Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Stockholm : FC Ararat-Armenia - 17. července 2019   19:00

Stockholm
Stockholm
46' Goitom  • 52' Goitom  • 62' S. Larsson
3:1
(0:0)
FC Ararat-Armenia
77' Kobjalko
Stockholm
Linnér – Granli, Karlsson (46. Lindkvist), Mets – Rashidi, S. Larsson, Adu, Elyounoussi, Salétros – Obasi (72. Sigtórsson), Goitom (C) (90+3 Dimitriadis).
Janošević – Hussein, Sigtórsson, Ödegaard, Lindkvist, Ylätupa, Dimitriadis.
Hennessy – Lynch, Broughton (vš. IRL)
Solna Arena, Solna
11 382 diváků
Abakumov – Pašov, Guz (C), Meneses, Alex Júnior – Alphonse, Antonov (86. Achenteh) – Narsingh, Avetisjan (68. Ambarcumjan), Sanogo (60. Lima) – Kobjalko.
Čupić – Lima, Damcevski, Malakjan, Ambarcumjan, Danieljan, Achenteh.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:12. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 9:12.
Fotbalisté AIK Stockholm dnes odčinili porážku 1:2 ze hřiště Araratu a dnešní výhrou 3:1 si zajistili postup do 2. předkola Ligy mistrů. Vše podstatné se událo až ve druhém poločase. Domácí do něj měli raketový vstup a po dvou zásazích Henoka Goitoma vedli v 52. minutě 2:0. V 62. minutě navíc přišla penalta, kterou proměnil Sebastian Larsson. Hosté ještě v 77. minutě zdramatizovali závěr, když hrubku obránce Metse potrestal Anton Kobjalko, ale to už bylo ze strany arménského mužstva také vše.
90+4'
90+4'
Rozhodčí nechával k velké nelibosti domácích Ararat ještě hrát a nakonec přišla nebezpečná střela Kodja Alphonseho. Míč ale přeci jen tak o metr minul šibenici a teď už mohou hráči AIK slavit!
90+4'
Elyounoussi zastavil faulem Pašova. Čas tak na poslední nákop...
90+3'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Henok Goitom, přichází Panajotis Dimitriadis.
90+1'
Hosté se nadechli k závěrečnému náporu a obléhají šestnáctku soupeře. Obrana AIK zatím proti centrovaným míčům odolává.
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty!
89'
Hosté si připravili zajímavou možnost po rohovém kopu! Na zadní tyči vracel míč hlavou před bránu Pašov a Kodjo Alphonse ze zajímavé pozice přestřelil. Tohle se dalo zakončit lépe!
86'
Střídání v týmu FC Ararat-Armenia: ze hřiště odchází Ilja Antonov, přichází Rochdi Achenteh.
84'
Domácí nechtějí dohrávat zápas na své polovině. Naopak zahrávali rohový kop. Zajímavý centr Larssona byl odvrácen a odražený balón napálil mimo Salétros.
82'
Anton Kobjalko byl v ofsajdu.
82'
Domácí vyrazili do protiakce. Střela Goitoma byla sražena tak, že zase tolik nechybělo, aby se míč snesl k Sigtórssonovi, který by byl už před bránou zcela sám. K balónu měl ale přeci jen blíže gólman Abakumov.
81'
I s nastavením zbývá do konce zápasu nějakých 13 – 14 minut. Hráči Araratu vycítili šanci a snaží se hrát s vysunutou obranou.
79'
Hosté rázem ztrácejí na postup zase jediný gól. Závěr ještě může nabídnout slušné drama.
77'
Ararat-Armenia právě vstřelil branku!
Hostům dává naději obrovská hrubka stopera Karola Metse! Ten nepochopitelně pustil balón za sebe, kde se nacházel pouze ANTON KOBJALKO a ten samostatný únik proměnil – 3:1.
76'
Dnešní utkání sleduje 11 382 diváků.
74'
Alex Junior si pomohl útočným faulem a rozehrávat tak bude domácí celek.
