Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dinamo Brest : FK Sarajevo - 26. srpna 2020   20:00

Dinamo Brest
3' Gordějčuk  • 49' Diallo
2:1
(1:1)
FK Sarajevo
FK Sarajevo
34' Djokanović
Ignatovič – Juzepčuk, Chačeridi, Kiki, Pečenin – Tweh, Kisljak (C), Sedko (79. Savickij) – Diallo, Milevskij (86. Bykov), Gordějčuk (71. Krivec).
Pavljučenko – Bykov, Krivec, Vitus, Veretilo, Pavlovec, Savickij.
Sotiriou – Georgiou, Egglezou (CYP)
Regionální sportovní komplex, Brest
FK Sarajevo
Kovačević – Hodžić, Dupovac, Miličević, Salčin – Djokanović (80. Handžić), Oremuš (90. Sušić), Rahmanović – Jukić (65. Fanimo), Ahmetović (C), Tatar.
Džafić – Pidro, Bešić, Velkoski, Handžić, Sušić, Fanimo.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 4 – 5.
Je dobojováno! Zatímco v domácí soutěži se obhájcům běloruského titulu nedaří, tak na mezinárodní scéně slaví velký úspěch v podobě premiérového postupu do třetího předkola Ligy mistrů. Brest rozhodl o výhře 2:1 na začátcích obou poločasů. Na Gordějčukův gól ze třetí minuty ještě do přestávky odpověděl Djokanović, ale na Diallův zásah z 49. minuty už bosenský klub zareagovat nedokázal. Hodně se však bude mluvit o situaci z 54. minuty, kdy kyperští rozhodčí neuznali Ahmetovićův vyrovnávající gól pro neexistující ofsajd.
90+4'
90+4'
Poslední možnost Sarajeva! Rahmanović zleva odcentroval, nicméně Ignatović nedůrazné zakončení anglického legionáře Fanima nadvakrát zlikvidoval.
90+3'
Ignatović stihl chytit míč před dobíhajícím Amarem Rahmanovićem. Ten souboj s gólman trochu dohrál, což se domácím moc nelíbilo. Za vzniklou potyčku byl kromě Rahmanoviće potrestán i Chačeridi.
90+2'
Diallo se snažil využít otevřenější obrany. Přihrávku z blízkosti levé pomezní čáry ale dostal pozdě a tím byl vystaven do postavení mimo hru.
90+1'
Dinamo dělí od postupu do třetího předkola Ligy mistrů už jenom čtyři nastavené minuty!
90'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Mirko Oremuš, přichází Tino-Sven Sušić.
88'
Frustrace na straně bosenského mužstva stoupá. Faul byl v souboji odpískán i Ahmetovićovi, jemuž byla za protesty ukázána žlutá karta.
87'
Bykov se hned po svém nástupu dostal do kleští, které znamenaly faul Salčina a výbuch negativních emocí na střídačce Sarajeva.
86'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Arťom Milevskij, přichází Arťom Bykov.
84'
Brest ubránil roh Tatara a během dalšího centru z pravého křídla mu pomohl odpískaný faul na gólmana Ignatoviće, který bude potřebovat ošetřit.
83'
Se žlutou kartou bude dohrávat i domácí kapitán Sjarhej Kisljak, který šel proti Oremušovi do skluzu, aniž by měl šanci zasáhnout míč.
82'
Oremuš se po jednom ze soubojů ocitl v nefotbalové pozici. Jeho kolegům se ale nechtělo zakopnout míč a chorvatský středopolař se kvůli tomu vrátil zpět na nohy.
81'
Do konce druhé půle zbývá poslední desetiminutovka. Sarajevo je běloruskému mistrovi stále vyrovnaným soupeřem, a tak určitě může živit naději na vstřelení vyrovnávající trefy.
80'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Andrej Djokanović, přichází Haris Handžić.
79'
Benjamin Tatar zkusil štěstí z poměrně velké dálky. Na dva góly z prvního předkola ale nenavázal, míč letěl nad bránu.
79'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Pavel Sedko, přichází Pavel Savickij.
77'
Krivec se opřel do míče z hranice pokutového území. Pozice to nebyla zlá, jenže rána letěla přesně na Kovačeviće.
76'
Amer Dupovac nekompromisně strčil do rozběhnutého Senegalce Dialla. O žluté kartě není pochyb.
76'
Z rohu bosenského týmu vznikl rychlý brejk na druhé straně. Kovačević riskantně vyběhl a nesebral míč Sedkovi, kterému pak nevyšel pokus o trefení prázdné branky.
