Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Ferencváros - 10. srpna 2021   19:00

Slavia
Slavia
36' Masopust
1:0
(1:0)
Ferencváros
Ferencváros
Slavia
Kolář – Bah, Holeš, Kačaraba, Oscar – Hromada (65. Traoré) – Masopust (75. Musa), Schranz (65. Plavšič), Stanciu, Olayinka (16. Sima) – Tecl (65. Kuchta) (C).
Stieler – Gittelmann, Beitinger – Dingert (všichni GER)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Ferencváros
Dibusz (C) – Wingo, Blažič, S. Mmaee (46. Kovačevič), Čivič – Botka (77. Zubkov), Laidouni, Charatin – Nguen (67. R. Mmaee), Zachariassen (71. Somalia), Uzuni.

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:13.
Utkání je u konce. Slavia byla v celém dvojzápase lepším týmem, ale Ligu mistrů si nezahraje. Červenobílí darovali postup Ferencvárosi v úvodním duelu, kdy prohráli 0:2 po hrubých individuálních chybách. V domácí odvetě Pražané soupeře jednoznačně přehráli, ale nejtěsnější možná výhra posouvá dál hosty.
90+5'
90+5'
Centr letěl na přední tyč, kde se k balonu pokoušel protlačit gólman Kolář, úspěšný nebyl.
90+5'
Oscar vybojoval ještě jeden roh pro domácí.
90+5'
Sima to vzal na sebe, přestože byl před vápnem soupeře hodně tahán za dres, tak to zkusil z dálky, ovšem i tato rána byla nepřesná.
90+4'
Žlutou kartu dostává R. Mmaee (Ferencvárosi TC).
90+3'
Míč se přes Stanciua a Oscara dostal k Bahovi, který vypálil z první z hranice šestnáctky, odkud zamířil hodně vysoko nad.
90+2'
Holešův centr vyboxoval Dibusz, právě Holeš to zkusil ihned poté z voleje, ale hodně minul.
90+2'
Dva nadějné centry jen těsně minul Musa. Slávisté bojují o srovnání stavu dvojzápasu.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Hra se přesunula na polovinu Slavie, hosté šetří čas.
89'
Další centr od rohového praporku letěl na přední tyč, kde si hosté poradili. Následná dělovka Plavšiče z první letěla o kus mimo vzdálenější Dibuszovy tyče.
89'
Další roh. Po Kuchtově střele z otočky se míč otřel o jednoho z obránců soupeře a skončil mimo.
88'
Holeš se rozhodl pro ránu z hodně velké dálky. Tu Kovačevič přizvedl na rohový kop.
87'
Slávisté si vůbec neporadili se standardní situací dobře. Stanciu přetáhl míč až příliš, takže nikoho ze spoluhráčů nenašel. Kačaraba následně balon jen odevzdal soupeři.
85'
Kuchta byl faulován těsně před šestnáctkou soupeře. Uvidíme volný přímý kop Pražanů.
84'
Za protesty po druhé žluté kartě pro Čiviče vidí žlutou kartu také Kovačevič.
84'
Čivič dostal za hodně ostrý skluz na polovině hřiště druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Maďarský celek bude dohrávat o deseti.
83'
Oscar přetáhl centr zprava až příliš a na zadní tyči našel jen hráče v zelenočerných dresech. Po několika následných soubojích ve středu hřiště se píská proti Slavii.
82'
Míč drží na kopačkách fotbalisté Ferencvárose, kteří rozehrávají na vlastní polovině hřiště.
81'
Po nepřesném pasu mohl jít do brejku Zubkov. Ten si ale míč nezpracoval ideálně a záhy fauloval navrátivšího se Oscara.
80'
Tlak Slavie pokračuje. Sledujeme kombinaci Pražanů kolem pokutového území hostů.
79'
Čivič za nesportovní chování dostává žlutou kartu.
79'
Plavšič poslal do vápna fotbalistů z hlavního města Maďarska další centrovaný míč. Musa se k němu nedokázal protlačit.
