Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Itálie - 14. října 2018   20:45

Polsko
Polsko
0:1
(0:0)
Itálie
Itálie
90+2' Biraghi  (Lasagna)
Polsko
Szczęsny – Bereszyński, Glik, Reca (87. Jędrzejczyk), Bednarek – Linetty (46. Błaszczykowski), Góralski, Szymański (46. Grosicki) – P. Zieliński – Milik, Lewandowski (C).
Drągowski, Fabiański – Pietrzak, Olkowski, Frankowski, Grosicki, Błaszczykowski, Kądzior, Kamiński, Kurzawa, K. Piątek, Jędrzejczyk.
J. Praprotnik (SVN)
Silesian Stadium, Chorzow
Itálie
G. Donnarumma – Florenzi (84. Piccini), Bonucci, Chiellini (C), Biraghi – Verratti, Jorginho, Barella – L. Insigne, Bernardeschi (81. Lasagna), Chiesa.

Sledovali jsme dobrý zápas s šancemi na obou stranách. Více jich měla Itálie a už se zdálo, že Polsko bude brát cenný bod z tohoto střetnutí. Avšak ve druhé minutě nastavení přišel roh Itálie a jejich šťastná branka. Pro dobře bránící a do předu hrající Polsko tak trochu nespravedlivé, avšak je to sport a Itálie je dnes tím šťastnějším týmem. Nicméně Polsko se za svůj výkon nemusí rozhodně stydět. Branek mohlo být v zápase rozhodně více, ale oba brankáři dnes předvedli výborné výkony.
90+3'
Zákroky brankáře Wojciech Szczęsny: 4.
Zákroky brankáře Gianluigi Donnarumma: 3.
90+2'
Itálie právě vstřelila branku!
A přece se jen branky dočkáme! Itálie zahrávala rohový kop a na centr Lasagny si na zadní tyči naběhl CRISTIANO BIRAGHI, který jej ve skluzu doklepl do branky. Asistence: Kevin Lasagna.
90+1'
Tři minuty se nastavují...
90'
Běží nám poslední minuta základní hrací doby a vypadá to, že se dnes dočkáme bezbrankového zápasu.
88'
Závěr zápasu je opatrnější, Itálie sice na míči, ale obrana Polska je dnes nejspíše nedobytná.
87'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Artur Jędrzejczyk.
87'
...nakonec nic a je tu další přerušení, kdy dojde na další střídání.
87'
Itálie již přes minutu kombinuje před brankou soupeře a uvidíme, co se z toho zrodí...
85'
Nyní ofsajd na druhé straně, do kterého se chytil Kevin Lasagna.
85'
Arkadiusz Milik si byl vědom, že se bude nacházet v ofsajdu a je tomu tak. Bez diskuze odevzdává míč soupeři.
84'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Cristiano Piccini.
82'
Aut a kdo jiný, než Reca jej může vhazovat. Jeho dlouhý pokus opět směřoval až do šestnáctky a tentokrát míč propadl až k brankáři, který jej bez obtíží zachytává.
81'
Itálie zvolila formu rozehrání na krátko. Nakonec přišel centr, ale opět končí míč mimo tři tyče a bude následovat odkop od branky Polska.
81'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Kevin Lasagna.
80'
Na první branku stále čekáme a možná přijde z rohového kopu Itálie...
78'
Polsko výrazně v posledních minutách hry vyrovnalo hru a hraje se nyní nahoru a dolů.
76'
Ani střela ze střední vzdálenosti od Federica Bernardeschiho nekončí v brance a míč se snáší kousek nad břevnem.
75'
Šance jsou na obou stranách, více na straně Itálie, ale oba brankáři zkrátka buď šance chytí nebo jsou to nepřesné střely, které končí kousek od branky.
73'
Nyní ve velké šanci domácí! Nejdříve unikl obraně Kamil Grosicki, jehož střelu vyrazil brankář, následně z dorážky střílel Arkadiusz Milik a ten posílá míč nad branku!