75'
Chačeridi zkušeně odzbrojil Ahmetoviće. Hned poté se postaral i zablokování centru, jenž způsobil rohový kop pro hosty.
74'
Hra je na malý moment přerušena. Na vině je souboj Rahmanoviće s Diallem u středového kruhu, který byl posouzen jako faul prvně jmenovaného.
72'
Ignatović vyboxoval Rahmanovićův centr až do míst, kde byl Djokanovićem faulovaný David Tweh.
71'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Michail Gordějčuk, přichází Sergej Krivec.
70'
Čerstvý Fanimo nabral dobrou rychlost a vybojoval roh, po kterém se konal jen propagační hlavičkový pokus Miličeviće.
69'
Djani Salčin měl v úmyslu vrátit míč kupředu, jenže to přehnal s razancí a do akce mohl jít gólman Ignatović.
68'
Tatarův centr byl prodloužen na zadní tyč, ovšem tam už se nikdo v černém dresu k hlavičce neprobil.
67'
Salčinův centr končí dalším rohovým kopem. Ignatović a spol. musí zůstat v pozoru.
66'
Hrotový útočník Ahmetović podstoupil souboj v hloubi pole a pomohl Sarajevu rozjet postupnou kombinační akci.
65'
Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Ivan Jukić, přichází Matthias Fanimo.
65'
Pavel Sedko šel přehnaně tvrdě do souboje s Jukićem a vyfasoval za to naprosto zaslouženou žlutou kartu.
64'
Kisljakův centr taktéž zlikvidoval Kovačević, jenž vyboxoval míč do bezpečí kolem půlící čáry.
63'
Kovačević vyrazil Sedkovu možnost na rohový kop. Opět tomu předcházel pas Pečenina, který měl spoustu volného prostoru na levé straně.
62'
Ivan Jukić posunul hostující útok do vápna, kde se Rahmanović musel otáčet a Kiki mu mezitím odpálil balón do autu.
61'
Dobrá kombinační akce Brestu skončila až pár metrů před Kovačevićem, kterému při střele Dialla pomohl blok Dupovace.
60'
Trochu se nám opakuje vývoj prvního poločasu. Běloruský mistr dal rychlý gól, ale teď už se věnuje výhradně defenzivním činnostem.
59'
Solidně hrající Amar Rahmanović vystřelil bezprostředně po autovém vhazování jen do dobře postaveného Kikiho.
58'
Ahmetović byl lapen do ofsajdové pasti. Sarajevo si musí nechat zajít chuť na ohrožení domácí branky.
56'
Arťom Milevskij odnesl faul Oremuše bolístkou na hlavě. Dinamo bude rozehrávat ze středu pole.
55'
Diallo byl vytlačen až do nulového úhlu, odkud z chtěl v nouzi nastřelit míč do ohně, jenže tím ho poslal mimo hrací plochu.
54'
Po ztrátě Dialla vystřelil z velké dálky Jukić. Ignatović vyrazil míč jen před sebe a při gólové dorážce Ahmetoviće ho zachránil až chybně odmávaný ofsajd!
53'
Roh Sarajevo zdárně ubránilo a rychlým nákopem se málem dostalo do gólové šance. Tatar sebral míč poslednímu bekovi Brestu, ale pak už to k němu měl dále než Ignatović.
52'
Domácí se kousek před vápnem ocitli v přečíslení, které zakončoval Sedko, ale místo gólu na 3:1 z toho byl jen rohový kop.
51'
Brest je opět u míče a nastěhován na útočné polovině. Zatím však čelí kompaktnímu obrannému bloku.
49'
Dinamo Brest právě vstřelilo branku!
Tak to už je na zamyšlení, bosenský klub kapituluje také v úvodních minutách druhého poločasu! Setko ve skluzu dostal míč na levý kraj, odkud Pečenin výborně odcentroval a ABDOULAYE DIALLO hlavou uklidil míč k vzdálenější tyči.
48'
Jevhen Chačeridi v pohodě zvládl vyřešit letící nákop na Ahmetoviće, když hlavou poslal malou domů Ignatovićovi.
47'
Tragickou rozehrávkou Ignatoviće začaly velké problémy Dinama u jeho pokutového území. Ve finále to pro něj všechno dobře dopadlo, Salčinova střela z nějakých třiadvaceti metrů byla nepřesná.
46'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl do sestav, a tak se nadále pokračuje v původních základních sestavách.
46'
Žluté karty: 1 – 2.
