Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Německo - 16. října 2018   20:45

Francie
Francie
62' Griezmann (Lucas Hernández) • 80' Griezmann
2:1
(0:1)
Německo
Německo
14' Kroos
Francie
Lloris (C) – Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández – Kanté (90+3. N'Zonzi), P. Pogba – Mbappé (86. O. Dembèlé), Griezmann (90+1. NDombèlé), Matuidi – Giroud.
Milorad Mažić – Milovan Ristić, Dalibor Djurdjević (všichni SRB)
Stade de France, Paříž
Německo
Neuer (C) – Ginter (83. Brandt), Süle, Hummels, N. Schulz – Kehrer, Kimmich, Kroos, Sané (75. Draxler) – Werner, Gnabry (88. T. Müller).
Leno, ter Stegen – Hector, Draxler, Brandt, Can, T. Müller, Tah, Rudy, Uth.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:13.
Hlavní rozhodčí nakonec přidal ve druhém poločase rovnou pět minut, ale na výsledku zápasu to již nic nezměnilo. V souboji posledních mistrů světa porazila Francie Německo 2:1.

Strhující první poločas přinesl pouze jedinou branku. Oba týmy nastoupily do utkání v ohromném tempu. Francie se snažila držet míč za každou cenu, Pogbova chyba ve čtrnácté minutě dala Německu míč v nebezpečném území. Sané naběhl do vápna a jeho centr srazil rukou Kimpembe. Nařízenou penaltu proměnil Toni Kroos a Die Mannschaft se dostal do vedení. Poté se rozjeli také Francouzi, ale k výraznému ohrožení Neuerovy branky se už v první půli nedostali. Do druhého poločasu vstoupili Les Bleus s jasným cílem, zvrátit utkání na svou stranu. Srovnání přišlo po hodině hry, kdy Antoine Griezmann překvapivě zasáhl Hernándezův centr hlavou a míč doplachtil až za Neuera. Deset minut před koncem strhl stav zápasu na stranu domácích znovu Griezmann. Tentokrát měl k dispozici nařízený pokutový kop pro faulu Hummelse na Matuidiho. Útočník Atlética Madrid nezaváhal a Francie získala další tři body do tabulky Ligy národů. Naopak Německo podruhé v řadě prohrává a je s jediným bodem ze třech zápasů jasně poslední.
90+5'
90+5'
Paul Pogba ještě zboural Kroose a Německo mohlo poslat do vápna ještě jeden nebezpečný centr. Kroosova pobídka našla jen Varana a zápas končí.
90+4'
K rozehrávce se postavil Toni Kroos. Jeho centr těsně minul Mats Hummels, nakonec se ale míč odrazil od domácích mimo tři tyče. Následný rohový kop se podařilo domácím bez potíží ubránit.
90+3'
Julian Brandt byl faulován u postranní čáry a Německo tak bude mít ještě jednu šanci na vyrovnání stavu.
90+3'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Steven N'Zonzi.
90+2'
Die Mannschaft se snaží o závěrečný tlak. Po kombinaci ve středu pole se ale musel k rozehrávce postavit až Neuer. Kroos zkoušel o překvapivou přihrávku směrem k Llorisovi, ale míč skončil jen u Kantého.
90+1'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Tanguy NDombèlé.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Velmi nečekaně rozehrál Toni Kroos rohový kop. V šestnáctce ještě nebyli hráči připraveni, přes už kreativní hráč Realu Madrid cpal míč do vápna. Následně se ale dostal k odkopu Pavard.
89'
Po Griezmannově rozehrávce rohového kopu se dostal k hlavičce střídající Ousmane Dembelé. Neuer ale byl na brankové čáře připraven, chytil míč do rukavic a už nedal šanci dotírajícímu Giroudovi k dorážce.
88'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Thomas Müller.
88'
Giroud se hnal s míčem u nohy do nebezpečné šance, ale poté se mu balon připletl pod nohama a Giroud už nemohl v nadějné pozici pálit.
