Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Island - 15. listopadu 2020   20:45

Dánsko
Dánsko
12' Eriksen  • 90+2' Eriksen
2:1
(1:0)
Island
Island
85' Kjartansson  (A. Skúlason)
Dánsko
Schmeichel (46. Rönnow) – Wass, Kjaer (C), Vestergaard (90. Wind), Stryger Larsen – M. Jensen (68. Jönsson), Christensen, Delaney – Eriksen, Braithwaite (77. L. Andersen) – Y. Poulsen.
Lössl, Rönnow – Sisto, Dalsgaard, M. Jörgensen, Wind, L. Andersen, Scholz, Jönsson, Damsgaard, Kristensen, Bah.
Meler – Eyisoy, Uyarcan (všichni Turecko)
Parken Stadium (Kodaň)
Island
Rúnarsson – Sävarsson, Eyjólfsson, Ingason, Magnússon – Sigurdsson (71. Gunnarsson), G. Sigurdsson (C), B. Bjarnason (46. Pálsson), A. Skúlason – A. Gudmundsson (74. Finnbogason), Bödvarsson (71. Kjartansson).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dánska poměrem 2:1. Druhý poločas nám přinesl o něco ofenzivnější podívanou, ve které byl směrem dopředu pro změnu nebezpečnější Island, který se nakonec kýženého vyrovnání dočkal necelých pět minut před koncem řádné hrací doby. Vypadalo to na nerozhodný konec, jenomže Dánsko si během nastaveného času vybojovalo druhou penaltu, kterou znovu dokázal využít Eriksen, který tak svému celku zajistil plný počet bodů.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 9:11.
90+3'
90+2'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Domácí se naprosto zničehonic dostávají zpět do vedení! Také v tomto případě se k rozehrávce pokutového kopu postavil CHRISTIAN ERIKSEN, který tentokráte mířil na levou stranu, zatímco se Rúnarsson vydal k opačné konstrukci.
90+1'
Druhý pokutový kop pro Dánsko! Magnússon totiž zahrál v pokutovém území rukou.
90'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jannik Vestergaard, přichází Jonas Wind.
89'
Žlutou kartu dostává Birkir Sävarsson (Island).
88'
Avšak to bylo s nedovoleným zákrokem, který měl na svědomí domácí Jonsson. Na hrací ploše se totiž ocitl Sigurdsson, který rozhodně spěchat nebude.
87'
Island se navíc po zisku míče nadechl k dalšímu protiútoku, tentokráte Kjartansson nahrávku neobdržel.
85'
Island právě vstřelil branku!
Domácí si tak dlouho koledovali, až nakonec přeci jenom přišlo vyrovnání Islandu! Na průnikovou nahrávku za domácí obranu si totiž dokázal seběhnout VIDAR KJARTANSSON, proti kterému vyběhl brankář Rönnow. Ten byl ovšem pokořen prudkou a přesnou střelu mezi nohy, což byla jedna z nejvýhodnějších variant pro zakončení! Dánsko tak bude muset přidat na aktivitě.
84'
Domácí celek se přesto díky kvalitní kombinaci dostal zpět na obrannou polovinu, což mu naprosto vyhovuje. Islanďané se marně pokouší vydolovat balón.
83'
Dánsko se až v těchto okamžicích nadechlo k náporu. Delaney se s míčem dostal daleko na útočnou polovinu, kde ho soupeř napadal hned ve trojici hráčů.
82'
Do konce zápasu zbývá posledních deset minut, Dánsko si v posledních minutách skutečně hodně koleduje. Domácí trenér by určitě rád slyšel konečný hvizd.
81'
Také v tomto případě jsme sledovali dalekonosné autové vhazování, které vyvolalo rozruch na malém vápně. Ten nakonec tygřím skokem vyřešil Rönnow.
80'
Rönnow nyní předvedl ukázkový přehled ve hře a po výběhu z pokutového území se mu povedlo odehrát hrací předmět do autu. Island bude znovu vhazovat.
79'
Snad první zákrok si připsal domácí brankář Rönnow, který ovšem podržel svůj celek. Hezkým způsobem to totiž zkoušel Pállson, jenž na brankáře nevyzrál.
78'
A aby toho nebylo málo, tak byl příliš pozdě v souboji o balón vracející se Delaney, který dle výroku sudího rovněž faulova. Island navíc rozehrál po zemi.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Lucas Andersen.
76'
Po jednom ze soubojů se tentokráte na trávníku ocitl hostující Sigurdsson, nicméně sudí ponechal Islandu výhodu. V krátkém časovém sledu přišel další faul.
75'
Island nyní znovu velice aktivně napadal rozehrávku soupeře, nicméně zodpovědně to vyřešil domácí Larsen, kterému se povedlo přenést hru na Delaneyho.
