Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kluž : Záhřeb - 26. srpna 2020   20:00

Kluž
Kluž
64' Pereira  • 90+3' Debeljuh
2:2
(0:1)

5:6 (PEN)

Záhřeb
Záhřeb
14' Gojak   • 78' Kastrati
Kluž
Bălgrădean – Burcă (82. Sušić), Paulo Vinicius, Boli, Camora (C) – Bordeianu (113. Itu) – Chipciu (46. Rondón), Deac, Djoković, Pereira (69. Golofca) – Debeljuh
Sandomierski – Sušić, Golofca, Hoban, Mike, Itu, Rondón
Nobre – Alves Jesus, Pereira (POR)
Stadion Dr. Constantina Rădulescua, Kluž
Záhřeb
Livaković – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Gojak, Ivanušec (68. Petković), Ademi (C), Oršić (107. Moharrami) – Majer (54. Kastrati), Gavranović (54. Gvardiol)
Čavlina – Moharrami, Kastrati, Petković, Tolić, Burton, Gvardiol

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 8:4. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:17.
Zatímco Záhřeb tak jde o předkolový stupínek dále, Kluž padá o patro níže, do předkol Evropské ligy.

Z mé strany je to dnes vše. Přeji vám krásnou (i když na půlce našeho území větrnou) noc, hezký zbytek pracovního týdne a všem školákům mimo vysokoškoláky přeji, ať si poslední týden před nástupem do školy (s rouškami!) pěkně užijí. Dobrou noc a někdy příště na počtenou!
Zápas to byl velice emotivní, kromě červené karty v 51. minutě se žlutilo rovnou třináctkrát, kartu dostal například i trenér Dinama, Zoran Mamić. Nestranný divák si ale musel přijít na své, špíl měl grády, náboj a tempo. To sice v prodloužení opadlo, i tak se ale jednalo o skvělou podívanou. Radost má i pražská Slavia, té sice rumunský tým nijak nepomohl, pomohlo jí ale překvapivé vyřazení Celticu, tudíž ve 4. předkole UCL budou sešívaní mezi nasazenými týmy.
Divoký tříhodinový maraton je za námi a radost nakonec mají hráči Záhřebu! Ti totiž dokázali i v desíti srazit Kluž v penaltovém rozstřelu a postoupit dále. Postupu byli již blízko v základní hrací době, jenže si nechali ve třetí minutě nastavení dát gól na 2:2 a v prodloužení se soustředili vyloženě na to, aby nedostali třetí zásah. To se nakonec povedlo a díky penaltě Josky Gvardiola v šesté sérii jdou dále. Přitom domácí měli luxusní možnost rozhodnout už o sérii dříve, totální ležérnost Golofky při exekuci kopu vlastně předurčila výsledek zápasu.
Boli ale napodobil slavnou penaltu Sergia Ramose, míč poslal dobré dva metry nad břevno a v Kluži je hotovo!
Gvardiol šel na penaltu hodně seběvědomě a proměnil ji přesnou střelou k tyčce, Bălgrădean byl bezmocný.
Deac dneska jednu penaltu neproměnil, tentokrát ale ano. Kopal nicméně do stejného prostoru, kam předtím, gólman šel ale na opačnou.
Dilaver pokračuje jako další hráč a poslal míč na protější stranu, než šel domácí gólman.
Golofka ale k penaltě přistoupil jako někde na okrese a naprosto ji zahodil! Ležérně kopnuté a Dinamo stále žije.
Gojak vstřelil úvodní branku zápasu a další nepřídá! Špatně kopnutá penalta s malou razancí, Bălgrădean skočil na správnou stranu a míč zneškodnil!
Sušić na nic nečekal, dělovku vyslal pod víko na opačnou stranu, než skákal Livaković. Taktéž hodně suverénně řešená penalta.
Petar Stojanović je čtvrtým střelcem Dinama a volil hodně podobné zakončení jako Rondón. Zatím pokračujeme bez jediné chyby.
Rondón taktéž spolehlivě, Livaković šel na svou pravou ruku, Rondón pálil doprostřed.
Kapitán Záhřebu Ademi rozhodil zkušeně domácího gólmana a jednoduše poslal míč k tyči, Bălgrădean nereagoval a zůstal stát na středu.
Damian Djoković si může oddechnout, Livaković vypadal, že míč má pod kontrolou, ale nakonec mu propadl za brankovou čáru!
Druhou sérii otevře Marin Leovac. I tentokrát si Bălgrădean sáhl, ale střela byla natolik razantní, že jí nedokázal utlumit.
Za domácí jde obránce Paulo Vinicius. Penaltu proměnil zkušeným zakončením doprostřed branky.
Jako první jde Petković. Zvolil krátký rozběh a propálil Bălgrădeana, kterému nechybělo moc od chycení!
Do branky míří domácí gólman, sérii bude začínat tak Dinamo!
Střílení penalt začíná.
Druhá část prodloužení byla o poznání vyrovnanější, stále ale mělo CFR převahu. Gól z toho vsítit nedokázalo, Dinamo se dopředu taktéž nehnalo a penalty budou logickým vyústěním tohoto trháku. Dáme si krátkou přestávku před penaltovým rozstřelem, zůstaňte s námi!
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
44 sekund ze 60 pryč a tady už zřejmě žádné zajímavosti neuvidíme.
120'
Sušić nacentroval do vápna, kde skočil Debeljuh a trkl do míče, oblouček skončil ale vysoko nad brankou. Ještě se bude hrát jedna nastavená minuta.
120'
Poslední hrací minuta dnešního špílu a vypadá to, že až penalty rozhodnou, kdo půjde dále.
119'
Celkově podvanácté se dnes uděluje žlutá karta, tu dostává střelec posledního gólu Záhřebu, Liri Kastrati.
