Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Švédsko - 11. října 2020   18:00

Chorvatsko
Chorvatsko
32' Vlašić (Brekalo) • 84' Kramarić (Perišić)
2:1
(1:0)
Švédsko
Švédsko
66' M. Berg  (Forsberg)
Chorvatsko
Livaković – Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak (75. Kramarić) – Brozović – Kovačić (61. Pašalić), Modrić (C), Vlašić – Brekalo (74. D. Bradarić), Perišić (85. Petković).
Beaton – Potter, McFarlane (vš. SCO)
Stadion Maksimir, Záhřeb
Švédsko
Olsen – Lustig, Lindelöf, P. Jansson, Augustinsson – Kulusevski, K. Olsson, Ekdal (83. Seb. Larsson), Forsberg – Isak (65. Claesson), M. Berg.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:11.
Je konec! Ve druhém poločase jsme viděli dvě branky a spokojenější rozhodně budou domácí fotbalisté, kteří zvítězili 2:1. Ve druhém poločase se Švédsko dočkalo srovnání, když jasnou gólovou možnost využil Marcus Berg. Dlouho to následně vypadalo, že se budou body dělit, jenže to se nakonec nestalo. Chorvaté předvedli v 84. minutě rychlou akci, ve které našel Ivan Perišić úplně volného Andrej Kramarić, jenž vlastně dával do prázdné brány.
90+4'
90+3'
Dominik Livaković si chvilku podržel míč na své kopačce, načež ho také odkopl na polovinu. Dnes to vypadá, že si Chorvaté opravdu odvezou body.
90+2'
Jenže Chorvaté nyní získali balón a nekompromisním okopem ho poslali daleko od brány. Se švédskými nadějemi to zatím nevypadá zrovna dobře.
90+1'
Švédsko se ještě hodně snaží, chtělo by srovnat stav dnešního zápasu. Chorvaté jsou pod obrovským tlakem, ale zatím jim obrana funguje dobře.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
89'
Jenže tady mohlo přijít srovnání! Marcus Berg zaútočil na svou druhou branku v utkání, ale v tom mu zabránil zákrok Dominika Livakoviće
86'
Dejan Kulusevski je jedním z nejaktivnějších hráčů na hřišti, minimálně na švédské straně. Jeho rána z dobré pozice byla ale zblokována obráncem.
85'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Bruno Petković.
84'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, domácí se ještě jednou prosazují a nyní jsou velmi blízko třem bodům! Ivan Perišić si skvěle zpracoval balón v šestnáctce. Nebyl ale sobec a posunul míč na ANDREJE KRAMARIĆE, jenž dával do prázdné.
83'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Sebastian Larsson.
82'
Robin Olsen také pomohl na druhé straně s rozehrávkou svým spoluhráčům, jenže k míči se na polovině hřiště dostali znovu domácí fotbalisté.
81'
Dominik Livaković se po delší době dotkl míče, a tak pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Na pravé straně však přišli komplikace pro domácí.
80'
A do konce utkání nám chybí posledních deset minut, stav už je nějakou dobu srovnaný. Zatím to vypadá, že se dnes body opravdu rozdělí mezi týmy.
79'
Andrej Kramarić je na hřišti teprve chvilku, ale už se dostal ke střele. Domácí hráč ovšem neseřídil mířidla, a tak Robin Olsen mohl zůstat poměrně v klidu.
78'
Držení míče: 55% – 45%!
77'
Emil Forsberg si vzal na starost rozehrávku rohového kopu, po kterém se k hlavičce dostal Pontus Jansson, jeho zakončení ale nakonec gólmana neohrozilo.
75'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Dario Melnjak, přichází Andrej Kramarić.
74'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Domagoj Bradarić.
74'
Pontus Jansson dostal přihrávku na polovinu hřiště a v posledních minutách jsou na míči jasně aktivnější Švédové. Ti se ale nyní provinili jen ostrým faulem.
73'
K vidění byly značné zmatky v šestnáctce Švédska, které může být hodně rádo, že toho domácí nijak nevyužili! O chvilku později navíc Chorvaté faulovali.
72'
Dejan Kulusevski si narazil se svým spoluhráčem, ale ke střele nebyl puštěn. Následně proto nahrál svému spoluhráči, jehož rána byla sražena na roh.
71'
Dejan Kulusevski upadl ve vápně, ale z toho penalta nebude. Chorvatům se však přechod do akce nepovedl a hostující fotbalisté proto znovu drží míč.