74'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Albert Gudmundsson, přichází Alfred Finnbogason.
73'
Zároveň do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka, domácí stále vedou nejtěsnějším možným způsobem. Dánsko to bude mít ještě složité.
72'
Po delší době se do rozehrávky zapojil také domácí brankář. Rönnow nakonec u postranní lajny hledal osamoceného Wasse, který to zkouší vzít na sebe.
71'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnór Sigurdsson, přichází Aron Gunnarsson.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Bödvarsson, přichází Vidar Kjartansson.
70'
K volnému míči se následně dostal hostující brankář Rúnarsson, který po chvilkovém váhání rozehrál na Saevarssona, jenž dostal míč na druhou stranu.
69'
Už se zdálo, že sám na branku poběží domácí Poulsen, avšak v roli posledního obránce se povedlo zakročit Ingasonovi, který tak šanci úplně znemožnil.
68'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Jens Jönsson.
67'
Dánsko se sice radovalo ze druhé branky, avšak ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí! Opakovaný záběr zřejmě skutečně prokázal, že se jednalo o ofsajd.
66'
Žlutou kartu dostává Daniel Wass (Dánsko).
63'
Sigurdssonovi se ještě s vypětím všech sil povedlo udržet míč na hrací ploše, jenomže poté ho mimo hřiště odpálil Saevarsson. Vhazovat tak bude soupeř.
62'
Je za námi více než hodina hry, zatím na druhou branku stále čekáme. Druhý poločas je zatím v režii Islandu, který se nyní dostal na obrannou polovinu.
61'
Poté se v pokutovém území povedlo zodpovědně zakročit Vestergaardovi, který odehrál míč mimo nebezpečný prostor. Island nyní výrazně přidal na aktivitě.
60'
Islanďané to tentokráte nesehráli vůbec špatně. Několik prodloužení kulatého nesmyslu nakonec zavedlo míč do malého vápna, kde hlavičkoval vedle Pálsson.
59'
Snadná práce pro brankáře Rönnowa, kterému přesto míč vypadl z rukavic. Na řadu přijde další autové vhazování, ke kterému se znovu postavil Magnusson.
58'
Bylo tomu skutečně tak, ve vzdušném souboji se ovšem do soupeře opřel domácí Kjaer, který navíc zasáhl míč horní končetinou. Sudí si toho ale nevšiml.
57'
I opakovaný záběr skutečně prokázal fakt, že se jednalo o pátý ofsajd tohoto zápasu. Rúnarsson si připravuje odkop od branky, zřejmě bude dalekonosný.
56'
Domácí reprezentace i tentokráte zvolila rozehrávku po zemi, načež jsme sledovali kolmici na naběhnuvšího Braithwaita, který se ovšem nacházel v ofsajdu.
55'
Nedovoleným zákrokem a zároveň taktickým faulem si před malým momentem pomohl hostující Magnusson, který před zraky sudího fauloval Eriksena.
54'
Míč se přesto odrazil pouze do zámezí, což přineslo typickou zbraň pro Island, a sice dlouhé autové hody. Ten předvedl Magnusson, jenž našel rukavice brankáře.
53'
Pohodlným způsobem vyvezl míč na útočnou polovinu Eyjolfsson, který si počkal na náběh v podání Sigurdssona. Druhého jmenovaného zastavil Christensen.
52'
Po sérii nepřesností se snad poprvé k míči dostal střídající Pálsson, který se ovšem středem hrací plochy neprodral přes Delaneyho, jenž založil rychlý kontr.
51'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku brankář Rúnarssona, který musel před napadajícím protihráčem odkopávat do bezpečí, kde se k balónu dostal soupeř.
50'
Následný rohový kop se pro změnu snášel do malého vápna, kde si naskakoval středopolař Christensen. Od jeho hlavy se nakonec míč odrazil vedle tyče.
49'
Dánsko si hned v úvodu druhého poločasu vybojovalo rohový kop. Tomu ovšem předcházela nesmírně nebezpečná rána od Eriksena, kterou Rúnarsson zneškodnil.
48'
Střed z konce prvního poločasu tak byl pro domácího brankáře Schmeichela konečnou. Dost možná se jedná o preventivní střídání, přeci jenom se jednalo o zásah do hlavy.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kasper Schmeichel, přichází Frederik Rönnow.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Victor Pálsson.
46'
První poločas je minulostí a putuje na konto dánské reprezentace, která se postaral o doposud jedinou branku, a sice díky pokutovému kopu v podání Eriksena. Úvodní dějství nám ale nepřineslo vůbec pohlednou podívanou, naopak jsme sledovali hodně ospalé momenty. Dánové sice většinu času drželi míč na svých kopačkách, což jim natolik vyhovovalo, že se do žádných ofenzivních manévrů moc nepouštěli. Island se většinu času totiž pouze bránil, směrem dopředu byl naprosto bezradný.