118'
Petković zkoušel projít přes tři hráče najednou, bylo to ale v pomalém tempu a bez většího nápadu.
117'
Rondón zkusil udělat rozruch ve vápně centrem, který za přispění teče Dilavera skončil na vrchní síti branky. Nejprve to vypadalo na další ze série rohových kopů, nakonec z toho je odkop od záhřebské branky.
116'
Jsme v poslední pětiminutovce druhé části prodloužení. Jeden z hráčů Kluže se dopustil útočného faulu a Livaković tak bude rozehrávat poblíž své kasy.
115'
I na Rondóna došlo. Za další útočný faul, kde si pomohl loktem, dostal žlutou kartu a zákroky mu tak byly „sečteny“.
114'
Na Chorvatech je už vidět snaha přečkat do penalt. Kluž má sice jasnou převahu, útočí nicméně do plných, což Dinamo bránit zvládá.
113'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Bordeianu, přichází Itu.
112'
Kastrati doběhl dlouhý míč a okamžitě jej servíroval do vápna, tam byli ale čtyři obránci na jediného hrotového útočníka Záhřebu. Tak či tak, hosté z toho vymáčkli ale roh.
111'
Z několika oboustranných soubojů na hranici faulů je odpískán až ten poslední na Deaca. Domácí mají chuť rozhodnout ještě během hry, ale Dinamo se zatím statečně drží.
110'
Kluž pokračuje i nadále v nastoleném trendu prodloužení a Dinamo prakticky nikam nepouští. Rondón se dostal k hlavičce ve vápně, jeho pokus Livaković lapil. A i kdyby to byl gól, neplatil by, neboť byl domácímu hráči pískán útočný faul.
109'
Kluž opět zatlačila a byla to nepříjemná situace před Livakovićovou brankou. Velké finále měl obstarat Rondón, přihrávka na něj mu ale šla na paty a střelu musel obstarat z druhého sledu Bordeianu, tento pokus ale byl velmi slabý.
107'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Oršić, přichází Moharrami.
107'
Hráče Dinama chytají již křeče, fyzické vyčerpání z dnešního zápasu je znatelné.
106'
Máme tady poslední patnáctiminutovku hry, pokud ani tady gól nepadne, rozseknou to penalty. Výkop mělo tentokrát Dinamo, což je pro něj velká výhoda.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení je za námi a byl to tah prakticky na jednu kasu. Na Záhřebu se podepsala absence jednoho hráče ve hře a Kluž kombinačně oslabený blok Dinama spolehlivě přehrávala. Ke gólu to však nevedlo, což platilo i o jediné akci Chorvatů na konci prvního prodloužení. Krátká pauza a jdeme na dalších 15 minut!
105'
První prodloužení skončilo.
104'
Dinamo mohlo jít do opětovného vedení snad z jediného výpadu v tomto poločase! Stojanović si prošel bez problémů obranou CFR a s obráncem na zádech vystřelil, Bălgrădean jenom vykryl střelu před sebe, kde byl připraven Kastrati, ale tentokrát branku přestřelil!
102'
Golofka získal míč a z ostrého úhlu vracel zpátky na malé vápno, kde byl připraven Rondón, Ademi ale zabojoval a skluzem odvrátil na další ze série rohových kopů.
101'
Petković trefil v souboji loktem do krku Sušiće, za což dostává na začátku 101. minuty žlutou kartu. Kluž poté dostává přímák.
98'
První půlka prodloužení je zatím prakticky na jednu branku. Dinamo se pouze brání a odkopává míče. Chybějící hráč na hřišti se musí zkrátka někde projevit.
97'
Kluž přešla do mohutné ofenzivy, jejíž hlavní postavou byl Golofca, jeho přetažený centr na zadní tyč ale nikdo ze spoluhráčů nezavíral.
95'
Z této situace se ale neurodilo vůbec nic, Livaković bez problémů rozehrává dopředu. Je vidět, že ani jeden tým už to nevalí dopředu v takovém tempu, jako v základní hrací době.
94'
Dilaver byl posledním hráčem, který zahrál balon předtím, než šel za brankovou čáru. Tudíž následuje rohový kop Kluže.
93'
Prodloužení už je často hodně o fyzické kondici, zde má výhodu záhřebské Dinamo, které může točit širší kádr, navíc má na lavičce i kvalitnější hráče než jeho rumunský soupeř. Stát se nicméně může cokoliv, hosté navíc hrají v desíti.
92'
Nene, tudy cesta nepovede. Bordeianu se snažil až moc okatě vyprosit si faul. Ke kontaktu s kapitánem Dinama, Ademim, však vůbec nedošlo a sudí tasí správně žlutou.
91'
Začíná nám tak prodloužení dnešního zápasu, Kluž má úvodní výkop a kombinuje na útočné polovině soupeře.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Během chvíle začne standardní prodloužení ve formátu 2x15 minut, pokud se ani tady nerozhodne, přejde se do penaltového systému.
Tenhle zápas zkrátka baví! Zejména ve druhé půli se jednalo o fantastickou a dramatickou podívanou. CFR mělo za stavu 0:1 v 51. minutě možnost penalty, kterou ale Deac kopl mizerně a Livaković jí bez potíží lapil. Navíc od té doby začala přesilovka domácích, neboť byl za faul vyloučen Théophile-Catherine. Když ve 64. minutě srovnal Michael Pereira, bylo na domácí straně veseleji.

