustrace zajel na útočné polovině do Bartolce, jenž naštěstí dokázal nadskočit. Hlavní rozhodčí se rozhodl netrestat prohřešek žlutou kartou.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Kodaň potvrzuje roli favorita, vede o dvě branky a už po úvodním zápase zřejmě nikdo nebude pochybovat o jejím postupu.
79'
Dlouhý nákop Nelsson odvrátil pouze k Draperovi, jenž ale proti stoperovi nevymyslel vůbec nic.
78'
Do dobře mířené přihrávky Mullana vložil na poslední chvíli nohu Stage. Bude se vhazovat.
77'
Dánský mistr nechává hrát alespoň na malou chvíli na balónu soupeře, dále jak za půlku ho ovšem zatím nepouští.
76'
Z velkého úhlu to zkusil z dobrých třiceti metrů Jamie Mullan. Rána neměla šanci na úspěch, alespoň však znamenala první úspěšný střelecký pokus na branku.
75'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Adrian Cieslewicz, přichází Joash Nembhard.
74'
Na hráčích welšského celku je vidět zoufalost. Prakticky po celý zápas běhají bez míče a mají z toho nulový efekt.
73'
Kodaň už nikam nespěchá. Deklaruje to i výkop gólmana Grytebusta, který místo dlouhého nákopu přihrál stoperovi.
72'
Domácím to dnes vůbec nelepí. I Edwards se pořádně ukopl při snaze o centr. Bude se jen odkopávat od branky.
71'
Mizerně domácí naložili se standardkou. Brobbel hodně podkopl balón, ten posléze přeletěl všechny hráče číhající v pokutovém území.
70'
Daiel Redmond poslal do šestnáctky soupeře pěkný přízemní centr, který Sotiris Papagiannopoulos ve skluzu odvrátil na rohový kop.
69'
Jens Stage mohl jít do rychlého brejku, ovšem zradil ho první dotek, míč se dokutálel až do zámezí.
68'
Harrington si pod tlakem nekomplikoval situaci a poslal malou domů gólmanovi. Ten dlouhým odkopem odpálil balón na polovinu Kodaně.
67'
Snad první opravdu pohledná akce domácího týmu. Brobbel po lajně vyslal Drapera, jenž z jedničky vracel pod sebe Redmondovi. Ten si zpracoval balón a posléze vypálil nad Grytebustovu svatyni.
66'
Adrian Cieslewicz si míče příliš dlouho neužil. Sice viděl více volného prostoru po levé straně, ten ovšem rychle zaplnil Bartolec, který protivníka obral o kulatý nesmysl.
65'
Míče si mohou chvíli užít i hráči v zeleném, nákop Stageho totiž letěl úplně někam jinam, než kam si nabíhal Fischer.
64'
Domácí tedy v posledních minutách agresivními zákroky rozhodně nešetří. Nyní se předvedl Edwards, který naprosto zbytečně zajel do Nelssona.
63'
Spender při snaze odkopnout balón trefil do tváře bránícího Skova. Chtělo by se říci, že to může být odplata za gól z penalty, spíše to však bylo nechtěné.
62'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Viktor Fischer.
61'
Kodaň právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají dvoubrankového vedení! K exekuci desítky se postavil ROBERT SKOV, který dal na razanci a dobře udělal! Gólman sice vystihl směr střely, avšak na zemi byl příliš pozdě.
60'
Na hřišti ještě probíhá ošetřování kyperského útočníka, podle prvních záběrů to schytal kotník.
59'
Žlutou kartu dostává Keston Davies (The New Saints FC).
58'
Bude se kopat penalta! V Obrovské šanci se po krásném přiťuknutí patou Skova ocitl Sotiriou, jenž vystřelil a poté ho skluzem trefil Davies. Hlavní rozhodčí neváhal ani vteřinu, hned měl jasno.
57'
Přízemní centr Skova z pravé strany byl zblokován Edwardsem k Holseovi, akce hostů tak může pokračovat.
56'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Dean Ebbe, přichází Greg Draper.
55'
Svěřenci trenéra Solbakkena to tedy pro změnu zkusili středem, ani tudy nevedla cesta. Stage se zahuštěným prostorem sice prošel, avšak bez balónu.
54'
Holse se po levé straně sice zbavil Cieslewicze, avšak na beka Spendera už nevyzrál.
53'
A právě Ebbe byl tím hráčem, který výborně vystihl rozehrávku. Jenže neměl komu přihrát, a tak balón jen odkopl ke Grytebustovi.
52'
Na vlastní polovinu se stahuje dokonce i hrotový útočník Ebbe, aby vypomohl bránit se drtivému tlaku protivníka.
51'
Úřadující dánský mistr ale stále nikam nepěchá. Vůbec nemá problém s tím vrátit se z útoku klidně až daleko na svou polovinu.
50'
Stále ta stejná písnička. Kodaň kombinuje na polovině soupeře a domácí se snaží sebemenšího zaváhání využít k rychlému brejku.
49'
Domácí nyní měli obrovské štěstí. Stoper Harrington totiž ve vlastním vápně při odkopu napálil ruku Spendera, ten však ji však měl naštěstí upažnou u těla, penalta se tudíž nepíská.
48'
Centr Skova nebyl vůbec špatný, avšak nejvýše se vyšplhal právě hříšník předešlého okamžiku Keston Davies.
47'
Hned v úvodu druhé půle budeme svědky standardní situace poté, co Davies sundal k zemi unikajícího Sotirioua.
46'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Dame N'Doye, přichází Jonas Wind.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:04.
Skončil první poločas druhého předkola Ligy mistrů mezi The New Saints a Kodaní, v němž dánský mistr zatím potvrzuje roli favorita, vede nejtěsnějším možným rozdílem. Jediná branka padla v 18. minutě, kdy se po přízemním centru Bartolce na přední tyč prosadil Pieros Sotiriou. Domácí rozhodně nepůsobí odevzdaným dojmem, snaží se využít každé příležitosti k brejku, a kdo ví, třeba se jim některý podaří přetavit v branku.
45+2'
45+1'
V první půli už se nic zásadního nestane, poslední útočnou akci Kodaně zabrzdil nepřesnou přihrávkou Stage.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Moc dlouho trvalo N'Doyeu, než si zpracuje balón. Mezitím k němu doběhl Harringhton, který mu ho odkopl od kopaček.
43'
