Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Ferencváros - 26. srpna 2020   20:45

Celtic
Celtic
53' Christie
1:2
(0:1)
Ferencváros
Ferencváros
7' Síger   • 75' Nguen
Celtic
Barkas – Elhamed (78. Frimpong), Julien, Ajer, Taylor – Brown (C), McGregor – Forrest (78. Ajeti), Christie, Elyounoussi – Ntcham.
Bain – Bitton, Ajeti, Klimala, Soro, Frimpong, Harper.
Lindhout – Schaap, van Dongen
Celtic Park, Glasgow
Ferencváros
Dibusz (C) – Čivić, Blažić, Kovačević, Botka – Somália, Charatin, Síger – Uzuni (86. Dvali), Nguen (80. Škvarka), Isael (71. Boli).
Bogdán – Heister, Dvali, Boli, Škvarka, Laiduni, Varga.

Zázraky se dějí a ne, že ne. Obrovská gratulace do Ferencvárosi TC., který dokázal vyřadit po srdnatém boji vysoce favorizovaný Celtic FC . Celtic měl sice druhý poločas trvalou herní převahu, kterou korunoval v 53. minutě vyrovnávací brankou Christie , nicméně utkání rozhodl po dlouhém nákopu perfektní koncovkou po vyhraném souboji jeden na jednoho Nguen. Výtečný výkon předvedl brankář Dibusz. Veškeré statistiky ovládl Celtic FC, ale bude se muset spokojit pouze pokračovaním v Evropské Lize. U tohoto úspěchu pro celý maďarský fotbal byl i slovenský Michal Škvarka a celé utkání odehrál exsparťanský Elvar Čivić. Přeji všem fanouškům (nejen) maďarského fotbalu pěkný zbytek dnešního večera.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 9:1. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:11.
90+5'
90+5'
Dávid Síger netrefuje domácí branku svým střeleckým pokusem.
90+4'
Callum McGregor se provinil faulem na osobě Dávida Sígera.
90+3'
Střela Natchama jako již dnes několikrát končí u brankáře Dibusze.
90+3'
Frimpong sice vtrhl jako divoká voda do pokutového území přes několik protihráčů, ale již nedokázal přesně nahrát spoluhráčům.
90+2'
Taylor ztrácí míč před pokutovým územím Ferencvárosi TC.
90+1'
Dibusz do svých rukavic schoval nedůrazný hlavičkový pokus.
90'
Obrana Ferencvárosi TC nestíhá odvracet jeden centr za druhým do svého pokutového území.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
88'
Somália takticky několik vteřin podržel míč u levého rohového praporku.
86'
Endre Botka nepustil dal za cenu odpískaného faulu Grega Taylora.
86'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Laša Dvali.
84'
Rozehrání rohového kopu nevyšlo hráčům Celtic FC dle představ.
83'
Střelu Ntchama vytěsnil na rohový kop brankář Dénes Dibusz.
81'
Ajer nedovoleně uzemnil útočníka Uzuniho.
80'
Po rozehrání rohového kopu se útočného faulu dopustil kapitán Scott Brown.
80'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Tokmac Chol Nguen, přichází Michal Škvarka.
79'
Christieho sražená střela končí opět rohovým kopem.
78'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Hatem Abd Elhamed, přichází Jeremie Frimpong.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází James Forrest, přichází Albian Ajeti.
76'
Střela Ntchama byla zablokována.
76'
Chystá se hned dvojí střídání v týmu Celtic FC.
75'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Dlouhý nákop zaskočil zejména obránce Hatem Abd Elhameda, který se nechal hravě přesprintovat rychlejším TOKMAC CHOL NGUENEM, který křižnou střelou prostřelil Barkase – 1:2!
74'
Elyounoussi neuspěl v souboji jeden na jednoho přes skluzujícího Botku – rohový kop!
74'
Hráči Celticu FC nyní předvedli ukázkově jak nemá vypadat pokus o založení útoku na levé straně hrací plochy.
72'
Centr zprava končí pouze slabým hlavičkovým zakončením přímo do náruče brankáře Dibusze.
71'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Isael, přichází Franck Boli.
69'
Útočná snaha Ferencvárosi TC ve druhém poločase ztroskotává na faktu, že nemá kudy přejít přes zhuštěný střed hřiště.
68'
Blažićův odkop byl pohodlně a včas odehrán za postranní čáru.
66'
Žlutou kartu dostává Miha Blažić (Celtic FC).
66'
Blažić zezadu příliš tvrdě dohrál šikovného Mohameda Elyounoussiho.
66'
Na hostujících hráčích začíná býti jasná čím dál více únava.
65'
Ve středu hřiště byl pískán volný přímý kop pro Celtic Glasgow.
63'
Mohamed Elyounoussi byl lehce chycen do ofsajdové pasti.
62'
Žlutou kartu dostává Scott Brown (Celtic FC) za faul.
Žlutou kartu dostává Dávid Síger (Ferencvárosi TC) za protesty.
61'
Brown ostrým skluzem ve středu hřiště způsobil bolest Sígerovi.
60'
Po rozehrání rohového kopu nepřesně zakončoval mimo branku obránce Christopher Julien.
59'
Vzápětí záludnou střelu Christieho z úhlu vytáhl svou rukavicí brankář Dibusz na rohový kop.
58'
Celtic řádně utahuje šrouby! Olivier Ntcham trefuje konstrukci hostující branky!
57'
Ajer uspěl v přetlačování v souboji jeden na jednoho před vlastním pokutovém územím a dokonce stihl také založit i útok svého mužstva.
55'
Mohamed Elyounoussi při střeleckém pokusu nebyl zdaleka tak úspěšný jako při akci před malou chvílí po které padla vyrovnávací branka.
53'
Celtic právě vstřelil branku!
Kombinace Celticu dokázala doslova zmrazit celou obranu hostí, kdy po šikovné narážce Elyounoussiho se přesně prosadil střelou zpoza pokutového území RYAN CHRISTIE – 1:1! Asistence: Mohamed Elyounoussi.
53'
Na hrací ploše byl u postranní čáry ošetřován jeden z domácích hráčů.
51'
Střela Igora Charatina byla zablokována bránící řadou hráčů Celticu FC.
50'
Nepřesný centr Celticu zleva pouze proletěl napříč pokutovým územím Ferencvárosi TC.
50'
Litry vody se snášejí na hráče a na trávník glasgowského Celtic Parku.
48'
Kapitán Scott Brown v osobním souboji fauloval obránce Adnana Kovačeviće.
47'
Po rozehrání Christieho rohového kopu byla střela obránce Christophera Juliena zablokována.
47'
Rohový kop pro Celtic FC.
46'
Somália v osobním souboji nedovoleně dohrál Browna.
46'
Statistika:

