Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Francie - 14. listopadu 2020   20:45

Portugalsko
Portugalsko
0:1
(0:0)
Francie
Francie
54' Kanté
Portugalsko
Patrício – Cancelo, J. Fonte, Rúben Dias, Guerreiro – Danilo Pereira (85. S. Oliveira), B. Fernandes (73. Moutinho), W. Carvalho (57. Diogo Jota) – Félix (85. Paulinho), Ronaldo (C), B. Silva (72. Trincão).
Stieler – Pickel, Gittelmann (vš. GER)
Estádio do SL Benfica, Lisabon (POR)
Francie
Lloris (C) – Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández – Rabiot, Kanté, P. Pogba – Coman (59. Thuram), Martial (80. Giroud), Griezmann.

To už je ze zápasu Portugalska s Francií vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Výběr Didiera Deschampse porazil ve vyrovnaném duelu domácí Portugalce a jako první si zajistil postup na závěrečný finálový turnaj. Již před úterním zápasem Francie se Švédskem nemůže pořadí na prvním a druhém místě nic změnit.

Fauly: 15:17.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas mezi Portugalskem a Francií končí! Úřadující mistři světa si z Lisabonu odvážejí vítězství 1:0.

Netrvalo dlouho a Ronaldo poprvé protáhl táhlou střelou ze střední vzdálenosti Huga Llorise. O několik minut později se musel mít na pozoru i Rui Patrício, kterého prověřil z úhlu Coman. Větší příležitost přišla až po půlhodině hry, kdy po parádně rozehrané standardní situaci mohl poslat Francii do vedení Anthony Martial, ale jeho hlavička skončila na břevnu. Martial měl v první půli ještě jednu šanci, skluzem však Patrícia z blízkosti neprostřelil. V samém závěru úvodního dějství poté spálil velkou šanci i Cristiano Ronaldo, který hlavičkoval osamocen jen nad břevno.