70'
Do konce utkání nám chybí nějakých dvacet minut, dá se rozhodně očekávat nějaké nastavení. Míč mají nyní na svých kopačkách domácí hráči.
69'
Ivan Perišić to chtěl vzít na sebe na levé straně, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl. Švédsko tak trochu uklidní hru, načež se vrhne do nějaké akce.
68'
Psychická výhoda nyní bude rozhodně na straně švédského národního týmu. Chorvaté ale byli dosud lepší. Podaří se tedy někomu ještě vstřelit branku?
66'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Krátce po střídání na hostující straně máme srovnáno! Emil Forsberg už mohl pálit, ale našel na levé straně úplně volného MARCUSE BERGA, který měl jednoduchou pozici. Hodně podobná situace jako v první půli.
65'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Viktor Claesson.
64'
Ivan Perišić se dostal jako třetí souboje, načež navíc ještě fauloval. Švédsko tak mohlo rozehrávat a vybojovalo další faul, to už je standardní situace.
63'
Asi nikoho nepřekvapí, že rohový kop si vzal na starosti Luka Modrić. Ten posadil centr na hlavu Marcela Brozoviće, který však bránu o kousek minul.
62'
Domácí fotbalisté jsou však stále směrem dopředu podstatně lepší než jejich soupeř. Ke střele se dostal Ivan Perišić, ale gólman vyrazil míč na roh.
61'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Mario Pašalić.
60'
Už je za námi hodina hry a domácí nadále vedou o jednu branku. Snaží se vstřelit další, ale směrem dopředu to zatím není takové jako v prvním poločase.
59'
Dominik Livaković nyní pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Chorvaté toho ale nijak nevyužili, takže balón se přes celé hřiště dostal až k Olsenovi.
58'
Hosté měli k dispozici přímý kop! Viděli jsme přímou střelu na bránu, která nebyla úplně špatná. Dominik Livaković však tuto ránu nadvakrát zkrotil.
57'
Držení míče: 58% – 42%
56'
Hra zatím není v druhém poločase tak atraktivní jako v tom prvním. Oba týmy se sice snaží celkem útočit, ale nějakou vyloženou šanci jsme ještě neviděli.
55'
A deset minut už je za námi v tomto poločase. Mikael Lustig si nabíhal na dlouhou přihrávku po pravé straně, ale nakonec míč odskákal mimo hrací plochu.
54'
Tento rohový kop byl rozehráno nakrátko, což se neukázalo jako úplně dobré řešení. Následný centr šel totiž podél brankové čáry a Olsen ho zachytil.
53'
Čistý zákrok předvedl domácí hráč v pokutovém území, a tak se dopředu dostali zase Chorvaté. Josip Brekalo vypálil dobře po zemi, ale Olsen vyrazil na roh.
52'
Tato útočná akce se domácímu celku úplně nepovedla. Přišla špatná přihrávka, kterou sebrali obránci, a tak se hráči ze Skandinávie mohou hnát vpřed.
51'
Hosté na druhé straně reklamovali ruku, po které chtěli kopat penaltu, ale rozhodčí jasným gestem ukazuje, že penaltu pro švédský národní tým neodpíská.
50'
Je za námi prvních pět minut v tomto poločase. Domácí hráči se snaží pokračovat v aktivním výkonu, rozhodně by chtěli brzy přidat druhou branku.
49'
Chorvatští fotbalisté dobře napadali na útočné polovině a viděli jsme jemný lob do šestnáctky. Mateo Kovačić ho však hlavou posunul jen do rukavic Olsena.
48'
Viděli jsme několik soubojů na polovině hřiště, ze kterých nakonec vzešli vítězně hostující fotbalisté. Balón se nakonec dostal až ke švédskému gólmanovi.
47'
Luka Modrić se postavil k rozehrávce rohového kopu. Po nějaké době jsme viděli střelu ze střední vzdálenosti, ale tu pravou nohou zastavil jeden z obránců.
46'
Je za námi první poločas, po kterém budou spokojenější domácí fotbalisté, kteří vedou o jednu branku. Chorvatsko bylo lepší v prvním poločase, ale šance Modriće a Brekala gólem neskončily. Poté však stačila jedna rychlejší akce a skóre se měnilo. Josip Brekalo posunul míč na volného Nikolu Vlašiće, jenž střelou z první překonal gólmana. Švédsko si vypracovalo dobrou šanci na konci poločasu, ovšem obě střely byly zblokovány obránci.

