Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : HJK Helsinki - 26. července 2022   19:00

Plzeň
Plzeň
10' Pernica  • 21' Sýkora  • 31' Hejda  • 73' Sýkora  • 84' Kliment
5:0
(3:0)
HJK Helsinki
Plzeň
Staněk – Řezník (46. Holík), Pernica, Hejda (C) (62. Kaša), Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (77. Trusa), Sýkora, Mosquera (69. Pilař) – Chorý (62. Kliment).
Stavrev – Kostadinov, Lika (všichni MKD).
Doosan Arena, Plzeň
10810 diváků
Hazard – Tenho (C), Hoskonen, Raitala – Browne, Peltola (71. Yli-Kokko), Hetemaj, Hostikka (80. Terho), Murilo (57. Soiri) – Abubakari (57. Serrarens), Radulović (46.Arajuuri) .
Tannander – Arajuuri, Terho, Soiri, Tanak, Serrarens, Yli-Kokko.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů plzeňské Viktorie se opět budu těšit, na shledanou.
Soupeřem Plzně ve třetím předkole Ligy mistrů bude moldavský mistr Šerif Tiraspol, který vyřadil slovinský Maribor. V dvojutkání padl jediný gól, v tom druhém ho v 88. minutě vstřelil Momo Yansane.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 19:8.
Je dobojováno. Viktoria Plzeň poráží svého finského soka vysoko 5:0 a čeká jí podzim v evropských pohárech. Již v prvním poločase vstřelila Plzeň tři branky a ve druhém další dvě. Dvě branky dal Jan Sýkora, po jedné pak Luděk Pernica, Lukáš Hejda a svůj první za Viktorii Jan Kliment.
90+3'
90+2'
Václav Pilař se také mohl dočkat branky, ze střední vzdálenosti napálil balon na bránu a gólman Hazard vytáhl fantastický zákrok.
90+1'
Hosté se nadechovali k poslednímu útoku, leč u dlouhé přihrávky byl jako první JIndřich Staněk, který dnes nemusel prakticky ani jednou zasahovat.
90'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví nad rámec normální hrací doby dvě minuty.
89'
Zápas už se prakticky jen dohrává, o postupujícím už je od prvního poločasu jasno. Lepší výsledek si Viktoria na úvod nemohla přát.
88'
Stadionem proudí mexická vlna, fanoušci si dnešní zápas užívají až do poslední minuty.
87'
Hosté zkoušejí vstřelit alespoň čestný úspěch, leč vypadá to, že jim dnes není přáno.
86'
Celá Doosan Aréna je nyní na nohou a všichni jako jeden muž skandují a ženou své miláčky za další útočnou akcí.
84'
Plzeň právě vstřelila branku!
A je to tady, Viktoria střílí pátou branku! Libor Holík opět dostal spoustu prostoru na pravé straně k centru a jeho přihrávku na zadní tyč skvěle umístil hlavou do sítě JAN KLIMENT. To je debut!
83'
Jan Sýkora se opět dostal s balonem až do pokutového území, dle názoru fanoušků za brankou se měl následně kopat rohový kop, rozhodčí ovšem shodně byli jiného názoru,
82'
Václav Pilař se přes bránicí hráče do šance nedostal, hosté tak budou alespoň vhazovat.
81'
Zápas se nám přehoupl do své závěrečné desetiminutovky, dočkáme se ještě nějaké branky?
80'
Střídání v týmu HJK Helsinki:
ze hřiště odchází Santeri Hostikka, přichází Casper Terho.
80'
Další nádherný fotbalový moment. Libor Holík si naběhl po pravé straně do volného prostoru, jeho centr skvěle hlavou trefil střídající Matej Trusa, svůj první soutěžní gól za VIktorii avšak nevstřelil.
79'
Dnešní utkání sleduje 10810 diváků. V Doosan Aréně dnes panuje fantastická atmosféra.
78'
Hosté zahráli po delší době rohový kop, přetažený balon mířil na Hoskonena, ten se ale nakonec k balonu vůbec nedostal, opět zahrála skvěle plzeňská defenziva.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Matej Trusa.
76'
Viktoria je nadále při chuti a ráda by vyslyšela přání fanoušků, kteří si přejí pátou branku. Tentokrát se však Hazard v bráně vyznamenal.
74'
Plzeňští fanoušci už ví, že jejich miláčky na hřišti čeká pohárový podzim, teď už jen zbývá dořešit v jaké to bude soutěži.