71'
Velká šance a ani tohle nekončí úvodní brankou! Federico Chiesa centruje a před brankou hlavičkuje osamocený Federico Bernardeschi, který posílá hlavičku trestuhodně mimo branku!
69'
Itálie má sice více ze hry, snaží se neustále útočit, ale jejich centrům zkrátka chybí to správné zakončení.
68'
Následný rohový kop nepřinesl nic. I na sklonku 70. minuty zápasu máme bezbrankový stav.
67'
Alessandro Florenzi dostal dobrý míč za obranu a nejspíše se lekl, že najednou je sám před brankářem a než stihl zakončit, tak už k němu přispěchali dva obránci a odzbrojili jej od míče.
66'
Itálie se dostala do útoku ve třech hráčích proti jednomu a nakonec míč končí v brance. Žel pro Itálii, pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd a branka nemůže být uznána!
65'
Reca ani na podruhé neuspěl se svým dlouhým autem.
64'
Reca vyslal dlouhý aut do šestnáctky soupeře, ale ten si obrana hostí pohlídala.
64'
I když se do zakončení dostal Kamil Grosicki, jeho střela neměla brankové parametry.
63'
Polsko se dostávalo do nadějného protiútoku, ze kterého nakonec nevznikla nebezpečná hrozba pro branku Itálie. Obrana Itálie se stihla včas vrátit.
60'
Po hodině hry máme stav bezbrankové a zatím hrají vlekou roli oba brankáři, kteří svými zákroky drží bezbrankový stav.
59'
Cristiano Biraghi po centru z pravé strany zakončuje hodně nepřesně a míč jde nad branku. Tohle měl trefit lépe a byla by z toho pěkná šance!
58'
A pozdvižení před brankou Itálie, kdy brankář dokázal vyrazit střelu z pravého úhlu, následná další střela z hranice šestnáctky již mířila nad jeho branku!
56'
Polsko hodně na těsno přistupuje ke svému soupeři a hodně mu tak znepříjemňují kombinační hru.
55'
Itálie si přihrává na polovině hřiště a nyní neví kudy směrem dopředu. Polsko se výborně brání.
54'
Centr z levé strany, ale Gianluigi Donnarumma připraven a jistým zákrokem si vyskočil pro centrovaný míč před jeho brankou.
53'
Ten nakonec nekončí šancí, následně se dopouští Itálie dalšího ofsajdu.
52'
Začátek druhého poločasu se taky odehrává v režii Italů, kteří mají možnost dalšího rohového kopu.
51'
Federico Bernardeschi se snažil projít do pokutového území a téměř se mu to podařilo, ale nakonec si předkopl míč před sebe a brankář včas vybíhá a bere si míč.
50'
Italové s míčem na polovině a náhle přišel dlouhý centr, avšak do ofsajdu.
49'
Reca nedokázal projít přes Barellu a domácí budou vhazovat aut.
48'
Jakub Błaszczykowski centruje na střed, ale našel jen hlavičku soupeře, který nepouští míč za sebe, kde nabíhal hráč Polska.
48'
Kamil Glik jen pohlídal dlouhý míč a nechá svého brankáře, aby rozehrál míč od své branky.
47'
Polsko se dostalo k centru z pravé strany, ale hráč již nestihl míč na hrací ploše a bude to jen odkop od branky soupeře.
46'
Polsko do druhého poločasu vystřídalo dva hráče a uvidíme, jestli se na jejich hře směrem dopředu něco pozmění.
46'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Damian Szymański, přichází Kamil Grosicki.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Jakub Błaszczykowski.
46'
V prvním poločase byla aktivní Itálie, která si vypracovala několik zajímavých střeleckých možností, které volaly po brance. Avšak Wojciech Szczęsny zatím předvádí jisté zákroky a jen díky němu je stav bezbrankový. Itálie dokonce nastřelila ihned v první minutě zápasu břevno! Polsko se ojediněle dostávalo před branku Itálie, ale se svými pokusy nebylo tak nebezpečné jako jejich soupeř.
