Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Anglie - 15. listopadu 2020   20:45

Belgie
Belgie
10' Tielemans (R. Lukaku) • 24' D. Mertens
2:0
(2:0)
Anglie
Anglie
Belgie
Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen (C) – Meunier, Witsel, Tielemans, T. Hazard – D. Mertens (83. Praet), De Bruyne – R. Lukaku.
Makkelie – Diks, Steegstra
Anglie
Pickford – Mings, Dier, Walker – Trippier (70. Sancho), Rice, J. Henderson (46. Winks), Chilwell (38. Saka) – Grealish, Mount (69. Calvert-Lewin) – Kane (C).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera.

Fauly: 15:8
Belgie s 12 body zůstává první v tabulce, ale postup do play-off ještě nemá jistý, dva body ztrácí Dánsko, které porazilo 2:1 Island. Anglie má sedm bodů, Island nula.
Zápas je u konce, Belgie dnes předvedla velmi solidní výkon a porazila Anglii 2:0. Za cestě k vítězství domácím hodně pomohl především první poločas, ve kterém vstřelili dva góly ze dvou střel na branku. Smolný zápas zažil brankář Anglie Jordan Pickford, který u obou gólů nemohl téměř nic dělat. Nejprve ho překonal v 10. minutě dvakrát tečovanou střelou, která se ještě odrazila od tyče Youri Tielemans, ve 24. minutě se pak prosadil krásnou střelou z přímého kopu Dries Mertens. Ve druhém poločase už žádné góly nepadly. Anglie se nebyla schopna dostat přes soustředěnou obranu Belgie a domácí si sice vytvořili dva nadějné brejky, ale Lukaku ani jeden z nich neproměnil. Špatnou zprávou pro Anglii navíc je, že kvůli zranění nedohráli utkání obránci Ben Chilwell a Kieran Trippier.
90+4'
90+3'
Závěr utkání Belgie zvládá bez problémů a své vítězství už nemůže ztratit.
90+2'
Lukaku si po rychlé přešlapovačce připravil míč na levačku, ale jeho technická rána nakonec skončila kousek vedle anglické branky.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Kane tentokrát nedokázal vrátit přihrávku Sanchovi a balón skončil až u Courtoise.
89'
Kane se dokázal ve vápně otočit s míčem a přihrával před branku, tam to však měli pokryté Belgičané, kteří tam byli v převaze.
87'
Witsel si rychle zpracoval míč a střílel zevnitř vápna pravačkou, ale hodně nepřesně, Pickford mohl zůstat v klidu.
86'
Sancho se mohl poprvé po své příchodu na hřiště ukázat, ale po přihrávce Kanea se ještě místo střely rozhodl centrovat.
85'
Pak ještě hledal Saka svou přihrávkou před brankou Kanea, ale ten se k míči nedostal.
84'
Grealish vysunul pěknou přihrávkou dopředu Riceho, který pak centroval, ale nepřesně.
83'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Dennis Praet.
82'
Kapitán anglické reprezentace Harry Kane dnes nemá den. Nyní si navedl dobře míč na pravačku, ale jeho střela se mezi tyče nevešla.
80'
Belgičané jsou pečlivě zformovaní ve třech liniích před svým pokutovým územím a šikovně brzdí všechny akce Anglie.
79'
Grealish zkusil přes Denayera vystřelit. Ten míč sice zablokoval, ale je to rohový kop pro Albion.
78'
Kane se stáhl trochu hloub do pole, aby pomohl Anglii s výstavbou akcí. Jenomže to potom chybí na hrotu.
77'
Belgie nebyla tak daleko od třetí branky, De Bruyne výborně našel Lukakua, kterého ale dokázal vychytat Pickford, jednička anglické reprezentace a Evertonu v Premier League.
76'
Belgičané se přeci jen pokusili překvapit Anglii z brejku. Hosté ho sice zastavili, ale domácí zůstávají u míče.
75'
Belgie se sice už dlouho nedostala na odstřel branky soupeře, ale zároveň se zatím bez problému brání a drží si vedení o dva góly.
73'
Walker hledal centrem Kanea, ale tomu spadl míč na ruku, takže anglická akce nemohla pokračovat.
72'
Calvert-Lewin to teď s agresivitou při napadání trochu přehnal a fauloval Thorgana Hazarda.