87'
Kroos centroval do vápna, ještě před ním ale zastavil Giroud nabíhajícího Wernera, ale hlavní rozhodčí nebyl v dobrém postavení a tak nemohl odpískat.
86'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Ousmane Dembèlé.
86'
Kanté neodbytně pronásledoval Kimmicha. Nakonec ale poslal soupeře k zemi a hlavní rozhodčí musel pískat nedovolený zákrok.
85'
Brandt se znovu zapojil do útočné akce svého týmu. Po spolupráci s Kroosem se dostal k míči také Nico Schulz. Z levého kraje se ale k centru neodhodlal.
84'
Německo se snaží napadat rozehrávku soupeře. Střídající Brandt se sice dotkl balonu, ale nakonec ho jen přistrčil Varanemu.
83'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Julian Brandt.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro Němce, kteří nyní potřebují vstřelit branku.
82'
Německo musí nyní dotahovat jednobrankovou ztrátu. Po Hummelsově dlouhém pasu se ale k míči už nikdo v bílém dresu nepodíval.
80'
Francie právě vstřelila branku!
K balonu se postavil na značce pokutového kopu ANTOINE GRIEZMANN. Podobně jako v prvním poločase se Griezmann rozbíhal velmi pomalu, ale poté zrychlil v závěru a levou nohou poslal míč k tyči. Manuel Neuer skákal na opačnou stranu.
79'
Pokutový kop pro Francii! Matuidi dnes nebyl tolik vidět, ale nyní dostal přesnou přihrávku do vápna a po faulu Hummelse se bude zahrávat penalta.
79'
Po delší době se k míči dostali také hosté. Kroos měl dostatek prostoru na přesný pas za Varana, ale jeho spoluhráč z Realu Madrid skvěle přečetl jeho úmysl a s Wernerem se stáhl.
78'
Před Pogbu a Kantého se míč přesunul ke Griezmannovi. Pogba nakonec pálil z pětadvaceti metrů jen do spoluhráče připraveného v pokutovém území.
77'
Mbappé si až příliš dlouho zpracovával míč ve střední části trávníku. Poté musel pod tlakem hrát jen dozadu na Hernándeze.
76'
Střídajícího Juliana Draxlera přivítalo francouzské publikum potleskem, přece jen hraje za pařížský celek. Werner se mezi tím hnal do útoku, ale jeho přízemní pas domácí neohrozil.
75'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Julian Draxler.
75'
Poslední sekundy patři svěřencům Loachima Löwa a to se nelíbí domácím fanouškům. Od Kehrera se míč přenesl k Schulzovi, který si ale jeden na jednoho na Pavarda nepřišel.
74'
Německo sice drží balon pod kontrolou, ale před deset fotbalistů před vápnem se nemůže probojovat. Nyní to zkoušel Kimmich s Kroosem ve středu trávníku, ale ani první nebezpečnější přihrávka neprošla.
73'
Wernerův protiútok ztroskotal na Kantém. Defenzivní záložník Francie odvádí především ve druhé části zápasu vynikající práci.
72'
Už už to vypadalo na únik Mbappého, ale Griezmann až příliš dlouho čekal s přihrávkou a poté napálil jen stojícího Hummelse.
71'
Německo je téměř po celou druhou polovinu pod tlakem. Nyní se ale parta kolem Toniho Kroose udržela u míče na útočné polovině. Právě od Kroose putoval míč ke Kimmichovi, ale ten už byl obrán Pogbou.
70'
Tlak Francie pokračuje. Po Giroudově přistrčení pálil z velkého úhlu Pavard. Neuer byl u své první tyče připraven a míč sebral do rukavic.
69'
A další náběh Hernándeze. Tentokrát krajní obránce Atlética Madrid hledal Girouda, ale před francouzský hráčem stačil odhlavičkovat do bezpečí Süle.
68'
Francouzi zaváhali v rozehrávce a toho mohl využít Serge Gnabry, který pálil velmi nebezpečně z hranice vápna. Hugo Lloris ale převedl svou extratřídu a míč vyrazit mimo.