Je za námi první poločas, do kterého Brest nastoupil přímo bravurně, protože už ve třetí minutě dokázal otevřít skóre. Sarajevo se po nějakých dvaceti minutách ale oklepalo a od té chvíle už mělo více ze hry, z čehož vytěžilo vyrovnání Djokanoviće.
45+1'
45+1'
Nastavuje se symbolická minuta.
45'
A další automatická karta za taktický faul, který v tomto případě udělal hostující záložník Oremuš.
44'
Djokanović čistě získal míč na polovině Sarajeva, jenže žlutě faulující Juzepčuk ho v náznaku protiútoku daleko nepustil.
43'
Chačeridi měl velké problémy s Rahmanovićem, který se od něj několikrát odtrhl. Při pokusu o těžkou střelu musel vypomoct až kamerunský stoper Kiki.
42'
Rahmanović ukořistil balón ve středovém kruhu. Sarajevo svou akci ale zabrzdilo a po odklizeném centru z levého křídla už došlo k faulu na bránícího Juzepčuka.
41'
Úřadující běloruský mistr se bezpečně ubránil. Balón se během krátké chvíle přestěhoval ke Kovačevićovi.
40'
Obsazený Ivan Jukić zkoušel centrovat u praporku, zpod kterého se bude rozehrávat roh ve prospěch Sarajeva.
39'
O malý moment později už to bylo krapet zajímavější. Zpoza vápna napřáhl Gordějčuk a alespoň propagačně protáhl Kovačeviće.
39'
Snadná práce pro brankáře Kovačeviće, který se před chycením Kisljakova centru nemusel ani hnout.
38'
Dupovac na poslední chvíli zakřižoval Sedka. Je z toho roh Dinama.
37'
Kisljakův centr si však pozorná defenziva Sarajeva pohlídala.
36'
Domácí mohou rychle odpovědět. Djokanović se tentokrát provinil faulem v křídelním prostoru.
34'
Sarajevo právě vstřelilo branku!
Hosté jsou odměněni za dobrý výkon v předchozí čtvrthodině vyrovnávající trefou! Rahmanović při přebírání Hodžićovy přihrávky z pravé strany podklouzl. I v sedě ale přisunul míč před ANDREJE DJOKANOVIĆE a ten pohotově vypálil k pravé tyči brankáře Ignatoviće.
32'
Obrana Brestu zablokovala během malé chvíle hned dva pokusy o zakončení. V prvním případě neprošla rána Djokanoviće.
31'
Bosenský klub tentokrát rozehrál na krátko a snaží se dostat k pokutovému území postupnou kombinací v hloubi pole.
30'
Domácí jsou v posledních minutách hodně nedisciplinovaní. Další standardka přichází na svět kvůli faulu Tweha na Rahmanoviće.
29'
Kiki odvrátil centr jen na další hráče Sarajeva. Ke střele z dálky opět napřáhl Rahmanović, ale výsledek byl stejný jako před chvílí.
28'
Tak z tohoto mráčku opravdu nezaprší. Rahmanović vypálil z přímého kopu několik metrů nad bránu.
27'
Vyplynula z toho i standardní situace. Míč leží nanejvýš třicet metrů od branky.
26'
Zatím je to hodně soubojový zápas. Další z celé řady faulů byl odpískán domácímu Sedkovi.
24'
Kiki přihrával k půlící čáře, kde Miličević poslal na zem Milevského. Ten si trochu teatrálně neodpustil několik kotoulů.
23'
Rahmetović se snažil vysunout Ahmetoviće. Jeden z obránců však byl rychlejší než pětatřicetiletý útočník a poslal míč na další roh.
22'
Ignatović se nedostal k centru Tatara, nicméně rozhodčí viděli faul na jeho osobu. Hlavička Miličeviće by do sítě stejně neprošla.
21'
Sarajevo se po horším začátku osměluje. Rahmanović vytlučenými bloky vybojoval další rohový kop.
20'
Tatarův centr odehrál do bezpečí Chačeridi. Prvně jmenovaný pak přidal ještě jednu přihrávku do vápna, ale tou našel jen Kikiho.
19'
Starosti domácí obrany ještě nekončí. Kisljakův nedovolený zákrok způsobil standardní situaci z pravé strany.
18'
Juzepčuk zahrál v domácí šestnáctce bez rizika na rohový kop. Ten zleva kopl Tatar, ale Dinamo zmatky před brankou přečkalo bez úhony. Hodně aktivní byl v závaru hlavně Ahmetović.
