Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Škendija : Kalju - 16. července 2019   17:00

Škendija
Škendija
62' Ibraimi
1:2
(0:1)
Kalju
Kalju
6' Uggé   • 90+1' Liliu
Škendija
Zahov – Mici, Musliu, Bejtulai, Murati – Husmani (46. Nafiu), Alimi (C) – Radeski, Totre, A. Ibraimi – B. Ibraimi (68. Stenio Junior).
Redjepi – Zejnulai, Stenio Junior, Nafiu, Imeri, Cheshmedjev, Juan Felipe
A. Bieri – A. Heiniger, S. Kurnazca (SUI)
National Arena Todor Proeski, Skopje
Kalju
Londak – Markovič, Avilov, Uggé (C), Kulinitš – Paur (87. Tjapkin), Subbotin, Mbu Alidor, Mašitšev (60. Volkov) – Liliu, Klein.
Teleš – Reintam, Tjapkin, Ivanjusin, Volkov

V dnešním duelu se zrodilo velké překvapení. Outsider z Estonska nakonec slaví postup do další fáze kvalifikace LM. Kalju mělo zkrátka dobrý vstup a dobrý závěr zápasu, jinak vůbec nic. Škendije byla po celou dobu jasně lepším týmem a do 62. minuty se tlačila směrem na branku a snažila se o vyrovnání. To jim přinesl pokutový kop, který proměnil A. Ibraimi. I nadále měli domácí hru pod svou kontrolou, i když jejich soupeř začal v posledních deseti minutách otevírat svou hru. Nicméně šance si Kalju nedokázalo vytvářet. Avšal přišla první minuta nastavení, centr do vápna, menší zmatky v defenzívě Tetova a hodně šťastná branka tělem a najednou je tu postup Kalju! Hrdinou se stal Liliu, který vrátil svému celku vedení v dnešním zápase. Kalju se s největší pravděpodobností v dalším kole utká s Celticem, ale ještě uvidíme, jak dopadne jeho druhý zápas se Sarajevem.
90+3'
90+3'
Škendija se ještě rychle snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale vůbec se jim nedaří získat míč pod svou kontrolu.
90+1'
Kalju právě vstřelilo branku!
Tak to je velká rána pro domácí celek! Brazilec LILIU se nejlépe zorientoval ve vápně a v tísni tělem dostává míč za brankovou čáru. Šťastná branka hostů, ale i ta se počítá. Rázem je tu senzace a to v podobě postupu estonského celku!
90'
Žlutou kartu dostává Klein (JK Nõmme Kalju).
Žlutou kartu dostává Murati (FK Škendija Tetovo).
88'
Poslední dvě minuty základní hrací doby. Míč je na polovině Kalju a Škendija zatím zvládá závěr zápasu stejně dobře, jako celý druhý poločas.
87'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Paur, přichází Tjapkin.
86'
Jeden z hráčů Škendije má svalové problémy a probíhá ošetřování. Možná už jde jen o taktické šetření času.
85'
Z pohledu Kalju však neevidujeme nějaký souvislejší tlak na branku Škendije. Možná přijde v úplných závěrečných minutách zápasu.
84'
Škendija je blízko k postupu do další fáze kvalifikace, jen nesmí inkasovat. Jinak by postupovali hosté.
83'
A.Ibraimi nyní nepřesně rozehrál a to přesně na kopačky svého soupeře.
81'
Hosté začínají otevírat sovu hru a ví, že nyní musí vsadit všechny karty, jestli chtějí postoupit dále.
79'
Následoval rychlý kontr Škendije, Londak kryje. Brankář hostí rychle rozehrál a po rychlém útoku Kalju přišla přízemní střela z větší vzdálenosti, která o kousek minula levou tyčku. Nyní máme pasáž hry, kdy se hraje nahoru a dolů.
79'
...Zahov si naběhl na vysoký centr, který vyrazil, nicméně dost nešikovně a ke střele se mohl dostat hostující hráč, který však promáchl.
