Liga mistrů žen - ONLINE PŘENOS - Slavia : Fomget

Slavia
Fomget
2:1
- 46'McLaughlinová
- 49'Svitková
- 90+5'Kućová
Události zápasu:
Slavia
- 11'Polcarová(žlutá karta)
- 42'Cvrčková(žlutá karta)
- 46'McLaughlinová
- 49'Svitková
- 88'Polcarová(červená karta po žluté)
Fomget
- 52'Ovdijčuková(žlutá karta)
- 90+7'Bartovičová(žlutá karta)
- 90+5'Kućová
Další informace:
- Rozhodčí
- Molnarová (HUN) – Kulcsárová (HUN), Chaplinová (ENG)
- Stadion
- Helsinki Football Stadium
![]() | |
---|---|
Trenéři | |
Jiří Vágner | Hasan Vural |
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 10:8. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:12.
Slávistky začaly utkání tlakem. V úvodu trefila Šurnovská břevno a úvodní dvacetiminutovku uzavřel gól Bartovičové, který však neplatil pro ofsajd. Poté se dostaly do hry i turecké mistryně, ovšem do přestávky se skóre neměnilo. Slavii pak skvěle vyšel úvod druhé půle. Hned po 40 sekundách propálila Molly McLaughlinová z hranice šestnáctky brankářku. O tři minuty později Šurnovská vysunula Kateřinu Svitkovou a ta obstřelila vyběhnutou gólmanku. Velkou příležitost snížit pak prováhala Kućová, jinak ale měly možnosti skóre navýšit spíše Pražanky. Těm však samotný závěr zkomplikovala Barbora Polcarová vyloučením po druhé žluté kartě. V nastavení nejprve brankářka Votíková chytila penaltu Armisy Kućové. Černohorská střelkyně své zaváhání částečně odčinila kontaktní trefou, ovšem ta už přišla příliš pozdě.
Přeci jen kontaktní gól ARMISA KUĆOVÁ se ale zřejmě prosazuje příliš pozdě. Suliat Abideen odcentrovala z levé strany na zadní tyč a tam byla Kućová, která hlavičkou pod břevno alespoň trošku odčinila neproměněnou penaltu.
ze hřiště odchází Kateřina Svitková, přichází Dana Joy Sheriffová,
ze hřiště odchází Kristýna Růžičková, přichází Denisa Veselá.
ze hřiště odchází Nayeli Rangelová, přichází Mateja Zverová.
ze hřiště odchází Martina Šurnovská, přichází Tereza Krejčiříková.
ze hřiště odchází Tamara Morávková, přichází Anna Tørsløvová,
ze hřiště odchází Klára Cvrčková, přichází Jana Žufánková.
ze hřiště odchází Milica Mijatovićová, přichází Başak İçinözbebek,
ze hřiště odchází Ana Diasová, přichází Chuene Morifiová.
Rázem je to 2:0! Slávistky nejprve přestály křížnou přízemní střelu Ovdijčukové, kterou lapila Votíková. O chvíli později Martina Šurnovská vysunula KATEŘINU SVITKOVOU, která obstřelila brankářku Akgözovou. Ta nesmyslně vyběhla mimo svou šestnáctku bez šance dostat se k míči dříve než Svitková.
Tak to je skvělý vstup slávistek do druhého poločasu! Pražanky dostaly pod tlak rozehrávající obránkyni, která v pokutovém území odevzdala balón Kamile Dubcové. Ta ho předložila proti noze MOLLY MCLAUGHLINOVÉ, která zpoza šestnáctky prostřelila Akgözovou. Ta si v pádu na míč sáhla, ale nedokázala ho vytěsnit vedle své levé tyče.
SK Slavia Praha: Votíková – Polcarová, Bendová, Bartovičová (C) – Růžičková, Dubcová, McLaughlinová, Morávková – Svitková, Cvrčková, Šurnovská.
