Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Nizozemsko - 9. září 2018   20:45

Francie
Francie
14' Mbappé  • 75' Giroud
2:1
(1:0)
Nizozemsko
Nizozemsko
67' Babel
Francie
Areola – Pavard, Varane "C", Umtiti, Hernández (62. Mendy) – Kanté, Pogba – Mbappé, Griezmann (81. Nzonzi), Matuidi – Giroud (89. Dembélé).
A. Undiano – R. Alonso, R. Cabanero
Stade de France (Paris).
Nizozemsko
Cillessen – Tete (82. Janmaat), de Ligt, van Dijk "C", Blind – Pröpper, Wijnaldum (77. Vormer), de Jong F. – Promes, Depay, Babel (88. de Jong L.).
Padt, Zoet – van Aanholt, Janmaat, Aké, Vormer, de Roon, van de Beek, Strootman, Kluivert, de Jong L., de Vrij.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc, úspěšný start do nového týdne a na shledanou.
Hosté opravdu ve druhé půli přidali na aktivitě a po zhruba dvaceti minutách byli odměněni vyrovnáním. Poté byli dokonce chvíli aktivnější, ale na kolena je srazil druhý inkasovaný gól, na který už nenašli odpověď.
90+5'
90+4'
Areola musel rychle ven z brankové lajny, aby míč včas ukryl před dobíhajícím Vormerem.
90+3'
Domácí si špatně přihráli a míč defacto odevzdali soupeři, avšak mrzet je to moc nemusí.
90+2'
Příliš přetažený centr Holanďanů znamená komplikace v cestě za srovnáním, Areola s rozehrávkou nespěchá.
90+1'
Areola si vyběhl pro centr a i když se srazil s L. de Jongem, na trávníku ležet nezůstává a ihned pokračuje dál.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Domácí vyhnali protivníka na jeho polovinu a drží míč daleko od své svatyně.
89'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Giroud, přichází Dembélé.
88'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Babel, přichází de Jong.
87'
Mendy se snažil hlavičkovat z bezprostřední blízkosti, ale na letící balón těsně nedosáhl.
86'
Vormer zakončoval v pádu a Areolu tím příliš neohrozil.
85'
Hosté přenesli hru ke svému gólmanovi, čas se jim neúprosně krátí.
84'
Blind byl blízko gólu, když jeho pokus z levé strany Areola vyškrábl konečky prstů, k dorážce se pak už nikdo v oranžovém dresu nedostal.
82'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Tete, přichází Janmaat.
81'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Griezmann, přichází Nzonzi.
80'
Žlutou kartu dostává Pavard (Francie) a to za faul na zatím jediného úspěšného střelce Holanďanů Babela. Ten zůstává ležet na trávníku.
78'
Na druhé straně letí rána z dálky v podání jednoho z Nizozemců vysoko nad bránu.
78'
Mbappé v situaci jeden na jednoho přes bránícího protihráče neprošel.
77'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Wijnaldum, přichází Vormer.
75'
Francie právě vstřelila branku!
Domácí si berou vedení zpátky. OLIVIER GIROUD prudkou ranou tečoval Mendyho centr před bránu a Cillessen tady neměl moc velkou šanci zasáhnout, míč skončil u jeho levé tyče.
73'
Domácí vyrazili do přečíslení tři na dva, Giroud posunul na levou stranu Griezmannovi, ten vzduchem vybídl ke skórování na druhém konci běžícího Mbappého, ale ten si míč nedokázal dostatečně rychle zpracovat, nakonec chtěl přihrát ještě Giroudovi, ovšem ten se do zakončení nedostal.
71'
Málem tu byla gólovka Holanďanů, ti však opět doplatili na mizernou přihrávku.
70'
Griezmann se snažil vyslat do šance Mbappého, ale to se mu nepovedlo.
69'
Tak teď určitě domácím fans pořádně zatrnulo. Francouzi přišli o míč a do šance se dostal Depay, jeho tvrdá rána skončila pouze v boční síti.
67'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Hosté předvedli parádní souhru, na jejíž konci tečoval přihrávku z pravé strany snad kolenem RYAN BABEL a z první střely na bránu skóroval, když ležícího Areolu balón přeskočil. Domácí gólman jistě nebude mít úplně čisté svědomí.
66'
Wijnaldum byl blízko vyrovnání, zničehonic se hostující hráč zjevil v podstatě sám před brankářem, ovšem střelou z pravé strany minul vzdálenější tyč.
64'
Pröpper se snažil hlavičkovat před Areolou, ovšem to se mu nepodařilo a míč končí v rukavicích vyběhnutého brankáře.
62'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Hernández, přichází Mendy.
61'
Domácí se teď dožadovali rohového kopu, ale je nařízen odkop od brány. Přichází první střídání.
59'
Griezmann zkusil střelu ze střední vzdálenosti, ale ta mu vůbec nesedla a míč letí daleko do zámezí.
57'
De Ligt skluzem odvrátil šanci soupeře a míč poslal do zámezí. Během toho však poslal k zemi Girouda a ten se moc nemá k tomu, aby stoupl. Domácí se trochu zlobili, že nebyl odpískán faul, avšak tohle bylo čisté.
56'
Žlutou kartu dostává Griezmann (Francie). Domácí fans sice pískají, ale tohle bylo zcela zasloužené, francouzský hráč držel za dres Wijnalduma.
55'
Depay znovu v akci, tentokrát stříleným centrem hledal někoho ze spoluhráčů před bránou, ovšem Areola byl rychlejší, vyběhl z brankové lajny a balón ukryl do rukavic.
54'
Varane zblokoval přihrávku hostů na rohový kop.
53'
Depay zkoušel přihrát směrem k bráně, ale trefil jen bránícího protihráče.
52'
Matuidi si vynutil faul a zabránil tak soupeři útočit dál.
51'