78'
Na druhé straně roh pro Kalju...
77'
Brankář Londak kryje dobrou střelu z velkého vápna. Míč mu sice na krátkou chvíli vypadl z náruče, ale rychle si jej bere ihned zpět a k potenciálně dorážce nebyl vůbec čas.
76'
Z něj však nepřišlo žádné nebezpečí pro Zahova.
75'
Ten byl však za půlkou zastaven a Kalju se dostalo po levé straně do útoku a vybojovali si další roh na svou stranu.
75'
Centr byl před brankou ihned odražen a domácí se rozbíhají k rychlému protiútoku.
74'
Bejtulai srazil centr na rohový kop a po delší době se může hostující celek dostat k zakončení na branku po rohovém kopu.
74'
Žlutou kartu dostává Radeski (FK Škendija Tetovo).
73'
S rohem si defenzíva Kalju poradila.
72'
Junior se pokoušel hlavičkovat centrovaný míč z levé strany, ale mezi dvěma obránci neuspěl. Následovala střela, která mířila k levé tyči a Londak skokem vyráží na roh.
70'
Po hodně dlouhé době šel míč na branku Škendije. Zahov jen sledoval, jak míč opouští hřiště mimo jeho branku.
68'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází B. Ibraimi, přichází Stenio Junior.
68'
Postupující se v další fází kvalifikace utká s někým z dvojice Celtic nebo Sarajevo. S největší pravděpodobností to vypadá na skotský celek, který Sarajevo porazil v prvním zápase 3:1!
67'
Výsledkem je pak střelecké zakončení, které však vedlo mimo tři tyče a Londak bude odkopávat od své branky.
66'
Je pravda, že domácí po svém vyrovnání, již tolik netlačí míč před branku, ale více kombinují a vyčkávají na potenciální chybu svého soka.
65'
Škendija i po svém vyrovnání drží míč a svého soka vůbec k ničemu nepouští.
63'
A stejně jako v prvním zápase, i nyní se A. Ibraimi prosazuje z pokutového kopu! A opět je to hodně důležitá branka pro jeho celek. Nyní má postup ve svých rukou Škendija. Avšak nesmí inkasovat. Uvidíme, jak na to zareaguje celek z Kalju.
62'
Shkëndija právě vstřelila branku! Autorem branky z pokutového kopu je AGIM IBRAIMI, který poslal míč jistě pod horní tyč a srovnává stav utkání!
61'
Murati odcentroval míč do vápna a Londak vyráží. Avšak po jeho vyražení tečuje míč ruku jeho soupeře a rozhodčí odpískal pokutový kop!
60'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Mašitšev, přichází Volkov.
59'
Nafiu si hnal za míčem a proti němu vystartoval Londak, který nedokázal nakonec získat míč a rychle se musel vracet na svou brankovou čáru. Nafiu poslal hned míč před branku, ale jeho spoluhráč nezamířil přesně. Opět horko před Londakem.
58'
A další zakončení z pohledu domácího celku, které tentokrát nešlo mezi tři tyče a Londak nemusel zasahovat.
56'
Nebýt levé tyčky branky Londaka, tak Škendija již vede poměrem 2:1! Další útok po levé straně a Londak opět skrývá míč ve své náruči.
55'
Dobrý centr do vápna, kde míč odhlavičkoval domácí obránce, ale nepřesně. Nakonec střela, která nebyla razantní, ale nakonec propadla za brankáře a opět se míč odrazil od levé tyčky. Již podruhé! Následně míč lapil Londak. Ten má zatím začarovanou svou branku!
53'
Jednostranná hra nám stále pokračuje a dá se očekávat, že se nám obraz hry nejspíše již nezmění. Škendija bude tlačit na svého soka, neboť remíza 1:1 jim stačí k postupu do další fáze kvalifikace.