68'
Lucas Hernández nyní otřel svůj centr jen o bránícího Schulze a od něj se míč odrazil do rukavic německého brankáře. Němci si ale balonu příliš neužili.
67'
I nadále pokračuje utkání ve fantastickém tempu. Tentokrát musel Manuel Neuer vyběhnout mimo své pokutové území, když mířila přihrávka na Mbappého až za německou obranu.
66'
Sané se prodral do nebezpečného prostoru před Kantého. Ten se ale do souboje dokázal skvěle vrátit a ještě soupeře odzbrojil před pokutovým územím.
65'
U míči byli Pogba s Griezmannem. Právě střelec vyrovnávací branky se nakonec opřel do do balonu, ale Neuer mohl být tentokrát v klidu.
64'
Francouzi jsou najednou plní energie. Hummels musel Griezmanna zastavit jen pouze za cenu faulu. Z pětadvaceti metrů tak mohli domácí fotbalisté rozehrávat nebezpečnou standardku.
62'
Němci sice ubránili druhý rohový kop v řadě, ale Francie zůstala natlačena v blízkosti pokutového území. Pogba uvolnil na levé straně Lucase Hernándeze, ten chtěl poslat míč do vápna k Giroudovi, ale do centru vložil hlavu ANTOINE GRIEZMANN, který ideálně zamířil ke vzdálenější tyči.
62'
Francie pokračovala rozehrávkou rohového kopu. Před Pogbou odvrátil míč znovu za brankovou lajnu Hummels.
61'
Po obráněném rohovém kopu se hnali Mbappé s Giroudem na dva obránce. Mbappé to vzal na sebe, ale před Schulze se nemohl ani se svou rychlostí dostat.
60'
Po hodině hry vede tým vedený Joachimem Löwem stále o jednu branku. Tu dokázal vsítit již na začátku první půle z pokutového kopu Toni Kroos.
59'
Kehrer nyní poslal na zem svého spoluhráče z PSG Mbappého. Právě Mbappé se pokusil centrovat z místa přestupku, ale míč přepálil vysoko za zadní tyč.
58'
Lucas Hernández měl na levé straně dostatek prostoru pro centr. Míč ale jen postrčil Matuidimu, který v nouzi už nenašel spoluhráče v modrém dresu.
57'
Mbappé se bleskově obtočil kolem bránícího Gintera. Ten už má žlutou kartu z první půle, ale šel do souboje hodně ostře. Nakonec se mu podařilo skluzem odpravit míč do zámezí.
56'
Schulz si narazil s Kroosem, poté vyzval ke střele Saného, který ale v ideální pozici ve vápně otřel míč jen o bránícího Varana.
55'
Kylian Mbappé nyní vyzkoušel pozornost Neuera střelou z velkého úhlu. To nebyl pro zkušeného brankáře žádný problém.
54'
Velmi nebezpečná situace před Neuerem. Matuidi dokázal prostrčit míč na Mbappého, který byl ve vynikající rychlosti, ale dostal se až příliš blízko německému brankáři.
53'
Pogba výtečně zapracoval směrem dozadu, míč se ale odrazil jen k Sanému, který mohl postupovat do vápna. Nakonec je ale pískán ofsajd útočníkovi Manchesteru City.
52'
Mbappé dostal pod tlak Gintera. Ten se musel otáčet s míčem, ale nakonec ho dokázal odehrát před útočníkem Francie do bezpečí. Následně byl ještě přistrčen Kimmich Pavardem a hlavní rozhodčí odpískal faul.
51'
Úvodní minuty druhé půle nejsou ze strany německého týmu tak vydařené a tak hosté postupují velmi pomalu v kombinaci na pravé straně. Hernández dokázal bleskově přerušit akci a ještě vybojovat míč.
50'
Domácí rozehráli rohový kop pouze do kombinace. Griezmann na druhý pokus již centroval do šestnáctky, ale v ní dominovala stoperská dvojice z Bayernu Mnichov.