Držení míče: 69%:31%
Střely na branku: 3:1
Střely mimo branku: 6:0
Rohové kopy: 3:1
Fauly: 7:6
První poločas možná překvapivě leč zaslouženě patřil Ferencvárosi TC po přesné trefě Dávida Sígera. Celtic má k dispozici druhý poločas na reparát. Druhý poločas začne cca ve 21:46 hodin.
45+1'
45+1'
Ajer faulem uzemnil hostujícího Isaela.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Christieho střela byla zablokována.
43'
McGregorova střela také neskončila za zády maďarského brankáře.
41'
Střela Mohameda Elyounoussiho končí pouze u brankáře Dénese Dibusze.
41'
Greg Taylor zakončoval mimo maďarskou branku.
40'
Žlutou kartu dostává Igor Charatin (Ferencvárosi TC).
40'
Při zpracování míče byl Christie velmi tvrdě faulován Charatinem.
38'
Po rohovém kopu Christieho nepřesně zakončoval mimo prostor tři tyčí Ntcham.
37'
Obránce Miha Blažić v rozhárané pasáži hry faulem zastavuje Oliviera Ntchama.
36'
Dávid Síger jen faulem dokázal zastavit unikajícího Elyounoussiho.
35'
Kovačević se při nejbližší možnosti faulem revanšoval Christiemu a ukázal, že i on umí hrát od podlahy.
34'
Greg Taylor si vyšlápl za hranicí fotbalových pravidel proti šikovnému Uzunimu.
33'
Obětí Christieho faulu se stal obránce Kovačević.
32'
Uzuni se neprosadil proti početní přesile – autové vhazování. Čivić si musel sám dojít pro balon , který skončil za reklamním panelem.
31'
Kombinace hostí na levé straně hřiště díky nepřesnosti v nahrávce poměrně brzy končí.
29'
Ani Christie netrefil svou střelou brankový prostor při pokusu zakončení formou patičky při náběhu.
27'
Žlutou kartu dostává Hatem Abd Elhamed (Celtic FC).
27'
Somália byl pořádně nakopnut do kotníku sudí sice nejprve ponechal výhodu, pak ale své rozhodnutí přehodnotil.
27'
Scott Brown neměl žádné pochopení pro útočnou snahu Nguena.
25'
Po rozehrání rohového kopu si útočným faulem pomohl Elyounoussi v souboji proti Sígerovi.
24'
Střela Mohameda Elyounoussiho byla sražena na rohový kop obětavým zásahem obránce Ferencvárosi TC.
23'
Isael si v souboji proti Hatemu Abd Elhamedovi vypomohl drobným faulem.
22'
Útočného faulu se dopustil v souboji jeden na jednoho hráč Celticu.
21'
Z poměrné velké dálky to po zemi zkusil svou střelou těsně mimo levou tyč Olivier Ntcham.
20'
Somália byl přesilou protihráčů zahnán i s míčem za postranní čáru mimo hrací plochu.
19'
Centrovaný míč byl uzmut pozornou obranou Celticu ještě před příletem do pokutového území na nabíhajícího hráče.
17'
Obránce Adnan Kovačević byl nedovoleně faulován Christiem.
16'
Rohový kop rozehrával Christie, ale po jeho rozehrání nepřesně střílel mimo branku Forrest.
15'
Nebezpečná střela Ryana Christieho byla několika odrazy sražena na rohový kop pro Celtic FC.
15'
Zpětná přihrávka do pokutového území před branku Celticu neprošla, jelikož byla správně přečtěna bránícími hráči.
14'
Do rozehrávky hostujícího klubu se zapojil mimo pokutové území i brankář Dénes Dibusz.
12'
Hráči Celticu si zatím neví příliš rady s organizovanou obranou Ferencvárosi TC.
11'
Střela Oliviera Ntchama byla zablokována obětavým valem těl složených z obránců soupeře.
9'
A fotbalisté maďarského klubu jsou při chuti a kombinují s míčem na své útočné polovině hřiště.
7'
Isael rozehrál rohový kop. Míč se ocitl mimo pokutové území po špatném odkopu bránícího hráče, kde ho Somália přihrál hlavou spoluhráči, který pohotově napřáhl ke střele DÁVID SÍGER a přesnou střelou k levé tyči dostává hosty do vedení – 0:1!
6'
Přihrávka zleva od Uzuniho neprošla a byla obráncem sražena na rohový kop.
6'
Mohamed Elyounoussi svou střelu nedokázal usměrnit do prostoru tří tyčí.
5'
Další střela Forresta byla záhy zablokována.
4'
Střelu Jamese Forresta ze střední vzdálenosti musel rukavicemi vyrážet do bezpečí brankář Dibusz.
2'
Kombinace Celticu byla přerušena ve středu hřiště včasným skluzem protivníka.
1'
Kapitán Celticu Scott Brown se stal obětí faulu od středopolaře Somálii.
1'
Celtic bude hrát v bílozelených dresech. Ferencvárosi nastoupí v dresech tmavé barvy v černozelené kombinaci.
I toto utkání bude samozřejmě odehráno bez divácké účasti kvůli Covidu-19.
Oba kluby vyznávají stejnou bílo-zelenou kombinaci barev. Hosté by tedy měli nastoupit v odlišné barevnosti dresů.
V Glasgowě je pouhých 16 stupňů a pořádně zataženo pod mrakem.