73'
Hosté opět nepřesně rozehráli od své branky, Viktoria rychle otočila hru, do vápna se dostal s balonem Milan Havel, který přihrál ještě volnému JANU SÝKOROVI, který se trefil parádně pod horní tyčku.
71'
ze hřiště odchází Matti Peltola, přichází Johannes Yli-Kokko.
70'
Hosté nepřesně rozehráli, Jan Kopic se řítil do rychlého brejku, Hazard jeho střelu z vápna ale vychytal.
69'
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Václav Pilař.
69'
Filip Kaša posílal načechraný balon na Jhona Mosquera, ten stál ale v ofsajdu.
68'
Tentokrát z toho ovšem žádné nebezpečí pro hostující branku nebylo, Plzeň přesto zůstává nadále u balonu.
67'
Jan Sýkora hraje dnes opravdu skvěle. Tentokrát vysunul do akce Jana Klimenta, který ještě ve vápně pod sebe, pohotový Peltola ale míč odrazil na další rohový kop.
66'
Plzeň si po delší době opět pomohla nedovoleným způsobem, hosté budou rozehrávat krátce za polovinou hřiště.
65'
Jan Sýkora se odhodlal k další střele ze střední vzdálenosti, tentokrát jeho rána je těsně minula pravou šibenici.
63'
Jan Kliment má první možnost ukázat své dovednosti v plzeňském dresu, první duel se musel kvůli karetnímu trestu odehrát bez něj.
62'
ze hřiště odchází Lukáš Hejda, přichází Filip Kaša.
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Jan Kliment.
61'
Jan Sýkora se prezentoval dalším fantastickým centrem na Mosqueru, ten ještě vracel pod sebe na malé vápno pro Havla, ten se k míči už avšak nedostal.
60'
Máme za sebou hodinu hry, Viktoria nadále vede o tři branky a mílovými kroky směřuje do třetího předkola Ligy mistrů.
58'
Abubakari byl v prvním zápase hodně viděl, nyní se ovšem hostující hráč vůbec nedokázal dostat ke své hře.
57'
ze hřiště odchází Murilo, přichází Pyry Soiri.
ze hřiště odchází Malik Abubakari, přichází Fabian Serrarens.
56'
Raitala sprintoval na levé straně, hostující krajní obránce se nakonec dostal i k centru, na zadní tyči ovšem důležitý hlavičkový souboj hosté prohráli. Jindřich Staněk tak ani tentokrát zasahovat nemusel.
56'
Odpověď je nepovede. Balon totiž opět nedolétl ani do pokutového území.
55'
Hosté budou mít další možnost ohrozit domácí branku ze standardní situace. Povede se jim to konečně?
54'
Stejná věc se nedlouho poté odehrála i na opačné straně trávníku, za zády obránců byl kolumbijský záložník Jhon Mosquera, ani zde nebylo o čem diskutovat.
53'
Nakonec to hosté zkusili středem, leč pomezní rozhodčí bleskově zvedl praporek nad hlavu – ofsajd.
52'
Na malý moment mají nyní míč i hosté, ovšem Finové vůbec neví kudy se dostat k plzeňské brance.
51'
Po rozehrávce rohu míč zůstal na malý moment nehlídaný na penaltovém puntíku, poslat ho na bránu chtěl hned Jhon Mosquera, hráz těl před ním nicméně nepropálil.
50'
Lukáš Kalvach vystihl hostující rozehrávku, míč následně předal Sýkorovi, který sice trefil z velké dálky ruku bránícího hráče, leč kopat se bude pouze rohový kop.
49'
Domácí kombinovali poblíž rohového praporku, míč se následně přívětivě odrazil k volnému Buchovi, jeho tečovanou ránu ale Harard dokázal zachytit.
49'
Míč se poté dostal až k brankáři Hazardovi, který chtěl pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, leč výkop od branky se mu vůbec nepovedl, poblíž domácí střídačky bude Viktoria vhazovat.
48'
Murilo si našel volný prostor k centru, jeho přihrávku ovšem hlavou skvěle odrazil Lukáš Hejda, který stál přesně tam, kde měl.
47'
Na úvod druhé půle si domácí fotbalisté počínali na útočné polovině nedovoleně, HJK budou rozehrávat kousek od svého pokutového území.
46'
ze hřiště odchází Radim Řezník, přichází Libor Holík.
46'
ze hřiště odchází Bojan Radulović, přichází Paulus Arajuuri.