45'
44'
Itálie se opět dostala do nebezpečné střely, ale Alessandro Florenzi selhal na výborném zákroku brankáře Polska!
43'
Blíží se nám závěr poločasu a Itálie drží míč na vlastní polovině...
42'
Bartosz Bereszyński se dostal do zajímavé šance, ale tu nemohl dotáhnout do konce, protože se chytl do ofsajdové pasti svého soka.
40'
Avšak ztrácí míč a Polsko se nyní snaží něco vymyslet směrem dopředu.
39'
Italové jsou opět na polovině soupeře, tak jako po většinu dosavadního průběhu zápasu, a uvidíme, jestli se dopracují k dalšímu ohrožení branky soupeře.
38'
Jacek Góralski nyní skluzem vystihl dobře mířenou kolmou přihrávku a zabránil tak pravděpodobně nebezpečnému útoku ze strany Itálie.
36'
Ta byla rozehrána na krátko a následný centr z pravé strany šel dobře před branku, kde se míč tak odrazil, že Wojciech Szczęsny musel skokem vyrazit nad svou branku. Již jeho druhý povedený zákrok!
35'
Barella faulován a standardní situace pro hráče v modrých dresech.
34'
Itálie se po dalším útoku dopustila ofsajdu. I když byl hodně těsný.
34'
Centr, který vyslal Piotr Zieliński neohrozil branku Itálie.
33'
Na druhé straně rychlý protiútok, kdy střílel Robert Lewandowski, jeho pokus byl sražený a rohový kop pro domácí.
33'
Avšak následná střela Jorginha si vyžádala dobrý zákrok brankáře Polska a skóre se ani po tomto nemění.
32'
Marco Verratti si výborně naběhl na centr a mnoho nechybělo, aby se dostal k míči a dal první branku zápasu.
31'
Jorginho přišlápl Lewandowského a vidí žlutou kartu. Jorginho se rozčiluje a hlavní rozhodčí mu ukazuje, že to byl jeho druhý podobný prohřešek a proto ta žlutá karta.
30'
Na delší centr si naběhl Wojciech Szczęsny a pohotově chytá míč.
29'
Ofsajd zastavuje další útočné počínání domácích a Itálie opět rozehrává a snaží se o další zteč branky.
28'
Marco Verratti chtěl centrovat, ale nakonec byl z jeho centru vysoký míč, který se nedostal za obranu soupeře.
28'
Uprostřed hrací plochy byl trochu přišlápnut Marco Verratti, ale nic vážného a Itálie ihned rozehrává.
27'
Federico Bernardeschi se dvakrát snažil dostat k míči a pokusit se o zakončení, ale pokaždé byl zastaven obránci.
25'
37:63% je aktuální držení míče a i z této statistiky jde vidět, že hosté jsou aktivnější.
24'
Nedovolený zákrok Góralského, který šel do souboje skluzem a míč pro Itálii poblíž poloviny hřiště.
23'
Konečně přišlo už i nějaké zakončení a po průniku do pokutového území dostal přihrávku Federico Bernardeschi, který míří mimo pravou tyč!
22'
Robert Lewandowski se mohl dostat do úniku, ale míč byl přece jen o něco rychlejší a brankář Itálie včas vyběhl.
20'
Dvacet minut hry za námi a hosté jsou stále aktivnějším celkem. Polsko se dostalo k pár centrům, ale brankář Gianluigi Donnarumma nemusel doposud řešit žádnou svízelnou situaci.
19'
Marco Verratti na levé straně dokázal obejít hráče a následně odcentrovat, ale před brankou nedokázal míč tečovat nikdo z jeho spoluhráčů. Škoda, ten centr nebyl vůbec špatný.
18'
Další centr Polska byl poměrně hodně přetažený a nakonec bude Itálie vhazovat aut.
