Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Island - 8. září 2018   18:00

Švýcarsko
Švýcarsko
13' Zuber (Ricardo Rodríguez) • 23' Zakaria (Schär) • 53' Shaqiri  • 67' Seferović (Schär) • 71' Al. Ajeti (Seferović) • 82' Mehmedi (Zakaria)
6:0
(2:0)
Island
Island
Švýcarsko
Sommer – Ricardo Rodríguez, Akanji, Schär, Mbabu – Xhaka (C), Zakaria – Zuber (79. Sow), Shaqiri, Embolo (65. Al. Ajeti) – Seferović (72. Mehmedi).
M. Oliver
Kybunpark (St. Gallen)
Island
Halldórsson – Sävarsson, R. Sigurdsson, A. Skúlason, Ingason – Gíslason (74. Sigurjónsson), G. Sigurdsson (C), Pálsson, B. Bjarnason (65. E. Bjarnason) – Bödvarsson, B. Sigurdarson (60. Kjartansson).

Švýcarsko pokračovalo ve své parádní hře i ve druhém poločase, kdy přidalo celkem čtyři branky! Postupně se o ně postarali – Shaqiri, Seferović, Al. Ajeti a Mehmedi. Zrovna poslední dva střelci střídali ve druhém poločase a ihned zanedlouho po vystřídání se taktéž dokázali prosadit. Domácí trenér měl tedy šťastnou ruku ve svém střídání. Island nepředvedl téměř nic a Sommer nemusel vytahovat žádný extra zákrok. Zkrátka dnes na Švýcarsko neměli.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 15:11.
90+2'
90+1'
Admir Mehmedi se snažil vystřelit, ale napálil nejbližšího stojícího protihráče.
Zákroky brankáře Hannes Halldórsson: 3.
Zákroky brankáře Yann Sommer: 1.
90'
Rozhodčí nastavuje ještě dvě minuty.
89'
Island drží míč na své vlastní polovině a už se ani nesnaží nějak vehementně dostat do útoku.
88'
Utkání se již víceméně dohrává a fanoušci na stadionu již děkují svému týmu za dnešní předvedenou hru.
86'
Zatím to nevypadá, protože Švýcaři i přes velké vedení stále hrají disciplinovaně a nepouští svého soupeře do pořádného zakončení.
85'
Do konce zápasu zbývá zhruba pět minut a o vítězi dnešního zápasu již není pochyb. Dokáže Island alespoň dát čestný zásah?
82'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Island je úplně v rozpacích. Nyní nechal v klidu zaútočit svého soka a po pravé straně utekl Zakaria, který naservíroval míč před branku, kde ADMIR MEHMEDI neměl problémy se zakončením. Asistence: Denis Zakaria.
82'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Švýcarsko).
79'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Djibril Sow.
78'
Švýcarsko zahrávalo rohový kop a centr na zadní tyči se snažil zpracovat Albian Ajeti, ale neuspěl.
74'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Rúrik Gíslason, přichází Rúnar Sigurjónsson.
73'
Rohový kop hostí neznamenal nebezpečí pro branku Sommera.
72'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Admir Mehmedi.
71'
A je tu pátá branka zápasu, která určitě bude platit. Haris Seferović přihrává z pravé strany před branku a před chvílí střídající ALBIAN AJETI skóruje. Ani Birkir Sävarsson jej neubránil, seč se stačil. Asistence: Haris Seferović.
69'
Švýcarsko opět dostalo míč do branky, ale tato branka nebude platit, protože pomezní rozhodčí ukazuje ofsajd.
67'
A souhra Švýcarska je v dnešním zápase velmi dobře sehraná. Fabian Schär našel v pokutovém území patičkou svého spoluhráče HARISE SEFEROVIĆE a ten pěknou střelou umístil míč k levé tyčce. Asistence: Fabian Schär.
66'
Švýcarsko vystřídalo a nyní si bude ve zbytku zápasu spíše užívat zápas, neboť již vede o tři branky a na hře Islandu to nevypadá, že by měl tohle vedení Švýcarska ohrozit.
65'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Elmar Bjarnason.
65'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Albian Ajeti.
63'
Hannes Halldórsson vyrazil střelu svého soupeře jen před sebe a dorážet se snažil Haris Seferović, nakonec si však brankář našel cestu k míči a nedopustil další branku svému soupeři.
61'
Island zahrával standardní situaci, kterou Sommer vyrazil.
60'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Björn Sigurdarson, přichází Vidar Kjartansson.
59'
Švýcarsko i nadále pokračuje ve své aktivní hře a svého soka k ničemu nepouští.
57'
Švýcarsko se dostalo k další brance, ale tentokrát je radost domácích předčasná, neboť kvůli ofsajdu branka není uznána.
53'
Exekuce se ujal XHERDAN SHAQIRI, který vyslal pěknou střelu na branku a míč zapadl přesně jak zamýšlel.
52'
Ragnar Sigurdsson nepříjemně fauluje Embola a to bude zajímavá standardní situace pro domácí celek.
50'
Denis Zakaria se snažil ještě u postranní čáry zpracovat míč, ale nakonec je to odkop od branky Islandu.
49'
Granit Xhaka fauluje na polovině hřiště kapitána hostí a to Gylfiho Sigurdssona.
48'
Island se rohovému kopu ubránil. Domácí se snažili hru rychle vrátit před branku soupeře, ale nakonec je z toho nepřesnost a následuje odkop od branky hostí.
47'
Centr z pravé strany a nakonec je z toho rohový kop Švýcarska, které ihned vletělo na svého soupeře.
46'
Haris Seferović se dostal ihned v první minutě druhého poločasu do úniku, ale nakonec nedokázal ideálně zakončit.
46'