46'
První poločas dnešního utkání je u svého konce a v podání Viktorie to byla fantastická podívaná. Červenomodří vstřelili rovnou tři branky, aniž by sami jedinou inkasovali. Účet dnešního zápasu otevřel skvělou hlavičkou na první tyči Luděk Pernica, záhy se skvěle z hranice vápna prosadit Jan Sýkora a poslední kapitolu první půle napsal kapitán Lukáš Hejda. Dokázali se tak prosadit oba stopeři Plzně. Hosté měli jedinou šanci, tu však Radulovič trestuhodně zahodil. Nechme se překvapit, co nabídne druhý poločas.
45'
44'
Hoskonen se netradičně z pozice stopera ocitl na pravé straně zálohy, velkou díru do světa tam ale neudělal, Milan Havel si na jeho kličku skvěle počkal.
43'
Plzeňští si nyní v pokutovém území spíše překáželi. Hned trojice mířila k balonu a celá věc nakonec po nedomluvě skončila faulem.
42'
Fantastická šajtle v podání Lukáše Kalvacha, která rozběhla podél levé postranní čáry Milana Havla, u míče ale byli nakonec první hosté, kteří míč hned zahráli raději do autu.
41'
Plzeňané si zkušeně hlídají balon. Tomáš Chorý navíc fantasticky pracuje pro tým, čímž svým spoluhráčům v útočné fázi hodně pomáhá.
40'
Další nedovolený zákrok, tentokrát hostujícího hráče podrazil Jan Sýkora. HJK rychle rozehrály míč, avšak to se nakonec ukázalo jako ne šťastné řešení.
38'
Lukáš Kalvach záhy rozehrál rohový kop přetaženým centrem na volného Pavla Buchu, který rovněž pálil bez přípravy z voleje, branku soupeře ale vysoko přestřelil.
37'
Viktoria je ve varu a fanoušci s ní. Další centr Mosquery hosté odrazili jen k Lukáši Kalvachovi, který míč napálil z jedničky rovnou směr brána, jeho pokus byl avšak sražen na rohový kop.
36'
Murilo se hezky vyhnul dvou bránicím hráčům Viktorie, na Lukáše Hejdu už si ovšem nepřišel a balon se tak vrací k plzeňským hráčům.
35'
Nyní hosté nic složitého nevymýšleli, Hostikka balon napálil rovnou na branku, prostor mezi třemi tyčemi ovšem netrefil. Navíc Jindřich Staněk byl stejně u pravé tyče včas.
34'
Finové nyní budou mít další šanci zkorigovat skóre. Lukáš Hejda fauloval ve středu pole a hlavní rozhodčí jeho zákrok ohodnotil žlutou kartou.
32'
Helsinky jsou zralé na ručník a hlavní trenér Toni Kostela si je toho moc dobře vědom. Jeho gesta u střídačky hovoří za vše.
31'
Fantazie na třetí. Další standardku rozehrál Jan Sýkora, navrátilec do plzeňské sestavy vyslal parádní centr mezi bránící hráče a kapitán LUKÁŠ HEJDY celou věc skvěle zakončil. Brankář Hazard naprosto bez šance.
30'
Po půl hodině hry Browne fauloval při další útočné akce Jhona Mosqueru a a hlavní rozhodčí z Makedonie tento faul moc dobře viděl.
29'
Fanoušci si zápas zatím parádně užívají, ještě aby ne. Vše zatím domácímu celku hraje do karet.
28'
Hostům se nedá upřít snaha, avšak s obranným valem Viktorie toho nejde moc dělat. Tímto způsobem v loňském roce dokráčela Plzeň až k mistrovskému titulu.
27'
Tak tohle se vůbec nepovedlo. Hosté nedokázali dostat míč přes dvojitou bránící zeď do vápna.
26'
I hosté budou mít možnost ukázat se, jak mají nacvičené standardní situace. Domácí se provinili faulem na pravé straně.
25'
Plzeň hraje ve velkém tempu, na další centr z pravé strany si pokoušel vyskočit Tomáš Chorý, vytáhlý útočník Viktorie byl ovšem tentokrát svědomitě ubráněn.
23'
Nyní už to budou mít hosté velice těžké. Viktoria Plzeň doma často neprohrává a už vůbec nedostává hodně branek, nyní už by Finové museli vstřelit rovnou tři.
21'
Viktoria dělá velký krok k fotbalovému podzimu v Evropě. Mosquerův centr hosté odrazili jen k volnému JANU SÝKOROVI, který se trefil z hranice pokutového území přesně k levé tyči.
19'