71'
Dominic Calvert-Lewin vysoko napadal rozehrávku soupeře, ale nevybojoval ani rohový kop.
70'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Jadon Sancho.
69'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Dominic Calvert-Lewin.
69'
Mason Mount málem dokázal vystihnout rozehrávku Belgičanů, nakonec mu ale kousek chyběl.
67'
Anglie se stále snaží stupňovat svůj tlak, tak aby dosáhla na kontaktní gól. Střílet z dálky se rozhodl Kyle Walker, ale míč na branku neprošel.
65'
Hra už zase pokračuje, uvidíme, zda se ještě zapojí Trippier, hráč Atlética Madrid.
64'
Kieran Trippier má problém s okem a je ošetřován. Dries Mertens se m ještě přišel dodatečně omluvit.
63'
Na trávníku zůstává ležet Kieran Trippier, když si toho jeho spoluhráči všimli, zakopli míč do autu.
62'
Mings si trochu zahrával v rozehrávce, ale nakonec mu jeho risk vyšel, Belgie se k míči v nebezpečném prostoru nedostala.
61'
Grealish si sice dokázal najít palebnou pozici, ale střílel mimo tři tyče.
60'
Anglie má sice zatím 57% držení míče, ale zatím neměla až na jedinou výjimku žádnou velkou šanci.
59'
Rozběhnutému Jacku Grealishovi se do cesty postavil Mertens a fauloval ho. Anglie rozehrává na krátko a pokračuje v kombinaci.
57'
Thibaut Courtois si právě připsal svůj první zákrok, když zasahoval proti Kaneově přízemní střele z hranice vápna. Nic těžkého pro tohoto zkušeného brankáře.
56'
Jason Denayer zezadu nečistě dohrál Kanea, takže Angličané budou moci pokračovat ve své územní převaze.
55'
Tentokrát z přímého kopu střílel Trippier, ale vůbec se mu to nepovedlo, trefil jen svého spoluhráče Mingse.
54'
Za žlutou kartu teď fauloval Grealishe Thomas Meunier a znovu to bylo jen těsně před pokutovým územím.
53'
Saka se na chvíli dostal ve vápně k míči, ale byl obklopen samými Belgičany a nedokázal najít spoluhráče.
52'
Za míč se postavil Mason Mount, který si věřil na zakončení, branku ovšem netrefil.
51'
Kane upadl a skončil na zemi ve vápně Belgie, ale rozhodčí ten faul Alderweirelda vytáhl ještě před vápno. Stoper Belgie dostává žlutou kartu.
50'
Romelu Lukaku byl sice u míče ve vzduchu jako první, ale při zpracování si pomáhal rukou, což dobře viděl rozhodčí.
49'
Angličané sice drží míč, ale jen uprostřed hřiště, kde nejsou pro Belgii vůbec nebezpeční.
47'
Grealish si dobře pokryl míč tělem a faulovat ho tak byl nucen Alderweireld.
46'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Harry Winks.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas je za námi, Belgie doma v utkání A Ligy národů UEFA nad Anglií 2:0. Domácí tým se zatím prezentuje maximálně účinným fotbalem. Belgičané nechávají hrát Anglii, ale bez problémů její akce brání a když už se dostanou do šance, vždy je z toho gól. Dvě střely na branku znamenaly pro domácí dva góly. Ten první vstřelil v 10. minutě po Lukakuově přihrávce Youri Tielemans, na 2:0 pak zvyšoval krásným gólem z přímého kopu Dries Mertens.
45+3'
45+2'
Belgie si dobře hlídá závěr poločasu, hostující tým k ničemu nepouští.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Po rohovém kopu se ještě ke střele dostal Mason Mount, ale ten dnes už podruhé netrefil branku.
44'
Harry Kane se dostal do střelecké pozice zevnitř pokutového území, ale Courtois mu dokázal zmenšit střelecký úhel a míč vyrazil.
44'
První žlutou kartu utkání dostává domácí Axel Witsel za faul na Kanea uprostřed pole.
42'
Lukaku dostal výbornou přihrávku do běhu na pravé křídlo. Přihrávkou pod sebe poté hledal De Bruyneho, ale ten byl dobře pokrytý.
41'
Thibaut Courtois samozřejmě hodně hráčů z anglické reprezentace velmi dobře zná, protože před svým odchodem do Realu Madrid působil v londýnské Chelsea.