72'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Chinedu Obasi, přichází Kolbeinn Sigtórsson.
71'
Goitom se dostal k míči na hranici šestnáctky a ještě ho posunul doprava na Tarika Elyounoussiho. Ten střílel vedle vzdálenější tyče!
70'
Mailson Lima vybíhal z ofsajdového postavení a praporek pomezního tak vylétl nahoru.
68'
Střídání v týmu FC Ararat-Armenia: ze hřiště odchází Petros Avetisjan, přichází Armen Ambarcumjan.
67'
Po Limově standardce následoval rohový kop. Ani z něj hosté snížení nevytěžili.
66'
První žlutou kartu v utkání dostal za faul domácí hráč Enoch Adu.
64'
Novic na trávníku, Mailson Lima, to zkoušel z přímého kopu. Brankář Linnér bez větších problémů kryje jeho střelu.
62'
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
A je to 3:0 pro domácí! SEBASTIAN LARSSON zahrál penaltu po zemi k pravé tyči, zatímco brankář Abakumov si vybral opačnou stranu.
61'
Alex Junior v šestnáctce nešikovně podrazil Rashidiho a domácí budou kopat penaltu!
60'
Střídání v týmu FC Ararat-Armenia: ze hřiště odchází Zakaria Sanogo, přichází Mailson Lima.
60'
Domácí za sebou mají snový start do druhé půle, kdy dvěma góly převážili postupové misky vah na svou stranu. Ararat se samozřejmě nevzdá, od prodloužení hosty stále dělí jen jeden zásah.
58'
Anton Salétros si srovnal míč na rohu pokutového území a vystřelil. Trefil ale pouze prostor, který strážil hostující brankář Abakumov.
56'
Furdjel Narsingh už zakončoval z lepší pozice, ale ani on nenašel prostor mezi tyčemi.
54'
Hosté vědí, že musejí nějak odpovědět. Dalekonosná střela Avetisjana ale do kategorie nebezpečných nepatřila.
52'
HENOK GOITOM je domácím hrdinou! Tentokrát byl útočník AIK adresátem výborného centru Salétrose, přeskočil bránící hráče a hlavou zamířil do levé šibenice z pohledu brankáře Abakumova – 2:0
52'
Hosté budou muset postupně začít hrát více dopředu. Hráče AIK ale vedoucí gól uklidnil a nyní drží míč na svých kopačkách.
50'
Domácí pokračují v ofenzivě. Adu byl faulován Aantonovem a hráči AIK tak nadále zůstávají u míče.
48'
AIK Stockholm je rázem postupujícím týmem. Karty se obracejí, skórovat musejí Arméni.
46'
Tohle je pro AIK vstup do druhého poločasu jako hrom! Skvěle se uvedl střídající Rasmus Lindkvist, který si na levé straně naběhl na přihrávku Salétrose a přesným centrem našel HENOKA GOITOMA, od kterého byl obránce příliš daleko a domácí kapitán tečoval z hranice malého vápna míč za záda bezmocného Abakumova.
46'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Per Karlsson, přichází Rasmus Lindkvist.
46'
Aktéři utkání se již vracejí na trávník Solna Arény. Druhý poločas začne za malou chvíli.
První půle gól nepřinesla. Fotbalisté AIK sice měli mírnou územní převahu, ale kromě náznaků si větší šanci na skórování nevytvořili. Arménský mistr tak drží skóre, které by mu zajišťovalo postup do další fáze předkola LM. Jediná trefa domácích však může všechno změnit.
45+1'
45+1'
Zahrával ho Larsson. Balón prosvištěl šestnáctkou, aniž by ho někdo tečoval. Sudí přidá k první půli minutu.
45'
Goitom vyhrál souboj ve středu hřiště a posílal míč do ulice na Salétrose. Jeho náběh pokryl Pašov a po jeho obranném zákroku budou domácí zahrávat další roh.