Celtic FC: Barkas – Elhamed, Julien, Ajer, Taylor – Brown (C), McGregor – Forrest, Christie, Elyounoussi – Ntcham.
Náhradníci: Bain – Bitton, Ajeti, Klimala, Soro, Frimpong, Harper.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Čivić, Blažić, Kovačević, Botka – Somália, Charatin, Síger – Uzuni, Nguen, Isael.
Náhradníci: Bogdán – Heister, Dvali, Boli, Škvarka, Laiduni, Varga.

Rozhodčí: Lindhout – Schaap, van Dongen.
Ferencvárosi TC

Na opačné straně stojí maďarský Ferencvárosi, která se rovněž stal mistrem své ligy. K prvenství mu stačilo šestasedmdesát bodů, přičemž náskok na druhý MOL byl hned třináctýbodový. Ferencvárosi má za sebou úvodní předkolo, ve kterém se utkal se švédským Djurgardenem. Tento duel nakonec nabídl hned dva zásahy, oba vstřelil právě maďarský celek, který si do dnešního zápasu odnáší slušnou formu. Ferencvárosi má dokonce za sebou první utkání letošního ročníku maďarské nejvyšší soutěže, v něm ovšem pouze remizoval s MTK Budapešť.
Celtic FC

Skotský Celtic se v uplynulé sezoně domácí nejvyšší soutěže umístil na první pozici, což pochopitelně stačilo k mistrovskému titulu. Skotská liga byla ovšem ukončena předčasně, mohla za to pandemie koronaviru, kvůli které se tato soutěž stopla po třicátém kole. Letošní ročník se nese v hodně rozporuplném dojmu, vedoucí Rangers mají za sebou hned pět duelů, naopak Celtic pouze tři zápasy. Celtic se i proto vyhřívá na průběžné čtvrté pozici, jediná ztráta bodů přišla v duelu proti předposlednímu Kilmarnocku, kterému se povedlo uhrát remízu 1:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům Ligy mistrů! Milionářská soutěž má na programu zápasy druhého předkola, my se společně zaměříme na souboj mezi Celtic FC a Ferencvárosi TC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.