45+2'
45+1'
Sledovali jsme hodně nebezpečnou srážku mezi brankářem Schmeichel a dobíhajícím Gudmundssonem, který kolenem trefil Schmeichela přím do hlavy.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Zdálo se, že Magnusson si pomohl horní končetinou, kterou měl zřejmě u těla. Sudí situaci přesto přehlédl a islandská reprezentace se tak žene kupředu.
43'
U postranní lajny převzal nahrávku Skúlason, který okamžitě vracel míč zpět proti noze Bjarnasonovi.
42'
Zatím hodně nenápadně hrající Poulsen si seběhl na rohový kop z kopačky Eriksena. Do vzduchu se dostal zcela neohrožen, jenomže míč poslal vysoko nad.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Nyní vzorně vystoupil z obranné linie domácí Kjaer, který tak dokázal odklidit míč před dotírajícím Skúlasonem. Islanďané budou mít možnost vhazovat.
37'
Další autové vhazování si v tomto případě vzal na starost obránce Larsen. Po provedení autu se Eriksenovi povedlo odcentrovat pouze na hlavu Ingasona.
36'
Mezitím se zpět na hrací plochu dostal Ingason, který byl tím hráčem, kdo inkasoval míčem do obličeje. Nepříjemný moment je minulostí, hraje se 11 na 11.
35'
Hodně nepřesně zkoušel přenést hru střelec první branky Eriksen, který ovšem míč poslal mimo dosah všech spoluhráčů. Následovat bude další aut Islandu.
34'
Braithwaite si na hranici pokutového území zastavil míč ke střele, kterou ale trefil protihráče přímo do obličeje. Hlavní sudí tak pochopitelně raději přerušil hru.
33'
Schmeichel si gestem ruky řekl o nahrávku, načež přeposlal na vedle stojícího Kjaera. Dánsko to znovu zkouší po zemi, což je již tradiční obrázek utkání.
32'
Navíc jsme viděli nedovolený zákrok ze strany napadajícího Delaneyho, který místo míče trefil pouze kopačku rozehrávajícího obránce Saevarssona.
31'
Máme za sebou zhruba třetinu hry, nicméně obrázek na hrací ploše se vůbec nezměnil. Dánsko se snaží hrát s míčem na kopačkách, což se mu také daří.
30'
Po delší době jsme se přesunuli k pokutovému území Dánska, kde ovšem soupeř nedokázal vymyslet nic moc kloudného. Naopak zodpovědně zakročil Kjaer.
29'
Nyní se o autové vhazování mohl postarat hostující Saevarsson, které si dával celkem dost načas. To mu spíše uškodilo, neboť našel kopačku Delaneyho.
28'
Na malý moment se přesto k balónu dostal hostující Skúlason, kterému se ovšem nepovedlo nahrát vůbec přesně. Naopak do dráhy letu míče vložil nohu Wass.
27'
Island hraje celkem dlouhou dobu bez míče, což určitě musí být frustrující. Dánská reprezentace totiž nikam nespěchá a i nadále pokračuje v kombinační hře.
26'
Nakonec jsme sledovali další centr, který si ovšem opačného pokutového území dokázal najít pozorný Ingason, který balón odehrál zpět za autovou lajnu.
25'
Pokračovalo se ale autovým vhazováním z pravé strany, kterého se zmocnil obránce Wass. Ke spolupráci se mu nabídl Jensen, který to zkouší přes pravé křídlo.
24'
Poměrně dost prostoru měl kolem sebe Jensen, který to zkoušel nákopem do opačného pokutového území, kde se ovšem Braithwaite nedostal k nabídce.
22'
Christensenovi se povedlo celkem pohodlně dostat až k hranici pokutového území, kde ovšem číhal hlouček protihráčů. Ingason nakonec odkopával do autu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, zatím nesledujeme zrovna ofenzivní podívanou, nicméně i přesto jsme se dočkali jedné branky.
20'
Island se na delší časový úsek dostal na polovinu soupeře, kde se ovšem nedostal k ničemu nebezpečnému. Obrannou povinnost si totiž dokázal splnit Kjaer.
19'
I tentokráte jsme sledovali přízemní rozehrávku, po které se míč vrátil zpět na kopačku brankáři Rúnarssonovi, který před Poulsenem musel vysoce odkopávat.
18'
Prostor pro centrovanou nabídku si dokázal najít obránce Larsen, který se rychlostně protáhl kolem Saevarssona, jenomže centrem našel rukavice brankáře.
17'
Na hranici pokutového území vystoupal nejvýše do vzduchu Eyjolfsson, který odvracel mimo dosah Christensena. Dánsko přesto vybojovalo míč rychle zpět.
