Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Varšava : Omonia Nikósie - 26. srpna 2020   20:00

Varšava
Varšava
0:2
(0:0)
Omonia Nikósie
93' Gómez   • 107' Thiago
Varšava
Boruc – Karbownik, Lewczuk, Jędrzejczyk (C), Mladenovič – Slisz, Antolič – Luquinhas, Gvilia (60. Wieteska, 108. Martins), Rosołek (79. Kapustka) – Pekhart (61. Kanté)
Cierzniak – Wieteska, Luís Rocha, Kanté, Martins, Stolarski, Kapustka
Verboomen – Hillaert, Wyns (všichni Belgie)
Stadion Wojska Polskiego, Varšava
Fabiano – Tzioni (76. Asante), Lüftner, Lang, Lecjaks – Gomes (103. Mavrias), Kousoulos, Gómez (C) – Thiago (112. Kiko), Ďuriš, Bauthéac (91. Loizou)
Kyriakidis – Kiko, Sene, Mavrias, Loizou, Asante, Charalampous

Zápas mezi Legií Varšava a Omonií Nikósie skončil vítězstvím hostů 0:2 po prodloužení. Kyperský tým tak postupuje do 3. předkola Ligy mistrů, zatímco Legia se bude muset poprat jen o Evropskou ligu. Branky padaly až v prodloužení. Hned ve třetí minutě nastavené doby proměnil penaltu Jordi Gómez. Ve 107. minutě poté navýšil náskok Omonie Thiago. Rozhodujícím momentem utkání byla zřejmě červená karta, kterou už v 56. minutě obdržel domácí stoper Lewczuk.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:8. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:21.
120+2'
120+2'
Žlutou kartu dostává Artur Jędrzejczyk (Legia Varšava).
120+1'
Luquinhas pronikl po levé straně. Přízemní centr ale nezvládl.
120'
Kombinaci domácích ale zhatila finální nepřesnost. Nastavovat se bude 1 minuta.
120'
Legia odvrátila a rázem míří vpřed.
120'
Omonia si svůj postup s přehledem hlídá. Nyní navíc bude mít k dispozici ještě jednu standardní situaci.
119'
Žlutou kartu dostává Bartosz Slisz (Legia Varšava).
118'
Kiko přihrál Asantemu, který pálil z velké dálky. Druhý jmenovaný to ale trefil perfektně. Skvělou střelou pouze nechal vyniknout Boruce, jenž svůj celek zachránil před třetím inkasováním.
116'
Kyperské mužstvo už stojí v jedenácti hráčích na své polovině. Závěr zápasu rozhodně pojme defenzivně.
115'
Ani další nápaditá akce domácím nevyšla. Legia už ani nemá dostatek sil, takže šance ke srovnání je utopická.
113'
Antolič oslovil Kantého, jenž se celou situaci snažil ještě vyšperkovat přihrávkou do strany. Hosté ale tento úmysl dokonale přečetli.
112'
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Thiago, přichází Kiko.
111'
Hosté si vytvořili další zajímavou příležitost. Zakončující Thiago ale zařízení o pár čísel minul.
110'
Na útočné polovině hostů došlo k faulu. Samozřejmě to Omonii naprosto vyhovuje. Do konce zápasu zbývá necelých deset minut.
108'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Mateusz Wieteska, přichází André Martins.
107'
Omonia Nikósie právě vstřelila branku!
Kypřané svůj náskok zvyšují a už jsou velmi blízko k postupu do třetího předkola LM! Ernest Asante předvedl na pravém křídle skvělý sprint, při kterém nadýchaným centrem uvolnil na hranici malého vápna THIAGA. Křídelník hostů už měl jednoduchou práci, hlavou balón doklepl do poloprázdné brány. 0:2. Asistence: Ernest Asante.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Oba celky se jen občerství a vymění si strany, za dvě nebo tři minutky pokračujeme!
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+2'
Hra však plyne v okolí půlící čáry. V prvním prodloužení se už toho moc nestane.
105'
Nad rámec úvodní části prodloužení se budou nastavovat 2 minuty.
105'
Žlutou kartu dostává Jordi Gómez (AC Omonia Nikósie).
104'
Thiago vyrazil na útočné choutky. Těsně před šestnáctkou se snažil vybídnout Ďuriše, jenže až ke slovenskému reprezentantovi míč nedoputoval.
103'
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Vítor Gomes, přichází Charis Mavrias.
102'
Domácí to zkusili centrem z levé strany. Balón skončil nad bránou, kterou dnes stráží Fabiano.
