Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Ferencváros - 6. srpna 2019   20:00

Záhřeb
Záhřeb
8' Olmo
1:1
(1:0)
Ferencváros
Ferencváros
60' Siger
Záhřeb
Livaković – Stojanović, Lešković, Perić, Leovac – Gojak (69. Moro), Ademi (C), Dani Olmo – I. Hajrović (69. Majer), Petković (77. Gavranović), Oršić
Horkaš – Majer, Gavranović, Šitum, Moro, Dilaver, Kadzior
Raczkowski – Obukowicz, Siejka
Ferencváros
Dibusz – Lovrencsic (C), Dvali, Blažič, Heister – Kharatin, Škvarka (90. Ihnatenko), Sigér – Nguen (83. Čivić), Signevič (80. Lanzafame), Zubkov
Gróf – Frimpong, Ihnatenko, Lanzafame, Čivić, Botka, R. Varga

To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:0. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:11.
Je dobojováno. Do vedení se rychle dostal domácí celek, kterému patřil úvod zápasu. Poté už toho moc k vidění nebylo. Ve druhém poločase jsme se také dočkali jedné branky, prosadili se hosté a srovnali na 1:1. Následně bylo k vidění několik velkých šancí, ale žádná branka už nepadla a duel tedy skončil 1:1. Je jasné, že odveta bude hodně zajímavá.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Zubkov (Ferencvárosi TC).
90+4'
Závar ve vápně hostů vyřešil nakonec brankář Dibusz a víc se v tomto utkání už nejspíše nestane.
90+3'
Domácí se ještě tlačí dopředu, ale do zakončení se nedostávají.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Škvarka, přichází Ihnatenko.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Domácí chtějí vstřelit vítěznou branku, ale zatím se jim to nedaří a čas se jim velmi rychle krátí.
87'
A byl tu další roh pro Dinamo. Už devátý. Jenže maďarský celek s rohy soupeře nemá problémy.
85'
Domácí zahrávali rohový kop, ale hosté to zvládli a s vypětím všech sil se ubránili.
83'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Nguen, přichází Čivić.
82'
Žlutou kartu dostává Moro (GNK Dinamo Záhřeb).
82'
Konec utkání je hodně zajímavý. Oba celky se tlačí dopředu a je vidět, že jim remíza nestačí.
80'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Signevič, přichází Lanzafame.
79'
Jeden z domácích hráčů si vzal míč, proběhl téměř celé hřiště, dostal se do vápna soupeře, poslal míč před branku, ale tam se k němu žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
77'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Petković, přichází Gavranović.
75'
Tak nyní se diváci rozhodně nenudí, protože je to jedna střela za druhou. Vyzkoušel to také Majer, ale branku zhruba o metr minul.
73'
Na druhé straně měl práci Livaković, ale ani tento pokus neměl gólové parametry.
72'
Oršić to vyzkoušel z dobrých dvaceti metrů, ale s tímto slabým pokusem si Dibusz dokázal poradit a míč vyrazit.
70'
Domácí přidali a je to znát. Záhřeb je nyní jasně lepším týmem a stále se tlačí dopředu. Posledních dvacet minut bude hodně zajímavých.
69'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Gojak, přichází Moro.
69'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Hajrović, přichází Majer.
68'
Po další akci to vyzkoušel aktivní Dani Olmo, ale s jeho pokusem si hostující brankář dokázal poradit.
66'
Obrovská šance domácích! Míč nakonec skončil mezi malým vápnem a penaltou, jenže Gojak zakončení nezvládl a poslal ho z tutové pozice pouze do břevna!
64'
A hosté jsou po vyrovnávací brance pořádně při chuti. Domácí se nyní pouze brání a vůbec neví, co mají hrát.
62'
Domácí se hned vydali dopředu, snažili se něco vymyslet, ale nebylo z toho nic a na tahu jsou hosté.
