Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Anglie - 8. září 2020   20:45

Dánsko
Schmeichel – Wass, M. Jörgensen, Christensen, Skov – Nörgaard (73. P.-E. Höjbjerg), Eriksen, Delaney – Y. Poulsen, Dolberg (77. Falk), Braithwaite (82. Kjaer).
I. Kovacs (Rumunsko)
Parken Stadium (Kodaň, Dánsko)
Anglie
Pickford – Alexander-Arnold (86. Maitland-Niles), Joe Gomez, Dier, Trippier – Rice, Coady, Phillips (76. Grealish) – Sancho (60. Mount), Kane, Sterling.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:1.
Střely mimo: 7:1.
Rohy: 4:6.
Ofsajdy: 0:2.
Fauly: 11:17.
Zápas nám tedy končí bezbrankovou remízou 0:0, přestože šancí jsme pár viděli na obou stranách. Tu největší v 90+3. minutě zablokoval Jorgensen. Anglie tak dosáhla na čtyři body v tabulce a je na druhém místě. To Dánsko zůstává třetí s jednou prohrou a jednou remízou.
90+5'
90+3'
V předposlední minutce jsme viděli pravděpodobně největší šanci zápasu. Kane si potáhl míč před brankářem Schmeichelem a už už ho chtěl uklidit do prázdné branky, kde se ale zázrakem zjevil Jorgensen a míč vytěsnil.
90+2'
Anglie zahrávala dvojnásobný rohový kop. Po prvním kopu se míč odrazil zpátky na roh, po druhém putoval jen na kopačky soupeře.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Do pokutového území si naběhl na centr Harry Kane. Zpracoval si míč, našel parádní střeleckou pozici a vypálil. Dnešní střeleckou smůlu ale neprolomil, do míče se postavil jeden z bránících hráčů.
87'
Skov si vyžádal dlouhý centr dopředu, jenže míč se k němu nedostal. Parádně ho zastavila hostující obrana.
86'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Ainsley Maitland-Niles.
85'
Falk Jensen zkusil z hranice pokutového území přehodit soupeře a poslat svého spoluhráče do šance. Soupeř ale míč pohotově vyhlavičkoval.
84'
Poulsen se srazil halvou s Gomezem a spadl k zemi. Rozhodně to nebylo nic příjemného, ale taky nic strašného, co by mu znemožnilo pokračování.
83'
Hosté vybojovali rohový kop. Trent Alexander-Arnolds ho ale kopl velmi špatně. Míč se proletěl přes velké vápno až za něj a tam ho ukořistili hráči Dánska.
82'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Simon Kjaer.
81'
Eriksen se prodral k míči, který mu na úroveň penalty hlavičkoval spoluhráč. Jeho rána z první ale byla moc unáhlená a proletěla vysoko nad brankou.
80'
Raheem Sterling předvedl hezké sólo, když se zbavil několika hráčů. Jeho parádní akce ale nakonec nebyla zakončena ani střelou, protože byl nakonec přece jen obrán o míč.
79'
Rice nyní trochu zavařil svému brankáři. Pickford byl totiž vyběhlý a zpěětný pas Declana Rice mířil spíše do vlastní branky, než na něj. Pickford to ale stihl.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Rasmus Falk.
76'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kalvin Phillips, přichází Jack Grealish.
75'
Hlavní sudí si okamžitě všiml faulu, který provedl Declan Rice na svého dánského soupeře. Žlutit se ale tentokrát nebude.
74'
Dolberg získal míč a chtěl ho poslat dopředu na vysunutějšího útočníka, ale nakonec si to rozmyslel a chtěl ještě pár mětrů sprintovat. při tom však byl obrán.
73'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Christian Nörgaard, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.
72'
Anglie se několika hezkými přihrávkami dostala od svého vápna až k tomu soupeřovu. Nakonec se Raheem Sterling rozhodl centrovat, ale nebyl úspěšný.
71'
Trent Alex-Arnold si vzal rohový kop na starost. Míč ale poslal jen do míst, kde byli všichni hráči v červených dresech. Dánsko okamžitě přeběhlo na druhou polovinu hřiště.
70'
Streling se uvolnil od dotěrného obránce, popoběhl pár kroků a vypálil ránu, která se před Schmeichelem ještě odrazila od země. Brankář Ale míč skvěle vyrazil.
69'
Velkou příležitost ke skórování měl teď Harry Kane! Ten si naskočil na parádní centr a míč hlavičkoval těsně nad pravou šibenici Schmeichelovy branky.