49'
Kimpembe si narazil s Hernándezem, následně domácí zatlačili zatím pasivního soupeře až téměř do vápna. Giroud ale klíčový souboj na hranici šestnáctky prohrál s Hummelsem.
48'
Varanova přihrávka skrz obrannou linii hostujícího týmu nevyšla tak jak obránce Realu Madrid zamýšlel. Werner na druhé straně neměl šanci proti výběhu Llorise.
47'
Do druhé půle vstoupili aktivnější domácí. Po Griezmannovi se ocitl u míče Kanté. Od záložníka Chelsea se posunula hru k Mbappému, ale následně už Němci soupeře vytlačili.
46'
V nezměněných sestavách vyběhly oba výběry do druhého poločasu. O rozehrávku se tentokrát postarali domácí fotbalisté. Od Kimpembeho se míč dostal k Pogbovi, který si ale na Kimmicha netroufl.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a do šaten tak odcházejí o něco spokojeněji Němci, kteří vedou na Stade de France 1:0.

Strhující první poločas přinesl nakonec pouze jedinou branku. Oba týmy nastoupily do utkání v ohromném tempu. Francie se snažila držet míč za každou cenu, Pogbova chyba ve čtrnácté minutě dala Německu míč v nebezpečném území. Sané naběhl do vápna a jeho centr srazil rukou Kimpembe. Nařízenou penaltu proměnil Toni Kroos a Die Mannschaft se dostal do vedení. Poté se rozjeli také Francouzi, ale k výraznému ohrožení Neuerovy branky se nedostali. Naopak Německo ještě zatlačilo, ale Süle ani Werner skvěle chytajícího Llorise nepřekonali.
45'
45'
Schulz parádní patičkou poslal míč k Sanému. Ten ale neměl odvahu na postup proti Llorisovi. Německo zůstalo u balonu, ale před aktivním napadáním se museli stáhnout až na vlastní polovinu.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Thilo Kehrer. Po pravé straně se ale Němci nemohlo prosadit a tak raději Kehrer poslal míč zpět k obráncům.
43'
Kylian Mbappé byl na třiceti metrech od branky faulován Kimmichem. Francie tak zahrávala velmi nebezpečnou standardku. Vše na sebe vzal Paul Pogba, který ale vypálil pouze do mohutné obranné zdi.
42'
Od Saného putoval balon ke Kimmichovi. Kroos nadále pokračoval v kombinaci se Saném, ale ten už mu míč po narážečce nedokázal vrátit přesně do kroku.
41'
Mbappé zkoušel oslovit lehkým obloučkem Pogbu, ale toho míč o něco přeletěl. Akce ještě pokračovala, ale Mbappému následně chyběly v pokutovém území centimetry.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Německý celek kombinuje na útočné polovině. Od Schulze se měl míč dostat k Gnabrymu, ale proti byl Benjamin Pavard.
39'
Lucas Hernández se velmi odvážně vrhl pod nohy nabíhajícího Kehrera v pokutovém území. Krajní obránce Francie naštěstí pro domácí zasáhl míč, jinak by se hlavní rozhodčí zamýšlel na penaltou.
38'
Paul Pogba je dnes velmi často u míče, ale zatím toho příliš nevymyslel. Nyní to zkoušel sám proti třem soupeřům individuálně, ale o míč akorát přišel.
37'
Toni Kroos kroutil míč směrem k Ginterovi. Ten se sice dostal po tlačenici ve vápně k hlavičce, ale v nouzi jí poslal jen vysoko nad domácí branku.
36'
Také Manuel Neuer si zahrál s míčem. Pogbova přihrávka na Mbappého byla znovu o něco delší než by útočník Francie potřeboval. Neuer byl u míče o poznání dříve než Mbappé.
35'
Francouzům se nedaří vytvořit tlak na soupeře. Německý tým zcela bez komplikací přešel středem trávníku na útočnou polovinu. Saného střela se odrazila od bránícího Kimbembeho k Llorisovi.
