Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Víkingur Reykjavík : Malmö - 12. července 2022   21:30

Víkingur Reykjavík
15' K. F. Gunnarson  • 56' Hansen  • 75' K. F. Gunnarsson
3:3
(1:2)
Malmö
Malmö
34' Birmančević   • 45' Beijmo   • 47' Christiansen
I. Jónsson – K. F. Gunnarsson, Ekroth, Sigurdsson (43. Atlason), Tómasson (46. Sigurpálsson) – Agnarsson, Punyed, Magnusson (C), Andrason – Hansen, Gudjonsson (64. B. S. Ingason)
John Beaton – Daniel McFarlane, Douglas Potter (vš. Skotsko)
Víkingsvöllur, Reykjavík
Malmö
Dahlin – Beijmo, Nielsen (46. Hadzikadunic), Moisander, Olsson, Berget – Peña, Christiansen (C) (62. Rakip), Larsson – Kiese Thelin (62. Toivonen), Birmančević (87. Larson)

S konstatováním, že Malmö FF uhrálo na hřišti islandského Víkinguru remízu 3:3, která s "odřenými uši" stačila k postupu do druhého předkola Ligy mistrů, se s Vámi loučí a ve čtvrtek napočtenou z Breiðablíku se těší Tomáš Lysý.
Malmö tak slaví postup do druhého předkola Ligy mistrů a může tak znovu žít svůj sen o milionářské základní části. Jeho soupeřem ve druhém předkole bude litevský mistr Žalgiris Kaunas a první zápas pojede Malmö ven.