52'
Útok po pravé straně se Tetovu nepovedl, soupeř odkopává míč jen na polovinu hrací plochy.
50'
A hráč domácího celku to zkusil přímo na branku a poslal míč na levou tyč! Brankář sice vystihl směr, ale nedokázal chytit míč a propadl za ním na tyč! K dorážce se ještě pokoušel Radeski, ale zcela minul branku!
50'
Nyní budou hráči Škendije zahrávat standardní situaci!
49'
I začátek druhého poločasu je ve znamení tlaku z pohledu domácího celku, který překvapivě prohrává od šesté minuty zápasu.
48'
Hráči Škendije kombinují na hodně malém prostoru a ve velmi zhuštěném. Těžko se jim prosazuje přes bránící hráče Kalje.
47'
B. Ibraimi už nestihl míč na hrací ploše a o kousek mu utekl míč do autu.
46'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Husmani, přichází Nafiu.
46'
První poločas je za námi. Kalju se velmi brzy dostalo do vedení a to po rohovém kopu, kdy se hlavičkou prosadil Uggé. Pak začala Škendija svírat svého soka a od 20. minuty již měla neustále míč pod svou kontrolou a snažila se o vyrovnání. Nicméně v zakončení jim schází potřebná přesnost. Pokud budou domácí pokračovat ve své tlaku, tak se dá očekávat rychlé vyrovnání, tak uvidíme!
45'
44'
B. Ibraimu se nepodařilo prostrčit míč na svého spoluhráče a domácí celek má možnost vyvézt míč z vlastní poloviny.
43'
B. Ibraimi si nabíhal na lob, ale nakonec byl míč delší a ten končí v zázemí.
42'
Blíží se nám závěr prvního poločasu a domácí i nadále mají převahu nad svým celkem.
40'
Následný rohový kop se již domácím daří ubránit.
40'
A vyslal pěknou střelu pod horní tyč doprostřed branky. Londak musel vyrážet míč nad svou branku!
39'
Další faul hostí a tentokrát již ve větší blízkosti své branky...A. Ibraimi už se staví k míči.
38'
Ze standardní situace ze střední vzdálenosti přišla střela mimo branku.
37'
Žlutou kartu dostává Mašitšev (JK Nõmme Kalju).
36'
Ani další útočný pokus vedený po levé straně se příliš nevyvedl a domácí celek bude vhazovat aut.
36'
Hráč Kalju to vzal po levé straně individuálně, ale nakonec přichází o míč.
36'
Centr před branku si pohodlně chytá Londak do svých rukavic.
35'
Po další útočné akci domácích, se bude zahrávat jejich další rohový kop.
33'
Hráči Škendije to nyní zkouší dlouhými a vysokými přihrávkami, se kterými zatím neslaví úspěch.
32'
Hostům se nyní daří držet hru na polovině hřiště, ale nedaří se jim podržet míč více na svých kopačkách.
30'
Po půl hodině hry vedou překvapivě hosté o jednu branku, kterou vstřelili na samém začátku zápasu. Avšak od té doby domácí výrazně přidali a pokouší se o vyrovnání.
29'
Mezitím se soupeř dostal rychle do útoku po pravé straně, vše končí nepřesnou střelou na branku.
28'
Po hodně dlouhé době se hostům podařilo vytáhnout míč na půlku Tetova, ale dlouho zde míč nedokázali podržet.
26'
B. Ibraimi se pokoušel dostat k vysokému míči, ale nedokázal projít přes bránícího hráče.
25'
Hosté se již pět minut nedokázali dostat pořádné na polovinu svého soka, natož do útoku.
24'
Dobrý míč do uličky, ale Mašitšev si vše pohlídal a odrazem míče od svého spoluhráče posílá míč do zázemí. Odkop od branky Kalju.
23'
Domácím se již dobré tři minuty daří držet míč na polovině svého soka a po faulu budou pokračovat v obléhání jejich branky.