O 14 minut později si ale hráči rumunského celku dávali hlavu do dlaní, neboť chyby v obraně využil Liri Kastrati a posunul Záhřeb blíže postupu. K němu však ale nemusí dojít, třetí minutu nastavení napínavého zápasu ustanovil průběžný stav 2:2 z brejku Gabriel Debeljuh.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Burcă dostává žlutou kartu z lavičky, těžko říci, k jakému došlo přestupku.
90+3'
Kluž právě vstřelila branku!
Fotbalový večer v Kluži dneska nekončí, ve třetí minutě nastavení CFR srovnává na 2:2! Petković na půli ztratil balon a dal prostor domácímu brejku, který nastartoval Rondón. Střídající hráč do druhé půle vyslal krásný pas na sbíhajícího GABRIELA DEBELJUHA, útočník Kluže se natlačil před Stojanoviće a propálil Livakoviće – 2:2! Asistence: Mario Rondón.
90+1'
Z úvodní minuty nastavení se odehrálo jenom pár sekund. Livaković s rozehrávkou dvakrát za sebou nespěchal a inkasuje žlutou kartu za tahání času.
90'
Debeljuhovi se nabídl prostor na pravé straně a šel si za průnikovou přihrávkou, ta však byla neúměrně dlouhá a celá akce propadla do dějin. My už navíc víme, kolik se bude nastavovat, jsou to čtyři minuty.
90'
Poslední sekundy zbývají do vypršení 90 minut. Kolik se nastaví navrch?
89'
Debeljuh fauloval před vápnem Dinama Oršiće ostrým skluzem, a proto je mu udělen pořádkový trest v podobě žluté karty.
88'
Lirim Kastrati nemá po svém prvním gólu dost a je nadále při chuti. Tentokrát táhl brejk po pravém křídle, zastavil ho ale Boli a bleskově otočil hru. Čas se „Železničářům“ povážlivě krátí.
86'
V závěru je to emoční fontána, o tom se nemusíme bavit. Djoković nedostal kartu za faul, ale za teatrální výstup poté. Domácí začínají ztrácet nervy a jsou velmi podráždění.
84'
Kluž v závěru zápasu tlačí a buší do zatažené obrany Dinama. Stále zbývá do konce nějakých osm, devět minut včetně nastavení, to je ve fotbale ještě mnoho času.
82'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Burcă, přichází Sušić.
82'
Žlutou kartu dostává obránce Dinama, Marin Leovac. Nyní bez rizika karty tak hraje v obranné linii pouze Stojanović.
78'
Po gólu na 1:2 plály emoce. Domácí brankář reklamoval ofsajd, o který se v žádném případě ale nejednalo. Dostal tak první žlutou kartu, druhou schytal Mike jakožto střídající hráč, který vandroval do pomezního tak dlouho, až hlavnímu došla trpělivost.
78'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Dinamo se i v desíti dostává zpátky do vedení! Zase za to mohla děravá obrana CFR, neboť bez větší námahy prošel obranou kapitán Dinama Ademi a přišel tak až k zakončení, které ale nasměroval jenom do domácího brankáře. Bălgrădean ale v náručí míč neudržel, vyrazil ho jenom k LIRIMU KASTRATIMU, který ze zdánlivě snadné pozice umístil míč pod víko – 1:2! Asistence: Arijan Ademi.
77'
Oršić se po dlouhé době na levém křídle připomněl, jeho centr ale skončil jenom v rukavicích gólmana Bălgrădeana.
76'
Na přetažený centr do vápna už naskakoval Djoković, před něj ale vystoupil Dilaver a odhlavičkoval míč pryč z vápna.
75'
Vstupujeme do posledních 15 minut zápasu, který má ještě rozhodně co nabídnout. V současné situaci nedokážu říci, kdo by mohl postoupit dále.
73'
Golofka chtěl odpískat faul na svoji osobu na hraně vápna, rozhodčí mu nevyhověl a šlo se okamžitě na druhou stranu. Petar Stojanović pronikl mezi obránci a dostal se do zakončení, které Bălgrădean lapil.
72'