Víkingur po úspěšně zvládnutém nultém předkole rozhodně zanechalo dobrý dojem a v souboji druhého předkola Evropské konferenční ligy, kde ho čeká poražený z dvojice Linfield/The New Saints (první zápas 0:1), rozhodně nebude outsiderem.
Bez červených karet.
Divoký zápas, stejně jako první utkání, je minulostí. Víkes vedli od 15. minuty díky Karlu Friedleifuru Gunnarssonovi 1:0 a smazali svou ztrátu z prvního mače. Hráli výborně a měli i další šance, jenže od 30. minuty vypadli z role a Malmö otočilo stav na 2:1 po gólech Veljka Birmančeviće a Felixe Beijma. Když ve 47. minutě navíc zvýšil na 3:1 Anders Christiansen, jenž využil hezkého pasu Beijma, zdálo se vše jasné. Jenže chyba lávky. V 56. minutě totiž snížil Nikolaj Hansen, když si zpracoval míč na prsou, nechal ho spadnout a zamířil přesně. O čtvrt hodiny později vykřesal domácím naději alespoň na prodloužení Karl Friedleifur Gunnarsson. Obrana Malmö ale domácím poté dovolila už jen jednu šanci a švédský mistr tak horko těžko uhájil postup do druhého předkola Ligy mistrů. Islandský celek se ale za svůj výkon vůbec nemusí stydět! Dnes 3:3 a v součtu 6:5 pro Malmö.
90+5'
90+4'
Poslední šance pro Víkings. Rohový kop.
90'
Ve druhém poločase budou nastaveny čtyři minuty. To je čas, který má Malmö na uhájení náskoku k postupu do 2. předkola milionářské soutěže.
87'
Pokud Malmö postoupí, a že je stav dvojzápasu nyní 6:5 v jeho prospěch, bude muset děkovat Veljko Birmančevićovi. Dal branku v obou utkáních a nyní střídá. Obranu posílí Eric Larson.
81'
Hansen se šancí po Punyedově přímém volném kopu, respektive centru, naložil ledabyle. U míče byl první, nicméně jeho hlavička na branku byla slabá.
81'
Erdal Rakip si po žlutém faulu na Sigurpálssona bude muset dát pozor. Víkingur má navíc zajímavou standardku z pravé strany.
75'
Víkingur právě vstřelil branku!
Tohle je neskutečný špíl! Punyed si narazil míč na levé straně před vápnem s Andrasonem a odcentroval. Na penaltovém puntíku vyskočil nejvýše Nikolaj Hansen, který hlavičkou lehce prodloužil míč na KARLA FRIDLEIFURA GUNNARSSONA, jenž také hlavičkou zamířil k tyčce. Hosté marně signalizovali ofsajd a Víkes dělí jedna branka od prodloužení! Asistence: Nikolaj Hansen.
64'
Obránce-útočník Helgi Gudjonsson jde z placu a útok Víkes posílí Birnir Snær Ingason.
62'
Dvojí střídání Malmö. Odešel záložník Anders Christiansen a jeho místo zaujme Erdal Rakip. To samé platí o útočníkovi Isaacu Kiese Thelinovi, jenž výborně nahrál na vyrovnávací gól svého týmu. Místo něj bude na hrotu pracovat Ola Toivonen.
60'
Martin Olsson přímo před zraky druhého asistenta Douglase Pottera sejmul Pabla Punyeda, což se divákům vůbec nelíbí. Atak na domácího špílmachra byl oceněn žlutou kartou.
56'
Domácí se ještě snaží. NIKOLAJ HANSEN konečně potvrdil pověst kanonýra, v předkolech Ligy mistrů se mu nedařilo. Nyní si hrudí zpracoval centr Atlasona, nechal míč spadnout a zavěsil podél levé nohy Dahlina. Celou situaci ještě jistil Erlingur Agnarsson. Asistence: Davíd Örn Atlason.
54'
První žlutá karta na domácí straně. Po rohu domácích a protiútoku Malmö musel zatáhnout za záchrannou brzdu Viktor Örlygur Andrason.
47'
Malmö právě vstřelilo branku!
Pokud někdo váhal o postupu Malmö, který se v prvním poločasu mohl třást v základech, již nemusí. Felix Beijmo dostal na pravé straně kolmici do běhu a ačkoliv se Davíd Örn Atlason ve skluzu snažil zabránit přihrávce, míč prošel na ANDERSE CHRISTIANSENA a ten si před brankou snadno poradil. Trefil se přesně kolem pravé ruky marně se natahujícího Dahlina. Asistence: Felix Beijmo.
46'
Dvojí střídání, na každé straně jedno. Logi Tómasson jde z placu, ofenzívu posílí Ari Sigurpálsson. Na straně Malmö se jedná o změnu beka za beka, místo Lasse Nielsena, hrajícího pod žlutým kartonkem, vyběhl na umělý pažit Dennis Hadzikadunic.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:33.
První poločas je za námi. Víkingur do něj vstoupil skvěle a byl jasně lepší Jenže ze své převahy vytěžil jen jednu branku Karl Fridleifura Gunnarssona, který si naběhl na parádní pas Punyeda a křížem zavěsil. Islandský mistr může nyní jen litovat, že další šance byly nevyužity. Po půlhodině hry totiž domácí vypadli z role a Veljko Birmančević po parádní přihrávce Kiese Thelina nedal tváří v tvář brankáři šanci. Ve 44. minutě navíc Felix Beijmo vsítil druhý gól svého týmu a z průběžného stavu dvojzápasu 3:3 rázem švédský mistr vede 5:3, což už by měl udržet.
45+3'
45+2'
Lasse Nielsen vidí ve druhé minutě nastavení žlutou kartu.
45'
V prvním poločasu bude nastavena jedna minuta.
45'
Autorem branky je BEIJMO.
43'
Po následném rohu a obranném zákroku se Halldor Smari Sigurdsson zranil a musí ho vystřídat Davíd Örn Atlason. Komplikace pro domácí.
41'
Střela Pabla Punyeda jen těsně minula pravou tyč branky Dahlina, na druhé straně měl obrovskou šanci Veljko Birmančević, jenž dostal ideální pas na penaltový puntík, ale stoper Halldor Smari Sigurdsson se dobře zorientoval a zblokoval jeho velkou šanci na roh.
34'
A začíná se od znova, tedy Malmö má znovu náskok jedné branky. Kiese Thelin se nyní zapsal do statistik lépe než žlutou kartou. Poslal parádní přihrávku mezi domácí stopery na VELJKO BIRMANČEVIĆE, který si naběhl přesně tam, kam měl, a střelou po zemi překonal vybíhajícího brankáře Ingvara Jónssona. Po gólu na 3:1 v prvním utkání se srbský forvard trefuje i nyní. Asistence: Isaac Kiese Thelin.
30'
Gólman Dahlin svou rozehrávkou nyní trošku zabrnkal na nervy spoluhráčům i trenéru Milojevićovi, ovšem nakonec poslal míč pro obránce těsně před napadajícím Hansenem.
26'
Gunnarsson je při chuti. Skvěle čechral míč do vápna, kam si sbíhal Nikolaj Hansen. Ten letos není v takové formě jako v uplynulé sezoně, ovšem teď měl těžkou pozici. Ve skluzu mu chyběl k zakončení metr.
18'
Švédové jsou nervózní. Isaac Kiese Thelin byl v hlavičkovém souboji o míč jasně pozdě, tak aspoň od cesty "naložil" švédskému stoperovi v domácích barvách Peteru Oliveru Ekrothovi. Jasná žlutá.
15'
V kontextu prvního zápasu a stávajícího dění na hřišti bych neřekl, že první gól v síti Malmö je překvapením. Špílmachr Pablo Punyed krásně přešel na středu hřiště tři hráče a následně poslal míč na pravou stranu vápna do běhu na KARLA FRIDLEIFURA GUNNARSONA. Krajní bek Víkes si hezky naběhl na přihrávku a trefil se křížem k tyči. A je "srovnáno" na 3:3! Asistence: Pablo Punyed.
Neznamená to ale, že když nejsem přímo na stadionu, nebudeme mít obrazové info. Kamarádův kamarád z Reykjavíku je přímo na stadionu, takže možná uvidíte i nějaké "živé" obrázky.
1'
Respektive na stadionu by to šlo taky, ale komentoval bych ve stoje kdesi za plotem, což by s notebookem nebylo úplně ideální.
Oba týmy právě nastupují na vyprodaný stadion Víkingsvöllur. Kapacita je 1500 vstupenek a byla prakticky během chvíle vyprodaná, což je důvod, proč nyní nejsem na stadionu, ale na hotelu...