Mbappé je dnes asi nejvíc aktivní, nyní se probil před pokutové území, kde nasadil k tvrdé ráně, avšak mířil příliš vysoko.
50'
Domácí celek zastavuje podruhé ofsajd.
49'
Matuidi se pokoušel přihrát skrz hradbu těl před sebou, ale to se mu nepovedlo.
46'
De Jong špatně načasoval přihrávku a míč končí u Areoly.
46'
Viděli jsme velice pěkný první poločas, o což se postarala obě mužstva. Aktivnější ale byli rozhodně domácí fotbalisté, kteří zaslouženě vedou, avšak jejich náskok mohl být určitě větší. To Holanďané nevyslali na Areolu jedinou střelu, pár náznaků šancí sice měli, ale přímé ohrožení zatím chybí, pokud chtějí pomýšlet na úspěch, musí ve druhé půli přidat.
45+1'
45'
Mbappé teď zpětnou přihrávkou pořádně prohnal svého spoluhráče, který měl co dělat, aby míč zastavil před postranní lajnou.
44'
Ve 44. minutě hlavičkoval trochu nešťastně ve svém obranném pásmu hráč číslo 4 Varane, naštěstí pro domácí byl Areola připraven a stačil zareagovat, balón ukryl do náruče.
42'
Giroud byl poprvé víc vidět, jeho hlavičkové zakončení však nemohlo Cillessenovi nadělat velké potíže.
41'
Z rohového kopu nezapršelo, míč končí na polovině Francie.
40'
Mbappé si dobře přiťukl míč se spoluhráčem a vyrazil k brankáři, Cillessen však včas vyběhl a rukou balón ztečoval do zámezí, což bylo pro hosty velké štěstí.
39'
Griezmann se snažil projít okolo protihráče, to se mu nezdařilo, ale vynutil si faul.
38'
Mbappé znovu zkoušel kličkami projít až před brankáře, tentokrát se mu ale záměr nezdařil, soupeř jej čistě od míče odstavil.
35'
Umtiti zakončoval hlavou, ovšem Cillessen byl připraven a ukryl míč do svých rukou.
34'
Tete poslal k zemi Matuidiho a uvidíme další standardku, tentokrát opět na straně Francie.
32'
Wijnaldum upadl v pokutovém území a tohle možná mohla být penalta, rozhodčí však nařizuje odkop od brány.
32'
Mbappé se sice ocitl zcela sám v útoku, ale chytil se do ofsajdové pasti.
32'
Hosté ještě ani jednou nevystřelili na bránu a zatím se tato bilance nezmění, centr do pokutového území domácí odvrátili.
31'
Teď si faul vynutili hosté a přímý kop rozehrají oni, budou úspěšní?
28'
Hernández se hodně rozčiloval poté, co jeho zákrok posoudil hlavní arbitr jako nedovolený, následně rozhodčí domácího fotbalistu napomenul. Případné další poznámky by už mohly skončit žlutou kartou.
27'
Matuidi zkusil štěstí střelou před pokutovým územím, tečovaný míč ale končí v zámezí. Následovat bude roh.
26'
Griezmann nakonec poslal centru do pokutového území, kde míč hlavou tečoval do vzduchu Mbappé, balón však doplachtil do rukavic Cillessena.
25'
Země galského kohouta bude rozehrávat přímý kop poté, co po souboji o míč zůstal na zemi Pogba. Hosté se sice zlobí, ale vše marno.
24'
Oranjens se zmohli akorát na dalekém nákopu, který končí v náruči vyběhnutého brankáře Francie.
22'
Nizozemci si dlouho přihrávají mezi sebou, ale cestu k bráně nemohou najít. Diváci si fotbal užívají, neboť už po zhruba dvaceti minutách stadionem obíhá mexická vlna.
20'
Teď to ale Griezmann udělal hodně mizerně, když chtěl oplatit přihrávku Mbappému, jenže místo toho poslal míč do zámezí.
19'
Griezmann parádní uličkou vyslal do šance Hernándeze, ale tomu chyběl malý krok, aby lépe zakončil, francouzský hráč nakonec skluzem poslal míč pouze do zámezí.
18'
Pogba se do zakončení nedostal a hosté míč odkopávají.
16'
Nizozemsko mohlo odpovědět, avšak situaci dva na jednoho hráči pokazili a míč skončil v zámezí.
14'
Matuidi v poslední chvíli zabránil míči v cestě za postranní lajnu, míče se zmocnili domácí, ale trestuhodně o něj přišli zbytečně laxností. Balónu se opět zmocnil Matuidi, přihrál na pravou stranu, kam naběhl úplně volný KYLIAN MBAPPÉ a na třetí pokus mu to už vyšlo, ačkoliv mnoho práce opravdu neměl, balón jen tečoval do zcela prázdné brány.
13'
Hostující tým zastavuje v útočné snaze ofsajd.
11'
Třetí zákrok nizozemského brankáře, tentokrát jeho pozornost vyzkoušel prudkou ranou z levé strany Hernández, avšak v tomto případě neměl Cillessen moc velké potíže.
11'
Mbappé v další dobré šanci, když hezky tečoval střílenou přihrávky, trefil však jen přesně náruč připraveného Cillessena, jenž byl ve střehu.
10'
Nyní si vynutili faul a rozehrávat budou na polovině soupeře, kousek za středovou lajnou.
9'
Francouzi dlouho drží míč na kopačkách, ale spíš si jen přihrávají mezi sebou.
7'
Domácí chvíli obléhali pokutové území, ale pak přenesli hru až ke svému brankáři.
6'
Griezmann se pokoušel o přihrávku před bránu, ale ta svého adresáta nenašla.
6'
Hosté přes obrannou hráz soupeře neprošli a o míč přichází.
4'
Matuidi se po pěkném pasu k míči nedostal, ale jeho tým rozehraje aut poblíž pokutového území.
3'
Také na druhé straně zahrozilo. Jeden z hráčů Nizozemska poslal z otočky míč po zemi ke vzdálenější tyči a míč projel jen kousek kolem domácí svatyně.
1'
Mbappé se dostal do první šance, když naběhl za obranu hostů, ti se sice stačili vrátit, ale francouzský hráč se kličkami dokázal dostat do zakončení, mířil k bližší tyči, ale u ní stál připravený Cillessen, který míč bravurně vyrazil.
1'