17'
Domácí centrují z pravé strany, avšak obrana Itálie působí jistě a nedovolila již žádnou následující akci před jejich brankou.
16'
Piotr Zieliński poslal nadýchaný centr do šestnáctky, který byl ještě prodloužen hlavičkou, ale následně už hlavička obránce dokázala míč odrazit.
15'
Standardní situace pro Polsko. Poté, co se do rychlého útoku dostával Arkadiusz Milik, který byl zezadu faulován Barellou.
14'
Italové jsou od úvodu zápasu aktivnější. Nyní se však provinili na polovině hřiště faulem a míč bude rozehrávat domácí celek.
12'
Hosté přispěchali s dalším dobrým pokusem, ale nyní tomu chybělo pořádné zakončení a následný centr z pravé strany už jen proletěl pokutovým územím.
11'
Itálie drží míč na vlastní polovině a opět se snaží kombinačně dostat na dostřel branky soupeře.
10'
Ten byl rozehraný do strany a nějakou dobu udržovali hráči míč ve vzduchu, následně se Polsku daří jej dostat na zem a také vyvézt od své branky.
10'
Itálie si vybojovala svůj první rohový kop zápasu...
9'
Lorenzo Insigne dostal míč do uličky, avšak obránce domácích byl u něj dříve a zahrává jej do autu.
8'
A druhý pokus byl lepší, v pokutovém území se k míči dostal Lorenzo Insigne a zkusil technicky vystřelit. Míč se snesl kousek nad branku.
8'
Nakonec jsou vytlačeni až k polovině hřiště a musí se snažit nadále.
7'
Hosté se postupnou kombinací snaží dostat na dostřel branky svého soupeře.
5'
Polsko se dostalo k centru z pravé strany, ale obrana Itálie bez obtíží odráží míč.
4'
Arkadiusz Milik šel do souboje vysokou nohou a je mu po právu pískán tento nedovolený zákrok.
3'
Dlouhý aut nakonec nepřinesl nic závažného před brankou Itálie.
2'
Reca posílá své spoluhráče až do šestnáctky a vypadá to na dlouhý aut z jeho strany.
1'
A ihned v první minutě skvělá střela Itálie a míč orazítkoval břevno domácí branky! O tuto střelu se zasloužil Jorginho.
1'

Polsko: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Reca, Bednarek – Linetty, Góralski, Szymański – P. Zieliński – Milik, Lewandowski (C).
Náhradníci: Drągowski, Fabiański – Pietrzak, Olkowski, Frankowski, Grosicki, Błaszczykowski, Kądzior, Kamiński, Kurzawa, K. Piątek.

Itálie: G. Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Chiellini (C), Biraghi – Verratti, Jorginho, Barella – L. Insigne, Bernardeschi, Chiesa.
Náhradníci: Sirigu, Perin – Piccini, Criscito, Bonaventura, Lorenzo Pellegrini, Lasagna, D. Berardi, Acerbi, Immobile, Gagliardini, Giovinco.

Rozhodčí: J. Praprotnik (SVN).
Polsko
Polsko již má za sebou odehrána dvě kola v rámci Ligy národů. V prvním zápase remizovali s Itálií 1:1, kdy se o jedinou branku postaral Zielinski. Další zápas svedli těžkou bitvu s Portugalskem, kterému nakonec podlehli 2:3! O branky se postaral Piatek a hráč Wolfsburgu, Blaszczykowski.
Itálie
Itálie tedy, jak již bylo řečeno, remizovala v prvním zápase se svým dnešním soupeře, kdy Jorginho vyrovnával z penalty. V následném zápase padli 0:1 s Portugalskem. Itálie je v tabulce na posledním místě s jedním bodem.
Pro oba celky je tento zápas hodně důležitý. Každý tým potřebuje další body, aby se vyhnul poslednímu místu v tabulce, které znamená sestup do nižší ligy a to do ligy B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.