44'
Centr Rashidiho hostující defenziva pokryla. Domácí se snaží hrát právě přes křídelní hráče, kteří mají posílat do pokutového území míče, ale zatím tomu něco málo schází.
43'
Nyní si Avetisjan při narážečce u pokutového území nerozuměl se spoluhráčem. Bude se kopat od brány AIK.
42'
Avetisjan a Pašov dobře kombinovali na pravé straně. K centru se dostal druhý jmenovaný, ale v šestnáctce byl pouze Kobjalko a ten se k balónu nedostal.
41'
Na druhé straně pálil z dálky hodně mimo Avetisjan.
39'
Pěkná akce domácích. Míč se dostal na levou stranu k Salétrosovi, který ho po zemi poslal do předbrankového prostoru. Tam byl Obasi, ale s ním také stoper Guz, přes něhož nigerijský útočník nedokázal zakončit. Míč končí za bránou a sudí nařizuje odkop od brány.
38'
Hosté se po aktivním začátku už více soustředí na defenzivu. Fotbalisté švédského týmu tak mají balón častěji na kopačkách, ale do vyložených příležitostí se zatím nedostávají. Byly tam jen nějaké náznaky.
37'
Ten je už v pořádku a hra tak může pokračovat.
36'
Rozehrával ji Larsson. Jeho centr vyboxoval brankář Abakumov, ovšem balón následně přilétl do šestnáctky z druhé strany z kopačky Salétrose. Na zadní tyči se pokusil o akrobatické zakončení Tarik Elyounoussi, jenž však máchl do prázdna. Následně byla hra přerušena, ošetření si totiž vyžádal gólman Araratu Dmitrij Abakumov.
35'
Guz fauloval Goitoma a následovat tak bude standardní situace AIK.
32'
Domácí po rohu zůstali u míče. Elyounoussi chtěl vysouvat kapitána Goitoma, ovšem ten si byl vědom, že je v ofsajdu a tak balón pustil.
32'
Larsson zahrával standardní situaci z levé strany. Před bránou si naskakoval Obasi, ale balón šel do zámezí od obránce Araratu.
30'
Na druhé straně byl v ofsajdu Kobjalko.
29'
Centr Rashidiho z pravé strany našel hlavu Chinedua Obasiho. Ten zamířil přesně do náruče brankáře Abakumova.
27'
Goitom nahrával do šestnáctky Obasimu, který po souboji s obráncem Guzem upadl, ale sudí zůstává ledově klidný.
26'
Ozývají se i fanoušci Araratu, kteří jsou na stadionu ve výrazné menšině, ale pár desítek jich dorazilo.
25'
Domácí zahrávali dva rohové kopy. Ten druhý vzal na sebe Sebastian Larsson, ale hosté se v obou případech ubránili.
23'
Další zakončení hostů. Z 20 metrů to zkusil Alphonse, který ale mířil do střeud brány a Linnér tak neměl se zákrokem větší problémy.
21'
Hosté ukazují, že domácí utkání nevyhráli náhodou. Předvedli rychlou akci po pravé straně a Pašov našel přesným centrem Kobjalka. Ruský útočník ale hlavičkoval hodně nepřesně.
18'
Petros Avetisjan prošel s míčem až před pokutové území a vypálil. Míč prolétl tak metr nad břevnem domácí svatyně.
17'
Na druhé straně dobře odcentroval z levé strany Salétros a před bránou skákal Tarik Elyounoussi. Míč ale netrefil dobře a neusměrnil ho mezi tyče.
15'
Dobrá šance hostí! Po centru z křídelního prostoru hlavičkoval mimo Anton Kobjalko.
12'
Domácí nakonec zahrávali dva rohové kopy. Obou se ujal Salétros, ovšem skóre se nemění.
10'
Domácí si žádali pokutový kop poté, co si na Salétrosův centr z levé strany nabíhal Tarik Elyounoussi. Obránce před ním odehrával míč hlavou v pádu a norský fotbalista o něj zakopl. Sudí ale nařizuje pouze roh pro AIK.