34'
Paul Pogba až příliš riskoval ve středu pole. Proti dvojicí německých fotbalistů se neprosmýkl a poté jen s velkým štěstím odrazil míč k Neuerovi.
33'
Německo nyní po několika divokých minutách uklidňuje hru postupným útokem. Kehrer si narazil s Ginterem, ten následně centroval, ale míč umístil pouze nad branku Huga Llorise.
32'
Pogba přesunul míč na Griezmanna, ten ihned druhým dotekem hledal Mbappého v náběhu, ale přihrávka na rychlíka z PSG byla až příliš prudká a skončila u Neuera.
31'
Němci velmi snadno ubránili útočnou akci soupeře. Následně se hnal do brejku Leroy Sané. Před vápnem ale zvolnil, chtěl počkat na spoluhráče, ale jeho centr poté našel pouze Varana.
30'
Matthias Ginter vůbec nestíhal pohyb Griezmanna a tak ho za žlutou kartu poslal k zemi. Domácí zůstávají natlačení těsně před vápnem Německa.
30'
Po půlhodině hry se postavil k rozehrávce volného přímého kopu Antoine Griezmann. Útočník Atlética Madrid kroutil míč do vápna, ale nakonec hlavičkoval jen směrem od branky Hummels.
29'
Giroud zpracoval míč pro Griezmanna. Následně byl faulován téměř u postranní lajny Hernández a domácí se tak přesunou až před Neuera.
28'
Hummels nyní zcela bez míče srazil Mbappého v pokutovém území. Domácí fanoušci i hráči si žádali penaltu, ale hlavní rozhodčí Milorad Mažić nechal hru pokračovat.
27'
Centr Toniho Kroose dokázal vyboxovat Lloris, následně se dostal před vápnem do souboje Matuidi, který byl faulován napadajícím Kimmichem.
26'
Schulz spolupracoval se Saném. Následně prostrkával míč znovu na Gnabryho, ale Pavard se stačil vrátit a alespoň odrazil míč na rohový kop.
25'
Toni Kroos rozehrával v rychlém sledu také druhý rohový kop v řadě. Tentokrát je už ale pískán faul na Huga Llorise, který se dostal k míči jako první.
24'
Leroy Sané si to namířil mezi tři soupeře do vápna. Nechybělo mnoho a ofenzivní fotbalista Manchesteru City byl sám před Llorisem. Nakonec se ale rozehrával rohový kop po kterém mohl zvýšit na 2:0 Süle, ale Lloris znovu zachránil svůj tým na brankové čáře.
23'
Německo se drží u balonu ve středu trávníku. Kroos našel na levé straně Schulze, ten se dokázal proti Paardovi prosadit k centru, ale domácí obrana stačila pouze odkopnout do bezpečí.
22'
Griezmann si došel pro míč až téměř mezi stopery. Následně pálil po lehkém přistrčení Pogba, ale jeho pokus nenašel Neuerovu branku.
21'
Werner znovu spolupracoval s Gnabrym. Němci mají přechody do útoku zatím smrtící. Tentokrát ale zasáhl na poslední chvíli Varane.
20'
Pogba měl míč pod kontrolou na třiceti metrech. Lehkým obloučkem hledal Mbappého, ale k míči se dostali jen hosté. Po vynikajícím náběhu byl v ideální pozici Sané, ten ještě posílal míč před branku na Gnabryho, ale těsně před útočníkem Bayernu vypíchl balon Lloris.
19'
Domácí reprezentace spoléhala znovu na své obránce při rozehrávce. Od Varaneho se ale míč dostal jen k levé straně, kde byl ihned pod tlakem Hernández.
18'
Serge Gnabry nebezpečně uháněl za přihrávkou Kroose. Naštěstí pro Francouze byl připravený Lloris, který vyběhl proti a míč odkopl do bezpečí.