Víkingur Reykjavík: I. Jónsson – K. F. Gunnarsson, Ekroth, Sigurdsson, Tómasson – Agnarsson, Punyed, Magnusson (C), Andrason – Hansen, Gudjonsson
Náhradníci: Þ. Ingason, Auðunsson – McLagan, Þórðarson, Geirdal, Guðjohnsen, Sigurpálsson, B. S. Ingason, Atlason, B. B. Gunnarsson
Trenér: Arnar Bergmann Gunnlaugsson

Malmö FF: Dahlin – Beijmo, Nielsen, Moisander, Olsson, Berget – Peña, Christiansen (C), Larsson – Kiese Thelin, Birmančević
Náhradníci: Diawara, Andersson – Larsson, Knudsen, Rakip, Toivonen, Hadzikadunic, Chaluš, Sejdiu, Nanasi
Trenér: Miloš Milojević

Rozhodčí: John Beaton – Daniel McFarlane, Douglas Potter (vš. Skotsko).
1. zápas předkola:
Malmö FF – Víkingur Reykjavík 3:2 (2:1)

Branky: 16. Olsson, 42. Toivonen (Berget), 84. Brimančević (Larsson) – 38. Ingason (Punyed), 90+3. Gudjonsson

Žluté karty: 12. Christiansen (MLM), 41. Birmančevic (MLM), 66. Rakip (MLM) – 23. Ekroth (VKR), 29. K. M. Ingason (VKR), 32. Andrason (VKR), 34. Punyed (VKR), 83. Þ. Ingason (VKR)
Červená karta: 39. K. M. Ingason (VKR)

Střely na branku: 14:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 10:2. Fauly: 12:7.