Pěknou střelu křížem přes vápno poslal Golofca, hostující brankář pouze kontroloval a nemusel zasahovat. Střele nechyběla rozhodně razance, problémem byla její přesnost.
70'
Tak tomu nakonec i bylo, ale obránci Kluže si bez problémů s nastalou situací poradili.
69'
Tvrdý skluz od Deaca na Leovace, rozhodčí nařizuje trestňák pro Záhřeb. Velká vzdálenost, navíc z úhlu, tohle vypadá zřejmě na centr do vápna.
68'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Ivanušec, přichází Petković.
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Pereira, přichází Golofca.
66'
Domácím chutná a důsledkem mohl být druhý gól! Obrana hostí propadla při osobním bránění rohu a Paulo Vinicius se dostal na malém vápně k hlavičce, Livakovič ale na brankové čáře dokázal balon udržet!
64'
Za protesty po inkasovaném gólu vidí žlutou kartu hlavní trenér Dinama, Zoran Mamić.
64'
Kluž srovnává ve 64. minutě a tentokrát si Livaković vybral slabší chvíli! MICHAEL PEREIRA napřáhl ke střele z poměrně velké vzdálenosti, navíc to nebylo přímo proti brance. Livaković sice dokázal tento utěšený pokus zbrzdit, propadl mu však pod rukou a došel až za brankovou čáru – 1:1! Bez asistence.
63'
Obrana domácích se spoléhala na odpískání ofsajdu a na pár sekund vypadla ze hry, čehož využil Gvardiol a odražený míč poslal na branku, Bălgrădean ale tým podržel.
62'
Debeljuh hledal na ose hřiště volného Boliho, před ním se ale zjevil Ivanušec a míč plynule přebral. Při rozehrávce došlo k faulu, rozhodčí nechává výhodu a Ademi hrne útok před sebou.
61'
Skoro deset minut od vyloučení hostujícího obránce a jak tlak CFR rychle nastoupil, tak zase rychle opadl. Záhřeb se dokázal stabilizovat, nicméně to bude mít ještě velmi těžké.
60'
Hosté si došli pro rohový kop, jenže se sami vytlačili až k vlastní brance. Tudy úspěch zřejmě nepovede...
59'
Debeljuha zastavuje praporek pomezního, který mu takto signalizuje ofsajdové postavení. Dinamo tak dostává míč a nepřímý kop rozhodně uvítá.
57'
Posledních pět minut hry se prakticky nese ve výlučném držení balonu domácích, kteří hledají všemožné způsoby, jak překonat obranu.
56'
Kluž sice nedala penaltu, díky výhodě jednoho muže v poli ale vyvíjí tlak na záhřebské hráče, kteří už přešli do lehce zdržovacího módu.
54'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Majer, přichází Kastrati.
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Gavranović, přichází Gvardiol.
52'
Penalty zkrátka Kluži v předkolech nejdou! Tentokrát střílel Deac, jenže to kopnul velmi mizerně, Livaković navíc odhadl stranu a bez problémů si s nepříliš razantním pokusem poradil. Navíc si poradil i s následnou dorážkou!
51'
Théophile-Catherine byl navíc posledním hráčem v obraně a za zmaření jasné brankové příležitosti kasíruje přímou červenou kartu! Tohle je pro hosty velký problém.
50'
Penalta pro Kluž! Théophile-Catherine stáhl zezadu Debeljuha a rozhodčí jasným gestem ukazuje na puntík!
49'
Stojanović byl odstaven od balonu čistým způsobem, vhazovat tak bude kapitán CFR, Camora.
48'
Rondón je v prvních minutách hodně vidět, nyní ve vápně šel k zemi a žádal si odpískání penalty, sudí Nobre ale jasným gestem dává najevo, že tohle pískat nebude.
47'
Právě Rondón byl pak hlavní postavou brejkové situace, kterou vedl po pravém křídle! Situaci 3 na 2 řešil sám a křížem na zadní tyč vyslal pozemní střelu. Ta však svůj cíl těsně minula.
46'