67'
Sterling se parádně uvolnil, následně přihrával do běhu na Harryho Kanea, ale jeho přihrávka nebyla moc dobrá a Kane ji už nezachytil.
66'
Christian Eriksen se postavil k přímému volnému kopu. Do míče se poádně opřel. Dokonce ale tak moc, že míč přeletěl branku o pár metrů.
64'
Dolberg poslal obouček do vápna na svého parťáka, ovšem do trajektorie míče se nacpal soupeř a míč odhlavičkoval pryč.
63'
Harry Kane nyní úpně jasně zahrál rukou. Sudí okamžitě odpískal. Tomu nemohl hurikán z Londýna odporovat, protože by s protesty neměl žádnou šanci.
61'
Trent Alexander-Arnolds parádním milimetrovým pasem našel Raheema Sterlinga. Ten byl ale následně obrán jedním z obránců.
60'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Mason Mount.
59'
Harry Kane se řítil tryskovou rychlostí k brance Schmeichela, ale sudí mu zkazil radost, protože správně odpískal ofsajd.
58'
Rice vypálil dělovku z hranice vápna. Jeho přízemní rána ale nenašla svůj cíl, protože se proti ní postavil právě Kasper Schmeichel a lehce ji zneškodnil.
56'
Anglie opět začala s kolotočem krátkých a rychlých pasů ala Barcelona před vápnem svého soupeře. Nalezne ale nějkaou střeleckou pozici?
55'
Harrymu Kaneovi sudí znemožnil další postup v útoku, protože odpískal útočný faul, což se samotnému hráči vůbec nelíbí.
54'
Ošetřování Trippiera už skončilo a hráč se navrací do hry. Naštěstí to není nic vážného, kvůli čemu by se musel stěhovat z hřiště.
53'
Trippier byl nyní hodně nehezky přišlápnut a drží se za nohu na zemi. Sudí si toho zprvu nevšimnul, ale nyní už přerušil hru a přivolal lékaře.
52'
Žlutou kartu dostává Martin Braithwaite (Dánsko).
50'
Dier nyní fauloval snad až za hranicí žluté karty. Když sestřelil svého soupeře k zemi. Sudí ale kartu stále nevytahuje.
48'
Raheem Sterling se dopustil dnes již třetího faulu. Stále ale bez karty, za což může být rychlonohý útočník Manchesteru City jedině rád.
47'
Skov dostal velmi dlouhý centr přímo na nohu a uctl se v nadějné pozici. Ale míč si předkopnul daleko a obrana mu ho sebrala.
46'
První poločas nám skončil za smírného stavu 0:0. Nutno ale podotknout, že lepší v něm bylo Dánsko, které si také vypracovalo pár zajímavých šancí. V té největší ale Anglii podržel skvělý Pickford. Na rozuzlení si tedy musíme počkat do druhé půle.
45+1'
45'
Nastavovat se bude pouhá jedna minutka.
44'
Braithwaite si parádně zpracoval míč a z hranice pokutového území pálil. Jeho rána ale nebyla dobrá a míč nabral směr hodně mio levou tyčku.
43'
Declan Rice se provinil proti pravidlům. Jeho prohřešek sudí vyřešil domluvou, ale přisoudil Dánsku volný přímý kop.
42'
Joergensen se poroučel k zemi a čekal že mu sudí přiřadí herní pomůcku na kopačky. Ten ale místo toho píská jeho ofenzivní faul. Nutno říct, že oprávněně.
40'
Raheem Sterling zajel do svého protihráče a provinil se proti pravidlům. Kovacs zatím jeho prohřešek řeší jen domluvou. Za chvíli už by ale mohl vytahovat karty.
39'
Ani tento rohový kop nebyl ze strany seveřanů úspěšný. Míč byl centrován přímo na hlavy anglického soupeře a ten jde nyní na opačnou stranu.
38'
Pickford míč vyrazil za čáru, takže se kopal rohový kop. Míč byl nacentrován na malé vápno, kde ale nikdo z dánů nebyl. Angličané míč vyhlavičkovali na další rohový kop.
37'
Pravděpodobně největší hvězdá dánského týmu, Christian Eriksen, nyní parádně proběhl do vápna a prodloužil míč na Kaspera Dolberga před sebou. Ten okamžitě vypálil, ale Pickford předvedl parádní zákrok!
36'
Velmi dlouhá centr poslala defenzivní linie na útočníky ve snaze o přenesení hry. Úrok Dánska ale míč nezastihl.
35'
Anglie dlouho kombinuje před vápnem svého soupeře, ale nedostává se do střeleckých pozic. Defenzíva severského soupeře zatím funguje opravdu na jedničku.
34'
Zajímavý pas za sebe poslal Trent Alexander-Arnolds. Z boku velkého vápna mu nabíhal spouhráč do středu, ale u míče byl dříve soupeř.