78'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Botka, přichází Zubkov.
78'
Tentokrát už míč putoval napřímo do vápna soupeře. Dibusz míč prodloužil na autové vhazování.
77'
Po rozehrávce nakrátko nedokázal Plavšič odcentrovat přes Somáliu – další roh.
76'
Další roh pro Pražany.
75'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Masopust, přichází Musa.
75'
Sešívaní po rohovém kopu dostali míč krátkými přihrávkami na pravou stranu, kde měl hodně prostoru na zakončení Kačaraba, jehož technický střelecký pokus, či centr, těsně minul vzdálenější tyč.
74'
Kuchta přesprintoval Blažiče, střílený pas prvně jmenovaného právě Blažič srazil na roh.
73'
Sledujeme další ošetřování v kádru hostí a Edenem opět zní pískot.
72'
Hostě hodně nedůrazně odklidili míč poté, co o něj obrali Traorého se Simou. Z první se pak opřel do balonu Stanciu. Povedená tvrdá rána z hranice vápna skončila jen kousek vedle vzdálenější tyče.
71'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Zachariassen, přichází Somália.
71'
Z pravého křídla přilétly do vápna soupeře hned dva centrované balony. Ani jeden se neujal.
70'
Uvidíme volný přímý kop Slavie. Pískala se nedovolená hra rukou.
69'
Sima si počínal hodně lehkovážně na půli hřiště, a tak byl odzbrojen soupeřem. Do brejku mohl jít Uzuni, který si míč špatně zpracoval a Kačaraba ho stačil následně zakřižovat.
68'
Kuchta se moc hezky prosmýkl po pravé straně až do šestnáctky těsně před Dibusze. Místo střely z ostrého úhlu volil útočník Slavie přihrávku pod sebe, kterou dokázali tak tak obránci maďarského týmu zneškodnit.
67'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Nguen, přichází R. Mmaee.
66'
Oscar měl hodně prostoru na centr na levém křídle. Dibusz byl pozorný, křikl si a míč lapil do svých rukavic.
65'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tecl, přichází Kuchta.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Hromada, přichází Traoré.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Schranz, přichází Plavšič.
64'
Obléhání pokračuje. S několika centrovanými balony si obrana Ferencvárose poradila.
63'
Dibusz znovu v akci, tentokrát už pořádnou dělovku Stanciua musel vyrazit do bezpečí, což se mu také podařilo.
62'
Sima i Masopust dlouho váhali při zajímavě se rozjíždějící akci Slavie. Míč po několika odrazech skončil u Stanciua, který naopak ihned pálil. Pozorný Dibusz dokázal přízemní střelu zkrotit ve svých rukavicích.
61'
Bah upadl a sešívaní si přáli penaltu, hlavní rozhodčí faul neodpískal. O chvíli později našel Holeš přesným centrem Simu, který z velice dobré pozice hlavičkoval o kousek nad.
60'
Slávisté se pokusili o signál, když rozehráli rohový kop po zemi. Zajímavý úmysl se vůbec nevyvedl, míč skončil jen u soupeře.
59'
Stanciův pokus přizvedla zeď soupeře na rohový kop.
58'
Bah předskočil laxně rozehrávajícího Uzuniho, který se ihned položil do skluzu. Píská se faul, Uzuni dostává žlutou a Slavia bude mít k dispozici volný přímý kop ze zajímavé pozice.
57'
Další akci sešívaných ukončuje odpískaná hra rukou. Hosté se ale daleko nevydali. Po nepřesném pasu skončil míč u Koláře.
56'
Tecl z levé strany chtěl nalézt Baha na té pravé. Dánský krajní bek ve službách Slavie už nestihl míč na hrací ploše.
55'
Kačaraba si vůbec nerozuměl s Bahem, když mu vyslal pas do křídla, kam se druhý jmenovaný nerozeběhl.
54'
Botka fauloval na polovině hřiště. Hra se pomalu posouvá znovu na polovinu maďarského mistra.