100'
Zajímavý náznak v podání Legie! Kapustka přihrával před bránu, kam si naběhl Kanté. Forvard varšavského týmu ale ztratil stabilitu. Rozhodně jej to musí mrzet, neboť zakončit mohl.
99'
Tempo hry nám určitě opadlo. Omonia už začíná bránit svůj náskok. Legia se naopak snaží usadit na útočné polovině.
98'
Luquinhasovi balón po pravém křídle utekl do zámezí. Následuje odkop od svatyně Omonie.
97'
Brankář Fabiano si trochu zahrál s nervy fanoušků kyperského mužstva u televize. Míč si nechal propadnout až na malé vápno, rozehrál ihned poté.
96'
Omonii nyní vše plně vyhovuje. Hraje v početní výhodě a navíc vede o gól. Je jen otázkou času, kdy fotbalisté Legie začnou fyzicky odpadávat.
95'
Žlutou kartu dostává Luquinhas (Legia Varšava).
94'
Legia se hned vydala vpřed. Došlo však k útočnému, kterého si belgický sudí moc dobře všiml.
93'
První branka utkání padá hned ve třetí minutě prodloužení. K puntíku se postavil JORDI GÓMEZ, jenž svou střelu parádně utáhl po zemi k tyči. Boruc sice směr vystihl, ovšem na tak dobře kopnutou penaltu dosáhnout nedokázal. 0:1.
92'
Hosté budou kopat penaltu! Jędrzejczyk poslal v pokutovém území na zem Gomese nedovoleně.
91'
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Éric Bauthéac, přichází Loizos Loizou.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Devadesát minut je za námi, ale postupujícího do 3. předkola zatím neznáme. Bitva mezi Legií a Omonií tak dospěla do prodloužení. Připomínáme, že hosté od 56. minuty hrají v přesile. Branku ale zatím nevstřelili.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Antoličova standardní situace sice zakončena byla, ovšem míč směřoval jen z hranice vápna do středu hostující svatyně. Fabiano se zákrokem problém neměl.
90+2'
Asantemu nevyšla narážečka s Gomesem. Po této nepřesné souhře balón skončil v zámezí.
90+1'
Thiagův centr letěl k přední tyči. Tam si však domácí zadáci s noblesou poradili.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty.
90'
Akce kyperského mužstva ale skončila ofsajdem. Rozehrávky se tak ujímají fotbalisté Legie.
90'
Míč si opět přebrali hosté. Zatím si jen přihrávají těsně za půlící čárou.
88'
Karbownikův centr až k Mladenovičovi nedoputoval. Levý bek Legie číhal u zadní tyče ke střele z první.
88'
Domácí se usadili před bránou svého soupeře. Následovat bude jejich autové vhazování.
86'
Vítor Gomes si zahrával s ohněm. Nyní fauloval na své polovině i přesto, že už jednu žlutou kartu má. Rozhodčí jej však po sprchy neposlal, takže počet hráčů na place dorovnán není.
85'
Po rohovém kopu Omonie rušno nebylo. Artur Boruc bude na konci 85. minuty odkopávat od brány.
84'
Legia vyrazila do situace dva na dva. Kanté se protáhl okolo beka a poté přihrával před bránu. Kapustkovi ale k zakončení scházelo pár centimetrů.
83'
Legia sice hraje v oslabení, ale zatím se pod velký tlak nedostává. Střelecké příležitosti hostů jsou ojedinělé.
82'
Luquinhas už mohl střílet, jenže se nakonec rozhodl pro přihrávku. Jeho spoluhráč ji však nezpracoval.
81'
Lecjaks se uvolnil na levé straně, odkud vyslal centr. Míč mířil k přední tyči, kde však byli důraznější domácí.
80'
Základní hrací doba se nám rozbíhá do závěrečné desetiminutovky. Vypadá to, že si dnes dáme přídavek v podobě prodloužení.
79'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Maciej Rosołek, přichází Bartosz Kapustka.
77'
Thiago si na zadní tyči naskakoval na centr čerstvého Asanteho. Artur Boruc těsně před prvním jmenovaným ostrý centr vyrazil.
76'
Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Marinos Tzioni, přichází Ernest Asante.
75'
Dva rohy v krátkém sledu se neujali. Za okamžik se bude odkopávat od brány Omonie.
73'
Domagoj Antolič našel Filipa Mladenoviče, který razantně pálil. Fabiano ale parádně zasáhl a dost možná předvedl nejlepší zákrok dnešního zápasu.