Sýkorův centr z levé strany přistál přesně na noze Radima Řezníka, ten ovšem ranou z voleje trefil jen prostředek brány, kde byl Hazard.
19'
Kolumbijský záložník si poté naběhl do vápna na zajímavý centr z pravé strany, zakončit ale nedokázal.
19'
Jhon Mosquera vyhrál hlavičkový souboj na útočné polovině po dlouhém nákopu, nikoho ze svých spoluhráčů ovšem poté nenašel.
18'
Vyprodaná Doosan Aréna nyní sledovala další marný pokus Helsinek na útočné polovině. Krom jediné akce zatím Viktoria soupeře do ničeho nepustila, přestože více drží balon u svých kopaček.
16'
Lukáš Kalvach při druhém pokusu našel hlavu Tomáše Chorého, jeho pokus ovšem mířil nad branku soupeře.
16'
Ten se navíc bude opakovat, jelikož centr byl opěr sražený hráčem finského celku.
15'
Jan Sýkora rozkmital své rychlé nohy na levé straně a výsledkem toho je první rohový kop v zápase.
14'
Hostující pokus byl zablokovaný domácí obranou, vše nakonec skončí navíc odkopem Jindřicha Staňka od své brány.
13'
Plzeň drží balon na své polovině hřiště. Vstřelená branka navíc vlila domácím hráčům novou krev do žil.
11'
Hosté pokud chtějí zápas poslat alespoň do prodloužení, musejí nyní v Doosan Aréně vstřelit dva góly.
10'
Viktoria jde do vedení. Lukáš Kalvach rozehrál fantasticky standardní situaci na první tyč, tam do míče jen lehce trkl hlavou LUDĚK PERNICA a brankář Hazard se nezmohl na jakýkoliv zákrok.
9'
Lukáš Kalvach měl po přihrávce Pavla Buchy před sebou spoustu prostoru, tak to domácí záložník zkusil rovnou na branku a jeho přízemní rána nebyla vůbec špatná. Tomáš Chorý už byl vzápětí v ofsajdu.
8'
Kapitán Tenho to opět zkoušel dlouhým balonem směrem dopředu, tentokrát už byl ale Jhon Mosquera pozorný a Viktoria může založit rychlý protiútok.
7'
Hosté mají nadále více balon u svých kopaček, jak je zvykem, tak Plzeň ale výborně brání.
6'
Domácím se zatím v útočné fázi příliš nedaří, nyní si navíc pomohli ve středu pole faulem.
5'
První obrovská šance utkání. Jhon Mosquera špatně odhadl dlouhý balon, do vápna se poté dostal Browne, který oslovil Bojana Raduloviče, ten ovšem trestuhodně placírkou netrefil domácí branku.
4'
Špatnou hostující rozehrávku vystihl na pravé straně Jan Kopic, kterému se první utkání velice povedlo, domácí křídelník ale o míč vzápětí opět přišel.
3'
Brazilec Murilo servíroval další míč k plzeňské brance, leč jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nedostihl. Brankář Staněk ovšem záhy pokazil rozehrávku a HJK nadále zůstanou u míče.
2'
Ani první útočná akce finského celku neměla dlouhého trvání, navíc si pomohli nedovoleným způsobem. Kulatý nesmysl se tak vrací na domácí kopačky.
1'
Plzeň se hned vrhla do útoku, leč Jhon Mosquera přišel o míč u levé postranní čáry. Hosté budou vhazovat.
1'
Hlavní rozhodčí Stavrev dnes poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, odvetné utkání druhého předkola Ligy mistrů může odstartovat – pojďme na něj! Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase budou útočit zprava doleva.
1'
Obě mužstva nastupují na hrací plochu. Viktoria dnes bude hrát v klasické červenomodré kombinaci, hosté z Finska celé v bílém.
Stadionem zní hymna Viktorie Plzeň, fanoušci jsou natěšení na novou sezónu. Dnes nás čeká pravá fotbalová atmosféra.
Ještě jednou krásný večer, tentokrát již přímo z Doosan Arény. Michal Bílek do dnešního utkání neudělal žádnou změnu, na trávník tak vyběhne vítězná sestava z finské Bolt Arény.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), Havel – Bucha, Kalvach – Kopic, Sýkora, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – Qose, Pilař, Kliment, Trusa, Cadu, Čihák, Dedič, Kaša, Holík, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek.