Těsně po startu druhého poločasu si na hranici vápna vyměnil míč Martial s Rabiotem, právě druhý jmenovaný z kroku vypálil, Patrício neudržel balon v rukavicích a jako první byl u dorážky do prázdné branky NGolo Kanté. Ihned poté mohl navýšit vedení Pogba, ale nadýchaný centr Rabiota nedokázal lépe hlavou trefit. Také Portugalci se dostali do šancí po změně stran. José Fonte hlavičkoval pouze do tyče, poté přišla parádní rána střídajícího Moutinha, ale Lloris vytáhl zákrok večera a uchránil svůj tým od inkasování. Ani další nebezpečnou situaci deset minut před koncem nedokázali svěřenci trenéra Santose zužitkovat a tak zápas končí 1:0 ve prospěch Francie.
90+5'
90+4'
Do otevřenější obrany mířil Antoine Griezmann. Na Fonteho si ale netroufl a tak vzal míč k postranní lajně, kde si zkušený útočník počkal na faul.
90+4'
Ani další centr Cancela Francouzům neuškodil. Pavard sice měl co dělat, aby nepustil do vápna Jotu, ale nakonec útočníka Liverpoolu vytlačil za postranní lajnu.
90+3'
Portugalci se v samém závěru snaží vyrovnat. Po Diasově nahrávce byl ve hře Joao Cancelo, za vysokým centrem šel i Lloris, který míč trefil rukavicí a poté dostal tvrdý úder od Trincaa.
90+2'
Po přiťuknutí Ronalda mířil s míčem do vápna Guerreiro. Následně přišel dloubáček do šestnáctky, který sice zpracoval Oliveiro, ale střídající Portugalec byl v těsném ofsajdu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Opět byl vidět Trincao. Tentokrát vedl útočnou akci Portugalska podél pravé postranní lajny, kolem Hernándeze dokonce prolétl do vápna, odkud už ale spoluhráče nenašel.
89'
Trincao překvapivě povalil rozběhnutého Pogbu a hosté mohli rozehrávat další útočnou akci. Griezmannovi však první dotek s míčem nevyšel podle představ.
88'
Griezmann sice prudkým centrem od rohového praporku spoluhráče neoslovil, ale na hranici vápna zachoval chladnou hlavu Rabiot, který nepálil do zhuštěného prostoru, ale raději rozehrál do kombinace.
87'
Rui Patrício dostal mizernou malou domů od Diase, míč mu odskočil od kopačky a Francouzi se téměř zadarmo dostávají k rohovému kopu.
86'
Po několika nepřesnostech ve středu pole sice získal míč Diogo Jota, ale útočník Liverpoolu vycestoval bez cizího zavinění až za postranní lajnu.
85'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Danilo Pereira, přichází Sérgio Oliveira.
85'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Félix, přichází Paulinho.
84'
Parádní centr naservíroval do vápna Cancelo. Ronaldo jen těsně na míč nedoskočil, poté hned dva hráči Portugalska zkoušeli skluzem zakončit, ale balon nakonec skončil mimo tři tyče.
83'
Lucas Hernández ve druhém poločase rychlostně nestačí na Cancela s Danilem a po právu dostává žlutou kartu.
83'
Griezmannův centr z místa přestupku neměl šanci na úspěch. Hned první bránící fotbalista Portugalska odrazil balon mimo hrací plochu.
82'
Další faul na Rabiota je pískán Cancelovi a hra se po dlouhé době přesouvá také do blízkosti branky Ruie Patrícia.
81'
Joao Cancelo se na pravé straně zbavil Hernándeze, poté ale míč ve vápně nedokázal lépe zpracovat Félix. Následně se balon odrazil od domácích za postranní čáru.
80'
Kanté zcela zbytečně poslal k zemi ve středu pole Danila a od hlavního rozhodčího vidí pěkně zblízka žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Olivier Giroud.
79'
Po Jotově centru šel po balonu v pokutového území Kimpembe i Ronaldo. Právě domácí kapitán trefil hlavou soupeře a oba skončili na trávníku. Píská se faul Ronalda.
77'
Parádním zákrokem drží Lloris nulu! Ronaldo lehce se štěstím prošel do vápna, ze zhuštěného prostoru poslal přihrávku proti noze Joau Moutinhovi, který parádní ránou do rohu branky donutil gólmana Francie k exkluzivnímu zákroku.
76'
Raphaël Guerreiro sice protlačil míč přes Pavarda do vápna, ale na první tyči měl vše pod kontrolou Varane. Tlak Portugalska se však začíná zvyšovat.
75'