17'
Francouzi se snaží diktovat hru, ale přes kompaktní obranu Německa se ne a ne dostat až k samotnému ohrožení branky.
16'
Domácí jsou nažhaveni odpovědi. Mbappé však před vápnem ztratil míč a do rychlého protiútoku se hnal Sané. Pogba nebyl daleko od další penalty, jeho zákrok na Saného se ale nakonec nepískal.
14'
Německo právě vstřelilo branku!
Míč si postavil na značku pokutového kopu TONI KROOS. Jeden z nejzkušenějších hráčů Německa na trávníku zvolil velmi pomalý rozběh, Lloris si počkal na střelu, ale míč o své tyče už nedokázal vytáhnout.
14'
Pokutový kop pro Německo! Pogba ztratil míč ve středu pole, následně se dostal do vápna Sané a Kimpembe ve skluzu zasáhnul míč rukou.
13'
Před Giroudem stačil zpracovat míč Kimmich, následná přihrávka Schulze na Saného už ale příliš nepřesná a u balonu jsou tak znovu domácí fotbalisté.
12'
Čerství mistři světa si vytvářejí mírný tlak. Po Pogbovi se dostal k míči také Pavard, ale poté už šli do útoku hostující hráči. Werner nebyl daleko od zakončení z místa uvnitř pokutového území.
11'
Kylian Mbappé se snad poprvé dostal k míči a publikum bylo ihned ve varu. Po spolupráci s Griezmannem se útočník Atlética Madrid nedokázal dokonale zorientovat v pokutovém území.
10'
Úvodní desetiminutovka větší vzrušení ani u jedné z branek nepřinesla. Thilo Kehrer si dovolil kličku proti Matuidimu, následně odevzdal míč Schulzovi, který ale z levé strany nedokázal odcentrovat.
9'
Do tvrdého souboje se dostali Sané s Pavardem. Domácí obránce byl úspěšnější a Francouzi se tak mohli rychle přesunout do útoku. Kanté rozehrával s Pogbou, ale až k vápnu cesta přes Kimmicha nevedla.
8'
První nebezpečnější šance. Kroos vysunul kolmicí Saného, ten ve vynikajícím náběhu ještě cpal míč do prostoru bodu pro pokutový kop, ale tam už byl připravený Varane.
7'
Thilo Kehrer si dělal prostor tělem, ale o poznání silnější byl v souboji Hernández. Postranní rozhodčí ale odpískal další faul krajnímu obránci Francie.
6'
Neuer rozehrál konstruktivně s obránci před sebou. Poté fauloval na levém kraji Hernández velmi rychlého Saného. Německo tak bude pokračovat rozehrávkou z klidové pozice.
5'
Niklas Süle zkoušel překonat celou obranu Francie dlouhým nákopem na Wernera. Ani tentokrát se ale útočník Německa do šance nedostal. Na druhé straně se opřel do balonu Griezmann, ale mezi tři tyče nezamířil.
4'
Pavard si narazil s Pobgou, následně se do zdlouhavé rozehrávky vložil Matuidi. Jednatřicetiletý záložník turínského Juventusu pokoušel prostrčit míč na Mbappého, ale nakonec skončil jen u Neuera.
3'
Varane si několikrát vyměnil míč s Kimpembem. Následně se ale museli domácí stáhnout až na vlastní polovinu před napadajícím Gnabrym.
2'
Griezmann získal míč ve středu pole a ihned hnán hlasitým publikem hledal Girouda na hrotu domácího útoku. Nakonec se ale německá obrana dokázala stáhnout a získat míč.
1'
Úvodní rozehrávku obstarali hostující fotbalisté. Od Süleho se Německo pokoušelo projít vytaženou obranou soupeře. Nakonec Süle našel dlouhý pasem Wernera, ten ale v obležení neuspěl.
1'
Srbský hlavní rozhodčí Milorad Mažić již se svými asistenty přivádí na hrací plochu pařížského Stade de France obě úvodní jedenáctky. Za několik málo okamžiků tak může prestižní utkání Ligy národů začít.