Druhou půlku odpálili výkopem hosté, domácí do ní vstoupili s jednou změnou, Chipcia nahradil Rondón, venezuelský reprezentant.
46'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Chipciu, přichází Rondón.
46'
K jeho dokončení ale nedošlo a první půle je tak za námi. Oba celky střídaly světlé a stinné chvíle, jediný gól padl ve 14. minutě po dorážce Amera Gojaka. Nejedná se vyloženě o špatný fotbal, šance k vidění jsou, navíc se hraje i poměrně agresivně. Vedení Záhřebu je v kontextu průběhu zřejmě zasloužené, Kluž však do toho bude chtít ještě určitě promluvit.
45+2'
45+1'
Ještě chvíli se ale hraje a Dinamo podniká pravděpodobně poslední útok prvního poločasu.
45'
Burcă se rozběhl na pravém křídle a pouštěl míč na Deaca, jehož utažená střela na zadní tyč ale nešla ani do zařízení. Livaković jenom kontroloval a během chvíle bude první poločas ukončen.
44'
Nyní se to už bez žluté barvy neobejde. Kapitán Ademi na půlce ostře dojel Camoru, za což dostává oprávněné napomenutí.
43'
Blížíme se do konce první půle, Záhřeb má závěr pod kontrolou a je na něm vidět chuť přidat uklidňující druhý zásah.
41'
A domácí si mohli dát vlastní gól! Nešikovné odvrácení centru na přední tyči hlavou udělalo své a balon poskakoval po celé délce břevna Bălgrădeanovy branky. Naštěstí pro Kluž ho první po pádu zpět na hrací plochu zahrál Paulo Vinicius a odvrátil do bezpečí!
41'
Hosté v závěru poločasu převzali iniciativu a tlačí se do dalších šancí. Tentokrát to bude druhý roh v řadě.
39'
Oršić se s tím nemazal a z levého křídla poslal technický obstřel na domácí klec. Za přispění lehké teče brankáře Bălgrădeana je z toho břevno a následný roh pro Dinamo!
38'
Jenže k vážnějšímu ohrožení branky hostí ani nedojde, neboť se Deac dopustil útočného faulu v šestnáctce.
37'
Deac trefil rozehrávkou pouze zeď, odražený míč napálil z jedničky Burcă a Livakovič se musel natahovat, aby vytáhl míč na rohový kop!
36'
Boli byl zezadu při zpracování míče seslán k zemi Gojakem. Portugalský rozhodčí nařizuje přímák ve velice dobré pozici, zhruba 20 metrů od branky Dinama, na pravé straně hřiště.
35'
Bordeianu dostal taktéž naloženo, obranné řady Dinama dnes hrají pěkně od podlahy. Po krátkém období beze hry následuje rozehrávka Kluže.
34'
Dilaver přebrousil poctivě Debeljuha a muselo se přerušovat. Rozhodčí zatím netasí uklidňovací prostředky, zápas má nicméně pevně ve svých rukách.
33'
Dinamo přešlo pozvolna na útočnou polovinu a kombinuje na úrovni obránců. Je ale vidět, že postupem času domácí vytlačují soupeře výš a výš.
31'
Tentokrát si však hosté mohou oddechnout, velký záhřebský požár v defenzivě se nekonal. Kluž ale herně narostla a jde si za srovnávacím gólem.
29'
Domácí zvládli vykombinovat nepříjemnou situaci ve vlastním vápně a přešli do ofenzivy. Zajistili si opět rohový kop, ze kterého snad vždy zahrozili.
27'
Kluž v tlaku neustává, do hlubokého obranného bloku hostí posílá několik zajímavých míčů a centrů. Po jednom takovém to vypadalo, že by Rumuni měli rohový kop, nakonec se ale jedná o odkop od Livakovićovy kasy.
26'
A zase z toho bylo nebezpečí! Djoković na předním klacku prodlužoval hlavou za sebe dozadu, kde byl již připraven Boli na dorážku do prázdné. Skluz jednoho z obránců Záhřebu však zajistil, že k Bolimu se míč ani nedostal.
25'
Domácí dostanou šanci v podobě rohového kopu. Uvidíme, zda si původně železničářský klub vymyslel nějaký další signál, kterým by mohl překvapit.
23'