60'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Po skvělé zpětné přihrávce zakončoval z hranice penalty Nguen, ale s jeho pokusem si domácí brankář výborně poradil, ovšem míč vyrazil před sebe a DAVID SIGER ho hlavou vrátil do branky. Jeden z domácích hráč míč směřující do branky vykopl, ale už to nestihl včas.
59'
Hosté zahrávali další rohový kop, ale domácí to i tentokrát zvládli a lehce se ubránili.
58'
Po rohu se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale vše skončilo faulem.
57'
A ti také vybojovali rohový kop.
57'
Hosté zahrávali svůj třetí rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Dopředu už pospíchají domácí.
56'
Po zblokované střele je tu rohový kop pro hosty.
55'
Žlutou kartu dostává Signevič (Ferencvárosi TC).
54'
Nguen se zmocnil míče a hnal se dopředu, nakonec to zkusil z dálky, ale trefil pouze hráče před sebe a Livaković zasahovat nemusel.
52'
Po rohu byl ale u míče dobře hrající Dani Olno, který ho okamžitě poslal do bezpečí.
51'
Nyní šli hosté do přečíslení čtyři na tři, nakonec z toho bylo zakončení z úhlu, ale Livaković si poradil a míč vyrazil na roh!
50'
Byl z toho dlouhý nákop, ale tomu scházela přesnost a domácí zadáci to tedy i tentokrát zvládli na jedničku.
49'
Nyní jsou u míče hosté, kteří ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Livaković.
47'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a stále se tlačí dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03 hodin.
První poločas je za námi. Začátek utkání patřil domácím, kteří se po hezké akci dostali do vedení 1:0. Pak tempo hry výrazně opadlo, domácí začali více bránit a protože se hostům směrem dopředu příliš nedaří, tak je to stále 1:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+2'
45+2'
Po dalším rohu hlavičkoval domácí Ademi a míč skončil jen těsně vedle pravé tyče! No, hosté měli nyní pořádnou dávku štěstí.
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Ani z jednoho rohu nic nebylo, takže domácí i nadále vedou stále o jednu branku.
45'
Následuje další rohový kop pro domácí celek.
44'
Rohový kop pro Záhřeb.
42'
Slibnou kombinaci domácího celku ukončil útočný faul. Vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
40'
Hostům nelze upřít snahu, ale ve finální fázi zatím nic nevymysleli. Záhřeb brání opravdu skvěle.
38'
Žlutou kartu dostává Škvarka (Ferencvárosi TC).
36'
Domácí útočník si nyní naběhl za obranu, ale dlouhý míč se k němu nakonec nedostal, protože dobře zasáhl Dvali.
34'
Ani tentokrát to nevyšlo. Další snažení maďarského celku navíc zastavil zbytečný útočný faul.
32'
V posledních minutách jsou o něco aktivnější hostující fotbalisté, kteří se stále tlačí dopředu, ale do zakončení se nedostávají.
30'
Žlutou kartu dostává Kharatin (Ferencvárosi TC).
29'
Ale ani z tohoto centru nic nebylo. Domácí obrana zatím funguje na jedničku a hosty do ničeho nepouští.
28'
Po faulu domácího hráče je tu velmi zajímavá standardní situace pro hostující celek.
26'
Hosté drží míč na své polovině a nikam se netlačí. Nutno dodat, že domácí skvěle napadají a hosté nemají příliš prostoru.
24'
Po střele z velké dálky měl práci domácí brankář Livaković, ale s tímto propagačním pokusem si v pohodě poradil.
22'
A stejně dopadli i hosté. Těch nepřesných přihrávek je v posledních minutách opravdu hodně.
21'
A potvrdili to nyní i domácí, protože jejich dlouhá přihrávka postrádala přesnost.
19'
Po úvodní brance tempo hry výrazně opadlo. Ani jednomu celku se směrem dopředu vůbec nedaří.