Trenér Francie Didier Deschaps posílá od úvodní minuty téměř totožnou sestavu, která nastoupila do finálového utkání mistrovství světa. Pouze Samuela Umitiho na postu stopera nahradil Presnel Kimbempe z PSG. Zvláštní motivaci bude mít určitě Benjamin Pavard, který působí na klubové úrovni již třetí sezonu ve Stuttgartu.

To Joachin Löw téměř z poloviny přeházel sestavu oproti utkání z před tří dnů proti Nizozemsku. Na trávníku zůstávají tradiční opory Neuer, Hummels, Kroos s nimi také Matthias Ginter, Joshua Kimmich a Timo Werner. Také na straně Německo je jeden hráč, který působí v soutěži soupeře. Thilo Kehrer se před sezonou přesunul z Schalke do PSG.

Francie: Lloris (C) – Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández – Kanté, P. Pogba – Mbappé, Griezmann, Matuidi – Giroud.
Náhradníci: Mandanda, Aréola – M. Sakho, Lemar, O. Dembèlé, Digne, N'Zonzi, NDombèlé, Payet, Sidibé, K. Zouma.

Německo: Neuer (C) – Ginter, Süle, Hummels, N. Schulz – Kehrer, Kimmich, Kroos, Sané – Werner, Gnabry.
Náhradníci: Leno, ter Stegen – Hector, Draxler, Brandt, Can, T. Müller, Tah, Rudy, Uth.

Rozhodčí: Milorad Mažić – Milovan Ristić, Dalibor Djurdjević (všichni SRB).
Německo

Německá reprezentace se nachází v nepříjemný krizi. Na šampionátu v Rusku obhajovali Němci titul, ale svou roli vůbec nezvládli. Na úvod překvapivě prohráli 0:1 s Mexikem. Následně proti Švédsku vydřel tři body až v páté minutě nastavení druhého poločase Toni Kroos. Vše ale Německo zazdilo v závěrečném představení v základní skupině a nakonec i na celém turnaji s Jižní Koreou, když se proti asijskému výběru nedokázalo prosadit, naopak svěřenci Joachima Jöwa dvakrát inkasovali a odjížděli ze závěrečného turnaje se svěšenou hlavou.

Ani úvod Ligy nádorů se Němcům nevydařil podle představ. V prvním utkání si Die Mannschaft připsal cennou remízu 0:0 proti čerstvým mistrům světa z Francie. Před třemi dny poté Německo schytalo i v téměř plné sestavě nepříjemnou porážku 0:3 na půdě Nizozemska.
Francie

Francouzům dorostla vynikající generace. Před mistrovstvím světa byla Francie pasována do role horkých aspirantů na zlato a svůj potenciál se jí podařilo bezezbytku naplnil. V základní skupině se tým Didiera Deschampse ještě rozehrával, ale i tak dokázal porazit Austrálii i Peru a remizovat s Dánskem. Proti Dánům to byl nakonec jediná ztráta na celém mistrovství. V playoff nejprve ve fantastickém utkání vyřadila Francie Argentinu po výsledku 4:3. Na celku vedeném kapitánem Hugo Llorisem si vylámala zuby Uruguay i Belgie. Ve finále poté Francouzi přehráli 4:2 překvapení z Chorvatska a po dvaceti letech mohli radovat ze světového zlata.

Francie prohrála v roce 2018 pouze jednou. V přípravném duelu na konci března se Les Bleus museli sklonit před výběrem Kolumbie. Ligu národů rozehrála Francie bezbrankovou remízou v berlínské Allianz Arene proti domácím Němcům. Následně aktuální mistři světa porazili 2:1 Nizozemsko, když se o branky postaral Kylian Mbappé a Olivier Giroud.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. První ročník Liga národů má na programu souboj ve skupině 1, kde se proti sobě postaví dva poslední mistři světa. Domácí Francie přivítá na pařížském Stade de France Německo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.