Zápas je zhruba v poloviční porci minut během první 45minutovky a není to rozhodně utkání, o kterém by se už teď psaly romány. Ba naopak, začíná to být celkem nuda, bez větších šancí a akcí.
22'
Chipciu šikovně posunul balon vzduchem na Burcu, který možná nepochopitelně rychlý brejk na půlce zasekl a zpomalil do postupného útoku.
21'
Útočný faul od Djokoviće hatí snahu CFR a přisuzuje míč chorvatskému celku.
20'
Domácí zahrávali rohový kop a Deac se uvolnil na přízemní přihrávku od Pereiry. Zde Oršić při bránění zaspal a hodně si musel oddechnout, když Deac svojí střelu z nadějné pozice poslal těsně nad!
18'
Gavranović vybídl po přihrávce od Leovace ke střele Luku Ivanušece, který z dobré pozice ohrozil gólové konto Kluže. Svůj projektil ale poslal těsně vedle levé tyče!
17'
Po vstřeleném gólu je Dinamo rázem sebevědomější a častěji se dostává blíže brance domácích. Kluž ale vysunutou obranou práci hostů komplikuje.
14'
První zásadní chyba obrany CFR rezultuje ve vedoucí gól Dinama! Ivanušec nasadil do běhu a dlouhou kličkou na střed se zbavil jediného obránce před sebou. Pak už postupoval sám na branku a z hranice šestnáctky vystřelil. Tento pokus sice Bălgrădean lapil, na dorážku od AMERA GOJAKA ale neměl možnost reagovat – 0:1! Asistence: Luka Ivanušec.
13'
Po úvodních minutách se rumunský tým lehce zatáhl a nechal tvořit hosty. Ti se ale nevyvarují častých chyb v kombinaci, které sráží jejich herní projev.
11'
Další útočný výpad Dinama končí taktéž neslavně, Gavranović elegantní patičkou pustil balon pro Gojaka, který šel do střely ale v záklonu a odpovídala tomu i kvalita pokusu. Šest metrů nad břevno...
10'
Po bleskovém průniku Oršiće z levé strany následuje odkop od domácí klece, jeho střela skončila totiž na boční síti kasy.
9'
Záhřeb se po několika minutách dostává do souvislé kombinace, kterou zrychloval přenesením hry k Oršićovi. Mladý chorvatský útočník ale hrací předmět ve vymezeném území nestihl a Kluž si mohla oddechnout.
8'
Boli hledal pod sebou Pereiru, před záložníka Kluže ale vystoupil Théophile-Catherine a nic nevymýšlel, zkrátka poslal míč za postranní čáru.
7'
Vhazování domácího celku se musí opakovat, neboť Burcă hodil balon zpět do hry až pět metrů daleko od místa, kde reálně rozehrávat měl. Tohle rozhodčímu neušlo a hru tak vrací zpět.
6'
Veškeré souboje ve vzduchu byly zbytečné, Djoković vystartoval dříve a vystavil se do ofsajdu. Navíc se aktivně zapojil do hry a v tomto případě nebylo co řešit.
5'
Debeljuh dostal od Dilavera naloženo, rozhodčí nařizuje přímý kop pro domácí. Jedná se o vzdálenost zhruba 30 metrů od branky, tohle na přímou střelu není ani náhodou.
4'
Gojak protančil středovým kruhem a měl choutky hrát dopředu, přihrávka na Majera by byla ale riskantní, a proto zvolil středopolař Dinama stažení zpět na vlastní polovinu.
3'
Rakouský obránce Dilaver byl dohrán napadajícím Chipciuem, což sudímu Nobremu neušlo a okamžitě píská přestupek bývalému hráči pražské Sparty.
2'
Camora z levé strany hledal centrem ve vápně kohokoliv ze svých spoluhráčů, proti míči ale vystoupil Livakovič a ukryl jej v rukavicích.
2'
Dinamo se zatím ze své půlky nedostalo, Kluž testuje kvalitu chorvatské obrany hrou vzduchem, větší nebezpečí to pro Záhřeb nepředstavuje.
1'
Zápas druhého předkola Ligy mistrů v Kluži začíná, výkop měli domácí, kteří zkusili protáhnout první útok po levém křídle, ale byli zastaveni. Pomezní sudí jim však přiděluje vhazování.
1'
-1'