16'
Hodně riskantní rozehrávkou před malým momentem zvolil Eriksen, kterému se přesto povedlo přenést hru na zcela osamoceného Strygera Larsena.
15'
Island to po inkasované brance bude mít hodně složité, prohrává totiž o jeden zásah. Přesto do konce zápasu zbývá dost času, výsledek se může klidně otočit.
12'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil CHRISTIAN ERIKSEN, které své zakončení poslal přímo doprostřed branky. Brankář Rúnarsson se naopak vydal k pravé tyči!
11'
Je tu pokutový kop pro Dánsko, fauloval totiž Skúlason, který rovněž vyfasoval žlutou kartu.
11'
Dánové si poměrně dlouho dobu pohrávali s míčem v oblasti středového kruhu. Nakonec se na druhou stranu dostal Poulsen, který ovšem nenašel Eriksena.
11'
Schmeichel nakonec rozehrál po zemi na Vestergaarda, který měl na rozehrávku celkem dost času a prostoru. Island se totiž nezkouší vracet pro balón.
10'
Braithwaite se po zisku míče pokoušel prorazit přes pravou stranu, kde ovšem číhala smečka hladových protihráčů. Proto přišla na řadu zpětná nahrávka.
9'
Znovu se do rozehrávky svého celku zapojil také brankář Rúnarsson, který rozehrál na vedle stojícího Magnussona, jehož prudký pas skončil u Schmeichela.
8'
Směrem dozadu se povedlo včas zacouvat domácímu Wassovi, který hlavou poslal míč ven z hrací plochy. Po autovém vhazování sympaticky pálil Bjarnason.
7'
Hostující reprezentace se nakonec dostala k centru z levé strany, který obstaral křídelník Skúlason. Jeho vzdušná nabídka našla pouze rukavice Schmeichela.
6'
Islanďané se postupnou kombinací dostali na útočnou polovinu, kde se přesto moc dlouho neohráli. Sigurdsson nakonec zvolil zadovku na nohu Saevarssona.
5'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany domácích Jensena. Ten totiž rukou zastavil záložníka Sigurdssona.
4'
Domácí kapitán Kjaer se podíval vpřed, načež se na hranici pokutového území pokoušel najít Braithwaita, kterého ovšem dokázal ustrážit zadák Eyjolfsson.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Rúnarsson, který mohl odkopávat od své branky. Na druhé straně hrací plochy si ve vzduchu pomohl loktem Bodvarsson.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Dánsko: Schmeichel – Wass, Kjaer (C), Vestergaard, Stryger Larsen – M. Jensen, Christensen, Delaney – Eriksen, Braithwaite – Y. Poulsen.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Sisto, Dalsgaard, M. Jörgensen, Wind, J. Andersen, Scholz, Jönsson, Damsgaard, Kristensen, Bah.

Island: Rúnarsson – Sävarsson, Eyjólfsson, Ingason, Magnússon – Sigurdsson, G. Sigurdsson (C), B. Bjarnason, A. Skúlason – A. Gudmundsson, Bödvarsson.
Náhradníci: Halldórsson, Kristinsson – Árnason, Finnbogason, Gudmundsson, Gunnarsson, Kjartansson, Sigurjónsson, R. Sigurdsson, Pálsson, Thorsteinsson, Hermannsson.

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Uyarcan (všichni Turecko).
Island

Na opačné straně stojí reprezentace Islandu, která pro změnu okupuje poslední pozici své skupiny a s jistotou sestoupí do Ligy národů B. Islanďané totiž doposud nedokázali získat ani jeden bod, na svém kontě totiž mají čtyři porážky v řadě a nelichotivé skóre 2:11. Island v rámci posledního duelu nestačil na vedoucí Belgii, které na domácím stadionu podlehl výsledkem 1:2. Island hrál v týdnu nesmírně důležitý duel o postup na EURO. V souboji proti Maďarsku ještě dvě minuty před koncem vedl o jednu branku, nicméně ještě před uplynutím druhého poločasu dvakrát inkasoval a s postupem se tak rozloučil.
Dánsko

Fotbalisté Dánska se po čtyřech odehraných duelech nacházejí na průběžné druhé pozici ve své skupiny, přičemž na vedoucí Belgii ztrácejí pouhé dva body. Dánům se doposud povedlo získat sedm bodů, na nepovedený vstup do skupinových bojích zareagovali tím nejlepším možným způsobem. Hned v prvním duelu totiž Dánsko nestačilo na Belgii, načež bezbrankově remizovalo na domácí půdě proti Anglii. Dánsko se ovšem výsledkově a herně zlepšilo a nadcházející dva zápasy dovedlo do vítězného konce. Konkrétněji se jednalo o výhru nad Islandem (3:0) a nad Anglií (1:0).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Liga národů má na před sebou další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dánskem a Islandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.