17'
Ale ani z rohu nic nebylo. Po centru sebral míč pozorný Livaković a pokračujeme tedy za stavu 1:0 pro Dinamo Záhřeb.
16'
Rohový kop pro celek z Maďarska.
15'
Pasáž plná nepřesných přihrávek. Nic zajímavého se na trávníku tedy neděje.
13'
Nyní se vše podstatné odehrává hlavně uprostřed hrací plochy a na další střelecký pokus tedy stále čekáme.
11'
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale po nepřesné přihrávce bude od své branky rozehrávat Livaković.
10'
Domácí pokračují v dobrém výkonu a znovu se tlačí před branku soupeře, který je od úvodní minuty pod tlakem.
8'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
A máme tu první branku, kterou dává domácí celek, který tak jde zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po hezké akci vlétl do vápna DANI OLMO, který zkušeně překonal bezmocného brankáře.
7'
Ale nyní se hosté dopředu vydali, byla z toho přihrávka do vápna, ale tam byl u míče jako první Stojanovič.
6'
Domácí celek je v úvodu utkání a poznání aktivnější a stále se tlačí dopředu. Hosté se zatím hlavně brání.
4'
Hostující Siger fauloval a za svůj zákrok vyfasoval už ve čtvrté minutě žlutou kartu.
4'
A nakonec z toho byla chyba v rozehrávce a na hranici velkého vápna se k míči dostal Petkovič, ale s jeho střelou si Dibusz v pohodě poradil a míč vyboxoval.
3'
Hajrović se neprosadil a u míče jsou hráči maďarského celku, kteří zatím kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.
2'
Oba celky podnikly první útoky v tomto utkání, ale ani z jednoho se nic neurodilo. Obě akce skončily nepřesnou přihrávkou.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Stojanović, Lešković, Perić, Leovac – Gojak, Ademi (C), Dani Olmo – I. Hajrović, Petković, Oršić
Náhradníci: Horkaš – Majer, Gavranović, Šitum, Moro, Dilaver, Kadzior

Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsic (C), Dvali, Blažič, Heister – Kharatin, Škvarka, Sigér – Nguen, Signevič, Zubkov
Náhradníci: Gróf – Frimpong, Ihnatenko, Lanzafame, Čivić, Botka, R. Varga

Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Siejka.
Utkání začíná ve 20:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, protože si myslím, že se máme na co těšit.
Dnes proběhl los dalšího předkola. Postupující z tohoto souboje narazí na jednoho z dvojice Maribor/Rosenborg, a to je tedy velice hratelný los, takže ve hře je opravdu hodně.
Ferencvárosi TC už má za sebou dvě předkola. Nejdříve narazil na silný a nevyzpytatelný Ludogorec a byla z toho domácí výhra 2:1 a následně i výhra venku, a to 3:2. Poté narazil na celek Valletta. Doma Ferencvárosi vyhrál 3:1, venku remizoval 1:1 a postoupil tedy do dalšího předkola, kde už ovšem favoritem rozhodně není. I přesto ale maďarský celek šanci má, protože předvádí výborné výkony a Dinamu bude vyrovnaným soupeřem, alespoň tedy podle odborníků.
GNK Dinamo Záhřeb už má za sebou jedno předkolo. Chorvatský celek narazil na Saburtalo Tbilisi a byla to jasná záležitost. Dinamo totiž vyhrálo 2:0 venku a 3:0 doma, takže jasný postup. Dnes ale domácí borce čeká podstatně těžší soupeř. Záhřeb je v současné době jasně nejlepším chorvatským týmem, pravidelně hraje evropské poháry a jeho jasným cílem je postup do hlavní fáze Ligy mistrů.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu je už třetí předkolo Ligy mistrů a my budeme sledovat duel mezi Dinamem Záhřeb a týmem Ferencvárosi. Favoritem tohoto dvojutkání je chorvatský celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne a kdo se nakonec bude radovat z postupu do další fáze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.