41'
Sakův centr z levé strany se stal jen dárkem pro brankáře Courtoise, který zatím nemusel dnes předvést žádný těžký zápas.
40'
Riceho přihrávka mířila mezi Mounta a Saku a skončila tak jen v zámezí.
39'
První poločas se blíží ke konci a stále platí, že Anglie má sice míč častěji na svých kopačkách, ale zatím jejím akcím chybí nápad a hlavně náběhy od útočného tria.
38'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Bukayo Saka.
38'
Zdravotní potíže Bena Chilwella a obránce Chelsea bude muset střídat.
37'
De Bruyne se znovu ochotně zatáhl blíž ke své brance a pomohl svému týmu získat míč.
36'
Chvíli se nehrálo kvůli ošetřování Chilwella, ale ten už je v pořádku a pokračuje se ve hře.
34'
Grealish hledal před brankou Masona Mounta, ale záložník Chelsea, který rozhodl minulý zápas proti Belgii, tentokrát netrefil branku.
33'
Jack Grealish se ocitl v šestnáctce s míčem na kopačce, ale předkopl si ho příliš daleko, a tím pádem i ztratil.
31'
Kyle Walker prokázal své rychlé nohy a za odměnu, že zdánlivě ztracený míč nevypustil, vybojoval aut.
30'
Kane s Grealishem si znovu vyměňovali míč, tentokrát se do jejich kombinace vložil De Bruyne, který se zapojil do bránění.
29'
Thomas Meunier byl ve vzduchu nejvýš a po rohovém kopu odhlavičkoval balón.
29'
Tentokrát si Grealish nabíhal na hrot na přihrávku od Kanea, ale dobře to viděl Toby Alderweireld a odkopl míč na rohový kop.
28'
Chilwell hledal centrem z levé strany Grealishe, ale k němu míč nedorazil.
27'
Pickford se zapojil do rozehrávky Anglie. Pro něj je to zatím hodně nešťastný zápas. Na míč si skoro nesáhl a už ho musel dvakrát lovit ze sítě.
26'
Do anglické kombinace ve středu pole se vloudila nepřesnost a dopředu se tak může pousnout domácí reprezentace.
25'
Anglie se zase hned usazuje na polovině soupeře. Pokud chce reprezentace Albionu se zápasem ještě něco udělat, má na to samozřejmě dost času, ale hodilo by se jí snížit ještě do poločasu.
24'
Belgie právě vstřelila branku!
Belgičané ukázkově těží z minima maximum a už vedou 2:0! Exekuci přímého kopu si vzal na starosti DRIES MERTENS a svou kouzelnou pravačkou zakroutil míč přes zeď přesně k tyči. Pickford se natahoval marně.
22'
Belgičané dostanou možnost navýšit své vedení z přímého kopu z nebezpečné pozice, který rozhodčí nařídil po Riceově faulu na De Bruyneho.
21'
Witsel zastavil nedovoleným způsobem průnik Grealishe, v souboji si pomáhal rukama.
19'
Až na tu gólovou akci zatím Belgičané vepředu vůbec nic nepředvedli. S průběžným skóre ale mohou být nadmíru spokojeni.
18'
Belgie se nyní snaží trochu zklidnit hru a opět se prezentuje postupným založením útoku.
16'
Z pravé strany centroval De Bruyne, míč raději odklidil na rohový kop Eric Dier.
15'
Jack Grealish je zatím úplně u všeho co se týče útočných akcí Anglie. Nyní se snažil střílet z hranice šestnáctky, jeho pokus byl ale zablokovaný.
14'
Na Anglii zatím není nijak znát, že rychle inkasovala a pokračuje ve svém aktivním pojetím, kterým se prezentuje už od začátku.
13'
Anglie zkusila nacvičený signál. Míč se dostlal do vápna Belgie, ale k zakončení nedošlo.
13'
Youri Tielemans fauloval velice aktivního Grealishe, Anglie bude rozehrávat standardní situaci.
12'
Další rohový kop Belgičané ubránili už s větším klidem.
12'
K hlavičce se dostal Harry Kane a míč by zamířil do branky, ale na brankové čáře stál Lukaku a dokázal míč hlavou dostat ven.
11'
Na druhé straně si na centr na první tyč nabíhal Grealish a je z toho rohový kop pro Anglii.