Střídající Trincao okamžitě zavařil hostující obraně. Prudký centr musel hasit před Llorisem ve skluzu až Kimpembe. Po rozehrávce rohového kopu se však Portugalci do zakončení nedostali.
74'
Cristiano Ronaldo spolupracoval s Jotou, poté ale dostal přihrávku zpět až příliš prudce a ani Ronaldo nedokázal míč zpracovat. Portugalci ale zůstávají natlačeni na útočné polovině.
73'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází João Moutinho.
72'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Trincão.
71'
Antoine Griezmann se ujal rozehrávky od rohového praporku. Před Patríciem bylo pořádně horko, ale Pogbu nenechal zakončovat v krkolomné pozici José Fonte.
70'
Perfektní práci odvedl zatím dnešní střelec jediného gólu Kanté, který bezchybně obral míč čistým způsobem Jotovi.
69'
Hra se uklidňuje. Rabiot byl pod tlakem u středového kruhu a tak raději zapojil do hry i Varana, který ještě poslal míč dokonce i Llorisovi.
68'
Už už to vypadalo, že si Félix prostrčí míč kolem Varana až do vápna, ale právě na hranici šestnáctky zaskočil za svého kolegu Presnel Kimpembe.
67'
Cristiano Ronaldo se dlouho neobjevil u balonu. A ani nyní neměl příliš šancí při mizerném pasu Bruna Fernandese.
66'
Po přihrávce Hernándeze nebyl daleko od nebezpečného zakončení Martial. Čtyřiadvacetiletý útočník si ale nepohlídal ofsajdové postavení a navíc zakončil mimo.
65'
I další pobídka do vápna Francie měla najít Félixe, ale drobný útočník Atlética Madrid to má proti výrazně silově vybavenějším stoperům soupeře složité.
64'
Marcus Thuram je po příchodu na trávník plný sil. Na levé straně výrazně pozlobil Cancela a jen po podklouznutí nešel zcela sám na Patrícia.
63'
Llorisovi trvala rozehrávka příliš dlouho a hlavní sudí ukazuje hostujícímu kapitánovi žlutou kartu.
62'
Do tlaku se dostávají také svěřenci trenéra Santose. Zblokovanou střelu srazil mimo tři tyče Pavard.
60'
Mohlo být srovnáno! Portugalci sice rozehráli standardní situaci jen do kombinace, ale nakonec přece jen přilétl centr před Llorise. Na zadní tyči skvěle hlavičkoval José Fonte, ale domácí stoper trefil jen konstrukci.
59'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Marcus Thuram.
58'
Paul Pogba mohl zvýšit vedení Francie. Rabiot naservíroval neskutečný centr přesně do pohybu svého spoluhráče, který ale nečekal zaváhání Diase a proto jeho hlavička nebyla důrazná.
57'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Diogo Jota.
56'
Dlouhou přihrávku na Félixe zastavil odpískaný ofsajd. Francie si může na moment oddechnout.
55'
Francouzi jsou po vstřelené brance při chuti. Po Rabiotově přihrávce pálil Griezmann, ale jeho pokus se zakroutil jen za vzdálenější tyč.
54'
Francie právě vstřelila branku!
Francie se ujímá vedení! Po spolupráci s Martialem pálil z kroku z hranice vápna Adrien Rabiot. Patrício neudržel míč v rukavicích a jako první byl u dorážky netradiční střelec NGOLO KANTÉ. Právě defenzivního záložníka Chelsea si nepohlídal Dias.
54'
Joao Félix je ve druhém poločase hodně vidět. Nyní ale individuálně nepřešel přes bránícího Pavarda a do útoku tak mohou jít opět hosté.
53'
Na pravé straně se otevřel prostor před Cancelem. Bek Manchesteru City přihrával Félixovi, který byl ale otopen mezi stoperskou dvojicí Francie.
52'
Až nyní Francie stabilizovala hru ve druhém poločase. Od Pavarda přes Rabiota skončil míč v pohybu u Comana. Následný centr už ale do pokutového území neprošel.
51'
Bernardo Silva sice pálil z nadějné pozice, ale jeho pokus byl výrazně zblokován Kimpembem a slabou střelu si poté Lloris snadno sebral do rukavic.
50'
Francouzi se nemohou po změně stran dostat k míči. Až nyní zabojoval ve středu pole Kanté a společně s Pogbou obrali o balon Carvalha.
49'
Úvod druhého poločasu patří jednoznačně domácím. Nyní schytal tvrdý úder do hlavy v souboji s Kimpembem Bruno Fernandes.
48'
I z velkého úhlu vzal na sebe rozehrávku standardní situace Cristiano Ronaldo. Již pětatřicetiletý útočník ale zamířil jen za vzdálenější tyč Llorisovy branky.
47'