9'
Na sudího se nyní hněval estonský stoper AIK Karol Mets. Ten zastavil rodící se akci soupeře a reklamoval, že míč skončil v autu od hráče Araratu. Nařízeno je ale vhazování ve prospěch hostí.
8'
Domácí se směrem dopředu zatím moc netlačí. Teď to nesměle zkoušeli, ale v šestnáctce o míč přišli.
6'
Arméni pokračují v aktivní hře. Do zakončení se dostal Anton Kobjalko, jehož ráně scházela přesnost.
3'
Hráči Araratu se zatím snaží o aktivní přístup. Po pravé straně táhl míč dopředu Pašov a jeho centr zaměstnal domácí obránce.
2'
V ofsajdu se ocitl Petros Avetisjan. K míči se tedy dostávají také domácí fotbalisté.
1'
Utkání rozehráli v bílých dresech nastoupivší hosté, kteří také drží míč na svých kopačkách. Hráči AIK zvolili černo-žlutou variantu.
1'

AIK Stockholm: Linnér – Granli, Karlsson, Mets – Rashidi, S. Larsson, Adu, Elyounoussi, Salétros – Obasi, Goitom (C).
Náhradníci: Janošević – Hussein, Sigtórsson, Ödegaard, Lindkvist, Ylätupa, Dimitriadis.

FC Ararat-Armenia: Abakumov – Pašov, Guz (C), Meneses, Alex Júnior – Alphonse, Antonov – Narsingh, Avetisjan, Sanogo – Kobjalko.
Náhradníci: Čupić – Lima, Damcevski, Malakjan, Ambarcumjan, Danieljan, Achenteh.

Rozhodčí: Hennessy – Lynch, Broughton (vš. IRL).
Vítěz tohoto dvojzápasu půjde ve druhém předkole Ligy mistrů na lepšího z dvojice Valur Reykjavík – Maribor. Poražený se ve druhém předkole Evropské ligy střetne s Ferinokeli, nebo Lincoln Red Imps.
AIK Stockholm je mistrem posledního ročníku Allsvenskan. V roce 2018 zapsal svůj dvanáctý titul v klubové historii, avšak první od roku 2009. Švédská liga se hraje stylem jaro – podzim. AIK je v aktuálním vydání tabulky nejvyšší švédské soutěže na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na Malmö, za které mj. chytá Dušan Melichárek, někdejší brankář Slovácka. Naposledy AIK o víkendu porazilo devátý Elfsborg na domácím stadionu poměrem 3:0. V úvodním poločase se dvakrát prosadil Sighthorsson, ve druhém dějství přidal přesný zásah Goitom.
FC Ararat-Armenia se stal vítězem posledního ročníku nejvyšší arménské fotbalové soutěže, když o bod pokořil Pjunik Jerevan, se kterým se kdysi v předkole Ligy mistrů potkala Viktoria Plzeň. O titulu rozhodly dvě remízy Pjuniku v závěrečných třech duelech. Hosté jsou jednoznačným outsiderem tohoto dvojzápasu. Na rozdíl od nejvyšší švédské soutěže ještě arménská liga nezačala. Nicméně v prvním duelu nebyla na Araratu znát chabá herní praxe.

Jinak Ararat-Armenia je mužstvo, které je složené z valné části z cizinců. Na jeho soupisce najdeme dva fotbalisty Nizozemska, ruského brankáře Abakumova či nigérijského reprezentačního útočníka Louise Oganu Ugochukuwa.
Delegace
Zápas bude probíhat pod bedlivým dohledem čtveřice irských rozhodčích. Jako hlavní bude připravený Robert Hennessy, pomáhat mu budou jeho krajané Allen Lynch a Dermot Broughton. O pořádek mezi střídačkami se bude starat Damien MacGraith.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z odvetného utkání prvního předkola Ligy mistrů mezi AIK Stockholm a FC Ararat-Armenia. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.