První poločas nám přinesl jednostrannou hru a to v podání Švýcarska, které po brankách Zubera a Zakarii vedou 2:0! Island se za celý poločas nedostal do pořádné šance a Sommer v brance neměl v prvním poločase příliš mnoho práce.
45+1'
45'
Jedna minuta se nastavuje nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
44'
...hosté stále u míče a nyní se stáli na svou polovinu a jakoby nevěděli kudy kam dopředu.
43'
Zatím kombinuje na polovině hřiště...
42'
Island se dostal na delší dobu k míči, vymyslí něco před závěrem poločasu?
41'
Embolo si parádně zaběhl za obranu soupeře, ale o něco hůř si zpracoval míč a Hannes Halldórsson byl u míče dřív.
40'
Po nepřesném zakončení bude následovat odkop od branky Islandu, který se zatím marně snaží nějakým způsobem ohrozit Sommera v brance.
38'
Po centru z levé strany hlavičkoval Embolo, ale umístil svou hlavičku nad branku.
37'
Náznak útoku hostí, ale nakonec nepřesná kombinace a míč je v moci Sommera, který bude rozehrávat.
36'
Ricardo Rodríguez a jeho centr, který mu vůbec, ale vůbec nesedl.
35'
Domácí se valí na Island s dalším útokem, dokáží vstřelit ještě jednu branku do konce prvního poločasu?
34'
Ten zahrával Denis Zakaria, jehož centr byl odhlavičkován, avšak na hranici šestnáctky se dostal ke střele Xherdan Shaqiri, ale mířil trochu výš nad branku.
33'
Kevin Mbabu vystřelil na branku a donutil Hannese Halldórssona k tomu, aby vyrazil vysoký míč. Rohový kop...
33'
Island provedl centr, který ihned obrana Švýcarska odvrací a podniká rychlý protiútok.
32'
No a Embolo je za faul na Birkira Bjarnasona odměněn žlutým papírkem.
32'
Island se dostal před branku soupeře a vykoledoval si faul.
30'
Půl hodina hry je za námi a Švýcarsko naplňuje beze zbytku roli favorita.
29'
Ari Skúlason vhazoval aut, nicméně Švýcarsko velmi rychle získalo míč zpět na své kopačky.
27'
Dostali se na polovinu Švýcarska, ale to bylo tak vše, na co se prozatím zmohli.
26'
Islanďané mají přece jen teď o něco míč ve své moci, dočkáme se i od nich nějaké brankové akce?
25'
Island toho zatím v dnešním zápase moc nepředvedl, uvidíme, zda jej Švýcaři nechají hrát, poté co vstřelili dvě branky.
23'
Exekuce standardky se ujal Xherdan Shaqiri, který vyslal pěkný centr na branku. Hannes Halldórsson stačil vyrazit míč jen před sebe a to přímo na kopačku Fabiana Schära, který jen přiklepl na volného DENISE ZAKARIU a ten zakončoval do prázdné branky. Asistence: Fabian Schär.
23'
Kevin Mbabu byl faulován a následuje standardní situace Švýcarů.
22'
Po dvaceti minutách hry vede favorit zápasu 1:0 a má drtivé držení míče. Island se velmi těžko dostává z vlastní poloviny a většinou ihned ztrácí míč.
21'
To se i stalo, ale dostali se jen k šestnáctce soupeře bez střelby na Sommera.
20'
Švýcarsko se ocitlo v těsném ofsajdu a Island tak bude moci se dostat po delší době k míči a třeba i zaútočit.
17'
Island se po obdržené brance nemůže dostat vůbec do útoku a pouze se brání na vlastní polovině.
15'
Domácí celek je při chuti a opět se dostává ke kombinaci na polovině soupeře.
13'
Švýcarsko dlouhou dobu kombinovalo na hranici šestnáctky a postupně zatlačilo obranu Islandu až před sovu branku, následně na levé straně dostal míč Ricardo Rodríguez , který přihrál na STEVENA ZUBERA a ten zkusil vystřelit a míč se od břevna odrazil směrem do branky.
12'
Island tedy poprvé zahrozil před brankářem Sommerem, který se poprvé v zápase musel mít více na pozoru.
12'
Island zahrával standardní situaci. Byl z toho pěkný centr, kde se míč snažil před brankou tečovat Björn Sigurdarson, ale nakonec minul.
11'
Žlutou kartu dostává Fabian Schär (Švýcarsko).
9'
Nyní si Švýcaři nerozuměli v kombinaci a Manuel Akanji poslal centr do území, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
8'
Haris Seferović se asi zatím zastřeluje, protože tato střela mu vůbec nesedla a poslal míč hodně vysoko nad branku.
7'
Na dlouhý centr si našel cestu Hannes Halldórsson a přes svého spoluhráče sice přepadl, ale udržel míč ve svých rukavicích.
7'
Od úvodu zápasu je viditelné, kdo bude v dnešním zápase diktovat tempo hry a bezpodmínečně jsou to Švýcaři, kteří se budou snažit o otevření skóre.
6'
Faul Švýcarů na pravé straně v blízkosti rohového praporku. Brankář bude rozehrávat.
5'
Švýcaři se snažili o centr z levé strany, ale nakonec vybojovali rohový kop, který byl odvrácen obranou soupeře.
4'
Birkir Bjarnason dostal dobrou přihrávku a měl dobrou pozici ke střele, ale místo toho si ještě potáhl míč a nakonec neuspěl ani se svým centrem.
3'
Švýcarsko operovalo před brankou Islandu, nakonec vše končí nepovedeným centrem do šestnáctky.
2'
První střela na branku Islandu a Hannes Halldórsson musel vyrazit míč.
2'
Manuel Akanji nyní provedl dobrý obranný skluz a zabránil soupeři v postupu k brance.
1'
Haris Seferović byl vyslán dopředu, ale míč byl dlouhý. Brankář Islandu však špatně rozehrál na svého obránce a zahrál míč do autu.
1'
Švýcarsko rozehrálo dnešní přátelské utkání v rámci Ligy národů.
1'