53'
Tecl sprintoval za nakopnutým balonem, který na poslední chvíli zvládl na rohový kop odehrát Kovačevič.
52'
Další balon do šestnáctky soupeře vyslal Schranz, tentokrát výborně zasáhl Dibusz, jenž vyběhl a míč vyboxoval.
51'
Z pravého křídla centroval Tecl, na zadní tyči Wingo přehlavičkoval Simu.
50'
Právě Kolář si křikl a centr z pravého křídla ukryl do svých rukavic.
49'
Čivič upadl po souboji rameno na rameno na pravím křídle. Píská se proti Pražanům a oba celky se stěhují před Koláře.
48'
Schranz dostihl přetažený míč a dokázal ho přesně vrátit na Stanciua. Ten z ostrého úhlu trefil jen blkoujícího obránce.
47'
Do vápna Ferencvárose dolétlo několik centrů z obou stran, žádný z nich ale nebyl příliš nebezpečný.
46'
Slavia kombinovala kolem pokutového území soupeře. Stanciu se ukvapil s centrem, který navíc poslal jen na tribunu.
46'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází S. Mmaee, přichází Kovačevič.
46'
První poločas je minulostí. Slavia je i vzhledem k výsledku, který se zrodil v Budapešti, aktivnějším celkem a dělá vše pro smazání soupeřova náskoku v dvojzápase. Zatím se tento nelehký úkol povedl domácím částečně, když jedinou branku v prvním poločase vsítil Lukáš Masopust. Ve druhém poločase nás čeká pořádné drama, připomínám, že Pražané musí vyhrát o dva góly, aby zápas poslali do prodloužení, jakákoliv vyšší výhra je posílá dál, naopak výhra o gól či nevýhra by znamenala postup fotbalistů z maďarského hlavního města.
45+3'
45+3'
Roh Pražané ubránili, další centr směřující do jejich šestnáctky už nikoliv, Botka byl ale hodně tísněn, a tak hlavičkoval nad.
45+3'
Nguen hledal pasem do běhu Winga. Tento úmysl přečetl Oscar, jenž ve skluzu míč odklidil na roh.
45+2'
Bahovi se vůbec nepovedl centr z pravého křídla. Míč poslal jen do zámezí.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Nguena dobře zakřižoval Kačaraba. Maďarští fotbalisté budou vhazovat.
44'
Bah vyslal Schranze po levém křídle. Jeho centr nepatřil k povedeným. Dibusz míč lapil bez potíží, jak se říká, do teplých.
43'
Masopust si řekl pohybem o dlouhou přihrávku na pravé křídlo. Sešívaná osmička nakonec těsně míč na trávníku nestihla.
42'
Hosté velice často polehávají na trávníku, což se pochopitelně fotbalistům ani fanouškům Slavie nelíbí. I nyní se Edenem rozléhá pískot.
41'
Hosté měli k dispozici zkrácený roh. Na přední tyči kraloval Bah, jenž odhlavičkoval balon do autu.
40'
Oscarovi unikal na levém křídle Wingo, a tak se ho krajní obránce Slavie rozhodl zastavit skluzem – žlutá karta.
39'
Další centrovaný míč našel Oscara, kterého ovšem zradilo zpracování a míč se odrazil do zámezí.
38'
Slavia má drtivý tlak. Stanciu pálil z pravé strany, i tento pokus se povedlo hostujícím bekům zablokovat.
37'
Slavia pokračuje v útočném snažení. Přetažený centr Baha nenašel.
36'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia dává velice důležitou kontaktní branku, pokud počítáme skóre celého dvojzápasu! Sima se nádherně protáhl po levém křídle až do šestnáctky, odkud předložil výstavní pas přesně na kopačky LUKÁŠE MASOPUSTA. Ten už měl snadnou pozici a střelou z voleje míč uklidil do sítě.
35'
Samy Mmaee hledal své spoluhráče na zadní tyči. Tento prosto měli sešívaní dobře pokrytý a míč tak jen propadl do autu.