CFR Kluž: Bălgrădean – Burcă, Paulo Vinicius, Boli, Camora (C) – Bordeianu – Chipciu, Deac, Djoković, Pereira – Debeljuh
Náhradníci: Sandomierski – Sušić, Golofca, Hoban, Mike, Itu, Rondón

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Gojak, Ivanušec, Ademi (C), Oršić – Majer, Gavranović
Náhradníci: Čavlina – Moharrami, Kastrati, Petković, Tolić, Burton, Gvardiol

Rozhodčí: Nobre – Alves Jesus, Pereira (všichni POR).
-6'
Ještě jednou krásný středeční večer vám přeji u sledování zápasu druhého předkola Ligy mistrů! Během pár minut dnešní utkání začne, v rumunské Kluži panuje fotbalové počasí, 21°C, pod mráčkem, bez deště, a trávník vypadá ve skvělém stavu.
CFR KLUŽ

Velmi dobře známá Kluž se stala potřetí za sebou rumunským mistrem, ačkoliv se skupina o titul nedohrála. Důvodem byl termín, do kterého bylo potřeba nahlásit UEFĚ jména týmů do předkol. Proto se vzhledem k situaci v tabulce rozhodlo o mimořádném zápase dvou nejvýše postavených týmů Kluž – Craiova s tím, že musí být určen vítěz a v momentě remízy by se šlo do prodloužení, potažmo penalt.