HJK Helsinki: Hazard – Tenho (C), Hoskonen, Raitala – Browne, Peltola, Hetemaj, Hostikka, Murilo – Abubakari, Radulović.
Náhradníci: Tannander – Arajuuri, Terho, Soiri, Tanak, Serrarens, Yli-Kokko.
Trenér: Toni Koskela.

Rozhodčí: Stavrev – Kostadinov, Lika (všichni MKD).
První zápas druhého předkola:

Viktoria Plzeň vyhrála ve Finsku 2:1 a udělala rázný krok k postupu do třetího předkola Ligy mistrů. Západočechy poslal do vedení již v šesté minutě z penalty Tomáš Chorý, domácím se sice povedlo zkraje druhé půle vyrovnat, leč v 57. minutě trefil důležitou výhru Viktorie Jan Kopic.

Branky: 50. Radulovič – 6. Chorý (pen.), 57. Kopic, ŽK: Tenho, Murilo – Bucha, Kopic, Mosquera, Rozhodčí: Dabanovič – Djukič, Todorovič (všichni Černá Hora)

Diváci: 5236

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda, Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (85. Holík), Sýkora (85. Qose), Mosquera – Chorý (81. Dedič).

HJK Helsinki: Hazard – Tenho (70. Peltola), Hoskonen, Raitala – Browne, Väänänen, Hetemaj (79. Yli-Kokko), Murilo (79. Soiri) – Hostikka (70. Boujellab), Abubakari, Radulovič.

Krásný úterní den z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na úterní večer dopřát trochu fotbalu. Od sedmi hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční druhý zápas druhého předkola Ligy mistrů, ve kterém český mistr FC Viktoria Plzeň přivítá finského šampióna – HJK Helsinki.

Viktoria Plzeň v minulém ročníku FORTUNA:LIGY po třiceti kolech vyrovnala svůj bodový rekord, to když na svůj účet dokázala nashromáždil hezkých 72 bodů. Na první místo to přesto nestačilo, o jeden jediný bod byla lepší Slavia Praha. Nicméně po dvou kolech nadstavby se situace diametrálně odlišila. V prvním kole totiž Viktoria zvládla tuhou bitvu se Slováckem, když zvítězila 3:1, zatímco sešívaní senzačně padli s Hradcem Králové 3:4. Následný víkend se proti sobě dva aspiranti na titul utkali ve vzájemném souboji. Hrálo se v pražském Edenu a po bláznivé koncovce, kdy obě mužstva v nastaveném čase proměnila penaltu, se zrodila remíza 1:1, která udržela Plzeň stále na první místě, dva body před svým rivalem. A Viktorka svou pouť za titulem nakonec dotáhla do úspěšného konce. Plzeň oslavila svůj šestý titul v klubové historii, znovu po čtyřech letech a tříleté kralování Slavie tak skončilo.

Parta okolo kapitána Lukáše Hejdy si tak vysloužila pozvánku do předkol Ligy mistrů. Pokud by Viktoria chtěla do základní skupiny nejprestižnější ligy světa, musí postupně vyřadit tři soupeře. Tím prvním je finský mistr. Pokud by tuhle prověrku zvládla, čeká jí lepší z dvojice Maribor – Šerif Tiraspol.

Červenomodří si Champions League zahráli již třikrát ve své historii. Před jedenácti se utkali v základní skupině s Barcelonou, AC Milán a Bate Borisov. O dva roky později se utkali proti gigantům jako Bayern Mnichov, CSKA Moskva či Manchester City. Zatím naposledy hrála Plzeň evropské poháry před čtyřmi lety a opět to bylo v Lize mistrů. Tentokrát změřila Viktoria síly s Realem Madrid, AS Řím a opět s CSKA Moskva. Jak dopadne letošní pohádka? To je zatím ve hvězdách, přesto držíme českému zástupci palce.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.