22'
Nakonec kombinací dostali míč na hranici šestnáctky, kde o něj přichází, avšak ne nadlouho.
21'
Tetovo kombinuje směrem k brance soupeře, uvidíme, k čemu se dostanou.
20'
Mici vyslal pěkný centr do vápna, kde se k hlavičce dostal Ibraimi, který mířil pod horní tyč, ale Londak byl připraven.
17'
Kalju kombinovalo na levé straně, až nakonec dostali míč na střed hřiště, odkud přišla střela nad branku, kterou vyslal Subbotin.
16'
Domácímu hráči unikl míč do zázemí a aut pro soupeře. Hodně se daný hráč na sebe zlobí, že nechává soupeři míč zadarmo.
15'
Tetovo od své inkasované branky se snaží být aktivní směrem dopředu, ale zatím Londaka výrazněji neprověřili.
13'
Po rychlém útoku tu byl další roh v podání Tetova, ale z něj nevzniklo žádné nebezpečí pro brankáře Londaka.
12'
V krátké době další faul, nyní z pohledu domácích a nyní to již bude za žlutou kartu, kterou dostává Bejtulai.
12'
Útočný faul hráče Kalju, který se pokoušel získat míč na soupeři.
11'
...ale ani tento pokus nevyužívají k vyrovnání stavu ve skóre.
11'
Škendija má možnost zahrávání dalšího rohového kopu...
9'
Domácí zahrávali rohový kop. Hráč se pokoušel hlavičkovat na přední tyči, ale trefuje obránce. Následná střelecké dorážka jde mimo branku.
7'
Střela Radeskeho se nevešla mezi tři tyče.
6'
Klein zahrával rohový kop a ten přistál v pokutovém území, kde se k míči dostal MAXIMILIANO UGGÉ a ten otevírá brankový účet dnešního zápasu. Asistence: Klein.
4'
Po útoku hostí, se bude zahrávat první rohový kop zápasu.
3'
K dané střelecké možnosti se dostal Ibraimi, který rozhodl v 81. minutě předchozí první zápas z pokutového kopu.
3'
Obrana Kalju dokázala úspěšně blokovat střelu hráče Tetova.
2'
Jako první se do útočné akce dostali domácí, ale jejich útok nepřináší první vážnější ohrožení branky soupeře.
1'

FK Škendija Tetovo: Zahov – Mici, Musliu, Bejtulai, Murati – Husmani, Alimi (C) – Radeski, Totre, A. Ibraimi – B. Ibraimi.
Náhradníci: Redjepi – Zejnulai, Stenio Junior, Nafiu, Imeri, Cheshmedjev, Juan Felipe

JK Nõmme Kalju: Londak – Markovič, Avilov, Uggé (C), Kulinitš – Paur, Subbotin, Mbu Alidor, Mašitšev – Liliu, Klein.
Náhradníci: Teleš – Reintam, Tjapkin, Ivanjusin, Volkov

Rozhodčí: A. Bieri – A. Heiniger, S. Kurnazca (SUI).
vs
První souboj obou celků přineslo vítězství na straně severo – makedonského celku, který na hřišti Kalju zvítězil těsným rozdílem 1:0!

První poločas skončil bezbrankově a příliš fotbalové krásy nenabídl. První vážnější šance přišla až v 68. minutě, kdy z přímého kopu kroutil Ibraimi (FK Škendija Tetovo) míč do horního rohu branky, ale minul. Branka přišla až v 81. minutě a to z pokutového kopu, který proměnil Ibraimi.
Tetovo bylo celkově v prvním duelu lepším celkem, když z pohledu statistik mělo osm střel na branku, kdežto Kalju jen jeden pokus. Kupříkladu na rohové kopy zvítězilo Tetovo poměrem 12:2. I ve druhém měření sil jsou domácí favoritem a na domácím hřišti by měli potvrdit roli favorita a zajistit si postup do dalšího kola kvalifikace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.