Loni Kluž prošla do skupiny Evropské ligy, kam ji poslala v posledním předkole pražská Slavia. V konkurenci Lazia, Rennes a Celticu dokázala projít dále, v prvním kole play-off ale skončila na kopačkách Sevilly, pozdějšího vítěze EL. Proto je možná i překvapivé, že sestava na nadcházející sezonu zůstala totožná, klub neinvestoval do nových posil a ani nikoho ven nepustil, bereme-li v potaz základní sestavu a klíčové plejery.

Železničářský klub tak zažívá nejlepší časy od sezony 2014/2015, kdy prakticky zkrachoval, bylo mu odečteno 24 bodů a spadl o soutěž níže. A nebýt byznysmena Mariana Băgăceana, fotbal by se v Kluži možná vůbec nehrál. Jeho finanční injekce od roku 2017 CFR zvedla a pod vedením trenéra Dana Petrescua šlape jako hodinky.
GNK DINAMO ZÁHŘEB

Chorvatský hegemon posledních let vstupuje letos do pohárů ze stejné pozice jako loni. Loni z toho byla skupina Ligy mistrů a šokující výhra nad Bergamem na vlastní půdě 4:0, i přes nepostup ale bylo účinkování Dinama bráno jako úspěšné.

Loňská sezona byla pro Záhřebské naprosto pohodová, po jejím konci měli náskok parádních 15 bodů před Lokomotivou, jejich městským rivalem. Úplně růžová situace to ale nebyla i tak, náročné fanoušky Dinama pobouřilo jmenování Zorana Mamiće, bratra nechvalně prosluslého Zdravka. Ten si během své éry stihl klub vytunelovat, za což byl poslán na 5 let do vězení a dodnes je to mezi ultras klubu silné téma.

Protesty proti Zoranovi jako trenérovi pokračovaly, klub si ale za svým rozhodnutím stál a Mamiće se rozhodl podržet ve funkci i pro nadcházející sezonu. Kádr zůstal prakticky stejný, za 8,5 milionu euro odešel do Ruska Nikola Moro, částku o sedm milionů euro menší pak položila na stůl, aby získala gólmana Adriana Sempera. Posílení přišlo vyloženě z balkánských zdrojů, chorvatský celek ale i tak pomýšlí opět na poháry.
Krásný středeční podvečer u sledování evropského fotbalu! Jen co jedna sezona skončila, druhá hned začíná. Od 20:00 se zaměříme na velice zajímavý zápas mezi rumunskou Kluží a chorvatským Dinamem Záhřeb. Výhodu domácího prostředí dostala Kluž, mírným favoritem zápasu však jsou chorvatští plejeři.

Nutno také ještě dodat, že případný postup domácích je největší šancí pro pražskou Slavii na to, aby se posunula v play-off LM mezi nasazené týmy a vyhnula se tak nebezpečí v podobě RB Salzburg nebo Olympiakosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.