33'
Sterling poslal další dlouhý centr do šestnáctky soupeře, ale nikdo z jeho spoluhráčů si na míč nedokázal naběhnout a získat ho nebo hlavičkovat.
31'
Braithwaite nyní ohrozil branku soupeře! Hostující obránci vyhlavičkovali míč. Braithwaite si ho parádně zpracoval, následně přiťuknul kolenem a vypálil. Jeho rána šla pár centimetreů vedle tyče!
30'
Máme za sebou půl hodinku hry, tedy jednu celou třetinu. Již jsme viděli pár zajímavých akcí, ale žádné pořádné ohrožení branky ještě nepřišlo Mírně navrch má Dánsko. Anglie jako by se ještě moc nerozehrála.
28'
Dlouhý nákop Erica Diera přeletěl všechny jeho spoluhráče, ale také všechny hráče Dánska a skončil až u brankáře Kaspera Schmeichela.
27'
Streling se procpal po levé straně před vápno. Následně přihrával na Kanea, který ale neměl prostor k zakončení. Míč si tedy posunul a chtěl zakončit znovu, ale netrefil se do něj.
26'
Naopak Alexandr--Arnoldův centr za obranu byl nyní zblokován krajném obráncem Dánska Wassem. Ten následně rozehrál rychlý brejk.
25'
Christensen se prezentova dalším dlouhým nákopem za obranu hostů. Tentokrát si ale míč pohlídal rychlý Trent Alexander-Arnold.
24'
Na Harryho Kanea letěl do vápna centr od Raheema Sterlinga. Kane si už naběhl za obranu, ale nedokázal trefit jednoduchý míč ze vzduchu. Dokonce ho nedokázal ani zpracovat.
22'
Anglie se snažila kombinací krátkých přihrávek překvapit obranu Dánska. Ve skutečnosti se jí ale absolutně nepodařilo projít ani k vápnu.
21'
Dánsko vybojovalo tedy rohový kop. Ten následně rozehrálo nakrátko, ovšem potom míč stáhlo do obrany a přesunulo se na svou polovninu.
20'
Poulsen obdržel míč do vápna hezkým centrm od Wasse. Jeden z hráčů Albionu mu ale pohotově odkopl míč od nohy, takže Poulsen ani nestačil zakončit.
19'
První zajímavější akce přichází v devatenácté minutě. Kasper Dolberg se s míčem ve vápně parádně zoientoval a zpoza hráče poslal silnou ránu, která jen o pár centimetrů minula břevno.
17'
Na hranici pokutového území dostal míč Trent Alexander-Arnold. Vypálil střelu, která ale ani za nic neměla gólové parametry.
16'
Sterling zahrál rukou, čehož si hlavní arbitr Kovacs samozřejmě všiml a přerušil hru. Míš se stěhuje na kopačky Dánů.
14'
Declan Rice se provinil faulem, který rozhodčí jednoznačně viděl a přerušil hru. Kartua le sudí zatím nevytáhl, jen dává hráči domluvu.
13'
Christensen poslal z obrany do pokutového území další centr. Jeho míč ale netrefil žádný z hráčů ani jednoho týmu a míč letěl až za čáru.
12'
Mladý klenot Borussie Dortmund, Jadon Sancho, dostal pas a na hranici velkého vápna vypálil. Napálil ale míč do jednoho z nejbižších hráčů soupeře.
11'
Anglie vybojovala alespoň rohový kop. Ten se ale moc nepovedl, míč opět vyhlavičkovala velmi pozorná obrana Dánska.
10'
Alexander-Arnold poslal zajímavý centr před branku. U tyčky byl připraven jeho spoluhráče, ovšem k němu se míč ani nedostal. Byl vyhlavičkován.
9'
Skov se prodral skrze protihráče a následně poslal přihrávku do běhu na spoluhráče, jenže ta byla tak dlouhá, že ji už jeho spoluhráče nestihl doběhnout.
7'
Na druhé straně nastala podobná situace. Zde zkoušel centrovat do pokutového území Raheem Sterling, ale jeho míč narazil na hlavy soupeře.
6'
Andreas Christensen posílal dlouhý pas do vápna na svého spoluhráče, který už ale míč neobrdžel, jelikož Pickford byl velmi pozorný.
4'
Trippier obdržel velmi dlouhý pas na levé křídlo, kde hlavičkou následně sklepl míč na Sterlinga, ovšem ten už byl tělem za hranicí trajektorie přihrávky a tak míč moc dobře nezpracoval.
3'
Pickford nakrátko rozehrál. ale dostal tím pod tlak Diera, který byl napadán hned třemi hráči Dánska. Obránce Tottenhamu ale zachoval chladnou hlavu a rozehrál bez chyby.
2'
Hned v úvodu jsme viděli Sterlinga, který se rval za míčem v pokutovém území Dánska. To dneska nastupuje v červených dresechm zatímco Anglie má klasickou bílou variantu.
1'