Na levé straně byl faulován Varanem Joao Félix a ihned po startu druhé půle je tady nadějná příležitost pro domácí fotbalisty.
46'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu Portugalci. Podobně jako první půle, tak i nyní se začíná opatrně.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za stavu 0:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45+1'
Cristiano Ronaldo měl na hlavě vedení! Parádní Fernandesův centr našel přesně hlavu domácího kapitána, který ale trestuhodně nezamířil do odkryté branky.
45'
Tak přece jen se ještě Portugalci dostali s míčem na útočnou polovinu. Silva rozběhl na pravé straně Cancela, který ale opřel svůj centr jen do Hernándeze.
44'
Minutu před pauzou se Francouzi usadili před šestnáctkou domácí reprezentace. Rabiotova přihrávka na Martiala neprošla, ale Portugalsko se zmohlo jen na daleký odkop.
43'
Cancelo se pokoušel vyvést míč podél postranní lajny, ale Hernández lehce soupeře přistrčil v souboji a tím ho zastavil v úniku do útoku.
42'
Od Llorise putoval míč na pravou stranu k Pavardovi. Ten přihrával Comanovi, následně parádní centr předvedl Hernández. Skluzem šel po balonu ve vápně Martial, který skvěle zakončoval, ale trefil jen ruku Patrícia. Nakonec Martial ještě fauloval vyběhnutého gólmana Portugalska.
41'
Patríciova rozehrávka nebyla z nejpřesnějších, ale Danilo znovu získal míč pro domácí a Portugalci tak mohou opět pokračovat v kombinační hře.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. I přes vysoké tempu zápasu jsme se branky stále nedočkali. Po Félixově hlavičce měl Lloris spoustu času na zákrok.
39'
Po zakrouceném centru Bruna Fernandese vyplaval téměř nestrážen Rúben Dias. Jeho hlavička však postrádala potřebnou přesnost.
38'
Tentokrát si to namířil do náběhu Cancelo. Po Danilově centru číhal ve vápně Bernardo Silva, ale před ním na poslední chvíli odpravil balon na další roh Kimpembe.
37'
I Lucas Hernández se proti napadajícímu Cancelovi pořádně zapotil a raději poslal míč na dlouhou vzdálenost až ke svému kapitánovi Llorisovi.
36'
Od Varana putoval míč směrem na Rabiota. Portugalci ale vytlačili rozehrávku soupeře až za půlící lajnu. Varane ani Kimpembe to dnes nemají rozhodně jednoduché.
35'
Po centru do pokutového území byl zablokován Ronaldův pokus na další roh. Po opakované rozehrávce skvěle zasáhl ve vlastním vápně Pogba.
34'
Pogba rozhodně nešetřil spoluhráče z Manchesteru United Fernandese. Tvrdě zajel skluzem do Portugalce, který získal pro svůj tým rohový kop.
32'
Danilo si tentokrát už vysloužil žlutou kartu za tvrdý faul na Pogbu ve středu pole.
32'
Skvěle rozehraná standardní situace od Antoina Griezmanna! Dloubáček do vápna našel Varana, poté ještě posílal míč do ohně Pavard, aby nakonec napálil míč do břevna Martial.
31'
Carvalho přispěchal do souboje s Pogbou o krok později a soupeři přišlápl kopačku. Také Francie bude mít k dispozici volný přímý kop.
30'
Ani půlhodina hry duelu dvou fotbalových gigantů branku nepřinesla. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
29'
Zničehonic obrana Portugalska pozapomněla na Anthonyho Martiala. Ten se kličkou zbavil obránce, ale rychlou střelu poslal z hranice vápna jen do boční sítě.
28'
Po minutách v obraně se vydala Francie do kontru. Griezmannovi sklepl míč hlavou Coman, následně měl ale barcelonský útočník cestu do vápna zavřenou a musel hrát s Rabiotem.
27'
Bernardo Silva zatím není tolik vidět, ale nyní rozjel rychlou akci Portugalska. Ve spolupráci s Fernandesem pořádně zaměstnali obranu hostujícího týmu, ale Lloris zasahovat nemusel.
26'
Míč si postavil na místo přestupku právě Cristiano Ronaldo. Útočník Juventusu ale na první pokus trefil zeď, následně dostal ještě jednu šanci, ale míč z jeho kopačky zamířil vysoko nad.
25'
Pavard povalil před vápnem nabíhajícího Fernandese a rýsuje se nadějná střelecká pozice pro Cristiana Ronalda.
24'
Hernandézův centr zblokoval ještě před vápnem Cancelo. Balon se ale odrazil zpět k bekovi Bayernu Mnichov a akce Francie mohla pokračovat.
23'