Další poločas začne přibližně v 19:02.
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta!
45'
Žlutou kartu dostává Marcelo Brozović (Chorvatsko).
45'
A nakonec nemělo vůbec špatné šance! Dejan Kulusevski se jako první dostal ke střele, která byla sražena. Hosté ale v akci pokračovali a míč se dostal k dalšímu hráči hostí. I on však napálil jen obránce, který stál před ním!
44'
První poločas se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci, chybí nám posledních možná pár minutek. Chorvaté zahráli míč mimo hřiště, Švédsko vhazuje.
43'
Kadžopádně zde máme jednu zajímavost. Na tribunách je totiž pár fanoušků, jelikož Chorvaté na to dostali povolení! Rozhodně jich však není mnoho.
42'
Hráči v modrých dresech se museli s míčem vrátit. Ludwig Augustinsson se přesto po nějaké době dostal k centru, který domácí obránce odvrátil na aut.
41'
Kristoffer Olsson se snažil obejít svého soka, což se mu nepovedlo. Byl přitom však podražený, takže hostující fotbalisté budou moci ve své akci pokračovat.
40'
Jenže nakonec se ukázalo, že to bylo s tečí. Luka Modrić proto přeběhl a znovu zahrával roh. Nikola Vlašić se opřel do odraženého míče, ale mířil vedle.
39'
Domácí fotbalisté vybojovali další rohový kop, který je pro ně dnes už čtvrtým. Luka Modrić poslal dobrý centr, ale Filip Uremović poslal svou hlavu vedle.
37'
Ano, už se vrátil zpět do hry. Chorvatsko mělo mezitím možnost rozehrávky na polovině hřiště, ale tu nedokázalo nijak využít. Míč po chvilce skončil v autu.
36'
Nikola Vlašić asi dostal větší ránu do obličeje, jelikož si řekl o ošetření! To probíhá přímo na hřišti, navíc mu teče krev z úst. Asi ale bude schopen pokračovat.
35'
Nikola Vlašić, jenž je zatím jediným střelcem tohoto utkání, se chvíli držel za obličej. Nejspíše do něj dostal při nějakém souboji, faul se však nepískal.
34'
Domácí se tak krátce po třiceti minutách hry do vedení v tomto zápase, a to zaslouženě. Zatím jsou v utkání jasně lepším týmem. Dočkáme se ještě gólů?
32'
A z následného protiútoku se domácí fotbalisté prosazují! Přízemní centr do šestnáctky získal na své kopačky Josip Brekalo, který uviděl lépe postaveného NIKOLU VLAŠIĆE, jenž se prosadil střelou po zemi přesně k tyči!
31'
To nebyla dobrá přihrávka dozadu do obrany, jelikož ji dokázali švédští hráči vystihnout. Jejich akce ale skončila hodně podobně, a to lacinou ztrátou míče.
30'
Josip Brekalo moc pěkně kroutil svůj centr, jenže jeho spoluhráči se k němu nakonec nedostali. Přesto Ivan Perišić po chvilce pálil, ale vysoko nad břevno.
29'
Mateo Kovačić sice nejprve dostal loktem do brady, ale toho si rozhodčí nevšiml, následně navíc on sám fauloval. Tento hráč by však měl krotit své emoce.
28'
Hráči v kostkovaných dresech drží míč nadále na svých kopačkách, ale jsou celkem daleko od brány. Tak to zkusili dalekým centrem, ale obrana si poradila.
27'
Švédským hráčům se sice výrok sudího nelíbil, ale ten se rozhodl, že na polovině hřiště faul pískat nebude. Chorvaté se proto mohou zase hnát dopředu.
26'
A rovnou další zákrok brankáře i na druhé straně. Nikola Vlašić nepálil z úplně ideální pozice, takže pro Robina Olsena to byl poměrně jednoduchý zákrok.
25'
Tentokrát jsme viděli první střelu na bránu v podání hostujícího celku. Dejan Kulusevski to zkoušel propálit po zemi, ale mířil přesně do míst, kde byl gólman.
24'
Chorvatsko je lepším týmem, nyní dokonce dostalo míč do sítě. Marcus Berg táhl přečíslení dva na jednoho, při kterém našel spoluhráče, ovšem byl to právě on, kdo byl v ofsajdu.
23'