Francie: Areola – Pavard, Varane "C", Umtiti, Hernández – Kanté, Pogba – Mbappé, Griezmann, Matuidi – Giroud.
Náhradníci: Costil, Lecomte – Fekir, Tolisso, Nzonzi, Kimpembe, Dembélé, Rami, Sidibé, Lemar, Mendy, Thauvin.

Nizozemsko: Cillessen – Tete, de Ligt, van Dijk "C", Blind – Pröpper, Wijnaldum, de Jong – Promes, Depay, Babel.
Náhradníci: Padt, Zoet – van Aanholt, Janmaat, Aké, Vormer, de Roon, van de Beek, Strootman, Kluivert, de Jong, de Vrij.

Rozhodčí: A. Undiano – R. Alonso, R. Cabanero.
Vzájemné zápasy v posledních letech patří Francii, která vyhrála poslední čtyři střetnutí. Poslední vítězství Nizozemska se datuje v červnu roku 2008, kdy oranžový celek zvítězil 4:1.

Francie – Nizozemsko 4:0
Nizozemsko – Francie 0:1
Nizozemsko – Francie 2:3
Francie – Nizozemsko 2:0
Nizozemsko – Francie 4:1
Francie

Národní tým Francie se ještě stále raduje z mistrovství světa, které vyšlo svěřencům Didiera Deschampse na jedničku. Vždyť tým kolem kapitána Huga Llorise proplul šampionátem a dosáhl na trofej nejcennější. Ovšem na startu Ligy národů čekalo Les Bleus obtížné střetnutí se silným Německem. Duel branku nenabídl, a tak si oba celky připsali po bodu do tabulky. Ovšem nutno říct, že lepším celkem v utkání byli svěřenci Joachima Löwa.
Nizozemsko

Holanďané do Ligy národů zatím nezasáhli, ovšem v nové sezóně už odehráli jedno přátelské utkání. V tom na domácí půdě přivítali Peru, které zdolali 2:1. Jenže výhra Nizozemska se nerodila vůbec lehko, jelikož Oranje museli stav zápasu otáčet na svou stranu. O obě branky se ve druhém poločase postaral Memphis Depay z francouzského Lyonu. Země na pobřeží Severního moře se stále ještě vzpamatovává z neúčasti na mistrovství světa a chce rychlou nápravu.
Vítám vás u Ligy národů, v níž se představí úřadující mistři světa z Francie, kteří na Stade de France přivítají ambiciózní Nizozemsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.