Malmö FF: Dahlin – Berget, L. Nielsen, Hadzikadunic, Moisander (56. Beijmo), Olsson (72. Knudsen) – Rakip, Christiansen (C) (71. Nanasi), Peña – Toivonen (72. Sejdiu), Birmančević
Náhradníci: Diawara, Andersson – E. Larsson, Knudsen, Beijmo, Abubakari, Chaluš, Edvardsson, H. Larsson, Adrian, Sejdiu, Nanasi

Víkingur Reykjavík: Þ. Ingason – Gunnarsson, Ekroth, Sigurdsson, Tómasson (57. Atlason) – Agnarsson, Punyed, Magnusson (C), Andrason – Hansen (80. Gudjonsson), K. M. Ingason
Náhradníci: Jónsson – Douglas McLagan, Gudjonsson, Þórðarson, Gudjohnsen, Sigurpálsson, B. S. Ingason, Atlason, Gunnarsson
Malmö FF:
Vládce Švédska. Jinak snad ani týmu kousek od hlavního dánského města Kodaně nelze říct. Račte se začíst do jednoduché rekapitulace: podruhé za sebou mistr Švédska, za posledních devět let získal mistrovský titul hned šestkrát, z toho čtyřikrát za šest posledních let. Na druhou stranu, v poslední sezoně vyhrálo Malmö nad AIK Stockholm pouze zásluhou lepšího skóre a stačila mu k tomu bezbranková domácí remíza v posledním kole.

Letos ale bude muset Malmö dotahovat ztrátu, jelikož po čtrnácti odehraných kolech je v tabulce na čtvrté pozici s 24 body a se ztrátou čtyř bodů na Spartě nechvalně známý a vedoucí Häcken, který má navíc zápas k dobru. Malmö se navíc vinou horšího koeficientu Švédska za poslední pětiletku bude prokousávat do případné základní skupiny Ligy mistrů až z prvního předkola. Ovšem stejnou situaci musel švédský klub zvládnout v uplynulé sezoně, kdy postupně poslal ze hry ven Rigu, HJK Helsinki, Glasgow Rangers a Ludogorec Razgrad. V základní skupině se pak mohl těšit na Juventus, Zenit a Chelsea a v této konfrontaci skončil na posledním, čtvrtém místě se ziskem jednoho bodu.

O víkendu v generálce na odvetu doma porazilo Varberg jednoznačně 3:0, byť první a nakonec vítězný gól vstřelilo až v šesté nastavené minutě prvního poločasu.

O víkendu se Víkes naladili na odvetu vítězně. Již ve 20. minutě vedli nad Akranes 2:0, v 71. minutě 3:1 a i přes závěrečné snížení soupeře udrželi tři body výhrou 3:2.
Víkingur Reykjavík:
Byla to obrovská sláva, když se celek z "výpadovky" Reykjavíku stal mistrem své země. Před devíti lety totiž ještě hrál druhou ligu a poté se znovu vrátil do Deild ligy, tedy nejvyšší soutěže. Hned rok poté skončil čtvrtý a kvalifikoval se po téměř třiceti lety do evropských předkol. Úspěchy byly dovršeny minulý rok, kdy Knattspyrnufélagið Víkingur získal po třiceti letech mistrovský titul. Zvítězil o bod před Breiðablíkem zejména díky skvělému finiši, když vyhrál posledních šest zápasů a naopak Blikar tratili v předposledním kole porážkou v Hafnarfjorðuru.

V probíhajícím ročníku se Víkes nebo Víkings zpočátku tolik nedařilo a Breiðablík (letos předkolo Konferenční ligy) byl suverénní (osm zápasů, osm výher). Od porážky právě s Blikar ale Víkingur vyhrál pětkrát v řadě a na soka z hlavního města ztrácí "jen" šest bodů. V turnaji nultého předkola se velmi dobře prezentoval forvar Krístall Máni Ingason, který ale nebude po dvou žlutých kartách a vyloučení z prvního zápasu hrát.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u odvetného utkání prvního předkola Ligy mistrů. Islandský šampion Víkingur Reykjavík nastoupí na domácím hřišti na umělé trávě stadionu Víkingsvöllur proti švédskému mistrovi Malmö FF a rozhodně nás čeká zajímavý boj. V prvním utkání sice Víkingur hrál od 41. minuty o deseti a v závěru druhé půle prohrával 1:3, přesto nakonec stačil snížit na přijatelných 2:3. Ačkoliv stále není nic rozhodnutého, velkým favoritem jsou nadále mistři Švédska. Utkání začíná v 19:30 islandského času/21:30 českého času a pokud vše dovolí, nabídneme Vám přenos přímo z maličkého a útulného stadionu na okraji Reykjavíku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.