34'
Hromada jasně fauloval Laidouniho. Hra se zase přenese na půli Slavie.
33'
Ve veliké šanci se zjevil Tecl, kterému jeho spoluhráči připravili palebnou pozici z voleje zhruba z penaltového prostoru. Útočník Slavie nepropálil val clonících beků soupeře.
32'
Hromada byl dohrán na vlastní polovině Zachariassenem. Forvard Ferencvárose dostává žlutou kartu.
31'
Z rohu Pražané neudeřili. Po centru, který přilétl do šestnáctky celku z Budapešti záhy, hlavičkoval Kačaraba nad.
30'
Hromada si navedl míč na střelu ze zajímavé pozice v šestnáctce soupeře. Pokus domácího středopolaře se povedlo hostujícím bekům srazit na roh. Hromada viděl soupeře hrát rukou, hlavní sudí ale rezolutně ukazuje na roh.
28'
Bah centroval zprava po zemi, trefil ale jen svého spoluhráče, jenž přihrávku nečekal. Záhy zůstal na zemi Uzuni a píská se proti Slavii.
28'
Maďarští hráči mohli postupovat do rychlého brejku. Dlouhý míč na Nguena doběhl jako první Holeš, jenž ho napálil do autu.
27'
Slávisté výborně napadali rozehrávku svého soka, a tak Blažič odehrál balon jen do autu.
26'
Oscar míč jen přeběhl a záhy se pokusil balon přes zeď zakroutit do sítě Stanciu. Jeho technická střela skončila o kus nad.
25'
Žlutou kartu dostává Charatin (Ferencvárosi TC).
24'
Stanciu se chystal pálit z hranice šestnáctky, nakonec byl na poslední chvíli Charatinem poslán k zemi. Uvidíme volný přímý kop z hodně zajímavé vzdálenosti.
23'
Na zadní tyč si zaběhl Holeš, který se pokoušel z první míč vrátit do ohně. To se mu vůbec nevyvedlo, neboť balon skončil na tribuně.
22'
Uvidíme rohový kop Slavie. Samy Mmaee odehrál míč za brankovou čáru.
21'
Tecl bojoval o míč na levém křídle, byl ale v nevýhodném postavení a stopeři hostů nakonec uhájili balon pro Dibusze.
20'
Další útočné počínání fotbalistů Ferencvárose zastavil hvizd hlavního rozhodčího, který signalizuje útočný faul.
19'
První veliká šance utkání! Nguen využil zaváhání Kačaraby a dostal se za jeho záda. Z levého křídla pálil na zadní tyč a Kolář jeho střelu z mého pohledu nejspíše výborně reflexivně vykopl. Tento zákrok se ale gólmanovi Slavie do statistik nezapíše, neboť hlavní sudí signalizuje odkop od brány sešívaných a byť se Nguen zlobí, Kolář teč nepřiznal.
18'
Zachariassen se rozeběhl podél pravé lajny, na přesnou přihrávku následně čekal marně. Míč skončil v autu.
17'
Čivič odcentroval po zemi z levého křídla, balon ve skluzu zastavil a následně dobře rozehrál Holeš.
16'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Olayinka, přichází Sima.
15'
Tecl bojoval po dlouhém nákopu z obrany s oběma stopery soupeře, úspěšný nebyl.
14'
Stanciu se dokázal poměrně dobře zorientovat poté, co dostal míč na prsa na hranu šestnáctky zády k bráně soupeře, přeraženým míčem nikoho ze spoluhráčů nalézt nedokázal.
13'
Slávisté byli nedůrazní na vlastní půli, čehož mohl využít Nguen. Ten si navedl míč do šestnáctky z ostrého úhlu, pasem pod sebe ale našel jen připravené obránce Slavie.
12'
Z hřiště po dalším střetu ve středu pole odkulhal Olayinka, s nímž to nevypadá vůbec dobře. Nachystán je na střídačce Pražanů Sima.