10'
Z první akce, kterou Belgie dotáhla do konce se hned raduje z gólu a jde do vedení 1:0! Z hranice pokutového území vystřelil po Lukakuově přihrávce YOURI TIELEMANS a míč se od levé tyče odrazil do brány. Pickford si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal. Asistence: Romelu Lukaku.
9'
Jack Grealish si dobře pokryl míč a byl faulovaný, takže k míči se dostanou znovu Angličané.
8'
Belgie se zatím nedokáže prosadit přes přehuštěný střed pole, teď to zkusil kapitán a stoper Jan Vertonghen nákopem za obranu, ten ale nebyl vůbec přesný.
6'
Belgičané zatím v úvodních minutách hrají hodně opatrně, nikam se zbytečně neženou, raději volí postupný útok.
5'
Belgičané se znovu celkem bez problému ubránili anglickému nájezdu a nyní mohou založit od obránců svou vlastní akci.
4'
Angličané se usadili na polovině soupeře, zatím akce hostů nikdy v kombinaci nevynechají Jacka Grealishe, kapitána Aston Villy, který hraje v této sezoně zatím ve skvělé formě.
3'
Tentokrát převzal Kane míč ještě ve středu pole a nedokázal obejít Witsela, který mu sebral balón.
2'
Po Grealishově přihrávce se dostal do první střely zápasu anglický kapitán Harry Kane, ale jeho rána po zemi nebyla přesná.
1'
Zápas je už v plném proudu, Belgičané hrají tradičně celí v červeném, Angličané mají taktéž svou tradiční bílo-modrou variantu dresů.
1'
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na trávníku a chystají se pomalu na úvodní hvizd.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen (C) – Meunier, Witsel, Tielemans, T. Hazard – D. Mertens, De Bruyne – R. Lukaku.
Náhradníci: Mignolet, Casteels – Mechele, Lukebakio, Foket, Vanaken, Verschaeren, Praet, Ch. Benteke, Delcroix, Chadli, Batshuayi.

Anglie: Pickford – Mings, Dier, Walker – Trippier, Rice, J. Henderson, Chilwell – Grealish, Mount – Kane (C).
Náhradníci: Pope, D. Henderson – M. Keane, Sancho, Winks, Maitland-Niles, Calvert-Lewin, Foden, Saka, T. Abraham, Bellingham.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.
Vzájemné zápasy

Jak již bylo zmíněno, poslední vzájemné utkání z této skupiny vyhrála Anglie doma 2:1, předtím se na MS 2018 v Rusku radovala z výhry 2:0 Belgie a získala tak bronz. Na tom samém turnaji se tyto dvě země potkaly i ve skupině, kde znovu vyhrála Belgie, tentokrát 1:0.
Anglie

Anglie je tradiční fotbalovou zemí a na tamní reprezentaci jsou vždy kladeny jen ty nejvyšší nároky. V posledních letech se podařilo Angličanům reprezentaci výrazně omladit a už na posledním MS Anglie skončila čtvrtá, když prohrála utkání o bronz právě s Belgií 0:2. O další úspěch bude tento progresivní mladý tým bojovat na nadcházejícím letním mistrovství Evropy. V Lize národů má zatím Anglie v této sezoně proměnlivé výsledky. Na úvod sice vyhrála 1:0 na Islandu, pak remizovala 0:0 v Dánsku a následně porazila doma 2:1 Belgii, ale pak nečekaně prohrála 0:1 s Dánskem. I proto je nyní Anglie až třetí se stejným bodovým ziskem, jako mají Dánové.
Belgie

Belgie patří už několik let mezi naprostou světovou fotbalovou špičku, což zatím potvrzuje i v Lize národů, kde je aktuálně po čtyřech kolech na prvním místě skupiny 2 v Lize A. Belgičané na úvod vyhráli 2:0 v Belgii, poté porazili doma Island jasně 5:1. Pak přišla jejich zatím jediná porážka 1:2 v Anglii, načež si zpravili chuť vítězstvím 2:1 na hřišti Islandu. Belgie má na první místě náskok dvou bodů na Anglii, vítěz se podívá na závěrečný turnaj Ligy národů a rozdá si to s ostatními nejlepšími týmy z Ligy A o celkové vítězství.
Zdravím a vítám všechny příznivce mezinárodního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání A ligy národů UEFA skupiny 2 mezi týmy Belgie a Anglie. Zápas se odehraje na King Baudouin Stadium v Bruselu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.