72'
Jan Lecjaks našel Thiaga, jenž si v pokutovém území neporadil. Zkoušel kličkovanou, ovšem přes obránce Karbownika neuspěl.
70'
Domácí měli velké štěstí! Bauthéac na zadní tyči jen těsně nedosáhl na přihrávku svého spoluhráče, která prosvištěla malým vápnem. Chybělo pár kroků k tomu, aby hostující hráč dorážel do prázdné brány.
69'
Jordimu Gómezovi se vůbec nepovedla přihrávka středem hřiště, kterou měl oslovit nabíhajícího spoluhráče. Boruc míč zastavil.
68'
Antolič šikovně oslovil Mladenoviče, jenž okamžitě vracel po sebe. Jeho spoluhráč Kanté se však k ráně nedostal.
67'
Omonia Nikósie se však nastěhovala na polovině domácích. Legii zřejmě čekají těžké chvíle, protože přesilovka hostů se určitě časem projeví více.
66'
Průnik hostů po levém křídle byl zastaven. Karbownik to navíc udělal tak šikovně, že Legia bude vhazovat.
65'
O minutu později to rozehrávající hráč zkoušel úplně stejným způsobem a tentokrát trefil horní tyč! Nechybělo moc a hosté by šli do vedení.
64'
Artur Boruc musel být na pozoru. Rohový kop se totiž točil přímo do brány. Polský brankář jej vyrazil nad sebe.
63'
Dalekonosná rána Ádáma Langa byla sražená na rohový kop, který vzápětí Omonia rozehraje.
62'
Hosté vyprodukovali velice nepřesný centr z levé strany. Ten propadl až k postranní čáře na druhé straně šířky hřiště.
61'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Tomáš Pekhart, přichází José Kanté.
60'
Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Valerian Gvilia, přichází Mateusz Wieteska.
59'
Uvidíme, jakým stylem se bude hra ubírat dále. Legia totiž byla ve druhém poločase aktivnější, jenže nyní dohrává v deseti.
58'
Filip Mladenovič se po levé straně neprosadil. Domácí tak musí rychle upalovat dozadu, protože protiútoky Omonie mohou být velmi nepříjemné.
56'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Igor Lewczuk (Legia Varšava). Velká komplikace pro domácí. Lewczuk si nepohlídal situaci a celkem zbytečně fauloval soupeře. Od sudího tak zaslouženě viděl druhou žlutou kartu.
56'
Thiago si však šikovně vybojoval faul na Antoličovi. Tlak Varšavy je tak pro tuto chvíli přerušen.
55'
Legia ale opět míří dopředu. Fotbalisté v červeném se po drtivou většinu času ve druhé půli jen brání.
53'
Po rohovém kopu jeden z domácích hráčů vyplaval k zakončení. Razantní rána ale zamířila pouze do tyče! Tohle je velká smůla pro polský tým.
52'
Legia ale taktéž chce hrát daleko více útočněji. Na hranici vápna dostal míč proti noze Valerian Gvilia. Záložník domácích pálil z první, ale jeho pokus byl tečován na roh.
51'
Thiago byl na útočné polovině včas dostoupen. Od bránících hráčů Legie nedostal ani milimetr volného prostoru.
50'
Lewczuk dokázal zastavit průnik Gómeze středem hřiště. Omonia ale opět vystrčila růžky.
49'
Lüftner zvládl velice dobře nepříjemnou souhru domácích po levé straně. Stoper, jenž prošel Teplicemi nebo Slavií, zasáhl pohotově.
48'
Balón už ale připadl k moci fotbalistů v zeleném. Legia ale zatím rozhodně nikam nespěchá.
46'
Druhou půli načali aktivitou hosté. Přihrávka ze strany ale nepropadla až k Michalu Ďurišovi.
46'
Skončil nám první poločas. Branku jsme neviděli a zatím platí, že dnešní utkání je velice opatrné. Legia si svou největší šanci vytvořila na konci první půlhodiny, ale hlavičku Rosołka stačili odvrátit z brankové čáry hostující beci. Na konci první půle Omonia ožila. Hlavně pokus záložníka Gomese byl pro brankáře Boruce velmi nepříjemný. Zkušený brankář si ale s touto střelou poradil. Snad se nějakých branek dočkáme v poločase druhém.
45+1'
45'
Karbownik se na pravé straně pokusil vyprodukovat přesnou přihrávku. Pobídka na Gviliu ale byla až příliš dlouhá.