Náhradníci: Jílková, Sobotková – Tørsløvová, Sheriffová, Veselá, Košíková, Žufánková, Kučerová, Kroupová, Krejčiříková, Stanovićová.
Trenér: Jiří Vágner
ABB Fomget: Akgözová (C) – Sudreová, Ovdijčuková, Abideenová, Abrahamssonová – Rangelová, Alvesová, Smailiová – Mijatovićová, Diasová, Kućová.
Náhradníci: Quiñonesová – İçinözbebeková, Morifiová, Erkanová, Inciková, Zverová, Šmatková, Hizová, Taşucuová, Ruthová, Derkačová.
Trenér: Hasan Vural
Rozhodčí: Molnarová (HUN) – Kulcsárová (HUN), Chaplinová (ENG).
Slávistky vyhrály poslední čtyři ročníky české FORTUNA=LIGY. Třikrát v řadě pak získaly dokonce double. V sezónách 2022/23 a té následující e prokousaly dokonce do skupinové fáze Ligy mistryň a mohly se tak poměřit s giganty jako Wolfsburg, AS Řím nebo nejúspěšnějším týmem historie soutěže Lyonem. Ve Wolfsburgu a o rok později v Lyonu dokázaly dokonce remizovat. V minulém ročníku však ztroskotaly v závěrečném předkole na tureckém Galatasarayi, s nímž po dvou remízách v domácí odvetě nezvládly prodloužení.
Sešívané hráčky už mají za sebou úspěšný vstup do české ligy. Otvírák si daly stylově v Edenu, kde deklasovaly 8:0 nováčka Baník Ostrava. Ještě o gól více pak nastřílely Plzni. V zápase se naladily na Ligu mistryň hattricky Klára Cvrčková s Kateřinou Svitkovou.
Trenérem týmu je od minulé sezóny Jiří Vágner, který do té doby vykonával práci asistenta u mužů pražské Dukly. Ten spoléhá na zmíněnou Svitkovou, která má i zahraniční zkušenosti z West Hamu a Chelsea. Brankářskou jedničkou je Barbora Votíková, která zase chytávala za PSG a Tottenham. Dlouholetou oporou obrany je kapitánka Diana Bartovičová. Směrem dopředu by pak měla hodně pomoci i navrátilkyně Kamila Dubcová, která má za sebou štace v Sassuolu, AC Milan a naposledy v rakouském St. Pöltenu.
Celek z Ankary byl založen v roce 2009 jako Fomget Gençlik ve Spor. Nejvyšší tureckou soutěž hraje od sezóny 2019/20. Poté, co klub začalo sponzorovat město, změnil název na Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget Gençlik ve Spor – zkráceně ABB Fomget. V Super League se hráčky z Ankary rychle etablovaly a už v ročníku 2022/23 získaly mistrovský titul. Následně se musely spokojit s druhým místem, ovšem v minulé sezóně opět vládly.
Při premiéře v Lize mistryň v sezóně 2023/24 neprošly hráčky Fomgetu přes 1. kolo kvalifikace. Hned v semifinále podlehly 1:2 islandskému Valuru a výhra 6:0 v duelu o 3. místo s kosovskou Hajvaliou už byla jen takovou útěchou. Letos už první kvalifikační část zvládly. Na turnaji v Tiraně přehrály 2:0 Neftçi Baku z Ázerbájdžánu a ve finále pak 3:1 izraelský Kirjat Gat.
Kouč Fahri Bayraktar má k dispozici i řadu zahraničních hráček. Například tři Ukrajinky, z nichž si budou muset slávistky dát pozor zejména na ofenzivní Olhu Ovdijčukovou, kterou znají i naše reprezentantky z jarní edice Ligy národů. V kádru jsou také dvě Brazilky, Američanky, Nigerijka či hráčka z Jižní Afriky. Největší nebezpečí ale půjde od černohorské útočnice Armisy Kučové. Ta nastřílela 40 gólů za vůj národní tým a za Fomget se v minulých dvou sezónách stala nejlepší střelkyní turecké ligy.