Po výkopu Huga Llorise musel podstoupit hlavičkový souboj Pavard. Francouzi získali sice míč pod kontrolu, ale postupně ho opět poslali jen k Llorisovi.
22'
Také Portugalci měli k dispozici rohový kop. Prudký centr směřující před Llorise zlikvidoval Varane, následný pokus z velké dálky si kapitán mistrů světa sebral do náruče.
21'
Po průnikové přihrávce směřoval k vápnu Francie Félix. Ještě chtěl najít rozběhnutého Ronalda, ale k portugalské hvězdě už se míč přes zhuštěný prostor nedostal.
20'
Hernández našel přes celou šířku trávníku rozběhnutého Comana. Po parádním zpracování obešel Coman Guerreira, ale poté byl o něco dříve u míče Dias. Z následného rohového kopu hlavičkoval pouze mimo tři tyče Rabiot.
19'
Dalším faulem se provinil při snaze získat míč Martial. V souboji spoluhráčů z Manchesteru City stáhl k zemi Bruna Fernandese.
18'
Hernández měl na levé straně vynikající pohyb. Jeho centr se ale zatočil přes celé vápno k Comanovi. Francie ještě pokračovala v držení balonu, ale to už byla obrana zformována.
17'
Bruno Fernandes si došel pro balon do hloubky pole, poté chtěl rozběhnout Ronalda, kterému ale chyběl krok, aby byl u míče dříve než bránící Presnel Kimpembe.
16'
Ke slovu se dostalo také Portugalsko. Coman se skvěle vrátil s Ronaldem a dokázal ho zbrzdit. Míč se mu ale od chráničů odrazil jen za postranní čáru a pokračovat v akci budou domácí.
15'
Už už to vypadalo na další zisk Francouzů u středového kruhu. To by si ale nemohl pomoci faulem Adrien Rabiot, který zasáhl kopačkou do kolena Danila.
13'
Z kombinace ve středu pole vyšel vítězně Pogba. Ihned poté vystartoval do brejku Griezmann, který ve vápně ještě našel Martiala. Útočník Manchester United už byl ale příliš blízko Patríciovi a nedokázal ho propálit.
12'
Také Rui Patrício musel být v pozoru. Coman sice neměl s kým na pravé straně kombinovat, ale individuálně si to namířil do vápna a z úhlu pořádně protáhl portugalského gólmana.
11'
Při napadání se provinil proti pravidlům také Joao Félix. Nyní to odnesl rozehrávajícího Benjamin Pavard. Francie může uvést míč do hry z klidové pozice.
10'
Teď už se píská. Napadajícího Hernández nepříjemně došlápl na kotník Danilovi a to neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu Stielerovi z Německa.
9'
Cristiano Ronaldo se dožadoval odpískání faulu těsně před šestnáctkou po přistrčení od Rabiota, ale hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko a nechal hru pokračovat.
8'
Hugo Lloris musel poprvé zasahovat. Félix přenechal míč na levé straně Ronaldovi, ten se rychlým pohybem k ose trávníku zbavil obránce, ale střelou zpoza vápna Llorise nepřekonal.
7'
Parádní přihrávka na třicet metrů mířila přesně do kroku Félixovi. Stále jen jednadvacetiletý útočník si ale neporadil dokonale se zpracováním a toho využil v obraně Pavard.
6'
Rabiot si vyměnil míč s Pogbou, poté se ofenzivní záložník Juventusu prodral do šestnáctky, kde už mu ale souhra s Martialem až tolik nevyšla.
5'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Kanté skvěle obral o balon Carvalha, poté se dostal do hry Paul Pogba, který ještě oslovil Hernándeze. To už ale byla defenziva Prtugalska na svém místě.
4'
Raphaël Guerreiro měl míč u kopačky na levé straně, ale s rychlonohým Comanem si neporadil. Portugalci tak museli sáhnout jen ke kombinaci na vlastní polovině.
3'
Ani portugalské reprezentaci se nevydařil úvodní výpad do útoku. Fernandesova přihrávka nenašla rozběhnutého Ronalda a tak rozehrávat mohou opět hosté.
2'
Úvodní akci Francie vedl po levé straně Lucas Hernández. Portugalci se ale bleskově stáhli k bekovi Bayernu Mnichov a snadno ho obrali o míč.
1'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postaral Anthony Martial. Francie ale na úvod nikam nespěchá a posouvá si míč mezi obránci.
1'
Hlavní rozhodčí Tobias Stieler již přivádí se svými asistenty obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas mezi Portugalskem a Francií může za několik málo okamžiků odstartovat.