44'
Závěr poločasu pokračuje v poklidném tempu. Hosté drží míč na kopačkách a čekají, až se obrana Legie trochu otevře.
42'
Po následném rohu se už hosté k zakončení nedostali. Legia se však nutně potřebuje usadit také na útočné polovině.
41'
Vítor Gomes střílel zhruba z dvaadvaceti metrů zajímavě k zadní tyči. Artur Boruc musel předvést první opravdu důležitý zákrok v tomto klání.
40'
Lecjaksův centr propadl až k zadní tyči, kde čekal Éric Bauthéac. Křídelník hostů pálil z prvního doteku vysoko nad bránu. Zřejmě se však jednalo o dosud největší šanci kyperského týmu.
39'
Domácím se vůbec nepovedl pokus o rychlý protiútok. V uplynulých minutách Legia nepůsobí nikterak dobrým dojmem.
38'
Autové vhazování pro Omonii. Legia se tak opět musí zatáhnout na svou polovinu.
37'
Bauthéac zasekl míč na střed a poté levou nohou vyslal centr. Jeho míč se točil směrem do brány, ale defenzivní úkoly si na jedničku splnil Jędrzejczyk.
37'
Legia se zatáhla na svou polovinu. Michael Lüftner měl problémy s rozehrávkou z vlastní poloviny.
35'
V prvních pětatřiceti minutách jsme viděli mnoho ostrých soubojů, jenže šancí pramálo. Zápas je zatím spíše soubojový.
34'
Domácí stoper Lewczuk zastavil rodící se přečíslení Omonie. Tato žlutá karta je zcela v pořádku.
33'
Žlutou kartu dostává i Vítor Gomes, jenž za tuto barvu rozhodně může být rád. Skluz na stojnou nohu se mohl trestat i barvou tmavší.
32'
Jan Lecjaks si musel doběhnout míč až na vlastní polovinu. Poté si pomohl se stoperem Langem.
31'
Thiago viděl zaslouženou žlutou kartu. V souboji se Sliszem si pomohl velmi viditelným loktem. Za tohle se trestat muselo.
30'
Maciej Rosołek si udělal prostor k centru, který následně přišel. Přesila hostujících fotbalistů ale ve vápně zasáhla včas.
29'
Omonia se v posledních minutách dostává před bránu soupeře obtížně. Legia Varšava momentálně dominuje.
27'
Mladenovič je na levém kraji obrany aktivní. Nyní si vybojoval faul v souboji s Kousoulosem.
26'
Velká šance Legie! Po centru ze strany zakončoval Rosołek. Záložník domácích hlavičkoval k zadní tyči velmi dobře, jenže na brankové čáře hosté brankáře Fabiana zastoupili. K dorážce se mohl dostat Pekhart, jenže se nevytočil rychle a ideálně.
24'
Mladenovič sice posílal míč dopředu, avšak Rosołek si pomohl faulem.
23'
Omonia vybojovala rohový kop. Přízemní centr Jordiho Gómeze k přední tyči skončil na kopačce Antoliče.
22'
Éric Bauthéac vyslal z pravého křídla šikovný centr, který směřoval na malé vápno. Pohotový stoper Lewczuk ale odvrátil.
20'
Při standardní situaci domácí bek Filip Mladenovič posílal do vápna zajímavý centr. Tomáš Pekhart si jej ale nenašel, neboť hostující obránci byli důraznější.
19'
Jordi Gómez vysunul Tzioniho, který si při přebrání míče pomohl faulem. Rozehrávat tak bude polský tým.
19'
Mladenovič musel odehrát do autu před Thiagem, jenž se chystal k centru.
18'
Po rohovém kopu hostů bylo před Borucem rušno. Střela ale nepřišla ani po ráně z druhé vlny.
17'
Dlouho už čekáme na nějakou kloudnější akci směrem dopředu. Oba celky jsou v rozhodujících chvílích nepřesné.
16'
Omonia poměrně vysoko presuje. Hráči v zelených dresech ale stále mají míč pod svou kontrolou.
15'
Hra se trochu uklidnila. Legia drží míč na svých kopačkách před vápnem. Stopeři si přihrávají a za okamžik se zřejmě pokusí i zaútočit.
14'
Valerian Gvilia si nabíhal za obranu, aby se pokusil dostihnout přistrčení z nohy Luquinhase. Hostující brankář Fabiano ale včas vyběhl z brány a přihrávku do rukavic chytil.
13'
Vítor Gomes velice dobře zakřižoval cestu Luquinhasovi, jenž si naváděl míč ke střele. Zakončení ale nepřišlo.