Už je za námi vlastně první polovina poločasu, avšak na gól nadále čekáme. Luka Modrić byl asi nejblíže, ale jeho ránu Robin Olsen skokem vyrazil.
21'
Josip Brekalo v pádu zahrál rukou, která je samozřejmě odpískána. Bylo to však na polovině hřiště, a tak s tím nebudou mít domácí hráči nejspíše žádné potíže.
20'
Chorvatsko se prezentovalo jen nepřesným centrem, a tak gólman může odkopávat. Mohli jsme však vidět, že počasí není ideální, hodně hustý déšť v současné době padá na hřiště a bude činit problémy.
19'
Ovšem na druhé straně jsme málem viděli gól! Luka Modrić dostal balón na hranici šestnáctky, odkud parádní ranou provětral Olsena. Ten si však s jeho ránou tygřím skokem poradil.
18'
Marcelo Brozović předvedl důležitý zákrok, díky kterému se soupeř nedostal k míči. To by totiž následně zavánělo hodně nebezpečným brejkem.
17'
Ludwig Augustinsson si vzal na starosti vhození autu a Švédsko může po delší době také předvést něco směrem dopředu. To se mu ale nepovedlo.
16'
Luka Modrić se postaral o rozehrání rohového kopu, ale ten zastavil hráč už na přední tyč. Akce domácích sice poté pokračovala, ale míč nakonec skončil mimo.
15'
Je za námi prvních patnáct minut hry, které zatím regulérní branku nepřinesli. Josip Brekalo se to pokoušel změnit, ale jeho pokus byl sražen na roh.
14'
Viděli jsme dlouhý centr ze standardní situace. Chorvatská obrana míč odehrála přesně na nohu Olssona, jehož rána byla zastavena obráncem.
13'
Robin Olsen na druhé straně také nemusel předvést žádný zákrok, jelikož Chorvaté poslali jen dlouhou přihrávku. Domácí navíc následně faulovali na půlce.
12'
Naopak Švédsko nyní opravdu působí trochu zakřiknutým dojmem. Mělo šanci zaútočit, ale balón vlastně jen odevzdalo. Livaković bude odkopávat.
11'
Tak branku jsme sice dnes už viděli, ale stav máme dále srovnaný, jelikož padla z jasného ofsajdu. Chorvaty by to však mohlo nakopnout směrem do ofenzivy.
10'
Ludwig Augustinsson uklidil míč do bezpečí, takže domácí získali rohový kop. Nikola Vlašić se o něj postaral a nakonec se k zakončení dostal Josip Brekalo, jenže ten stál v době přihrávky v ofsajdu. Gól samozřejmě nemůže být uznán.
9'
Josip Brekalo zase podržel míč na druhé straně a chtěl svým centrem najít spoluhráče v šestnáctce. Trefil ovšem jen protihráče před sebou někam do ramene.
8'
Vypadá to, že se oba týmy budou chtít hnát co nejvíce do útoku. Dejan Kulusevski posunul míč na nabíhajícího spoluhráče, ale ten ho dále nepředal.
7'
Tentokrát už musel hostující gólman z brány. Viděli jsme dobrý centr někam na hranici malého a velkého vápna, ale Robin Olsen si pro míč doskočil.
6'
Chorvatsko sice bylo nějakou dobu usazené na útočné polovině, ale až ke střele se nedostalo. S novou útočnou akcí proto musí pomoci také obránci.
5'
Robin Olsen se poprvé v tomto utkání seznámil s míčem, když se až k němu dostala dlouhá nepřesná přihrávka. Švédsko se však u balónu dlouho nezdrželo.
4'
Ludwig Augustinsson pelášil po levé straně, ale tam byl čistě odzbrojen. Albin Ekdal navíc pak celkem jasně fauloval, a tak jsou u míče zase Chorvaté.
3'
Poprvé v zápase se dopředu hnali tako chorvatští fotbalisté. Ti sice balón ztratili, ale všemu předcházel faul hostí. Domácí proto mohou začít s novou akcí.
2'
Mateo Kovačić zahrál rukou, kterou zblokoval střelu soupeře, který díky tomu získal možnost přímého kopu. Emil Forsberg ovšem trefil jen zeď.
2'
Žlutou kartu dostává Mateo Kovačić (Chorvatsko).
1'
A dnešní utkání Ligy národů mezi Chorvatském a Švédskem právě začalo! Domácí fotbalisté hrají v kostkovaných červenobílých dresech, hosté v modrých.
1'