17'
Předávka u hranice velkého vápna mezi Milevským a Sedkem nevyšla.
16'
O chvíli později se naopak provinil Rahmanović, jenž dostal po stažení Tweha vcelku důrazné slovní varování.
15'
Zadní formace Sarajeva si mohou na chvíli odfrknout. Po faulu Kisljaka na Rahmanoviće se bude hrát proti Ignatovićovi.
14'
Diallo nějakých dvacet metrů od branky ještě přihrával, ale na zkušeného útočníka Milevského balón neprošel.
13'
Nakonec se v kombinaci Brestu naskytla nepřesnost, které Salčin využívá k autovému vhazování.
12'
Sedko přenesl hru doprava, kde Dinamo rozjelo kolotoč přihrávek, nicméně těmi se vrátilo až na vlastní polovinu.
11'
Po dalším nedovoleném zákroku na Kisljaka se už dokonce žlutí. V dalším průběhu si bude muset dávat pozor Djokanović.
10'
Hostující kapitán Ahmetović fauloval ve středovém kruhu, takže se bude kopat proti Vladanu Kovačevićovi.
9'
Znovu v akci Jukić, který o kousek nedosáhl na centr zprava. Následoval rychlý kontr Brestu, při kterém Diallovi utekl míč do autu.
7'
Jukić ubránil Juzepčuka, který se tentokrát nedostal ke kýženému centru z pravého kraje. Bude se kopat od branky Sarajeva.
6'
Kiki na koncové čáře trefil ve skluzu Rahmanoviće, který sice šel k zemi, ale na penaltu to v žádném případě nebylo.
5'
Pečenin u půlící čáry fauloval Hodžiće. Míč pro hosty.
3'
Snový vstup do zápasu pro běloruský tým, který se už ve třetí minutě dostává do vedení! S velkým štěstím se po Juzepčukově přízemním pasu z pravého křídla prosadil MICHAIL GORDĚJČUK. Míč šel za záda Kovačeviće po odrazu od jeho vlastního spoluhráče.
2'
Hodžić odrazil první z centrů na roh, kterého se ujal Sedko, ale míč vycestoval z vápna, aniž by se ho někdo z Brestu mohl dotknout.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté v černých dresech.
1'

Dinamo Brest: Ignatovič – Juzepčuk, Chačeridi, Kiki, Pečenin – Tweh, Kisljak (C), Sedko – Diallo, Milevskij, Gordějčuk.
Náhradníci: Pavljučenko – Bykov, Krivec, Vitus, Veretilo, Pavlovec, Savickij.

FK Sarajevo: Kovačević – Hodžić, Dupovac, Miličević, Salčin – Djokanović, Oremuš, Rahmanović – Jukić, Ahmetović (C), Tatar.
Náhradníci: Džafić – Pidro, Bešić, Velkoski, Handžić, Sušić, Fanimo.

Rozhodčí: Sotiriou – Georgiou, Egglezou (CYP).

V domácím klubu probíhá velké vystřízlivění. Zatímco v minulé sezóně pod vedením českého trenéra Marcela Ličky vyhrál svůj první běloruský titul, tak v současnosti se pod novým koučem Kovalčukem nachází až na desátém místě tamní ligy, jež má za sebou přes dvacet odehraných kol. O to překvapivěji vypadal výsledek prvního předkola Ligy mistrů, ve kterém Dinamo doma hostilo silnou Astanu a díky snovému začátku ji porazilo hokejovým výsledkem 6:3. Dnešní vítězství by pro něj znamenalo další velký milník, protože by mělo zaručenou účast přinejhorším ve čtvrtém předkole Evropské ligy. Brest tomu obětoval i páteční ligový duel s Belšinou, který bez několika opor prohrál 1:2.
FK Sarajevo

V roce 1946 založený bosenský klub v minulé sezóně obhájil domácí titul, když o tři body vyhrál přetahovanou s městským rivalem Željezničar Sarajevo. Tím si zajistil místo v prvním předkole Ligy mistrů, které svěřence Vinka Marinoviće zavedlo do Walesu. Sarajevo tam souboj s klubem Connah's Quay Nomads vyhrálo v poměru 2:0, když oba góly vstřelil Benjamin Tatar. S pohárovým zápolením na běloruské půdě má Sarajevo vcelku čerstvou zkušenost. Minulý rok absolvovalo druhé předkolo Evropské ligy proti BATE Borisov a prohrálo 1:2.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého předkola Ligy mistrů. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Dinamem Brest a Sarajevem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.