12'
Thiago se snažil protáhnout po pravém křídle, ovšem až k centru nedošel.
11'
Hosté se z první nebezpečné střely Legie sice oklepali, ale na polovině hřiště balón ztratili.
9'
Tomáš Pekhart se ve vápně Omonie velice šikovně uvolnil. Poměrně těžkou přihrávku stačil zakončit střelou z první. Vytáhlý útočník ale zamířil nad horní tyč.
7'
Hostující středopolař Ioannis Kousoulos pálil z velké dálky přímo na brány. Střelu si však do rukavic stáhl Artur Boruc.
6'
Hra se vzápětí přenesla na druhou stranu. Na útočné polovině nyní operuje celek z Nikósie.
5'
Michal Karbownik se odhodlal k centru z pravé strany. Balón však fotbalisty v zeleném dresu nenašel.
3'
Hostující obránce Tzioni si dává s autovým vhazování na čas. Míč uvede do hry za chvíli.
3'
Ze standardní situace ale domácí nevymysleli nic. Naopak dopředu se vydal tým z Kypru.
2'
Hostující kapitán Jordi Gómez předvedl ukázkový šlapák na vlastní polovině. První karetní trest ale nepřišel.
1'
Úvodní nákop velezkušeného brankáře Artura Boruce skončil v moci hostujících stoperů. Míč se posléze dostal i k brankáři na druhé straně, který pomůže s rozehrávkou.
1'
Oba celky za malý okamžik vkročí na hrací plochu. Legia bude hrát v zelených dresech, Omonia v červených.
V dnešním zápase uvidíme hned několik známých tváří z české a slovenské reprezentace. Za Legii nastoupí v základní sestavě útočník Tomáš Pekhart, dres kyperského celku obléknou obránci Jan Lecjaks a Michael Lüftner. V útoku Omonie bude navíc hrát i Michal Ďuriš, jehož fanoušci znají z dresu Viktorie Plzeň.

Legia Varšava: Boruc – Karbownik, Lewczuk, Jędrzejczyk (C), Mladenovič – Slisz, Antolič – Luquinhas, Gvilia, Rosołek – Pekhart
Náhradníci: Cierzniak – Wieteska, Luís Rocha, Kanté, Martins, Stolarski, Kapustka

AC Omonia Nikósie: Fabiano – Tzioni, Lüftner, Lang, Lecjaks – Gomes, Kousoulos, Gómez (C) – Thiago, Ďuriš, Bauthéac
Náhradníci: Kyriakidis – Kiko, Sene, Mavrias, Loizou, Asante, Charalampous

Rozhodčí: Verboomen – Hillaert, Wyns (všichni Belgie).
Legia se v sezoně 2019/2020 dokázala opět vrátit na polský trůn. Mistrovský titul vybojovala o sedm bodů před druhým Piastem Gliwice, jenž slavil titul v sezoně předchozí. Tým z Varšavy je jasným hegemonem posledních sezon v Ekstraklase, jelikož od roku 2013 získal hned šest titulů a jen dvakrát své místo přepustil konkurentům. Legia má za sebou už tři mistrovské zápasy v nové sezoně. Nejprve dokázala v domácím poháru přehrát Belchatow 6:1, poté zvítězila v 1. předkole LM nad Linfieldem poměrem 1:0 a během uplynulého víkendu vstoupila vítězně i do domácí ligy. Na hřišti Rakówu zvítězila 2:1.

AC Omonia Nikósie měla velmi blízko k zisku svého prvního kyperského titulu po deseti letech. Tento tým totiž vyhrál základní část, ale z důvodu nedohrání soutěže mistrovský titul neslavil. Nutno podotknout, že Omonia na tom byla bodově stejně jako druhý Anorthosis. Slavný APOEL byl až třetí. I přes nedohrání soutěže mohla Omonia slavit postup do předkol Ligy mistrů. Hned v úvodním předkole vyřadila arménský Ararat až po prodloužení výsledkem 1:0. Ligovou sezonu zahájila remízou na hřišti Paphosu. V dnešním klání kyperský celek rozhodně nebude favoritem, slavnou Legii se ale pokusí potrápit. Nikósie cítí šanci už jen kvůli tomu, že se hraje jen na jeden zápas.
Přeji příjemný středeční večer při sledování textového přenosu z utkání 2. předkola Ligy mistrů. Legia Varšava dnes na domácím hřišti přivítá celek AC Omonia Nikósie. Úvodní výkop proběhne ve 20:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.