Znovu je tu na pohled nudná kombinační hra, která se přelévá z jedné strany na druhou. To je ale nejspíše záměrně. Poněkud uspat soupeře a pak v nečekané chvíli zasáhnout.
42'
Polák Cieslewicz se kličkou zbavil pasivně bránícího Bartolce a poté pálil na zadní tyč. Balón ovšem trefil přímým nártem, rána skončila vysoko nad Grytebustovou svatyní.
41'
Zatím to vypadá na druhou možnost, jelikož hosté poněkud polevili v nátlakové hře. Až to vypadá, že chcou skutečně doklepat těch závěrečných pět minut v těsném vedení.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou hosté do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Rohový kop rozehraný na krátko s následným centrem mířil na Nelssona, který sice přehlavičkoval svého strážce, pod tlakem ale vůbec nedokázal nasměrovat hlavičku na bránu.
38'
Zeca si několikrát vyměnil míč se Skovem. Posléze druhý jmenovaný trefil Daviese, od něhož se míč odkutálel do zámezí, bude se kopat roh.
37'
I hosté si umí vybrat slabší chvilku, což může být pro welšský celek rozhodně povzbuzením do další fáze utkání.
36'
Zničehonic domácí zahrozili. Rozehrávku výborně vystihl Redmond, jenž s míčem doběhl až na hranici šestnáctky, odkud vypálil těsně vedle pravé tyče.
35'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk Jensen, přichází Zeca.
35'
Zničehonic se na trávník posadil Rasmus Falk Jensen a nevypadá to s ním vůbec dobře. Zřejmě půjde o svalové zranění, se kterým se prostě nedá pokračovat.
34'
Spender neměl komu, a tak musel přihrát jedinému volnému hráči na hřišti čili gólmanovi, hosté opravdu výborně presují.
33'
Do ohně centroval z pravé strany Skov, dopředu se ovšem vydal Harrison, který bez problémů schoval míč v náručí.
32'
Obětavým skluzem zblokoval Edwards další pokus o centr Holseho. Kodaň bude zahrávat rohový kop.
31'
Pas Skova z pravé strany nebyl špatný, avšak situaci skvěle vyřešil Harrington, jenž hlavou sklepl do rukou Harrisonovi.
30'
Máme za sebou půl hodinu z utkání. Kodaň potvrzuje roli favorita, souvislý tlak dokázal proměnit v úvodní branku Kypřan Sotiriou.
29'
Kapitán Harrison vykopl poměrně daleko, Papagiannopoulos ale s velkým přehledem přehlavičkoval Ebbeho, navíc ještě přihrál Bartolecovi.
28'
Levý záložník hostí se znovu ocitl na zemi, tentokráte to však neylo kvůli nedovolenému zákroku, nýbrž ve snaze udržet míč na hrací ploše, nepovedlo se.
27'
Na středu byl sevřen do kleští Carlo Holse. Hlavní rozhodčí situaci posoudil jako nedovolenou, za hříšníka označil Redmnda, jemuž dal důrazné varování.
26'
Nyní sice Simon Spender vybojoval balón proti Skovovi, avšak neměl komu přihrát, a tak dlouhým odkopem pouze vrátil míč do držení Kodaně.
25'
Hráči v zeleném se vůbec nedokáží vypořádat s dobrými přihrávkami soupeře. Ani vysoký presink není nijak zvlášť účinný.
24'
Odražený míč si našel SKov, jenž okamžitě vracel do ohně, Nelssona stojícího zády k bráně ovšem přehlavičkoval Spender.
23'
Velmi riskantní skluz ve vlastním vápně Cieslewiczovi vyšel. Odvrátil ale do zámezí pouze za cenu rohového kopu.
22'
Nepovedený nákop domácího Daviese po levé straně. Pro míč si bez větších potíží doběhl Sten Grytebust.
21'
Úřadující dánský mistr pokračuje v obléhání branky welšského soupeře. Jednobrankové vedení je Kodani málo.
20'
Kodaň se poměrně brzy dostala do vedení a hned díky tomu může hrát s větším klidem.
18'
Favorit utkání jde do vedení! Přízemní centr Bartolce z pravé strany na přední tyč si našel PIEROS SOTIRIOU, jenž dokázal procpat ve skluzu balón k bližší tyči!
17'
Přetažený centr si na zadní tyči našel Victor Nelsson, balón ale těsně před ním skočil a hostující stoper ve velké příležitosti nedokázal zakončit přesně!
16'
Pravý záložník Skov opět ukázal své přednosti, když se dvěma rychlými kroky prosadil přes Spendera. Ten na poslední chvíle nohou dokázal míč vypíchnout alespoň na rohový kop.
15'
Ti toho okamžitě využili k rychlému nákopu, po němž vyběhnuvší Grytebust nedokázal zkrotit míč na první dobrou. Doběhl k němu ale ještě dříve, než to stihl útočník a na hraně vápna ho skryl v náručí.
14'
V hlavičkovém souboji na středu hřiště si Falk Jensen vedl hodně neohrabaně, když trefil loktem protihráče a prakticky zadarmo tak věnoval balón domácím.
13'
Skov ukázal skvělou práci s míčem, když se prosadil mezi dvěma protihráči, poté si ale příliš předkopl balón a už ho na hrací ploše nezastihl.
12'
Sotiriou dokázal přehlavičkovat Harringtona, jenže hlavičkou minul pravou tyč Harrisonovy svatyně.
11'
Holse sice pěkně utekl po levé lajně, jeho přihrávce na střed však chyběla razance, bez problémů ji zachytil středopolař Routledge,
10'
Hráči Kodaně nikam nespěchají. Zvolili rozehrávku na krátko a stále pokračují v trpělivé kombinačné hře na útočné polovině.
9'
Holse nabral velkou rychlost, Brobbelovi nezbývalo nic jiného, než ho faulovat.
8'
Kombinačně to nešlo, a tak to Robert Skov zkusil sám ranou těsně za hranicí šestnáctky. Harrison pohlídal střelu, jež šla vedle jeho levé tyče.
7'
Hosté se po pomalém rozjezdu zřejmě dostali do správného zápasového tempa. Nyní kombinují na polovině soupeře.
6'
Levý záložník pořádně napadal Edwardse, ten si ovšem pomohl malou domů s gólmanem.
5'
Zdá se, že domácí to budou zkoušet z každé pozice. Z levé strany vypálil Adrian Cieslewicz, k jeho smůle balón nasměroval přímo do rukavic Grytebusta.
4'
Ryan Harrington dlouhým nákopem hledal Ebbeho, toho ale přeskočil v halvičkovém souboji Victor Nelsson.
3'
O první střelecký pokus se zasloužil středopolař Routledge, jehož rána proletěla nad břevnem.
2'
Domácí do dnešního zápasu vstoupili v zelených dresech, fotbalisté Kodaně oblékli dresy barvy černé.
1'