11'
Laidouni zůstal znovu na trávníku, tentokrát se faul nepískal. Útok Slavie do deseti se však vůbec nevyvedl, kostrbatá akce skončila jen kousek za půlkou.
10'
Tecl zahrál dle mého názoru čistě, i když tvrdě, ve středu hřiště. Hlavní sudí můj názor nesdílel a píská faul sešívaného útočníka na Laidouniho.
10'
Podobný příběh také na druhé straně. Tecl byl u přihrávky po lajně příliš pozdě.
9'
Nguen tak tak stihl dlouhý nákop vyslaný jedním z beků hostí, míč jen napálil do autu, hrát bude zase Slavia.
8'
Stanciův centr byl odvrácen jen k Hromadovi, který zkusil střelu z voleje z velké dálky. Jeho pokus skončil mimo.
7'
Oscar chyboval v rozehrávce a hosté mohli postupovat do šance. Nguen se rozeběhl za obranu sešívaných, kam však nedostal přesný pas.
6'
Masopust si už už chystal skákavý míč na střelu zpoza vápna soupeře. Obránci Ferencvárose zakročili na poslední chvíli.
5'
Centr od rohového praporku našel jen na přední tyči připraveného Blažiče, jenž balon odklidil z první do bezpečí.
5'
Dlouhý Oscarův pas směřoval do pokutového území. Maďaři ho odvrátili na roh.
4'
Do šestnáctky Ferencvárose přilétl centrovaný míč z pravého křídla. Hosté si nadvakrát poradili, na zemi navíc zůstal ležet Botka, a tak je hra přerušena.
3'
Dlouhý pas na pravé křídlo měl nalézt Baha. Přihrávka byla dlouhá až příliš, a tak bude Dibusz vykopávat.
2'
Důrazný Hromada vybojoval míč ve středu pole a záhy byl faulován. Slavia bude rozehrávat na půli hřiště.
1'
Úvodní rozehrávky se ujali hosté. Dlouhý nákop v pohodě zkrotili stopeři Slavie.
1'

SK Slavia Praha: Kolář – Bah, Holeš, Kačaraba, Oscar – Hromada – Masopust, Schranz, Stanciu, Olayinka – Tecl (C).
Náhradníci: Fülöp, Mandous – Kuchta, Lingr, Musa, Ousou, Plavšič, Samek, Sima, Traoré, Zima.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Wingo, Blažič, S. Mmaee, Čivič – Botka, Laidouni, Charatin – Nguen, Zachariassen, Uzuni.
Náhradníci: Bogdan, Varga – Baturina, Boli, Csontos, Kovačevič, Loncar, Mak, R. Mmaee, Somalia, Vecsei, Zubkov.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Beitinger – Dingert (všichni GER).
Úvodní duel třetího předkola mezi Slavií a Ferencvárosem přinesl výhru Maďarů. Ta byla z pohledu sešívaných hodně nešťastná.

Pražané do zápasu vstoupili dobře a diktovali tempo hry. V momentě, kdy se zdálo, že se jen čeká na první gól sešívaných, skórovali domácí fotbalisté. Přesněji šlo o vlastní gól, který si po obří chybě brankáře Koláře vstřelil stoper Kačaraba.

Od první branky zápasu se hra vyrovnala a tlak Slavie opadl. Krátce po poločase bylo navíc pro svěřence trenéra Trpišovského ještě hůř. Hráči Ferencvárose odskočili díky proměněné penaltě do dvoubrankového vedení. Tlak Slavie v závěru duelu sílil, skvělého Dibusze ovšem červenobílí nedokázali překonat a vrátili se tak z hlavního města Maďarska s dvougólovým mankem.

Oba celky se mohly na odvetu maximálně připravit a koncentrovat, neboť jejich ligové zápasy byly odloženy. Dokáží sešívaní smazat dvougólovou ztrátu a případně celý dvojzápas i otočit? To se dozvíte, pokud zůstanete s námi. Duel startuje v 19 hodin.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u odvetného utkání mezi pražskou Slavií a maďarským celkem Ferencvárosi TC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.