Švýcarsko: Sommer – Ricardo Rodríguez, Akanji, Schär, Mbabu – Xhaka (C), Zakaria – Zuber, Shaqiri, Embolo – Seferović.
Náhradníci: Kobel, Mvogo – Al. Ajeti, Djourou, E. Fernandes, Freuler, Gavranović, Klose, Mehmedi, Moubandje, Sow, Widmer.

Island: Halldórsson – Sävarsson, R. Sigurdsson, A. Skúlason, Ingason – Gíslason, G. Sigurdsson (C), Pálsson, B. Bjarnason – Bödvarsson, B. Sigurdarson.
Náhradníci: Rúnarsson, Schram – Árnason, E. Bjarnason, Eyjólfsson, Fjóluson, Kjartansson, Magnússon, Sigthórsson, Sigurjónsson, Traustason, Thorarinsson.

Rozhodčí: M. Oliver.
Švýcarsko
Švýcarsko se v dnešním zápase představí poprvé od prohraného osmifinále na MS v Rusku. Ve skupině obsadili druhé místo, ihned za první Brazílií. V osmfinále pak nestačili na Švédsko, s kterým sice sehráli vyrovnanou partii, ale Švédsko po výsledku 1:0 postoupilo do čtvrtfinále.
Island
Island se taky představil na MS v Rusku, avšak do vyřazovacích bojů nepostoupil a skončil ve skupině D na posledním místě se ziskem jednoho bodu. V prvním zápase remizoval 1:1 s Argentinou a vypadalo to, že Island bude silným protivníkem i pro další soupeře, avšak pak přišly porážky s Chorvatskem (kde se to dalo čekat), avšak s Nigérií již tolik ne. Nyní bude chtít zapomenout na nepovedené MS a v dnešním zápase urvat nějaké body do tabulky v rámci Ligy národu UEFA.