Portugalsko: Patrício – Cancelo, J. Fonte, Rúben Dias, Guerreiro – Danilo Pereira, B. Fernandes, W. Carvalho – Félix, Ronaldo (C), B. Silva.
Náhradníci: A. Lopes, Rui Silva – Diogo Jota, Moutinho, Neves, S. Oliveira, Rui, N. Semedo, R. Semedo, Trincão, Paulinho, Neto.

Francie: Lloris (C) – Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández – Rabiot, Kanté, P. Pogba – Coman, Martial, Griezmann.
Náhradníci: Maignan, Mandanda – Digne, Dubois, Giroud, Lenglet, N'Zonzi, Moussa Sissoko, Tolisso, K. Zouma, Thuram, Aguilar.

Rozhodčí: Stieler – Pickel, Gittelmann (vš. GER).

Hlavním sudím souboje Portugalska s Německem bude Němec Tobias Stieler. Devětatřicetiletému rozhodčího budou na čarách asistovat krajané Mike Pickel a Christian Gittelmann. Čtvrtým sudím je poté Sascha Stegemann rovněž z Německa.

Tobias Stieler řídil v loňské sezoně dvě utkání základní skupiny Ligy mistrů. Nejprve Atalanta – Šachtar Doněck (1:2) a poté si zapískal také duel Bruggy – Real Madrid (1:3). Ve vyřazovacích bojích Evropské ligy rozhodoval již dvakrát osmifinálový souboj. V sezoně 2017/2018 byl dokonce u utkání Viktorie Plzeň se Sportingem Lisabon (2:1), o dva roky později poté řídil duel Dynamo Kyjev – Chelsea (0:5).

Francie

Trenér Didier Deschamps má k dispozici výjimečnou generaci fotbalistů. Kapitánem týmu je zkušený gólman Tottenhamu Hugo Lloris, obranu táhne z pozice stopera Raphaël Varane z Realu Madrid, především v ofenzivě má Deschamps kam sáhnout. Jedničkou v útoku je stále jen jedenadvacetiletá megastar Kylian Mbappé, který má ale v poslední době zdravotní potíže a tak je otázkou, zda do dnešního duelu vůbec zasáhne. Výčet hvězd pokračuje Paulem Pogbou, Antoinem Griezmannem nebo Kingsleym Comanem, který v poslední době vládne s Bayernem Mnichov fotbalové Evropě.

Francouzi se po zlatu z mistrovství světa v Rusku bezpečně kvalifikovali i na evropský šampionát, když ve skupině zaváhali pouze jednou a nechali za sebou Turecko nebo nepříjemný Island.

Také v Lize národů se Les Blues nadále daří. Po čtyřech odehraných zápasech v základní skupině sice jsou na druhé pozici, ale jen o skóre za zatím prvním Portugalskem a tak právě dnešní duel by mohl výrazně napovědět, která z fotbalových velmocí se přiblíží k postupu do play off. Na úvod Ligy národů Francie urvala vítězství 1:0 na půdě Švédska díky brance Kyliana Mbappého těsně před přestávkou. Následně si výběr trenéra Deschampse v repríze finále mistrovství světa vyšlápl na Chorvaty 4:2. Poté ale přišla jen bezbranková remíza s Portugalskem a před přesně měsíce Francie přivezla všechny body z Chorvatska za výhru 2:1.

Ve středu odehrála Francie výrazně nevydařený přípravný zápas proti Finsku. Na domácí půdě Stade de France nestačila francouzské reprezentaci obrovská územní převaha ani více střel. Již v prvním poločase udali konečný výsledek 2:0 ve prospěch Seveřanů Forss s Valakarim.
Portugalsko

Portugalci zažili svůj vrchol na mistrovství Evropy před čtyřmi lety, kdy po třech remízách v základní skupině přišli do vyřazovací části. Kde nejprve v prodloužení vyřadili Portugalce, následně dokonce po penaltách i Polsko. V semifinále proti Walesu zařídili vítězství Ronaldo s Nanim a samotný finálový duel s Francií rozhodl gólem v prodloužení Eder.

Podobně jako Francie, tak i Portugalsko si zajistilo postup na evropský šampionát. V klíčovém duelu s Ukrajinou však tým okolo hvězdného Cristiana Ronalda prohrál 1:2, ale Portugalci nakonec brali postup z druhé příčky.

Kromě evropského zlata dokázalo Portugalsko vstoupat až na vrchol v loňském ročníku Ligy národů, když finále s Nizozemskem rozhodl Guedes. Také do letošní sezony vkročili obhájci titulu skvěle. Na úvod přejeli 4:1 Chorvatsko, následně dvěma góly složil Švédy Ronaldo. Poté přišla pouze bezbranková remíza se silnou Francií, ale Portugalci si rychle spravili chuť jednoznačným vítězstvím 3:0 proti Švédsku, když hned dvakrát se prosadil Diogo Jota z Liverpoolu.

Oproti Francii, který středeční přípravný zápas prohrála, tak Portugalci si s chutí zastříleli. Bezbrannému týmu Andorry nadělili hned sedm branek, když pouze Paulinho se prosadil dvakrát.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Liga národů pokračuje pátým hracím kolem a my se společně zaměříme na utkání úřadujících mistrů světa Francouzů se stále ještě posledními vítězi evropského šampionátu Portugalců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.