The New Saints FC: Harrison (C) – Edwards, Harrington, Davies, Spender – Mullan, Routledge, Redmond, Brobbel, Cieslewicz – Ebbe
Náhradníci: Roberts – Byrne, Draper, Hughes, Marriot, Nembhard, Whitehouse

FC Kodaň: Grytebust – Bartolec, Nelsson, Papagiannopoulos, Bengtsson – Skov, Falk Jensen, Stage, Holse – N'Doye (C), Sotiriou
Náhradníci: Johnsson – Bjelland, Fischer, Thomsen, Varela, Wind, Zeca

Rozhodčí: Harkam – Witschnigg, Staudinger (vš. Rak.).
FC Kodaň

Kodaň patří mezi ty lepší týmy. Do předkola o Ligu mistrů se zapojuje až dnešním duelem s welšským TNS. A bude favoritem. Uvidíme, jak tuto roli naplní. Co se týče dánské ligy, je Kodaň v novém ročníku zatím stoprocentní, když vyhrála první dva duely a vede ligu. V přípravě sehráli kodanští fotbalisté čtyři zápasy, jednou vyhráli, jednou remizovali a dvakrát ze hřiště odešli jako poražený tým. Čeká nás určitě zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
The New Saints FC

Domácí celek se do druhého předkola dostal přes kosovský tým KF Feronikeli. Nejprve s ním remizoval 2:2, poté zvítězil těsně 1:0. A prahne po dalším skalpu, ovšem proti Kodani to nebude procházka růžovým sadem. Fotbalisté TNS jsou úřadujícími mistry welšské ligy. Oproti Kodani jim ještě nová sezóna nezačala, mají za sebou jeden přátelský zápas a první předkolo LM. Jak si povedou, nám napoví až samotný duel.
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Liga mistrů má na programu už druhé předkolo a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy The New Saints FC a FC Kodaň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.