Dánsko: Schmeichel – Wass, M. Jörgensen, Christensen, Skov – Nörgaard, Eriksen, Delaney – Y. Poulsen, Dolberg, Braithwaite.
Náhradníci: Rönnow, Lössl – Vestergaard, Maehle, Kjaer, Christiansen, P.-E. Höjbjerg, Falk, Dalsgaard, Cornelius, J. Andersen, Bruun Larsen.

Anglie: Pickford – Alexander-Arnold, Joe Gomez, Dier, Trippier – Rice, Coady, Phillips – Sancho, Kane, Sterling.
Náhradníci: D. Henderson, Pope – T. Abraham, Grealish, Ings, M. Keane, Ward-Prowse, Mount, Mings, Maitland-Niles.

Rozhodčí: I Kovacs (Rumunsko).
Dánsko vstoupí do druhého zápasu Ligy Národů 2020 soubojem s Anglií. První zápas se moc nepovedl. Belgie totiž vyhrála docela jednoznačně 0:2.

Nejvýraznějšími postavami týmu by mohli být například zimní akvizice Interu Milán Christian Eriksen, leicesterský brankář Kasper Schmeichel a nebo třeba Yussuf Poulsen, který střílí góly za Lipsko.

Anglie naopak své první střetnutí vyhrála. Severského soupeře z Islandu přehrála ale jen těsně – 1:0.

Anglie je plná hvězd. Zmínit můžeme třeba mladý extratalent Jadona Sancha, ostříleného snajpra Tottenhamu Harryho Kanea a nebo rychlíka v barvách Manchesteru City – Raheema Sterlinga.

Oba týmy v minulosti setkaly již mnohokrát. První vzájemný zápas proběhl 05.12.1956 a Anglie ho vyhrála 5:2. Poslední zápas, který zatím tyto týmy sehrály, se datuje na 05.03.2014. Tehdy také vítězila Anglie, ale pouze 1:0. 723 Celkově proběhlo 12 zápasů, z nichž Anglie vyhrála 7x, Dánsko 3x a 2x se zrodila remíza.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.