Chorvatsko: Livaković – Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak – Brozović – Kovačić, Modrić (C), Vlašić – Brekalo, Perišić.
Náhradníci: Grbić, Sluga – D. Bradarić, Kramarić, Budimir, Pašalić, Rog, Jedvaj, Oršić, Badelj, Petković, D. Vida.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, P. Jansson, Augustinsson – Kulusevski, K. Olsson, Ekdal, Forsberg – Isak, M. Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Holmén, Bengtsson, Seb. Larsson, M. Olsson, Svanberg, Krafth, Claesson, M. Johansson, Sema, J. Larsson.

Rozhodčí: Beaton – Potter, McFarlane (vš. SCO).
Švédsko a jeho cesta Ligou národů

Je jasné, že Švédsko se také nachází v Lize národů A ve třetí skupině.První zápas čekal Švédy na domácím hřišti, kde přivítali Francii. První velkou šanci utkání měli domácí, ale ti ji využít nedokázali, tak se po pár minutách trefila Francie. Kylian Mbappé překvapil gólmana, když zakončoval na přední tyč. Další branka už v utkání nepadla, přestože hostující fotbalisté měli k dispozici ještě pokutový kop, ten však Antoine Griezmann neproměnil.

I druhé utkání čekalo švédské fotbalisty na domácím hřišti, kde hostili Portugalce. A na něj nebude Švédsko vzpomínat v dobrém, jelikož už od 44. minuty hrálo v deseti. Následný přímý kop navíc parádní trefou využil Cristiano Ronaldo. Švédsko toho moc nevymyslelo a mohlo být rádo, že inkasovalo už jen jednou. Znovu se prosadil Cristiano Ronaldo. Švédsko má stejně jako Chorvatsko na svém kontě dva zápasy a dvě prohry.
Chorvatsko a jeho cesta Ligou národů

Chorvatská fotbalová reprezentace se účastní Ligy národů A, konkrétně ve třetí skupině. První duel odehrála na hřišti Portugalska. A pro Chorvaty to rozhodně nebyl ideální zápas. Po první poločase prohrávali 1:0, když se trefil Joao Cancelo. Ve druhém poločase však dostali Portugalci dokonce do třígólového vedení, když se trefili Diogo Jota a Joao Félix. Jiskřičku naděje pro svůj tým vykřesal Bruno Petković, jenž se trefil v první nastavené minutě. Poté se však ještě jednou trefil soupeř, konkrétně André Silva.

Ani druhé utkání si Chorvaté nedají za rámeček, jelikož na hřišti Francie to nebyl o moc lepší výkon. V šestnácté minutě je sice dostal do vedení Dejan Lovren, avšak ještě do konce poločasu byl stav otočený. Nejprve se trefil Antoine Griezmann, načež si dal ještě vlastní gól Dominik Livaković. Chorvatsku se ještě podařilo srovnat zásluhou Josipa Brekala, jenže to bylo vše. Francie se na rozdíl od svého soupeře trefila ještě dvakrát, a to díky Dayotu Upamecanovi a Olivieru Giroudovi. To znamená dva zápasy a dvě prohry.
Nominace Chorvatska

Brankáři: Ivo Grbić (Atlético Madrid), Dominik Livaković (Dinamo), Simon Sliga (Luton Town).

Obránci: Borna Barišić (Glasgow Rangers), Domagoj Bradarić (Lille), Duje Ćaleta-Car (Olympique de Marseille), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Dejan Lovren (Zenit), Dario Melnjak (Çaykur Rizespor), Filip Uremović (Rubin Kazaň), Domagoj Vida (Beşiktaş JK).

Záložníci: Milan Badelj (Janov), Marcelo Brozović (Inter Milán), Mateo Kovačić (Chelsea), Luka Modrić (Real Madrid), Mario Pašalić (Atalanta), Marko Rog (Cagliari), Nikola Vlašić (CSKA Moskva).

Útočníci: Josip Brekalo (Wolfsburg), Ante Budimir (Mallorca), Antonio Mirko Čolak (Rijeka), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Miroslav Oršić (Dinamo), Ivan Perišić (Inter Milán), Bruno Petković (Dinamo).
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Ligy národů! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Chorvatskem a Švédskem. Výkop je naplánován na 18:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.